VC nuk është duke luajtur muzikë ÇFARË DUHET BËRË

Author: | 2019/02/01

ne-vosproizvoditsya-muzyika-v-Kontakte-pochemu-i-chto-delat

Sot ne do të flasim për një problem shumë i zakonshëm. Ju ndoshta keni një llogari në rrjetin social VKontakte, por për shkak se ju jeni në dijeni të këtij defekti - nganjëherë refuzon të luajë muzikë. Dhe në qoftë se ajo është vetëm një problem i përkohshëm, e konsiderojnë veten me fat. Por në qoftë se ajo "u rrit" një kronike, është e nevojshme për të bërë diçka. Unë do të shikojmë në disa shkaqe të mundshme dhe për të diskutuar se si të përballen me fatkeqësi ndodhi.

ndërprerje faqe

Ju ndoshta keni vënë re se problemet çuditshme vërejtur në muajt e fundit. Për shembull, vetëm dje në disa dhjetëra minuta, unë thjesht nuk mund të merrni në llogarinë tuaj. Mendova se ishte problemi me duart e mia, por të përpiqet për të shkuar me pajisje të tjera në QV dhe ofrues tjetër - ajo nuk ka punë.

Unë e pranoj se kjo ishte një dështim i tillë mund të ndikojë edhe riprodhimin e muzikës. Për shembull, ju shkoi në vend, gjeti këngën dhe më pas dështon. Sapo ju klikoni mbi butonin luajnë, asgjë nuk ndodh, sepse nuk ka asnjë përgjigje nga serveri. Të gjithë ju duhet të bëni është të prisni derisa të zgjidhet problemi.

Nga rruga, në disa raste, problemi mund të jetë me server vetë - për shembull, ai është i mbingarkuar. Në këtë rast, përbërja mund të luhet, por shpejtësia e shkarkimit është shumë e ulët, por për shkak se kënga gjithmonë do të pengohet. Në këtë rast, ju mund të presim, dhe ju mund të kërkoni të njëjtën këngë, por çfarëdo qoftë ajo ishte në një server tjetër (vetëm të kthejnë atë në dhe nëse ajo do të ngarkesës në çast, ju merrni pikë).

Pamjaftueshme download speed

Nëse norma e juaj ka një shkarko shpejtësi relativisht të ulët, muzika mund të, kështu që të flasin, të ngadalësuar kur të ngarkimit. Nëse udhë ka një bitrate më të lartë, dhe pastaj të drejtuar ajo do të jetë shumë më të gjatë. Gjithashtu, mos harroni se ngarkesa e QV server gjithashtu ndikon gjurmët download shpejtësi.

Çfarë duhet të bëni? Për të rritur shpejtësinë, për shembull, duke ndryshuar planin tarifor. Nëse ju thjesht nuk kanë një mundësi të tillë, ju do të keni për të bërë këtë. çfarë do të jetë kopje e ruajtur kënga. Çfarë do të thotë? Menjëherë pas shtypur butonin Play për të pauzë mendje dhe prisni derisa rrip është e mbushur plotësisht. Atëherë kënga do të luhet në mënyrë të plotë dhe pa u ndalur.

Duke përdorur protokollin https

Në pafundësinë e njërit ajo u gjet nga unë rrjeti është shumë e thjeshtë, por në të njëjtën kohë një mjet efektiv, përveç nëse, natyrisht, sipas rishikimeve të shumta.

Pasi ju shkoni në faqen e VKontakte, në shiritin e shfletuesit për të ndryshuar http protokoll: // në https: // (ose thjesht shkruani https://vk.com). Menjëherë pas kësaj, lojtari juaj mund të fitojnë. Provoni.

Lexo më shumë:   Si të instaloj GTA 5 për kompjuterin

Problemet me flash player

Sot është një numër shumë i madh i vendeve që konkurrojnë me teknologjinë Flash. Kjo mund të përfshijë të njëjtën VKontakte apo edhe video të hosting YouTube. Prandaj, në qoftë se ju nuk do të caktojë një Flash-player të instaluar ose një version të vjetër të saj, atëherë ju nuk do të jetë në gjendje për të kandiduar.

Vlen të përmendet se, kur bëhet fjalë për një version më të vjetër të lojtarit, ai mund të refuzojë për të punuar. Pse? Sinqerisht, unë nuk e di, por kjo është e çuditshme, sepse në disa kompjuterë, probleme me ndjenjë të nxehtë, as edhe në qoftë se nuk është instaluar një version shumë të vjetër të lojtar që nuk është përditësuar një vit apo dy, ndërsa të tjerët kërkojnë që update.

Mos u shqetësoni, update ose instaloni Flash player nuk do të jetë e vështirë. Kjo është ajo që kam thënë në një artikull të mëparshëm, kështu që unë nuk shoh asnjë kuptim për të përsëritur. Po, dhe vetë procedurës merr forcën e 3-5 minuta të kohës së lirë.

Por, para se të fillojnë të flasin për një tjetër shkakun e problemeve duke luajtur muzikë, unë dua të ju kujtoj se Flash Player është i integruar nga default dhe është përditësuar automatikisht në shfletuesin Google Chrome. Prandaj, teorikisht, shfletuesi duhet të ngarkesës këngë ndonjëherë. Në Mozilla Firefox, Opera dhe Internet Explorer nuk kanë ndërtuar në lojtar. Ende.


Kontrolloni kompjuterin tuaj për viruset

Sinqerisht, unë dyshoj shumë se ajo është një virus apo trojan ka shkaktuar këtë problem, por kjo nuk është edhe të përjashtohet, sepse rastet nuk janë të izoluara.

Për të mbrojtur kompjuterin tuaj nga ndikimi nga jashtë, të jetë i sigurt për të përdorur antivirus. Nëse nuk është instaluar ju instaloni atë menjëherë! Sidomos pasi ka versione të lirë të programeve antivirus, për shembull, të njëjtën Avast. Pastaj përditësimin e të dhënave në versionin e fundit dhe të drejtuar scan.

Unë gjithashtu rekomandojmë përdorimin e një dobi të quajtur Dr.Web CureIt. Kjo ju lejon për të kuruar kompjuterin tuaj nga një shumëllojshmëri e të gjitha llojet e problemeve, për më tepër, ajo shpërndahet pa pagesë. Megjithatë, e gjithë kjo tashmë ka një artikull në faqen tonë, nga të cilat ju mund të shihni veten.

blloqe ngarkimit antivirus

Kjo është teorikisht e mundur - ndërtuar në blloqe mburojë anti-virus transmetimin e muzikës nga QV. Problemi është se për të siguruar që kjo nuk është kaq e thjeshtë, sepse nevoja për të fikur të gjitha ekranet në AV. Nëse disabling ekranet (që është, në fund përkohësisht disable anti-virus), zë erdhi, çështjen në mënyrë të qartë në AB.

Çfarë duhet të bëni? Vetëm të shtoni adresa Vkontakte në listën përjashtimit të antivirus tuaj. Është shumë e lehtë nëpërmjet settings (për shembull, "Settings" - "antivirus" - "Përjashtimet"). Http://vk.com shtoni në listën e përjashtimit, dhe kliko OK.

Për fat të keq, kjo metodë ka një tipar të keqe - tani në ekran do të ndaluar funksionimin për http://vk.com adresa, e cila nga ana tjetër mund të çojë në faktin se kompjuteri juaj merr dosjen me qëllim të keq, në qoftë se ju, për shembull, do të kalojë në panjohur lidhje që ju të dërguar shoku juaj është gjoja (por në fakt - se sulmuesit i cili vodhi llogari mikut tuaj). Pra, të jenë të kujdesshëm - të gjitha veprimet janë kryer në rrezik tuaj vetëm.

Lexo më shumë:   Crafts duart prej metali

Ka një problem me shfletuesin

Unë duhet të them se kjo vlen kryesisht për ata përdorues të cilët përdorin shfletuesit Mozilla Firefox. Fakti që shfletuesi Internet mund të vendosen për disa shtesa, të cilat në një farë mënyre ndikojnë në punën e flash player.

Për shembull, nuk është e tillë një Flashblock plug. Vendosur atë për shkak se do të bllokojë çdo shprehje e faqeve Flash. Për shkak të kësaj, nga rruga, shpejtësia e vendeve shkarko është rritur ndjeshëm, por shumë nga karakteristikat e tij nuk punojnë. E njëjta gjë vlen edhe për QV - shkoni në faqe ju mund, por të përdorin atë plotësisht - definitivisht jo.

Çfarë duhet të bëni? Vetëm çaktivizuar plugin përmes cilësimet e shfletuesit ( "Tools" - "ekstra" - "Plugins"). Nëse kështu nevojë për këtë plugin, thjesht shtoni QV në listën e përjashtimeve - është gjithashtu e mundur.

Pastrimin cache tuaj

Përndryshe, ju mund të përpiqen për të pastruar cache në shfletuesin. Sinqerisht, unë dyshoj se ky veprim do të ndihmojnë, por të përpiqet është e vlefshme. Rreth cache pastrimin për shfletuesit thashë: lexoni këtu dhe këtu.

Ne rrokulliset përsëri sistemin

Çka në qoftë se asnjë nga këshilla nuk e ka ndihmuar? Në fakt, kështu që një pjesë e këshilla nga lista ju vetëm kishte për të të ndihmuar, por në qoftë se ai për disa arsye nuk do të ndodhë, atëherë unë mund të sugjerojnë vetëm një gjë - të rrokulliset përsëri sistemin në një datë më të hershme kur kompjuteri juaj u funksionon si duhet. Vetëm mos harroni se programi i fundit set ose lojë mund të eliminohen, ndërsa pjesa tjetër e dosjeve (foto, video, muzikë, etj) do të mbetet e paprekur.

Shko tek Control Panel, zgjidhni "Rivendosja" - ". Run System Restore"

Pastaj, zgjidhni pikën shërim (data e parë) dhe klikoni "Next".

Ndiqni udhëzimet. Pastaj, kompjuteri do të rinisni.

A nuk luajnë muzikë në QV .KOM | FORUMET opera

VKontakte Music në Opera

Një nga më të popullarizuar rrjeti social rus është VKontakte. Në shfrytëzuesve të shërbimeve të hapur jo vetëm për të komunikuar, por edhe për të dëgjuar muzikë apo të shikojnë video. Por, për fat të keq, ka raste kur përmbajtja multimediale për disa arsye nuk do të luajë. Le të gjetur se pse nuk luajnë muzikë në kontakt në Opera, dhe si për të rregulluar atë.

Shkarko versionin e fundit të Operas

Problemet e sistemit të përbashkët

Një nga arsyet e zakonshme pse muzika nuk është luajtur në një shfletues, duke përfshirë në rrjetin social VKontakte, janë probleme hardware në komponentët njësinë e sistemit, dhe të lidheni kufje (folës, kufje, kartë zëri, etj); rishikim misconfiguration shëndoshë të sistemit operativ, ose të dëmtojë atë, për shkak të ndikimit negativ të (viruset, ndërprerjet e energjisë dhe të ngjashme).

Playing VKontakte muzikë në Opera

Në raste të tilla, të ndaluar të luajë muzikë, jo vetëm në shfletuesin Opera, por edhe në të gjithë shfletuesit web të tjera, dhe lojtarët audio.

Options shfaqja e hardware dhe sistemit problemet mund të vendosen, dhe vendimi i secilit prej tyre - një temë për një tjetër diskutim.

Çështjet e zakonshme shfletuesit

Problemet me rishikim të muzikës në vend VKontakte mund të shkaktohet nga malfunctions apo settings pasakta të shfletuesit Opera. Në këtë rast, të shëndoshë do të luhet në shfletues të tjera, por Opera, ai nuk do të luhet jo vetëm në vend VKontakete, por edhe në faqet tjera të internetit.

Lexo më shumë:   çizme PA thembra e çfarë duhet të veshin

Shkaqet e këtij problemi mund të jenë të shumta. Më i dukshëm prej tyre - kjo është shëndoshë off pa dashje nga përdoruesi në tab të shfletuesit. Ajo eliminon këtë problem mjaft lehtë. Vetëm kliko në ikonën Gjuha që është treguar në tab, në qoftë se ajo është e kaluar.

Mundësimi i shëndoshë në tab Opera

Një tjetër arsye e mundshme për pamundësinë për të luajtur muzikë në Opera - një muting e shfletuesit në mikser. Për të zgjidhur këtë problem, gjithashtu, nuk është e vështirë. Ju duhet të klikoni mbi ikonën Gjuha në sistem tray në mënyrë që të lëvizin në mikser, dhe tashmë ka bërë të mundur të shëndosha për Opera.

Mundësimi i shëndoshë për Opera

Nuk ka zë në shfletuesin gjithashtu mund të shkaktohet nga një cache të mbushura Opera, apo dëmtimin e programit fotografi. Në këtë rast, është e nevojshme, në përputhje me rrethanat, për të pastruar cache, ose reinstall shfletuesin.

Zbrazjes cache në Opera

Problemet me rishikim të muzikës në Opera

Disable Opera Turbo

Gjitha problemet e përshkruar më lart kanë qenë të zakonshme për rishikim audio në Windows sistemin si tërësi, apo shfletuesit Opera. Arsyeja kryesore për muzikën në Opera nuk do të luajë në rrjetin social VKontakte, por, në të njëjtën kohë, do të luhet në shumicën e vendeve të tjera, është përfshirë mënyrën Opera Turbo. Kur kjo mënyrë është e aktivizuar, të gjitha të dhënave është kaluar nëpër një server në distancë Opera, ku ata janë të ngjeshur. Kjo ndikon negativisht në riprodhimin e muzikës në Opera.

Për të çaktivizuar modalitetin Opera Turbo, shkoni në menynë kryesore të shfletuesit tuaj duke klikuar mbi logon e saj në këndin e sipërm të majtë të dritares, dhe në listën që shfaqet, zgjidhni pika «Opera Turbo».

Deaktivizimit të Turbo Opera

Shtimi i një vend në listën e përjashtimeve Flash Player

Në mjediset Opera, një njësi e veçantë e kontrollit të punës plug-in Flash Player, përmes të cilit ne punojmë pak podredaktiruem vetëm për faqen VKontakte.

  1. Për ta bërë këtë, klikoni mbi butonin menu e shfletuesit dhe të shkojnë në seksionin "Settings" .
  2. cilësimet e tranzicionit në Opera

  3. Në panelin e majtë të dritares shkojnë në tab "Sites" . Në bllokun "Flash" klikoni mbi butonin "Menaxhimi i përjashtimeve" .
  4. Menaxhimi përjashtim për Flash Player

  5. Lista adresën vk.com dhe të djathtë të vendosur opsionin "kërkojnë" . Ruaj ndryshimet tuaja.

Shtimi përjashtime VKontakte në Opera

Siç mund ta shikoni, problemi me të luajtur muzikë në shfletuesin Opera në vend VKontakte mund të shkaktohet nga një numër shumë të madh arsyesh. Disa prej tyre janë të zakonshme në kompjuter dhe shfletuesit, ndërsa të tjerët po ashtu janë vetëm pasojë e ndërveprimit Opera me këtë rrjet social. Natyrisht, çdo problem ka një zgjidhje të vetme.


Ne jemi të kënaqur që të jetë në gjendje të ju ndihmojë të zgjidhur problemin.

Të falënderoj autorin, artikuj Share në rrjetet sociale.


Përshkruani se çfarë ju nuk mund të.
Ekspertët tanë do të përpiqet të përgjigjet sa më shpejt të jetë e mundur.

anuloj


A e keni gjetur këtë artikull?

PO JO

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *