Droga për trajtimin e prostatitis dhe të prostatës adenoma

Author: | 2018/08/27

ofrimit të drogës është kryer vetëm për kategoritë e privilegjuara të qytetarëve në bazë të Art. 2 të Ligjit Federal të 09.01.1997 N 5-FZ "Për dhënien e garancive sociale të Heronjve të Punës Socialiste dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë Punës" (në të kuqe. Më 07.02.2013) dhe nenit 1.1 të Ligjit Federal të 15.01.1993 N 4301-1 « për statusin e Heroit të Bashkimit Sovjetik, Heronjtë e Federatës ruse dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë "

ofrimit të drogës është kryer vetëm për kategoritë e privilegjuara të qytetarëve në bazë të Art. 2 të Ligjit Federal të 09.01.1997 N 5-FZ "Për dhënien e garancive sociale të Heronjve të Punës Socialiste dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë Punës" (në të kuqe. Më 07.02.2013) dhe nenit 1.1 të Ligjit Federal të 15.01.1993 N 4301-1 « për statusin e Heroit të Bashkimit Sovjetik, Heronjtë e Federatës ruse dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë "

ofrimit të drogës është kryer vetëm për kategoritë e privilegjuara të qytetarëve në bazë të Art. 2 të Ligjit Federal të 09.01.1997 N 5-FZ "Për dhënien e garancive sociale të Heronjve të Punës Socialiste dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë Punës" (në të kuqe. Më 07.02.2013) dhe nenit 1.1 të Ligjit Federal të 15.01.1993 N 4301-1 « për statusin e Heroit të Bashkimit Sovjetik, Heronjtë e Federatës ruse dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë "

ofrimit të drogës është kryer vetëm për kategoritë e privilegjuara të qytetarëve në bazë të Art. 2 të Ligjit Federal të 09.01.1997 N 5-FZ "Për dhënien e garancive sociale të Heronjve të Punës Socialiste dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë Punës" (në të kuqe. Më 07.02.2013) dhe nenit 1.1 të Ligjit Federal të 15.01.1993 N 4301-1 « për statusin e Heroit të Bashkimit Sovjetik, Heronjtë e Federatës ruse dhe Cavaliers të plota të Urdhërit të Lavdisë "

Trajtimi i adenoma të prostatës tek burrat drogave dhe ilaçeve ...

përmbajtje

Prostatës adenoma - një sëmundje të padëmshme se kancerit të prostatës, por jo më pak tinëzare. Sipas statistikave, kjo është patologjia më e zakonshme e sistemit urogjenital, e cila i pret njerëzit pas 45 vitesh. hyperplasia prostatic (BPH) jep një shumë të vuajtjeve. trajtim efektiv i BPH në meshkuj - natyra e drogës mjekësore.

Çfarë është BPH dhe simptomat e saj

BPH është e shprehur në një proliferim pakontrolluar i indeve të kancerit. Si pasojë, ka një tumor. Dhe kjo nuk është "amtare" indeve, dhe i huaj, modifikuar.

Tumor është formuar dhe rritet, pa asnjë aluzion e pranisë së saj për një kohë mjaft.

Drejtimi i zhvillimit të tumoreve mund të jenë të ndryshme: të dyja brenda prostatës, dhe në muret e saj të jashtme. Në varësi të drejtim të rritjes, adenoma mund të shkaktojë probleme me urinim, dhe nuk mund të shkaktojnë.

BPH
Statistikat si më poshtë:

 • Më shumë se 60% e meshkujve mbi 60 vjeç kanë dëshmi histologic e adenoma;
 • Më shumë se 40% kanë simptomat e saj klinike;
 • 20% e meshkujve ndjejnë rënien në cilësinë e jetës për shkak të çrregullimeve urinare.

Për shërim të plotë duhet të dini saktësisht se çfarë për të trajtuar. Simptomatologjia adenoma dhe kanceri i prostatës janë kryesisht identike. Në mënyrë për të parandaluar kancerin është e nevojshme për të shkuar një hulumtim pak:

 • Për të kaluar testin për PSA totale dhe të lirë;
 • Nënshtrohen një provimi dixhital zorrës së trashë;
 • Nënshtrohet ultratinguj;
 • Bëjnë biopsi për marrjen e mostrave Biomaterial për Histologji.

Simptomet e BPH

udhëtime Night në banjo

Shenjat e para të sëmundjes janë në zhvillim kompleksitetin procesin e daljeve urinar. Ato mund të manifestohen në mënyra të ndryshme, por më shpesh - në të shumta gjatë natës dhe për të kërkojnë false për të urinuar. Në këtë dhimbje mund të jenë të pranishëm. Simptomë karakteristikë e adenoma - përsëritur udhëtime natës në banjo.

Në disa raste, njerëzit duhet të zgjoheni të paktën 7 herë.

E gjithë kjo është e dëmshme për gjendjen emocionale dhe fiziologjike të pacientit. Mungesa kronike e gjumit provokon depresioni, shkakton lodhje sistematike. Pacienti mund të jetë nervozizëm, i cili drejtpërdrejt ndikon në cilësinë e komunikimit me të tjerët.

Komplikimi më serioz i zhvillimit adenomas - mbajtje akute urinare, i cili është shprehur në pamundësinë e urinimit spontane, pavarësisht thirrje të fortë për të. Në këtë drejtim, flluskë fillon të grumbulluar urinë. vlera e tij mund të jetë deri në 3 litra. Dy prodhimit: catheterisation, dhe kur është e pamundur - në ylli murin e poshtme të barkut.

Me përparimin e sëmundjes fillojnë të shqetësojnë një njeri në dhimbje të madhe të barkut të poshtëm, në urinë dhe spermë mund të marrin një përzierje të gjakut. E gjithë kjo nuk mund të trembë, dhe personi fillon të duket e vështirë për të hequr qafe të sëmundjes. Kjo është shpesh njerëzit e injorojnë nevojën për vizita klinikë dhe duke e kthyer te mjeku në rastet më ekstreme dhe të rënda.

Metodat e trajtimin e hiperplazisë beninje të prostatës

Nuk janë vetëm tre mënyra për të hequr qafe të adenoma.

 1. terapi medikament;
 2. Operativ (kirurgjikale) interference;
 3. Phytomedication.

Kur vetë-trajtim të ketë një rrezik që mund të saktë të zgjedhur recetë ose ajo do të jetë i pasaktë, me të dhënat e shtrembëruara për përgatitjen, dozen dhe orarin e administratës (shqetësimeve të mjekësisë tradicionale). Gjatë trajtimit në mjekim të tillë procesi patologjik do të zhvillohet. Dhe koha e çmuar do të jetë e humbur.

Është më mirë të mos provokoj fatin, dhe menjëherë të fillojë me një praktikë provuar ilaçeve. Megjithatë, ka disa "grackave".

Për të shmangur komplikime, ju duhet të merrni këshilla mjekësore. Për një diagnozë të saktë është e mjaftueshme për të bërë tre gjëra:

 • Në mënyrë të pavarur për të vizituar një laborator afër dhe t'u testuar për PSA;
 • Vizitoni qendrën më të afërt shëndetësore dhe të bëjë një ultratinguj e prostatës;
 • Për të ardhur në klinikë në një vendbanim apo një vizitë komerciale një strukturë mjekësore dhe konsultohuni me një urolog, një mjek duke ofruar të dhëna kërkimore.

testi PSA

ultratinguj prostatës

urolog konsultim

Shumica e njerëzve refuzojnë ideja për të shkuar te mjeku për shkak të trajtimeve të mundshme të prekje zorrës së trashë. Sipas standardeve mjekësore pritjes Urological, kërkohet nga studimi i patologjisë dyshuar të prostatës.

Por ka shumë mjekë të cilët, duke e ditur pak prekje informacionit, refuzojë atë dhe menjëherë të dërguar pacientin në TRUS (gardh biomaterial me ultratinguj të njëkohshme). Të dhënat që rezultojnë të lejojë që kjo procedurë mund të krijojë një diagnozë të saktë.

Trajtimi i drogës nga adenoma

Prostatës adenoma - Pathology përparuar stably. Rritja e tumoreve beninje është konstante, por shkalla e procesit mund të jenë të ndryshme. Me moshën e pacientit rrit rrezikun e një shumëllojshmëri të komplikimeve. Në zhvillimin e hershëm të sëmundjes ilaçeve më efektive, që konsiston në marrjen e barnave të përshkruara. Ajo është e garantuar për të eliminuar procesin anullimin.

Në këtë moment, ka tre grupe të barnave për trajtimin e BPH:

 • bllokuesit alfa;
 • Frenuesit e reductase 5 alfa;
 • Tools bazuar në përbërësit natyral: mjetet juridike bimor.

Përzgjedhja teknikë terapeutik varet nga dy karakteristikat e sëmundjes: fazën e saj aktuale dhe kompleksitetit. Efekti i barnave që synojnë adresimin e shkaqeve dhe simptomat e kësaj sëmundjeje fshehtë.

Si një ilaç shoqërues administrohet shpesh probiotics (droga dhe shtojcave dietike përmban microcultures gjalla). Këto mjete do të ndihmojë për të rivendosur microflora zorrëve, e cila do të sjellë një të rritur imunitetin.

Është e rëndësishme për të kuptuar se blockers alfa janë në gjendje për të eliminuar vetëm simptomat e BPH. Një frenuesit e frenuesit reductase 5-alfa të ndikuar shkaku i kësaj patologjie. Prandaj, përgatitjet e grupit të parë për të shpejt të sigurojë ndihmë, duke eliminuar dhimbje në fund të barkut dhe dhimbje barku. Një grup i dytë i barnave eliminon arsyeja duke u trajtuar.

bllokuesit alfa në trajtimin e adenoma prostatës

blockers Alpha - ilaçe droga efektive që mund të shpejt të eliminuar simptomat e proceseve patologjike në prostatë. Por kjo është për të eliminuar simptomat, jo shkaku i sëmundjes.

Ndihmuar këto barna është shprehur në relaksuar muskujt e prostatës dhe fshikëz, e cila kontribuon në lëvizjen e lirë të urinës. Në këtë rast, në neoplazma shumë blockers alfa të ketë asnjë efekt. Ata nuk janë në gjendje për të zvogëluar madhësinë e tumorit, ose të ndaluar rritjen e saj.

blockers Action Alpha

Një rol të rëndësishëm në funksionimin e sistemit urogjenital mashkullor caktojë alfa-adrenoreceptors e qafën e fshikëzës dhe proksimal pjelljes uretrës. Ekzistojnë tri lloje të receptorëve:

 1. Alfa-1A receptorët adrenergjike. Që ndodhet në prostatës, uretres prostatës, të fshikëzës. Funksioni i këtyre receptorëve është që të rregullojë aktivitetet e muskujve të lëmuar të prostatës, baza e fshikëzës dhe qafën, fshikëzat seminale dhe kanalet ejaculatory.
 2. adrenoceptors Alpha-1B. E vendosur në enët e gjakut dhe të kontrollojë tonin e arterieve në rishpërndarjen e gjakut. Numri Receptor rritet me moshën.
 3. Alpha-1D-adrenoceptor. Që ndodhet në fshikëz, palcës kurrizore, dhe sinuseve. Qëllimi i këtyre receptorëve nuk është kuptuar plotësisht, por dihet se ata luajnë një rol të rëndësishëm në muskujve të fshikëzës.

Përgatitja e alfa-bllokuesit

Drogës CARDURA «cardura"

Forma Product - tableta rrumbullakët me diametër të vogël. Mbajtur në doza prej 1.2 dhe 4 mg. Në njërën anë të tableta 1mg mbishkrimit CN 1, nga ana tjetër - Pfizer. Në 2 tableta mg - CN 2 dhe Pfizer. Në 4 Tableta mg - CN 4 dhe Pfizer.

Ajo do të jetë interesante:   racks këpucëve duart druri FOTO

Aktive substance - doksazosin mesilate. Drogës ndikon në të gjitha grupet e alfa-adrenoceptor normalizes sistemit urogjenital. Doza fillestare është 1 mg në ditë, pritja në mëngjes ose në mbrëmje, gjatë natës. Përqëndruar në parametrave urodynamic, dozen mund të jetë deri në 2 dhe 4 mg në ditë.

CARDURA

analoge:

 • Artezin;
 • doksazosin;
 • Camiri;
 • Urokard.

Më pretendohet ne bllokimin e alfa-1 receptorë. Heq efekte antispasmodic, normalizes fshikëz. Prodhuar në kapsula verdhë-jeshile në një dozë prej 400 mg. Merrni 1 kapsulë 1 herë në ditë para ushqimit. Në paketë audio mund të jetë 10 ose 30 kapsula.

Omnic

Drogës ka një gamë të gjerë të contraindications, ajo ka tërhequr shumë komente negative.

Efektet e mundshme anësore të tilla si të përzier, të vjella, pruritit. diarre, dhimbje koke dhe marramendje.

analoge:

 • Alfater;
 • rrënjët;
 • Bazetu;
 • Adenorm;
 • Setegsiz.

Drogës "Dalfaz frenimit"

përbërës aktiv - hidroklorid alfuzosin. Ka një efekt të theksuar në receptorët adrenergjike, kontribuon në normalizimin e sistemit urogjenital, eliminon simptomat e BPH. Efektive me adenoma prostatës 1 dhe 2 gradë.

Doza ditore prej 10 mg. Pranimi i drogës dy herë: në mëngjes dhe në mbrëmje. Produktit: kapsula.

Dalfaz frenimit

analoge:

 • Urorek;
 • Alfuprost;
 • Sonizin.

Frenuesit e 5-alfa reductase inhibitor: si dhe pse po ndihmojnë

Grupi i dytë i drogës për trajtimin e BPH - frenuesit (blockers) të reductase 5-alfa. Ky komponim është një proteinë dhe ka dy lloje të enzimave saj (ioenzima): 5-alpha type reductase I dhe tipit II.

lloj Ioenzimy i parë janë të përqendruara kryesisht në indet mëlçisë, follicles flokët, cipë e lëkurës. type Ioenzimy dytë - në të prostatës. Në mënyrë të veçantë, në berthamat e qelizave të saj stromal. Për influencimin e rritjes së prostatës nevojshme frenuesit beninje të 5-alfa reductase tipit II.

industria farmakologjike ofron disa lloje të barnave për trajtimin e adenoma. Në mesin e tyre:

 • Avodart;
 • Proscar (analogët Finasteride, Propecia);
 • Prosterid.

Avodart

Proscar

Prosterid

Praktika Urological afatgjatë ka treguar se veprimi më efektive "Finasteride" dhe "Dugasterid". Secila prej këtyre barnave ka karakteristikat e veta farmakologjike dhe klinike.

Kohëzgjatja e rekomanduar e marrjes së drogës - 5-6 muaj. Janë kryer analiza krahasuese e efikasitetit të këtyre barnave. Është vërejtur se performancën e pritjes "Finasteride" dhe "Dugasterida" në thelb identike. Një nga efektet pozitive: reduktim në nivelet e PSA.

reagime të mundshme për marrjen e frenuesit e 5-alfa reductase frenues:

 • depresioni;
 • ulur epsh;
 • çrregullimet potencë;
 • palpitations zemrës;
 • lëkurës itchy.

Shkeljet e sistemit urogjenital

efektet anësore të barnave mund të shprehet në lloje të ndryshme të shkeljeve të sistemit urogjenital.

Shpesh ka shkallë të ndryshme të ashpërsisë së dhimbjes në testiseve, në zemrat e tyre. Ka raste të zvogëlojë cilësinë e spermës, të paktën - e infertilitetit mashkullor.

Efikasitetin e frenuesit te reductase 5-alfa

Që këto barna të ndikojë në shkakun e sëmundjes, deri në shërimin e plotë kalon shumë kohë. Varësisht nga madhësia e tumoreve beninje dhe shkalla e saj e progresit duhet të jetë nga 5 muaj deri në 1 vit.

Në fazat fillestare të inhibitorët adenoma e frenuesit reductase 5-alfa mund të ndalojë plotësisht zhvillimin e tumoreve dhe për të hequr atë më pas. Mesatarisht, këto mjete mund të zvogëlojë simptomat e indeksit adenoma 3 pikë në një shkallë të AAU.

përgatitjet bimor për trajtimin e adenomas

ilaçe bimor janë masa parandaluese kryesisht se kurative. Ato mund të ndihmojnë në fazat e hershme të sëmundjes. Pra, për urinim të parë shkeljes, mund të marrë "Prostamol Uno". Ky produkt tërësisht natyral, bërë nga Sereno dhëmbëzuar imët. Kjo ndihmon për të shpejt, por arsyeja nuk është në gjendje për të eliminuar sëmundjen.

Fondet të cilat përfshijnë fara kungull, të garantuara do të ndihmojë në fazën fillestare të proceseve patologjike në prostatë.

Më të njohura "Tykveol", e cila nuk është vetëm normalizes rrjedhën e urinës, por edhe ka efekt analgjezik.

tykveol

Decoctions e gjethet e kalter ose te kalter do të ndihmojnë gjithashtu për t'u marrë me shkeljet të vogla në sistemin urogjenital. Përgatitja e një ilaç të dobishëm është e thjeshtë: ju duhet 1 tbsp sheqer lugë e bimëve dhe 1 filxhan ujë të valë. Mbush për 30-40 minuta. Merrni 1/3 filxhan 3 herë në ditë.

Dobishme për nga ana e prostatës. Një zierje e barishte mund të merret si një çaj disa herë në ditë. Efekti nuk do të jetë i ngadaltë për të manifestuar veten: urinim do të jetë e lehtë dhe pa dhimbje. zierje Blackthorn përgatitur si më poshtë: një lugë gjelle e barishte brewed me 1 litër ujë të valë. Insistojnë tërë natën. Marrë gjatë ditës.

Efektiv në stagnimit në zonën e prostatës legenit indeve sprouting hithër. bimë është gjerësisht në rritje mund të jetë një ndihmë e mirë në fazat fillestare të sëmundjes dhe për të ndaluar rritjen e tumorit.

produktet kombinim

Një ilaç relativisht e re është "Sonirid Duo". Ka dy përbërësit kryesore aktive janë: Finasteride dhe tamsulosin. Ky mjekim është në gjendje të shpejt të eliminuar simptomat e BPH, ndërsa ndikimin mbi shkakun e sëmundjes. Por ka një gamë të gjerë të contraindications dhe efektet anësore që ndikojnë në popullaritetin e kësaj droge në praktikën klinike.

urolog
Vetë-kurë adenoma është pothuajse e pamundur

Për një përfundim të suksesshëm kërkon kontroll të vazhdueshëm terapeutik. Është e nevojshme për të kaluar një studim zbulimin ndikimin e një droge.

Shumica e pamundur të parashikohet efekt mbi pilula trupit. Vetëm një mjek mund të duhet të vlerësojë të gjitha rreziqet. Vetë-ilaçe mund të çojë në komplikacione të rënda. Prandaj, në shenjën e parë të adenoma e prostatës këshilluar që të konsultoheni me një urolog.

DROGE TRAJTIMI prostatës adenoma: Çmimet në farmaci Minsk ...

Belarusians duroj mungesën e zgjedhjes dhe koston e lartë të barnave në barnatore tona, zyrtarët këmbëngulin gjithashtu se droga kanë me kosto të ulët, dhe me një shumëllojshmëri të gjobës.

Në Bjellorusi, për disa kohë ka pasur një lloj i ri i "turizmit", - Belarusians duhet të shkojnë në Lituania dhe Polonia fqinje për drogë. Dhe kjo nuk është se disa barnave të importuara që duhet të bëjmë, fakti është se ajo është e vlefshme, në kohë, shumë herë më të shtrenjta se në vendet fqinje.

Pse janë çmimet për produktet e njëjta të importuara mund të ndryshojnë nga 1,5-2 herë në barnatoret Belarusian, dhe në vendet fqinje dhe mund të blihen shumë më të lirë?

Designer Maria tha "AIF në Bjellorusi", si në Poloni, ju mund të bleni ilaçin e duhur me çmime të tepruar, por në qoftë se ju merrni rreth disa farmaci dhe krahasoni çmimet, ajo është e lehtë për të bërë një blerje shumë fitimprurës.

"Kur unë ishte duke shkuar për materialet e ndërtimit në Poloni, droga gjyshja recetë për osteoporozën, dhe unë, pasi kishte mësuar se në Minsk në atë kohë të kushtojë rreth 150 mijë. Rubla, duke marrë me vete recetë.

farmacia e parë që unë u ofruar një analog i drogës nga një prodhues reputacion, i cili në aspektin e parave tona ishte me vlerë rreth 320 mijë. "Wow!" - Mendova, dhe kishte vendosur tashmë për të thirrur gjyshen time për të më thoni se në Bjellorusi çmimet më të mirë.

Megjithatë, në farmaci tjetër farmacisti ofruar për analog tjetër të jo më pak se prodhues me reputacion, i cili i kushtoi ekuivalentin e 50 mijë. Rubla. Kjo është një ilaç pashë në një farmaci, ku ajo të kushtojë rreth 100 mijë., Bazuar në rubla Belarusian.

Më fyese, që ne tani kemi të drejtë mjekësi gjyshja me vlerë më shumë se 200 mijë., Si në Poloni, sipas faqen e polak, çmimi i saj nuk ka ndryshuar. Duke pasur parasysh se medikamentet që ju duhet të marrë një kohë të gjatë, kursimet nga blerjen e drogës jashtë vendit është e qartë. "

Sipas njohjes Maria në barnatore polake receta Bjellorusisht nuk shkaktojnë probleme, dhe në qoftë se ka një mundësi për blerjen e mallrave me vlerë duke i lejuar për të nxjerrë pa taksa, do të shpëtojë edhe më shumë.

Gjej më të lirë

mësues të kënduarit Pauline pranon se ajo ka nevojë për të marrë drogë jashtë vendit ajo filloi dhunë.

"Unë jam alergjik në kozmetikë konvencionale, dhe për një kohë të gjatë, unë kam asgjë në të gjitha nuk mund të përdorin, ndërsa në Bjellorusi ka pasur hipo-njohur kompani franceze. Ajo është e vlefshme, natyrisht, insanely shtrenjtë, por rrugëdalje unë nuk ishte.

Megjithatë, kur unë shkova në Lituani, ku ajo shpresonte për të blerë kozmetike lirë, konsulenti më këshilloi të drogës markë të lirë, dhe unë jam tani në sajë të këmbimit. Në Minsk, droga e kësaj marke të veçantë që i përshtatet mua dhe nuk shkaktojnë alergji, unë pashë vetëm një farmaci dhe një çmim mjaft i madh. "

Duke mësuar se Pauline ndonjëherë udhëton jashtë vendit, një mik e pyeti për të blerë në rastin e ilaçeve franceze babait të tij që duhet të merren për parandalimin e infarktit të miokardit.

"Ne kemi koston e këtij mjekësisë - brenda 590-882 mijë rubla .. Në Poloni - dy herë më e lirë, dhe ndoshta edhe më shumë ... "

Është interesante se në vendet e tjera të Bashkimit Evropian, ky i drogës është mjaft i shtrenjtë: në Gjermani çmimi arrin 60 euro në Francë - deri në 40.

Nga rruga, gjatë përgatitjes së materialit "AIF" gjendet në internet disa vende, ku një vlerësim nga drogat më të njohura që Belarusians fituara në Poloni apo Lituani, me krahasim të çmimeve në Bjellorusi dhe në vendin e mundshëm të blerjes.

Midis tyre ilaçi për trajtimin e BPH dhe prostatitis kronike; biologjikisht aktiv ushqim shtues bazuar alkilglitserolov merret nga vaj i mëlçisë të peshkaqenë 3 specie thella; xhel përdoret për sprains dhe lëndime të ligamenteve, muskujve, nyjeve, dhe droga të tjera.

Ajo do të jetë interesante:   dekor Faqja duart nga materiale skrap

Nëse ne llogarisim diferencën, ju ruani në blerjen e barnave jashtë vendit mund të jetë të paktën dyfishuar.

Është joshëse për të kërkuar ide shlyerjes pa taksa, por, thuhet se një nga vendet për planifikimin pazar në Poloni, për shembull, vetëm një farmaci ofron klientëve të saj shërbime të tilla në Białystok, dhe kthimin e taksave të lirë në ilaçe dhe vitamina - nga 5 deri në 8%, në kozmetike - 23%.

lexuesit kalitur janë këshilluar: në qoftë se ju dëshironi të blini një minimum prej gjashtë paketave të barnave, të bëjë një kopje të recetë paraprakisht, në mënyrë që kur të kalimit të kufirit, në qoftë se doganierët keni ndonjë pyetje, ju mund të shpjegojmë atyre se importi i drogës nuk është për shitje, por për përdorim personal.

Si çmimet janë formuar

Shpjegoni pse në Bjellorusi dhe në vendet fqinje, çmimet e barnave ndryshojnë thjeshtë. Në Bjellorusi, formimi i çmimeve të produkteve medicinale të prodhimit të huaj është kryer në përputhje me kërkesat e dekretit të Lukashenko nga 11.08.2005, № 366 "Për formimin e çmimeve për ilaçe, pajisjeve mjekësore dhe pajisje mjekësore."

Çmimet e drogës janë drejtpërdrejt të varur në çmimin e kontratës të furnizuesit (prodhuesit) dhe kursin zyrtar të këmbimit të Bankës Kombëtare të Bjellorusisë në datën e vendosjes së mallrave nën regjimin doganor të qarkullim të lirë. Gjithashtu, në bazë të dekretit të farmacisë mund të përcaktuar shenjë-up për 30% të çmimit të shitjes të organizatës - prodhuesit e drogës.

Shef i Departamentit të organizimit të furnizimit të drogës Belarus Ministria e Shëndetësisë ka shtuar Natalia Malashko:

"Në të vërtetë, në farmacitë e ndryshme në vend çmimi i drogës të njëjtë mund të ndryshojnë për shkak se disa farmaci shesin drogë mbetura, çmimet e të cilave janë formuar në një kohë kur dollari, për shembull, ishte më pak se 20 mijë rubla, dhe të tjerët filluan të vendosur çmimet vetëm tani. Në çdo rast, gjatë inspektimeve, ne kurrë nuk gjeti shkelje në çmimet.

Si për ndryshim në çmimet e barnave në Bjellorusi dhe vende të tjera, të Bashkimit Evropian, çmimi i barnave varet nga përfshirjen e tyre në listat kompensohen rikuperueshme kur prodhuesi për të rritur shitjet e barnave në vend, duke ulur çmimet e tyre. Në të njëjtën kohë në një vend tjetër i njëjti medikament mund të kushtojë shumë më tepër. kompanitë Bjellorusisht farmaceutike gjithashtu shesin ilaçe në shtete të ndryshme të Traktatit, dhe çmimet për këtë arsye të ndryshme. "

Në pyetjen nëse shënimet janë tani në mungesë Bjellorusi e barnave të importuara, Belarusians pohojnë se nuk mund të blejnë një ose një tjetër të drogës Malashko Natalia tha:

"Nuk ka mungesë të barnave nr. Unë do të thotë, në të kundërtën, tani në Bjellorusi janë të ashtuquajturit "xhungël e drogës", kur për disa artikuj të drogës, jo-jetësore, ofroi një tepricë të ngjashme të veprimit të barnave nga prodhues të ndryshëm me emra të ndryshëm të tregtisë.

Ndoshta kur disa kalon drogës ri-regjistrimin, pasi ajo është mbajtur çdo pesë vjet, mund të ketë ndërprerje, por tregu është mjaft emrat përfaqësuese tregtare të përbërës aktiv. "

Çfarë do të ndryshojë?

Kujtojnë disa vjet Bjellorusia plan për të kaluar plotësisht për nxjerrjen e-recetat. Do Belarusians pastaj të blerë drogë e nevojshme jashtë vendit?

Natalia Malashko vuri në dukje: "Shumë vende kanë zbatuar tashmë mekanizmin e parashkrimit elektronik të ekstrakt, e cila lejon mjekët për të ndjekur progresin e trajtimit të pacientit: çfarë drogë dhe mbi ekspertët e profilit çfarë periudhe kohore ajo mori, që droga ai ishte obligim. Në këtë rast, çështja elektronike parashkrimi nuk heqë procedurat recetë e shkarkimit në letër. "

Trajtimi i adenoma të prostatës tek burrat - ilaç më të mirë

kapsula Prostaplant Forte №60: çmimi, manual, komente aplikimit
Kapsula Prostaplant forte №60

Prostamed №120 tableta: çmimi, përdorues, aplikimi, komente
Prostamed №120 pilula - Pharmacy 24

Penester 5 mg tableta N30: ​​çmim, përdoruesit, aplikimi, komente
Penester 5 tableta mg N30 - Pharmacy 24

Omnic kapsula 0.4 mg N30: ​​çmimi, udhëzim, aplikimi, komente
Omnic 0.4 kapsula mg N30

Prostalin Fort №5 qirinj: çmimi, manual, komente aplikimit
Prostalin Fort №5 qirinj - Pharmacy 24

Flosin 0.4 kapsula mg №30: çmimi, manual, komente aplikimit
Flosin 0,4 kapsula mg №30

Prostamol uno №30 kapsula: çmimi, udhëzim, aplikimi, komente
Prostamol kapsula Uno №30

Prosteks 0.03 G №10 qirinj: çmimi, manual, komente aplikimit
Prosteks 0.03 g №10 qirinj

kapsula Avodart 0.5 mg N90: çmimi, udhëzim, aplikimi, komente
Kapsula Avodart 0.5 mg N90

Duodart 0.5 mg / 0.4 kapsula mg №30: çmim, manual, komente aplikimit
Duodart 0.5 mg / 0.4 kapsula mg №30 - Farmacisë 24

Qirinj me prostatilenom 0.03 g N5: çmimi, manual, komente aplikimit
Candles me 0.03 g prostatilenom n5

100ml Prostatofit: Çmimi, manual, komente aplikimit
100ml Prostatofit

Prostatilen 0.03 №10 qirinj: çmimi, manual, komente aplikimit
Prostatilen 0.03 №10 qirinj

Homvio-prostane 50 ml: çmimi, udhëzim, aplikimi, komente
Homvio-prostane 50 ml

Prostatës adenoma - sëmundja më e zakonshme në meshkuj të moshuar, pothuajse gjysma e tyre tërhequr doktorëve me simptoma të ngjashme. Gratë mund të diagnostikuar me një adenoma veshkave.

Kjo diagnozë ndikon fuqimisht i përhershëm për jetën e pacientit, jo vetëm në aspektin social, por edhe në seksual. Përkundër faktit se adenoma referohet proceseve beninje, është e rëndësishme që të mos shtyjë vizitën te mjeku dhe për të parandaluar përkeqësimin e situatës. Zvarritje është një rrezik që sëmundja do të bëhen kanceroze.

nuk ka qenë i identifikuar Shkaku i saktë i procesit patologjik ende, edhe pse prova për marrëdhëniet e saj me trashëgim. Shumica e pacientëve me këtë diagnozë janë ulur, kështu që parandalimi duhet të përfshijë një sport dhe një dietë të ekuilibruar.

Droga kundër BPH

Jo shumë kohë më parë, trajtimi i vetëm për këtë sëmundje ka qenë kirurgjikale. mjekët moderne kanë tendencë për të bërë pa atë, merren me patologji nga mënyrat më të thjeshtë dhe të butë.

Trajtimi i drogës i BPH përfshin caktimin e preparateve farmaceutike të destinuara për relaksim e fibrave muskulore. Lehtësimin spazma muskujve të aftë për të antagonistet e receptorëve alpha1-adrenergic, në veçanti: Setegis, Omnic, rrenjet, Dalfaz, cardura.

Një pjesë e këtyre barnave provokon presion negativ, kështu që këto medikamente saktësisht nuk duhet të abuzohet. Gipotonikam emërojë ilaçe në bazë të tamsulosin, një listë prej tyre:

 • Lokren;

 • Flosin;

 • Adenorm.

Gjithashtu, për trajtimin e prostatës kërkon një 5-alfa inhibitorët e reduktazës, mjetet më efektive të kësaj kategorie - Finasteride. Përveç këtyre barnave, mjeku mund të përshkruajnë antispasmodics dhe antiinflammatories, në varësi të pacientit. BPH është e shoqëruar shpesh nga anomalitë e tjera, e gjithë kjo është e rëndësishme për t'u marrë parasysh gjatë përgatitjes plan trajtimin e duhur.

Kur rënduar situatën, veçanërisht në qoftë se hekuri vazhdon të rritet, kirurgji treguar. Përndryshe, një adenoma mund të bëhen kanceroze dhe të shkojnë për të kancerit të prostatës.

Fondet nga çmimet adenoma e prostatës në farmaci

Në farmaci ju mund të bleni farmaceutike me kosto të ulët nga BPH përcaktuar nga mjeku. Për të gjetur se cilat një është çmimi më i mirë - thjesht shkruani emrin e faqes "Apteka24". Nuk ju mund të shihni informacione të ndryshme në lidhje me ilaçet: analoge, metodat e administrimit, contraindications, dhe të tjerët. Dhe gjithashtu të urdhërojë drogë zgjedhura me aftësinë për të ofruar për të konsumatorit.

Blerë drogë nga adenoma e prostatës në qytetet e Ukrainës: Kiev, Kharkiv, Dnieper, Odessa, Rivne, Vinnytsia, Ivano-Frankivsk, Kramatorsk, Kremenchug, Krijov Rog, Lviv, Mykolaiv, Poltava, Sumy, Ternopil, Kherson, Cherkasy, Chernivtsi, Yuzhnoukrainsk. Online Pharmacy Online: "Apteka24".

Droga për trajtimin e adenoma prostatës dhe prostatitis ...

Një nga sëmundjet më të shpeshta në meshkujt është inflamacion i gjëndër prostatës. Deri më sot, përgatitjet për trajtimin e BPH dhe prostatitis mund të gjenden në çdo markë farmaci, por për të blerë e tyre (pa rekomandimet mjekësore) nuk është e nevojshme. Formulimet ndryshojnë në efekteve për adenoma e prostatës dhe përdor qark të krijuar. Në çfarë medikamente janë përshkruar shpesh nga mjekët dhe se si ata punojnë, ju do të mësojnë nga ky nen.

Grupet kryesore të barnave dhe mekanizmi i tyre i veprimit

Njeriu në pritje të mjekut

Gjëja e parë për të thënë në lidhje me adenoma e prostatës - është se ajo nuk mund të kandidojë. Nëse ju ndjeni dhimbje gjatë urinimit, më të shkojnë në Departamentin e Urologjisë, për të kryer një studim dhe të identifikojnë sëmundjen, sepse arsyeja për këtë mund të jetë çdo inflamacion tjetër, dukuri e gurëve në veshka. Në raste të avancuara të prostatës zhvillohet në një tumor kanceroz, dhe kjo ilaçe të thjeshtë nuk do të punojë për të kuruar. Nuk ka nevojë për të shtyrë vizita te mjeku.

Si për drogë, të gjithë ata janë të ndarë në grupe kryesore:

 1. Që nga androgens - ky përbërës aktiv është gjetur në shumë ilaçe nga prostatitis, dhe përmirëson tonin e muskujve detrusor, e cila në masë të madhe përmirëson urinimin.
 2. Progesterone - Mjekët i referohen atyre si anti-androgens. Përdorimi i barnave të këtij grupi ndihmon në zvogëlimin e adenoma, për anestezinë pacientin. Është e rekomanduar për të kombinuar ato me procedura të veçanta: masazh prostatës, elektroforeza, phonophoresis.
 3. anti-inflamator droga për bimor prostatës. Edhe pse ata nuk konsiderohen më efektive, por të ketë një efekt të fortë antiseptik. Në mesin e bimëve në përbërjen kjo është veçanërisht vlen të përmendet urtë, nënë-dhe-njerkë, kamomil, kopër, majdanoz, acaroj.

Lista e kurat më të mira për prostatitis dhe hyperplasia mirë prostatic

E propozuara opsionet ilaçet që ju mund të gjeni një më i përshtatshëm, por mënyra për të kuruar BPH pa operacion shpejt dhe në mënyrë efektive ju tregon vetëm mjekun të marrë pjesë. Është e rëndësishme të mbani mend se trajtimi duhet të përbëhet nga dy ilaçeve dhe procedurave të tjera për të lehtësuar rimëkëmbjen e shpejtë të pacientit. Një shembull goditës është masazh, fizioterapi.

qirinj Prostatilen

Qirinj për trajtimin e prostatitis dhe BPH mund të quhet më efektive. Ata kanë një aktivitet të gjerë fizik, kanë ndikimin më pozitiv në zonën e prekur. Duke ardhur në farmaci, ajo është e lehtë për të marrë humbur, sepse gama e suppositories rektale është aq e madhe se ajo do të jetë e vështirë për të zgjedhur të drogës. Megjithatë, mjekët kanë ndihmuar që qëndrojnë jashtë në mesin e droga më efektive, zakonisht të përshkruara:

 • qirinj Ihtiolovye nga prostatitis. Ata përmirësuar qarkullimin e gjakut, kanë antiseptik veprim, anestetik. Ata shpesh janë të përshkruara në një kurs të pilula ose fizioterapi. Qirinj kanë një erë jo shumë të këndshme, por kjo nuk do të ndikojë në ndikim në lëkurën tuaj. Nuk ka contraindications e kësaj droge nuk ka.
 • Qirinj me propolis. Lehtësojë dhimbjen gjatë urinimit, efekti anti-inflamatore. Një plus i madh është çmimi i qirinj - ato janë buxhetore. Për më tepër, nuk ka efekt anësor i drogës nuk do të shkaktojë, për këtë arsye, ajo mund të përdoret si një profilaktik.
 • "Prostatilen". Këto qirinj me indomethacin kontribuojnë në largimin e edemë, inflamacion, ndërsa normalizimin funksionin e prostatës. Të përshtatshme për trajtimin fazë të avancuar.
 • "Diclofenac". qirinj popullore për trajtimin e prostatitis. Ata janë përdorur në trajtimin e rasteve komplekse të prostatitis, të ketë një efekt të efektshme anti-inflamator. Megjithatë, një numër i contraindications e bën të pamundur për të përdorur këtë drogë për çdo pacient.
Ajo do të jetë interesante:   si për të mundësuar laptop Bluetooth

tableta

tableta Urorek

Si dhe suppositories, tableta janë të ndarë në grupe sipas veprimeve të tyre. Trajtimi i drogës duhet të përshkruajnë vetëm urolog pas anketës, e cila do të përcaktojë se si të trajtojnë adenoma e prostatës. Blerja dhe medikamente pa recetë nuk ka gjasa të ketë një ndikim pozitiv në një shërim të shpejtë. Cilat medikamente janë përshkruar shpesh nga mjekët prostatitis:

 • Anti-inflamator - zgjidhen nga formën akute të adenoma, dhimbje gjate urinim. "Vitaprost", "Wobenzym", "Cernilton" Të gjitha këto barna të kontribuojnë në prostatitis shpejtë kurë, nuk i japin të sëmundjes në një fazë kronike.
 • Antispasmodics - Ky grup i tabletave heq spazma dhe relakson muskujt, e cila përmirëson qarkullimin e gjakut në masë të madhe. Në disa raste, mjekët përshkruajnë Nospanum ende cramping shpejt të hequr "Omniks", "flomaks" "Tamsulosin", "Urorek", "Silodosin".
 • Antibiotikët - nëse BPH është shkaktuar nga infeksioni i prostatës dhe gjenden bakteret që është agjent shkaktar i sëmundjes, zgjidhen nga tablet e këtij grupi. Për të përcaktuar se cila antibiotik është i përshtatshëm për prostatitis vetëm ju do të jetë në gjendje për të mjeku kryerjen e anketës. Antibiotikët (p.sh., "Amoksiklav") të pi normës së bashku me përgatitjet rektale.

ofron moderne mjekësi dhe droga injectable për trajtimin e BPH, të cilat kanë për qëllim forcimin e sistemit imunitar të pacientit. Në mesin e tyre vlen të përmendet "Levamisol", "Timalin", "Taktivin", "Pyrogenalum", "Metiluratsil". Të gjithë ata janë droga efektive që rrisin proceset rigjeneruese. Injeksione janë treguar si trajtimin konservativ ose parandalimin, mbrojtjen e prostatës nga viruset. Doza mund të emërojë një mjek, si ka efekte anësore.

vaj Metiluratsil

futje pikë-pikë

Metoda futje pikë-pikë - është një alternativë e gjetjes shpëtoj të sëmundjes, e cila është e bazuar në futjen e një droge per trajtimin e BPH dhe prostatitis në zonën e prekur. Kjo metodë e trajtimit është caktuar për të tërhequr plotësisht bakteret kontribuojnë në përparimin e inflamacionit të prostatës të kanalit urinar. Siç përdoret droga vaj për fërkim tsikloferona, antiseptics, zgjidhje OZONIZED.

Procedura futje pikë-pikë duhet të kryhet në mënyrë rigoroze në dhomën e trajtimit në mjeku. Vetëm ai do të jetë në gjendje të zgjedhin zgjidhje të drejtë, cilësisht të futur kateterin në uretrës dhe të kryejë të gjitha manipulimet e nevojshme për të mbajtur brenda e zgjidhjes. Në varësi të fazën e sëmundjes mund të zgjasë normë instalacioni prej 1 deri në 3 muaj, 2-4 herë në javë.

mjet efektiv Phytotherapy

Në trajtimin kompleks të prostatitis është gjithashtu përdoret shpesh phytoremedy. Për shembull, "LIKOPROFIT®" - një kompleks i përbërësit natyral. komponentët e tij janë selektive grumbullohen në indin e prostatës, të zvogëlojë simptomat e inflamacionit, të rritur funksionet mbrojtëse, për të mbrojtur qelizat nga shkatërrimi i radikaleve të lira dhe procesin e kontrollit të rritjes së tepërt të prostatës. Për shkak të përbërjes komplekse dhe të ekuilibruar ndodh eliminuar vështirësitë që lidhen me urinim, lehtësimin e dhimbjeve. Komponentët e kompleksit me terapi standarde për të ndikuar në mënyrë efektive simptomat kryesore të prostatitis kronike, të kontribuojë në përmirësimin e urinimit: zvogëlojë frekuencën e urinimit dhe për të rritur rrymë e urinës, të ndjehen më mirë dhe të ketë një efekt tonik në pacientët me prostatitis kronike.

Kapsula Prostamol Uno

Gjatë kontrollit të barnave ekzistuese për trajtimin e BPH dhe prostatitis ju nuk e vetëm reklamat do të bjerë agjentët PHYTOTHERAPEUTIC Popullit thuhet se mund t'ju shpëtojë nga kjo sëmundje. Ajo duhet të theksohet se ata nuk janë droga, por më tepër Badami, e cila duhet të merret si një masë parandaluese. Si pjesë e ekstrakte bimore të ketë një ndikim pozitiv në gjendjen dhe funksionimin e gjëndër prostatës, por në rastin e fazës akute të sëmundjes agjentët PHYTOTHERAPEUTIC nuk janë në gjendje për të kuruar.

Nëse ju shpesh duhet të merren me BPH, mjeku mund të përshkruajnë mjekësi preventive që mund të zvogëlojë rrezikun e një inflamacion të re. Një nga më të njohura janë "Stamax" ose "Prostamol". efekti i tyre është testuar në vetvete ka një shumë të njerëzve, që ata të lënë përshtypje pozitive vetëm. Medikamente punë të shkëlqyer me inflamacion duke bllokuar dhe lejimin e prostatës për të funksionuar si duhet.

Mësoni rreth metoda të tjera për trajtimin e BPH në meshkuj.

Video në lidhje me trajtimin e BPH dhe prostatitis kronike në meshkuj

Mësoni rreth trajtimit të mjeteve juridike popullore prostatitis - metodat më efektive.

Informacioni i paraqitur në artikull është eksplorues në natyrë. parashtresat artikull nuk bëjnë thirrje për vetë-trajtimin. Vetëm një mjek të kualifikuar mund të bëjë një diagnozë dhe të japë rekomandime trajtimit në bazë të karakteristikave individuale të pacientit individual.

Droga për trajtimin e prostatitis dhe të prostatës adenoma ...

Emri tregtar i drogësRangu i çmimeve (Rusia, RUR.)Karakteristikat e drogës, e cila është e rëndësishme të dini pacientin
Substanca aktive: Medikamenti bazuar microbiologically
fermentuar ekstrakte bimore e llojeve të polenit
Cernilton
(Gramineks,
LLC, USA)

Cernilton forte (Gramineks, LLC, United States)

1126-1841,7

1369,48-1750

$ (Funksioni () {listenScrollTo (window, '# banner_with_scroll_event_5b833591ac3b5', function () {window.Ya.adfoxCode.create ({ownerId: 249933, containerId: 'adfox_149874332414246474', Parametra: {PP: 'G', PS: ' chxs ', p2:' fqnc '}});});});

Ka anti-inflamator dhe anti-edemë efekt, ajo ndihmon për të eleminuar dhimbjet, për të përmirësuar urinar dhe funksionin ngrerë. Përdorur në trajtimin e prostatitis akute dhe kronike, si dhe të hiperplazisë beninje të prostatës (adenoma) të prostatës. Medikament redukton volumin e prostatës.
Substanca aktive: Ekstrakt prostatës
Vitaprost
(tableta, suppositories rektale)
(Valium,
Samsonmed)

Prostatilen (rektal
supozitor)
(prodhuesit të ndryshme)

513,8-1388

345-624

Zvogëlon shkallën e ënjtje gjëndër prostatës, ajo stimulon tonin e muskujve të fshikëzës, përmirësimin e microcirculation në prostatë, të moderuar duke reduktuar volumin e saj dhe për të përmirësuar rrjedhjen e urinës. Indikacionet për përdorim janë hyperplasia mirë prostatic (BPH) dhe shtetet prostatic para dhe pas operacionit në gjëndër prostatës. Vitaprost përdoret për prostatitis kronike.
Substanca aktive: Palm rrëshqanorë ekstrakt frutash
Prostamol Uno (Berlin-Chemie)
Permikson
(Pierre Fabre)
Prostagut forte (Dr. Wilmar Schwabe)
Prostaplant (Dr. Wilmar Schwabe)

414,5-916

575-980

415-713

235-627

Phytopreparation përdoret në çrregullimet funksionale të urinimit të lidhur me hiperplazisë beninje të prostatës (BPH) dhe sindroma e dhimbjes prostatës në prostatitis kronike (perbere nga kombinimi i terapisë duke). Ajo ka veprim anti-inflamator, redukton pėrshkueshmėrisė enëve të gjakut. Në raste të rralla, mund të jetë dhimbje në stomak, vjellje.
Substanca aktive: antitrupave të antigen-afinitetit-purifikohet prostatës
(perzierje e ujit me alkoolin eshte forme aktive e substancës aktive)
Afala
(Materia Medica)

190,2-435

Ajo redukton efektet e inflamacionit dhe edemë në gjëndër prostatës dhe normalizes gjendjen e tij funksionale. Lehtëson urinim, normalizes tonin e traktit të poshtëm urinar, ajo ndihmon për të reduktuar siklet. Përdoret me hiperplazisë beninje (adenoma) faza e prostatës I dhe II, si agjent anti-inflamator dhe analgjezik ne trajtimin e prostatitis akute dhe kronike.
Substanca aktive: mjekësi homeopatik perberje kompleks
Gentos
(Richard Bittner)

105-285,5

mjekim Kompleksi homeopatik. Ajo lehtëson urinim, efekt anti-inflamator, përmirëson. Tregohet për sëmundjet akute dhe kronike të prostatës dhe të fshikëzës. Mund të shkaktojë jargëzim tepruar. Është e kundërindikuar tek fëmijët nën 12 vjeç.
Përbërës aktiv: Dutasteride
Avodart
(Glakso-
Smithkline)

1431-2970

drogës lartë për trajtimin e hyperplasia mirë prostatic. Ajo ndikon enzimat që janë përgjegjës për konvertimin e hormoneve seksuale mashkullore. Është treguar për trajtimin dhe parandalimin e përparimit të hyperplasia mirë prostatic (adenoma) i prostatës mund të zvogëluar madhësinë e saj, lehtësim të simptomave, urinimit përmirësuar, zvogëlon rrezikun e mbajtjes akute urinare dhe nevojën për kirurgji. Ajo mund të kombinohet me alfa-blockers. Ajo mund të shkaktojë humbjen e dëshirës seksuale, mosfunksionim ngrerë dhe çrregullime të tjera endokrine. Kujdesi është treguar për dështim të mëlçisë.
Substanca aktive: Finasteride
Finasteride (të ndryshme
Manufacturers)

Alfinal
(Valenta
Pharmaceuticals)

Penester
(Zentiva)
Proscar (Merck Sharp & DOHME)
Prosterid
(Gedeon Richter)
Finasta
(Dr. Reddies)

189-346

294,5-396

319-520

336-443

148-420

150-406

drogës lartë për trajtimin e hyperplasia mirë prostatic. Mekanizmi i veprimit dhe anësore efekte të ngjashme me dutasteride. Ajo mund të marrë disa muaj të trajtimit për të reduktuar manifestimet klinike të sëmundjes. Kundërindikuar në pengimin e traktit urinar dhe të prostatës kancerit.
Substanca aktive: kompleks nucleoprotein izolohet
nga prostatës të gjedhit
Prostalamin (BAA) (tsitaminy)

265-506

Normalizes urinim, të rivendosur funksionin seksual. Përdoret në prostatitis, faza kanceri i prostatës I-II, çrregullime urinim dhe çrregullime të funksioneve seksuale.
Substanca aktive: Ekstraktet e Hypericum, Solidago canadensis, jamball,
purpurea Echinacea
Prostanorm (tableta dhe ekstrakt të lëngshme për administrim oral) (FPC PharmVILAR)

86-134,5

Ajo ka një efekt të fortë mbi gjëndër prostatës. Ajo ka anti-inflamator, analgjezik, pengon rritjen bakteriale. Përmirëson qarkullimin e gjakut në indet e prostatës, normalizes urinim dhe përmirëson spermë cilësinë në pacientët me prostatitis kronike. Kundërindikuar gjatë glomerulonefriti akut.

Mbani mend, vetë-të rrezikshme për jetën, për këshilla mbi përdorimin e ndonjë ilaç, konsultohuni me një mjek.

Një version i shtypur i directory të blerë në kioska në qytetin apo porosinë tuaj, të ndryshuar në +7 (495) 646-57-57 ose me e-mail [email protected] etiketuar barnave (Ju lutemi të përfshijnë emrin e plotë, adresën postare dhe numrin e telefonit).

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *