Skenari për përvjetorin e 70 vjet e grave me konkurrencën AT HOME

Author: | 2018/08/27

Tabela e Përmbajtjes:

Është e pamundur që dikush do të thotë se përvjetori - është e njëjtë ditëlindjen, si dhe të gjithë të tjerët. date Round Mark, zakonisht në një mënyrë të mëdha: ata e quajnë të gjithë të afërmit, miqtë dhe kolegët mblidhen në një kafene apo restorant, ose të ftojë toastmaster kryesor. Por festimet bujar si jo të gjithë, shumë njerëz preferojnë të bëjnë të tyren, duke festuar përvjetorin e shtëpisë.

Përvjetori i një gruaje të re. Foto nga vend www.menunsk.ru

takim

Edhe në qoftë se ai që thotë dolli nuk është planifikuar, disa i Heroit të familjes Ditës ende ka për të marrë një rol udhëheqës - personi i cili do të shpjegojë rregullat e lojrave dhe konkurse dhe mysafirët them se dhe në atë pikë për të bërë.

Pra, së pari ju duhet të përgatisin në qilim të kuq. Kjo mund të bëhet në mënyra të ndryshme, e cila është kryesisht i varur stilin e kremtimit. Nëse ka një temë të veçantë, atëherë të ndaluar duke qëndruar në raste të tilla:

 1. Balloons. Ata mund të vijnë deri me mënyra të ndryshme të takimit ceremoninë ditëlindjen. Për shembull, të japë çdo mysafir një tullumbace të mbushur me helium, dhe një shënues për të shkruar mbi dëshirat e topit. Pastaj në rrugë të gjithë u kthehet lexuar këto sugjerime dhe le topat të trupave qiellor së shpejti do të "shohin" dhe ekzekutuar ato.
  Mysafirët spektakolare takim. Foto nga faqja danilova.pro
 2. Demonstrim apo tubim. Kur një grua hyn në dhomë, të ftuarit të fillojë të bërtas "urra!", "Rroftë (Hero i emrit të ditës)!", "Poshtë me humor të keq!", "Na jep fun!", Etj E pra, në qoftë se duart e tyre janë të .. parulla përkatëse. Udhëhequr orator stilin e epokës sovjetike njofton demonstrimin e ndjenjave të ngrohta për ditëlindjen e vajzës hapur.
 3. Coronation. Protagonist në këtë festival është gjithmonë një Hero të ditës. Dhe kështu ajo erdhi në vete, ai duhet të "kurorëzuar". Kur vajza ditëlindjen hyn në një dhomë, të gjithë të pranishmit duhet të përkulet apo nderim të ulen dhe të ndarë. Dekoroj një karrige si një fron, dhe kur ajo ulet poshtë, të sjellë një diademë të vogël jastëk, kartoni kurorë, ngjit mbi me letër varaku, dhe kështu me radhë. N.

Gjithashtu, për të përmbushur festimet fajtori shpesh gjurmët "tapetin e kuq" të tërhequr letër ose një listë e letër-muri dhe më në fund i dorëzoi një simbolike "Oscar" për aktoren më të mirë veten. Dhe në qoftë se vajza ditëlindjen - grua e dobët, ajo mund të sjellë në një palankin dhe për të përmbushur valle orientale.

Ideja e tregimit. Foto nga vend mens-choice.ru
Konkurseve të pijshëm

Kur takimi solemn përfunduar, shqiptoi dolli parë dhe paraqitur dhurata për të parë, është koha për të lëvizur në programin e argëtuese, domethënë, në një garë të pijshëm. Konkurse dhe lojra që nuk kanë për të marrë deri nga tabela, - një nga opsionet më të mira.

 1. Emri Song. Edhe në qoftë se një Hero i ditës është një emër shumë i zakonshëm, është e vështirë më shumë se 10-12 këngë, ku do të referohen. Prandaj, format konkurrenca është si vijon: është e nevojshme për të kujtuar të gjitha këngët, ku ai takohet një emër i përshtatshëm, dhe kur ata të drejtuar nga, të ftuarit janë të ftuar për të ribërë këngë popullore në mënyrë që ajo me sukses ka hyrë emrin atje. Për shembull, "... këto fjalë për ty, Alla (Moscow)" ose "zbarkim Tanya (Katusha)" dhe kështu me radhë. N.
 2. horoskop Oriental. Çdo mysafir i jepet fletë të vogla letre, të cilat ata duhet të kureshtje duart e një kafshe, një vit i cili vajza ditëlindjen ka lindur. Fituesi është ai që e mori më të ngjashme.
  Cake - një pjesë e rëndësishme e ngjarjes. Foto nga faqja proudtobuild.fultonhomes.com
 3. humb prekshëm. Një grua që është protagonist i festivalit, ulet prapa dhe mbledh çuar diçka çdo mysafir që mund të jetë ghost tij. Tërhequr në linjë udhëheqës Fanta veten se çfarë pjesë të trupit të një partie të caktuar. Dikush do të bjerë veshin për hundë e dikujt, dhe dikush, ndoshta gju. Është kjo pjesë e trupit që ata do të duhet të zëvendësojë heroi i ditës për ditëlindjen e saj të sytë të lidhur me mend pronari i tyre.

Në tryezë, ju mund të këndoj një këngë, të zgjidhur riddles, twisters dhe gjuha për të mbajtur konkurrencën (për më të guximshme - me gojën plot me karamele) .., shkrim odes urimi, etj E gjithë kjo duket e madhe në skenarin e shtëpi pushimi.

Karaoke në pushime pëlqen. Foto nga vend dev.netgo.ru
lojërat në natyrë

Pjesa e dytë e programit argëtuese përfshin vallëzimi dhe lojëra aktive. Shpenzojnë atë, kur të ftuarit kanë ulur tashmë në tryezë, dhe se ishte koha për të ngrohtë deri.

 1. Në mesin e të pranishmëve nuk janë me siguri çifte (burri dhe gruaja). kauza e tyre e tabelës, një njeri i veshur me një këmishë dhe një grua - një fustan salcë. Gjithashtu, të gjithë duhet të veshin dorashka. Sipas ekipit, ata kanë filluar të kapem me njëri-tjetrin. Kush do të merret me pjesën tjetër, është fitues.
 2. Quite një garë e vështirë, e cila kërkon trajnim - ". Hundë Sensitive" Dhe ne nuk po flasim për kuptimin e erë. Për këtë lojë, ajo është e nevojshme për të bërë të njëjtën qese të bëra prej pëlhure të errët dhe mbush ato bizele, oriz, butonat e vogël, rërë, balls shkumë, dhe kështu me radhë. D. më shumë çanta, më interesante. Lojtari heq duart e tij pas shpinës së tij dhe poking hundën e tij në frontin e tij qese, duke u përpjekur për të përcaktuar përmbajtjen e saj.
 3. Dhe mund të luajë famshme lojë "Fairy Tale gjuhën e shenjave", kur dikush tregon një histori, dhe të tjera - tregon. Vetëm për një festë të tillë është e nevojshme që historia ishte një çështje e jetës festimet keqbërës, dhe përkthyesi i gjuhës së shenjave tregoi të gjitha veprim nuk është në veten e tij, dhe mbi të.

konkurse të pazakonta. Foto nga faqja madeheart.com

Menjëherë gjitha lojërat celular nuk janë me vlerë të shpenzimeve. Ata duhet të holluar vallëzimi dhe ndoshta karaoke. Ju gjithashtu mund të ofrojnë mysafirët Surpriza ditëlindjen disa dhoma koncert - një kthesë e papritur në shkrimin duhet të lutemi jo vetëm hero e rastin, por pjesa tjetër e atyre të pranishëm në festival.

Funny SKENARI VJETORI HOME ... - Pinterest

vjetori i shkrimit 60 vjet në shtëpi

60 vjetori - një festë, e cila është duke pritur me padurim. Në veçanti, natyrisht, të afërmit dhe miqtë e fajtori apo fajtorët festimet. pushime në shtëpi duke u përpjekur të kuptoj këtë njoftim ditë, edhe të harrojmë, edhe pse, natyrisht, është askush nuk mund. Në të kundërtën një festë të tillë si zakonisht, shkon zhurmshme, duke mbledhur në të njëjtën tryezë të gjithë hero familja e ditës popullit. Në mesin e tyre të afërmit dhe miqtë, dhe madje edhe kolegët. Kjo ditëlindjen festohet në mënyrë të veçantë, dhe madje edhe duke kërkuar për shkrimin e përvjetorit të 60 viteve në shtëpi. Por jo të marrë me qera një kafe apo restorant, ju mund të ketë argëtim për të festuar triumfin, në mënyrë që të gjithë të ftuarit kohë do të mbani mend argëtimin lavdishme.

Natyrisht, një përvjetor të mirë script 60 vjet në shtëpi duhet të marrë parasysh që është e nevojshme për të uruar: një burrë ose një grua. Në varësi të cilët është e ftuara e nderit, dhe program të zgjedhur pushime. Por ka momente që janë në mënyrë të barabartë si çdo hero e rastin dhe i cili përbëhet nga çdo vjetorit të shkrimit.

1. Takimi mysafirët. atmosferë pushimi duhet të ndihet nga porta. Prandaj, takimi të ftuarit duhet të udhëheqin rrugën origjinale. Është e mundur për çdo mysafir ka në një prag të dhënë një top brenda të cilit një shënim është surprizë e fshehur (nuk mund të jetë dëshira e ftuar e heroit të ditës), ose të japë kartën fantazmë me një detyrë të veçantë.

2. Seating të ftuarit në tryezë. parimi i tapiceri mund të jetë çdo gjë, por zakonisht në të djathtë dhe dorën e majtë me heroin e ditës ulen njerëzit më të afërt të tij. Ndonjëherë një tabelë vizualisht ndarë në dy pjesë, secila prej të cilave është e përfaqësuar nga më të vjetër apo brezi i ri mbledhur. Atëherë ekipi do të marrë pjesë në garat, konkurrojnë me njëri-tjetrin.

3. menu pushime, gjithashtu, është shkruar në shkrimin e përvjetorit të 60 viteve në shtëpi. Edhe në qoftë se pika dhe nuk është regjistruar, ajo ende ka në mendje si ushqimi nuk është vlera e fundit në atmosferë feste. Ju mund të bëni një vakt nga figura 60, ose shkruani atë mbi tortë ditëlindjen, një ndjenjë të solemnitetit dhe ngjarje të veçanta dhe është i përbërë nga përshtypjet nga festës dhe kuzhinës mrekullon në tryezë.

4. Dekorimi. Edhe nëse jeni duke kërkuar për përvjetorin e 60 vjet të skenarit në shtëpi, ju duhet të dekoroj dhomë në të cilën do të ndodhë ngjarja. Si dekoratave përshtaten balona, ​​helium është më mirë të jenë të varur në tavan. Nga topat ju mund të bashkangjitni një foto nga vitet e jubileut të ndryshme, një ide e tillë domosdoshmërisht do të apelojë për të ftuar që do të jenë të lumtur për të marrë në konsideratë foto. Qirinj dhe lule janë gjithashtu të përdorur shpesh për dekor të brendshëm. Nëse qëllimi juaj është një parti temë, ju keni nevojë për të hartuar dhomë plotëson temë deklaruar.

Këto janë nuanca themelore që duhet të merren parasysh kur zgjedh një përvjetor script 60 vjet në shtëpi. Por pika më e rëndësishme është padyshim një listë e konkurseve dhe lojra në festival. Guests mund të njohin njëri-tjetrin, ose të jenë të panjohur me njëri-tjetrin në të gjitha, por vetëm për t'u ulur në tavolinë dhe nuk do të jetë i mërzitshëm anyway. Prandaj, vetëm argëtuese kjo është ajo që e bën këtë një festë të vërtetë të paharrueshme. Programi konkurrenca mund të jetë e shkurtër dhe të gjatë, të përfshijë një funny, lëviz dhe inteligjente, kështu përmbajnë përshëndetje, bukë, në vargun apo prozë, ku njëjtë pa to! Dhe mos harroni që të ftuarit duhet të prishet për të kërcyer, mirë, nëse zona e dhomës e lejon atë.

Këtu janë disa opsione për lojëra dhe konkurse që mund të shndrit në mënyrë të konsiderueshme përvjetorin tuaj skenar 60 vjet në shtëpi dhe të jenë të sigurtë se do të jenë të interesuar në të ftuarit.

Konkursi "swapped"

Për organizimin e një konkursi të tillë ju duhet të përgatisin disa pjesë të "familjes" madhësive frikacakë të mëdha për meshkujt dhe të njëjtin numër të shawls për gratë. Çiftet e konkurrencës - zonja dhe zotërinj. Ata janë të ftuar në një çantë: pantallona të shkurtra dhe shall. Një burrë duhet të veshin pantallona mbi veshje, gruaja e mbulon kokën e saj me një shami. Çiftet muzikë të fillojnë për të kërcyer. Pasi muzika ndalon duke luajtur, një burrë me një grua duhet të shpejt të ndryshojë rrobat - një grua vesh pantallona, ​​njeriu shall. Ky çift që ngadalë të gjithë përballen me këtë detyrë, jashtë lojës. Fituesi është palë që do të zgjasë.

Konkursi erotik valle

Për këtë konkurs do të jetë e nevojshme në numrin e karrigeve të përfshira. Garuesit ulen në karrige dhe valle në një pjesë të muzikës, si ajo rezulton. Pas së cilës shtetet kryesore se valle nuk mund të përdorin këmbët e tij, atëherë këmbët dhe të armëve, dhe në fund këmbët, krahët dhe kokën - në valle vetmi person i përfshirë.

Comic-Win lotari

Një tërheqje popullor për mysafirët në çdo festival (përvjetori nuk është përjashtim) - një fitore të fitojë llotari. Qese letre është vendosur me numra. Guests janë të ftuar për të tërhequr ato një nga një, prezantuesi lexon tekstin për të fituar dhurata, pas së cilës paraqet mysafirët me shpërblime të vogla.

1.Vesch që kurrë nuk shkon jashtë modës. (Litarët).

2.A ne të ju jap një çakmak, përdorimin, nuk do mend. (Matchbox).

3.Idete Grua duke ecur, kështu që pantallona nuk fle, është e nevojshme që ju duhet të keni bulavochku çeliku. (Pin).

4.c ju diçka nuk ndodh, kjo temë është e dobishme për ju. (Condom).

5.Vam për sy të bukur, një suvenir - lexuar (Mit).

top 6.Zamenitel futbolli. (Kallaj vjetër).

biletë 7.Vot për shkak të biletave, dhomat nuk janë roysya, unë besoj se fitues nuk është - qaj dhe të qetësuar. (Handkerchief).

8.Ponyatno ju kuptimi i dhuratës? Jeta është i lumtur dhe të ndritshme! (Markers).

9.Portret njeri më të bukur. (Mirror).

10. Për të mbajtur paratë që ju mund të, ju jeni duke i dhënë çantë. (Wallet).

11. Si diçka edhe më e turpshme, por jemi duke ju dhënë një karrota (karrota).

12.Delo përditshme, siç thonë ata, dhe kjo gjë mund të jetë në dispozicion. (Tubet).

13.Sdelay fytyrë inteligjente, Ti fitoi vezën. (Kinder papritur).

14.Nado ose ju nuk bëni, ju që buzëkuq të kuq buzësh (buzëkuq)!

15.Pryamo nga dyqan (Një listë e letër higjienike).

16.Povezlo bëjnë ju më të mirë: Kiss afërmin në të djathtë!

17.Vecherami nuk do të trishtuar - salcë ju pini (çaj).

18.Priz ju mori kjo të bie në grep gjatë natës. (Nuts ose farat).

19.Vy me kurrë i tij të jetë zhdukur nga shtëpia të gjithë të ftuarit nuk vijnë të uritur. (Lugë).

20.Dlya i madh baby - e mrekullueshme (biberon)!

Kjo nuk është e gjitha që mund të rekomandohet për 60 vjet vjetorin e shkrimit në shtëpi të. Duhet-shih destinacion është paraqitja e dhuratave. Me një përzgjedhje të themed dhuratave vjetorin mund të gjendet në seksionin Dhurata për përvjetorin .

Ajo do të jetë interesante:   SI TË gjëndër qumështit në shtëpi për një javë

SKENARËT jubileve - POZDRAVOK.RU

50 vjet vjetori i shkrimit, "Sot jam pesëdhjetë"

Script është projektuar për të mbajtur vjetorin në një kafene apo restorant, i gjithë festimi është një kryesor. Konkurseve dhe këngët mund të ndryshohet në diskrecionin tuaj. Materiali muzikor është zgjedhur paraprakisht dhe soglaslvyvaetsya me DJ.

Skenari Jubilee "Dhe jeta vazhdon lumin stuhishme!"

Script është projektuar për të kryer pjesën zyrtare të përvjetorit. Teksti script ju lejon të rivendosur kronologjine përvjetorin e jetës. Në çdo fazë të heroit jetës së me rastin do të duhet për të ofruar dhurata të jenë të përgatitur paraprakisht.

vjetori i shkrimit 55 vjeç për gratë, "dëshirat e të gjithë nuk llogariten!"

Script është projektuar për të mbajtur përvjetorin e 55 viteve të një gruaje. Ose më mirë ajo komplimente nga mysafirët të famshme dhe të njohur - të pasur italianë dhe të respektuar në fushën e një përkthyesi. Duhet të jenë të përgatitur paraprakisht e kostum kombëtar italian - pantallona të zeza në gju, këmishë të bardhë, rrip të kuqe, një kapelë me një grykë të gjerë.

vjetorin e shkrimit

Anniversary - kjo nuk është ditëlindja e zakonshme. Në këtë ditë, jeta e njeriut si në qoftë se ajo fillon me një fazë të re, data e rrumbullakët, mund të themi "pikën e raportit." Prandaj, kjo ditë duhet të jetë jashtëzakonisht i shkëlqyer dhe i gjallë. Çdo gjë duhet të jetë vetëm i madh dhe i papërshkrueshëm. Ky skenar është i përshtatshëm për njerëzit e rritur, pa burra çështje apo gra.

Skenari për përvjetorin për të rinjtë se "Jubilee natyrore"

Script për një të riu martuar. Në skenar i pranishëm: konkurrencës në njohurinë e kremtimit fajtor, festivalin e këngës, një konkurs fizike dhe konkurrencës krijuese.

Skenari për përvjetorin e 30 vjet "Kujdes, hiqni jubileut!"

Festimi në stil - qitje film detektivë. Të gjithë burrat veshur tuxedos dhe gratë - në mbrëmje dresses. Jubilee zhvillohet në restorant, e cila është larguar për tërë mbrëmje vetëm për anëtarët e partisë. Pa leje të veçantë. Guests paralajmëroi për rolet e tyre.

Skenarët femër vjetori 'Roses vetëm për ju! "

Script është projektuar për të mbajtur vjetorin, që gruaja thotë. Moderatori duhet të përgatisë në trëndafila paraprakisht - lule të prera nga kartoni me ngjyrë apo letër ndërtimit. Lule duhet të jenë të mëdha, në mënyrë që më vonë ata mund të mblidhen në një tufë lulesh të madhe.

Skenari festimi i përvjetorit të 20 vjet.

Jubilee nuk është vetëm kur ju të kthehet dyzet, pesëdhjetë vjet, por kur "bob" njëzet. Disi date rrumbullakët, ne vëmë re mirë se sa "normale", dhe kur ju jeni të rinj, dhe tepër argëtim. Ky skenar është projektuar për të rinjtë (20-30 vjeç) që e duan aktivitete në natyrë, për të organizuar më mirë festimin në një apartament të veçantë ose jashtë.

Script për "përvjetorin e princeshë '

Script në vargun, ku kllapa, të futur emrin e kremtimit fajtori. Konkurse dhe lojërat janë të gjitha në diskrecionin tuaj. Një skenar i tillë është pranuar shumë mirë, ai përmban shënime të humorit.

Skenari Jubilee për gratë

Vjetorin apo grua ditëlindjen. Çdo mysafir quan ditëlindjen vajzë një kompliment, duke filluar me një letër, e shkruar në letër, e cila është e vendosur nën tabaka. Burrat trima valle një striptizë aty për aty. Të gjitha të ftuarit janë të ndarë në 3 grupe dhe të bëjë lule letre. Çdo mysafir një copë letër tërheq atë që ai dëshiron për ditëlindjen e vajzës. Konkursi për titullin e shoku më i mirë.

Skenari për njeriun festuar përvjetorin 70-vjeçar

Skenari është shkruar për festimin shtatëdhjetë vjetorin e njerëzve. Ai është e përkryer për master profesional dhe heroi i ditës për fëmijët apo nipërit e mbesat. Pas këtij skenari, festivali do të marrë një të ngrohtë, i ndjeshëm dhe i paharrueshëm për heroin e ditës.

vjetori i shkrimit: "Nëse një grua - 35"

Skenari është projektuar për ditëlindjen në formën e një parti Bachelorette, i cili sjell së bashku disa miq të vajzës ditëlindjen ose punonjës i saj. Tela mund të jetë në mjedisin e shtëpisë apo për të porositur pllakat në institucion.

Skenari Jubilee "në 65 vjet - shpirti i të rinjve"

Skenari është projektuar për partitë çaj në nder të vajzës ditëlindjen në shtëpinë e një njeriu të vjetër. E kremtimit nuk duhet të zgjatet, duhet të bihet dakord paraprakisht me të gjithë pjesëmarrësit.

Jubilee skenar femër - 30 vjeç.

për të festuar përvjetorin e shkrimit 30-vjeçari gruas, por mund të përdoret për çdo të rritur jubileve dhe të mbajtur në një dhomë gjërë. Kryesore clowns pushime Kuzma dhe anfisa.

Skenari për përvjetorin e 50 vjet për gratë "më të bukur"

Jubilee për gratë e martuara me fëmijë. Script përfshin muzikë, valle dhe songwriting konkurseve. Çmimi kryesor është një biletë për kryerjen mbrëmje e dëshirës së vajzës ditëlindjen. Në fund të mbrëmjes që do të merren nga tortë ditëlindjen me 50 qirinj.

Skenari vjetorin - grua 50 vjeçare, "Jeta është plot me ngjyra!"

Skenari është projektuar për të përshëndetur një grua në 50-vjetorin e saj. Është e rekomanduar për të para-kuzhinier 5 vazo të madhësive të ndryshme dhe 5 ngjyra lule - i daisies, zambakëve, trëndafila, e zambakëve të Orchids. Çdo tufë lulesh do të simbolizojë moment historik 10-vjeçare në jubileun e jetës.

vjetori i shkrimit 60 vjeç, gratë: "Ti ik, ik fotograf time!"

Script është projektuar për të mbajtur kremtimin në çdo dhomë (apartament, dyqan kafeje, restorant). Komplot vishet rreth fotot nga lindja deri në ditët e sotme shumica e vajzës ditëlindjen. Konkurseve të mbylljes maksimale ndaj subjektit (Photoshop, zgjidhni rroba, të mbledhë mister me një hero foto të ditës, të dalë me një titull qesharake për foto).

60 vjet vjetori i shkrimit për njeriun: "Shtrije, shpirt, harmonikë"

60 vjet - kjo është mosha kur një njeri është shumë e rëndësishme që të ndihen të rëndësishëm, të dashur, mos i privuar të vëmendjes. Më shpesh, festimi është reduktuar në një tubim banale ulem-rrumbullakët dhe festa. Shumë më efektive për të shkuar një mënyrë të ndryshme - të papritur kremtuesi festimet efektive dhe spektakolare në skenë.

vjetori i shkrimit grua 55 vjeç, "në këmbë, i çmendur Empress"

55 vjet për gratë - është pothuajse gjithmonë një datë të dyfishtë: vjetorin e daljes në pension. Është e rëndësishme për të kaluar një pushim në mënyrë që heroi i Ditës ndjerë e bukur, është e nevojshme dhe e rëndësishme. Daljes në pension është e dëshirueshme mundi, duke shmangur dekurajim ngjyrë, por përkundrazi, i pafytyrë dhe entuziazëm. Ajo ka për datë urimet oshëtimë spektakolare dhe dhurata të bukura.

50 vjet vjetorin e shkrimit njeriu "Fifty. Rruga e përshkuar nga gjysmë dhe gjysmë ende "

Skenari është projektuar për një festë që zhvillohet në një kafene apo restorant. Hall mund të organizoni preferencat bazuar tematikisht kremtuesi. Ende është e mundur për të bërë një kolazh të veçantë me fotot e vizitorëve, nëpër të cilat do dëshirat.

Përshëndetje Funny dhuratë humor për një vjetorin

Anniversary - një festë e rëndësishme në jetën e secilit prej nesh, kështu që është e nevojshme për të bërë këtë ngjarje të paharrueshme për një kohë të gjatë, si heroin e ditës, dhe të gjithë mysafirët e ftuar. urime komik për të ndihmuar të përballen me këtë detyrë. urime Funny ajet, dhurata krijuese, jo vetëm që do të japin kujtime të bukura, por edhe një humor të mirë.

Skenari vjetori ftohtë e 45 viteve gruaja "Festivali Berry"

Anniversary - një datë të veçantë, e cila nuk duhet të kufizohet në tubime familjare. Është e domosdoshme që në këtë ditë të mrekullueshme këtë, u kap nga një skenar të mirë, sepse ajo është nga ajo varet nga disponimin e mysafirëve cili erdhi.

Skenari për përvjetorin e 80 vjet grua e vjetër: "Kjo shtëpi është kërcenin dhe këndonin"

Skenari gjyshja tetëdhjetë ditëlindjen, me të cilat ju mund të bëni një, parti i ndjeshëm në shtëpi. Këtu do të gjeni një të thjeshtë, konkurse interesante, lyrics emocionale dhe punë fun.

Funny script në përvjetorin e 35 vjet grua e vjetër në shtëpi "Fun nga shpirti"

Script për një ditëlindje në shtëpi. Funny, gara interesante do të jetë në pëlqim të gjithë mysafirët, do të bëjë ngjarje të paharrueshme dhe interesante. Sigurisht, kjo kërkon disa trajnime në hartimin dhe përgatitjen e pjatave, por në qoftë se ju vërtet doni pushim paqe, do të duhet të provoni.

Skenari i moshës për vajzat

Ky skenar është projektuar për të festuar moshën e vajzës. Ajo është e madhe për kompanitë e të rinjve. Duke vepruar në këtë skenar, dhe vajza ditëlindjen dhe të ftuarit janë të garantuara për të marrë një kënaqësi të paharrueshme të festës.

Interesting Skenari vjetorin e GRAVE - FB.RU

Nëse kushëriri juaj është 70 vjeç, duhet të theksohet. Shumica e njerëzve të moshuar kanë nevojë për dashuri dhe vëmendje të afërmit. Prandaj, çdo tubime familjare, i cili sjell së bashku disa breza, të ketë një festë të madhe për çdo gjyshen. Për të matur pabarabartë pëlqente të kompanisë dhe nuk bëhet një festë banale, është e rëndësishme për të menduar më parë të shkrimit përvjetorit për një grua e 70 vjet.

organizata pushime

Zakonisht, 70 vjetori festohet në një rreth të vogël të miqve të ngushtë. Hero i rast është mirë për të parë tabelën e të afërmve të preferuar dhe miqve të besuar me të cilët përjetuar shumë minuta lumtur dhe i trishtuar.

Më shpesh në bazë të një skenari pa përvjetorin toastmaster. Për një grua 70 vjet janë përzemërsi vendimtare dhe sinqeritet. Udhëheqës profesional ka përvojë të madhe në kryerjen e aktiviteteve të tilla, por ai nuk e di vajza ditëlindjen si ata e dinë njerëzit e tij të lindjes.

skenarë mënyrë stihovZapis, poezi dhe Lirike në studio. qasje kreative! Voice.spb.ruSkryt Adsdhuratë strategjik muzhchineOnlayn Flint Sigurisht - qigong vështirë. Zhvillimi i mashkullit do, qëndrueshmëri dhe forcë duhasvarga.online18 + Hide reklama

Roli i toastmaster është më e mirë për të marrë në dikë nga të afërmit. Pra, kjo do të jetë më e lehtë për të mbledhur informacion në lidhje me fëmijërinë dhe rininë e vajzës ditëlindjen, duke prekur momente të jetës së saj, shijet dhe hobi. Nuk është e nevojshme për të ndjekur zhvilluar tërësisht skenarë vjetorin për gratë 70 vjeç. Reja apo të vjetra, ata nuk marrin parasysh individualitetin e nënës sate, gjyshja, të dashurën. Ky është rasti kur keni nevojë për një qasje personale.

stërvitje

Kreativiteti është i mirëpritur në çdo festë. Hero i ditës do të jetë mirë në qoftë se fëmijët dhe nipërit e mbesat për të dekoroj dhomë me postera shtëpi, balona, ​​lule. Një vend i nderit duhet të marrë fotografi. Të moshuarit çmojnë ato si një kujtesë e herë të fundit. Bukur të organizojmë një ekspozitë fotografike. Ndoshta disa fotografi të duhet për të rivendosur.

Entertainment në anekdotov.net! Entertainment ! Shaka, shaka, statuse funny dhe kartinki.anekdotov.net18 + Fshih reklama"Si për të përmirësuar të inteligjencës." SkachatPoluchite hap pas hapi shkencëtar procedurës. Mëso sekretin e mendjes tuaj të lirë! Sheremetev.info18 + Fshih reklama

lule nga burri i saj për një vjetorin

Detyra tjetër - për të zgjedhur një skenar interesant për përvjetorin e grave 70 vjet dhe të rregullojë atë që i përshtaten situatës tuaj. Mbi supet e secilit person një mënyrë unike e jetës. Mos harroni të këndshme e tij. Do të jetë surpriza e duhura prekëse. Për shembull, prezantimi i fotografive të ndryshme vjet nga fragmente nga këngë ose video, në të cilën të afërmit, miqtë, kolegët vajzë ditëlindjen ndajnë kujtimet e tyre. Dhe ndoshta kjo do të jetë një histori romantike dashurie nga gjyshërit.

Përvjetori i shkrimit për një grua 70 vjeç mund të sigurtë të përfshijnë urime kënduarit, kor ekzekutueshme familjare. Me fëmijët të mësojnë përmendësh poemë të bukur. Gjyshja u zhvendos në lot kur dëgjoi punën e nipërve të rinj. Një dhuratë e madhe do të ishte një ftesë për një festë të miqve të vjetër. Disa prej tyre janë të vështirë për të marrë në zonën e ardhshëm, kështu që ju duhet për ndihmën e brezit të ri.

Fillimi i pushimeve

Është e rëndësishme nga minuta e parë për të vendosur tonin e duhur për ngjarjen. Kjo do t'ju ndihmojë të njihen me gati Scripts jubileve. Skenarët për gratë 70 vjeç shpesh fillojnë me poezi të bukura. Zgjidhni linjat që ndeshjet më afër natyrën e vajzës ditëlindjen. Ju mund të ju lutemi ngjyrat e saj të gjallë, duke paraqitur me duartrokitje të forta.

Skenari gëzuar përvjetorin për gratë 70 vjeç mund të fillojë me një betim solemn. teksti i saj lexon mjeshtër dhe të mbledhur mbështetje në kohë, "Betohem". Guests janë të kërkohet për të dalë dhe të vënë një dorë mbi zemrën e tij, si një shenjë e sinqeritetit.

Gruaja e ëndrrave tuaja mënyrë zdesLegky për të shkuar në një datë të cilën keni ëndërruar e të gjithë jetës sime! Come on! Jolly.meSkryt Adssallatë patëllxhan në zimuOchen shijshme, të thjeshtë, flavorful dhe lëng recetë sallatë për dimër, kjo është pak ostryymaster-recipes.comSkryt Ads

Lexoni linjat e mëposhtme: "Në këtë ditë festive, ne zotohemi solemnisht:

 • ketë argëtim dhe shaka;
 • pa trishtim një moment;
 • me nje oreksit të ngrënë dhe pijes;
 • dashuria ditëlindjen;
 • në duart e saj të veshin;
 • Urime për të folur;
 • puth dhe përqafim;
 • Të gjitha dëshirat janë plotësuar;
 • me zë të lartë këndojnë dhe valle;
 • dhe jo pak i lodhur. "

festë përkujtimore

Hero i Ditës futur përgjegjësitë e saj përkujtimore. Si mikpritëse zonjë në një parti, ajo premton:

 • të afërmit të mos harrojmë;
 • Një vizitë në ftojë ata;
 • i paraqet ato për të marrë;
 • mbuluar pasur tabela;
 • buzëqeshje fun;
 • gjithmonë të qëndrojnë të bukur;
 • jetojnë deri në 100 vjet;
 • Sëmundjet për të thënë "jo"!

Pjesa zyrtare

Jubilee është e pakonceptueshme pa komplimentet, urimet dhe dëshirat. fjalën kryesor i jep mysafirët që kënaqen ditëlindja sinqerta, poezi i ndjeshëm, këngë dhe ditties. prezantimi i duhur i medalje përkujtimore dhe të diplomave për arritjet e larta në fushën e kopshtarisë, gatim, kujdesin e nipërve, fëmijëve udhëzim në rrugë të drejtë.

Guests ndajnë kujtimet e tyre i triumfin e keqbërës, që shoqëron ata të treguar fotot. Ajo është e mirë për të zgjedhur një përvjetor skenar me konkurse. Grua 70 vjet? Kështu që çfarë! Edhe në të tilla një pjekur mosha e nuk refuzoj që të ketë argëtim. Dhe heroi i rast, dhe publiku do të gëzojnë konkurrencën, "Lavdëroni ankand." Prezantuesja ofron audiencën për emrin sa më shumë cilësi pozitive të vajzës ditëlindjen. Në këtë rast, fjalët nuk janë të pabaza. Është e nevojshme të kujtojmë rastin kur Hero i Ditës demonstruar në mënyrë të qartë në cilësinë e titullit. Pas çdo lavdërim duhet të llogarisë për tre. Nëse gjatë kësaj kohe askush nuk mendonte për një cilësi të re, emërohet fitues. Ai ka të drejtë për të bërë një dolli.

Ajo do të jetë interesante:   si në shtëpi Grow Kombucha

Mysafirët e rinj plot entuziazëm, mund të përgatisë urime kostum. E fundit do të përshtaten në shkrimin vjetorit. Për një grua 70 vjeç me humor se do të jetë dhuratë e përkryer.

Scene "Visit Red Riding Hood"

Të rinjtë si script qesharake. vjetori i shkrimit për një grua e 70 vjet mund të jetë kështu, në qoftë se fëmijët dhe nipërit e mbesat për të treguar imagjinatën.

Në skeç, siç përshkruhet më poshtë, përfshin dy: një vajzë e re duke luajtur rolin e Little Red Riding Hood dhe ujku. Ky i fundit duhet një maskë. Nën këngën eponymous nga filmi Red Riding Hood shkon në dhomë, plot gjallëri shportë.

Little Red Riding Hood dhe ujku

Ajo thotë se ajo erdhi për të uruar gjyshen time. Pastaj mysafir kërkon një sërë pyetjesh për të cilat përgjigjet dhe veten. "Gjyshe, pse a keni sy të tilla të mëdha? A është ajo për shkak se ju më jepni lumtur? Pse keni kaq shumë vite? Ndoshta kështu që askush nuk e mendoi se ju jeni në dush rinj. Dhe që ende shkojnë në punë forcën! Pse ju shumë të ftuar? Për shumë dhurata të paraqitura, nuk është ajo? "

Pastaj, Red Hat ofron një gjyshe për të tërhequr nga shporta ndonjë byrek. Nëse ai lakër, Hero i Ditës pret rritjen e pensioneve. Nëse patate - punë kopsht. Jam simbolizon vëmendjen e njerëzve, oriz - një udhëtim në Kinë, mish - një jetë me bollëk.

Papritmas ujku shkon dhe ka nevojë për të të treguar atij gjyshen e saj. Red Riding Hood është duke u përpjekur për të bllokuar ajo ofron ëmbëlsira predator nga shporta, suxhuk nga tabela. Wolf qëndron qëndrimin e tij dhe përfundimisht gjen erën e Heroit të ditës. Ai thotë se ai nuk ishte duke shkuar për të ngrënë atë, dhe do të donte të përgëzoj. Ai shtrëngon duart me dëshirat e shëndetit dhe mungesës së ujqërve në rrugën e fatit. Scene mund të përfundojë vallëzimi dhe kënga karaktere.

Urime për "mysafiri italiane"

Skenari shtëpi Jubilee për gratë 70 vjeç mund të përfshijë vizita nga mysafirët e huaj. Në vendin e ngjarjes, siç përshkruhet më poshtë, dhe të përfshirë përkthyes italiane që vijnë urimet për ditëlindjen shtrenjtë.

njeri nga Italia

Italisht (s): Chao kakao, hero ari i ditës!

Përkthyes (P): Hello, i dashur Hero i ditës!

Dhe: Chao holyavu kakao domoedo dehur!

P: Hello, mysafirë të dashur!

Dhe: punëtor Veçanërisht e vështirë nuk do të marrin asnjë hrenato.

P: Respekti im për punëtorët.

Dhe: dhe zotërinj lodyrento.

P: Dhe fëmijët, studentët dhe të moshuarit.

Dhe: Italiano dielli Senor svetito.

P: Unë kam ardhur tek ju nga Italia me diell.

Dhe: sabotuesve Pripolzato poteryanto dokumente.

P: Arriti në një fluturim të veçantë.

Dhe: organizmat umotato valixhet konfiskuara.

P: Unë jam plot energji dhe solli një valixhe të tërë për heroin e dhuratave ditë!

Dhe: Pozdravlyanto krasivlyanto Brilliant lyubovanto voskhischanto (Hero i emrit ditë).

A: Urime për ditëlindjen tuaj (emrin Ditëlindja vajzë-së).

Dhe: Vlyublyanto për podanto këmbët.

P: Unë shpreh respektin tim.

Dhe: Jini të energjisë dhe tsvetato!

P: Unë dëshiroj të mbetet gjallë dhe të bukur!

Dhe: The mbrapa nuk është bolento goja nuk kashlento, smotrento sytë, këmbët begento.

P: Jini të shëndetshëm!

Dhe: Çanta taskanto nipërve vospitanto, kopanto kopsht në dhomën pribiranto.

P: jetëgjatësi Rinj optimist!

Dhe: Italiano Pritaschito nga çdo barahlyanto panevojshme!

A: Unë ju nxora nga Italia është gjëra shumë të nevojshme!

Awards italiane Hero nga dhuratat ditës që gjithashtu mund të rrahur interesante, puth dorën dhe ngre një dolli të saj.

Scene "Inspektor"

Inspektorët mund të përshtaten lehtë në çdo skenar qesharak vjetorit për gratë 70 vjet. Interpretimi i ri i veprave të famshme të Gogol zbavitem mysafirët. Aktorët kryesore janë 2-3 auditor dhe asistent që vijnë në pushime në provë.

komedi

Komisioni rreptë:

 • Ajo mat lartësinë e tabelës dhe konstaton se ajo i plotëson standardet: tre persona mund të përshtaten lehtë nën të.
 • kënd Building kati kontrolloni mërzi. Dukej rezultatet: ju mund valle, është e këshillueshme të mos bien, fluturues është e ndaluar nga Sanpin.
 • Masat temperaturën e dhomës dhe deklaron se dhoma është shumë e nxehtë.
 • Ul Termometri në një gotë alkool. Forca e tij është rritur.
 • Kryerja e një studim të mysafirët me instrumente të ndryshme mjekësore. Një vendim: shkalla e lumturi, gëzim dhe kënaqësi të ekzagjeruara në mënyrë të konsiderueshme.

Si rezultat i kësaj, urdhri duhet të bëhet:

 • të vazhdojë të ketë argëtim;
 • pije të forta për të shkatërruar në vendin e parë;
 • nën tryezë nuk do të mblidhen;
 • salads atje dhe lartësoj, është rreptësisht e ndaluar për të fjetur në to;
 • Hero i Ditës kompliment çdo 5 minuta;
 • fjalimet për të thënë me zë të lartë, në mënyrë të qartë, me shprehjen;
 • shkoni në shtëpi në të dy këmbët, në rast emergjence lejuar të përfshijë autopilot;
 • kujtimi i përvjetorit të ruajtur me kujdes deri në festën e ardhshme.

fun pijshëm

Kompania gëzuar do të gëzojnë vjetorin e shkrimit për një grua e 70 vjet me konkurse. sjellja e tyre në mes të përshëndetjeve.

lojëra të pijshëm

Këtu janë disa lojëra që bashkojnë njerëzit e moshave të ndryshme:

 • "Fjalët e butë." Qese letre palosur me alfabetin rus. Guests të marrë ato dhe të them vajzës ditëlindjen fjalë ëmbël që fillojnë me shkronjat u larguan.
 • "Artist Blind." Players të nxjerrë një portret i heroit të ditës me sytë e tij të mbyllur.
 • "Më i ditur". Guests janë dhënë një shumëllojshmëri të pyetjeve në lidhje me sfondin dhe interesat e vajzës ditëlindjen. Çdo përgjigje e saktë është dhënë karamele. Mysafir, i cili deri në fund të lojës grumbulluar më shumë se ëmbëlsirat, ofroi medaljen "më të ditur", dhe të kalojë në heroin e ditën në çdo kohë të ditës dhe natës me nënshkrimin e saj.
 • "Çmimi Guess". Qese vendosur sende të vogla. Ata janë të njëjtë si letra në emrin e heroit të ditës. Çdo dhuratë e fillon në një nga shkronjat e emrit. Për shembull, festimet fajtori emri është Marina. Në qese janë magnet në frigorifer, portokalli, stilolaps, gërshërë lodër dhe askorbinka. Kush mendoi një tjetër dhuratë, se ajo dhe zgjedh.
 • "Feel". Pjesëmarrësit e lojës me sytë të lidhur. Duke përdorur dy forks duhet të përcaktojnë se çfarë është në frontin e ju. Përdorni artikujt të njohura: fruta në tavolinë, karamele, një laps, një krehër, një furçë dhëmbësh. Nëse mysafir është e hutuar, madje edhe duke i kërkuar pyetje që mund të përgjigjet "po" ose "jo".

Muzika dhe të kënduarit argëtuese

Dance deri sa të bjerë, jo të gjithë janë të gatshëm për të moshuarit. Megjithatë, në përvjetorin e shkrimit për një grua e 70 vjet është e pamendueshme pa shoqërim muzikor. Me përzgjedhjen e këngëve është e nevojshme për t'iu qasur me përgjegjësi të veçantë. Gjenerata e vjetër shpesh nuk e kupton muzikë moderne. Supozoni se në përvjetorin e melodi nga e kaluara, si dhe interpretues preferuar e vajzës ditëlindjen. Ndoshta ajo dëshiron të kërcimit sërish me burrin e saj të këngës, e cila lidhet atyre një gjysmë shekulli më parë.

Ende gjallë në traditat e varg vjetër brezit të pas-darkë tubimet me të kënduarit korale. Ju mund të organizojë një karaoke. Ose një lojë funny, duke i detyruar vizitorët për të treguar zgjuarsi. Për shembull, "Musical Phantom". Ju do të duhet rastet e vezëve çokollatë, të cilat janë të fshehura në punë. Ata zhytur në qese dhe ka kaluar nga mysafir të ftuar me muzikë. Ata në të cilin kënga pushimeve, tërheq detyrën në mënyrë të rastësishme dhe ekzekuton atë. Lejuar për të kërkuar ndihmën e një miqësore.

Detyrat mund të jenë jashtëzakonisht të ndryshme. Le të ftuarit mend meloditë kujtojnë lyrics e ditëlindje apo festave të Vitit të Ri. Ftojini ata të përmbushin një varg nga çdo çerdhe, ushtarake, këngëve popullore të Komsomol. Ju mund të jepni një detyrë më të vështirë - për të guess titullin e këngës, duke lexuar vendin e saj të tretë. Një shumë e emocioneve është një shfaqje kënga me ndihmën e gjesteve.

pushimi për gjyshen

Llotaria komik

Njerëz të moshuar të shpejt të marrë të lodhur, dhe kjo duhet të merret parasysh në përgatitjen e përvjetorit të shkrimit për një grua e 70 vjet. Skenari i ftohtë mund të përfshijë prezantimin e dhuratave përfundimtare për mysafirët. Ai është i përshtatshëm për të rregulluar copë në formën e komik tërheq. U mblodhën nga ana e tërheq targat dhe të marrë një çmim. Dhuratat janë të shoqëruara me komente poetike:

 • Jeta ndonjëherë është e mbushur me mrekulli. Get Mercedes. (Një makinë lodër).
 • Kujtesa nuk të lë, derisa të ketë një fletore.
 • Këtu fat atje! Get vezë tuaj! (Kinder papritur).
 • Nuk ka nevojë për të fituar. Mbani qese plehrash.
 • Go përmes jetës duke qeshur! Le qiri dritat rrugën!
 • Për të drejtuar qindra metra, për të ngrënë karrota shijshme.
 • Sot ju janë bërë! Dhurata juaj - karamele.
 • A nuk të jetë shansi i trishtuar, më mirë të pini këtë çaj.
 • Kjo nuk është e vjetër në të gjitha, të merrni një krem ​​mrekulli. (Cream Hand).
 • Go përmes jetë më të fun! Kjo nuk është ngjitur - kjo është ngjitës!
 • Fati i ju shpërblehet me bujari! Mbani sapun importuar!
 • Të udhëzojë dredhka merrni stilolaps. (Set e stilolapsa me ngjyra).
 • ngarkuar optimizëm për një magnet frigorifer. (Me magnet jetës afirmuar mbishkrim).
 • Harrojeni dietë të rreptë! Jeta do të jetë i ëmbël si karamele! (Qese me ëmbëlsirave).
 • Unë nuk do të ndjehen keq për ju! Shkëputet nga lëvore e zemrës!
 • Çfarë një gëzim, çfarë një çmim! Ju merrni shërbimin tuaj! (Komplet disponueshme).
 • E dobishme për të gjithë, megjithatë, letër higjienike.
 • Të, ndërsa larg mbrëmje, ju duhet të klikoni fara.

Skenari Jubilee për gratë 70 vjeç duhet të jenë të menduar mirë. njerëz të moshuar nganjëherë kapriçioz, por ata të gjithë kanë nevojë për kujdes dhe vëmendje. Imagjinata krijuese, të përpiqet të krijojë një atmosferë komod në festival. Nëse kjo është bërë nga zemra, ju i dashur grua do të ndjehen të dëshiruar dhe të dashur. Për të, kjo ndjenjë është më e rëndësishme se sa një mal të dhuratave të shtrenjta.

SKENARI VJETORI familjes MA. VJETORI MA - kryesor ...

Me pushime për një të dashur, ne jemi të përkushtuar për të organizuar një festë që do të takohen heroi i shijes ditës. Dhe çfarë një recetë për një pushim të mirë, sigurisht, një mirë-përgatitur script? Le të shikojmë në atë hap pas hapi dhe të përgatisë një skenar për një mama vjetorin në shtëpi.

Përgatitjet për përvjetorin e nënës sime

mom Jubilee
mom Jubilee

Dhe pjesa e parë është, natyrisht, të ftuar. Të dashur të afërmit dhe miqtë e ngushtë, kolegët e vjetër - të gjithë do të paguajnë homazh dhe për të uruar ditëlindjen. Në numrin e të ftuarve është ndërtuar dhe format pushime.

Në vijim është i kënaqshëm për vendin ditëlindjen. Kjo mund të jetë restorant preferuar nënës sime, rides ujit për të gjithë kompaninë, vjetorin, parti Bachelorette në saunë dhe, natyrisht, nuk është anuluar festë të rëndomtë.

Siç e kemi identifikuar tashmë me ju, përbërës kryesor i një pushim të mirë - një script funny dhe të përzemërta, të cilat do të kalojnë një përvjetor i paharrueshëm për mom, kështu që për gjyshen e dashur. Në fakt, një herë ju jeni në gjendje për të përballuar këtu, sepse askush tjetër përveç teje nuk më pëlqen dhe nuk e di nënën tuaj për të kaluar një ngjarje të vërtetë interesante. Si një ndihmë në faqen tonë të siguruar një përvjetor gati script për mom në familje, e cila është e lehtë të bëhet bazë për idetë tuaja.

Skenari festiv "Biseda me lumturi"

Në skenarin e mëposhtëm, përvjetori i nënës sime, vepron si vajza e një master.

Të gjithë, duke përfshirë edhe ditëlindjen e vajzës, mblidhen në tryezë festive. Në një tryezë të veçantë duhet të vendoset libri dëshiron që të ftuarit janë të mbushura gjatë festivalit.

Moderatori: Mirëdita, Bonjour, hellou!

Të gjithë të mirëpritur shtëpinë tonë!

Ne festojmë sot,

Urime dhe këndojnë!

të na ndihmojë të jetë i ftuar

Në këtë rast, vështirë!

Dear Nënë!

Në ditën e përvjetorit!

Vjet kanë kaluar që nga pak,

Fakti që ne këndojmë!

Është përfshirë minus kënga "Biseda me lumturi", të ftuar të duhet për të shpërndarë para-përgatitur lyrics.

Jubilee papritmas në heshtje

Ne ishim shkuar për mbrëmje.

Çdo vit, shikoni,

Ngjyrosura me ngjyra.

Dhe shqetësimet valle,

Fitoi një numër të nipërve too.

E pra, lule mami,

Ajo duket si të rinjtë!

Chorus: kështu që besojnë në fuqinë e shpirtit!

Ne të gjithë u bë e qartë tani

Ju kokëfortësi argumentojnë me fatin.

Ne këndojmë, admiruar ju.

Ju shkoi nëpër fushat e jetës,

Çdo hap i përkushtuar, i dashur,

Ne e dimë se nuk qe i kotë,

Kjo nuk ishte e kotë.

Pa buzëqeshje tuaj,

Pa butësi dhe dritë,

Ai ishte i heshtur për një kohë të gjatë të përdorur

Jeta në këtë botë!

Kind shikoni ju jepni ju,

Si jeni e bukur!

Pra, çdo gjë në rrugë

Kjo nuk ishte e kotë.

Moderator:

Maj të këtij dritat ditë shndrit shkëlqej hënën,

Ju, mami, nuk e konsiderojnë ikur prej teje minuta.

Ju keni fun dhe të ndjehen të lirë për buzëqeshje,

Dhe të gëzojnë një jetë të lumtur çdo ditë!

Ne fillojmë kremtimin siç duhet të jetë,

Plotësoni të gjitha syzet në dispozicion!

Playing një njohje

Moderatori duhet të dini paraprakisht emrat e të gjithë të ftuarit dhe grupi i tyre, në qoftë se është e mundur që të përshtaten ato në shkrimin e përvjetorit, dhe të ftuarit e nënës sime për të plotësuar njëri-tjetrin.

Moderator: Është koha për të gjithë ne që të njiheni! Dhe të cilët janë tashmë të njohur, mbani mend emrat e të gjithë vetë pjesëmarrësve të!

Ajo ishte një harabel në çati,

Ai mblodhi miqtë e tij,

Shumë na u mblodhën sot,

Anya qëndrojë (Dima, etj), është tani.

Moderatori: Të nderuar vizitorë, në përvjetorin tonë moonlight nuk punon, e gjitha argëtim dhe shaka sot! Për të qenë të sigurt, le të marrë së bashku shqiptoi një përvjetor solemn betimit!

Ajo do të jetë interesante:   Sinusit gjatë shtatzënisë si për të trajtuar

Betimi për mysafirët në nder të përvjetorit. Ajo mund të transmetohet në një rreth në mënyrë që të gjithë mund ta lexoni në linjë.

Ne betohem lule që sollën me vete,

Swear karamele ëmbël,

Ne zotohen dolli, ata planifikojnë një e drejtë,

Dhe dhuratat tona të denjë!

Betohem dhe pirun dhe lugë,

Betohem patate sochistoy!

Ne betohem shaka festive,

Dhe gjithashtu dëshiron guximshëm!

Ne betohem ne kemi të gjithë në mbrëmje për të shprehur dashurinë!

Në përvjetorin e ardhshëm do të kthehet!

Thirrja e Hero i Ditës gjithmonë të përgjigjet!

Ne jemi në betohem zemër!

Moderator: Gëzuar ditëlindjen, nënë e dashur!

Deri atëherë ju keni të bukur!

Kind, i zgjuar, i zgjuar,

Pjesa më e madhe e botës e lumtur!

Ne jemi të Perëndia ju ka dërguar nga qielli,

Dhe për nder tuaj ngremë këtë gotë!

Kjo pasohet nga shfaqje të videove ose animacion galeri të fotografive të vajzës ditëlindjen nga lindja deri në ditët e sotme, një ekskursion të vogël në historinë e jetës së liderit. Vetëm zgjidhni fotot më të bukura të nënës sime, kështu që nuk gaboi.

Slideshow nga fotot e nënës sime

Një shembull i mirë i Slideshow e cila është lëshuar në përvjetorin e nënës dhe tim pjesë-gjyshja

drekes pushim

Moderator: Dhe tani, ju lutem prisni një minutë vëmendje!

Fjala merr një njeri i rangut të lartë!

Urim nga burri dhe pjesë-Papa

Burri Hero i Ditës jep një varg dhe shpall dolli.

Shiko fotot e vjetra
Shiko fotot e vjetra

Në mbretërinë e vogël të quajtur "Family"

Holiday tingëllon me rritjen e forcës.

Dhe në përvjetorin e Mbretëreshës

Përgëzoj burrin besnik në një nxitim!

Më vjen keq, i dashur, nganjëherë unë nuk e di,

Si unë jam bezalaberen.

Por ju të urtë, ari im!

Si unë jam mirënjohës!

Unë uroj që të shkëlqej me lumturi,

Në harmoni për të jetuar dhe dashuri!

Dhe unë jam mbrojtësi juaj në mot të keq.

Por ju të kujdeset për veten!

Unë e pranoj, ju jeni prettier me moshën,

buzëqeshja juaj zemra ime është duke bërë thirrje ju!

Të dua, le të gjithë e dinë atë!

Ju zbriti nga qielli lule!

Loja "Njohin mysafir"

Duke çuar në kartat paraprakisht përgatit përshkrim të shkurtër dhe të prirur të gjithë mysafirët. Shënime rreth profesionit, tipare të personalitetit, hobi, etj Për shembull, "Mbretëresha e maleve", "drejtor rigoroz dhe muzikant në zemër", "të klasit të parë kuzhinier dhe biznesmene në një shishe." Kryesor anashkalon vizitorët me një kapelë, secili tërheq një copë letër dhe të lexoni në një mikrofon, duke u përpjekur për të përcaktuar se kush janë ata. Këshilla zgjidhet.

Urime për fëmijët dhe nipërit e mbesat

Chants në nder të vajzës ditëlindjen

Kush janë të preferuar të gjithë?

Të cilët i vlerësojnë dhe nipërit, dhe fëmijët?

Ajo tani ulet mes nesh -

nëna jonë - klasa më e lartë!

Kush ka kohë për të në shtëpi dhe të gjithë

Dhe në të gjitha më të shpejtë dhe më të zgjuar?

Përgjigjja, këtë çast -

nëna jonë - klasa më e lartë!

Ajo deftly si më parë, ajo guxoi në dush,

Siç ishte në vitet që nga ajo prettier?

Së bashku them përsëri:

nëna jonë - klasa më e lartë!

Kryesor : mysafirë, Zonja dhe zotërinj, ne të heqë kupën,

Shkak të asaj që ne të gjithë të bukur!

Kush prej nesh në botë në këtë moment, një milje!

Në nder të dikujt në këmbë vjetorin e lavdishme!

Lojë "Pse erdha në përvjetorin?"

kryesor :

Ky model flokësh uncensored

E vërteta në lidhje me parti do ta tregojë.

Dhe në anën e fshehtë të natyrës

Haptazi të na treguar!

Lead është transferuar nga një mysafir në një tjetër, ai e vë kapelen e tij mbi kokën e tij dhe të lexoni nëpër listën e "mendimit".

 1. Çfarë është kaq e gjatë që të çojë kohë për të shpenzuar me ju!
 2. Unë do të vendos pikë unë - për të pirë një gjysmë fuçi e verës!
 3. Ju duhet të pranoj, sinqerisht, luaj si balalaika!
 4. Sot, kam ardhur për të bërë zhurmë! Unë me zë të lartë do të këndoj këngën!
 5. Nëse ju përgjigjeni me ndershmëri, nën tryezë, unë jam duke shkuar për të fjetur!
 6. Përgjigja ime kishte qenë prej kohësh punuar jashtë: I ardhur tek ju si një mjeshtër i shaka!
 7. Mos mbajë prapa një buzëqeshje dhe valle Lezginka!
 8. Përgjigja është se unë mund të jap: për ndihmën tuaj në pastrim!
 9. Ajo që mund të fshehin të vërtetën këtu, unë kam ardhur tek ju për të marrë një dush!
 10. Unë kam ardhur për ju këtu në rishikimin e tabelës!
 11. Nga ju kam asgjë për të fshehur, unë ëndërroj për sanduiçe me ikroyu!
 12. Dhe kjo nuk është e nevojshme këtu për të me mend - deri sa të bjerë valle!
 13. Zonjë Salute - Salad tas për të ngrënë!
 14. Se shtëpia nuk ka munguar një vizitë këtu unë shkoj përsëri!
 15. Unë dua për të kapur zavistny parit dhe të ju tregojnë veshje tim!
 16. Si për të përballuar me përgjigjen? Më pëlqen heroi i ditës!
 17. Dhe unë si të ftuarit më të sjellshëm për heroin e Ditës solli një dhuratë!
 18. Sot Triumfi përputhet vargun e tij mund të lexuar!
 19. Në nder të festës për heroin e titullit të Ditës kënaq dëshirën!

Moderator: Tani, në heshtje, ngadalë

Ne të shkojnë jashtë vallëzimi!

Kështu pyet muzikë shpirti!

Dhe këmbët vallëzimi nxitojnë!

Dance pushim

Moderator: I ftoj miq

Surpriza të gjithë mysafirët!

Pra, një deklaratë e dashurisë ditëlindjen vajzë,

Në një vend askush nuk mund të lëvizë!

Urime nga miqtë tuaj

Dhurata nga miqtë
Dhurata nga miqtë

Moderator:

Dhe në vendin e Aztecs, dhe mjegullat e Anglisë

Deri në një orë, ndërsa mundi zemra nuk u ndal,

Ka njerëz që të nderojnë dhe respektojnë familjen,

Këtë unë do të them pa dyshim!

Le të pijë për të fortë, racës fuqishëm!

Le të mburret në historinë e vullnetit të mirë!

drekes pushim

Moderator: Deklaroj valle e përbashkët!

Ne përfshiu rreth globit,

Unë shpresoj që ju të gjithë e dimë valle?

Hands, të mbajë, si në balet,

Dhe vetëm me muzikën kështu kanë kohë!

Vallja përbëhet nga pasazhe muzikore: Sirtaki, popullore skocez, popullore indiane, polka, Lezginka, Kamarinskaya, lady.

Loja në tryezë

Ju do të jepet një fletë me ngjyrë të letrës, një stilolaps, dhe të gjithë tabelën disa gërshërë. Ditëlindja vajzë përfshirë gjithashtu.

Moderatori: Të nderuar vizitorë, mami! Unë ju kërkoj të rrethit duart e tij në një rrugë në këto faqe, dhe më pas prerë siluetë. (Procesi i prerjes) Tani ne jemi të gjithë të përziera, dhe le të gjithë të marrin veten fletë në një të prerë. Tjetra ju duhet të shkruani për dëshirat e saj të mira, data e përvjetorit tonë dhe kthehen përsëri në tryezë. (Procesi dëshira) Dhe tani unë ju pyes për të marrë për vete ndonjë kartë në përkujtim të përvjetorit të lavdishme të takimit.

Dhe ne të mbushur gota tona!

Oh, kjo është urime kohë!

Heroi ynë të ditës ju ngjyra,

Dhe 50, dhe 100 dhe 200 vjet të vjetra të jetojnë!

Ndani me të ftuarit - Kori Georgian

Moderator: Mami, për ju në përvjetorin ardhur nga vende me diell choir Gjeorgjisht!

Të nderuar vizitorë të ndarë në 4 grupe! (Rezultatet kryesorë kor atributet). Detyra e secilit ekip ritmikisht shpallë apo këndon fjalët e tyre pa u ndalur. Unë do të zhvillojë dhe të ju tregojnë kur për të hyrë në grupin tjetër. Le të fillojmë me një praktikë shumë pak.

(Lead kryen një provë me katër të ftuar, dhe pas duke kënduar të gjithë së bashku).

partia 1: Un-TSA, TSA University, Universiteti i AK, un-ca!

parti 2: Tumba-qui-bufe qua !!

palë e tretë: Spiers-Willy-waza-kabinetit-Qilue !!!

Party 4: Yubileeey! Dhuratat nuk pendoheni!

tortë ditëlindjen

kokrra të kuqe tortë dhe çokollatë
kokrra të kuqe tortë dhe çokollatë

Moderator:

Ky mysafir kështu që të gjithë janë duke pritur për të,

Edhe refuzoi komposto!

Louder, duartrokitje louder!

Fillimin e një moment të tillë të ëmbël!

Muzika marrë një tortë me qirinj. Guests kënduar "Happy Birthday to ju!", Hero i Ditës goditjet nga qirinj.

Moderator:

vajzë e dashur ditëlindjen!

tortë e shijshme prerë me guxim,

çaj aromatik janë trajtuar.

Konkursi "Lamtumirë Dance"

Moderator: I ftoj të gjithë të vals më të bukur në mbrëmje! Kjo valle, dhe në të njëjtën kohë ndeshja! Fituesi është çifti që qëndruan dritën më të gjatë!

Music fillon, dhe secila palë e sparklers shpërndara. Fituesit janë dhënë një shishe verë me një hero foto të ditës.

Moderator:

Që i dha fund një mbrëmje festive,

Le nëpër vite ato vezullues qirinj.

Në tërësi bota nuk e gjeni të tillë dytë

Romantik, i mençur, i ri,

Harmonike dhe të lumtur

Dhe kjo është amazingly bukur!

I dashur Nënë, ju nuk jeni pak i trishtuar,

Në vitin, të cilat janë të zhdukur, nuk do të jetë ofenduar!

Shikoni me guxim, me kënaqësi

Listat kalendarike!

Fati i shtive

Të arritur ëndrrat tuaja!

Dhe gjithmonë mos harroni, i dashur im,

Për ne si një yll të twinkled!

Ne dëshirojmë të gjithë begati

Dhe në përvjetorin e ardhshme e ftoj!

Kjo tingëllon ngadalësojë këngën e preferuar ditëlindjen e vajzës së dhe fishekzjarre ndezur burime.

Props për përvjetorin

 1. dekoratë festive e dëshirave librit;
 2. Minus kënga "Biseda me lumturi" (Iz K / f "Ivan Vasilyevich Ndryshimet profesion") dhe teksti për të ftuarit;
 3. Konkurseve: kartat me kapelë Përshkrimet mysafirët magjistar, letër me ngjyrë, lapsa, disa gërshërë, një shishe shampanjë;
 4. thread muzikore nga vallet e botës;
 5. Choir atributet: kravatë, përkulet, dhe kapak e tij, mustaqe të rreme;
 6. Sparklers, fishekzjarre, burime.

vjetorin Videos mom-së

Sigurisht do të ishte mirë për të përgatitur shkrimit tuaj në përvjetorin e nënës sate ose gjyshja, por unë shpresoj se shembulli ynë të ju ndihmojë për të bërë për vete strukturën e organizimit të festivalit të vëzhguar disa konkurseve interesante.

SKENARI përvjetorin e 70 vjet: gratë - DOMPRAZDNIK.RU

Idea. Unforgettably shpenzojnë një pushime (ditëlindjen) nënën apo gjyshen i cili është 70 vjeç.

Skenari Jubilee: një grua 70 vjet
Skenari Jubilee: një grua 70 vjet

Vendndodhja. Vendi më i mirë për festimin e përvjetorit do të jetë e sheshtë apo një shtëpi vend. Dhe në një shtëpi vend mund të jetë shumë më mirë për t'u çlodhur dhe të shpenzojnë një pushim pavarësisht të sezonit. Prandaj, nëse ju lejojnë burimet për të organizuar pushime në shtëpi vend.

Menu. Është e këshillueshme për të tërësisht të përgatitur për hartimin e menu. Shmangni ushqimet niseshte, skuqura rëndë, djegëse. Është më mirë të paraqesë një pjatë që do të kishte ndodhur në kuzhinën e shtëpisë. Ajo është i shijshëm, ushqyes, e dobishme, e shijshme dhe pa dëm për shëndetin. Salads, perime, dumplings dhe dumplings, pies shtëpi - kjo është një menu e shkëlqyer për ngjarjen.

Decor. Dekoratë më e mirë për përvjetorin e grave kanë qenë gjithmonë dhe do të jetë lule. A nuk e pajis keq në blerjen e luleve të bukura të jetës - le e tërë shtëpia do të bëhet për ngjyrat që e do vajzën ditëlindjen.

kod veshje. rroba rastësor. Smart-i rastësishëm, nuk frills.

vjetori i shkrimit.

Veçori e këtij festivali është se ajo nuk ka nevojë për të shpenzuar shumë aktive në një nxitim. vjetori i atmosferës duhet të jetë shumë yuutnoy dhe të relaksuar. Shmangni muzikë shumë me zë të lartë dhe të papërshtatshme, lojra shumë aktive dhe konkurse. Mos harroni se ajo është shumë më e rëndësishme që ju t'i jepte kohë për nënën tuaj ose gjyshja!

Konkurseve dhe argëtuese.

Skenari Jubilee: një grua 70 vjet
Skenari Jubilee: një grua 70 vjet

1). Konkursi "Medaljen gjyshe" . Mblidhen qese të vogla të karamele-goodies. Në një nga çanta, vendin e medalje. Ajo mund të jetë një medalje çokollatë apo medalje, e bërë prej letre. Dorëzojë të gjitha goodies ditëlindjen e vajzës, dhe kërkoni të saj për të dhënë çdo mysafir në qese. Kur të gjithë do të marrë një dhuratë, le çanta të hapura. Një do të qëndrojnë medalje. Që ajo ishte, ai duhet të dalë me një urim origjinale në vargun. Në gjithë puna qëndron jashtë për 5-10 minuta kohë. Dhe pastaj dëgjoni të gjitha përshëndetjet, e cila u shpik nga pjesëmarrësit.

2). Konkursi "Cover Songs" . Cover - kjo perepevka këngën popullore. Pyetni vajzë ditëlindjen për të kujtuar këngën e saj të preferuar të rinisë (është e mundur për të kërkuar më parë që të ketë kohë për të përgatitur çdo gjë). Pastaj të kontrolluar për të zgjedhur nga radhët e tetë mysafirët. Të ndarë ato në dy ekipe. Për 10 minuta ata kanë nevojë për të shkruar një mbulesë të muzikës që është përzgjedhur ditëlindjen e vajzës. Kontrolli Konkursi për të zgjedhur ekipin më të mirë, e cila do të marrë një çmim. Është gjithashtu e mundur që të mos dhënien fitues dhe të paraqesë çmimet për të dy ekipet.

3). Konkursi "Vizatoni një gazetë mur" . Ky konkurs është më shumë si një lojë. Ju kërkohet mirësi për të marrë fotot e vjetra të vajzës ditëlindjen. Skanoni ato dhe të shtypura kopje në një printer me ngjyra. Pastaj, me ndihmën e vajzës ditëlindjen, ju mund të bëni një histori interesante të jetës së saj. E gjithë kjo mund të bëhet së bashku. Gjithashtu, duke përdorur kompjuterin image editing software, ju mund të shtoni fotografi me ngjyra - pastaj të shtypura do të duken të ndritshme dhe më interesante. Gazeta Wall me ngjit fotot e saj, ju lënë vajzën ditëlindjen të jetë kujtesën e saj dhe kujtimi i një parti ditëlindjen.

4). Konkurs "aventurat Scenes-familjare" . Në këtë garë ju duhet të afërm për të marrë pjesë. Ata kujtojnë momentet e ndryshme qesharake, qesharake dhe interesante në jetën e vajzës ditëlindjen dhe të gjithë të afërmit. Dhe ata janë të dhënë detyrë - të ndarë në grupe që të mundë çdo rast, i cili me të vërtetë ishte në familje. Ju mund të shtoni dhe një fiction pak. E gjithë kjo duhet të jetë argëtim dhe emocionuese. Kriteri kryesor për përcaktimin e fituesit në këtë konkurs - qeshura.

Sigurisht, nuk ka pushime nuk duhet të jetojnë pa vallëzimi. Ju mund të zgjidhni muzikën e rinisë sate, ditëlindjen e vajzës. Le ajo do të ju tregojnë këngë që ajo i pëlqente për të dëgjuar. Muzika dhe të kthehet në programin e detyrueshëm të ngjarjes.

Le përshëndetjet tuaja janë të ngrohtë dhe të sinqertë, si dhe të ndritshme pushime dhe të gëzuar.

Grua 70 vjet Jubilee nuk është aq aktiv, por ajo mund të bëjë një mrekullisht interesante, nëse ju provoni.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *