Mjeshtëri për Sadik temën e vjeshtës DUART VET

Author: | 2018/08/23

Mos e merrni një mesazh ku thuhet se ju duhet të sjellë në zanatet kopshtin e fëmijëve, të bëra së bashku me fëmijën tuaj, si jeta e ardhshëm "tendosura". Për herë të parë një mendim të tillë të vogël mund dhe do të kandidojë përgjithmonë në mendjen e preokupuar prindërit, por nuk do të qëndrojë një kohë të gjatë, kjo është e sigurt.

Sidomos kur ju shkoni në internet dhe të shohim se çfarë lloj i zanateve të bëra dhurata bujare e vjeshtës mund të bëhet. Kjo është një botë interesante, ju do të dëshironi të bëni diçka - diçka me duart e tyre së bashku me fëmijën tuaj, dhe të sigurt se nuk do të jetë një kollë e thatë.

Kjo është një traditë shumë e saktë për të organizuar një ekspozitë të punimeve në kopsht në vjeshtë me duart e tij, ajo shkon prapa në kohët e Bashkimit Sovjetik. Psikologët kanë theksuar në mënyrë të përsëritur rëndësinë e kësaj ngjarje dhe pjesëmarrjen aktive në të e prindërve me fëmijët.

përmbajtje

Çfarë duhet të bëni vepra artizanale

Ne fillim këtë punë interesante me, të përgatitur materiale për punë. Dhe ku ju mund të mbledhë atë në vjeshtë, natyrisht, për një shëtitje! Së bashku me Mamin dhe Babin në ditën një fëmijë shkon në mjaft një marrëveshje të rritur, të mbledhur dhurata e vjeshtës.

Në këmbë mund të jetë në pyll ose në parkun e qytetit, dhe ju mund të ecin në faqen tuaj ose në vendin, kudo do të jetë tepër interesante për të dy ju dhe fëmijën tuaj.

Në këtë ngjarje të rëndësishme dhe të këndshme është e garantuar për të marrë qese, sepse me siguri ka një dëshirë për të marrë sa më shumë dhurata natyrore dhe mund të sjellë në shtëpinë tuaj.

Materiale për prodhimin e punimeve
Materiale për prodhimin e punimeve

Mos kini frikë për të mbledhur tepërt, nga mbeturinat e materialeve të mbledhura që mund të bëhet - dhe pastaj për veten time, kjo këngë e gjatë do për të kënaqur syrin tuaj dhe të ngrohtë shpirtin. Lista e shkurtër që duhet të mblidhen për të zejtarisë në kopsht në vjeshtë me duart e tyre (foto), ajo do të jetë në lidhje me listën e mëposhtme:

 • lë të ndritshme e bukur, çuditshëm e madhësi të ndryshme dhe ngjyra;
 • pebbles të vogla, dhe madhësive të ndryshme dhe ngjyra;
 • kone, acorns, gështenja, arrat;
 • twigs e pemëve në disa pjesë të trashësi të ndryshme dhe formë;
 • degët e shkurreve, të tilla si boxwood, i tretë, rrush pa fara;
 • Rreze veçantë mbledh degët e conifers dhe arborvitae;
 • Moss disa pllaka;
 • Pendët e zogjve, ka sigurisht mjaft prej tyre në një varietet të gjerë.

Kjo listë e shkurtër, ju ende mund të plotësuar në mënyrë të konsiderueshme ju ka pëlqyer mostra tërheqëse.

Gjithashtu, në qoftë se ju vendosni për të kryer vepra artizanale në kopsht në perimet e vjeshtës me duart tuaja, ju duhet të mblidhen dhe një sasi të vogël:

 • molla, dardha, ftua;
 • fruta kulpër dhe chokeberry (duke mos harruar gjethet), marramendës me twigs.
 • kungull dhe kungull është gjithashtu një material të shkëlqyer për të zejtarisë, sidomos madhësisë së vogël dhe formë të pazakontë;
 • lulelakër dhe brokoli;
 • karrota.

Farat e bimëve të ndryshme që ju mund të aksioneve deri paraprakisht se çfarë është tashmë atje në shtëpinë tuaj.

Nga ajo që mund të bëjmë vepra artizanale në kopshtin e fëmijëve
Nga ajo që mund të bëjmë vepra artizanale në kopshtin e fëmijëve

Përveç kësaj ne të përgatisë dhe material lidhur:

 • një copë kartoni nga e cila pastaj mund të jenë prerë madhësinë e dëshiruar;
 • një palë e letër të trashë, mund dhe ngjyra;
 • Trashësia kasetë e nevojshme për ju;
 • fije;
 • një gjilpërë;
 • gërshërë;
 • PVA ngjitës;
 • kapak kartoni nga kutia (ku ju mund të vendos përbërjen);
 • lapsa, shënuesit, të pikturuar me një furçë.

Ne kemi dhënë grup më themelore të mjeteve, ju mund të shtoni ose hiqni atë - diçka që nuk i përshtatet idenë tuaj. listat e tilla themelore të nevojshme për ata që për herë të parë vendosi të trajtojë një kreativitet të tillë interesante.

Mjeshtëri në kopshtin e materialeve natyrore
Mjeshtëri në kopshtin e materialeve natyrore

Në Mjeshtëri kopsht nga një material natyror

Sigurisht, kur ju jeni duke ecur me fëmijën tuaj dhe për të diskutuar temën e punimeve në kopsht në vjeshtë me duart e tyre (Foto), ju do të në asnjë mënyrë një ide e madhe. Megjithatë, ju ende mund të përfitojnë nga këshillat tona dhe ose për të marrë ndonjë prej procesit të përshkruar - detajet.

Përbërja me gështenja

Në një kuti kartoni të vogël mbuluar nga copa përhapjen myshk apo kat carpeted gjethe të bukura.

gjethe të mëdha të butë lidhur në një tel dhe të vendosur në përbërjen e pasme mur. Zbukuro muret e gjethe, duke shtuar në një lule të thata të vjeshtës apo marr vesh kulpër.

Gështenjë bërë figura Cheburashka, e cila nga ana i lidhur ato në një kruese dhëmbësh.

Artikujt e bërë nga gështenja
Artikujt e bërë nga gështenja

Në një nga gështenja nga fytyra e poshtme bojë Cheburashka, para-pallto sipërfaqen e bojë të bardhë.

Vënë të tëra shifrat e ndërtimit, siç tregohet në foto.

Në mënyrë të ngjashme, dizajni dhe figura e një mace dhe shtangë dore, vë çdo gjë në faqen ekzistuese improvizuar. Ju mund të shkoni për të punuar në vepra artizanale në kopshtin e vjeshtës në temën e materiale natyrore me duart e veta më kreative dhe shtoni më shumë dhe se - diçka e tij.

Caterpillar gështenjë

Përgatitja e një qëndrim sipas zanateve tona, ajo mund të jetë thjesht një copë kartoni. Carpeted lë të qëndrojë.

Gështenjë Pierce alternuar wire një gjatësi korrespondon me gjatësinë e pista të planifikuara.

Ne kemi vënë vemje tonë stilizuar në një fletë, duke i dhënë trupi i saj një karakteristikë të caktuar lakimi i lëvizjes.

vemjet e prodhimit gështenjë
vemjet e prodhimit gështenjë

Dekoroj vemja unaza me ngjyra prej argjile, duke i vënë ato në mesin e pemëve gështenjë.

Në terren, gështenjë e madhe përshkruaj sytë, hundën dhe gojën vemjet përdorur plastelinë.

Top shkopinj brirë të ndritshme, të bëra edhe nga toothpicks dhe balta.

Hedgehog nga balta dhe shkopinj

Në sipërfaqen e artefaktet përhapur rastësisht lloj i vjeshtës ende jetën e gjethe, degë arborvitae, manaferrat kulpër apo mali hirit. Ngjyra e kuqe e këtyre manave do të japë një të veçantë motiv shije vjeshtë përshkruar në sipërfaqe.

Nga rozeta të mëdha të gjetheve të bëjë. Pse vetëm të bëj ato në gjysmë dhe të kthehet në një kashtë, është karakteristikë e trëndafila. Ankorimin strukturën, duke e bërë pjesën e poshtme të syth me një gjilpërë dhe fije.

iriq bukur bërë nga shkopinj
iriq bukur bërë nga shkopinj

Përgatitja e një fragment stilizuar të një pyll vjeshtë, ne të vazhdojë me zbatimin e iriq, i cili gdhend atë nga balta.

Duke lënë të paprekur iriq surrat, gjithë trupi është, hyj degët e hollë, ju mund të përdorni një kruese dhëmbësh ose një ndeshje, por me degë është më e besueshme.

Mbi gjemba mund të vendoset një mollë të vogël, të pranishëm, ose të bëjë duart tuaja, dhe ju mund të zëvendësojë mushrooms mollë, rrush, fletë ashtu si ju pëlqen më të mirë.

Fragment i nje pyll vjeshtë me banorët

Në kuti kartoni për zanateve në kopsht në vjeshtë me duart e tyre (foto) nga gjethet tretem tokës vjeshtë, si në përshkrimet e mëparshme. Ju mund të kryejnë një këngë dhe vetëm në një fletë të bardhë letre.

Zgjidhni gjethet e bukura të pemëve të ndryshme, çdo fletë është vendosur në tela, e cila është e mbështjellë në një kafe vetë pemë balta stylizing.

Bazuar në bazën e të përgatitur në mënyrë arbitrare tretem pemët bërë nga balta, në të cilën futur pemë. Këtu janë pyjeve lehtë dhe e thjeshtë trajtë të vjeshtak.

Familja e mban në pyll vjeshtë
Familja e mban në pyll vjeshtë

Tani argjila më interesante, nga kone të madhësive të ndryshme dhe konfigurimin, si dhe multi-colored, të gdhend një shumëllojshmëri të karaktereve çuditshëm dhe ngjyra e kafshëve të pyllit zanash.

Të kënaqet fëmija juaj nuk do të jetë e kufizuar, sepse fëmijët moderne nuk kanë komunikim të mjaftueshëm me Mamin dhe Babin, kështu që për ta kjo është një punë e përbashkët do të jetë një festë e vërtetë.

Artikuj prej perimeve

Nëse një shëtitje me mbledhjen e dhuratave të natyrës ju nuk keni kohë të mjaftueshme, ju mund të kryejnë një artizanale për kopshtin e fëmijëve për temën e vjeshtës të frutave dhe perimeve. Ka edhe një kuti të madhe për aplikimin tuaj me mundësitë krijuese të fëmijëve.

Forest kasolle kungull

Përshkruar në sipërfaqen e zanateve në kopsht në temën e vjeshtës me duart e tyre (fotot) e perimeve në lëndinë pyjeve. Për ta bërë këtë, të tregojnë imagjinatën, përhapja myshk, gjethet, lulet shtoni shkëlqim.

Plastelinë dhe fara lepim një ose dy ezhat, zgjidhni vendin e tyre në plan të parë të përbërjes.

Vjeshtë Kungull House
Vjeshtë Kungull House

Ne kemi vënë paksa në njërën anë të figurës pyjeve mbushur bërë nga karrota dhe majdanoz, për të ekzekutuar atë, si dhe i tërë përbërja është shumë e thjeshtë dhe të shpejtë.

Në qendër të vënë një kungull, kaloi më parë disa prej të trajnimit të saj. Në kungull sipërfaqe anën e parë është ulur, pastaj një dritare është e prerë me një thikë të mprehtë.

Top të mbyllur pyll tonë kasolle grusht kashte, siç tregohet në foto.

vazo fruta

Kungull është perime më popullor në prodhimin e zanateve vjeshtës, duke punuar me të është një kënaqësi, është vendi ku carousing dashuroj. Çfarë vagonave virtuoz janë fituar nga përdorimi i saj, vetëm një përrallë, por ne ofrojmë vepra artizanale më të thjeshta, për prindërit më të zënë.

Ne do të kryejnë një vazo në formën e pulave, e cila kungull është peeled dhe fara e parë, dhe pastaj të prodhojë një prerje artistike. Prerje telave me një asimetri të vogël në njërën anë, lartësia e të cilit duhet të jetë më pak.

tas bukur e frutave
tas bukur e frutave

Zvogëlimin Mos i hidhni tyre të kthehet bisht për pule, artikujt tonë e bërë nga perime në kopsht në vjeshtë me duart fotografinë e tij në dispozicion.

Ne mbushur fruta tona tas të ndryshme në dispozicion, dhe çfarë rrushi mirë - disa manaferrat.

Në një tabaka të vogël të vënë një leckë të bukur ngjyrë dhe vendin e fruta kungull, duke e vënë atë në një anë, anën e gjatë poshtë.

Të rrinë scraps e kungull, ju merrni një bisht të bukur.

Në anën e shkurtër e sipërme ankorimi kungull rrepkë të vogël të bardhë, pastrohet nga bishtave.

Styling rrepkë nën një kokë pule me një krehër.

Për pjesën e mbetur të sipërfaqes së tabaka Vendos fruta, përbërja jonë është e përgatitur.

Qengji me bandë të karrota

Ajo është gjithashtu tepër e thjeshtë, por hack shumë efektive, duhet dy lulelakër, disa karrota, piper.

Disa nga karrota prerë në katër këmbët, secili qëndron një kruese dhëmbësh të gjatë, ne organizojmë pjesë të karrota në një qëndrim në gatishmëri.

Në karrota të tjera të bërë prerje gjatësore në katër vende. Pas së cilës një pjesë e karrota përgatitura, rreth gjysma, të prerë në të gjithë.

qengji bukur me lulelakër
qengji bukur me lulelakër

toothpicks gjata stringing feta karrota, do të marrin lule stilizuar. Në fund të tjera të çdo kruese dhëmbësh lule mbërthyer në pjesën e mbetur të karrota, kemi marrë një vazo me lule.

Përgatitja e të qëndrojë për një qengj, artikujt e bere nga perimeve në kopsht në vjeshtë me duart e tyre (Foto), të vazhdojë për ekzekutimin e tij. Për të filluar, të prerë gjeth në kokat lakër e lulelakër.

Më e madhe dhe më e preferueshme, një kokë pak më të zgjatur është vendosur në një kruese dhëmbësh në një karotë. Më tej, në kokë e dytë lidhur me të parët me anë të toothpicks.

Në piper kryqëzim forcimin e çdo ngjyrë dhe të bëjë nga sytë në asnjë mënyrë. Veshët, ne do t'u shërbejë dy fletë fortifikuar.

Cheburashka e patate

Ju mund të jepni në garë dhe vetëm e bukur Cheburashka është e drejtpërdrejtë, por rezulton hack mjaft prekëse.

Marrë të dy patate të mundshme të mëdha të çdo ngjyrë, duke prerë në një anë.

I patate të tjera të mëdha të prerë në kokë dhe veshët, të gjithë të vënë së bashku me toothpicks. Në njërën anë të kokës të bëjë jashtë surrat futur butonat dhe rruaza.

Si për të bërë patate Cheburashka
Si për të bërë patate Cheburashka

Goja bërë nga scraps e patate.

Dy patate të vogla të prera në dy pjesë jo të barabarta, ajo do të jetë "duart" dhe "këmbët" cheburashka, atyre të bashkëngjitni trupit me toothpicks.

Nga njëra anë ne i japim një buqetë me lule, një mrekulli, një krijesë e bukur!

kungull i njomë Machine dhe karrota

Madhësia e makinës që ju zgjidhni për veten tuaj, në varësi të çfarë madhësie nuk keni këtë perime. Nga rruga, ju mund të bëni një makinë të tillë, dhe tavernë.

Ne fillojmë me karrota, prerë nga makinë e saj katër-wheel dhe pastrimin e pasme të makinës.

Ankorimin timon me anë të studs gjata me shkronja kapitale. Rrota e pasme është duke bërë gdhendur për të dekoroj makinën.

kungull i njomë Machine
kungull i njomë Machine

Nga një fetus prerë gjerësinë unazë prej 5-6 cm, prerë atë në gjysmë, kemi të pastër fara, i vendosur në krye të makinës si një trup, kapem me toothpicks.

Para dhe të pasme të prerë jashtë në "trup" dritare, dhe në krye të pjesës së ankorimit patate të vogla.

hack bukur për djem të rinj.

Caterpillar kastravec

Ky hack vetëm do spektakolare nga e gjatë kastravec hollë serë.

Prerë karrota dhe kastravec unaza e trashësie uniforme, atëherë të gjithë stringing alternuar në një tel të hollë.

Si për të bërë një vemje e kastravec
Si për të bërë një vemje e kastravec

Marrja sytë, hundën dhe gojën, brirët futet pendë onions gjelbër. Caterpillar hedhur në qëndrimin, ajo është gjithashtu e mundur për të hedhur jashtë gjethet dhe myshk.

Mjeshtëri nga kone

Kone është edhe materiali më i popullarizuar për zejtarisë, të qasshme dhe të paraqitura në një shumëllojshmëri të gjerë të natyrës. Mblidhni kone në një shëtitje në vjeshtë ka sugjeruar të jetë e mundur në sasi të mëdha në fakt në prag të Vitit të Ri, në mënyrë që ata janë shumë të dobishme për ne.

qethje ballaboks

Nga pëlhurë gri qep qese zgjatur me një fund të një e zgjatur, e cila do të surrat iriq. Gut-wrenching qese në anën e përparme dhe e mbush atë me pambuk.

Ne bëjmë një iriq surrat Qep sytë - rruaza, hundë - butonat e gojës dhe nga materiali në mustaqe dorë.

Hedgehog nga kone me duart e tyre
Hedgehog nga kone me duart e tyre

Pak larguar nga pjesa e ngushtë e qese, nga ana sewn në trupin e një iriq gatshme kone.

Pas Hedgehog është gati, dekoroj atë dhuratat e vjeshtës, në varësi të asaj që ju keni, sepse iriq do të jetë shumë më të ndritshme dhe më tërheqëse.

Ju mund të lënë një iriq si plotësisht vetë-mjaftueshme në zanate kopsht nga kone (fotot) në temën e rënies me duart e tyre. Megjithatë, në qoftë se ju keni materiale dhe kohë, ajo është e mirë për të përfaqësuar gjithashtu në qëndrimin e fragmentit të pyjeve e peizazhit vjeshtë, dhe ku për të vënë vepra artizanale tona - një iriq nga kone.

Përbërja Subject

Ky hack është gjithashtu shumë e thjeshtë dhe kryhet shpejt, është mjaft i përshtatshëm për fëmijët grupin e ri.

Ajo do të jetë interesante:   SI tërhequr për burrat besim

Nga kartoni prerë nga një rreth, mund të zbërthehet gjethet dhe myshk, vënë një degëz e malit hirit, e bërë nga kërpudha plastelinë dhe shpërndarjen e tyre në pastrimin.

Stepping prapa nga buzë e rrethit 5 cm, i vendosur në flagjelës tonë rrumbullakët mbështetje të plastelinë, fërkimit në qëndrimin e tij në të gjithë diapazonin.

Përbërja e kone me duart e tyre
Përbërja e kone me duart e tyre

Zam për të shfrytëzuar gunga balte, shtypur ata fort me njëri-tjetrin. Rezultati ishte një lloj i lëndinë pyjeve zanash-përrallë, rrethuar me bredha. Ju mund të hani këto në qoftë se ju doni - edhe gunga dhe bojë bojë të gjelbër.

Në një pastrimin ju mund të vendos disa hedgehogs mëdha apo të vogla e patate, gatuaj se nuk ka probleme.

banorët e pyjeve

Nga kone mund të bëhet jo vetëm hedgehogs, edhe pse në shpërndarjet është zgjedhja më të popullarizuara të autorëve. Ne ofrojmë vepra artizanale të thjeshta nga kone (foto) në kopsht në vjeshtë me duart e tyre, skena romantike në pyll.

Një më të mirë për këtë skenë do të qëndrojë rreth pemë e çdo trashësi, por në mungesë të tij, dhe një copë të përshtatshme kartoni.

Nga kone rrumbullakosura 2 dhe druri shumë masiv të mbledhur hero figura me lidh ata me balte.

Mjeshtëri në kopshtin e fëmijëve në

I bukurisë më delikate dhe të drurit "pakta" kone figura të mbledhur, gjithashtu duke përdorur plastelinë.

Zgjidh degët e banorëve të pyjeve tona duart dhe këmbët, janë të montuar në trup, gjithashtu duke përdorur plastelinë.

Hero të bashkëngjitni këmbët në shkallën e duhur, që simbolizon gjendjen e tij gjunjëzuar. Hands - shkopinj, duhet të jetë e bashkangjitur fort me njëri-tjetrin, mes tyre është futur një buqetë të bukur rënies së luleve.

Nga rrobat për të është e mjaftueshme për të bashkëngjitni pjesën e prapme të një fletë të gjatë dhe zam sytë.

Imazhi i bukur duhet të punojnë shumë për të marr këmbët hollë, shkopinj, bashkëngjitni atyre plastelinë. Duart duhet të jetë e hapur, por jo për të përqafuar dhe të papritur.

Si të lejojë fantazi vishen bukurinë tonë, të jetë i sigurt për të bashkëngjitni dekoratë qafën e malit hirit, i lidhur në një fije.

Në krye kapem kapak dhe të vendosur sytë habitur. Çfarë doli skenë të bukur romantike vjeshtë në pyll!

familja pinguin

Tepër të bukur dhe shumë e lehtë për të kollitem kryer, ajo mund të dekoroj shtëpi tuaj. Kjo mund të duket se kjo temë nuk është tërësisht në vjeshtë, por kjo është vetëm në shikim të parë, gunga që na jep natyrën e rënies.

Marr në vepra artizanale të bukura të qëndrojë, figurativisht prerë jashtë dhe dekoroj atë në simpati tuaj.

Dy gunga të vogla të pikturuar me bojë të bardhë, mund të aplikohet për një shkëlqim të argjendtë. Dy madhe dhe një të gungave të vogla të pikturuar me bojë të zezë.

pinguin bukur nga kone
pinguin bukur nga kone

Pas dries bojës, nga njëra anë kemi vënë bardhë bojë - penguins gjirit.

Në bazë janë forcimi simetrike dy kone të bardhë - pemët e Krishtlindjeve.

Kapem penguins të trajtojë, kokën, sytë, sqepin dhe gojën, i vendosur në një qëndrim, duke shtuar diçka me gëzof dhe me shkëlqim, e zbukuruar më tej me piktura.

e-mail juaj nuk do të publikohet.

FËMIJËT vepra artizanale për kopshtin e fëmijëve - INFONIAC

Kids vepra artizanale me duart e tyre

E plastike shishe, gurë, goma të vjetra dhe të tjera në shikim të parë sende të panevojshme, ju mund të bëni shumë gjëra .

Mjeshtëri me duart e tyre mund të përdoret për të dekoroj shtëpi ose kopsht , si dhe për të dhënë fqinjin e tij.

Fëmijët të dëshironi të marrë pjesë në prodhimin e artefakteve të gjallë dhe origjinale, sidomos nëse vepra artizanale për veten e tyre.

Shih gjithashtu: vepra artizanale nga kavanoza me duart e tyre

Kids Mjeshtëri nga shishe plastike

Verë apo dimër në rrugë, kafshët cute pak gjithmonë lodër do të argëtojë fëmijët.

Në këtë klasë mjeshtri ju mund të mësoni se si të bëjnë vepra artizanale penguins, duke përdorur shishe plastike.

Ju do të duhet:

- shishe pastër plastike (çdo madhësia)

- bojë akrilik

- një palë gërshërë.

Në vijim tregon skemën, e cila duhet të ndiqet për të bërë penguins:

Mjeshtëri kopshtit me duart e tyre. Gurë të jetesës.

Kjo mund të jetë një dekoratë shumë kreative dhe të dobishme për ndonjë kopsht apo oborrin e shtëpisë. Ju vetëm duhet për të gjetur një gurë të thjeshta dhe me bojë dhe imagjinatës për të marrë filluar.

Ajo do të jetë më e lehtë në qoftë se ju përdorni gurë të lëmuar. Por në fund, të gjitha varet në modelin dhe modelin që ju do të aplikojnë.

Këtu janë disa shembuj - kafshët pak, bugs, peshk.

Fëmijët jo vetëm që do të jetë interesante për të pikturuar, por edhe për të luajtur me gurë në kopsht.

Përveç kësaj, këto gurë me ngjyrë mund të përdoret për të dekoroj e brendshme dhe të jashtme.

Ju do të duhet:

- gur

- bojë akrilik

- furçë

- llak pa ngjyrë

- laps të thjeshtë

- gomë.

1. Përgatitja e gur, larë atë dhe le të thatë.

2. Bëni një laps në një model rok dëshiruar.

3. Filloni për të pikturuar në bojë uji opake.

* E pra, nëse ngjyra e gurit do të përshtaten figura tuaj. fotografi shumë të mira janë fituar me një skicë të zezë.

* Kur dries bojë, ju keni nevojë për të përhapur guri llak transparent, kështu bojë nuk është shuar.

Ju mund të bëjë dhe diçka më të komplikuara, të tilla si një gjarpër dhe një breshkë.

Edhe më komplekse version i këtij imazhin e një lepuri.

Kids vepra artizanale nga letra. E gjithë zona letër.

zanate të tilla për të bërë është shumë e thjeshtë.

Ju do të duhet:

- letër ngjyra

- gërshërë

- ngjitës (ngjit ngjitës)

Ju duhet të prerë nga shirita me ngjyra letre, sheshe, etj dhe të bëjnë swings, slides, shkallet, tavolina, walkways dhe më shumë.

All imagjinatë të kufizuar - të krijuar atë dëshirë dhe për të ndërtuar vendin, të cilën ai e ëndërruar.

Mjeshtëri për shesh lojërash për fëmijë. Giraffe nga goma dhe shkrimet.

Very gjirafë të bukur mund të bëjë për një shesh lojrash ose kopsht.

Ju do të duhet:

- një gomë e vjetër

- 2 log (të shkurtër dhe të gjatë)

- nje shishe plastike.

- sytë e lodra të vjetra

- Lake (për bishtit)

1. dripped gjysmë autobus.

2. Nga shkrimet të shkurtër të bëjë feçkë dhe të lidheni atë me shkronjën T me një regjistër të gjatë, duke përdorur thonjtë. Trungu i një gjirafë në foto ka një gjatësi prej rreth 1 metër, dhe kokë - 25-30 cm.

3. hedh në një druri të gjatë të ardhshëm të gomave (shih. Picture).

4. Përgatitja e një shishe plastike dhe e bëri veshët e saj për një gjirafë. Më tej, këto veshët, bashkangjitni me zam apo thonjtë në surrat.

5. Sytë e kafshës mund të nxirren nga kapakët nga shishe plastike. Në çdo kapak zam sytë e lodra të vjetra (ose mund të tërheqë shënues tyre).

6. hundëz lotim ju duhet për të bërë bishtin e një gjirafë.

7. Ajo mbetet vetëm për të pikturuar një kollë e thatë në mënyrë që ajo dukej si një gjirafë.

Mjeshtëri për kopshtin e fëmijëve. Zebra e gomave dhe shkrimet.

Si dhe gjirafë, zebra, ju mund të bëni, dhe savanat afrikane mbushur me një tjetër kafshë.

Ju do të duhet:

- 1 gomë

- 2 logs

- sytë e lodra të vjetra

- shishe plastike

- lotim

1. Së pari gërmuan në gjysmë gomave.

2. Nga shkrimet bëjë pak fytyrë dhe qafë. objekte bust në imazh ka një gjatësi prej rreth 70 cm, dhe i pari është 25-30 cm.

3. hedh në një regjistër pranë autobusit.

4. Nga shishe plastike bëjnë veshët dhe atyre të bashkëngjitni surrat.

5. Sytë mund të bëjë jashtë kapele nga shishe plastike ose pjesë përdorimin e lodra të vjetra.

6. Nga lotim gufim mund të bëj bisht dhe të futur në furçë bërë nga gomat e vjetra.

7. Hunda mund të bëhet duke përdorur gome të trashë.

8. Mbetet për të pikturuar vepra artizanale.

Fëmijëve artikull bërë me dorë nga një shishe plastike

Duke përdorur shishe plastike mund të bëjë një shumë të zanateve të bukura dhe ndonjëherë edhe të dobishme.

Merrni, për shembull, prizë për junk. Të bëjë ajo nuk është e vështirë, por ajo do të vijë në fashionistas pak i dobishëm që mund të ruhet në bizhuteri e saj, brushat dhe lapsa.

Gjithashtu kjo hack mund të përdoret si një vazo për lule.

1. Përgatitja e një shishe dhe duke përdorur thikë shkrimi prerë pjesën e lartë.

2. gërshërë përdorni, prerë në shishe (në mes) strips hollë e gjerësi të barabartë.

3. Tani ju duhet të bëj strip. Bëjnë atë në mënyrë që ata janë pingul me shishe.

4. Filloni të bëj rrip në mes. Tjetra ju duhet të fillojë çdo brez për tjetër (ose 2), kështu që ju do të bëjë pjesën e sipërme të Artizanatit.

5. Mbetet vetëm për të rregulluar prizë.

Kids vepra artizanale nga shishe

Një shumë e zanateve interesante për shtëpi dhe kopsht mund të gjenden në artikullin tonë:

Çfarë duhet të bëjë e shishe plastike?

Për të mësuar se si të bëjnë mjellmat nga autobusët e ndryshme, kanë një vështrim në faqen tonë:

Shumë e zanateve interesante mund të gjenden në tonë artikull zanate duke bërë me duart e tyre: foto, diagramet, udhëzime

porcion Crafts foshnjore. Ide.

lënë një koment

Mjeshtëri rreth Vjeshtë në kopshtin e fëmijëve - Mjeshtëri Hands VET

Kids - madje edhe ato artist! Ata janë në çdo kohë të vitit, do të gjeni një ushtrim interesante veten simpati. Në dimër, fëmijët prerë snowflakes Mësues dekorata e Krishtlindjeve dhe garlands, e bëjnë qirinjtë applique dhe Santa Claus. Pranvera - mbledhur dhe aguliçe thata përbëjnë një bunches të bukur të gjelbëra të lulëzuar të parë ose twigs. fëmijët Summer lumtur seashells rezervave dhe gurë detit. Dhe në vjeshtë - me një arush ecën në shtëpi të gjitha llojet e materialeve të ndryshme natyrore, në mënyrë që më vonë përdorimin e tyre me duart e tyre në nenet bërë me dorë e fëmijëve. Gold "Harvest" koha për të mbushur kabinete dhe raftet largpames rinj bagatelles më të paimagjinueshme: kone pishe, acorns, kashtanchikami, twigs, shkopinj, kashtë, pupla, gjethe, dhe madje edhe pjesë të leh dhe myshk të thatë. thesare të tilla në mënyrë të përkryer të dobishme për të bërë vepra artizanale me temë "Vjeshtë" me duart e tij për të shkollës dhe kopshtit. Dhe kur ju të kombinuar ato me perime, arra, plastelinë dhe letër me ngjyrë - të marrë përbërjen e vërtetë të vjeshtës me histori të plotë dhe karaktere zbavitës. Klasat e detajuara mjeshtër me fotot nuk duken më tej!

Si për të bërë vepra artizanale në temën "Vjeshtë", me duart e tij për të shkollës

Sa e bukur bota rreth nesh! Është e pamundur të mos e vini re bukurinë mrekullueshme e lë kuq vjeshtës, forma të çuditshme të frutave dhe manaferrat, ngjyrave të ndritshme të luleve, fluturat fund pabesueshëm ngjyra dhe pupla, varieteteve të pazakontë e gurë dhe predha. Të gjitha këto mrekulli mund të shihet jo vetëm duke kaluar kohë në prehër të natyrës, por përdoret edhe për qëllime të dobishme. Për shembull, në hartimin e brendshme në shtëpi me duart e tyre, ose krijimin e zejtarisë mahnitshme bërë nga materiale natyrore në shoqërinë e fëmijëve.

Por, si për të bërë vepra artizanale me duart e tyre mbi "Vjeshtë" për shkollën? Si te zgjidhni një komplot interesante për një produkt? Sa kohë dhe materialet e nevojshme për regjistrimin e një përbërje të vogël? Nëse ju më parë nuk duhet të ngatërresë me vepra artizanale moshës shkollore vjeshtë, të jetë i sigurt për të shqyrtuar këshillat tona dhe me guxim të vazhdojë me procesin e interesante!

Për të krijuar vepra artizanale të bukura nga materiale natyrore në temë Rënies mbajnë materialet e mëposhtme:

 • Predha arre - për të simuluar pjesëve të trupit të kafshëve ose kapele kërpudhave;
 • kone FIR - për të krijuar karaktere të mahnitshme dhe elementet dekorative;
 • tharë manaferrat - si elemente të vogla të bjerë kompozime;
 • . Lule të thata dhe gjethe - për aplikime, imazhi sfond në një përbërje të madhe mbeturinave, etj;
 • kashtë - për të krijuar elemente thurur;
 • gështenja, acorns, arra janë përdorur për pjesë të ndryshme të trupit të njerëzve, kafshëve dhe karaktere fantazi;
 • predha vezë, leh, Moss - për të dhënë një dorë bërë artikull më natyrore të specieve vjeshtës;
 • twigs dhe shkopinj - për "ndërtimin" e kasollet, puseve, shtrigat mortaja, etj;
 • perime, fara, drithëra luledielli dhe misri, bizele, fasule;

Përveç nga materiale natyrore gjithashtu do të kërkojë mjete shtesë dhe furnizimet e zyrës: balta, ngjitës, thikë, gërshërë, laps, letër me ngjyrë, kartoni, clips letër, kunjat, fije, sunduesit. Fëmijët e vegjël hack duart tuaja, zakonisht nuk merr minuta më shumë se 30-40. Përbërja më fantastike me karaktere të shumta dhe një shumëllojshmëri të pjesëve të vogla - nga 2 orë në 2 ditë, në varësi të nivelit të vështirësisë së klasës mjeshtri!

Artikujt e bërë nga materiale natyrore me temë "Vjeshtë" për shkollën: klasë mjeshtër me fotot

Artikujt e bërë nga materiale natyrore me temë "Vjeshtë" - një mësim të shkëlqyer, është dashur të fëmijëve për një periudhë të gjatë kohore. Në fillim, fëmijët me një interes të mirëfilltë të mbledhura nga gjethet pyjore, acorns, gështenja, twigs dhe gurë. Pastaj, duke mbledhur gjithë imagjinatën e tyre, shpikin historinë e tyre në lidhje me thesaret e pasura të vjeshtës. Vetëm atëherë, nën drejtimin e prindërve të tyre, të fillojë të prodhojë duart e tyre artizanale magjike për master klasave me fotot.

Materialet në klasë mjeshtër të zanateve të shkollave nga materiale natyrore në temën "Vjeshtë"

 • mbuluar nga një kuti të gjerë të këpucëve
 • twigs hollë trashësi të njëjtë
 • gjethe të thata - 10-12 copë.
 • degët e trashë - 3-4 copë.
 • cones bredh - 2 cope.
 • kore butë
 • dega - 2 copë.
 • arra - 1 pc.
 • gështenja - 3-5 copë.
 • letër me ngjyrë (ngjyrë kafe, e kuqe, portokalli, jeshile)
 • zam armë
 • gërshërë dhe thikë
 • gotë plastike
 • laps
 • fije leshi dhe të kuqe kafe
 • plastelinë

Hap pas hapi instruksionet për zejtari master klasë vjeshtës nga materiale natyrore me duart e tyre

 1. Përgatitja përbërjen bazë: rrokullisje kapakun e një kuti këpucësh dhe e vë brenda letër me ngjyrë kafe apo të gjelbër. Ajo do të shërbejë si një bazë. Nga twigs hollë të njëjtën trashësi, prerë "shkrimet" dhe kasolle zam armë zam.
  llaçi formuat Baba Yaga. Për këtë qëllim, një gotë plastike jashtë obkleyte kore të butë, por brenda - lë të verdhë.
 2. Zam në bazën e shtëpisë (në këndin e sipërm të djathtë të përbërjes) dhe stupa e Baba Yaga (këndin e poshtëm të majtë).
 3. Nga dy kone bredh bëjnë me duart e tyre në trup dhe kokë e Baba Yaga. Për flokët, përdorni lëkurë kafe, sy dhe gojë shkop plastelinë. Tie një magjistare në shallin e saj të kokës. Karakteri Seat në një mortajë.
 4. I degëve dhe guaskë arre bien për fole druri. plastelinë White rrokulliset vezë dhe vënë ato në fole. Vendi pemë pranë kasolle. Dega Grease zam nxehtë dhe sasi e vogël me gjethe shqyer.
  Në anën tjetër të stol kabinës vendosur të shkopinjve të trashësi të ndryshme. Ka gjithashtu mund të kalojnë rrugën e myshk.
 5. Në fazën përfundimtare të shpërndara kudo "rënë" fletët. Zhvillohet nën një pemë në një grumbull të gështenja. pastrimin e plotë moss gjelbër.
 6. Artikujt e bërë nga materiale natyrore në temën "Vjeshtë" nga klasa mjeshtër me fotot gati! Jepni saj një të thatë të mirë dhe të paraqesë në shkollë.

Kids Mjeshtëri nga balta dhe kone në temën "Vjeshtë" për kopshtin e fëmijëve: Hapi klasë mjeshtër

Duke punuar me materiale natyrore, fëmijët janë të bashkangjitur në bukurinë dhe të mësojnë për të aplikuar mjedisin ekonomik, të mësuar për të mbrojtur bimët natyrore nga shkatërrimit të papërligjur. Mjeshtëri fëmijë të bukur është nga balta dhe kone me temë "Vjeshtë" do të jetë një shembull i mirë për fëmijët pėrshtatshme trajtimit të natyrës dhurata vjeshtës. karaktere interesante dhe një komplot të thjeshtë do të dekoroj dritaren e një ekspozite të shkollës për vjeshtë pushime. Gjëja kryesore - për të mbledhur materiale në kohën e duhur dhe të vënë mënjanë disa kohë për procesin e krijimit zanatet me duart e tyre.

Materialet në zanatet e fëmijëve master klasë mbi temën "Vjeshtë" për kopshtin e fëmijëve

 • pisha dhe bredhi kone
 • temat e thatë diametër prej 1 deri në 5 mm
 • plastelinë të ngjyrave të ndryshme
 • gjethe të thata shumëngjyrëshe
 • lule të thata
 • zam armë
 • thikë dhe gërshërë

Hap pas hapi instruksionet për zanate vjeshtë e fëmijëve master klasë është nga kone dhe balte me duart e tyre

 1. Filloni prodhimin e një iriq nga koka e tij. Për ta bërë këtë, të marrë një kon madhësi bredhi vogël. Nga blu roll balta dy glazik. Brown - hundë. Mos harroni tab kuqe. Bashkangjit të gjitha elementet në kokë.
  Pastaj merr një kon hapur pishe të madhe dhe atë në kokë. Kështu iriq shfaqet në trup, "gjemba".
 2. Që hedgehogs tabs shkurtër të ndërpresë copa e shkopinj të hollë 4 1-2 cm secila.
 3. Në trupin e një iriq Bashkangjit 4 copa të plastelinë.
 4. Zam këmbët në trupin e një iriq, fort shtrëngon qarqet e tyre plastelinë.
 5. Kujdesuni për të bërë kompozime. Për të krijuar një kafshë të egra të shtrirë në një fletë kartoni gjethet zverdhur e pemëve, tjetër për të hedhur një lule dhe swirls, të vënë një iriq pak dhe do ta mbulojë gjethe një vjeshtë.
  Fëmijëve bërë me dorë artikull nga plastelinë dhe kone me temë "Vjeshtë" hapi magjistar-klasë gati!

Beautiful bërë me dorë artikuj mbi temën "Vjeshtë" me duart e tij për kopsht, klasa mjeshtër me foto

Kids në moshën e kopshtit janë veçanërisht të ndjeshëm ndaj mrekullitë. Bëni një zejtari të bukur fëmijë në temën "Vjeshtë", me duart e tyre në klasën tonë master. Pjesa tjetër e siguroi, "qyteti magjik" nga materiale natyrore të frymëzojë artist tuaj për zbulimet dhe arritjet e reja. Përveç kësaj, ky produkt do të jetë një e vërtetë "shtëpi" për houseplants dhe thesar për një ekspozitë tematike në kopshtin e fëmijëve.

Materialet në zanatet e master klasë në "Vjeshtë" për kopshtin e fëmijëve

 • saksi
 • gurë të mëdhenj të madhësive të ndryshme dhe forma
 • pebbles të vogla banesë
 • tokës dhe tallash
 • acorns dhe gështenja
 • twigs dhe shkopinj
 • gjethet e vjeshtës
 • ndeshjet
 • tela fleksibël
 • qelqi balls dekorative
 • ladybugs Decorative Velcro
 • letër me ngjyrë
 • thikë dhe gërshërë
 • varaku ngurtë
 • bojë akrilik
Ajo do të jetë interesante:   Si për të shtypur në printer dhe kompjuter Windows 7

Hap pas hapi instruksionet për zanatet e master klasë në "Vjeshtë" në kopsht me duart e veta

 1. Përgatitja e një tenxhere lule. Plotësoni atë me tokë për cacti dhe u ul bimë të vogla, të përshtatshme duke i vënë ato në edges. Pastaj derdh në tokë me tallash dhe instaloni gurë të mëdhenj të sheshtë - themelet për shtëpi në të ardhmen.
  Një gur i madh me një ngjyrë fytyrat e sheshtë në ngjyra të ndryshme, të pikturuar muret e dritares, një oxhak dhe dyert. Shtëpia rezulton e vendosur në bazë.
 2. Sigurohuni që cacti nuk vendoset shumë të afërt me objektin e zanateve tuaj vjeshtës. Mundohuni për të mbjellë ato me duart e tyre në vendin më të përshtatshëm.
 3. Rreth bimëve të gardhe të vogla dekorative, pebbles të vogla banesë. Një palë e gurë në formë të përshtatshme të përdorura për të krijuar tabelën magjike. Vendosur atë në shtëpi, e vënë krah për krah dhe në krye të rruaza qelqi miniaturë.
 4. I ndeshjeve (shpazhek) dhe Rewind stol teli. Me ndihmën e shkopinj dhe kapelet nga acorns bëjnë duart e tyre një kërpudha gjigante magjike. Vënë përbërjen mes bimëve të mbjella në zeje.
 5. Kashtanchik deri në mes të rrugës ngjyrë të verdhë, plastelinë vendosur në "këmbë". Do të bjerë kërpudhat. Bashkangjisni krye të lë zverdhur dhe Mollëkuqe.
 6. Sigurohuni që çdo bimë në vjeshtën e shkrimit tuaj bërë me dorë ka qenë e ndarë nga gardh tjetër improvizuar bërë nga predha, pebbles apo ndeshje.
  E telit mbetur i modeloi me duart e veta në trajtën e një fener. Instaloni atë në afërsi të shtëpisë. Ai do të japë një dorë bërë artikull vjeshtë pak e ngrohtësi dhe rehati.
 7. Sjellë në një fund të gjitha detajet: zam një kovë të vogël të fletë metalike të qëndrueshme, zam ku ju doni ladybugs shpërndara lë rënë në mënyrë të shkujdesur.
 8. Beautiful artikull bërë me dorë në "Vjeshtë", me duart e veta për kopshtin e fëmijëve gati! Mund ta dërgoni në ekspozitën kopshti vjeshtës, ose të largohen nga shtëpia për gëzimin e një fëmije.

Mjeshtëri në temën "Vjeshtë" me duart e tyre - kjo është aktivitet fun dhe funny për të dy fëmijët dhe të rriturit. vepra artizanale bukur vjeshtë për shkollë dhe kopsht mund të jetë bërë nga materiale natyrore, të mbledhura gjatë një shëtitje në park. Lë, twigs, arra, acorns, pebbles, perime, argjila dhe materiale të tjera do të jenë të rëndësishme në këtë proces. Por është po aq e rëndësishme për të zgjedhur një seminar cilësisë në fotot dhe videot. Ne shpresojmë se mësime tona në krijimin e projekteve artizanale me temë "Vjeshtë" Shpresojmë që të gëzojnë!

Mjeshtëri për duart vjeshtë për kopshtin e fëmijëve ...

Kids vepra artizanale në temën e vjeshtës - një terren të mbarështimit të pashtershme për kreativitet. Për të krijuar ato, ju mund të përdorni materiale tradicionale dhe natyrore, dhe objekte të tjera interesante dhe gjëra.

900 + kanale televizive! 5 EURO / muaj! 900 + kanale ruse! Pa pagesë provë! Garanci Quality! 5, EURO / Përmbledhje servisaRegistratsiya muaj! / VhodPreimuschestvaOtzyvytelevizor.tv18 + Fshih reklama

Këto ide të thjeshta për të ndihmuar fëmijët të zbulojë të gjitha aspektet e krijimtarisë dhe të mësojnë për të parë pjesët e botës natyrore rreth tyre, madje edhe në gjërat e zakonshme shtëpiake.

Mjeshtëri në vjeshtë, në kopshtin e fëmijëve

Në vjeshtën e fëmijëve dhe të rriturve janë kthyer në temën e studimit të perimeve. Pse nuk e bëjnë një ndihmë vizuale - karrota? Merge letër portokalli në formë roll.

Një listë e letër portokalli
Një listë e letër portokalli

Zam atë në të dyja anët në kënde të ndryshme. Në njërën anë të qoshet prerë. Zam shkopinj copëtuar zarzavate. Paper karrota-gati!

Paper karrota
Paper karrota

Një të vërtetë të bien zanate mund të jetë bërë nga pllaka e disponueshme. Të gjithë ju duhet - për të pikturuar anën e jashtme të pjatë e poshtme në të gjelbër ose të verdhë sfungjer shkumë

Sfungjer për të aplikuar bojë
Sfungjer për të aplikuar bojë

dhe të aplikojnë me një shkop pambuku në sipërfaqe pikturuar e pika të kuqe.

Pikët buds pambuku
Pikët buds pambuku

Zam pjesë e poshtme drejtkëndëshe kartoni kafe - dhe tani është gati të vjeshtës pemë molle. Ajo do të bëhet edhe më tërheqëse këtë mollë, nëse Apple për të përdorur ndonjë objekte të vogla të rrumbullakëta, zam ata me polimer ngjitës.

tree Apple nga pjata e disponueshme
tree Apple nga pjata e disponueshme

Mund të bëhet edhe më shumë pemë origjinale dekorativ: rrethuar në kafe fëmijë kartoni trajtuar në bërryl,

Trungu i pemës së trajtuar vulë
Trungu i pemës së trajtuar vulë

prerë dhe ngjitur mbi atë me ngjyrë gjethe letër vjeshtë. Ky hack mund të përdoret si një dekoratë në kuti. Në këtë rast, stilolaps dhe lë të prerë ne aplikojmë një letër transparent ngjitës dhe anën e kundërt të së njëjtës letër ngushtë ngjitëse.

pemë Vjeshtë - dekoratë në dritare
pemë Vjeshtë - dekoratë në dritare

Interesante kjo rezulton pema applique letre crumpled.

Glue letër crumpled
Glue letër crumpled

Formimin e trungut dhe degëve të saj.

Trungu i pemës së letër crumpled
Trungu i pemës së letër crumpled

Pastaj zam ato të ndritshme clumps të verdhë-kuqe e napkins ose paketimit letër në vend të gjetheve dhe frutave.

pemë Vjeshtë e copa letre
pemë Vjeshtë e copa letre

E një qese të letrës dhe copa letre me ngjyrë përftohet pemë mahnitshme vjeshtë. Paketa është e prerë në shirita të vogla, të cilat janë përdredhur pastaj në degët e një peme. Për hack ishte më shumë vlerë të ngurta para-aplikuar për shirita të zam letër.

Pritini qese në shirita
Pritini qese në shirita

Nga degët e gjethet e pemëve janë ngjitur. Forma e lakuar e strips shtrembëruar e bën atë të duket si një pemë zanash-përrallë.

pemë Vjeshtë prej letre
pemë Vjeshtë prej letre

Gjithashtu, ju mund të nxjerrë majën e pemës, bagazhin e cila është bërë nga një listë prej gjysmave letër higjienike. Zam për një gjysmë fletë A4 dhe dekoroj majën e feta e letrës butë me ngjyrë.

Trungu i rrotull kartoni
Trungu i rrotull kartoni

Të plotësuar imazhin e butonave të vogla të kuqe që imitojnë mollë vjeshtë.

Jablonka
Jablonka

Në qoftë se ju përdorni një copë letër në një listë, ju merrni një pemë tre-dimensionale. Vënë në letër të kuqe pika të gjelbra - janë mollë të ardhmen. Jepni bojë të thatë

dots-mollë e kuqe
dots-mollë e kuqe

letër rumpled.

letër rumpled
letër rumpled

Të kurorëzon mirë të mbahen para se të bllokoj atë në bagazhin, një prerje roll në pjesën e sipërme dhe të kthehet poshtë strip jashtë.

roll kartoni inçizuara
roll kartoni inçizuara

Ne kemi vënë në letër crumpled në një listë, duke formuar një pemë kurorë mollë.

Hack vjeshtë Apple
Hack vjeshtë Apple

pemë vjeshtë mund të bëhet nga listat kartoni dhe gjethet e vërtetë vjeshtë. rrotullon karton prerë dhe ngjyrosur kafe. Gjethet e përgatitur dhe materiale natyrore të tjera Autumn: acorns, gështenja, fara Rowan, degë, panje.

Ngjyrosje rrotullon kartoni
Ngjyrosje rrotullon kartoni

Zam gjethet dhe dhurata të tjera të bien në roll kartoni. Ju mund të dekoroj pjesë rezulton të vjeshtës pyjore dy hedgehogs simpatik nga balta dhe gështenjë.

pyll vjeshtë me duart e veta
pyll vjeshtë me duart e veta

Si Mjeshtëri në temën e vjeshtës me duart e tyre për shkollë mund të bëjë një varëse të bukur të bërë nga materiale natyrore - degë druri, pisha dhe bredh kone, të thata arra Physalis dhe komponentëve të tjerë.

Materiale për zanatet
Materiale për zanatet

një produkt i tillë është organikisht përshtaten në zyrën e shkollës apo sallë.

Pezullimi i materialeve natyrore
Pezullimi i materialeve natyrore

Ju mund të përdorni kone për të krijuar karaktere qesharake - të tilla si hedgehogs. Mjeshtëri bazë të marrë një shishe të vogël plastike dhe të mbyllë atë me një leckë të trashë. Në zam pëlhurë fillojnë njëri pas kone tjera. Paste në mënyrë që i tërë shishe.

cones ngjitës
cones ngjitës

Zam sytë dhe veshët e iriq. Dekoroj Mjeshtëri Gifts të vjeshtës - mollë, Rowan, sprigs. Hedgehog nga kone dhe shishe - gati!

Hedgehog nga kone dhe shishe
Hedgehog nga kone dhe shishe

Nga gunga dhe ndjeu mund të jetë Squirrels simpatik acorns.

Ketri nga gunga dhe ndjeu
Ketri nga gunga dhe ndjeu

Ketrat mund të bëhet nga balta dhe pisha kone.

Ketri nga balta me një bisht të gunga
Ketri nga balta me një bisht të gunga

Dhe me gjethe panje, sy lodër dhe pjesë e kone pishe ngjyrë letër lehtësisht të transformuar në zogj. Nëse e dëshiruar, ju mund të bëni një tufë të vërtetë të shpendëve - ajo nuk ka marrë shumë kohë.

Zogë nga gunga
Zogë nga gunga

Bird i liderëve mund të bëhet pak më ndryshe. Janë të lidhur me gështenjë zam, kone pishe dhe e lë - ne do të trupit, kokë dhe krahë.

Trupi, koka dhe krahët e zogjve
Trupi, koka dhe krahët e zogjve

Nga degët e hollë endje një fole. Lë të endura në fole, duke u përpjekur për të mbyllur boshllëqet midis degëve.

Nest e twigs dhe gjethe
Nest e twigs dhe gjethe

sytë ngjitës dhe sqep e zogjve, atëherë vendin e tyre në fole. Ky hack lehtë mund të dekoroj çdo ekspozitë vjeshtë.

Zogjtë në fole
Zogjtë në fole

Një tjetër hack i këndshëm dhe shumë e thjeshtë në vjeshtë - pemë nga kone. letër mëndafshi bërë topat "bien" ngjyra - jeshile, portokalli, të verdhë, të kuqe. Vendos në "thekon" gunga zam dhe futur ato në topa letre.

pemë vjeshtë nga kone
pemë vjeshtë nga kone

Mjeshtëri të shquar vjeshtë është një pastrimin me kërpudha. Mushrooms bëjnë të acorns dhe gështenja, ndreqim të gjitha detajet e artizanatit balta.

Mushrooms e gështenja dhe acorns
Mushrooms e gështenja dhe acorns

Ky njeri pak funny nga materiale natyrore! Ne bëjmë gështenja ose acorns në gropat dhe futur ato në një ndeshje. Ne të rregulluar të gjitha pjesët me zam.

Njeri nga materiale natyrore
Njeri nga materiale natyrore

Nga brumë të kripur jashtë hedgehogs shumë të bukura vjeshtë.

Hedgehogs e brumë kripë
Hedgehogs e brumë kripë

Një tjetër ide e madhe vjeshtë për fëmijët e të gjitha moshave - krijimi i pezullimit të brumë kripë.

Paint pjesët e brumit në ngjyrat e vjeshtës. Hap ato në shtresa të trashësi prej rreth një centimetër dhe prerë gjethet duke përdorur molds e formave të ndryshme dhe madhësive.

Kallëpe e brumë kripë
Kallëpe e brumë kripë

gjethet e thara në ajër të hapur dhe të varur e tyre mbi vargjet në degët e pemëve.

Maple Leaf e brumë kripur
Maple Leaf e brumë kripur

Përbërja e brumit kripë
Përbërja e brumit kripë

Përbërja shumë e bukur në temën e rënies mund të bëhet e konsoliduar në masë e ajrit për modelimin. Masa hap një shtresë e hollë dhe presion kundër një fletë të vërtetë vjeshtës. Pritini fletë pirg shënuar.

fletë të shtypura Cut
fletë të shtypura Cut

Ne kryerjen hapjen në krye. Ne shohim përpara për të, kur dries masë dhe bojë atë në ngjyra të ndritshme e vjeshtës. Gjethet që rezultojnë janë pezulluar për një shkop. "Vjeshtë lë" Përbërja gati!

përbërje
Përbërja e "gjethet në vjeshtë"

Nga balta për të bërë një pamje të bukur vjeshtë. Baza e zanateve është marrë një copë kartoni, e cila është ngjitur në detajet e foto.

Duke filluar për të kollitem në vjeshtën e plastelinë me faktin se ne të rregullojmë trungu dhe degët e pemëve thupër.

thupër
thupër

Zam e lë të verdhë dhe bar të verdhë. Dekoroj qiellin me re dhe një tufë e zogjve fluturues larg. Në kërpudhave mbjelljen tokë, pema e Krishtlindjeve, pema e Krishtlindjeve dhe Hare.

Hack në rënien e plastelinë
Hack në rënien e plastelinë

Classic vjeshtë vepra artizanale perime çeliku nga plastelinë.

Autumn hack perime nga plastelinë
Autumn hack perime nga plastelinë

Një tjetër ide e madhe për artin vjeshtë janë aplikimet e lë.

Butterfly nga gjethet dhe shkopinj
Butterfly nga gjethet dhe shkopinj

Aplikimi i materialeve natyrore
Aplikimi i materialeve natyrore, "Beetle"

Ju mund të dekoroj një pemë portbagazh kartoni në këto gjethet në vjeshtë të thatë.

Aplikimi i lë
Aplikimi i fletë "pemë"

Kjo kërkesë thjeshtë si edhe fëmijët më të rinj.

Aplikimi i gjethe të thata
Aplikimi i 'pemë' gjethe të thata

Një gjethe vjeshtën e këtyre kurorës mund të bëhet për topin e ardhshëm vjeshtë. Mos harroni të marrë një foto të fëmijës suaj, kur ai të bëhet mbret i rënies!

Zam lë të rrethit letër
Zam lë të rrethit letër

Kurora e gjethe panje
Kurora e gjethe panje

Por Turqia zog me një bisht luksoze e gjethet në vjeshtë.

Turqia me bisht fletë
Turqia me bisht fletë

E copa me ngjyra të ndjerë mund të bëhet kurorë shumë të ndritshme vjeshtë.

Vjeshtë kurorë prej shajaku me ngjyrë
Vjeshtë kurorë prej shajaku me ngjyrë

Me ndihmën e laminator dhe gjethet e vërtetë në vjeshtë mund të jetë një udhëzues interesante për fëmijët. Ne mbledhjen gjethet e llojeve të ndryshme të pemëve. Është e dëshirueshme për të mbledhur disa pjesë nga çdo lloj i drurit, tri fletë lisi, katër Maple Leaf, Rowan tri fletë, pesë fletët e shelg, dy fletët e gështenjës, tre gjethet e verr. Laminating ato.

laminating lë
laminating lë

Pritini gjethet petëzuar.

prerë gjethe
prerë gjethe

manualet e trajnimit për qëllim: për të njohur fëmijët me llojet e pemëve dhe të jenë në gjendje të bëjnë dallimin në mes tyre. Ne ofrojmë fëmijëve gjethet zbërthehet nga tipi dhe emrin e tyre.

përfitim
Manual "lë"

Shumë me siguri do të gëzojnë buqetë në vjeshtën e gome shkumë ose foamirana. Pritini gjethet e formave të ndryshme. Paint theksoj edges dhe venat në gjethe.

Prerë dhe ngjyra e lë
Prerë dhe ngjyra e lë

I kanaçe plastike dhe degëve të bëjë tas vjeshtë. Sprigs siguruara me shirit të dyfishtë njëanshëm.

Vjeshtë vazo
Vjeshtë vazo

Vendoseni në një tas dhe e lë të plotësuar përbërjen e degëve dhe kone pishe. Bouquet në temën e foamirana vjeshtë - gati!

Bouquet në vjeshtë
Bouquet në vjeshtë

Shumë e përshtatshme janë vepra artizanale në vjeshtë në kopshtin e fëmijëve - ata janë të lehtë për të bërë dhe mjaft interesante për fëmijët e vegjël.

Shikoni klasë shumë të bukur mjeshtër "Si për të nxjerrë vjeshtë"

Si për të nxjerrë vjeshtë
Si për të nxjerrë vjeshtë

PUNA DHE Mjeshtëri topic "Vjeshtë" Duart VET | PODELKI-DOMA.RU

Ajo boton klasat mrekullueshme mjeshtër lexuesit tanë dërguar në konkursin " të gjitha ngjyrat e vjeshtës " -2014. Mjeshtëri me duart e tyre mbi "Vjeshtë" do të jetë e dobishme në kopësht ose në shkollë.

New punëtori Konkurs Vjeshtë në vitin 2015 u zhvillua këtu: //podelki-doma.ru/news/novyiy-osenniy-konkurs-master-klassov

Shih gjithashtu punën e 2016 konkursit: "Vjeshtë ari jonë, produktivitetit»

Ne ju ftojmë për të marrë pjesë në vjeshtë 2017 konkurs të !

Mos mosrespektimi punën tuaj të preferuar (që ju mund të lënë komentet ose të ndajnë me miqtë në rrjetet sociale), kjo mund të ndikojë në zgjedhjen e fituesit.

artizanatit dhe punon në temën "Vjeshtë":

13. pikturë "Vjeshtë Bouquet". Autor - Julia A. Efraimi.

Osenniy-buket

dostochka salat

15. gështenjë vemje. Autorët - Olga dhe Dima Shevtsov.

Kashtan gusenica

2. Paneli "Ngjyrat e vjeshtës" nga gjethet. Autor - Natalia V. Degtyartseva.

Paneli "Ngjyrat e vjeshtës" mund të bëhet një suvenir dhe dhuratë për miqtë dhe të afërmit, dekorimin e brendshëm.

Materialet dhe mjetet:

 • gjethe të thata e gështenjë,
 • thata kulpër fruta dhe hiri mal,
 • shkëputje e panje fluturimit,
 • ngjitës,
 • gërshërë,
 • qëndrojë plastike mbi tortë.

Panno iz listev1

3. "Rënia e reçel". Autor - Natalia V. Degtyartseva.

marmelad figurny

kukla - hrizantema

osennyaya feya

krupenichka

kukla den vseh svyatyh7

8. Topiary në një stil detar. Autor - Elena Vasilyeva.

topiariy morskoy102

buket iz salfetok 8

buket iz kaprona2

otkrytka-shokoladnitsa3

DEREVO iz bumagi7

vyazanaya tykovka

shokoladnoe derevo3

kukla shkolnica

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

37. "Vjeshtë në pyll." Autor - Pankrác Svetlana. Aplikimi i palmave.

DEREVO iz ladoshek

Bereza iz bumagi

devushka osen9

topiariy babe leto15

43. Përbërja e "Dhuratat e vjeshtës" . Autor - Michael Belozyorov.

45. "Vjeshtë" Apple Pie. Autorët - Michael Belozyorov dhe nëna e tij.

46. Paneli "hedgehogs në një shëtitje." A sec: Schornikov Artyom. Head - Pivneva Olga.

applikaciya iz listev ezhiki4

cvety iz shersti valyanie

applikaciya iz listyev ezhik

podsolnuh topiariy

semeystvo ulitok5

cvety iz foamirana9

feya oseni

66. Roses nga gjethe panje. Autor - Alina Lipatov.

rozy iz listyev klena
67. "mbuluar Vjeshtë në jastëk." Autor - Hope Tetyushkina.

chehol dlya podushki valyanie24

Vaza iz listyev

69. Vjeshtë kurorë nga materiale natyrore. Autorët - familjare Lavrenteva.

venok osenniy
70. Shtëpi e bukur e lë. Autorët - Family Marina Ulyanova.

çorape lot-rezistente

Dom iz listev14

71. "Vjeshtë Gifts". Mozaiku i Eggshell. Autor - Catherine P. Viktorov.

MOZAIKA iz skorlupy6 yaichnoy

72. panelet Vjeshtë mbulua në artin. Autor - Khisamova Gulnara Barisovna.

nabryzg tehnika8

vedmochka

cvety v glicerine11

kvilling Ledi Osen

83. Kuti e parave (një dhuratë martese). Autor - Artemyev Albina Nikolaevna.

korobochka dlya deneg4

84. "Butësi" - një shportë e ëmbël për martesë. Autor - Artemyev Albina Nikolaevna.

podarok7 denezhny

85. kurorë e panje lë të letrës. Autor - Smolnikova Natalia.

venok klenovye listya
86. Autumn fungus nga brumë kripur. Autor - Daniel Banmali.

gribok iz solenogo testa

sergi tykvy kvilling9

88. Paneli "Bird-Autumn". Autor - Kolotushkina Catherine. Drejtor - Natalia S. Shcheblykin.

95. Aplikimi "vjeshtë flutur". Autor - Natalia V. Degtyartseva.

96. Aplikimi "Vjeshtë zog" nga gjethet. Autor - Natalia V. Degtyartseva.

09. Collage "Fryma e vjeshtës". Autor - Artemyev Albina Nikolaevna.

110. Collage "muzikës erës Vjeshtë". Autor - Artemyev Albina Nikolaevna.

117. "Jack Lamp". Autorët - familjare Lavrenteva.

119. Hedgehog nga material natyral. Autor - Berebnova Oksana Alexandrovna.

120. "Buqetë me asters". Autorët - familjare Vasjukova.

124. Paneli "Dega e malit hirit." Autor - Tusnolobova Xenia , Head - Nadezhda Nikolaeva Laptev.

91. pikturë "Ngjyra të ndritshme e vjeshtës." Autor - Kolotushkina Catherine. Drejtor - Natalia S. Shcheblykin.

10. Gështenjë lumturi. Autor - Wilma. "Fakti që gështenja sjellë fat të mirë unë dikur mësuar nga nëna e saj. Që atëherë, çdo vjeshtë të marr një palë pemë gështenjë dhe për të mbajtur ato në një vit sirtar. Vetëm sot, unë kap një zgjedhje veçanërisht dhe vendosi për të rregulluar atë bukur. Në fund të fundit, kjo është ajo që ka ndodhur.

11. gjeth panje. Autorët - Olga dhe Dima Shevtsov.

12. jastëçkë gjilpërash "shtrat lule Vjeshtë." Autor - Wilma.

20. "Koha Vjeshtë". Autor - Julia A. Efraimi.

30. ring kryesore e bërë nga ndjerë "gjethe panje". Autor - Tatyana Popova.

32.Vyshitaya pikturë "Amanita". Autor - Barbara.

47. Paneli "Në botën e kafshëve." A sec: Klimanova Daria. Head - Pivneva Olga.

55. "mjellma Entourage". Autor - Mityuklyaeva Anna. Head - Pivneva Olga.

56 ketri cartoon "Ice Age". A sec: Lebedinova Barbara. Head - Pivneva Olga.

57. "Wild Boar". Author: Sergey Boriskov. Head - Pivneva Olga.

58. "Në pyll vjeshtë." Autor - Gogolin Timur. Head - Pivneva Olga.

60. "Ingres Bords e perimeve". Autorët - Olga dhe vajza e saj.

61. "Vjeshtë Carnival". Autor - Lida. Head - Bohan Zinaida Alexandrovna .

62. "Koha Vjeshtë". Autori - Polina. Head - Bohan Zinaida Alexandrovna.

75. potholder dekorative. Autor - Ekaterina Tarasova.

81. Aplikimi "Pirate". Autor - Elina Bykovskikh. Leader - Yulia Efremova.

115. "Flower Bouquet". Autorët - Dasha, Tasia dhe Tatiana Vasjukova.

116. Pikturat në teknikën e "fletë Print". Autorët - Olga Pivneva dhe një grup i "Diellit".

77. "Vjeshtë karrota". Autorët - Dima dhe Olga Shevtsova.

41. Paneli Vjeshtë "Bouquet i vjeshtës." Autor - Novozhenov Roman.

23. "Në prag të dimrit të ashpër." Autor - Yuri Konstantinov.

25. Vjeshtë vazo me lule të bëra nga sfungjer poroz. Autorët - Anna dhe Alexander Yefimov.

90. Picture-aplikimi "Vjeshtë Bouquet". Autor - Anna Zakharova.

Së pari, zam është përhapur vazo nga gjethet (lart poshtë) dhe planin e pasme tufë lulesh. Pastaj vuri lule të thata dhe twigs. Çelur model sfond pastel shkumës me ngjyrë.

93. Paneli "Vjeshtë Mood" nga materiali i mbeturinave. Autor - Natalia V. Degtyartseva.

97. Mjeshtëri prej mbeturinave dhe materiale natyrore "Bird - Vjeshtë". Autor - Natalia V. Degtyartseva.

101. Sallatë "Sailor". Author: Tatyana Kalashnikova - 11 vjet. Kreu Shaikhutdinova Ramziya Minihanovna.

102. Sallatë "Shëndeti". Author: Tatyana Kalashnikova - 11 vjet . Kreu Shaikhutdinova Ramziya Minihanovna

104. "Falling Leaves". Autorët - Dasha, Tasia dhe Tatiana Vasjukova.

105. "Një natë në pyll vjeshtë." Autorët - Dasha, Tasia dhe Tatiana Vasjukova.

106. "Zogu-osenichka". Autor - Natalia V. Degtyartseva.

107. "mbajtësit Vjeshtë laps". Autor - Altyntseva Catherine. Drejtor - Dace Bielecki.

Ajo do të jetë interesante:   kreatininës ngritur në Shkaqet e gjakut dhe trajtimin

108. Kartolinë "Vjeshtë Artë". Autor - Andrew Altyntsev. Drejtor - Dace Bielecki.

111 Caterpillar dhe hedgehog. Autor - B Azanova Darina (4 vjet). Mentor - Kopshti Marina Alexandrovna.

112. "mjellmat bërë nga predha." Autor - Balaeva Anastasia. Head - Pivneva Olga.

113. "Goblin" nga materiale natyrore dhe junk. Autor - Natalia V. Degtyartseva.

125. sallatë "Mimosa". Author: Tanya Kallashnikov. Kreu: Shaikhutdinova Ramziya Minihanovna.

126. Sallatë "Mistress." Author: Shaikhutdinova Ramziya Minihanovna.

Puna e Pritjes në këtë garë është e përfunduar.

Ne ju ftojmë për të marrë pjesë në Konkursin vjeshtë - 2015!

Një tjetër interesante:

2 comments

Komenti juaj ...

post

veprimet

raport

Yana Arsentyeva mbështetën pas

2 shtator 2017

1 Like Trego Pëlqime

koment

Lini një koment ...

veprimet

raport

Dmitry Obukhov mbështetën pas

9 tetor 2016

Like Shfaq pëlqen

koment

Lini një koment ...

Trego më shumë

Mjeshtëri për duart vjeshtë për çerdhe dhe ...

1. Hap pas hapi instruksionet dhe përshkrimin e punimeve në kopsht në temën "Vjeshtë" vetëm me Foto

Ora Autumn më pjellore për të krijuar vepra artizanale një të ndritshme për fëmijë. Në këtë kohë natyra na jep një shumëllojshmëri të pasur të materialeve të lira për krijimtari, ajo mbetet vetëm për të mbledhur ato dhe të kthehet në imagjinatën tuaj. Në pothuajse çdo çerdhe në vjeshtë janë të gjitha llojet e konkurseve dhe ekspozita e objekteve të artit të fëmijëve. Më poshtë për të ndihmuar prindërit dhe edukatorët u mblodhën punëtori për zanate origjinale dhe e pazakontë vjeshtë, krijimi i së cilës procesi domosdoshmërisht ndjell dhe si preschoolers.

Hap pas hapi instruksionet dhe përshkrimin e punimeve në kopsht në temën "Vjeshtë" vetëm me Foto

Me fillimin e natyrës vjeshtës është e mbushur me një shumëllojshmëri të gjëra të ndritshme: gjethe me ngjyrë dhe petals lule, kone ribbed, pemë me shkëlqim gështenjë, manaferrat aromatik ngjyra, të ndryshme arra, fasule, fara, perime dhe fruta. E gjithë kjo shërben si një material të vogël mjeshtrit që kthehet në një zejtari të bukura të vjeshtës.

Application "Owl" nga gjethet në vjeshtë

Gjethet vjeshtë fillojnë të kthehet të verdhë dhe rënies së gjetheve ndodh. Fëmijët janë mbledhur nga pemët incidenti dekoratë shumëngjyrësh dhe të dalë me përbërjen origjinale. Aplikimi preschoolers "buf" nuk është kryer në një ditë të vetme që prej punës së lodhshme. Disa shqetësuar ende nuk mund të për një kohë të gjatë për të përqëndrohen në një gjë, kështu që është më mirë për të dhënë kiddies afat në procesin e krijimit të artizanatit.

Për të punuar nevojë:

 • Thupër apo qershi gjethe.
 • Kartoni.
 • Gërshërë.
 • letër me ngjyrë.
 • Zezë ngjitës.

Hack në vjeshtë - Owl fletë
Mjeshtëri fazore zbatimin në vjeshtë me duart e tyre për kopshtin e fëmijëve:

 1. Në një copë kartoni, të nxjerrë konturet e një buf, një figurë të prerë me gërshërë.
 2. Butësisht mbuluar ngjitës buf kuti kartoni, paralelisht me aplikimin shtresat e lë, kostoja duke filluar nga thellësia e figurës, gradualisht në rritje deri. Shtroj gjethet mbivendosen.
 3. Ear marr gjethe zgjatur.
 4. Në letër me ngjyrë, nxjerrë sytë, këmbët dhe sqep buf, kujdes prerë nga detajet. Hack gati.

Për të bërë njohje të fëmijëve me një zog interesante, tregoni atyre se ku të jetojnë owls si zogj nate uhayut. Preschoolers do të marrë dyfishin e përfitim, në të njëjtën kohë për të marrë njohuri krijuese dhe intelektuale, përveç. Është emocionuese dhe do të bëjë procesin më shumë performancën krijuese Mjeshtëri, sepse fëmijët mund të përfshijnë fantazi dhe të imagjinojmë një buf në imagjinatën. Le të gjithë të marrë zogun e tyre, kështu që edhe më shumë argëtim.

"Buqetë me trëndafila" nga gjethe panje

Vjeshtë është quajtur shpesh artë, për shkak se ajo është e pasur me ngjyra. Në prag të natyrës të dimrit të ftohtë, si duke thënë lamtumirë për një verë të ndritshme, duke na paraqitur një dhuratë të mrekullueshme, ato janë gjethe të bukura dhe të larmishme. Ky material është përdorur shpesh për të krijuar një zeje mbi temën e vjeshtës. Të dhënat e mëposhtme si për të bërë një buqetë të bukur me trëndafila me anë të lë panje.

Çfarë është e nevojshme:

Hack në vjeshtë me duart e tyre
Si të bëni vepra artizanale për fëmijë vjeshtë me gjethe:

 1. roll fletë në gjysmë në mënyrë që pala e qetë ishte në krye.
 2. Për të formuar një bazë Rozochke, dele fletë në një listë të ngushtë.
 3. Kujdes bashkëngjitni Mjeshtëri petals. Merrni një fletë panje, vend në qendër të bërthamës. Për më tepër, pala e përparme duhet të jetë fletë brenda rrit.
 4. Dele prapa fletë gjysmë. Maja e fletëpalosjes palosur duhet të ngrihen mbi core 1 cm.
 5. Përfundojë fletë trëndafila kryesore palosur në gjysmë. Në procesin e fort të mbajë pjesën e poshtme të fletës bazë.
 6. Për skajin e dytë të marrë një tjetër fletë, dele të njëjtën mënyrë si kravatë parë rreth rozeta, por në anën e kundërt nga lob parë.
 7. Përsëriteni këto hapa për petals e tjera derisa ta shohin në duart e një rozetë të bukur. Pas kësaj, kravatë fillesat themeli lule në mënyrë që u ngrit për të mbajtur formën.
 8. Për të dekoroj marrëveshjet lule, përdorni gjethe panje të qetë. Shpërndarjen e tyre në mënyrë të barabartë rreth trëndafila, pastaj të lidhin një buqetë me temat. Povyazhite shirit të bukur të lartë që dekoroj përbërjen e krijuar.

Perberja pjesa "rowan dega"

Bien zanateve në temën e vjeshtës me duart e tyre për kopshtin mundur për të përgatitur edhe në shtëpi, nuk ka asgjë të komplikuar në lidhje me këtë proces. Fëmijët do të duan këtë aktivitet emocionuese krijuese. Një avantazh i madh është qëndrueshmëri e marrëveshjeve me lule përbërjen pjesa më e madhe. Ky hack këndshme për syrin dhe dekoron brendshme për një kohë të gjatë, por për të bërë atë për kohë të gjatë.

materialet:

 • furçë zam.
 • Rolls e letër higjienike.
 • letër me ngjyrë.
 • Gërshërë.
 • Fije të kuqe (preferohet leshi).
 • ngjyra bojë uji opake.

Neni bërë me dorë Fëmijëve në rënien e fije

Krijimi i zanateve vjeshtë për fëmijë:

 1. Pritini rrotullon unaza prej 2 cm - ajo do Rowan lë.
 2. Mbuluar gjethet e ardhshëm bojë të verdhë ose portokalli në të gjitha anët, le të thatë.
 3. Duke përdorur letër me ngjyrë kafe, të bëjë një furçë dhe një degëz e malit hirit, ngjitës, vepra artizanale të bazuar kartoni.
 4. Tharë gjethet yndyrat PVA në një rrugë, të bashkëngjitni degët.
 5. laps të zakonshëm berries Scribble në një degë.
 6. Imët pres fije të kuqe leshi, e cila do të shërbejë si manaferrat Rowan.
 7. Secili furçë rrethi me zam dhe vënë prizhivaya leshi fije fort.
 8. Paint brenda e lë, me ndihmën e splashes ngjyra Organizoni zejtari sfond. Nëse puna janë pikturuar gjethet - zbukuroni me këto vepra artizanale elementeve.

"Autumn Leaves" në artin e origami

Dekoroj kopshtin thënë thjesht: është e nevojshme për të rregulluar një gjethe me gjethe letër. Bëni vepra artizanale të tilla është e lehtë dhe zbavitëse, dhe ka shumë metoda të ndryshme të krijimit të lë zanash. Këtej e tutje, një metodë e prodhimit të vjeshtës gjeth origami artit. Këto stoli lehtë të dekoroj muret e dhomave të fëmijëve, ose për të bërë një panele të përgjithshme mbi të cilat janë ngjitur vepra artizanale çdo grup fëmijë.

Instrumente:

 • Bojë uji opake.
 • Brushes.
 • Gërshërë.
 • 3 A4 fletë.
 • qeramike Contour ose druri.
 • Nje konteiner me ujë.
 • Clay.
 • Rekord i vjetër.

Vjeshtë lë e letrës në kopshtin e fëmijëve
përshkrim hap pas hapi i krijimit të zanateve vjeshtës fëmijëve:

 1. Bëni tre gjethet 3 modul. Për ta bërë këtë, të prerë fletë album mënyrë që të formojnë një katror, ​​dele atë në gjysmë, ose bëj anë drejt vijës dele.
 2. Pjesa e mbetur e poshtme e kthese në linjë, të fshehur brenda një trekëndësh.
 3. Dele qoshet fund në qendër.
 4. Fshih qoshet bottom brendshëm hapjes anë, dhe duke i vënë atë në buzë e poshtme të trekëndëshit. Në mënyrë të ngjashme të vazhdojë si me anën e dytë.
 5. Kthejeni zanate, kënde bend në fund.
 6. Kthehet në anën tjetër të figurës, dele qoshet në qendër.
 7. Expand fund buzë, ajo duhet të merrni një Shamrock. Përsëriteni këtë model me të gjitha fletëpalosje peisazhit.
 8. Zam skajet e të gjitha modulet. Rrip mbetur e letrës, kthesë, dhe mallkuar, duke e bërë prerje e fletë.
 9. Dekoroj me zanate bojë si fantazi të shpejtë.
 10. fletët zam në pjatë të vjetër, të nxjerrë modelet kontur dhe të ul receptorin e telefonit në mur hack. Nëse të dhënat e vjetër nuk u gjet - kjo nuk ka rëndësi, do të shërbejë si një zëvendësim për kartoni të trashë.

Mjeshtëri nga materialet natyrore, "Spider Web"

Çdo vit, në vjeshtë na jep një shumë të materialeve të mrekullueshme të nevojshme për të krijuar vepra artizanale natyrore. Në këtë kohë cirk prerë shkurre dhe degët e pemëve frutore tyre. Me ndihmën e këtyre degëve mund të bëjnë shumë kompozime të ndryshme krijuese. Duke përdorur gjethet dhe twigs bëjë me preschoolers është shumë interesante dhe përbërjen origjinale "Spider Web".

materialet:

 • Gjethet e vjeshtës.
 • 8 nyje.
 • Wire.
 • Thread.
 • Gështenjë.
 • twigs të vogla.

hack natyrore - Spider dhe web

Si për vjeshtë zanatet e fëmijëve:

 1. Për të bërë fije merimange, lidhur degë me ndihmën e kunjat e sigurisë dhe tela. Përfundojë temat e tyre.
 2. Duke përdorur të njëjtën grackë formë thread.
 3. Përmbahet bërë me dorë artikull Autumn Leaves.
 4. Në webs mesme fletë ngjitës panje dhe bimë të parë bërë merimangë. Për ta bërë këtë, bashkëngjitni ngjitës me gështenjë 6 shkopinj të vogla, bojë, nxjerrë sytë shifër.

Përshkrimi Crafts "ketri i kone" në kopshtin e fëmijëve

Mjeshtëri Vjeshtë fëmijëve duke përdorur kone shumëllojshmëri amazing e ideve. Me këtë material në dorë, për të lehtë të krijojë kafshë shumë e thjeshtë pak me të cilin për të përballuar, madje edhe preschoolers, si dhe kompozime më të ndërlikuar. Seminari i propozuar do të jetë aktivitet fun dhe të dobishme për fëmijët e të gjitha moshave, duke përfshirë fëmijët e vegjël në kopshtin e fëmijëve.

materialet:

 • pompoms mëdha dhe të vogla.
 • Kon rrethore (me ose pemë pishe).
 • Chenille tela qetë dhe kaçurrel.
 • bead druri.
 • Clay.
 • hapëse tela ose gërshërë.
 • rruaza plastike për sytë.

Mjeshtëri për kopshtin e fëmijëve - Ketri nga kone
Si për të bërë vepra artizanale të fëmijëve në temën vjeshtë:

 1. Sigurohuni që kon zgjedhur nuk jetojnë insektet, ajri i thatë atë. Kjo do të shërbejë si një ketër trungu.
 2. Zam një pjesë të madhe pom-Pom ndaj proteinave të trupit. Zgjidhni bell proporcional me madhësinë e më nenit bërë me dorë.
 3. Prisni deri dries zam dhe të fillojnë krijimin e një surrat. Për ta bërë këtë, të rrinë në hundë pompon, sytë. Nose zverushki shërbejë pompon madhësi të vogël prej rreth 0.5 cm.
 4. Për të bërë veshët, të qetë copë teli chenille 2 dhe prerë Gjatësia 2-2,5 cm. Çdo fish qoshe dhe zam në krye të ketri. Përfundojë lugs material të butë, për shembull, leckë.
 5. bisht shtëllungë bërë nga tel kaçurrel. Pritini 2 feta në çdo formë ovale dy herë të përsëritura. segmente kthesë në mes dhe kthesë përfundon së bashku.
 6. Zam copë pjesë të përdredhur me kone dhe t'i jepte një formë të një bisht ketri. Për shembull, tip përkulem lart dhe pranë formë bazë devijim.
 7. Të prera në pak kafshëve prapme këmbët shtrihet prej teli të butë prej 5 cm, dele një hark të butë dhe ngjitës nën kon.
 8. Për forelegs ketrat do të duhet 2 copa të të njëjtit tela deri në 4 cm. Secili duhet të rrinë në buzë të zanateve dhe përkulem pak përpara.
 9. Faza e fundit do të ketë vend në acorn Paw ketri. Merrni një sferë e cila është prej druri, të bëjë një vrimë në të dhe futur tela qetë. Përfundojë atë rreth krye të rruaza, zam lis shtëpi me këmbët e kafshëve.

Si të "Mushrooms" nga drithërat

Ju do të duhet:

 • Millet apo drithëra të tjera (në varësi të llojit të kërpudha).
 • Clay.
 • gjethe të thata.
 • gjetheve të çajit.
 • stilolaps ndjerë-tip.
 • ngjyrë kartoni

Fëmija është duke bërë në zanate kopsht me duart e tyre

Si të kollitem:

 1. Vizatoni një ndërtesë në karton, lyej me ngjitës të bardhë.
 2. Leg spërkasë kokrra dhe pirja hat çaj. Një alternativë do të jetë fara e çajit apo diçka tjetër se sa ngjyra e kaçamak mel.
 3. Dekoroj vepra artizanale Vjeshtë lë thatë

Aplikimi i letër me ngjyrë "Vjeshtë Birch"

Krijimi i zanateve argëton jo vetëm fëmijët në kopsht, ky proces zhvillohet imagjinatën e tyre, zgjeron imagjinatën. Përveç kësaj, preschoolers mësojnë këmbëngulje, kujdes dhe saktësi. Edukator, kryerjen e punëtorive të ngjashme, fëmijët shndërrohet një dashuri e natyrës dhe aftësinë për të krijuar bukuri. Në vijim përshkruan procesin e krijimin e aplikacioneve "Birch vjeshtë" duke përdorur letër me ngjyrë.

materialet:

 • Set letër me ngjyrë.
 • napkins bardhë.
 • Clay.
 • letër me bojëra uji.
 • shënoj formë vrimë.
 • letër pastel.
 • shënues errët.
 • pllaka tavan për bazë.

Fëmija bën vepra artizanale në temën e vjeshtës me duart e tyre

Si të kollitem:

 1. Me ndihmën e grusht vrimë të bëjë një shumë të lë. Napkins flagjelat kthesë - ajo do sprigs.
 2. Vizatoni një skicë në thupër letër me bojëra uji, prerë nga formën.
 3. Zam në degët e pemëve pastel letër.
 4. Zam në gjethet e degëve, duke lëvizur nga poshtë lart. pallto ngjitës me vetëm gjethe arratisjes.
 5. pemë Paste deri të gjitha degëve të bëhet e mbuluar me gjethe.
 6. Duke përdorur shënues të nxjerrë një rrip gjatësore në bagazhin, duke imituar leh natyrore.
 7. Përbërja përfunduar për të rregulluar tjegull. Hack gati.

Si për të bërë "Luledielli" letër të valëzuar

Shumë fëmijë të gëzojnë procesin e krijimit të të gjitha llojet e zanateve përdorur kone, acorns, predha, drithëra, gjethet, plastelinë. Megjithatë, është interesante për fëmijët ngatërresë lule letre, të gjitha buqetë aq më tepër i bukur i lulediellit më vonë mund të dekoroj çdo brendshme. Ja se si të bëjnë një Sunflowers të mëdha të ndritshme nga letër konvencionale valëzuar.

Materiale për zanatet:

 • Wire.
 • Clay.
 • Gërshërë.
 • letër tyl.
 • Dega pak.

Vjeshtë hack - Sunflower

Si për të bërë vepra artizanale:

 1. Pritini strips kafe dhe bezhë letre tyl rreth 6 cm - është e nevojshme për thelbin.
 2. Njëra anë e strips prerë cepin.
 3. Dele strips së bashku. Roll roll ato të shtrënguar, duke siguruar tela bazë.
 4. Për të bërë petals, të prerë një letër të ndritshme tyl verdhë në rectangles të 6x4 cm, përdorni këto detaje për të bërë petals lehtë kodrina up seksione dhe buzë të rrumbullakosura.
 5. Sepals dhe gjethe të bëjë me gërshërë dhe letër të gjelbër.
 6. Për prerje të prerë disa pjesë të telit në 8 cm. Përfundojë prerje strips përgatitura të letrës gjelbër.
 7. Prerje të lidheni me gjethe me PVA.
 8. Zam petals me thelbin, duke lënë një hapësirë ​​të vogël në mes tyre. Në radhën e dytë e petals duhet të përputhen boshllëqet. Me rreshtin e tretë hack fituar pjesa më e madhe.
 9. Sepals rrinë në lobes e sipërme, të plotësojë disa rreshta.
 10. Pritini rrip jeshil 14-16 cm e gjerë, roll për të formuar rrjedhin. Bashkangjit këtë luledielli shkop magjik. Vendi attachment fshehin letër të gjelbër, duke e bërë një krevat lule.
 11. Garniturë me rrjedhin gjelbër letër dhe gjethe. Vjeshtë bukur hack gati.

Master-klasë në bërjen e "Ketrat" ​​në pemë vjeshtë

Materialet që janë të dobishme për të zanateve:

 • Plastelinë.
 • Nuts.
 • Paint.
 • Rolls e letër higjienike.
 • Thread.
 • degë të vogla.

Si të bëni vepra artizanale për fëmijë:

 1. Bashkangjit një pjesë të vogël të plastelinë në pjesën akute të arrë, butësisht diçka e pakuptueshme atë në krye dhe rrinë arrë e dytë, e cila do të shërbejë si kreu i ketri.
 2. Formulari 4 topa identike balte, salcice roll - ajo do të jetë këmbët e kafshës.
 3. Bëni 2 topa identike balte pak më e vogël se këmbët. Fingers jep formën element trekëndësh, duke formuar një ketri veshët.
 4. balta mbetje është përdorur për të krijuar një top që më vonë do të rrokulliset suxhuk. Japin formë plastelinë pikat - kjo do të jetë bisht i figurave tona.
 5. Veshët bashkëngjitni kokën ketri-së, bisht dhe këmbët - në trup.
 6. Sytë dhe hunda, të tërheqë ngjyra ose shënuesve.
 7. Për dru të lidhura me 2 bazat në letër higjienike. Në bagazhin bëjnë shpellat ku insert degët e çdo peme.
 8. Pallto vepra artizanale zam fuçi të ardhmen, të përfundojë atë me fije, duke lëvizur nga maja e deri në fund.
 9. Dekoroj gjethet e pemëve, të prerë nga letër të verdhë dhe portokalli.
 10. Zam një ketër në një pemë dega guximshëm përcaktuara.

Bërë vepra artizanale "Baba Yaga në një mortajë"

materialet:

 • Clay.
 • gota e disponueshme.
 • Degëz.
 • Plastelinë.
 • Gjatësia e rrobave.
 • Përplasem.
 • hala pishe.

Mjeshtëri nga kone për kopshtin e fëmijëve

Si mund të bien artizanatit:

 1. Stupa shërbejnë filxhan. Organizojmë atë balta, gjethe ngjit zam.
 2. Fshesë bërë duke përdorur kashtë ose twigs, lidhur një fund me numrin e hala të pishave.
 3. Bashkangjisni peshore në mes të një kone pak e fije - ajo do të kryesojë për Baba Yaga.
 4. Duart janë degë, sytë karakterin që ju duhet për të nxjerrë në letër, të prerë jashtë dhe rrinë në kokë. Shami bërë me një leckë lecke.
 5. plastelinë përmes lidhë të gjitha pjesët e zanateve - duart poshtë.
 6. Në një gotë, vendosni letër që Baba Yaga nuk është "mbyt" në të. Plant Mjeshtëri në një stupa, ngjitje fshesë në dorë.

Mjeshtëri vjeshtë për fëmijët me duart e tyre: Screencast

Ora Vjeshtë është e pasur me fruta, dhe në kohën e korrjes, shumë as nuk mendoj se çfarë zanate të bukura mund të bëhet duke përdorur perime apo fruta. Për shembull, pamjen e pazakontë e zanateve kungull. Për të rriturit kjo është një mundësi për të "ringjallur" e brendshme e saj, dhe për fëmijët kjo është lojë e tërë - ngatërresë diçka me duart e tyre. Krijimi i zanateve është shumë i dobishëm për fëmijët e moshës parashkollore, procesi i mëson ata të jenë krijues, të punuar me materiale të reja, zhvillon imagjinatën dhe hap potencialin krijues. Me paraqitur shërbimit YouTube video, ju do të mësojnë se si të bëjnë fëmijët bien vepra artizanale.

Vjeshtë është një kollë e thatë shumë e thjeshtë "kastravec Crocodile"

"mbledhësit e kërpudha me qen" nga materiale natyrore

"Frog" nga fruta dhe perime

"Caterpillar" gështenjë dhe plastelinë

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *