Artikuj prej perimeve Stock DUART VET

Author: | 2018/08/23

artikujt e bere nga perimet me duart tuaja

Kreativiteti na jep emocione të jashtëzakonshme dhe kalim kohe të këndshme. Në nëna vjeshtë me fëmijët, si dhe mësues me nxënësit në kopshtin e fëmijëve gdhendur vepra artizanale të bëra e perimeve në një temë të vjeshtës. Mos u habitni se perimet janë të përshtatshme për krijimin e një zeje! Vlen të thënë se shumë njerëz janë me të vërtetë mjeshtër i tyre gizmos pazakontë. Dhe në qoftë se ky profesion lidhur fëmijët, ata zhvillojnë horizontet e tyre dhe për të përmirësuar njohuritë e tyre. Sot ne ju ofrojmë një seri të zanateve bukur që ju mund të bëni në shtëpi me duart e tyre. Ne jemi të sigurt që ju do të përjetojnë nga ky aktivitet emocionet më pozitive.

përmbajtje

Çfarë duhet të bëni vepra artizanale të perimeve me duart tuaja

lokomotivë hareshme e perimeve në një temë të vjeshtës.

Mjeshtëri Fall bërë nga perime mund të jetë e ndryshme. Ju do të jenë në gjendje të bëjë versionet sofistikuara të punimeve, ose të përqëndrohet në krijimin e gizmos të thjeshta, por shumë të bukur. lokomotivë ynë i parë do të jetë vepra artizanale, krijimi i së cilës ju do të kalojnë një minimum të kohës suaj. Ky hack është e përbërë tërësisht nga perimet, të cilat ndërmjet tyre duhet të jenë të lidhur me toothpicks. Krijo një kollë e thatë që ju duhet nga:

 • kungull i njomë,
 • karrota,
 • pjeprat,
 • domate jeshile.

Ajo duhet të theksohet më tej se në kohën e krijimit të një përbërje të tillë, ju duhet të përdorni një thikë të mprehtë që shkurtimet nëpër të gjitha vrimat në perime.

Artikuj prej perimeve të vjeshtës
Anija e kungull i njomë me marinarëve.

Pra, për të krijuar një kollë e thatë ju do të duhet një të mirë-sized kungull i njomë. Në atë që ju keni për të prerë një vrimë për të instaluar toothpicks, bashkëngjitni velat dhe marinarët verbër që nga plastelinë. Sigurisht, ky hack do të marrë vendin që i takon në ekspozitën e shkollës ose ngjarje të tjera të ngjashme të përkushtuar për temën e vjeshtës.

artikujt e bere nga perimet me duart tuaja
Një makinë me një shofer.

makinë Cute mund të merrni ju nga tavernë. Por këtu ju duhet të punojnë shumë dhe për të gjetur rrotën e një makinë shkrimi të vjetër. Përveç kësaj, këtu ju do të duhet dhe fruta të tjera, të cilat ju do të gjeni lehtësisht në dyqanet e qytetit. Ky hack duket tërheqëse, të ndritshme dhe të bukur. Sigurisht, ajo do të tërheqë vëmendjen e shumë vizitorëve.

hack perime
Heroes "Smeshariki" të kartonave popullore.

Në këtë artikull ju do të jetë në gjendje për të parë vepra artizanale të bukura të perimeve që ju mund të bëni me duart tuaja. Në këtë artikull ju do të shihni një përshkrim dhe fotot e punimeve më të mira.

Nëse ju të kthehet në imagjinatën tuaj, atëherë ju do të merrni këtu janë karaktere qesharake. Dhe në mënyrë për të bërë ato të duken të ndritshme që ju duhet të gdhend nga plastelinë, disa pjesë të imazhit.

Mjeshtëri e bukur me duart e tyre

kungull i njomë BAST.

Ajo duhet të them se ju jeni duke përdorur imagjinatën tuaj mund të kthehet perime të zakonshme në zanate të pazakonta. Dhe në qoftë se ekspozita e planifikuar vjeshtë të punimeve bërë nga perime, pastaj të bëjë këtu janë sandale për të. Për dekorime, përdorimin e lule karrota natyrore.

Mjeshtëri perime vjeshtë

Glade.

Glade është vepra artizanale më të thjeshta. Dhe për ta bërë atë, ju do të duhet një minimum prej përpjekje. Pra, ju duhet të marr tabaka, vënë përsëri bar dhe të bëjë dardhë dhe mollë Mushroom.

Mjeshtëri vjeshtën e perimeve me duart tuaja

Hedgehog nga patate.

Nëse ju do të donte për të gjetur artikuj nga perimet, atëherë ju do të pëlqen pamjen e fotografive tona të publikuara. Pas të gjitha, këtu ju do të gjeni një numër të madh të projekteve zeje, ju doni të bëni në shtëpi. Kështu, një patate të madhe, ndoshta, nuk është çdo amvise. Dhe kjo është e saj, ne ju rekomandojmë që të përdorni për të krijuar vepra artizanale tuaja cute.

Së pari, të bëjë surrat tuaj iriq të thatë. Pastaj të bëjë spines e toothpicks. Kapem atyre ndonjë perime apo figurines nga balta.

Artikuj prej perimeve mbi një temë të vjeshtës me duart e tyre
Qengji i brokoli.

Qengji i bardhë borë mund të merrni ju në qoftë se ju përdorni atë për krijimin e brokoli. Thjesht lidhni tufë lulesh së bashku me një kruese dhëmbësh dhe të bëjë një fytyrë të kafshëve.

Mjeshtëri, perime foto

Lepurin lakër.

Përdorni forks lakër për të krijuar një lepur me një surrat gëzuar. Bashkangjisni veshët e gjethe lakre, dhe pjesa tjetër përdorim copa buke të zezë.

artikujt e bere nga perimet me duart tuaja foto
Një tjetër opsion zanate - lepur.

vepra artizanale të bukura të perimeve me duart tuaja foto

në përfundim

Siç mund ta shikoni, nga perimet ju mund të bëni një shumëllojshmëri të zanateve. Dhe këto zanate mund të bëhet i veçantë. Dhe të gjithë për shkak se në këtë rast përdoret në perimet dhe frutat. Kështu që të përpiqet dhe të bëni punë interesante. Bëni objekte më të mrekullueshëm që do të kënaqet të gjithë.

PERIME BEAUTIFUL Mjeshtëri nga duart e tyre, MK SECTION me foto

Në këtë faqe, të gjitha fotot e fëmijëve zanateve, perime, fruta, manaferrat , dërguar në konkursin "Mjeshtëri nga materiale natyrore." Shih gjithashtu punën e 2016 konkursit: "Vjeshtë ari jonë, produktivitetit»

Ne ju ftojmë për të marrë pjesë në vjeshtë 2017 konkurs të !

Mjeshtëri nga fruta dhe perime

"Emri im është berdnikov Julia .

Kohët e fundit, shkolla kemi mbajtur një ekspozitë të veprave të bëra të perimeve , dhe mora pjesë në të.

1. Puna e parë e bërë nga pumpkins, Rowan, kungull i njomë lëvozhgë dhe lëvozhgë portokalli.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull

2. Puna e dytë ( Penguin ) është bërë e kungull i njomë. Gjithashtu përdorin gatshme plastike sytë, hat, rrip. Unë shpresoj që ju të gëzojnë punën time. "

Artikuj prej frutave dhe perimeve. Penguin patëllxhan
Artikuj prej frutave dhe perimeve. patëllxhan

***

Olga Zakharova , Izhevsk.

janë bërë punimet për ekspozitën në kopshtin tonë №267 Izhevsk MBDOU, ajo u quajt "perime mrekulli."

Dy qentë dhe dhelpra me një çadër dhe kuletë))), nga perime patate të thjeshta dhe karrota, Rowan zbukuruar dhe Kepi i tretë. Pjesë janë të lidhura me trupin duke përdorur toothpicks.

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Patate dhe karrota

3.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. Qen nga patate
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Qen nga patate

4.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq
Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq

5.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. patate
Artikuj prej frutave dhe perimeve. patate

6. Smeshariki Mignon dhe perime.

Puna e Fëmijëve të numrit përgatitore grupit 2 . Për veprat e përdorur perime: patate, kungull, karrota, panxhar dhe limon. Mentor Kochurova GV

Artikuj prej frutave dhe perimeve. perime Smeshariki
Artikuj prej frutave dhe perimeve. perime Smeshariki

7.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. patate
Artikuj prej frutave dhe perimeve. patate

8.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq
Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq

9.

podelka iz kartoshki

10.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. shat
Artikuj prej frutave dhe perimeve. patate

Numri Group 6 . Mentor Zarifullina EA

11.

Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull

12. Rabbit i perimeve:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. Karrota, kungull i njomë
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Rabbit. Kungull i njomë, karrota

Group №12 . Kujdestarët Essaulova LV Strelkova IP

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

13. Hedgehog dhe lepur perime :

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

14. Indian karrota

Artikuj prej frutave dhe perimeve. karrota Indian
Artikuj prej frutave dhe perimeve. karrota Indian

15. Varkë e perimeve :

Artikuj prej frutave dhe perimeve. nautilus
Artikuj prej frutave dhe perimeve. nautilus

Numri Group 10 . Kujdestarët Gerasimova EA, OA Shumilova

podelki iz ovoschey 10

16. "Hedgehog në livadh" :

ezhik na polyanke 10

17. "Funny familjes" :

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

18. karin e perimeve:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. gjel
Artikuj prej frutave dhe perimeve. gjel

19. karrota Miracle :

Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq
Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq

Numri Group 4 .

20. Transporti i kungull:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull

21. Nyusha panxhar:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. Nyusha panxhar
Artikuj prej frutave dhe perimeve. panxhar

22. Cipollino:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. ChIpolllino
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Chipollino

Numri Grupi 2 . Mentor Kochurova GV

23. Marine:

Artikuj prej frutave dhe perimeve. Boat e kungull i njomë
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Boats nga kungull i njomë

24. "Në lëndinë zanash":

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

Numri Group 3 .

25. Tracks mollë :

Artikuj prej frutave dhe perimeve.
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Vemjet e mollë

26. Vjeshtë Crank :

osenniy chudik podelka 3
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

27. "Petrushka":

Petrushka iz ovoschey
Artikuj prej frutave dhe perimeve. majdanoz

28. "Trajneri i kungull":

kareta iz tykvy3
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Trajneri i kungull

29. Turtle shalqi:

cherepaha iz arbuza Gr2
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Turtle Shalqi

30. Ladybugs domate:

bozhii korovki iz pomidor
Artikuj prej frutave dhe perimeve. ladybugs domate

31. Makinë e kastravec:

mashinka iz kabachka 9
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kastravec Machine

32. "Miku im Tresor". Bakirov Azat.

sobachka iz kartoshki 10
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Qen nga patate

33. Pig nga Apple:

çorape lot-rezistente

svinka iz yabloka
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Pig nga Apple

34. tykvochki:

tykvochka
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull

35. Margarita Generalova , 5 vjeç, babai im e bëri me ndihmën e avionit të gjyshit rritur kungull i njomë .

Avionit, stabilizues krahut - kungull;

kabinë lustrim, dritare, dyer, dhoma bordit - kungull i njomë;

ingranazh ulje - patate;

Rrotat - karrota;

Dhomë e motorit - kastravec;

Vida, shenjë e Forcave Ajrore të Federatës Ruse ( "yje") - piper i kuq.

samolet iz kabachka
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Aeroplani i kungull i njomë

samolet iz kabachka7
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Aeroplani i kungull i njomë

36. Natalia Kosarev , Belaya Kalitva, h.Chapaev. "Doll Lucy."

"Unë jam një mësues i shkollës fillore, e bëri këtë punë me vajzën time për konkurrencën. Bust - kungull i njomë, kokë - qepë, flokët nga bari të thatë, hat, kapak, dhe rreth rrushi, rruaza e kulpër, butona -. Pantallona të gjera elderberry zbukuruar me gjeth, lule, domate dhe HOPS "

podelka iz ovoschey i cvetov baryshnya
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kukull Lucy

podelka iz ovoschey i cvetov baryshnya2
Artikuj prej frutave dhe perimeve. grua e re

37. "Forest Fairy Tale" , Barkov Daria E. , 8 vjeç, Berehove School.

Mjeshtëri janë bërë nga patate, toothpicks, gjethe të thata në vjeshtë dhe plastelinë.

podelki iz kartofelin
Artikuj prej frutave dhe perimeve. hedgehogs

Veliotsinskaya Barbara , Rybinsk.

Artikujt e bërë nga karrota "ftoj për çaj" dhe "Fox Gëzuar" .

Unë dua për të ndihmuar prindërit e tyre korrjes në vendin tonë, për shkak se ata gjithmonë gjejnë një shumë e perime interesante dhe frutave. Pra, këtë vit kam gjetur rezultate interesante. Forma e tyre menjëherë më ndihmoi të ndërtuar komplot të zanateve.

38.

chaepitie - podelka iz morkovi
Artikuj prej frutave dhe perimeve. flokëkuq

39.

lisenok iz morkovki
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Fox karrota

40. "topi Dasma". Malygina Drita, 8 vjeç.

"Kjo punë është krijuar për një ekspozitë shkollor të frutave dhe perimeve. Konvergojnë në kopsht, vajza ime e parë filloi për të mbledhur barëra, dhe kur e panë forma grisur patëllxhan, në krahasim me një kokë kali. trupi i kalit kastravec dhe këmbët e karrota. Gjatë kap karrota dritën e së njëjtës gjatësi për këmbët. Një kalë që nuk ka qenë i vetmuar, hitched atë për transportin e tavernë, i cili ishte vënë piper-dhëndrin, duke tërhequr mustaqe dhe flokë të tij ngjitje prej fije, dhe karrota-gruan, e cila ishte dekoruar me këmbët të bardhë. Trajneri zbukuruar edhe me shirita dhe lule. Drita nga ngjyra gum kalë plaited parzmore. Dhe ende gjetur patate në formën e zemrës. Në krye të kungull i njomë futur një fletë e raven - është një ombrellë. Topi është gati. "

svadebnaya kareta iz kabachka
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

41. Vyacheslav Averyanov , Krasnoyarsk.

" Smeshariki i perimeve dhe frutave " (mandarinat, domatet, patatet).

smeshariki iz ovoschey i fruktov
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

***

42. Karpenko Leo , Krasnoyarsk.

"Bun Merry"

Mjeshtëri bërë nga pumpkins vogla, me domate jeshile, gjethet në vjeshtë, kone.

podelka iz tykvy Kolobok
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

43. "Travinchiki". Hack pjesë për përpunimin e një kontroll.

Ekaterina Kolomiets , Grodno, Bjellorusi.

Në stockings konvencionale derdh në tokë, fara bimore ose fidanëve bari bari, kravatë, pour, prisni për mbirjes.

Ajo do të jetë interesante:   si për të kontrolluar trafikun hapit MTS

Stocking dekoroj materiale të ndryshme, mundësisht prej plastike. Shpesh në ujë, të siguruar që in-tray ishte gjithmonë ujë.

travinchiki

44. "Emri im Lopatin Zahar , unë pothuajse 4 vjet. Nëna ime dhe unë ishin duke bërë vepra artizanale në kopsht për konkursin "Golden Autumn". Objekti i parë është quajtur "Traineri për Hirushja". Trajneri i kemi bërë të pumpkins, patate rrota, të gjitha të lidhura me anë të shufrave. Horse gdhendur nga shkumë, mane dhe bisht janë bërë nga një palë vathë panje.

45. "Chipollino". Poroshin Artem.

46. ​​"Reddy Mouse." Kapustkina Julia Denisovna.

Unë jam një student i klasës 5 MBOU "Gjimnazit", zanatet e saj të bëra duke përdorur patëllxhan të bardhë, rrush, patate, eshkë - ajo pangrënshëm kërpudha që rriten në dru e qumeshtit dhe specieve halore.

Punon nga fshati B.Anisimovo, Arkhangelsk Oblast Primorsky Qarkut:

Alena Ilyina.

47. hack im është quajtur "shtëpi për krimba." Caterpillar I bëra nga rrushi që janë sjellë së bashku nga një fije. Bëni një vrimë në një mollë, kam vënë një vemje. Rezultati ishte një shtëpi për krimba.

48. Zhevelyauskayte Albina.

Unë shkoj në kopshtin e fëmijëve. Artizanale Konkursi i perimeve kam bërë një derr i patate dhe karrota .

49. Karpov Arseny.

Emri im është Arseniy me 6 vjet. Për ta bërë këtë Hedgehog , mora kartoshinu madh, mbërthyer në saj fytyrë kruese dhëmbësh-gjilpërë bërë nga plastelinë. Mbi gjemba Hedgehog mban mollë.

50. Lukoshkov Kirill.

Kur grupi ynë ishte një garë e zejtarisë bërë nga perime, kam bërë këtu këtë Bun . lakër kokë, sy dhe hundë - buttons, një kapelë bërë nga kashtë.

Mentor Glazyrina Anastasia Borisovna: "Veprat e perimeve nga fëmijët e mi. Në kopshtin e fëmijëve tonë MBDOU №97 Irkutsk dhe ekspozitë zhvillohet në grupin tim. "Luledielli" Grupi i lartë.

51. Victoria Tarbeeva. "Tale e Hirushes."

52. Victoria Kalycheva. "Peshku Hedgehog" nga toothpicks, patate dhe plastelinë.

53. Makar Mikhailov. "Cactus humbje e ngjyrës." Bërë nga kungull i njomë, asters, e cila ushqen palcën. Një gjilpërë në kaktus gjilpërat e pishe.

54. Ilya Isakov , 5 vjet. Kirov, rajon Kirov. MKDOU "Kopshti №4» të qytetit të Kirov. Liderët: Komaritsyn Olga dhe Anna A. chistyakov. Nëna - Olga Isakova.

Ideja për të krijuar Minions erdhi Ilya. Bërë hero me interes. Bazë - kungull i njomë, sy - plastelinë, pantallona në pëlhura, këmbë - brumë kripë.

55. " mollë gusenichka ". Mjeshtëri plotësuar Gorodnicheva Agatha, një student i 1-një klasë të shkollës së mesme 5 g.Millerovo me prindërit e tyre.

56. Uliana Golubeva , Krasnoyarsk:

"Caterpillar" nga mollë dhe mullëz:

57. " Fashionista " kungull.

58. Pochepko Vanya , Krasnoyarsk.

Hack " Bukuri " e bërë nga kungull i njomë, i përshtatur me anë të balta.

59. "Caterpillar", "Hedgehog". Ilikbaeva Sofia , edukator Gavchuk Svetlana Statsenko dhe Victoria K., Mado kopshti №32 «qyteti Duslyk" Belebei.

60.

61. "Vjeshtë shportë e mrekullive". Sofia Tarasova , edukator dhe Blinyaeva Tatyana Ermolaeva Galina G., MBDOU kopshti №201 «Ishulli i fëmijërisë", qyteti i Cheboksary.

osenny urozhay
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

62. "Floating Garden". Ananiev Dasha , edukator dhe Blinyaeva Tatyana Ermolaeva Galina G. MBDOU kopshti №201 «Ishulli i fëmijërisë", qyteti i Cheboksary.

korabl iz kabachka
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

Bitttseva Asiyat Nazirovna . SBD YANAO "Qendra dritë të mirë" në rajon MM Nadym:

63. Dolphin banane, fins nga lëvozhgë të mollës.

Delfin iz banane
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

64. Varkë - nga kungull i njomë, shpazhek dhe lakër lë, kapiteni në anije nga një kastravec dhe karrota.

korabl iz kabachka i ogurec
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

65. Hedgehog nga një molle, toothpicks dhe dekoroj kërpudhave të thata dhe molle.

ezhik zubochistki

66. Oseeva Anya , Krasnoyarsk. "Elektrik dore" .

Nxënësi i grupit të lartë MBOU NSHDS № 37, mësues Naumov Svetlana. Hack bërë nga kungull.

fonarik iz tykvy Oseeva-Anya
Artikuj prej frutave dhe perimeve. kungull fanar

67. Sergey Ponomarev , Krasnoyarsk. "Fashionista" .

Mjeshtëri bërë nxënës i grupit përgatitor MBOU "shkollën fillore - kopshtin № 37" Sergej Ponomarev Krasnoyarsk. Mësues Natalia G. Pyatkovskaya. Objekti bërë nga karrota, panxhar dhe lakër.

morkovka
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

Punimet janë ekzekutuar të burgosurit Mado "Kopshti № 86" Berezniki e frutave dhe perimeve:

68. Avrusevich Anton , Berezniki. Përbërja " Ajo që i dha vjeshtë ".

kompozitsiya-1-1
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

69. Babikov Alexander. "Kungull Gëzuar."

poderlka iz tykvy
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

70. Kovtun Drita. "The Firebird". Mjeshtëri bërë nga perime, manaferrat dhe gjethe.

Zhar-Ptitsa
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Firebird

71. Crafts " lady" Vjeshtë "bëri mësuesin e lakuriq shtesë arsimit" Fëmijëve Ekologjike dhe Qendra Biologjike Cheremkhovo " Kuzmina Irina Alexandrovna për të marrë pjesë në panair" Harvest 2015 "Cheremkhovo, Irkutsk Rajoni. Për të krijuar një "zonjë" e perimeve të përdorura (lakër, patëllxhan, kungull i njomë, pumpkins dekorative, speca) dhe bimë të lulëzuar (dahlias kurorë, kulpër, e flokëve, lakër dekorative). Këtu është një "zonjë" e mirëpret mysafirët Fair.

barynya OSEN iz ovoschey
Artikuj prej frutave dhe perimeve. lady Autumn

72. Tashkinov Polina , qarku s.Novopervomayskoe Tartar i rajonit Novosibirsk. " Hedgehog Thrifty ".

iriq im mbart nga mollë pyjore. Kështu që ai është duke u përgatitur për letargji. Hedgehog bërë nga pumpkins dhe kashtë.

podelka ezhik
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

73. Adamson Olesya , qarku c.Novopervomayskoe Tartar i rajonit Novosibirsk. " Z. panxhar" .

Nëna ime dhe kam ardhur deri këtu këtë njeri të pazakontë dhe e quajti Mr. panxhar.

podelka iz svekly
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

74. Svetlana Pankrác. "Hace Ogorodny" - një klasë master.

zayac iz ovoschey
Artikuj prej frutave dhe perimeve. lepur

lesovichok iz yabloka i listyev
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

3fruktovaya lodochka iz dyni
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Boat pjepër

4kraski oseni

5ezhik iz yabloka
79. Andrei Sitnikov. misri im kalë dhe karrota.

31loshadka iz kukuruzy
Artikuj prej frutave dhe perimeve. misër

gusenica iz yablok
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

ezhiki 2

podelka griby iz ovoschey
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

osennyaya kompoziciya

Domik iz tykvy
Artikuj prej frutave dhe perimeve. Teremok

modnica iz morkovki
Artikuj prej frutave dhe perimeve.

86. Yegor , 6 vjet.

GBDOU shkojnë në kopshtin e fëmijëve №23 të Qarkut Qendror të Shën Petersburg.

podelka iz ovoschey cheburashka i krokodil

87. Alexander Bokov. "Cheburashka" .

cheburashka iz kartoshki

"Trajneri i princit të vogël"

Mustafin Ilmir Ilnarovich, 3 vjet, g.Mamadysh.

Bëni një trajner nga një kungull me duart e tyre? Kjo nuk është e vështirë. Vetëm duhet kungull, thikë përshtatshëm të mprehtë, kuaj lodër.

Procesi i prodhimit të transportit të princit të vogël:

Duke marrë kungull, ju duhet të merrni përmbajtjen e saj, pastaj të shënojë në një kungull dhe të nxjerrë një kuti në sipërfaqen e modelit "trajnerit". Pastaj, duke përdorur një thikë të mprehtë mund të prerë gdhendje stil model dhe opsionale dekoroj bojë uji opake e tij. Tjetra, nga rrotat e kungull të prerë (ju mund të gatuaj si mua) dhe duke përdorur toothpicks bashkangjitur me kungull-topi. Natyrisht, pa një princ, dhe një karrocë me kuaj do të jetë bosh. topi lodër kalë e fëmijës për të bashkëngjitni fjongo, dhe pastaj me transportin, e cila do të japë princin për të bërë kungull. Fairytale topi kungull të gatshme për aventurë!

300 * 250 Android

kareta tykva

Një tjetër interesante:

2 comments

Komenti juaj ...

post

veprimet

raport

Kristina Malaya mbështetën pas

mrekullisht

14 tetor 2017

1 Like Trego Pëlqime

koment

Lini një koment ...

veprimet

raport

Anya Ponomaryova mbështetën pas

??? shkëlqyer

10 tetor 2016

1 Like Trego Pëlqime

koment

Lini një koment ...

Trego më shumë

Mjeshtëri nga perimet dhe frutat duart - MYCHILDROOM.RU

Mjeshtëri nga fruta dhe perime

Përgatitja për ekspozitën tradicionale vjeshtës në kopësht ose në shkollë? Apo ndoshta ju vetëm doni të ketë argëtim dhe për të marrë fëmijën në një ditë me shi? Në këtë artikull ne kemi mbledhur 80 fotot e ideve të bukur dhe zanateve interesante nga fruta dhe perime për fëmijët më të vegjël dhe më të vjetër.

10 këshilla për prindërit

 1. Për të lidhur pjesët, përdorni toothpicks, skewers druri dhe këmbët.
 2. Për shkak të mungesës së mjeteve të posaçme për gdhendje (artin e prerjes fruta), për prerjen e pjesë të vogla të nevojshme për të marr thikën me teh më të ngushtë (për shembull, brisk xhepi i përshtatshëm). vrima të vogla në lëkurë më të saktë janë marrë duke përdorur një stërvitje ose kaçavidë.
 3. Frytit nuk njollosin në feta janë mbulua zgjidhjen e uthull, lëng limoni ose i holluar në xhelatinë ujë. Nëse ju doni të prerë detaje karrota, thith atë për disa orë në ujë të kripur, atëherë ajo bëhet shumë plastike dhe më të qëndrueshme.
 4. Në qoftë se ju jeni duke bërë vepra artizanale në teknikën e gdhendje (artin e prerjes frytin), ose thjesht përdorni feta fruta / perime për prodhimin e punimeve duhet të merren jo më parë se një ditë më parë ekspozitën. Nëse ju doni të kollitem paraprakisht ose ju mund të zgjasë jetën e saj të gjatë, të përdorin vetëm e tërë, fruta të dendura dhe pak i papjekur.
 5. Mjeshtëri e frutave dhe perimeve (përjashtuar perimet përlotur / fruta) mund të ruhen për disa ditë në ujë të ftohtë. fruta përlotur do të mbajë pamjen më të bukur, në qoftë se ata janë të mbulua në mënyrë periodike me ujë.

Për vepra artizanale dekorative bëjnë përdorimin e mirë të balta, letër, shënuesit, bojë uji opake, bojë akrilik dhe të gjitha llojet e materialeve në dorë.

Kids Mjeshtëri nga pumpkins vogla dhe letër
Kids Mjeshtëri nga pumpkins vogla dhe letër

 1. Kids deri në 7 vjet nën pushtetin dhe si për të bërë figura të thjeshta të kafshëve, njerëzve funny dhe multgeroya.

Mjeshtëri thjeshtë e bërë nga fruta dhe perime për ekspozitën në kopshtin e fëmijëve
Mjeshtëri thjeshtë e bërë nga fruta dhe perime për ekspozitën në kopshtin e fëmijëve

Fëmijët më të rritur më shumë zejtarisë interesante dhe të dobishme, vepra artizanale më të detajuara, dhe subjekt i ndonjë histori apo ide. Për shembull, një anije e kungull i njomë ka për të menaxhuar një pirat, në transportin e udhëtim Hirushja kungull.

 1. Ju dëshironi të bëni një ndërtesë spektakolare, të cilat do të kënaqem fëmijën dhe miqtë e tij? Të bëjë vepra artizanale të mëdha, për shembull, mbi bazën e kungull, shalqi, pjepër apo kungull i gjatë.
 2. Këtu është një listë e temave dhe ideve të zanateve të fëmijëve nga fruta dhe perime tradicionale:

 • Kullat, shtëpi dhe kështjella;
 • Kafshët dhe insektet;
 • Karaktere nga përrallat dhe karikaturat Firebird në Shrek;
 • Ende lifes e luleve, bimëve, kërpudhave në një shportë dhe një vazo;
 • Burrat Funny (për shembull, ajo mund të jetë një përbërje në "Familja ime" ose "unë dhe miqtë e mi" dhe kështu me radhë.).

Artikuj prej perimeve

 • Mënyrat e transportit (avionëve, anijeve dhe kështu me radhë.);

Artikuj prej frutave dhe perimeve për fëmijë

 1. Mjeshtëri e paqëndrueshme janë të montuar më të mirë në një qëndrim, për shembull e kartoni, shkumë ose kapakun e një kuti këpucësh.

Mjeshtëri vjeshtë nga fruta dhe perime në një qëndrim të një kuti këpucësh
Autumn hack perime për ekspozim

 1. Përveç figurave vëllimit gjithashtu mund të përpiqen për të hedhur poshtë një mozaik të shkurtimeve të frutave dhe perimeve në një pjatë (pastaj zam artizanale nuk keni nevojë), ose në bord në kuadër (është më mirë për të përdorur fruta / perime me tul thata dhe malin e tyre në këmbët ose zam).

Fruta Mjeshtëri

ide artizanale nga perimet

Kungull i njomë dhe patëllxhan

Courgettes shumëllojshmëri të mirë të vlerave, të lëkurës firmë, e cila mban formën e shkëlqyer, dhe çfarëdo mishi që nuk ndryshon ngjyrën me kalimin e kohës, në kontrast me patate. Prandaj, ata janë të shkëlqyera për gdhendje dhe prodhimin e pjesëve me forma të ndryshme, për shembull, rrota të rrumbullakëta.

Zucchini bërë anije të shkëlqyera, anije dhe aeroplanë.

Anije e kungull i njomë

Anije e kungull i njomë

Për shkak të ngjyrë të errët e eggplants dhe formën e tyre e zgjatur, ata bëjnë penguins bukur, balena dhe ... zebra.

Artikuj prej perimeve - delfin

Artikuj prej perimeve - Zebra

Artikuj prej perimeve - Penguins

Artikuj prej perimeve - Penguins

Crafts nga kungull i njomë - Penguin

kungull

Pumpkins janë krijuar thjesht për krijimtarinë e fëmijëve, sepse ata janë aq të ndritshme, të rrumbullakëta, mund të jetë shumë i madh apo i vogël, ata janë të lehtë për të zhvishem dhe për të hequr gdhendje tul.

histori klasike për të zejtarisë bërë nga kungull, e cila është si çdo vajzë - topi Cinderella së.

Artikuj prej kungull

Artikuj prej kungull

Gjithashtu merret nga shtëpitë kungull mirë dhe attics.

Shtëpi bërë nga kungull

Shtëpi bërë nga kungull

Duke përdorur një pumpkins pak të madhësive të ndryshme, ju mund të bëni një arush i madh.

Artikuj prej kungull

Ju dëshironi të bëni vepra artizanale fun kungull shpejt dhe me lehtësi? Thjesht bashkëngjitni apo prerë në bisht të syve fetusit, të bëjë një gojë, pastaj të vënë në një kapelë kungull apo pajisje të tjera. Ju merrni në lidhje me një kokë të tillë qesharake.

Ajo do të jetë interesante:   Si për të pastruar tuba në banjë në blozë DUART VET

Kreu i një kungull

kastravec

Kastravec mund të bëjë bretkosat apo bretkocë Princesha dhe, natyrisht, krokodili Gena.

Mjeshtëri nga trangujve

Mjeshtëri nga trangujve

Në kombinim me karrota kastravec gjurmët prodhuara mirë, centipedes, gjarpërinjtë dhe mini-celularët.

Mjeshtëri nga trangujve

Mjeshtëri nga trangujve

Gjithashtu, prej trangujve të ndihmuar, në qoftë se artikulli bërë me dorë nevojë këmbët.

Mjeshtëri nga trangujve

e patate

Për patate ishte më e lehtë për të prerë dhe më plastike, është e dëshirueshme për të mbajtur 3-5 ditë në të ngrohtë apo në temperaturën e dhomës. Pas prerjes patate thith atë në ujë të ftohtë akull për 20-30 minuta për të hequr koll -. Pastaj feta nuk errësojë. Në përgjithësi, nga patate, ju mund të krijoni ndonjë shifra.

Mishutka

Duck e patate

Në disa kastravec krokodili Gena Cheburashka mund të bëjë patate.

Crocodile Gena dhe Cheburashka

Cheburashka e patate

lulelakër

Tufë lulesh e lulelakër janë ideale për prodhimin e deleve dhe Poodles.

lulelakër qen qimedredhur

karotë

Flokëkuq janë të ndritshme dhe e bukur, por mund të thyejnë përveç kur prerja pjesë. Për të parandaluar këtë të ndodhë dhe fruta të prerë të lehtë, karrota duhet të përdoret për të zbehur artificialisht ose të tharë (thith fruta në një vend të ngrohtë për disa ditë, dhe pastaj të rivendosur, njomje në ujë akull).

karrota portokalli e bën të mirë materiale për prodhimin e një gjirafë, dhelpra dhe të tjera "të kuqe" kafshët.

Giraffe karrota

Këtu janë disa ide të bukur për artikuj e bëra nga karrota ekspozitë në kopshtin e fëmijëve.

Bear karrota

karrota Pirate

Së fundi, ne ofrojmë të shikojnë video tutorial se si të bëjë vepra artizanale me duart e tyre nga perimet në formën e një lepuri.

Shih gjithashtu material: vigvam për 9 hapa - një klasë mjeshtër dhe ide dekor

artikujt e bere nga idetë e frutave

Shalqi dhe pjepër

Shalqi dhe shalqi - më i përshtatshëm për gdhendje fruta dhe prodhimin e të gjitha llojet e artizanale për shkak të formën e saj, kore të trasha dhe me ngjyra.

I shalqi peels mund të prerë një shumëllojshmëri të kafshëve, breshka veçanërisht të mirë-pranuar gjelbër, bretkosat, dinosaurët dhe shirita Cheshire Cat.

Artikuj prej shalqi

Artikuj prej shalqi

Fruta Mjeshtëri

Fruta Mjeshtëri

Fruta Mjeshtëri

Nga shalqi gjysmat lehtë bërë shporta me trajton të bukura dhe pa to. Brenda një shportë, ju mund të vënë lule të freskëta, një buqetë me gjethet në vjeshtë, lule të prera nga fruta dhe perime.

Basket me lule

Baskets e shalqinjtë

Këtu janë disa ide ftohtë zejtarisë nga shalqi dhe cantaloupes.

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

Mjeshtëri nga shalqi dhe shalqi

e mollë

Siç kemi përmendur tashmë, në mënyrë që feta molle mos errësohet, ata duhet të lënë në një zgjidhje të acidit citric për 15-20 minuta dhe ata gjithashtu periodike llak.

mollë Caterpillar
Hack fruta në kopshtin e fëmijëve

mollë Panda

Piglet apple

Artikujt e bërë nga mollë

Artikujt e bërë nga mollë

e agrume

E limon, portokall, limes, mandarina dhe grejpfrut janë marrë në zanate të ftohtë gdhendje teknikë. Megjithatë, në sajë të formën e saktë të rrumbullakët të gjitha agrumet mund të simulojnë një shumëllojshmëri të figurave.

 • Hack e portokall dhe mandarins

Mjeshtëri nga agrume

Gjithashtu nga lëkurat e agrumeve mund të prerë pjesë të vogla të formave të ndryshme me gërshërë ose moulds metalike për pjekje.

Mjeshtëri nga zhvishem e portokall dhe mandarins

Mjeshtëri nga zhvishem e portokall dhe mandarins

Karafil dhe feta portokalli, mandarinë, limon dhe fruta të tjera agrume mund të "shkruaj" fotografi të mira dhe imazhet.

Picture nga fruta
Picture nga fruta

Picture nga agrume

e rrushit

Rrush të përshtatshme për prodhimin e mini-artizanale, të tilla si burrat apo krimba.

Mjeshtëri nga rrushi

Mjeshtëri nga rrushi

Canapés e rrushit mund të përdoret si krahët dhe këmbët, si një mane, këmbët e flokëve apo një iriq në foto më poshtë.

Hedgehog dardhë dhe rrush
Hedgehog dardhë dhe rrush

Gjithashtu rrush për krijimin sfond të errët ose të gjelbër në këtë foto-shembull.

hack fruta

banane

Për të bërë vepra artizanale prej banane, zgjidhni një frut të fortë dhe pak papjekur, dhe lëkurat e tyre nuk janë nxirë, nuk e vënë fruta në frigorifer dhe ruajtur atë në temperaturë dhome.

Nga rruga, banane figurat më të mira të marra normat dhe delfinëve.

Artikujt e bërë nga banane

Artikujt e bërë nga banane
Delfinët e banane

Por klasa e madhe mjeshtër si të bëjë vepra artizanale me duart e tyre nga portokalli në një arush.

(Vlerësoni këtë tashmë votuar: 3 Average rating: 5.00 nga 5)

Shih gjithashtu:

Artikujt FËMIJË bërë nga perimet dhe frutat (FOTO) | PODELKI-DOMA.RU

Trajnimi shkallës së parë, të cilët janë prindërit dhe fëmijët - Shkolla e zhvillimit të hershëm për fëmijë, klube, kurse. Mësuesit e këtyre shkollave janë pyetur shpesh për të punuar me fëmijët në shtëpi, dhe se ajo ishte e mundur për të verifikuar këtë, vepra artizanale perime për kopshtin e fëmijëve janë të ofruara në ekspozitë. konkurse të tilla lejojnë çdo fëmijë që të mësojnë ide të reja, njohuri dhe të zhvillojnë të menduarit logjik. Dhe të prindërve të ishte më e lehtë për të kryer vepra artizanale interesante, ofertë hap pas hapi punëtori më i mirë një për perimet.

Hap pas hapi mësimet për të bërë vepra artizanale për fëmijë, perime për kopsht

Artikuj prej perimeve për kopshtin e fëmijëve mund të jenë shumë të ndryshme dhe të paimagjinueshme. Sa më shumë të paparashikueshme accessory, aq më shumë vëmendje do t'i kushtohet në të, duke rritur vetëbesimin tek fëmija dhe krijimin e një qëndrim pozitiv ndaj saj. Për detyrat e shtëpisë në formën e artikujve të bëra nga perimet për kopshtin e fëmijëve ka qenë zbatuar në mënyrë të përkryer, ajo është e rekomanduar për të parë seminare të mira.

Anije e kungull i njomë

Anija e kungull i njomë për kopshtin e fëmijëve

 1. Përgatitja e kungull i njomë, 30-40 cm të gjata dhe 7-10 cm në diametër. Ajo duhet të lahet në ujë, e thatë peshqir.
 2. Vendos kungull i njomë në anën e më të qëndrueshme në mënyrë që në fund të saj të pasme (shpinë) ishte pak më e ngritur. Nëse një perime nuk dëshiron të bëhet ashtu si ju dëshironi, ajo është e lehtë për një prerje të vogël në pjesën e poshtme, për të bërë edhe pjesën e poshtme. Në këtë trajtim, anija nuk do të bjerë dhe anim nga njëra anë në tjetrën.
 3. Pjesa e sipërme e kungull i njomë prerë në mënyrë që buzë e perimeve mbetur i paprekur në 5-7 cm. Në këtë mënyrë, ne kemi formuar hundë dhe pjesa e prapme e anijes mbyllur.
 4. Nëse pas prerjes pjesa e sipërme doli për të arritur fara dhe guxim, ata kanë nevojë për të tërhequr jashtë dhe plotësisht të pastër kungull i njomë nga fara. Pas kësaj procedure është e mirë për të thatë perime me peshqir letre.
 5. Me një thikë në njërën anë dhe tjetra në qendër të kungull i njomë prerë dritare të vogla katrore (3 copë.), Me gjerësinë e çdo anë të 12 cm. Pra, ne do të lindi në mënyrë që ndoshta të futet në "anije e oars."
 6. Pranë dritaret thikë prerë perime ose spirancë fastens përfunduar accessory (e bërë nga kartoni, karrota, kungull i njomë ose të lëkurës, etj).
 7. Në fillim, në fund të anijes futur skewers druri në gjatësi 10-15 cm. Në vend të kësaj, ata janë të lejuar të marrin degët e gjelbërt të një ferrishtjeje apo hardhi.
 8. Në qendra e perimeve anijes ngjitur skewers të ngjashme saktësisht vertikalisht, ajo do të jetë bazë për sails.
 9. Kartoni ose letër të trashë me ngjyrë të jemi të përgatitur erën. Ato janë madhësi të ndryshme apo të njëjta, të mëdha apo të vogla, drejtkëndëshe apo katrore - e gjithë kjo në dëshirat e fëmijës.
 10. Sails janë të ndjeshëm në skewers, një karton të vogël bending. Në këtë mënyrë "fryrë" anije lundrojnë perimesh.
 11. Nëpërmjet skewers ekstreme dhe qendrore, të lartë, të zgjas fije që do të simulojnë litarë.
 12. Dritaret gdhendur futur toothpicks ose shkopinj të vogla druri, ajo do të jetë baza e anijes gëzuar perimeve.
 13. plastelinë duke përdorur gdhend oars avantazh dhe bashkangjitur me shkopinj, të cilat janë tashmë gati.
 14. Zbukuroni me një anije nga kungull i njomë lejohet asnjë njerëzve, kafshëve të vogla, karaktere vizatimor.

Penguin patëllxhan

Vjeshtë hack - penguins patëllxhan

 1. Për këtë hack perime për kopshtin e fëmijëve ajo ishte shumë e bukur, është e nevojshme për të përgatitur një patëllxhanë pak e mesme dhe të ndritshme vjollcë, për t'u ngjyrosur zi.
 2. Merrni një thikë të vogël me një tip (ndoshta shkrimi), ne fillojmë punën.
 3. kapele jeshile patëllxhan nuk ka nevojë të hiqet, do të kapak penguins. Por nga ana tjetër, kulture rrënjë vlen pikërisht se kafshët ishin të qëndrueshme.
 4. Thikë prerë nga perime 2 sytë, një nivel i 1,5-2 cm nga maja e cap. Pak nën të bëjë një vrimë të rrumbullakët për hundë.
 5. Merrni një karrota të vogla, preu nga fund të ulët prej 2 cm dhe një hundëz futur në vrimë rezulton për hundë.
 6. Në thikë "bark" penguin perime përshkruan ovale brenda për të pastruar tul patëllxhan gjelbër. Me lëkurat, të cilat kanë mbetur të prerë disa qarqe nga 1 diametër cm dhe me një kruese dhëmbësh në qendër pin up "barkun" e tyre. Në këtë mënyrë ne u një butonat pazakontë në stomak e kafshëve.
 7. Butësisht me një thikë në anën e majtë dhe të djathtë të patëllxhan të bërë një lëkurë të vogël prerje, rrotullohen atë deri në 2-3 cm. Në këtë mënyrë, flaps janë marrë penguins.
 8. Garniturë me zanatet origjinale perime zarzavate lejuara, gjethet në vjeshtë, borë apo gurë artificiale.

muzzles Funny burra apo kungull

Fytyrat Funny pak e kungull për kopshtin e fëmijëve
Merrni një pumpkins pak të vogla, të lajë ato, të thatë.

 1. Duke përdorur spray paint mbulon çdo portokalli kungull ndritshme apo të verdhë. Prisni derisa perime thatë.
 2. Përdorimi i zi ose ngjyrë kafe të errët stilolaps Ndjeva-tip, shënues ose laps yndyrë hollë nxjerrë konturet e syve, hundës, gojës (në qoftë se ju doni të krijoni vepra artizanale të pazakontë, atëherë lejohet dorisovyvat dhëmbët, mustaqe, syze, moles, hunda).
 3. Ngjyrosje sytë, hundën, gojën, ngjyrat e dëshiruara (blu, të bardhë, të kuqe hues shënuesve).
 4. Në mënyrë të ngjashme, në buzë të barazim perimeve të flokëve apo një kapelë, pikturuar në ngjyrë përkatëse.
 5. Vendos kungull-burrat në një tabaka, dekoruar ato me gjethe, rripa, një palë vathë, necklaces, dhe pajisje të tjera janë paraqitur!

Original Lamb Lulelakër

Fëmijët hack - Lamb Lulelakër

 1. Përgatitni copa të vogla të lulelakër të bardhë florets studs gjata, ullinj të ngurta zi me një gur, një thikë, një kruese dhëmbësh.
 2. Çdo karafil përshkon një hell druri dhe futur atë në lakër. veprime të ngjashme janë kryer me 3 erëza të tjera. Në këtë mënyrë kemi marrë këmbët, qengji perime lesh.
 3. Si kreu të marrë një ulliri i zi, është pinning atë me një kruese dhëmbësh për të lulelakër.
 4. Në çdo anë të prerjes thikë pjesë të vogël të drurit të ullirit, për të marrë veshët.
 5. Në mënyrë të ngjashme bëjmë me sy. Në mënyrë për të bërë ato të duken Bole organike, ajo është e lejuar për të përdorur kokrra të rrumbullakëta e oriz, hikërror apo manaferrat të bardha. Eyes ngjitur në lodra të vjetra artificiale të vogla.
 6. qengji perime që rezulton, është e dëshirueshme për të vënë në të gjelbër bar, myshk, ose të krijojnë një këngë të veçantë për ta.

Karaktere Cartoon patate Smeshariki dhe qepë

Hack - perime Smeshariki në kopshtin e fëmijëve

 1. Gatim qepë ngjyrë portokalli të ndritshme, të mesme. patate e mia të një madhësie të ngjashme, ngjyra nuk ka rëndësi. Përveç kësaj, në mesin e perimeve mund të marrë panxhar, limon, domate, një kungull të vogël.
 2. Shifrave bimore kanë qenë të qëndrueshme, një buzë fund është pak prerë me thikë.
 3. Shkërmoqet në duart e multi-colored plastelinë, bëjnë sytë, hundën, gojën çdo Smeshariki.
 4. Të kollitem perime doli spektakolare, heronjtë e trupit duhet të bëni në këtë ngjyrë, e cila është përdorur në trup (llambë me ngjyrë portokalli, panxhar purpurt, limon me të verdhë, etj)
 5. Get vendosur perimeve Smeshariki në një tabaka të bukur, pas hedhjen bari themeli dhe në vjeshtë gjethet. një kollë e thatë e tillë të thjeshtë do të jetë më origjinale në qoftë se ajo është e plotësuar me kërpudha të vogla shumëngjyrëshe, manaferrat dhe fruta.

Si për të bërë një krokodil Gena dhe Cheburashka kastravec nga patate

Artikujt e bërë nga perimet - Gena dhe Cheburashka

 1. Për një perime zanate nevojë për të marrë disa kartoshinu, tranguj, letër të madhe me ngjyrë.
 2. Prerë unazë nga patate, nje gjeresi prej 2 cm, i vendosur ne menyre transversale tek feta mbetura, toothpicks pin. Në këtë mënyrë, ne kemi marrë të trupit, kokë.
 3. 2 Pritini gjerësinë patate turi prej 1 cm për veshët dhe të argëtohen shikimin e tyre në mënyrë të ngjashme në kokë në toothpicks apo skewers druri.
 4. Pritini patatet nga disa copa të vogla për këmbët, duart, dhe pasi ata janë të lidhur.
 5. Me ndihmën e letër me ngjyrë dhe gërshërë prerë për cheburashka sytë, hunda, goja dhe butonat për bust. Zam ato në zam tharë patate.
 6. Kastravec prerë në 2 copa në përmasa 60%, 40%. Pjesa më e madhe do të shërbejë si trup, dhe më pak nevojë për të bërë një prerje nga të gjithë rajonin dhe për të futur një pjesë të vogël të kruese dhëmbësh. Në këtë mënyrë, të zbuluar gojë kthyer, kapem atë në hell trupit.
 7. Prerë nga copa të tjera kastravec të vogla për këmbët, duart, dhe në mënyrë të ngjashme ata i japin.
 8. Letër me ngjyrë të prerë nga sytë, hundën dhe ngjitës për kastravec krokodilit përgatitur Gena.
 9. Përbërja perimeve Cheburashka dhe Crocodile Gena dekoroj me gjethe, perime, fruta, dhe dhurata të tjera të natyrës.
Ajo do të jetë interesante:   KU ËSHTË ngarkuar NEW PARK në Moskë në hartë të Moskës

Një hack thjeshtë për fëmijët lule nga karrota në teknikë kirving

Lule e karrota për kopshtin e fëmijëve

 1. Përgatitja e disa karrota të mëdha, të larë me ujë të rrjedhshëm. Është e dëshirueshme që kjo perime ishte pak i ngadaltë, për këtë ajo është e rekomanduar për të mbajtur në të ngrohjes për 2-3 ditë.
 2. Pastroni karrota me një thikë përgjatë gjithë gjatësisë, duke e bërë figurat e prera vertikale trekëndësh.
 3. Pritini karrota në feta hollë. Në këtë mënyrë petals kaçurrel e lulja e perimeve të ardhmen.
 4. Hell qarqet shpoj karrota, lakimi ato lart. Poshtë nuk duhet të japin petals më të mëdha, dhe do të vendoset në krye të vogël.
 5. Lë një perime u rrit nga karrota janë të lejuara për të bërë me qepë, kopër, majdanoz dhe zarzavate të tjera.

lepurin lakër Funny në pushime në kopsht vjeshtë

Hares lakër
Korrur lakër të vogla, të ndara prej saj nga fletët fuqishmi - 2 copë.

 1. Ne të pastër karrota, prerë atë në 2 pjesë, secila duke bërë gjysmë këmbët perime.
 2. lakër kapem me karrota, duke marrë lepurin bazë në këmbët e tij.
 3. 2 toothpicks mbetura fletë lakër bashkëngjitni në krye, duke e bërë veshët.
 4. Sytë, hundën, perime hare kryer duke përdorur ullinj të zi.
 5. Roth lejohet të bëjë me përdorimin e speca të kuq.

Përbërja Very nice vjeshtë në një shportë e frutave dhe perimeve

Mjeshtëri, përbërja e frutave dhe perimeve

 1. Këtë fantazi perimet Hack duhet të jetë i përshtatur në një shportë të bukur të rrushi, kungull apo kungull.
 2. Ajo patjetër duhet të vënë një të ndritshme domate, speca, lulelakër, misër, kungull, kungull i njomë, karrota, shalqi vogla.
 3. Perime Përbërja shtesë desirably marule, kopër, të verdhë, të bardhë daisies, bimë të egra, buds.
 4. Veçanërisht origjinale do të ndryshojnë shportë me perime, dekoruar me veshët e grurit, tërshëra apo elbi.

Mësoni kakiepodelki e fasule kafe mund të jetë bërë me duart tuaja.

Screencast: çfarë mund të bëhet me perime në vjeshtë

Hack perime për kopshtin e fëmijëve mund të jetë edhe nga materiale natyrore dhe artificiale. produkte shumë të pazakontë look Dekorimi me ndihmën e aplikacioneve, lodra, lule të ndryshme, kafshëve të vogla. Për këtë grep ishte e këndshme për të gjithë pjesëmarrësit, ajo është e rekomanduar para se të filloni për të parë rekomandimet video, dhe mësimet për zbatimin korrekt të pikave të caktuara. Ne sugjerojmë që të marrin në konsideratë videot më të mira, të cilat tregojnë një fluturim të mundshëm të imagjinatës dhe metodat e zbatimit të tij me perime (karrota, lakër, qepë) për fëmijë.

kungull fanar në ekspozitën vjeshtë e dhuratave në kopsht

Master-klasë në bërjen e një gjirafë karrota

Duck nga patate dhe karrota me duart e tyre

Frog e molle, rrushi dhe kastravec

Photo vjeshtë ide artizanale nga perimet dhe frutat në kopsht

Ndër zanatet e fëmijëve më popullore nga perimet është që të sigurojë kafshë (hedgehogs, lepujt, ketrat, mbart), karaktere vizatimor dhe makina. Nëse keni ndërmend për të krijuar pajisje për Halloween, atëherë kjo patjetër duhet të marrë një kungull, kungull apo shalqi dhe të bëjnë forma të pazakonta. Mënyra më e lehtë për të bërë punë shumë mirë - për të analizuar vepra artizanale gatshme të perimeve në fotografitë dhe metodave për prodhimin e tyre. Ofrojnë mundësitë më të mira për t'u marrë parasysh:

Artikuj prej frutave dhe perimeve për kopshtin e fëmijëve

Artikujt Vjeshtë bërë nga fruta dhe perime | HANDS vet ...

Një nga temat më të rëndësishme për zanatet e vjeshtës bien artit janë nga perimet dhe frutat. Artikuj prej frutave dhe perimeve për kopshtin e fëmijëve janë me interes të madh për shkak se fëmijët e vegjël me kënaqësi të veçantë figurën e pazakontë gdhendur e zakonshme për frytet e tyre të vjeshtës.

Supë chechevitsyVkusny dhe supë të shëndetshme thjerrëz, recetë është e lehtë dhe e shijshme për të gatuar bystromaster-recipes.comSkryt Ads

Mjeshtëri nga fruta dhe perime në shkollë janë teknikë më të vështirë e ekzekutimit, një numër i madh i pjesëve të vogla dhe kompleksitetin e lidhjes së tyre.

Fall vepra artizanale nga fruta dhe perime

Shumë fëmijë kanë një dëshirë për të mësuar më shumë rreth perimeve të ndryshme, ata më mirë të kujtojmë emrin e dhuratave vjeshtës, të mësojnë për të dalluar perime nga fruta.

Kafshët nga fruta dhe perime

Foshnja do të duan për të bërë fruta dhe perime kafshët.

dhurata e natyrës DIY
dhurata e natyrës DIY

Hack perime "kopsht zoologjik" .Në kopshtin zoologjik tonë do të jetojnë gjirafë, zebra dhe Turtle perime.

perime Zoo
perime Zoo

Mjeshtëri për "gjirafë" Ne kemi nevojë toothpicks, domate dardhë, dhe të shtrënguar (ju mund të përdorni një kumbulla të vogla ose i tretë) të rinj. Kruese dhëmbësh futur në llambë. Ne kemi nevojë për katër toothpicks nga poshtë - kjo është këmbët. Për qafën të gjatë e një gjirafë, ne kemi nevojë për të futur një shkop të gjatë, ose të përdorni dy toothpicks.

Qafës dhe këmbët e një gjirafë
Qafës dhe këmbët e një gjirafë

Në qafë i lidhur domate një e nga një.

Strung gjirafë qafë
Strung gjirafë qafë

Për të bërë "zebër" ne kemi nevojë për toothpicks, patëllxhan dhe domate të vogla. Doctoring me shirita patëllxhan zhvishem ngushta. Është vendosur në majë të një patëllxhan kruese dhëmbësh - kokë dhe këmbë me domate.

Zebra patëllxhan
Zebra patëllxhan

Bug është fare e thjeshtë. Ne do të duhet një piper të sheshtë dhe florets brokoli.

Piper dhe brokoli
Piper dhe brokoli

Prerë vrima thikë piper.

shënoj
shënoj

Në vrimë të futur një kokë dhe këmbë e brokoli. Berry ose sytë e gjelbër përhapur.

piper Turtle
piper Turtle

Sytë Giraffe ngjitës dhe brirët e perimeve dhe bimeve. Zebra dhurojë sytë dhe veshët. zoo ynë i frutave dhe perimeve është gati!

Hack i perimeve për fëmijët
Hack i perimeve për fëmijët

dardhë të vogël duke përdorur rrush, luleshtrydhe dhe qebap shpazhek të mund të bëhet një zog;

fruta Birdy për fëmijë
fruta Birdy për fëmijë

Mjeshtëri nga banane

Një ide e madhe për ta kthyer banane në një shkollë të delfinëve.

Dolphins banane
Dolphins banane

Apo të dashuruar taksat.

dachshunds
dachshunds

Banane dhe Lakër brukseli mund të bëjë adorable këlysh luan.

Cub nga një banane dhe lakër brukseli
Cub nga një banane dhe lakër brukseli

Murphy lehtë të transformuar në burra qesharake.

Popujt e patate
Popujt e patate

E patate, toothpicks dhe tela me gëzof mund të bëjë kotele adorable.

Kitten e patate
Kitten e patate

E patate dhe manaferrat mund të bëjë një iriq bukur vjeshtë. Berries bashkëngjitni për patate përdorur toothpicks.

Hedgehog e patate dhe manaferrat
Hedgehog e patate dhe manaferrat

Mjeshtëri nga lulelakër

Kjo lulelakër qesharake zogë.

zogë lulelakër
zogë lulelakër

Vetë forma e lulelakër na tregon një tjetër ide origjinale - një burrë dëbore.

Snowman lulelakër
Snowman lulelakër

Shumë e lehtë për të kryer dhe shumë origjinale Dragonfly është marrë nga bizele.

bizele Dragonfly
bizele Dragonfly

Në bazë të pineapple nestled përshtatshme gjel i bukur nga perimet dhe frutat.

Rooster nga fruta dhe perime
Rooster nga fruta dhe perime

Pineapple mund të jetë zog qesharake.

pineapple Bird
pineapple Bird

Shih se si të bëjnë një rosë nga patate dhe karrota:

Shih se si të bëjnë një bretkocë nga mollë dhe rrush:

Transporti i frutave dhe perimeve

E kungull i njomë, patëllxhan dhe karrota dhe gjethe lakre mund të jetë varkë shumë efektive. Bëni një pushim në pijetore. Pritini kungull i njomë tip. Me pe për të pastruar është fiksuar në courgette tip patëllxhan.

fiksim me një kruajtëse dhëmbësh
fiksim me një kruajtëse dhëmbësh

gjethe lakër, është pak djegje. Ata bëhen më të butë dhe më të përpunueshëm.

Anije e kungull i njomë
Anije e kungull i njomë

Shikoni në video, si për të bërë një barkë jashtë tavernë:

Bunny lakër

ju mund të bëni një lepur nga një kungull prekëse vjeshtës dhe lakër. Lakra janë të lidhura së bashku duke përdorur toothpicks.

Lakra janë të lidhur me toothpicks
Lakra janë të lidhur me toothpicks

Armëve, këmbët dhe veshët lepur bëjë Courgettes, të cilat janë të siguruara gjithashtu duke përdorur toothpicks.

Hare e kungull i njomë dhe lakër
Hare e kungull i njomë dhe lakër

Kastravec dhe selino kërcell të ndërtuar një armë të bukur.

Armë bërë nga perime
Armë bërë nga perime

Nëse karrota shtojcë kastravec dhe perime të tjera, ju merrni një tren të vërtetë.

Lokomotiva e kastravec
Lokomotiva e kastravec

Kastravec mund të jetë gjarpër funny. Për prodhimin e saj, ne kemi nevojë kastravec peeled dhe kastravec zhvishem. Pritini kastravec dhe dy vë trupin e gjarprit.

Vënë trupin e gjarprit
Vënë trupin e gjarprit

Vënien pjesë të trupit gjarpër me një gjilpërë dhe fije. Dekoroj thekse snake portokalli e karrota dhe e bëjnë atë një surrat. Gjarpër kastravec-gati!

Gjarpër kastravec
Gjarpër kastravec

Hack "Vjeshtë mbretëresha" e bërë nga misri

Shumë origjinale look hack nga misri. Ne kemi vendosur për të bërë nga misri mbretëreshë vjeshtë. Misri dekoroj një kurorë prej manave vjeshtës dhe lule, var atë palë vathë të bukura voluminoze. Ne kemi vënë fytyrën e saj nga fryti. Të gjitha pjesët DIY zam fix.

vishen misri
vishen misri

Nga gjethet misri thatë të bëjë veshje për misër. Dekoroj me manaferrat dhe lule. Mbretëresha Vjeshtë - gati! Ky hack do të marrë vendin që i takon në konkursin e zanateve vjeshtës.

Artikujt e bërë nga misri
Artikuj prej misri "Vjeshtë mbretëreshë"

Artikujt e bërë nga mollë

E mollë e shijshme dhe lëng mund të bëhet shumë në mënyrë efektive zejtari. Për shembull, nga mollë, kumbull dhe kokrra të kuqe kthehet Mollëkuqe qesharak.

Mollëkuqe nga një mollë
Mollëkuqe nga një mollë

Molla mund të bëhet makina të shpejta garë.

Makina nga mollë
Makina nga mollë

Apple i jep një karin shumë të bukur. Marrja e trupit, bisht dhe qëndrim. Kapem pjesë me toothpicks.

Pjesë kapem me toothpicks
Pjesë kapem me toothpicks

Goce, hundë dhe mjekër të karrota. Kreu vetëm kapem me një kruese dhëmbësh.

hack mollë
Hack i "karin" mollë

Apple mund të bëjë një vemje shumë spektakolare vjeshtë. Molla të lidhur së bashku duke përdorur toothpicks. Karrota prodhojnë këmbët, të cilat janë të lidhur edhe me një kruese dhëmbësh.

Fiksim mollë dhe karrota gjysmave
Fiksim mollë dhe karrota gjysmave

Head-apple kapem si dhe me një kruese dhëmbësh. Caterpillar apple-gati!

mollë Caterpillar
mollë Caterpillar

Mjeshtëri në një pjatë

E Apple mund të jenë prerë me një të mprehtë breshka thikë shell. Kreu dhe këmbët e breshkës vë një mollë ose dardhë ngjyrë.

Bug nga Apple
Bug nga Apple

dhe rrush dhe marule lë - gusenichka mbi bar;

Vemja e rrushit
Vemja e rrushit

rrush, banane, domate dhe dardha marrë pallua me bisht magjik;

Peacock fruta
Peacock fruta

por e vërtetë lulja lëndinë e frutave, manaferrat dhe bimëve;

Lule e fruta, manaferrat dhe bimëve
Lule e fruta, manaferrat dhe bimëve

Fruta mund të jetë hedhur nga bukuria mahnitëse të zanateve "në ngjyrat e hummingbird";

Fruta Hummingbirds
Fruta Hummingbirds

Banane, luleshtrydhe, rrush dhe gjizë mund të jetë hedhur jashtë në një pjatë të tërë foto "aeroplan në retë."

Aeroplan në retë
Aeroplan në retë

Vdes e perimeve

Nga fruta të ndryshme të dendura dhe perimeve të vdes shkëlqyera.

Vdes e perimeve
Vdes e perimeve

vdes shumë të bukura vizatim mund të bëhet nga selino, qepë, lakër dhe shumë perime të tjera dhe bimëve. vetë procesin e vizatimit do të sjellë një shumë të përshtypjeve të paharrueshme.

Matricat për nxjerrjen e perimeve dhe bimeve
Matricat për nxjerrjen e perimeve dhe bimeve

Shikoni në video, si për të bërë një vulën e patate:

Mjeshtëri volumetrike për dekoratave tavolinë

Kjo anije pirate nga shalqi. mishi shalqi është e prerë, dhe i pozicionuar brenda manave.

Anije e shalqi
Anije e shalqi

Shalqi mund të jetë prerë dinosaur mahnitëse. fëmijët më të vjetër kjo hack nga shalqi do të rezultojë në një kënaqësi të plotë. Dekorimin e tabelës festive mund të bëhet një tas me kungull.

Lulet e frutave dhe perimeve

I perimeve mund të bëjë një buqetë të bukur.

Një tufë lulesh e lule nga perimet
Një tufë lulesh e lule nga perimet

Zakonisht vepra artizanale nga fruta dhe perime me duart tuaja fëmijët janë duke bërë me gëzim të madh. Ju mund të mbledhë ide të ndryshme për të marrë diçka origjinale. Duke krijuar karakterin tuaj unik apo një foto, mos harroni të marrë një foto për kujtesën.

Bien vepra artizanale bërë e frutave dhe perimeve vlerësimet

"Kurrë nuk kam menduar se sa shumë mund të bëhen prej perimeve)" (Anastasia)

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *