TUNING 2109 DUART VET

Author: | 2019/08/01

TUNING 2109 DUARVE VET - Autobody

2109 TUNING duart tuaja: një variant interesant - në atlete

shih gjithashtu

Lajme / Tregu Car

Cabover Oise: "copë" Jeta e zgjeruar

pajisjet standarde do të marrë sistemin e pajisjes "ERA-GLONASS", si dhe në versionet komerciale do të jetë ABS.726610

kryesor

Artikuj

akordim

Tuning Vaz-2112: Milky Way nuk është për fëmijët

Author:
Svetlana Parfyonov

Tuning Vaz-2112: Milky Way nuk është për fëmijët

22427


1015

Gjëja më e rëndësishme në këtë histori - kjo është një model i makinave, merret si bazë. Ju shpesh takohen qëndrimin dhe HellaFlush bazuar Vaz-2112? Ja ku jemi - hera e parë. Ndoshta, kjo makinë në qoftë se jo vetëm, një nga të paktët e këtij lloji të saj,!

 

ëndrrat Shkolla vijnë në realitet

Kur Vladimir ka shkuar në shkollë, ne kemi vetëm sapo ka filluar të botojë revistën "Car Tuning", dhe djemtë vazhdimisht shikuar në foto, duke shpresuar se "dhe unë do të duhet kjo." Më vonë, në vitin 2006, kur u bë e mundur për të blerë një "karrocë dore patsanskuyu", ai zgjodhi midis Vaz-2108 dhe Vaz-2112. Rastësisht, një fqinj i njohur vetëm shitur "dvenashku". Vova shkoi për të parë makinën, ai e ka gëzuar atë, dhe dy ditë më vonë ai bleu makinën e tij të parë. Dhe menjëherë fillova të mishërojnë të gjitha fantazite tuaja në jetë. Së pari ajo ishte e modës në kohën e rrotave të bardha të falsifikuara, uljen burimet dhe vetëm raft sa më në modë Plaza Sport, atëherë ajo ishte radha e motorike dhe gearshift sqimë. Tuning - marrëveshje e përhershme, ajo është, siç e dini, nuk mund të përfundojnë. Dhe në atë moment, kur çdo gjë në VAZike Vladimir tij filloi të duket banale, ai vendosi ... të mos për të shitur makinën dhe të lëvizë.

era e dytëAi donte për të ndërtuar një "dvenashku" me të vërtetë e ulët dhe patjetër rrota 17-së. Kam gjetur, pasi ata mendonin të 17-të duhura "rollers" dhe vënien e tyre (dhe ata ishin të ngushta). Makina, natyrisht, u ul, dhe u bë e qartë se ajo nuk ka shfaqje dhe gjerësi. Filloi matjet dhe llogaritjet pezullimin. Vladimir kuptoi se edhe e shkurtër e balestrat, që ai pa në shitje nuk do të jetë e mjaftueshme për të arritur një shfaqje të mirë. Studiuar në detaje informacion në internet, ai ka mësuar në lidhje me pezullimin Custom Samara, bisedoi me nga mjeshtri, Artem Metro, i shpjegova atij se çfarë dëshiron për të parë rezultatin, dhe pas një kohe, të gatshëm për të dalë tashmë në duart e vova. Pastaj filloi kërkimin për rrota të gjerë. hartimin e saj tërhoqi drives Keskin KR1, dhe madje arriti të gjetur në Moskë, me një shumë shumë të bukur.

Lexo më shumë:   Si për turshi trangujve mënyra më e shpejtë në tiganEdhe para se të fillojmë të shikojmë për pezullimin dhe "atlete", Vladimir ka menduar tërësisht nëpërmjet si do të duket makinën e tij. Ngjiten në faqet e internetit të huaja, ai vendosi të bëjë Vaz-2112 në drejtim të HellaFlush, vulë e cila - rrota dhe goma të gjerë të profilit të ulët, të cilat janë shtrirë fjalë për fjalë në disk. Në përgjithësi, i gjithë mashtrim është që harku ishte si të afërta me timon, më afër, steeper gome "shtëpi", dhe e gjithë kjo është e nevojshme "spice" dhe shfaqje të denjë për kolapsit.Megjithatë Keskin blerë në harqe të rregullt "dvenashki" nuk ngjit. Unë nuk kishte zgjidhje, por për të prerë atë krahë që bëri Vladimir. Duke i lënë të gjitha në "formën e draftit", ai menjëherë të vënë rrota të reja, pezullimin, rregulluar siç bëri provë të automjetit dhe e kuptuan se edhe në një barelë rrugë të sheshtë ndonjëherë prek asfalt. Tani ajo kishte për të zgjidhur këtë problem. Për të lëvizur normalisht me shfaqje, ishte e nevojshme për të hequr barelë, dhe u ngrit për motor është e nevojshme. Në parim, kjo procedurë nuk është e madhe: Vlerësohet lartësi që mund të transferohen në motor, dhe të tretet të gjitha motor malin jastekë dhe CPR. Si rezultat, rritja ishte 5 centimetra, e njëjta sasi mund të zhvendoset dhe subframe. Rastësisht, në lidhje me këtë, të gjitha mburoja motori kishte për të parë një vrimë për veshje karrige lëkundëse. Një problem tjetër ishte se me makinë SHRUS mbështetej në SPARS. Vova sawed Spars, e hapi dhe u largua brenda, një "dritare" në anëtarët gjatësore kanë kthyer në afërsi të 5-7 cm.


1 /6

2 /6

3 /6

4 /6

5 /6

6 /6


Së fundi, motor heqjen, duke argëtuar pronarin e Vaz u takua me një tjetër sfidë: mbyllur nuk individualitet, sepse tani ai ka qenë mbajtur në marrës dhe qafën filler naftës. Pas reflektimit, Vladimir mori turboresiver (kjo është më e vogël në madhësi dhe në këmbë në pjesën e përparme të motorit) dhe i dha një qafë të njohur filler naftës për shfaqje (bëni vetë nuk mund të jetë, sipas nevojës, argon). Pas instalimit të reworked pjesë individualitet mbyllur!

Lexo më shumë:   MESUES Mjeshtëri për duart VET


1 /2

2 /2Paralelisht me këtë ishin punon në bosht e pasme, ku ishte shumë më e lehtë. Me targa të veçanta doganore që bartin shpërndarës mësipërme (dehur me rreze, dhe në të cilën është i dehur vetë shpërndarës), efekti vizual është arritur makinë understating. Doli minus 9 centimetra dhe detajimi është 5 gradë. Vova pranverë vënë në fushat, sepse ata janë më të ashpër dhe më "klasike" dhe "Samara", dhe qëllimi - për të zvogëluar udhëtimit maksimale pezullim, për të përshtaten rrota për harqe sa më afër. Në balestrat bumpers instaluar poliuretani për të arritur ngurtësinë edhe më të madh.

Pas kësaj, pronari i angazhuar në bartjen e bombol gazi, sepse me një mirëkuptimi të tillë të fortë ajo mund të thjesht shënoj ose fshini. tank Standard duhej të zëvendësohet nga drejtkëndësh të vogël (opsionale nga Oise) që do të përshtaten në bagazhin në timon rezervë të mirë. Nga rezervuarin e karburantit për motor tashmë po shkon tub bakri, dhe kabina - përsëri, jo për të fshirë ato në asfalt.
Next erdhi radha e sistemit të frenave. Front tani është disqet e 15 frenave dhe calipers kompani alnas i Vollgës (modele 3102, 3110, 31105, dhe madje edhe gazela), dhe të vënë ato në grusht vazovskiy përdorur faceplate. Behind - disqe 13 frenave dhe calipers nga Vaz-2109, e themeluar edhe përmes faceplate. linjat e frenave dhe le të kabinës dhe në sistemin e frenimit të kompanisë shtuar gidroruchnik Kreatech.

Pastaj Vladimir gatuar sistem të ri të shkarkimit: të marrë "Spiderman» «Subaru-të shëndosha» (si të shëndoshë), dhe pasi ajo ka gatuar rrugën e sa më shumë të jetë e mundur për të fshehur atë në tunel dyshemesë; rezonator dhe shall mori firmat e 4-yje. Në të njëjtën kohë ajo arriti të pothuajse asgjë për të blerë të gjitha vendet e Mitsubishi Lancer 9. Pas rritje Rework kllapa që qëndroi si një familje, në mënyrë që pjesa e brendshme Vaz-2112 provuar të jenë të përditësuar.


1 /6

2 /6

3 /6

4 /6

5 /6

6 /6Dhe vetëm tani, pas të gjitha përshtatjet dhe rregullimet, Vladimir mori për të përfunduar hark. menduar gjatë, si mund që të jetë, dhe një ditë, ndërsa në këmbë në një bllokim trafiku, tërhoqi vëmendjen për harqe pasme rrugë Gazelë - ata i pëlqente atë në formë. Një udhëtim në tregun e makinave u kthye riparim blerje kit për harqe gazelevskih dhe përshtatjen në dvenashki fenders rear ' ". Sigurisht, ne kishim për të prerë, i aftë dhe trim, dhe rezultati që ju mund të shihni në fotot: harqe dhe rrota me goma janë shumë të afërt me njëri-tjetrin.

Lexo më shumë:   Çfarë është simbol pozicional

çdo gjë para ishte e thjeshtë: në gjendje për të gjetur krahët e coupe Vaz-2112, dhe ata vijnë nga fabrika me harqe të fryra. Megjithatë, për shkak se makina është i ulët dhe rrota 17-së, ata nuk vijnë pa modifikim, ishte e nevojshme për të ngritur veten në krahët harqe. Vova zgjodhi opsionin për të parë off hark blerë krahë dhe bashkoj ato në tuaj. Ai gjithashtu u zhvendos targë në kapak boot, vulosur ngrohtë nën numrin në parakolp dhe të vënë spoiler stilit të vjetër, duke i dhënë makinës një gjallëri të caktuar. Pas gjithë kësaj, makina ri-pikturuar në ngjyrë amtare "Milky Way". Prandaj nofka "dvenashki» - Milky Way.


1 /4

2 /4

3 /4

4 /4Është koha për të lëvizur

Ajo që është më e shquar - mbledhjen makinë dhe arritjen e qëllimeve, Vladimir ... I humbur interesin në këtë projekt! Ai thotë se është i impresionuar me procesin e projektimit, kështu që kam vendosur për të blerë diçka tjetër për të vënë fantazite e tyre të reja, dhe "dvenashku" shitet për Dmitri tjetër. Dima, që ra fjala, tashmë ka bërë përmirësimet e para në makinë - ndryshuar rrotat në spektakolar RSS Profesor SP1. Pra, çfarë është historia me një vazhdim.Lista e përmirësime:

ENGINE

 • Motori është ngritur nga 5 cm
 • mbështetje shtesë
 • Turboresiver

sistemi i shkarkimit: "Spiderman» «Subaru-zë», rezonator dhe shall 4-yje, të gjithë korrur në tunel

TRANSMETIMI

 • CPR është ngritur nga 5 cm

PEZULLIMI

 • vida Front Custom Samara
 • AL mbështetjen e ART-Racing
 • subframe Avtoprodukt
 • Ndarësit 50 mm-përshtatës për zgjerimin matës
 • vida Rear Custom Samara
 • Springs nga Niva
 • Pllakat veçanta për understating (pllaka rënie): - 9 cm, 5 gradë Camber

frenat

 • Calipers para në Vollga
 • disqe 15 frenave alnas
 • calipers pasme nga Vaz-2109
 • Disqet 13-frenave
 • Gidroruchnik Kreatech

BRENDSHME

 • Të gjitha vendet e Mitsubishi Lancer 9
 • Bombol gazi në UAZ, u zhvendos në bagazhin
 • Battery zhvendos në Trunk

Jashtme

 • custom arch
 • dhomë e pasme u zhvendos në kapak trungu
 • Spoiler mostër vjetër
 • Niche nën parakolp pasme në numrin hequr
 • Pikturë në ngjyra të "Rrugës së Qumështit"

Rrota dhe goma

 • E 17 disqe SSR Professor SP1 8j front, 9j pasme
 • Gomat Nankang NS2, 165/40/17 front, 185/35/17 pasme

Shih gjithashtu:akordim

makina ruse

Lada

Share:13Regjistrohu për Yandex Zen tonë

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *