Rrënojat Cake Recipe e mbretëror në shtëpi me FOTO hap pas hapi

Author: | 2018/08/26

Cake Earl rrënojat - një delikatesë klasik, i cili mbetet popullor ende. trajnim të veçantë kuzhinës dhe përbërësit të veçanta nuk janë të nevojshme ... Në dritën e kësaj, shija premton të largohet përvojë më të këndshme.

lassicheskij-tort-grafskie-razvaliny-RECEPT-s-foto-poshagovo-2

Earl rrënojat - një tortë të mahnitshme që ka disa dekada. Besohet se kjo delikatesë është një i afërm i drejtpërdrejtë i tortës Kiev. Në të njëjtën kohë recetë themeli u shpik në sajë të stafit të talentuar të fabrikës Kiev për prodhimin e ëmbëlsira Karl Marksit.

Specialistët ndërmarrje ëmbëltore në mënyrë aktive duke u përpjekur për të eksperimentuar me një shumëllojshmëri e përbërësve dhe përmasa e tyre, me rezultatin që ka pasur një tortë të veçantë. Pavarësisht performancës së jashtëzakonshme të testit në formën e pjesëve të shkatërruara, ose në formën e ëmbëlsira vezë e rrahur, shije është mahnitëse.

Earl rrënojat: një recetë klasik me salcë kosi

Versioni i parë i tortës famshme.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-10
përbërësit të caktuara të nevojshme për të përgatitur tortë:

cake:

 • 2 veze;
 • Dyqind gram salcë kosi, pavarësisht përmbajtjes së saj yndyrë;
 • miell (optimal vëllimi - 1,5 kupa);
 • sheqer (copë klasik - xhami);
 • soda paguhet (ajo është e mirë për të rritur pjesën e saj deri në dy teaspoons);
 • kakao natyral;
 • një pjesë të vogël të gjalpë.

Krem është përgatitur nga përbërësit e mëposhtëm:

 • kupë e sheqerit;
 • 500 gram krem ​​trashë (yndyrë optimale është 20 - 25%);
 • vanillin.

Përbërësit për lustër:

 • sheqeri;
 • kakao natyrore (lustër çokollatë duhet të marrë shije);
 • paketimin e gjalpë;
 • krem (yndyrë optimale është rreth njëzet për qind).

Mbushje e nevojshme arra copëtuar.

fazat gatim

1. Në fillim të rrëmbej tri komponente kryesore: sheqer, vezë, salcë kosi. Përveç kësaj devijim miell. Vetëm në fund të sode lejuar add.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-aq-smetanoj-2

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-aq-smetanoj-3

2.Testo duhet të jetë mjaft likuid. Pas përgatitjes së saj ju duhet të marrë një gjysmë ore për të nxjerrë.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-7

3. Tani të ndarë një të tretën e peshës së përgjithshme. Ky brumë derdh në formën e përgatitur që së pari duhet të yndyrat me një shtresë e hollë e gjalpë.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-aq-smetanoj-4

4. për të tërhequr pjekje për rreth njëzet minuta. Temperatura duhet të jetë 180 - 200 gradë. Detajet e sakta të varet nga lloji i furrës.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-11
Biscuit 5.Gotovnost është e këshillueshme të kontrolloni me një kruese dhëmbësh.

6.Dobavte Brumë dy lugë kakao dhe përzierje. Ndani atë në dy pjesë.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-aq-smetanoj-1
7.Teper dy tortë piqem me kakao.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-aq-smetanoj-6

8. Në këtë kohë ju mund të bëni krem. Për ta bërë këtë, të gjithë përbërësit e tij rrihej tërësisht me një mikser. Në krem ​​nuk duhet të vijnë të gjithë edhe grurin më të vogël të sheqerit.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-13

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-5

9.Optimalnaya konsistencën e krem ​​trashë do të jetë. Pasi të gjithë përbërësit janë të rrihej, ajo është e rekomanduar për të vënë krem ​​në frigorifer.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-8

Ëmbëlsira 10.Gotovye prerë në copa të vogla. Nëse e dëshiruar, do të copëtoni duart e tyre. Në fakt, madhësia dhe forma e pjesëve nuk luajnë ndonjë rol. Çdo shifër duhet të jetë zhytur në krem ​​të përgatitur, pastaj - të vënë në një tortë të lehta. Rezultati duhet të jetë një tortë në formën e slides.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-9

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-15
11.Ostatki përgatitur për butësisht pour krem.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-12

12.Teper Përgatitja lustër nga përzierja të gjitha komponentet e nevojshme. Përgatitja duhet të kryhet në një banjë me ujë. Të sjellë në vlim dhe menjëherë të kthehet off, pasi vlim krem ​​është e nevojshme. Masa duhet të jetë i trashë dhe me shkëlqim.

grafskie-razvaliny-klassicheskij-RECEPT-so-smetanoj-14
13.Tort rekomanduar për të derdh lustër dhe pastaj - spërkat me arra copëtuar.

Tortë 14.Postavte në frigorifer. Ajo duhet të këmbënguli në të paktën disa orë.

Pavarësisht nga lehtësinë e përgatitjes, ju duhet të kuptoni se në çfarë skeme promovuar për përgatitjen e suksesshëm të goodies.

sekretet rëndësishme ëmbëltore

Për të përgatitur këtë delikatesë është e mirë për të kuptuar se çfarë aspekte duhet të konsiderohet për rezultatet më të mira.

lassicheskij-tort-grafskie-razvaliny-RECEPT-s-foto-poshagovo-1

Këshilla:

 • për fshirje e pluhurit është e lejuar që të përdorin një shumëllojshmëri të arra. Detyra kryesore - është për të marrë parasysh preferencat e shijes personale. Është e rëndësishme të mbani mend se gjellë klasik variant përfshin përdorimin e arra, të cilat janë të shtypur dhe pak skuqur në një tigan të thatë. Nëse e dëshiruar, shtoni një sasi të vogël të sheqerit, si ajo do të japë një ngjyrë shije karamel;
 • arra copëtuar mund të përdoret për spërkatje krye dhe anët e tortës;
 • cubes Test janë mirë zhytur në krem ​​përfundimtar bazuar në krem, e cila është përdorur në Asamblenë e Përgjithshme të tortës. Nëse e dëshiruar, alternative me kube të vogla ose kube të frutave feta;
 • krem mund të zëvendësohet me çokollatë të shkrirë;
 • mbushje është e lejuar që të përdorin jo vetëm kikirikë. Ato mund të zëvendësohet chip kokosit, fruta të thata;
 • një sasi e vogël e qumështit të kondensuar shtuar do të promovojë uniforme gatim krem ​​shijshme;
 • Cake mund të jenë të përgatitur në recetë klasike në multivarka. Për këtë qëllim mode "pjekje" është caktuar për 50 minuta.

rekomandimet e tilla me siguri do të ndihmojë në përgatitjen e ëmbëlsirë e mrekullueshme që do të fitojë vetëm përgjigjet më të mira për veten e tyre.

Cake Earl rrënojat e vezë e rrahur

Nëse e dëshiruar, tortë mund të jetë i përgatitur në bazë të vezë e rrahur me të cilin të ketë sukses kënaq delikatesë të habitshme. Si të gatuaj kështu një trajtojnë të veçantë?

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-5

ëmbëlsira:

 • një proteinë;
 • gjysmë sheqer kupë;
 • paketë të vogël të gjalpë;
 • një e katërta lugë çaji sode buke;
 • gjysmë filxhan miell.

vezë e rrahur:

 • Proteinat e vezëve (sasia klasike duhet të rritet në 4 6);
 • tri gota sheqer;
 • një majë e vogël e kripës.

krem:

 • gjashtë verdhat e vezëve;
 • ¾ e sheqerit kupa;
 • Treqind gram gjalpë;
 • Shtatëdhjetë ml qumësht.

Përkundër faktit se recetë tortë është me të vërtetë një shumë, ju mund të bëni zgjedhjen më të denjë për veten tuaj. variacion klasike parashikon vezë e rrahur përgatitjes detyrueshëm (vezë e rrahur) për grumbullimin e mëtejshëm të bllokohet me shtimin e gjalpë dhe krem ​​qumështi i kondensuar. Dëshirojnë të kënaqur veten një trajtojnë shijshme, ju mund të përdorni të verdhat e vezëve për të përgatitur krem ​​karamel.

Parasysh nevojën për të marrë një tip i rëndësishëm: Ju mund të përdorni vetëm sheqer gjobë, si ajo duhet të jetë tretur dhe për të siguruar përgatitjen e vezë e rrahur dhe krem ​​uniforme qëndrueshmëri.

fazat gatim

1. Në fillim të kamxhikut duhet të jetë shkumë të mëdha dhe të trasha në bazë të bardhë veze dhe sheqer. përdoret si shtesë gjalpë i shkrirë. Kjo është masë e detyrueshme duhet të jenë homogjene.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-1
2. Shto sode në miell, dhe të lidheni me proteinat.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-3

3.Formu pjekje për gjalpë promazyvayut kujdes, dhe pastaj - letër mëtejshëm rreshtim. Në sipërfaqe të përgatitur nxjerr brumë për përgatitjen e ëmbëlsira, të cilat janë pjekur mirë në një furrë të nxehtë.

Ajo do të jetë interesante:   ÇFARË TË rrit gjoksin

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-7

4. për të tërhequr pjekje për rreth pesëmbëdhjetë minuta. Temperatura optimale duhet të jetë njëqind e tetëdhjetë gradë. Tortë kryesore e rekomanduar për të tërhequr jashtë dhe të qetësoheni, dhe pastaj - të ndara me kujdes nga letra.

5.Zaymites vezë e rrahur. Tradicionalisht, katër proteinat janë përdorur, por ata janë të lejuar për të rritur numrin në gjashtë. Si rezultat i kësaj, cake do të fitojë deri në 30 - 35 centimetra. Tani proteina të vogla me një majë e kripë derisa majat e lëvizje të ngurta. Shtoni sheqer. Mundë të gjithë këtë rreth tetë minuta për të marrë një masë solide. Pas fondacioni do të jetë në gjendje për të rrëmbej vezë e rrahur, ajo është e mirë për të piqem në furrë.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-2

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-4

6.Malenkie Merengue mund të përhapet edhe çaj dhe lugë ëmbëlsirë, pastë shiringë. Përhapjen boshllëqet e kërkuara në një distancë prej 3 cm nga njëri-tjetri, sepse rritja e vëllimit do të jetë një hap i detyrueshëm.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-10

7. kur është e nevojshme, në furrë vezë e rrahur thatë pjekje tek disa (p.sh., 2 - 3.). Temperatura optimale për përgatitjen nuk i kalon 110 gradë. Merrni pjekje është rreth 1.5 orë, dhe në çdo rast, ëmbëlsira duhet të jenë të vogla dhe të lehta.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-12

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-6

8.Zaymites krem ​​gatim. Për këtë qëllim, lëvizje yolks vezë dhe sheqer, dhe pastaj - shtoni pak qumësht. Vlim deri në atë ngurtësim. Tani lidhur krem ​​gatuar me gjalpë i shkrirë.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-9

9.Sleduyuschy fazë - grumbulluar tortë. Ëmbëlsira butësisht lyej krem ​​të përgatitur, pastaj - për të hedhur jashtë një grumbull të vogël të vezë e rrahur, kështu që mos harroni të t'i zhytë në krem.

tort-grafskie-razvaliny-iz-Beze-8

10.Verhnyaya pjesë është e zbukuruar me goodies çokollatë, të cilat mund të jetë i shkrirë ose të integruar në një rende gjobë apo të mesme.

Cake premton për të kënaqur shijen e saj harmonike, e cila nuk është aq e lehtë për të shpejt të përshkruar fjalët e zakonshëm ... Bliss - ky është përkufizimi më e përshtatshme e kënaqësi shije!

Cake Earl shkatërron me krem ​​karamel

Një tjetër opsion interesant është që të përdorin gatim krem ​​karamel ëmbëlsirë. shije klasike do të lënë vetëm përshtypje të mirë dhe më të favorshme për veten e tij. Sa më të mirë të gatuaj këtë ëmbëlsirë?

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-11

përbërësit:

 • katër gram vezë e rrahur;
 • pesë vezëve;
 • njëqind e pesëdhjetë gram sheqer;
 • 450 ml të qumështit;
 • niseshte (optimal porcion - lugë);
 • dy lugë miell;
 • katër gram gjalpë;
 • një tjegull e çokollatë natyrore;
 • njëqind gram arra copëtuar;
 • pak konjak cilësisë.

fazat gatim

1. Sigurohuni që në fakt të gjitha produktet ishin në dispozicion.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-1

2. Në fazën e parë të procesit të gatimit, ju keni nevojë për të zotëruar të rrahur vezë. Pastaj shtoni atyre një pak sheqer.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-10

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-6
miell 3.Vsypte dhe niseshte.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-2
4.Vleyte njëqind ml qumësht.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-9
5. Të gjitha komponentët e rekomanduar kamxhik deri në uniformë.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-3

6.350 ml qumësht dhe vlim derdh një rrjedhë e hollë në përzierje vezë. Boil këtë përzierje para se të trashet.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-12
7B gatuar krem, shtoni gjalpë i shkrirë. Të gjitha përzierje.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-4
8.Dobavte pak raki dhe përzierje përsëri.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-14
9.Nizhnyuyu e vezë e rrahur butësisht lyej krem.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-5
shtresa 10.Vykladyvayte parë dhe përhapjen e krem.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-13

11Sverhu vë një shtresë të dytë të meringues vogla. Sipas kësaj skeme, të shkojë në krye të kullës.

tort-grafskie-razvaliny-s-zavarnym-kremom-8
9.Tort më e mirë për të dekoroj çokollatë lënë pas dore dhe arra grimcuar.

Earl rrënojat - kjo është tortë çuditërisht e shijshme, e cila është e shije të këndshme dhe harmonike ... Çdo grua ka të drejtë të përgatisë këtë ëmbëlsirë. Përveç kësaj, versionet e recetë është me të vërtetë shumë. Ajo mund të jetë ende në gjendje të dinë tortë klasik nën pazakontë emrin "Rrënojat Earl".

Rrënojat e tortës princëror me salcë kosi: Një recetë klasike për ...

Cake Earl rrënojat nuk është një risi sot.

Megjithatë, mos humbur popullaritetin në këtë ditë, pasi ajo nuk kërkon përgatitje të veçantë dhe gatim disa përbërës dashuroj.

Earl shkatërron në krem ​​me çokollatë
Në të njëjtën kohë ajo ju garanton një eksperiencë të paharrueshme shije.

Informacioni historik

Historia e këtij kryevepër kuzhinës tërësisht rrugën e vështirë, por ka një perceptim se ajo shkoi nga recetë klasike "Kiev" tortë, recetë të cilit u zhvillua në fabrikë Kiev për prodhimin e ëmbëlsira emëruar pas Karl Marksit, përsëri në vitin 1965.

Në këtë fabrikë një shumë të eksperimentuar me këtë kryevepër, dhe si legjendë e ka atë, si pasojë e një prej eksperimenteve, tortë ka lindur nën emrin "Rrënojat Earl".

Ajo që ne mund të themi me siguri është se emri i këtij delikatesë është e lidhur ngushtë me pamjen e saj, tortë me të vërtetë është gatuar si duhet i ngjan një grumbull rrënojash pasurive dikur-luksoze.

Në këtë rast, gjellë duket shumë i shijshëm!

Cake Earl shkatërron me salcë kosi: një kryevepër me duart e veta

përbërësitnumër
vezë -2 copë.
krem i çdo përmbajtje yndyrë -200 gram
miell -1.5 gota
sheqer -1 kupë
sode, shuar uthull para -2 lugë
kakao -2 lugë
gjalpë -për lubrifikimit e formës
krem sheqeri -1 kupë
trashë kosi krem ​​-0.5 kg 20-25% yndyrë
vanilje krem ​​-shijes
Kakao Glaze -4 lugë
sheqer për lustër -4 lugë
Gjalpë Glaze -100 gram
20-25% -s krem ​​'për krem ​​ëmbëlsirash -4 lugë
Ora gatim: 300 minuta Përmbajtja kalori për 100 gram: 385 kcal

Fillimisht, mundi sheqer, vezë dhe salcë kosi, gradualisht përzierjen në miell, dhe në fund shtoni sode.

përbërësit Beat

Brumë kthehet derdhje.

ndërhyjnë miell

Ne u japim testi përfunduar të qëndrojë 30 minuta.

pesha përfunduar

Pastaj të ndarë 1/3 e peshës së përgjithshme dhe rezulton pour qëlloj në myk para gjalpë greased.

Hidh në një myk

Piqem në 180-200 gradë për rreth 15-20 minuta në varësi të furrë.

piqem tortë

Gatishmëria tortë peksimadhe ju mund të kontrolloni gjithmonë me një kruese dhëmbësh.

Në brumë mbetur shtoni 2 lugë lugë kakao, përzierje mirë dhe të ndarë në dy pjesë.

shtoni kakao

Pastaj piqem në 2 doza 2 tortë me çokollatë.

tortë me çokollatë

Ndërsa ëmbëlsira pjekur, ne kemi bërë krem.

Për ta bërë këtë, ne përzierje përbërësit tona me një mikser ose blender.

bërë krem

Sheqeri kur kurbanit duhet të shkrihet plotësisht në salcë kosi.

përzierje Beat

Krem duhet të merrni trashë.

krem gati

Menjëherë pas përgatitjes kemi vënë krem ​​në frigorifer, ajo duhet të arrijnë.

Ëmbëlsira përfundoi me prerë në trekëndëshat kakao apo sheshet (edhe pse në parim kjo mund të jetë absolutisht çdo formë, deri copave duart kaotike).

ëmbëlsira prerë

Këto shifra zhytur në krem ​​të trashë dhe të bërë pirg rastësisht në një tortë të lehta, në mënyrë që të marrë slides ngjashmërisë.

Ne kemi vënë cubes

Mbetet pour krem ​​të butë në krye.

peksimadhe Hill

Pastaj, të përgatitur lustër.

Për ta bërë këtë, ne përzierje të gjithë përbërësit e lustër dhe vendin e tyre në një banjë me ujë.

Të sjellë në vlim dhe të kthehet off (nuk ka nevojë për të vlim).

krem ëmbëlsirash çokollatë

Ajo duhet të merrni një të trasha dhe me shkëlqim.

Në fund e Hidh tortë lustër dhe spërkat me arra.

Ne pour lustër dhe spërkat me arra

Pas - vënë në frigorifer brenda natës, ose të paktën për disa orë.

Të gjitha fazat e përgatitjes janë të detajuara në videon në vijim:

Disa sekrete confectioners

Arra për ta spërkatur tortë Earl rrënojat mund të marrë ndonjë, bazuar në shijen e tyre.

Megjithatë, në recetë klasik është ende arra, skuqur lehtë në një tigan të thatë.

Gjithashtu, ata nuk mund të derdh nga lart, por edhe në kuvendin e tortës.

Ajo do të jetë interesante:   PUMP me palestër çfarë është ajo

Ndonjëherë këto ndryshime janë të lejuara:

ëmbëlsirë e shijshme me qumësht të kondensuar

 • cubes ngjyhet në salcë kosi që ju postoni në copë tortë e frutave mund të jetë alternuar, për shembull, unaza kivi ose luleshtrydhe feta;
 • në vend të krem, ju mund të përdorni çokollatë të shkrirë;
 • pluhur, përveç arra, mund të shërbejë si një kokosit, kumbulla të thara, kajsi të thata dhe rrush të thatë;
 • Nëse salcë kosi të jetë shumë e rrallë, për të shpëtuar situatën mund të kondensuar qumësht të lartë yndyrë, shtohet krem ​​në një proporcion të vogël.

Nëse e dëshiruar, kjo ëmbëlsirë është e lehtë për të përgatitur në multivarka duke përdorur të njëjtën recetë.

Për pjekje ëmbëlsira përdorur menynë "pjekje" 50 minuta.

Nuk është një tjetër tortë opsion rrënojat Earl, i cili përfshin vezë e rrahur dhe gjalpë krem.

mëlçisë Chicken në salcë kosi

Shpërtheu në mes të debatit dashnore në Internet në një bezeyny recetë tortë apo biskotë është një klasik.

Këto mosmarrëveshje, në një farë mase të kujton atë të pulave primar apo vezës.

Megjithatë, kjo është një histori pak më të ndryshme ..

Jini kreativ dhe ndoshta kjo tortë, e cila është bërë një klasik i zhanër, në duart tuaja të aftë do të bëhet edhe tastier dhe të ketë një frymë të re.

Shijoni ushqimin tuaj!

Që ne jemi në opsionin temën bezeynogo, këtu janë një recetë klip me hap pas hapi instruksionet:

Rrënojat jaki të mbretëror (20 receta nga foto) - recetë me ...

Receta: tortë kala Earl ose rrënojat e të princëror
Kategoria: Desserts tortë tortë me vezë e rrahur

Një nga ëmbëlsira më të njohura në familjen tonë. Rezultati është vlerë përpjekje, dhe po përgatit një punë e lehtë. Kënaqem miqtë tuaj dhe të familjes një shumë të shijshme "Kalaja e numërimit" nga biskotë dhe vezë e rrahur me krem ​​dhe proteina krem. Sigurisht, shumë variante të këtij tortë, por unë do të sipërmarrje. Recetë është marrë nga revista "receta përsëritje" nga Galina Indyuhova. Për atë që ju falënderoj shumë!

Receta: Cake

Receta: Cake Earl Rrënojat
Kategoria: Desserts tortë tortë me vezë e rrahur

Receta: Cake

Receta: cake një rrënojat la Earl

Receta: Cake Earl Rrënojat

Receta: Cake Earl shkatërron pa meringues në mikrovalë

Receta: Cake
Kategoria: Desserts tortë tortë me vezë e rrahur

Receta: Tortë me çokollatë Earl shkatërron me kumbulla të thara

Receta: Cake Earl Rrënojat

Receta: Tortë Earl shkatërron pa qumështi i kondensuar

Receta: Tortë Earl shkatërron me salcë kosi
Kategoria: Desserts tortë tortë me vezë e rrahur

Receta: Tortë Earl shkatërron me qershi

Receta: Cake Earl Rrënojat

Receta: Cake Earl Rrënojat

Cake Earl shkatërron . Tender, shkrirja në gojë "vezë e rrahur" ëmbëlsirë e të biskotë ajrit me krem gjalpë.

Parimi i përgatitjes së tortës është reduktuar me origjinale biskota gatim (scones) vezë e rrahur. Cookies të tilla janë duke u përgatitur rrahur frigorifera proteina para-pule. Proteinat duhet të jenë të ndara nga yolks me shumë kujdes në mënyrë që një pjesë e verdhë veze nuk është përfshirë në përzierje e proteinave, ose proteinat vzobyutsya keq. Është gjithashtu e rëndësishme që proteinat janë ftohur mirë. Kur ata janë rrahur në një mikser të ngurta shkumë, ata duhet të (vazhdojnë whisking), shtoni sheqer ose sheqer pluhur në pjesë të vogla. Disa receta të rekomandojë duke shtuar lëng limoni në procesin e kurbanit proteina me sheqer.

Pastaj masë proteina e një lugë ose pastë qese portionwise përhapur në pergamenë hedhur pjekje. Cookies janë tharë në furrë në temperatura të ulëta për një kohë të gjatë, deri në dy orë.

Përfunduar biskota vezë e rrahur ftohur, dhe atëherë ajo është zhytur në një krem ​​të ftohtë, gatuar paraprakisht dhe u përhap në një tas, një pjatë në shtresa, duke arritur llojin e kodrat biskota me krem. Kështu cake do të ngjajnë "rrënojat" e shtëpisë. Sepse ai mori një emër të tillë. Në krye të tortës është zakonisht derdhur shkrirë çokollatë, krem ​​çokollatë dhe sasi e vogël me çokollatë integruar.

Krem tortë mund të jenë të përgatitur sipas recetave të ndryshme. Zakonisht ajo është krem ​​gjalpë, krem ​​karamel drita, e verdhë veze veze, krem, lajthi, qumësht, krem ​​gjalpë. Më të shpejtë në "rrënojat e princëror" tortë krem ​​gatimi - një përzierje e gjalpë dhe qumështi i kondensuar.

tortë e gatshme të lejojë kohë për ftohje në frigorifer dhe ka shërbyer në tryezë për çaj.

Rrënojat KLASIKE jaki të princëror - Hap pas recetë hap me FOTO

recetë klasike tortë "Rrënojat Earl"

8

1 h 15 min

230 kcal

5/5 (7)

Si të piqem një tortë rrënojat Earl? Kush janë amvise nuk e kërkoni këtë pyetje? Kur kam parë e panë këtë ëmbëlsirë, kam menduar se përgatitja e saj do të zotërohen nga vetëm një kuzhinier me përvojë pastë. Por unë ishte e gabuar. Vetëm duhet të piqem dy tortë sfungjer dhe për t'u dhënë atyre formën e dëshiruar. Kështu që unë mund të them me besim se një recetë e thjeshtë për një tortë Earl shkatërron atje.

Historia dhe komponentët tortë

Historia e tortës

informacion të saktë në lidhje me origjinën e këtij tortë nuk është. Por shumë njerëz janë dakord se kjo ëmbëlsirë kthyer gjatë eksperiment gatimit. Për më tepër, baza është bërë cake Kiev për të. Si tjetër për të shpjeguar ngjashmërinë e shumë nga përbërësit?

Ne ofrojmë recetë klasike për një tortë me foto

Besohet se confectioners, duke parë suksesin e tortës Kiev, duan të krijojnë të paktën një ëmbëlsirë popullor. Dhe pa më tej? ndryshuar slyly dhe transformuar recetë e famshme. Dhe më e rëndësishmja - i dha një emër shumë romantike - Rrënojat Earl. Eksperimenti ishte një sukses, kjo ëmbëlsirë është një nga më të popullarizuar për këtë ditë.

Zgjedhja përbërësit

Kjo ëmbëlsirë mund të bëhet në 1 orë dhe 15 minuta. Që nga ajo kohë, 15 minuta do të shpenzohen për përgatitjen e testit merr 40 minuta ëmbëlsira pjekje, dhe për 20 minuta të mbetura, ne do të formojnë një tortë.

Për të përgatitur tortë Earl rrënojat në shtëpi, të marrë:

 • mikser;
 • pjekje gjellë;
 • thikë.

Ne jemi duke shkuar për të shkundur deri përbërësit për brumë, kështu që unë ju këshilloj për të marrë një mikser mjaft të fuqishme. Në të varet në cilësinë e ardhshëm të ëmbëlsira. Pjekje gjellë, është e dëshirueshme për të marrë një ndarje. Ajo është mirë të përshtatshme për biskota.

lista e përbërësve

Për brumin:

miell2 tbsp.
vezë2 copë.
sheqer1 tbsp.
kakao pluhur50 g
salcë kosi1 tbsp.
pluhur pjekje1 tbsp. l.

Unë do të ju tregojnë se si të gatuaj një tortë Earl gërmadha. Gjëja e parë që të jetë në gjendje të zgjedhin përbërësit.

Miell për tortë që ju duhet për të blerë vetëm notën më të lartë. E miellit varet nga mënyra brumë do të rritet gjatë pjekjes. Nëse ju zgjidhni miell gabuar, pluhur pjekje edhe nuk do të shpëtojë situatën.

Pluhur kakao është zgjedhur zakonisht, nuk vanilje, pluhur qumësht ose sheqer.

brumë i thartuar, ju mund të marrë ndonjë përmbajtje yndyrë dhe qëndrueshmëri. Por krem ​​është i nevojshëm vetëm krem ​​të trashë. Në një çikë, ju mund të përdorni një thickener.

gjalpë Glaze duhet të jetë natyrore. Teorikisht, kjo mund të zëvendësohet me margarinë ose vaj të lirë me shtimin e yndyrë bimore. Por kjo është vetëm krem ​​të humbur. Numërimi cake kërkon përbërësit e duhura.

Kur zgjedh sheqerna, vini re ngjyra. Whiter është, sheqer më pastruar. Plus, kjo është se pastrimi për të minimizuar prania e substancave të dëmshme është reduktuar. Një disavantazh është se ushqyesve janë lënë, ajo është vetëm karbohidratet. nuancë të verdhë tregon përdorimin e produktit. sheqer kafe nuk është aq e ëmbël, por edhe më e dobishme dhe aromatik. Ajo nuk është përdorur shpesh në gatim, në përgjithësi shtuar në çaj ose kafe.

Sekuenca e përgatitjes

Ka ardhur koha për të paraqitur një hap pas hapi recetë për tortë klasik Earl shkatërron me fotot. Përgatitja tortë me çokollatë Earl rrënojat nuk është e vështirë.

Ajo do të jetë interesante:   Apartamentet numër kadastral si të mësojnë

Për të filluar ëmbëlsira piqem

 1. Kombinohen në një tas ose në tas mikser të gjithë përbërësit për brumë. Beat deri qetë.

  Ne ju ofrojmë një recetë klasike tortë
 2. rezultuar miell përzierje shtesë (duhet shoshitur) një copëtues. Mix mirë.

  tortë
 3. Tjetra, brumë duhet të ndahet në gjysmë. Në një prej këtyre pjesëve shtoni përzierje kakao.

  Hidhni një sy në hap pas hapi recetë tortë
 4. ëmbëlsira buke në çdo sekuencë. Next për të pour qëlloj në myk dhe piqem për rreth 20 minuta.

  Gjeni në këtë artikull se si për të bërë tortë

  Keep up të gatshme, që çdo furrë peksimadhe sillet ndryshe. Nxehtësia furrë në 190 gradë.

 5. Ëmbëlsira e përfunduara janë hequr nga myk dhe lejohet të ftohtë.

bërë krem

Nëse e doni ëmbëlsira fatter, marrë më shumë se salcë kosi. Në këtë rast, mos harroni të shtoni më shumë sheqer për të mbajtur përmasat e krem.

Ne mundë të gjithë përbërësit për të krem ​​për të shpërndarë sheqer. Ju duhet të butë lëvizje të krem ​​nuk është kthyer në vaj. T'i kushtojë vëmendje të qëndrueshmëri të saj.

Në fund të artikullit mund të shihet si tortë videoretsept

 1. Ju duhet të përzierje të gjithë përbërësit në një tas dhe të vënë në një banjë me ujë.

  Kjo është recetë e lehtë tortë
 2. Sjellë në dush valë ndërsa nxitje lustër.
 3. Kur uji vjen në një çiban, menjëherë të fikur ngrohjes. Hiq tas të krem ​​ëmbëlsirash, cool.

  Ne do të ju tregojnë se si të piqem dhe dekoroj një tortë

 1. tortë të bardhë është vënë për herë të parë, lyej me krem.

  Përgatitja tortë
 2. Tortë me çokollatë është e dëshirueshme për të prerë në kube, por ju mund të thyejnë duart tuaja.

  Artikulli ynë tregon se si për të bërë një tortë
 3. Copë e tortë, krem ​​diskreditimi dhe të vënë gorochkoy.

  i thekshëm
 4. Hidh tortë mbetur krem.
 5. Tjetra, pour ftohur lustër atë.

  Tani që ju e dini se si të bëjnë tortë
 6. Tortë është gati. Ajo është vetëm e nevojshme për të vënë atë në frigorifer për mbarsje. Atëherë ai do të jetë edhe tastier.

  Përgatitja tortë me çokollatë

opsionet pjekje

Cake Earl shkatërron dhe e bëri me kumbulla të thara. Për ta bërë këtë, djegur me ujë dhe prunes prerë në copa të vogla të valë. Përhapjen nevojë për të krasitur përzier me biskotë copëtuar çokollatë.

Tjetra ne do të mësojmë se si të bëjnë tortë shtëpi rrënojat Earl me vezë e rrahur. Kjo recetë është shumë e thjeshtë:

 1. Gjëja e parë që ne piqem një tortë të bardhë, si në recetë klasike.

  tortë
 2. Pastaj, lyej me krem, vezë e rrahur përhapur në krye dhe gjithashtu lubricates.

  Shumë e bukur do të duket si një tortë
 3. Meringues mund të blihet, por ju mund të përgatisë veten. Është shumë e thjeshtë. Të rrëmbej bardhë veze me sheqer. Në një proteine ​​është rreth 60 gram sheqer.

  tortë
 4. Ndërsa whisking, shtoni një majë e acidit citric, ajo do të bëjë vezë e rrahur whiter. Por ajo duhet të shtoni mjaft.

  tortë vezë e rrahur për shtëpi
 5. Beat për dendësi të tillë që përzierja nuk rrjedh nga një enët përmbysur.

  Për të përgatitur tortë vezë e rrahur
 6. Piqem 15 minuta. I ngrohur furrën bosh në 150 gradë për herë të parë. Pastaj unë instaluar temperaturën 140 gradë dhe vezë e rrahur piqem.

  tortë
 7. ëmbëlsira përfunduar duhet të qetësoheni.

  tortë
 8. Kur tortë është formuar, pour atë me çokollatë.

  gatim tortë

Nëse doni të mësoni më shumë për përgatitjen e këtij ëmbëlsirë, shikoni Cake Recipe Earl rrënojat me vezë e rrahur. Unë gjithashtu dua të rekomandojë një recetë për tortë Earl rrënojat me salcë kosi.

Veshja dhe ushqehet

cake recetë Earl rrënojat e krijuar për gatim në shtëpi. Dekoroj atë aq lehtë si një kuzhinier.

Shumica e punës që kemi kryer, siç është tashmë dekorimin krem ​​e këtij ëmbëlsirë. Tani, ju mund të spërkasë arra tortë. Pres arra me një thikë dhe të skuqura në një tigan të thatë për disa minuta. Në mënyrë që ata të bëhen aromatik. Ju mund të përdorni ende lajthi apo kikirikë. Ky dizajn klasik.

Nëse ju doni të dekoroj tortë ndryshe, tregojnë imagjinatën. Garniturë me krem ​​ose fruta. Tani nuk ishte një modë desserts teknikë dekoratë, ajo që quhet krem. procesit Kjo kohë, por rezultati është detaj hollë për dekorimin. Vetëm mos harroni: tortë është shërbyer në formën e prerë, kështu që është më mirë për të dekoroj copa tashmë të prerë. Përndryshe përkeqësohet dekoratave.

tortë

Torta është ushqyer si një pjatë veçantë. Ajo duhet të jetë prerë dhe për të shërbyer çdo pjesë në një pjatë të veçantë. Në kontekstin e tortës ajo është gjithashtu shumë e bukur. Me të shërbejnë pije me sheqer. Nëse kulaç të pjekur për një pushim të familjes, ju mund të shërbejë çaj ose kafe. Nëse foshnja dush, pastaj të shërbejë limonadë ose çokollatë të nxehtë. Nëse për një mbrëmje romantike, atëherë zgjidhni verë të kuqe, me gaz të ëmbël ose gjysmë-thatë.

Videoretsept tortë rrënojat Earl

Unë sugjeroj duke shikuar një video, e cila tregon se si të gatuaj një tortë Earl rrënojat me qershi. Në këtë version, ajo me siguri do të merrni edhe tastier.

Rrënojat Cake Recipe e hapi princëror CLASSIC pas hapi me foto

Cake Earl shkatërron me salcë kosi
Cake Earl shkatërron me fotoretsept kosi krem

"Earl shkatërron" recetë klasike për një tortë me vezë e rrahur dhe gjalpë krem ​​ne kemi ekzaminuar në detaje më parë, dhe tani përgatit për versionin tjetër jo më pak të njohura të kësaj ëmbëlsirë - sfungjer tortë me salcë kosi. Në këtë kohë, produkti do të përbëhet nga dy ëmbëlsira - të lehta dhe të errët, një nga të cilat ne do të nisen për të gjithë kuadrin, dhe e dyta do të prerë në copa dhe të formojnë grumbull palosur rastësisht, duke shkaktuar shoqata me rrënojat.

Sipas metodës për të grumbulluar tortë "Earl shkatërron" me salcë kosi kujton "Pancho" dhe "Hlopchik flokë të dredhur." Nuk janë të recetave të tjera të ngjashme në bazë të tortës feta sfungjer, dhe të gjithë ndajnë një gjë - një të butë, të butë, thërrime ngjyhet përkryer, si dhe shumë e thjeshtë, por përshtatshme në mënyrë ideale për ndonjë krem ​​Korzh kosi.

përbërësit:

Cake Earl shkatërron me recetë salcë kosi
Cake Earl shkatërron me përbërjen kosi krem

Për brumin:

 • Vezëve - 3 cope;.
 • miell - 300 g;
 • Sheqer - 200 g;
 • krem - 300 g (+ 2 lugë për tortës errët);
 • kakao pluhur - 20 g;
 • soda - 1.5 lugë ..

Për krem:

 • krem - 600 g;
 • qumështi i kondensuar - 300 g;
 • arrat (ndonjë) - 100 g

Për lustër:

 • gjalpi - 50 g;
 • kakao pluhur - 1 tbsp. lugë;
 • kosi krem ​​- 2 tbsp. lugët;
 • sheqer - 2 tbsp. lugë.

Cake "Rrënojat Earl" me recetë salcë kosi me një foto

Si të gatuaj një tortë sfungjer "Rrënojat Earl"

 1. Vezë të lidheni me sheqer, lëvizje deri shkumë gëzof dhe një rritje të dukshme në vëllim.
  Kosi cake krem ​​Earl shkatërron recetë
  Shto tek sode krem. Kujdes llokoçis tërësisht të shpërndarë pluhur. Pastaj ngarkesës vezë, lehtë lëvizje.
 2. Si të gatuaj rrënojat Earl me salcë kosi
  Earl shkatërron me gatim kosi krem
 3. Gradualisht shtoni miell analizova, lëvizje deri në masë të butë dhe homogjene - nuk e lënë clumps miell. Konsistenca e brumë duhet të jetë në gjendje të duket si një krem.
  Si të gatuaj rrënojat Earl me salcë kosi
  Të peshës totale të ndarë pjesën e tretë të testit, të shpërndarë në mënyrë të barabartë një shtresë e hollë në një pjatë pjekje me një diametër prej 22 cm. Dërguar preheated në 180 furrë shkallë për 10-15 minuta. Kontrolloni gatishmërinë e ndeshjes thatë.
 4. Sour Cream Cake rrënojat Earl
  cake gati Le të ftohet plotësisht. Nëse është e nevojshme, një thikë zvogëlimin kulmi i përafërt. Baza tortë është e hollë, një lartësi prej rreth 1-1.5 cm.
 5. Earl shkatërron recetë peksimadhe
  Për të testuar mbetjet Hidh pluhur analizova kakao. Shtoni 2 tbsp. Lugë salcë kosi, në mënyrë që të holluar pjesën trashë. Përzierje për t'u ngjyrosur në masë në ngjyrë të butë çokollatë dhe shpërndarjen gunga thatë e kakao. Përhapjen brumë të errët në formë me një diametër prej 22 cm.
 6. Kosi cake krem ​​Earl shkatërron me fotot
  Piqem në 180 gradë për 20-25 minuta (deri në ndeshjet e thatë). Le të ftohtë ëmbëlsira përfunduar.
 7. tortë Biscuit rrënojat Earl
  All tortë të errët të prerë në feta me një anë prej 2-3 cm.
 8. Earl shkatërron me galetë
  Earl shkatërron me një biskotë me çokollatë

  Grumbulluar tortë "rrënojat Earl" me salcë kosi

 9. Përgatitja e një krem ​​të thjeshtë - qumështi i kondensuar dhe i lagësht krem ​​përzierje me një lugë. Të bëjë pa fshikullim mikser.
  Krem tortë Earl shkatërron me salcë kosi
  pallto të lehta hollë me një tortë krem ​​dhe arra copëtuar sasi e vogël.
 10. Earl shkatërron Biscuit
  Copë e tortë me çokollatë janë lënë jashtë alternuar në një tas me krem ​​dhe menjëherë u përhap në bazë tortë. Formohet shtresë arra Sasi e vogël.
 11. Earl shkatërron me salcë kosi
  Më tej, duke vazhduar për të dip një copë peksimadhe në krem ​​dhe arre thërrimet prisypaya shtresa, të mbledhë të gjithë tortë në formën e slides.
 12. tortë sfungjer rrënojat Earl
  cake sfungjer Earl shkatërron hapa
 13. Kur produkti është i formuar plotësisht, të përgatitur lustër. Vendosja e salcë kosi, gjalpë, sheqer dhe kakao pluhur. Vendos në ngrohje të ulët dhe, nxitje të gjithë kohës, kemi sjellë një cilësi uniforme dhe të shpërndajë kokrra e sheqerit.
  tortë Glaze rrënojat Earl
  Cool, pour krem ​​në qese dhe të prerë tip, streams hollë tallaze bollëk tortë. Top showered mbetjet e arra.
 14. Cake Earl shkatërron me galetë
  Cake Grafskie mbeturinat përgatitur me krem
 15. Hiq tortë "rrënojat Earl" e në frigorifer brenda natës për të maksimizuar thërrime ngjyhet salcë kosi. Pastaj ju mund të filloni provë butë, ëmbëlsirë ngjyhet plotësisht.
  Tortë me salcë kosi rrënojat Earl
  Cake "Rrënojat Earl" me salcë kosi është gati! Gëzojnë çaj tuaj!

Nëse ju pëlqen recetë, shkruani një koment Shkruaj një koment

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *