Mjeshtëri nga KINDER vezë DUART VET

Author: | 2018/08/28

Mjeshtëri nga vezët Kinder me duart e tyre
Mjeshtëri nga vezët Kinder me duart e tyre

Mjeshtëri nga vezët Kinder janë ndër më të preferuar në mesin e fëmijëve për shkak të kapsula mund të krijojnë diçka të pazakontë. Por së pari, fëmija do të gëzojë shijen e çokollatë dhe për të gjetur se çfarë lodër ai mori. Prandaj, në qoftë se ju keni ruajtur një shumë të enë plastike, nuk nxitojnë për të hedhur ato dhe të përpiqet të bëjë diçka të ideve tona të propozuara.

Ide që mund të zbatohen me anë të vezë Kinder

Të zanate thjeshta nga vezët Kinder me duart e tyre është një rrapëllimë. Për prodhimin e saj ju nuk keni nevojë të bëjë përpjekje të veçanta për shkak të thjeshtësisë së tij. Pra, ju keni nevojë për të marrë ndonjë drithëra që është në dispozicion në shtëpi (oriz, hikërror, bollgur), fasule, fasule kafeje, lajthi, rruaza, etj dhe vënë ato në një enë të Kinder.

Rattle nga vezët Kinder
Nga vezët Kinder, ju mund të bëni një rrapëllimë të thjeshtë, duke vënë në miell i bluar trash

Përveç kësaj, një artikull i bërë me dorë nga vezë Kinder mund të përdoret për të luajtur me fëmijët, të guessing të shëndoshë, nuk ka. Dhe pastaj, duke gjetur të njëjtin zë, që t'i mbledhin për grupin. Atëherë është e mundur që të lidhë një goditje dhe fije.

Trondisin nga vezë Kinder në një shkop
Rattle e vezë Kinder mund të jetë ngritur në trupin e trajtuar ose një shkop nga gjel sheqeri

Lidhur me lëkund me grep nga vezët Kinder
Rattle mund të jetë mirë që të lidhin një goditje për të imituar një Maracas

marrë edhe një slingobusy veçantë popullaritet bërë e vezëve çokollatë. Ata, si një uturimë, e mbushur me mbushëse të ndryshme. Për të bërë slingobusy tillë fryrë, ju do të duhet të kapsulë dhe përshkon çdo një fëndyell në të dyja anët. Pastaj, thread kasetë përmes hapjeve dhe goditje dhe një fije kravatë. Ju mund ta bëni këtë fill një gamë të ndryshme të fëmijës mund të mësojnë ngjyrat.

Slingobusy i Kinder
Nga Kinder slingobusy mund të bëjë për fëmijët, lidhur goditje e tyre

Një ide interesante për vepra artizanale nga vezë Kinder janë një shumëllojshmëri të kafshëve të vogla, të cilat mund të përdoren për produksione teatrale. Së bashku me ta, fëmija do të mësojnë rreth botës. Ata gjithashtu bënë nga bundling dhe bashkëngjitur një sy goditje e rruaza të vogla, si dhe pjesëve të trupit bërë nga ndjerë. Krijo kafshë të vogla dhe mund të jetë në një parim tjetër: për të nxjerrë fytyrat e tyre me ngjyra akrilik.

kafshë të vogla nga vezët Kinder
Nga Kinder vezë, fije, rruaza dhe ndjeu mund të bëhen kafshë pak funny

Easter kurorë e vezëve Kinder
Nga Kinder vezë mund të bëjë të bukura të Pashkëve kurorë lidh kontejnerët bashku tojë ose tel

Mjeshtëri ardhshëm nga vezët Kinder mund të jetë një kurorë. Skema është e ngjashme me slingobusam e tyre Prodhim: hapje janë bërë në të dy anët e çdo kapsulë dhe tela filetuara ose monofilament. Dekoroj tyre, ju mund të përdorni pikturë me ngjyra akrilik. Në të njëjtën mënyrë, si dhe garlands, kurora bërë në derë.

Kapsula nga Kinder për të praktikuar aritmetike

Për të mësuar llogarinë e fëmijëve tuaj, ju mund të bëni vepra artizanale nga vezët Kinder-rezultatet me duart e tij, duke u fokusuar në foto të vërtetë ose të bëjë ato më vete. Ato janë bërë shumë të thjeshtë - në vend të topa druri të përdorura kapsulë. Që fëmijët duan Kinder për një çokollatë të shijshme dhe lodra nga vezë, ata do të jetë veçanërisht interesante për të bërë operacione aritmetike të thjeshtë duke përdorur vezë Kinder.

Rezultatet e kapsulave nga vezëve Kinder
Rezultatet e kapsula nga vezët Kinder do të ndihmojë fëmijën tuaj të shpejt të mësojnë për të numëruar

E rëndësishme! Për foshnjat rezultatet mund të bëhet në formën e dy shirita të enë plastike janë të ndjeshëm, dhe për fëmijët më të vjetër tashmë prodhimin e tyre si kjo.

Pra, për zanatet ju do të duhet:

Ajo do të jetë interesante:   PCI Kontrollues COMMUNICATIONS THJESHTA DRIVER QË ËSHTË

10 mënyra për të decoupage! Pagesë Shkarko Top zotërisë -classes Universiteti Ndërkombëtar decoupage newdirections.ruSkryt Adsrecetë çokollatë MorozhenoePoshagovy me foto dhe këshilla gatim në "recetave Master»: master-recipes.comSkryt AdsKuzhina. Photo Projektimi i brendshëm kuzhinë . zona ngrënie, dhoma ngrënie, mobilje për kuzhinat .Dizayn intererovKuhonnaya FurnitureLiving fotoMebelnye kompaniiphotocatalog.onlineSkryt Ads

 • 6 kapsula një ngjyrë të verdhë të errët;
 • 24 kapsula dritë ngjyrë të verdhë;
 • 3 metra e telit ose 3 copa prej druri shkopinj 80 cm të gjata;
 • kornizë për rritje binarët mbi të;
 • awl për të bërë vrima;
 • kunjat ose vida për fiksimin tela;
 • kurrizit ngjyrë;
 • ngjitës.

Shkeljen vrima me një fëndyell në enë Kinder
Kinder për të bërë një vrimë në enë, ju mund të përdorni fëndyell

Së pari ne kemi nevojë për të bërë vrima në kapsulë, dhe më pas i lidhur ato në raft si më poshtë: - 4 copa të lehta, 2 copë e errët dhe të lehta 4 copë. Pra, ju merrni 10 copë në çdo hekurudhë. Atëherë ata duhet të jetë fikse në kuadër në një pozicion horizontal, era kornizë kurrizit, fshehjen e tyre karafila. Rezultati është një kollë e thatë fuqishëm dhe të sigurt, e cila do të jetë në gjendje të bëjë matematikë, dhe madje edhe shkodny më të shqetësuar fëmijë.

Zhvillimi lojra për fëmijë, të cilat mund të jenë të përgatitur nga vezët Kinder

Nuk është një lojë interesante të "kapur pcholku", e cila i referohet një lloj të kupës dhe topin lojra. Thelbi i saj është kjo - ju duhet për të goditur topin, të lidhur në një varg në kupën terminal. Në këtë lojë mund të argëtojë ndonjë numër të fëmijëve të moshës 2 deri në 8 vjet. Ajo zhvillon një vlerësim sy, koordinimi, gatishmërinë dhe reagim shpejtësi.

Lojë bilboquet "Catch pcholku" nga një shishe plastike dhe enë Kinder
Lojë Prodhimi i kupës dhe topin "kapur pcholku" nga një shishe plastike dhe enë Kinder

Rregullat e kësaj loje nuk e përjashton mundësinë që të luajë në të njëjtën kohë menjëherë për të gjithë pjesëmarrësit. Pastaj ju mund të caktoni një ndeshje në të cilën i pari merr në filxhan, dhe ai fiton.

Megjithatë, për të luajtur, jo domosdoshmërisht për të blerë atë, ju mund të bëni një filxhan lodër dhe topin me duart e tyre. Për ta bërë këtë ju do të duhet një shishe plastike, tela, kabllo, kapsulë nga Kinder foamiran.

Shishe duhet të jetë prerë, duke e lënë tip. Bëni kapakun dhe kapsulë vrimë duke përdorur një fëndyell dhe fije një varg nëpërmjet tyre, lidhin një nyjë kështu që nuk do të kaloj përmes. A nëpërmjet foamirana zadekorirovat rezultuar kupë dhe ve. Kjo mund të bëhet në formën e një akuariumi dhe peshku, koshere dhe bletët dhe fluturat dhe kopsht lulesh.

Këshillë! Nëse keni enë plastike nga ngjyrat Kinder të ndryshme, ju mund të bëni ata të kafshëve të vogla, secila prej të cilave është caktuar ngjyrën e vet.

Kafshët Kinder vogla nga kontenierë të ngjyrave të ndryshme
Kinder kafshët pak nga kontejnerët mund të bëhen të ngjyrave të ndryshme, ajo ndihmon kiddies për të mësuar ngjyrat dhe emrat e kafshëve dhe shpendëve

Fëmija ka për të mbledhur ato me ngjyra dhe llojit të kafshëve në grup. Kështu që ai do të jetë në gjendje jo vetëm për të studiuar ngjyrën, por edhe për t'u njohur me kafshët e ndryshme të vogla.

Kids Mjeshtëri e vezëve çokollatë

Mjeshtëri nga vezë nga Kinder Surprise jo vetëm të mirë të zhvilluar aftësinë e fëmijës, por edhe të ndihmojë për të identifikuar të panevojshme "mbeturinave" për prodhimin e diçka të pazakontë. Ne kemi përmendur tashmë Mjeshtëri, rrapëllimë për ato pak. Gjithashtu për ata për të bërë një pezullim për një shtrat që jo vetëm do të dekoroj atë, por edhe të shërbejë si një lloj e mbrojtjes kundër ftohjet. Pra, për të bërë këtë varëse, ju keni nevojë për të marrë kapsula, të bëjë ato në të dy anët e vrimë me një fëndyell dhe fije një fije përmes tyre ose një pjesë të string. Dhe në enë për të vënë një karafil pak hudhër dhe pambuku leshi ngjyhet në pemë çaji vaj. një pezullim i tillë gjithashtu mund të lejohet në kopsht, si dhe në shkollë.

Ajo do të jetë interesante:   QË Zhorik Revazova me një dorë

Useful nuskë hudhër e kontejnerëve Kinder
Kinder e kontejnerëve mund të jenë të dobishme nuskë hudhër për fëmijën, ajo do të jetë e dobishme për parandalimin e ftohjet

Marrja e një enë varëse PE i Kinder
Kinder varëse nga enë mund të bëhet në formën e Minion

Me fëmijët më të vjetër, ajo tashmë është e mundur për të bërë vepra artizanale nga vezëve plastike nga Kinder bashku. Për shembull, ju mund të filloni me prodhimin e vemje. Ajo është e ngjashme me pezullimin, të lidhur ndërmjet kapsulë mund të jetë një varg apo një grup gome. Dekoroj vemje mund leukoplast fiksohem ose me ngjyrë konfeti letër, zam ato në vezë. Konfeti mund të bëjë vetë, në qoftë se ju keni një shpues. Sa për bundling, atëherë kjo është ndoshta alternativa më e mirë, sepse në sajë të atë që ju mund të krijoni një shumëllojshmëri të kafshëve të vogla, me të cilin fëmija mund të luajë në mënyrë të sigurtë. Dhe kush është kjo do të jetë, kjo varet nga imagjinata juaj. Ju mund të bëni dhe karakteri imagjinar ose të sjellë disa nga karakteret tuaj të preferuar kartonave.

Caterpillar kontejnerët e Kinder
Nga Kinder kontejnerët mund të krijojnë vemje argëtim

E rëndësishme! Procesi i krijimit të zejtarisë nga vezët Kinder Surprise me duart e tyre do të ju dhe fëmija juaj të sjellë një shumë të fun veçanërisht nëse ju të marrë së bashku për këtë gjë të gjithë familjen.

Përveç kësaj, të mësuarit për të bërë artikujt bazë nga vezë çokollatë Kinder Surprise, fëmija juaj do të zhvillojnë aftësitë motorike të duarve, imagjinatë, dhe do të gëzohem me rastin e dhe pa të afërmit dhe miqtë që do të jetë për ju një arsye shtesë për të qenë krenarë e tyre.

Zhvillimi i motorike gjobë nëpërmjet prodhimin artikujve të bëra nga Kinder
Duke bërë vepra artizanale të ndryshme nga Kinder, fëmija zhvillon aftësitë motorike gjobë, të menduarit krijues dhe imagjinatës

Pra, një dhuratë e madhe për mom, motra apo gjyshja do të jetë një bandë e tulips nga kapsula. Për këtë duhet të ndahet në gjysmë vezë dhe gërshërë prerë dhëmbët për të marrë katran dhe një këmbë e bërë nga kashtë për kokteje.

miqtë e preferuar e vezëve nga Kinder

Ndoshta Mjeshtëri fëmijët më popullore janë miqtë, të cilat ju mund të bëni një shumëllojshmëri të materialeve, dhe një kapsulë e Kinder - nuk është përjashtim. Dhe nuk është çudi, sepse personazhet e preferuar e kartonave "Despicable Me" është në formë të njëjtë si enë plastike, të cilat në masë të madhe thjeshton detyrën për prodhimin e tyre dhe kursen kohën. E vetmja gjë që ju duhet të bëni - është të gjera blu dhe sytë lodër shkop. Megjithatë, në qoftë se syri dora nuk do të gjenden, ata mund të mendonin-tip stilolaps për të nxjerrë ose të prerë ata nga ndjerë bardhë dhe e zezë.

Miqtë e Kinder
Minions nga Kinder për të bërë shumë e lehtë, pasi që forma dhe ngjyra knteynerov përkryer ngjan ata njerëz

Gjera mund të jetë bërë nga materiale të ndryshme, të cilat janë në dispozicion në shtëpinë tuaj: balta, pëlhurë, letër, etj, për aq kohë sa ata ishin blu.

Flokët gjithashtu mund të nxirren me stilolaps ndjerë-tip ose zam vargjet.

Miqtë e vezëve Kinder
Kjo është miqtë tilla fun mund të bëhet me vezë Kinder, paketimin e tabletave dhe ngjyra

Për më shumë realizëm, ju mund të bëni duart dhe këmbët, duke përdorur balta e tij të verdhë dhe të zezë.

Ju mund të zgjidhni cilado vepra artizanale opsion Mignon nga vezët Kinder, siç tregohet në foto në rrjet, ose të dalë me tuajat. Në çdo rast, ky hack nuk do të largohet indiferent ndonjë fëmijë. Dhe ndoshta ai dëshiron të realizojë vizionin e tij për një karakter funny.

Ajo do të jetë interesante:   Si të kthehet në pjesën e përparme jack kufjeve panel në Windows 10

Mjeshtëri nga vezët Kinder për pemën e Krishtlindjes

Numri i zanateve të fëmijëve origjinal, të bëra me duart e veta nga vezët Kinder, përfshin dekorata e Krishtlindjeve, për shembull, si personazhet kryesore të Vitit të Ri - Santa Claus dhe Snow Maiden, të cilat mund të dekoroj pemë tuaj Krishtlindjeve. Në mënyrë që të bëjë lodra të tilla, ju do të duhet:

 • vezëve Kinder nga (2 copë.);
 • sy lodër (palë 2);
 • PVA ngjitës;
 • napkins;
 • letër dy anë me ngjyrë;
 • laps të thjeshtë grafit;
 • line;
 • gërshërë;
 • një gjilpërë;
 • fije;
 • sequins.

Prodhim lodra në formën e Santa Claus në pemën e Krishtlindjes në Kinder
Prodhojnë lodër në pemën e Krishtlindjes në formën e Santa Claus mund të përdorin ngjyra kopshtin dhe lesh

Urdhri i performancës:

 1. Litarët bashkangjitur me kapsula nëpër vrima eliminuese me një fëndyell, për të formuar një lak, për të cilën zanateve të ardhmen do të varur në pemën e Krishtlindjes. Siguruar atë me ndihmën e nyjeve që do të jetë në brendësi të vezës.
 2. Bërë nga letër me ngjyrë në 2 rectangles të kuqe dhe blu. I pari do të jetë bosh për Santa Claus, i dyti - për Maiden Snow.
 3. Bëni mjekrën e letër të bardhë duke prerë atë nga një madhësi drejtkëndësh prej 2x1.5 cm. Pritini cepin në njërën anë të detalit nuk arritur skajet e rreth 0.5 cm, për të forcuar atë me një laps. Në mënyrë të ngjashme bëhet korrje Maiden flokëve, vetëm drejtkëndësh duhet të jetë pak më e madhe se e mjekrës.
 4. Merrni pëlhurë të bardhë, të prerë në copa dhe topa roll e tyre, të cilat do të jenë të dobishme për ju për të përfunduar Krishtlindjeve karaktere kostume.
 5. Merrni një rrip të kuqe, dhe të lidheni skajet e saj me anë të ngjitës për të formuar një cilindër, i cili do të jetë shtresë e Santa Claus. Pastaj skalit atë për 1 cm dhe të vënë në fund të letrës mbushur kapsulë brenda.
 6. balls Paste pecetë në veshjet lartë dhe në fund duke përdorur PVA ngjitës, bashkëngjitni mjekrën.
 7. Të marrë një rrip të dytë të ngjyrë të kuqe, të bëjë një kapelë për të formuar një cilindër dhe notched atë në 2/3, dhe pastaj zam në krye të cap. Në një vend ku edge duhet të jetë, rruaza zam të napkins.
 8. Kapem kapak rezulton në krye të vezëve me ndihmën e zam "moment", si dhe sytë lodër, hundën dhe faqet. veprime të ngjashme janë bërë dhe Maiden Snow. Vetëm duhet të rrinë flokët nën një kapak paraprakisht.
 9. Dekoroj me zanate vezullim, të bëjë një qese për Santa Claus e gjysmave kapsulë dhe letër të kuqe. Për ta bërë këtë, të përfundojë vezë në letër dhe do ta lidhë një letër litar.

lodër të re në formën e Nubs Kinderi
Nga Kinder vezë të mrekullueshme lodër e Krishtlindjeve në formë shisheshki

Snegovichok i Kinder dhe plastelinë
Snegovichok i Kinder dhe plastelinë

zanate të tilla për të dekoroj pemën e Krishtlindjeve mund të bëhet nga vezë të mëdha Kinder.

Siç mund ta shikoni, fusha e kapsula nga Kinder-habi është mjaft i madh. Ajo mund të jetë vepra artizanale për fëmijët, çerdhe, pemë, si dhe lojëra edukative projektuar për fëmijët e të gjitha moshave. Pra, ky material mbeturinave mund të bëhet shumë i dobishëm për krijimtarinë e fëmijëve.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *