Bëni Your Own duart HOUSE për Cats

Author: | 2019/09/01

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta: 70 ide foto

familjes së maces tuaj të përkëdhelur, si dhe keni nevojë për hapësirë ​​personale. kor gjërë, ajo është pak më shumë, por kuti kartoni duket komod, duke krijuar një ndjenjë të sigurisë. Nëse jeni të lodhur papritmas gjeni pots manar, kuti ose mikrovalë, të marrë kontrollin e situatës, duke krijuar një shtëpi për macet me duart e tyre - kjo nuk është vetëm e thjeshtë, por edhe tepër interesante.

Llojet e shtëpive për macet

Gama e dyqaneve kafshë në shtëpitë e ndryshme të mahnitshme të modeleve. Numri i tyre është për shkak jo vetëm për nevojat e kafshëve, por edhe pamje të jashtme të projektimit, të cilat do të bëhen pjesë e brendshme. Edhe pse jo të gjitha produktet mund të bëhen me duart e tyre, që të ketë një ide në lidhje me llojet që ju duhet kur zgjedhjen e një strehim miniaturë.

Kolltukë dhe hammocks

E para - një lloj i krevat për macet, të cilat shpesh janë të paraqitura në formën e baskets apo kuti, përfundoi dyshek. Ata janë në një vend të jenë të rehatshme për të fjetur, por për llojet e tjera të varur nuk është një opsion.

Jashtëzakonisht duket hamak, e cila ka shumë të përbashkëta me një madhësi shtrat i varur njeriut, por duket tepër e bukur në madhësi miniaturë. Përveç kësaj, pëlhurë mund të vendoset kudo, duke siguruar të katër anët. Për shembull, montuar nën stol vend lejon të monitoruar manar tuaj gjatë pushimeve.

shtëpi e vogël për një mace - Krevate dhe Hammocks
shtëpi e vogël për një mace - Krevate dhe Hammocks

Shtëpi-booth

Ky strehim kim dhe një shtëpi të plotë për manar tuaj, të cilën ai do të ketë një pushim të mirë dhe privatësinë. Dizajni ka një çati, kryer funksionin e tij kryesor, ose shërben si një vend të fjetur për macet.

Kabinat vijnë në madhësive të ndryshme dhe konfigurimin. Disa madje përmbajnë një post kruarje - brenda ose jashtë. Kjo do të mbrojë mobilje në dhomë nga kthetrat e mprehta e mace.

Një tjetër plus i kësaj shtëpie për mace - një pamje estetike. Ajo mund të jetë zbukuruar me një shumëllojshmëri të atributeve, por ajo duhet të jetë i sigurt për manar.

shtëpi e vogël për një mace - Modular-kabinë

Ndërtuar në mobilje

Multifunksionale objekteve që, përveç detyrave të saj kryesore, luajnë një rol dhe një mace shtëpi. Kjo mund të jetë një tavolinë afër me dy compartments, njëra prej të cilave është e mbushur me sende tuaj, dhe të tjera - është një vend i përkëdhelur pushim. Ose raftet që mund të strehojë mik mbuluar me qime dhe ofron qasje të lehtë në strehëz.

Ajo duhet të fokusohet në natyrën e kafshëve, sepse shumë aktive dhe kurioz - prishin gjëra në dollap ose hedhin poshtë librin. Përveç kësaj, të mësohet cat të banesave të tillë ndonjëherë nuk është e lehtë. Është e rëndësishme për të ndarë në mendjen e tij gjërat që ai mund të përdorni ato që janë pjesë e brendshme.

Lexo më shumë:   Operatori Operatori MTS MTS se si për të thirrur

Këto modele janë gjetur rrallë në dyqane, por mjeshtra të aftë mund të ndryshojë mobilje ekzistuese për nevojat e manar tuaj. Çfarë sakrificash nuk do të shkojnë vetëm për një mik mbuluar me qime.

House cat, një ndërtuar në mobilje
House cat, një ndërtuar në mobilje

mobilje miniaturë

Pronarët, të cilët duan të marrë fotografitë e kafshëve të tyre do të vlerësojmë këtë gjë të bukur. Si një shtrat duke përdorur shtretër vogla ose sofas, të cilat macet nuk kanë nevojë për të marrë të përdoret për: krijimi i arbitrarisht si të ecin në jastëk master në mëngjes, vazhdimisht duke kërkuar vëmendje dhe ushqim.

Decor janë batanije, pillows të vogla me modele, por më interesante, në qoftë se pamja e shtratit tuaj do të përsëritet. mobilje miniaturë - është kryesisht një kënaqësi për pronarin.

shtëpi e vogël për një mace - mobilje miniaturë
shtëpi e vogël për një mace - mobilje miniaturë

shtëpi kartoni

Avantazhi kryesor i një mace të tillë shtëpi - një shumëllojshmëri të zgjidhjeve të projektimit. strehim kartoni është bërë në formën e një Tepee, birdhouse, kasollet, shpella ... dhe mbi mundësitë nuk mbaroi këtu! Ajo mund të jetë e lehtë për të ndërtuar veten - kjo është e mjaftueshme për të shtypur paraqitjen dhe mblidhen, përfitimi i internetit ka një grup i ideve origjinale.

Vetëm mbani në mend, shtëpi karton për macet nuk të shërbejnë për një kohë të gjatë. Për shkak të brishtësisë së materialit, ju rrezikojnë të humbasin rezultatet e përpjekjeve të tyre në disa ditë. macet aktive gjallë të lehtë të shkatërrojë strukturën origjinale. Por për të krijuar një të ri jo e vështirë.

shtëpi e vogël për një mace - shtëpi karton
shtëpi e vogël për një mace - shtëpi karton

lojrash

Për macet me natyrën mund të gëzojnë shumë aktivitet fizik në këndin e tyre, pronarët më të mirë të mbajtur një sy në një kompleks të përshtatshme lojrave. Këto harton janë krijuar në mënyrë që të sigurojë jetën e plotë të kafshëve dhe mund të përfshijë elementet e mëposhtme: gërvishtës, shtëpi, hamak, lodra, shkallet, tunele dhe të tjerët.

Ne nuk do të ju rekomandojmë për të krijuar sisteme komplekse të tyre, pasi ata duhet të marrin parasysh aspektet fiziologjike që janë të vështira për të llogaritur pa njohuri specifike. Për të përsosur ndërtimi ka ardhur e drejtë për manar tuaj, ajo mund të jetë bërë me porosi.

shtëpi e vogël për një mace - Lojrash

Si te zgjidhni?

Vendosni në strehimin për një kafshë mund të jetë më e vështirë se sa duket në shikim të parë. Kuptojnë se çfarë ata duan cat është edhe më e vështirë se sa për të kuptuar fëmijët. Në këtë rast, ju jeni të ngjarë të jetë në gjendje të shkaktojë kafshën të bie në dashuri me një objekt, të cilin ai nuk e pëlqen menjëherë. Megjithatë, ju lutem krijimin pabindur, ju mund të! Për këtë qëllim, në vijim rekomandime kryesore.

Kushtoj vëmendje të moshës. Kittens me natyrën papjekur e aktiv, kërkojnë një shumë hapësirë ​​për lëvizje dhe lojra. Komplekset e madhe e tyre do të përshtaten më, vetëm shikojnë jashtë për sigurinë fëmijët.

Me kalimin e kohës, kafsha është formuar nga modelin e vet të sjelljes, në të cilat është e nevojshme për të rregulluar të ardhmen e strehimit. Pra, nxënësit të cilët nuk i pëlqen të jashtmit, dhe shpesh fshehin në vende të veçuara - zërë rrënjë në shtëpi-kabinë. Por kafshët shoqërueshëm, të cilat shpesh mund të gjenden në zona të hapura, do të ndjehen rehat në loungers ose hammocks.

Lexo më shumë:   Calendula krem NGA ajo që ndihmon

Në macet zakonet duhet të i kushtoj vëmendje në qoftë se ju doni të zgjidhni strehim të përsosur. Përcaktoni ku kafsha preferon për të pushuar - kjo do të ndihmojë për të orientuar madhësinë e një shtëpi të vogël. Ka nga ata që e duan lartësitë. Për ata strehim të përshtatshëm me disa nivele.

Sigurohuni që materiali ka qenë plotësisht të sigurt, ai nuk përmban substanca të dëmshme. Cats kanë aromë të ndjeshme, kështu që përfundoi ndërtimi nuk duhet të përmbajë erë shtesë pas pikturë, ngjitje, trajtimin dhe kështu me radhë.

Kushtoj vëmendje për integritetin e strukturës, veçanërisht në qoftë se ajo ka një numër të niveleve. Në të njëjtën kohë, nuk duhet të ketë tehe të mprehta apo papastërti që mund të dëmtojnë gjendjen fizike të përkëdhelur.

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta

5 ide për një mace shtëpi me duart e veta

modele gati në dyqane të duket e madhe, përveç se çmimet janë zakonisht shumë të "kafshimit". Jo çdo pronar, së bashku me shpenzimet e rregullt në ushqim, mund të përballojë për të bërë blerje të tilla. Por ju nuk duhet të paguani një shumë të holla, në qoftë se ju të ndërtuar një shtëpi për mace me duart e veta. Konsideroni disa opsione!

Një shtëpi e thjeshtë kartoni

Lloji më themelore, me krijimin e së cilës mund të trajtojë edhe një fëmijë. Në fund të fundit, çdo herë në jetën tuaj të bëjë me grep, diçka zam bërë nga letër.

Materialet kryesore të përdorura kartoni dhe rroba. Është e nevojshme për të gjetur kutitë e panevojshme madhësi të përshtatshme për manar tuaj - për këtë enë provë, duke e vendosur cat në atje. Pëlhurë është e dobishme për të përfunduar e brendshme, që kafsha ishte e rehatshme brenda. Por dizajni i fasadës - një proces të vërtetë krijues.

Pra, ju keni nevojë për të prerë krye dhe në fund të kutisë së parë, pastaj të zbatohet për të gjithë spray-bojë. Kornizë është përdorur si muret e shtëpisë: është e nevojshme për të bërë dritaret dhe porta kryesore.

Detajet e gdhendur në fillim të rrinë së bashku me shirit dhe "instaluar" çati. Të dekoroj një shtëpi për mace, ju mund të përdorni një prerje letre nga pllaka e saj multi-colored. House është gati!

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Një shtëpi e thjeshtë kartoni

Tent për macet

Pse, në vend të shtëpisë banale nuk është vënë kafshë në një tendë të rehatshme që është e lehtë për të kryer nga vendi në vend. Përveç kësaj, ajo është një vend i qetë për një mace është shumë e lehtë për të bërë. Dhe për të ju ndihmojë me këtë bord, një të vjetër T-shirt dhe tela.

Pra, nga çdo tela të trashë bërë kornizë harkuar bërë nga dy pjesë - të dyja këto tenda. Mali ato në një copë kartoni me katër qoshet. Ne kemi vënë në krye të një T-shirt dhe sleeves kapem në pjesën e prapme. Qafa T-shirt do të shërbejë si një input. Ju mund të futur manar tuaj në shtëpinë e tij të re!

Për një formë më të presentable si "fasadë" mund të përdoret paraprakisht Crosslinked rast, por mishërim i parë i më pak të kushtueshme.

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Tent

stol veshur me susta

Nëse manar juaj shpesh fle mbi jastëkë ose objekte të tjera të buta, pastaj një shtrat të vogël se ai patjetër do të donte. Ky artikull mund të vihet në shtëpi ose në hapësirë ​​të hapur - të gjitha varet nga natyra e përkëdhelur.

Lexo më shumë:   Si të gatuaj speca mbushur në një tigan

Për të krijuar kolltukë nevojë për disa aftësi të qepura, është e këshillueshme për të punuar me një makinë qepëse - ajo garanton forcën e produktit.

Për divan do të përshtaten ndonjë pëlhurë natyrore - nga pambuku në pantallona kadifeje luksoze. Le cat juaj do të testojë lloje të ndryshme të tekstileve, dhe sjellja e tij ju do të jetë në gjendje për të përcaktuar filler duhur variant.V përdorur poliestër normale mbushje.

Në procesin e krijimit nuk ka asgjë të vështirë. Bench përbëhet nga komponentët e mëposhtëm: një jastëk, një prapa pak dhe për të trajtuar. Për të prerë ato, nuk duhet edhe një model - të ndjekin formën e fotografisë. Të gjitha pjesët janë të ngjitura, të mbushura me mbushje sintetike dhe të lidhur. Për të qenë të sigurt në fund të kuti kartoni mund të vendosen.

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - stol veshur me susta

Banesa e kartoni valëzuar

Ky lloj i macet shtëpi shpikur për krijues japoneze. Ai jo vetëm që është mjaft e thjeshtë për të bërë, por patjetër të gëzojnë manar tuaj me çdo karakter.

House ngjan një zgjua për shkak të alternuara shtresat e kartoni embossed. Në këtë rast, produkti mund të jepet çdo formë, por përshtatje sferike për macet më. sipërfaqe textured do të zëvendësojë postimet kruarje për manar tuaj - Një tjetër plus në favor të kësaj specie.

Procesi i krijimit: është e nevojshme për të prerë unazë e kartoni, madhësia e të cilave duhet të ndjekë bends shtëpi në të ardhmen; atëherë të gjitha pjesët janë ngjitur PVA konvencionale. Për komoditetin e kafshës - brenda enë mund të vendoset leckë apo jastëk.

Shtëpi për macet me duart e tyre - një shtëpi e bërë nga kartoni valëzuar
Shtëpi për macet me duart e tyre - një shtëpi e bërë nga kartoni valëzuar

Shtëpia bërë nga kompensatë

Duart e tij gjithashtu mund të krijoni një shtëpi për macet dhe kompensatë. Nën aftësi të caktuara nuk do të jetë e vështirë, gjëja kryesore - për të përgatitur materialin.

Jap me qira ynë do të përfshijë një kabinë dhe një rritje të vogël. Kompensatë duhet të prerë nga të gjitha detajet përkatëse (mure, çati, trampoline miniaturë), duke e trajtuar edges me letër zmerile. Tjetra ne vesh qilim e tyre dhe të vazhdojë në fasteners.

Për kabinë instaluar bazë, e cila duhet të jetë pak më të gjerë të projektimit për të krijuar një hap. Për të vënë këmbë. Raft të lartë është e bashkangjitur në drurit që ju doni të përfundojë në litar.

Shtëpi për macet me duart e tyre - një shtëpi e bërë nga kompensatë

shtëpi e vogël për një mace - Photo

kafshëve shtëpiake, si zjarri apo uji, ju mund të shihni përgjithmonë. shtëpi edhe për ta duken bukur dhe e pazakontë. Ne ofrojmë të heqë një minutë për të bërë gjëra, shikoni në galeri tonë foto - ndoshta disa nga opsionet që ju vijnë të gjithë një ide interesante!

shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo
shtëpi e vogël për një mace me duart e veta - Photo

Video: Marrja e një shtëpi për mace me duart e veta

artikuj popullore

  • Një të vogël dhomë të fëmijëve: 50 ide bukur të projektimit
  • Kuzhina në stilin e një papafingo: 40 ide për projektimin dhe riparim
  • Kjo të nivelit të ndarë tavanet (foto 95)
  • 50 ide bukur letër-muri për sallën

HOUSE për macet duart-shirts

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *