Mjeshtëri për mësuesit duart

Author: | 2019/02/01

Dita vetë duart e Mjeshtëri mësuesit. IDEAS me foto

Mirë se vini! Ju keni përgatitur një dhuratë me duart e tyre për mësuesit ditë? Ky artikull do të doja të kushtoj Ditën Botërore e mësuesit ose Ditën e Mësuesit 'Botërore, i cili u miratua nga UNESCO në vitin 1964. Këshilli i Lartë i Bashkimit Sovjetik kapi iniciativën dhe vendosi të përgëzoj instruktorëve të preferuara në të dielën e parë të tetorit.


Për referencë tuaj! Që nga viti 1994 Rusia feston Ditën e Mësuesit "më 5 tetor, unë rekomandoj për një javë për t'u përgatitur për këtë rast i rëndësishëm. Si për të bërë një dhuratë me duart tuaja, unë do të them në këtë faqe të ndritshme fun.

Mendoni për një moment se ashtu si mësuesit? Çfarë një dhuratë nga studentët do të jetë e këndshme për ta një dhuratë të paharrueshme? Sigurisht, lule të freskëta dhe kartat me dëshirat. Por vetëm për të blerë ato në dyqan, është e dje. Por për të bërë një dhuratë me duart e tyre dhe e vënë atë në shpirtin, në mënyrë që me të vërtetë të vlerësojmë schoolmasters mira.

përmbajtje

 1. Çfarë duhet të bëni në ditën e mësuesit e letrës shpejt - 3 Cards
 2. kartë letër dhe Matchbox mësues të shkollave fillore: master klasë
 3. Kartolinë me duart tuaja mësuesin e klasës
 4. kartë Vëllimi me lule
 5. Paraqesin mësuesin e klasës e klasës: një poster, vazo, kurorë në derë
 6. Si për të bërë një vazo për lule
 7. Kurorë në derën e mësuesve "
 8. Një poster në mur, "Dita Gëzuar Mësuesit"
 9. Lule për mësuesit e shkollave të klasës së parë: një master klasë
 10. Çfarë duhet të japë njeriu në ditën e mësuesit me duart e veta
 11. Kupa e mësuesit më të mirë
 12. çokollatë tavolinë School
 13. Photo vepra artizanale mësuesit, mësuesit e klasës nga faqja "Vendi Masters"

Çfarë duhet të bëni në ditën e mësuesit e letrës shpejt - 3 Cards

Parë klasën me ndihmën e nënës sime, dhe djemtë më të vjetër në rrethin e shokëve do të jetë në gjendje të lehtë të prodhuar kartat e paharrueshme të Ditës së Mësuesit. Për shembull, tregojnë tre lloje të kartave:

 1. Lloji i parë është i përshtatshëm mësuesit e shkollave fillore.
 2. Mësuesi i dytë i preferuar klasë.
 3. I treti mësues i ri që aspirojnë të.

kartë letër dhe Matchbox mësues të shkollave fillore: master klasë

Karta e parë është e thjeshtë në ekzekutim, kjo është një dhuratë e përkryer nga një fëmijë-nxënës i klasës.


Për të punuar Materialet e nevojshme në dorë - një copë letër të bardhë A4, letër me ngjyrë ose kartoni, Matchbook, gërshërë, ngjitës dhe një fluturim e imagjinatës.


Shih hap pas hapi se si foto për të bërë një kartë të bukur për një mësues në klasë të parë.

shpjegim pak i punës:

White A4 fletë fish dhe trim gjerësinë e kartolina. Top vë kapakun ndritshme e letër të trashë, si në foto.

Lexo më shumë:   verë nga rrushi në shtëpi RritetMerrni një fletë nga një fletore në kutinë me vrima, trim, zam atë sakte. Do të duken bukur!Letër me ngjyrë ose kartoni të bërë gjethet në vjeshtë dhe kërpudha. Ata do të plotësojë foto.Tani ne duhet të kthehet në Matchbox në paketë. Përfundojë atë me letër të bardhë, zam edges, mbuluar, shtoni lyamochki me një lock.Do të mbetet për të bërë prek mbarimit - five për të mbushur kuti, dhe brenda kartën shkruajnë dëshirat më të sinqerta.


Get krijuese, dhe mësuesi do të vlerësojë përpjekjet dhe imagjinatën e fëmijëve.

Kartolinë me duart tuaja mësuesin e klasës

Karta e dytë është bërë nga nxënësit e shkollës amerikane. Dita ka mësimdhënësve festohet më 8 maj dhe të vendosur për të dhënë mentorëve dhuratë shtëpi përkujtimore.

Shikoni, puna nuk është e vështirë, por më tepër kreative, intelektuale.


fletë e errët e letrës ndërtimit do të sigurojë një bazë dhe një faqe e bardhë do të duhet të jetë prerë në gjysmë dhe dele edges. Dy gjysmat do të shërbejë si një element fiksim për balona të ndritshme.


Prerë nga colored balls letër me ngjyrë në 2 copa të çdo ngjyrë. Ne kemi nevojë për të mbuluar plastike për topa të zhvilluara në mënyrë të vendosur në erë.

Dy zam bead identike me njëri-tjetrin, dhe në mes tyre një këmbë plastike embed. Boshllëqet do të mbajë të shtrënguar mes dy gjysmave të letër të bardhë.


Përmbajtja mbuluar do të mbetet dhe faqet e brendshme kartat.

Topat të njëjtën ngjyrë, por nga temat do të vendoset në fytyrë, por brenda ju mund të jepni fre të lirë për fantazitë trazuar adoleshente.

Kursi do të beads, rhinestones, lule, në qoftë se karta për gratë.

Për mësuesit meshkuj, është e dëshirueshme që të rrinë atributet burrëror. Dhe, sigurisht, duhet të ketë dëshirat e mira të sinqertë, të shkruar nga një fëmijë në një përshtatje e dashurie, respekti.

Për shembull, Gëzuar mësuesi shtrenjtë Svetlana Ivanovna. Dhe unë dëshiroj të verës humor me diell, marrëdhënie tenderit dishepujve të vet: begati mbretërore në pesë!

Diçka të tillë, më e rëndësishmja, që dëshiron erdhi nga zemra, në vend se të qënit fraza formulaic.

kartë Vëllimi me lule

Vazhdimi tema shikoni klasën shkurtër master. Njeriu në 5 minuta do të tregojnë se si të bëjnë një kartolinë tre-dimensionale në formën e një tenxhere me lule. Një rehatshëm rregulluar brenda bandë e bukur me memorandum të mirë.

Paraqesin mësuesin e klasës e klasës: një poster, vazo, kurorë në derë

Unë ofroj djema të vjetër me ndihmën e prindërve për të krijuar një shumëngjyrëshe mësuesit zonë festival. Zgjidhni në klasë ose në korridor shkollë një mur. Dekoroj me postera, dhe të ardhshëm të vendosur në tryezë për lule, kartat dhe dhurata. Dhe si për të bërë mësuesit qoshe lexoni me kujdes poshtë.

Si për të bërë një vazo për lule

Le të fillojmë me një të thjeshtë! vazo lulesh, bërë me duart e tij, krahasohen në mënyrë të favorshme me ato nga qelqi blerë. Dhe vazo jonë do të bëhet në frymën e shkollës dhe të theksoj karakterin e solemne.

Ne do të duhet materiale në dorë:

 • enë plastike;
 • Lapsa me ngjyra;
 • ngjitës nxehtë;
 • një buqetë me lule.


Procesi krijues është zgjuar në thjeshtësinë e saj. Mbi perimetrin e enës butësisht me një zam nxehtë vënë lapsa. Një copë e thjeshtë e pllakave pangjyrë transformohet menjëherë në një shkollë të dekor artit.


Këto zanate të thjeshta si mësues, dhe për të përballuar me punën e një zgjuar parë grader.


Këshillë! Tie shirita vazo, dhe mësues i letërsisë, me siguri do të tërheqë një dekor të butë romantike!

Kurorë në derën e mësuesve "

Tani, të bëjë një kurorë në derë në klasë apo mësuesit. Është e këshillueshme për të bërë një kurora pak, karafil gjeni dhe dekoroj vendin e duhur në shkollë.

Lexo më shumë:   si për të nxjerr foto në Instagram COMPUTER

Puna në krijimin e një kurorë të thjeshtë! Ne kemi nevojë për një bazë të rrumbullakët e bërë nga druri, metali apo plastike, një shumë e crayons ngjyrë. ata janë të lira. Përdorni zam nxehtë dekoroj me crayons themel, shtoni një kasetë letër me mbishkrimin: "Urime për Anna Ivanovna" "Dita Gëzuar Mësuesit", ose: "Ne ju duam, Svetlana!".

Me shirit të fortë ose kurrizit janë pezullimin kurorë e bukur në rëndësi.

Rekomandimi! Unë do të kishte shtuar këmbanat, shirita të kuq në perimetrin, pastaj të marrë një të ndritshme, elegant dhe me të vërtetë solemn!


Një poster në mur, "Dita Gëzuar Mësuesit"

Mësuesi ndjeu frymën e festës profesionale, le të dekoroj muret e dema-sy. Ajo mund të jetë një gazetë mur me lule dhe dëshirat nga tërë klasës ose një baner gjatë me shkronja të mëdha në mur. Por artikujt më origjinale të marra nga pjesë të parafabrikuara.

Për shembull, ju mund të bëni lapsa të mëdha letre dhe përdorimin e tyre si bazë për një dëshirë pushime. Çfarë ju duhet? Trashë ngjyrë letër, gërshërë, ngjitës, thread, një përpjekje e vogël dhe këmbëngulje.


Pritini në të njëjtin model të gjitha lapsa, zam pjesë, shënoj një vrimë ishte shpuar me spango.Tani ju duhet të vendosni se çfarë kemi shkruar në poster? Sugjeroni një të thjeshtë "Gëzuar Ditën e Mësuesit!", Apo më e vështirë, për shembull, "Urime mësues të preferuar!". Një poster mund të jetë i dedikuar për vetëm një mësues, pastaj shkruani "Valentina, ne dashuri ju!".


Sa më shpejt të vendosë se çfarë të shkruajnë letra prerë nga letër me ngjyrë dhe zam poster të. mësues i dashur apo Dean preferuar do absolutisht dashuri këto urime ngjyra!

Lule për mësuesit e shkollave të klasës së parë: një master klasë

Çfarë një dhuratë nga studentët do të jenë të lumtur për një grua? Sigurisht, lule të freskëta! aromë e tyre do të mbushë shpirtin me ngrohtësi dhe dritë, dhe në klasë flickered fluturat padukshme verore.

Por jo gjithmonë, studentët mund të blej një bandë e shtrenjtë, është më e lehtë për të bërë lule me duart e veta nga materiale të thjeshta skrap.


Për të punuar e nevojshme:

 • dy pako letër me ngjyrë - rozë dhe të gjelbër;
 • valëzuar dredha;
 • ngjitës;
 • gërshërë;
 • modë gjatë për prerje.


Së pari, do të përgatisë petals. Small merret nëse fletë palosur A4 ovale dhe të prerë në katër petale, dhe të mëdha të bëra nga një fletë të vetme, palosur në gjysmë gjati.Hapi i ardhshëm - grumbulluar u rrit e madhe. Maja e degëve të dekoroj një copë letër të bardhë ose rozë, dhe pastaj të fillojë duke i dhënë petals rreth dorezë, bashkëngjitni ato me zam.


Këshillë! Para kuvendit, të shtrënguar deri petals duke përdorur një laps, ata bëhen një pamje natyrore lakuar.

Kapem trajtuar 7-10 petals të vogla, dhe pastaj 4-5 ngastra të mëdha të kryqëzimin e të gjitha detajet nga një rrip i hollë letre të valëzuar.


Tani, nga letra e gjelbër do të bëjë sepals. Dele letër në katër, gjethe të rrumbullakosura, të bëjë një vrimë përmes së cilës kalojnë kërcellin.

Valëzuar dekoroj letër rrinë deri në fund, në rrjedhën e shtuar një çift të lë të gjelbër me dhëmbë dhe dekoroj gjigant rrit fjongo të ndritshme.

Lexo më shumë:   Si për të bërë Lizunov në shtëpi pa zam PVA


Kur një fëmijë të hyjë në klasë me një lule gjigande, mësuesi do të ketë kënaqësi, gëzim dhe një buzëqeshje lloj në fytyrën e tij. Një dhuratë e tillë kurrë nuk do të harrohet!

nxënësit e shkollave të mesme për të punuar dhe do të rekomandojë për të krijuar një të preferuar luksoze mësues buqetë me shirita. Dhe si për ta bërë këtë, të tregojnë video të mrekullueshme me një klasë të detajuar master.

Çfarë duhet të japë njeriu në ditën e mësuesit me duart e veta

pyetje e vështirë, çfarë për të dhënë për mësuesit në ditën e Mësuesit, në qoftë se ai është një njeri?

Kupa e mësuesit më të mirë

rrobaqepëse shkathët dalë me dhurata origjinale për mësuesit meshkuj. Ajo do të japë dhe një filxhan nderi për mësuesin më të mirë të të gjitha kohërave.


Për të krijuar një medalje Ne kemi marrë një copë letër të ndërtimit të kuqe.

Ne prerë shirita 5-6 cm e gjerë dhe shtoni ato në një fizarmonikë. Për të marrë rreth, smazhem zam skajet e boshllëqet dhe të lidhë një letër valëzuar në formën e duhur.


Fsheh qarqet në mes të rrugës e kartoni me shkëlqim, me dorë për të shtuar një mbishkrim - mësuesi më i mirë!

shirita të gjatë të letrës dy-ngjyra do të plotësojë materialin e punës dhe një medalje do të japë një vështrim të mbaruar. Unë ju këshilloj që të rrinë në pjesën e prapme të pin për të bashkëngjitni çmimin në një takim që i përshtaten mësuesit dhe të nxjerrë në pah urdhrin nderi.


Tani le të bëjmë një kupë ari. Merrni globit, kontinentet dalluar shtresë të nxehtë zam.


Kur dries përbërja, kujdes bojë topin në një ngjyrë të artë.


Shtyrjen e globit në të thatë, për sa kohë që ajo është bërë në bazë të qëndrojë. Shto kuti kartoni, të rregullohet me shirit. Auburn errët kadife imituar letër.

Duhet të bëni një mbishkrim përkujtimore "mësuesi më i mirë!" Dhe fërkimit për qëndrimin tonë një filxhan ari. Ajo rezulton aq e madhe që zejtarisë nga materiale të thjeshta nuk mund të dallohen nga dyqanet përfunduar dhuratë.Dita e Mësuesit shpejti, dhe studentët mirënjohës nuk mund të injorojë këtë festë.

çokollatë tavolinë School

Kjo tavolinë shkollë e bare çokollatë, dhe të bëjë më të lehtë se kurrë! Watch video, ideja duke u vënë në praktikë, mësuesi juaj kujdestar do të jetë i kënaqur me dhuratën, e bërë në duart e fëmijëve.

Dhe së fundi, një klasë të shkurtër master për aftë nxënës needlewomen-shkollor. Shih se si materialet në dispozicion për të bërë lule stil kanzashi japonez dhe ju lutem dhuratat mësues i dashur origjinale.

Këshillë! Lidhur nga ana e pasme të pin lule dhe zejtari në karficë prodhimit të kthehet. Mësuesi do të love it!

Photo vepra artizanale mësuesit, mësuesit e klasës nga faqja "Vendi Masters"

Picture.


Bell të letrës.


scrapbooking kartolinë.


Kuletë.


Kolegjet.


Paleta e çokollata.


Crafts që ju të bëni për mësuesit tuaj të preferuar, mund të kushtojë pennies. Por jo në koston e biznesit, dhe në paraqitjen origjinale, një shpirt dhe një ndjenjë e humorit. Mësuesit do të vlerësojmë përpjekjet e nxënësve, nëse dhurata do të shoqërohet me dëshirat e sinqerta të mira.

Lexoni artikuj të dobishme, të ndajnë komentet tuaja dhe një referencë në rrjetin social. Dhe unë do të vazhdojë të mbulojë tema me interes për lexuesit me fotot dhe këshilla të mira.
fat të mirë! Ejani vizitoni!

Sinqerisht, Natalia Krasnov.


Çfarë duhet të japë për të mësuesve në diplomimit dhurata për mësuesin e klasës se çfarë duhet të paraqesë të drejtorit të shkollës

njësi ad

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *