Artikujt e bërë nga shishe plastike duart

Author: | 2018/08/27

Shumë pronarë të kopshte prodhojnë të gjitha llojet e produkteve nga shishe plastike të dekoroj vendin e banimit të tij. Ju mund të krijoni vepra të vërteta të artit, shpenzimet e një minimum prej mjeteve.

Plastike A jo vetëm sende dekorative, por edhe mobilje. Të gjithë ju duhet - kjo është një thikë, një fëndyell dhe pak imagjinatë.

Në këtë artikull, ne do të analizojnë në detaje se si të bëjnë vepra artizanale nga shishe plastike me dorë.

"Si për të përmirësuar të inteligjencës." SkachatPoluchite hap pas hapi shkencëtar procedurës. Mëso sekretin e mendjes tuaj të lirë! Sheremetev.infoSkryt Ads
Gardhe dhe pengesa plastike plastike gardhe dhe railings ZBULIMI gjitha gardhe dhe karakteristikat e tyre. Fotoza-zaborom.pp.uaSkryt Ads
Fituar fillestar tronditur! Si fillestar Garden fiton 93,000 rubla për 31 ditë? Shkarko PDF! Rabotasetevika.ru18 + Fshih reklama
Kopshte dhe parqe të Moskës kopshte dhe parqe të Moskës. informacion të dobishëm rreth kopshte dhe parqe stolitsy.vectorme.ruSkryt Ads
Funny online! Të gjithë më qesharake shaka në anekdotov.net! 15 tregime të freskëta çdo ditë! Anekdotov.net18 + Fshih reklama
Shkalle për shtëpi dhe kopsht - FotoDerevyannye, Stone, spirale, shkallët metalike. Kangjella dhe skermë dizajn intererovDoma fotoMebelnye kompaniiSadovaya mebelphotocatalog.onlineSkryt Ads
Deklarata Project në shtëpitë e reklamohen sayteIskali dhe cottages në Nimes? Shikoni në rangun e cottages Nimes në faqen tonë të internetit. Libër online! Cottages në MoskveKottedzhi në KazaniKottedzhi St. Peterburgeostrovok.ruSkryt Ads
Kopshti dhe vendi shtëpi vend mebelDlya dhe faqen. cilësi gjerman, dizajn, komfortgerman-furniture.ruSkryt Ads
Detective Agency "Volkov dhe Partners" që nga viti 1997. Vetëm informacion të besueshëm. Shtepi. Dosja. IzmenyVyyavlenie izmenNablyudenieKontaktydetective1997.ru18 + Fshih ads

dekoroj faqe

Të cilat vetëm produkte të bërë në shtëpi nuk do të shihni në backyards. Ka edhe lule, kafshë dhe pemë. Ju mund të krijoni skulptura të bukura që jo vetëm të dekoroj kopsht, por do të japë një humor të mirë.

Le të shikojmë në disa udhëzime për fillestar, duke përdorur të cilat ajo është e lehtë për të krijuar vepra artizanale nga shishe plastike. Ajo do të jetë një pemë palme dhe një derr.

Palma nga shishe

Për prodhimin e palmave nevojë për të krijuar një kornizë. Gjatësia e tij duhet të jetë e barabartë me lartësinë e pemës.

Marrë një shishe të njëjtën madhësi, ata e prenë pjesën e poshtme dhe të vendosur kundër njëri-tjetrit. Pastaj prerë nga gjethet. Ata janë të bashkangjitur në krye të strukturës së krijuar. Kur çdo gjë është gati, një palmë pikturuar gjelbër.

Funny Pig nga shishe

Piglet do të shohim diku të madh në kopsht. Për nevojën e saj të prodhimit:

 • shishe 5 L;
 • katër qafën e shishes per prodhimin e këmbëve;
 • një nga maja e shishes, e cila është prerë në dy pjesë për të bërë veshët;
 • bisht tel;
 • dy rruaza për sytë;
 • ngjitës;
 • bojë rozë.

Detajet janë të lidhura dhe të siguruar me zam. Produkt i përfunduar është për të pikturuar. Ju mund të marrë bojë të naftës apo llak. Për të mos Piglet rrëmbyer, është e nevojshme të hedh rërë në të.

Përveç dizajnit funksion dekorativ mund të shërbejë si shtretër. Për ta bërë këtë, të prerë tek pjesa e sipërme, e mbushur me tokën dhe lule të mbjella.

Artikujt e bërë nga shishe plastike për shtretër kopsht mund të kryejë funksionet, kufijtë, apo gjurmët. Për prodhimin e qafës shishe udhë është futur në tokë.

Përdoret si një e tërë, dhe prerë plastike. Është e rëndësishme për të mbushur shishe toka, në mënyrë që ata nuk janë të deformuara, kur ajo do të shkojë.

Përdorimi i shisheve në familje

shishe të përdorura nuk janë vetëm për dekorim. Prej tyre mund të bëjë një lugë, lavaman apo kurth për dëmtuesve.

Pa dyshim, të gjitha kapacitet e dobishme ruajtja e të gjitha sendet. Për ta bërë atë, thjesht preu qafën.

Lavaman është gjithashtu shumë e thjeshtë për të bërë me duart tuaja. Në fund të shishe është e prerë, dhe e bëri vrima në të cilën është ndërprerë një litar. Ndërtimi i është pezulluar në vendin e dëshiruar dhe të derdhur në ujë. Për të larë, pak është e mjaftueshme për të heq kapakun cap.

Për prodhimin e kurth duhet të jetë prerë në shishe gjysmë. Për të kapur insektet në pjesën e poshtme të vendosur ndonjë artificial. Për shembull, të përshtatshme për këtë shurup sheqeri me maja.

Ajo ka nevojë për ujë të ngrohtë në të cilën për të shpërndarë sheqer dhe maja. Lëngshme ftohur në përhap në kurthi. Në këtë delikatesë jo vetëm fluturojnë jashtë fluturon dhe Grerëzat, por edhe mushkonjat.

 • Artikujt e bërë nga gjethe - 100 fotot e ideve të reja. Hap pas hapi instruksionet dhe një klasë mjeshtër nga zotërit!
 • Duart Spinner - hap pas hapi instruksionet me shembuj se si për të bërë në shtëpi (foto 150 produkte të reja)
 • Crafts nga mishrat: si për të bërë lanyards, rrathë, lodra dhe stolitë me duart e tyre + 86 ideve foto

edhe një fëmijë mund të bëjë një lugë. Së pari ju duhet të identifikojnë formën e saj, dhe pastaj të prerë.

Plastike mund të prodhojë pots lule, serat ose kontenierë për fidanëve. Një përshkrim i këtyre artikujve të bëra nga shishe plastike mund të gjenden në internet në numër të madh, por për të krijuar diçka të veçantë, ju keni nevojë për të shprehur imagjinatën e tyre.

Nga enë plastike për të ndërtuar një mjet modë të lotim automatike. Për ta bërë këtë, të prerë shishe, duke e bërë vrima në anët dhe palosje tubin në qafë. Me këtë marrëveshje centrali do të jetë moisturized mirë.

Për bimët që nuk më pëlqen lotim sipërfaqësore, të bëjë pajisjen e mëposhtëm. Në fund të enë plastike është ulur jo deri në fund. Ana e bimës prishet kampin e qerreve, kur bërë pirg me gurë. Shishe varrosur me kokë poshtë.

Pastaj derdh shumën e dëshiruar e ujit për efekt të ujitjes. Ju mund të vendos një shishe qafën lart, por në këtë rast do të duhet për të bërë vrima në enë.

Përdorin enë plastike për bimët ngrohje. Për ta bërë këtë, të mbushur shishe me ujë të ngrohtë dhe i vuri rreth uzinës.

 • Mjeshtëri për strukturën e shtëpisë: qep duart e veta lodra dhe dekoratat e tyre (98 photos + video)
 • Cilat objekte nga kuti ju mund të bëni me duart tuaja? 79 Picture zgjidhje e përkryer për fëmijët
 • Mjeshtëri nga tubat e gazetave: hap pas hapi instruksionet procesin endje. 105 Fotografitë e punimeve nga letër!

Për frymëzim, ju mund të shihni foto të ndryshme të zejtarisë nga shishe plastike. Ju nuk keni nevojë të ushtrojë përpjekje të mëdha për të prodhuar dekoratë origjinale dhe gjë të dobishme për kopshtin tuaj që do të zgjasë për vitet që vijnë.

Mjeshtëri Foto nga shishe plastike

 • Mjeshtëri për fillestar: Këshilla dhe Ide nga mësues feje për të krijuar gjëra të bukura me duart e tyre (foto 96)
 • Kids Mjeshtëri: ide frymëzuese hobi për të gjitha moshat + 56 fotografi

Mjeshtëri nga shishe plastike vetë duart e: 69 TIS ...

metra switchable pushtet në telekomandë. Të gjitha dokumentet me vula, garanci dhe pa ndërmjetës!

Artikujt e bërë nga shishe plastike për shtëpi dhe kopsht, ide të reja foto

Për njerëzit me imagjinatë dhe të aftë duart nuk do të jetë e vështirë për ta kthyer artikuj unneeded në kryeveprat e vërtetë. Masters dhe fillestare përdorni artikujt e bërë nga shishe plastike për të brendshme si dekor kopsht dhe një mobilje praktike. Colored kapele nga shishe plastike - një material të shkëlqyer për panelet mozaik në mure dhe gardhe. Idetë më të mira me udhëzime të hollësishme dhe fotot është e lehtë për të zbatuar në vend, duke e bërë tokën të zhveshur në "pastrimin e përrallat", shtëpinë mbushur me gjëra të dobishme.

avantazhe të rëndësishme të punimeve të bëra prej plastike

bërë me sukses suvenir ose xhingël përfundimisht të rritet në një hobi, nëse jo kufijtë imagjinatës. A nuk pushon për të kënaqur pushuesit që kanë rënë nga një gardh të thjeshtë teli për në ndërtesat, shkallë admiruar.

Nga materiali në dispozicion që të lëshojnë një shumë, dikush është ndërtimi:

 • serrë;
 • kulm për makina;
 • dush verë ose dush;
 • vilë tualet ose derdhur;
 • Summerhouse ose hije diellit;
 • Rezidencë për fëmijë apo shesh lojrash;
 • sandbox me bumpers dekorative;
 • struktura të ndryshme të përkohshme në vend.

trëndafila plastike

Avantazhi kryesor i objekteve të tilla - materiale në dispozicion. Kur siguruar në elementet vend të ndërtimit muret janë marrë estetike dhe është mjaft i besueshëm. Të gjitha varet nga mënyra e lidhjes shishe plastike. Nëse ju shkoni në këtë çështje tërësisht, rezultati i dëshiruar do të lë përshtypje ndërtuesit edhe me përvojë.

me kalimin e kohës, plastike bëhet një katastrofë të vërtetë mjedisore - është e vështirë për të disponuar. Por është e nevojshme për të sjellë për të pastruar-up të gjithë të interesuarit, dhe do të jetë një mal të shisheve PET bosh për ndërtimin e serave, krevat lule apo një ujëvarë të kopshtarisë vertikale. Disfavor vetëm - mbledhja e gjatë e së njëjtës enë si enë në ngjyra të ndryshme dhe madhësi.

Disa arrijnë të mbledhur materiale të mjaftueshme për sezonin dekorativ 1, të tjerët janë të tërhequr në mbledhjen plastike e fqinjët dhe miqtë. Dikush vendosi për të pastruar zonën për pikniqe, për të përmirësuar mjedisin përgjatë rrugës për në vend dhe mbledhin materiale. Si rezultat, dhe shishe plastike në rastin, dhe zona është i pastër.

Mjeshtëri nga mbeturinave: ide origjinale

Një tjetër avantazh - një enë plastike është i butë dhe i përpunueshëm, ajo është e lehtë për të prerë, nuk kërkon mjete të sofistikuara. Në aftësitë e ulëta materiale në vetvete "dikton" të idesë.

Për të krijuar një dekoratë origjinale është e nevojshme:

Ajo do të jetë interesante:   GPA ÇFARË ËSHTË NË SHKOLLË

 • një ide interesante;
 • Modeli gati roli (ilustrim);
 • mjetet materiale DIY;
 • Walkthrough plani mësimor.

Në duart e një mjeshtër i vërtetë i shishe plastike të marrë në një jetë të dytë, duke u bërë objekte funksionale. Suvenire është bërë e mirë në një bazë sezonale. Për shembull, lodra e Vitit të Ri gdhendur në dimër, shtëpi praktike ndërtuar - në verë, pranverë dhe në vjeshtë është lënë për të ndërtuar "pastrimin e përrallat" në shtëpi për fëmijët.

Riciklimi enë plastike - një eksperiencë emocionuese për familjen. Sepse ajo është e lehtë për të tërhequr fëmijët, udhëzuar pjesën e thjeshtë. Mos harroni të kujtuar ata se ajo nuk është vetëm një Firebird mjeshtër apo "ishull Chunga-Changa" me palma nga shishe, dhe kujdesen për mjedisin. Për zbukurimin e zonës mund të tërheqë oborr apo klasë.

bretkocë nga shishe plastike

Mobilje dhe orendi në shtëpi e bërë nga shishe plastike

Mobilje nga një shishe plastike duket si një kryevepër, nuk është në dispozicion për të gjithë. Për ata kanë nevojë për një shumë prej plastike të së njëjtës mostër. Sofas dhe osmanët të bërë përshtypje me dizajn dhe komoditetin e tyre, pa i dhënë këtë mobilje. Asgjë e komplikuar, nëse divan për të bërë blloqe - vend, mbrapa, anët. Nëse paketimi nuk është e mjaftueshme, ju mund të bëni blloqe divan alternuar. Better shishe kur mbledhura nga një pije, për shembull, një kvas dy-litër apo limonadë.

sofas nga shishe

"Kuvendi" parimi i mobiljeve të shisheve është e thjeshtë - të vë në dukje mantelet e tyre dhe të mbështjellë fort me shirit. Mobilje ishte më e butë dhe elastik, lirimin e disa ajër dhe fort kthesë e çdo shishe. Në vendin ku kapaku, prerë kapakun e shishes dhe kasetë tjetër primatyvayut. Blloku, e cila në të dy anët e rrjedh - kjo është baza e mobiljeve.

Pastaj të gjitha varet nga imagjinata, të tilla si mobilje dhe sasinë e shisheve në dispozicion. Pas rewinding kasetë 7 tanke të njëjtën madhësi, ajo rezulton bazën për osmane. Cili do të jetë forma e saj dhe stilin e kjo varet nga mjeshtri. Për vende të buta duhet beanbag ose një bllok të shkumë në madhësinë e lartë. Cover prerë në madhësi stools mbushur në formën e një cilindër, dhe në seams anësore është i përshtatshëm për të futur zinxhir, por ajo është më e lehtë për të qep tapiceri fort.

Nëse mobilje në verë nuk është e mjaftueshme për të dhënë një osman bërë nga quilts vjetra dhe jastëk për fëmijë, të mbështjellë ato rrjedhin nga shishe. Në lëkurë do të shkojnë perde të vjetra ose kuvertë. Nëse pouf të jetë presentable, pëlhurë apo eko-lëkurë për të zgjedhur më të reja dhe të shtrenjta.

karrige e shishe

Për ndërtimin e tabelës kafe do të duhet 4 racks e shishe plastike, mburojë kompensatë si countertops, e cila mund të fshehin një mbulesë tavoline të gjatë. Në mënyrë të ngjashme, të bëjë një qëndrim të përshtatshëm për një laptop ose tabelë të largët për të marrë në pyetje. Për mobilje të mëdha (divan, shezlong apo kolltuk) nga shishe plastike, do të duhet një shumë durim dhe një lëndë e parë.

Tabela nga KS

gjëra të dobishme për shtëpinë nga shishe plastike

Lule dhe vazo

Dekoroj dhomë gjumi apo zejtari studentore dhomë të fëmijëve nga enë plastike nuk do të jetë e vështirë. Ju mund të ndërtojë një bandë e tërë e lule artificiale. Chrysanthemums rezulton, daisies ose trëndafila për të vënë në një vazo të të njëjtit material, duke shtuar dritat në mes të rrugës diodë në tela izoluar. Pra, kjo do të duket si një dritë nate me bukuri të madhe, ku drita zbehta derdhur në petals plastike.

Këshillë : Për të bërë një formë të veçantë të fletëpalosjeve, përdorni ngrohje të boshllëqet dhe palosjen mbi darë!

Për vendosjen e një buqetë shtëpi do të duhet një enë të përshtatshme, vetëm të prerë një pjesë të shishes - nuk aesthetically kënaqshëm. Skajet e markës cut-off jashtë në linjë për të bërë shkurtime, të konsoliduar rezultatet e kthesa të ngrohjes. Një shishe e vogël transparent prerë në krye, nga kapacitet të lartë të prerë rreth gjysma. Zgjedhja e një material me një "bel" valëzuar apo në mes, që ishte një bazë interesante.

Vazhdojë duke bërë kështu, ajo lejon imagjinatën, por në buzë të bends bukur. pjesë fringed merret nga vertikal, ose diagonale baze nadsechek plastike. Rrip rezulton është vendosur në mënyrë uniforme në anën e jashtme.

I kushtoj vëmendje! Është e rëndësishme që të gjitha pikë më dhe lojëra elektronike thellësi ishin pikërisht njëjtë, atëherë çdo gjë do të dalë produkt i zoti.

Varësisht se çfarë lloj buzë është e dëshiruar, strips e vazo (Territory çdo produkt tjetër) është e fiksuar në mënyra të ndryshme:

 • Bend formë;
 • prodhime;
 • fusing;
 • Lidhjes polimere transparente.

ngjyrat e shisheve

luledielli nga shishe

vazo plistikovyh shishe

vazo shishe

Pots, pots lule dhe kontenierë për mbjellje

Me ngjyrë enë plastike në formën e shisheve të madhësive të ndryshme dhe Bootle përshtatshme si të kontejnerëve për rritje të bimëve të gjalla. Shumë e lehtë për të bërë një ballkon aromatik të kazanët 3-litër - një ujëvarë ampelnyh petunias. lule erëmirë, varur nga enët e prera do të ndihmojë për të realizuar ëndrrën e një parajsë të bukur.

Përgjysmuar shishe të mëdha dhe kanaçe dhe varur poshtë Donets, dhe mbuluar. Në fund ajo është e rekomanduar për të hedhur pebbles për kullimin. Uji i tepërt pas lotim të bimëve do të marrë në radhët më të ulëta. Në të njëjtën kontejnerët e për të rriten bimë pa tokë - hydroponically me shtimin e plehrave. bimëve të freskëta dhe fidane (në kushte urbane dhe periferike) janë rritur edhe në një shishe plastike përgatitur.

Tip : Përdorni një formë kompakt dhe aftësinë për të pezulluar enë për peizazhit vertikale me ujitje automatike. Në mungesë të pronarëve vaditëse me ujë, zhytur në tokë, bimët do të përballen me lagështi.

enë rozsady nga shishe plastike

rozsada në shishe plastike

Kurthe dhe daljet

Me shishe plastike mund të sprapsin insekte apo për të tërhequr shpendët në zonën. Për këtë tank është përdorur si daljet, dhe pemë frutore në rrënjët e shisheve vendosur kimikate kurth. I një të dyfishtë mjeshtrit enë plastike të ndërtuar një kurth për Grerëzat, ku ata fluturojnë në ujë sheqer dhe nuk mund të kthehet.

PRODHIME nga shishe plastike

ushqyes plastike

grazhd e shisheve për mace

Pajisje zonë periferike

Dacha "me nxitim" është e lehtë për të ndërtuar vepra artizanale bërë nga shishe plastike si lavaman improvizuar, varur shishe të plotë me kokë poshtë. Vlen pak heq kapakun kapak, dhe një lumë të vogël të ujit do të ndihmojë për të larë dhe lani duart tuaja. Është gjithashtu me vlerë duke bërë dyqan dhe organizoni ndriçimit për të strucit bukura apo gnomes të plastikës. Çdo dekor kopsht për frymëzim - në ilustrimet interesante.

palme e shisheve

Mjeshtëri për kopsht nga shishe plastike

rozsada në shishe plastike

artikuj multifunksionale shtëpiake

kozmetikë origjinale modës nga 2 fundeve të shisheve plastike duke qepur në buzë me një zinxhir. Kjo kuti mund të përdoret si një copë multifunksionale - një bankë derrkuc, mbulesë për rruaza të mëdha, këmbët apo bizhuteri.

Nga të tilla një top pezulluar diku afër thur, të rehatshme, duke tërhequr një varg të mbivendosur brenda spirales. Nail polish ose mbledhja kuq buzësh është më e lehtë për të gjetur në një arkivol të improvizuar me një zinxhir.

qese kozmetike e shisheve plastike

dekorata e Krishtlindjeve

Bright Christmas Balls, garlands dhe lodra nga shishe plastike - një përdorim të mirë për një enë transparente. Një shishe, prerë në shirita të rrumbullakëta, do të largonte topin. Pas ndreqim stapler fushës dekoroj në asnjë mënyrë:

 • dredha-dredha "shi";
 • mbështjellës copë shkumë (bora);
 • sequins dekoratë, rruaza dhe gurë.

dekorata e Krishtlindjeve e shisheve plastike të bardhë "me një bel" të përsosur për qirinjtë dhe penguins. Ju mund të përdorni manikyrin e thonjve zi për të nxjerrë sytë dhe elemente të tjera, leshi (mbledhje), sequins, buttons vogla, rruaza dhe çdo gjë në majë të gishtave tuaj. kapele funny për karaktere - nga ngjyra e çorape të vetme, strip thurur është përdorur si një shall.

Këshillë : Nga në shtëpi i bërë karakteret dimrit, qirinj, xhingël dhe palë e fundit të degëve të pishave me kone të krijuar një këngë origjinale Krishtlindjeve, jo për të blerë një pemë e Krishtlindjeve.

Snowmen e shisheve

dekoratave të ubtylok plastike për vitin e ri

Penguins e shisheve

Perde e kurorëzon me ngjyra plastike dhe shishe

hapësirë ​​Zonimi - një metodë e njohur projektimit, e cila është përdorur shpesh perde tejdukshëm, i bërë me duart e veta. Perde origjinale mund të dekoroj çdo dhomë të gjallë, vilë apo një tarracë e mbuluar. E brendshme është përdorur gjerësisht ndarje origjinale varur nga materiale të pazakonta.

Dekor modern në plastike kërkesës, duke përfshirë shishe dhe shkronja kapitale për ta. ka mundësi për të verbërit:

 • scraps nga kontejnerët fundeve të vogla - strips trasha në tojë, kur mocioni lëkundje e ajrit;
 • e kapak me ngjyra - afresk fantazi e elementeve i lidhur fort;
 • kurorë prej plastike dhe dritave të japin estetikë perdja diodë më të mëdha.

perde kapele

Si për të bërë një klishe me duart tuaja - një master klasë, idetë foto

Lule bërë nga balta polimer me duart e tij: klasa mjeshtër, shembuj foto

shtretër origjinale sezon

Sezoni veror kalon, dhe në vend të saj vjen flowerbeds gjallë lule punuar me dorë bërë prej plastike, jo inferiore për bukurinë e së tashmes. Avantazhi i tyre - mundësi për të dekoroj zonën në çdo kohë. Këto shtretër zbehtë kundër sfondit të bimëve të gjalla, por në fillim të pranverës dhe në vjeshtë vonë, kur ata tërheqin shikimet e admiruar.

shtretër e shishe plastike

Për daisies nevojë për një enë të vogël plastike, të bardhë (petals), e verdhë (në mes të rrugës), dhe të gjelbër (gjethe). Ende nevojë për një fëndyell dhe një qiri (për ngrohje), "thonjtë të lëngshme", gërshërë dhe tela të ngurtë në izolim gjelbër.

Ajo do të jetë interesante:   Si te Letër-muri vinyl ngjitës në një bazë të letër

Baza e shishe e bardhë clipped në qendër ndarje e 16 segmenteve - kjo është petals. edge zoti bends mbi flaka qiri, dhe do të kryejë 2-3 Daisy Corolla, e cila lidh qendrën e një fëndyell. Këtu fikse rrjedhin me gjethe në një tel të gjelbër, duke mbyllur në mes të rrugës. lule qendra të verdhë të mbushur shporta me prerje të vogla 2 qarqeve dissected imët me flokë të lakuar mbi një qiri. Plotësues lule sepals gjelbër e fundeve, sbiralsya të gjitha pjesët dhe të rregulluar së bashku.

paravozik për lule të bëra prej plastike

Nga pjesët e mbetura të plastikës të gjelbër me një vrimë të prerë gjethe në bazën (për stringing) dhe bashkëngjitni formën e dëshiruar me ngrohje gjatë një flakë qiri. Trajtuar e telit të lidhur gjethet, ata duhet të shkojnë rreth tij lehtë. Mbetet për kamomil për të bërë disa "shokë", dhe për të gjetur një vend të denjë buqetë.

Përdorimi i mostrave dhe imagjinatës, ajo është e lehtë për të ndërtuar një zambakëve plastike, trëndafila, chrysanthemums dhe tulips. Kjo kërkon një ngjyra të përshtatshme plastike të cilat e bëjnë disa shtresa të petals, për të arritur ngjashmëri me lule të freskëta.

Për flowerbeds Multigrade janë përbërja mozaiku i kontejnerëve mbushur me tokën. Nga mbulon bërë panele muri. "Butterfly" ose "një mollëkuqe" - në mishërime të ndryshme.

ngjyrat e shisheve

Artikuj prej shisheve plastike në shesh lojërash

Incredible pendët shpendëve bukuria me plastike - të gjithë "Glade i përrallat". Kjo pallua ose Firebird, mjellma, pëllumba, parrots dhe bullfinches. Të gjithë janë bërë nga shishe PET bosh si parim i përgjithshëm:

 1. Përmbajtja kreu estetike zog me sqep dhe sytë;
 2. Ngritur bust dhe qafën;
 3. puplat plastike i lidhur;
 4. Japin krahë dhe bisht;
 5. Uluni në këmbë ose hipur në një sipërfaqe të zgjedhur.

mjellma plastike mund të rrethuar blu "Liqeni" të shisheve të përmbysur plastike. zogj të çuditshme dekoroj pemë në cep të kopshtit, e cila është e rezervuar për lojëra të fëmijëve. Ju mund të zgjidhni një dekor temë, të tilla si një ishull të shkretë me palma dhe parrots.

kafshët plastike, zogjtë dhe insektet, të njohur në latitudes tonë, si dhe karaktere tuaj të preferuar përrallë zanash-plotësojnë materiale të tjera. Kursi do të gomave, dru, enë bosh që janë të lehtë për të pikturuar.

shesh lojërash e shisheve

Struci e butіlok plastikovіh

Si për të bërë një raft për lulet me duart e veta: këto ide, pikëpamje, user

Mjeshtëri nga gjethet ide foto të reja, këshilla, udhëzime

Si për të bërë dekoratave nga shishe plastike për cottages dhe kopsht

Kopsht Dekor origjinal i materialit të improvizuar - është një tjetër mënyrë për të dhënë personalitetin faqe derisa bimët e rinj do të hyjë në fuqi. E shishe plastike të gjelbër të lehtë të bëjë bretkosat zbavitës në buzë të pellg, shikuar pilivesa dhe fluturat të njëjtin material.

Palm - popullore stolisje kopsht përbëhet nga një fuçi (15 shishe kafe) dhe gjethe palme (plastike gjelbër 5-10 copë.). Ajo është një proces i thjeshtë në të cilin edhe fëmijët të marrin pjesë me dëshirë.

Përgatitur filxhan kafe me nivel i lidhur në një trasha shufra çeliku (bambu artificial) bazë shpuar më parë. Kapaciteti Brown (1,5-2 l) të bërë përdorimin më të mirë të gjithë, prerë në gjysmë, atëherë është e nevojshme të shënoj vetëm Donets.

shishe jeshile lënë pa një fund dhe qafën, me përjashtim të atij të fundit me një qafë që është e nevojshme si një lak. Këto enë prerë gjati në 3 pjesë të varen dhe shkurtime gjethet. Nëse keni nevojë për më shumë gjethe të gjata, stapler bashkëngjitni gjysmën tjetër të fletës. Të gjitha pjesët e rrjedhin janë ndërprerë mbi substrate dhe të bashkangjitur në krye, lidhur me një lak të përbashkët. Ajo mbetet e vendosur në mënyrë të vendosur në faqen e "mysafirëve ekzotike" me gjeth harlisur.

lë të kuptohet se të dobishme

Materiale të mbledhura për një vit, por është më e lehtë për t'u lidhur me ndërmarrjen e "ekologjike" fqinjët pastrimit dhe miqtë. Në oborret janë kontenierë të veçantë për plastike - për të mbledhur një shumë më e lehtë.

Getting Started - Hiq shishe plastike me etiketat dhe mbetje ngjitës, është e rëndësishme për pije mirë dhe skartuar material është deformuar.

Nëse ndërtuar gardh vertikale, ata kanë nevojë për të mbushur. Në varësi të idesë, në shishe PET është derdhur rërë, pluhur shkëmb ose tokën e thatë, duke i varrosur 1/3 qafën poshtë.

Për qëllime të zgjedhura, përdorni elasticitet të ndryshme plastike. trajtimi i ngrohjes është e nevojshme për punë filigran (lule). Është e rëndësishme të mos shpejt prerë në shirita fragmente.

nganjëherë kërkojnë shtesë karakter pikturë fantazi. Për shembull, derrat rozë në shesh lojërash është e mirë për të mbuluar llak nga llak, sigurimin bojë transparente akrilik.

shishe plastike - gjëra të mëdha në duart e drejtë. Përdorimin e tyre si bazë, është e lehtë për të mësuar fëmijëve një mësim mbi edukimin mjedisor dhe mbushin shtëpinë apo komplot gjëra praktike. Kur ngjyra kreativiteti, madhësinë dhe formën e shisheve plastike vetë ideve të shpejtë të reja për një proces emocionuese krijuese.

69 photo ide artizanale nga shishe plastike

100 Idetë më të mira: vepra artizanale nga shishe plastike vetë duart e

10 mënyra për të krijuar kukulla domaNemedlenno merrni qasje në mësimet workshop Doll onlaynMasteraTehnikiAvtorskie kuklyAvtorskie igrushkinewdirections.ru18 + fshehur reklama
Flowerpots dhe shtretër lule prej guri! Flowerpots dhe shtretër lule prej guri artificiale. Elementet e peisazhit. Llogaritja tseny.Galereya rabotKatalog elementovKonsultatsiyaRaschet tsenygrandek.ruSkryt Ads
Pa pagesë Video manikyr! Kurse falas dhe punëtori për manikyr dhe pedikyr, kujdes gozhdë! Come on! Kurse në onlaynKursy MoskvePrepodavateliRaboty masterovmasterakrasoti.ru18 + Fshih reklama

Sot, ne kemi shpenzuar kohë me përfitime jo vetëm për veten e tyre, por edhe mjedisin. Është në lidhje me shishe plastike. Jo, ne nuk do të hedhin ato në plehra, dhe të bëjë më se nuk është kryevepra e vërtetë. Le të mësojnë se si për të kthyer mbeturinave në fitim!

Vetëm 3 hapa dhe në frontin e ju një kuti të mrekullueshme kompakt. Një palë e prek ndritshme dekor do të transformojë atë në një dizajn të vërtetë të produktit

85

74

ide e madhe - të bëjë një enë të veçantë për drekë

89

87

Footlocker Cute për kozmetikë dhe kuti Roomy për tualetin

25

shporta universal

6

94

Original përfundojë dhuratë

90

Organizatorët Creative

46

kuti plastike shampoos gjithashtu i dobishëm për krijimin e këtyre qëndron mrekullueshme për lapsa. Fantasize me humor!

47

kuti simpatik e mbledhjes, të cilat janë idetë kryesore të projektimit të bëhet një mace

88

38

56

72

84

kuti libër për bibliotekën e shtëpisë

666

raftet funksionale pezulluar. Tani prodhimet tuaja për kujdes këpucëve dhe banjo pajisje janë gjithmonë në dorë

41

Tepër, zgjedhja jonë bizhuteri mund të krahasohet me pajisje më të hollë të projektimit. Një shumëllojshmëri të formave, një kombinim i ngjyrave multilayered përbërja është një kënaqësi e vërtetë. Dhe kjo është dikush gjasa do të mendoj, çfarë e bën këtë punën e bërë

67

68

71

73

75

66

77

79

SONY DSC
62

28

24

13

60

59

78

61

Bangles dhe hoops

SONY DSC

64

65

17

8

stand Multi-katëshe për dekorim

58

prezantim i bukur i mrekullon kuzhinës

26

444

Mjeshtëri dekorative

Së bashku me këto kurora elegant shtëpia juaj do të jetë e mbushur me ngjyra ylbertë dhe dritat e ndritshme. Supozoni se ka gjithmonë një atmosferë festive!

3

76

Dekorative apple - një accessory bukur për raftet kuzhine

5

Në dyqanet me dekor, ne shpesh gjetur fluturat. Por për të krijuar një kryevepër e duarve të tyre, dhe madje edhe nga një shishe plastike do të jetë shumë më interesante

7

Fundi i një shishe plastike, një palë e ngjyra të ndritshme dhe në frontin e ju një lule e bukur

12

formë maksimale natyrore mund t'i jepet atij, shkrihet skajet e petals

16

ide origjinale për lule tuaj

Pot me stoli

serë lule në kopsht

Një tjetër ide kreative e kthyer shishe plastike në tenxhere lule në formën e syzet. Ju duhet vetëm një subjekt shtesë - CD-ROM

Feel stilin e projektimit duke plotësuar në tenxhere e tyre të shisheve plastike

Perberja simpatike nga pranverë

punë fort e lehtë

mbledhja Master i penguins

Për tifozët e rinj të kulturës japoneze

suvenire bukur

karrige kukull

Shooting Stars në shishe

enë Stylish nga produkt kozmetik

333

Funny bankë derrkuc në formën e kafshëve të vogla. Tani kjo është ndryshim i juaj do të jetë në derr!

44

Ideja për festat e Vitit të Ri

97

qiri bukur për një shtëpi komod

40

102

52

103

34

Ne të kujdeset e natyrës

83

Llampat dhe ndriçimit

53

14

50

51

10

55

22

Shkathtësi e përdorimit të shisheve plastike nuk pushon të amaze. Pra, të hartuar puffs!

92

49

Ne përdorim plastike në maksimum

1

777

Mjeshtëri nga shishe plastike duart, çfarë mund të jetë ...

Flowerpots dhe shtretër lule prej guri! Flowerpots dhe shtretër lule prej guri artificiale. Elementet e peisazhit. Llogaritja tseny.Galereya rabotKatalog elementovKonsultatsiyaRaschet tsenygrandek.ruSkryt AdsPancakes me yablokamiOladi me mollë recetë shumë e shijshme për të "recetave Master»: master-recipes.comSkryt Ads
Shpërndarja lule në të gjithë rrjetit të ofrimit të botës! Ndërkombëtare e luleve ! Shumë mënyra për të paguar! 24 orë! Pa dostavka100% garanci kachestvaYarkie buketyNezhnyeflorist.ruSkryt AdsSi për të qëndruar të rinj, pas 65 kurs të detajuar online - falas! Metodat e thjeshtë. Efekti ju porazitOb avtoreChto ju predstoitmarta-ng.com0 + Fshih reklama
Ka contraindications. Bisedoni me vrachom.Trenazher "Dr. Cypress" Trajnimi muskujt tuaj mbrapa dhe shtypin bërë delami.Printsip deystviyaRekomendatsiiOtzyvyDostavka saj në SShAkiparis-d.com.uaSkryt Ads"Si për të përmirësuar të inteligjencës." SkachatVklyuchite mendjen tuaj në pushtet të plotë! Get sekretin e të menduarit gjeniale! Sheremetev.infoSkryt Ads
Ajo do të jetë interesante:   SI TË MERRNI TË Veliky Novgorod nga Moska

Nga materiale skrap ju mund të bëni pothuajse çdo gjë
Nga materiale skrap ju mund të bëni pothuajse çdo gjë

shishe plastike - kjo është jo vetëm enë me ujë, por edhe një material të shkëlqyer për artin dhe vepra artizanale. Disa mjeshtrit të menaxhuar për të bërë ato të tilla që shumë e vështirë të imagjinohet. Të gjithë ju duhet në këtë biznes - materiali aktual, gërshërë, nganjëherë bojë, ngjitës dhe kohë të lirë. Gjithashtu ajo nuk do të dëmtojë të përfshirë kreativitetin dhe të ndaluar duke kërkuar në enë nga poshtë sode preferuar gjë si përditshme. Le të ketë filluar!

Përmbajtja:

Lotus i paketimit plastike
Lotus i paketimit plastike

Gica-pots

Ky hack është e lehtë për të bërë, kështu që është me ne fillojmë. Në këto enë mund të mbjellë lule në verë apo përdorimin e derrave si një dekorim kopsht. Ajo do të gjallëroj ndonjë oborr dhe lule krevat, sidomos krijimi i fëmijëve do të jenë të lumtur.

Mjetet dhe materialet:

 1. Pesë-litër shishe plastike. Numri i tyre - numri i derrave që do të krijohen. 1 shishe - 1 derri.
 2. thikë të mprehtë, është më mirë për zyrë.
 3. Shishe - 0.5 L ose 1.5 L 4 pjesëve në secilin derri.
 4. Clay.
 5. smalt të bardhë dhe bojë të kuqe ose rozë.

sekuenca e prodhimit

Kapaciteti nevojë për të larë dhe të thatë, dhe në qoftë se ajo ka një emërtim, ato duhet të hiqen, pasi ata do të ndërhyjë. Në qoftë se ju vendosni për të bërë enët, atëherë në krye të vrimë duhet të jetë prerë në mënyrë që nuk ka shumë për të mbjellë lule dhe mbusheni tokën. Nëse keni krijuar një skulpturë kopsht, ky hap është anashkalua.

shishe të vogla do të përdoren për të krijuar këmbët. Ata duhet të jetë prerë nga qafa 10-15 cm apo gjatësia që ju nevojitet.

Këshillë! Sa më shumë këmbë për të bërë, aq më i lartë do të jetë derr. Për më tepër, enë duhet të zgjidhen të njëjtën madhësi, kështu që gjymtyrë doli të qetë dhe të bukur.

Piglet-pots krejtësisht të zëvendësuar një tenxhere lule
Piglet-pots krejtësisht të zëvendësuar një tenxhere lule

Këshillë! Në mënyrë që të bëjë më të lehtë që të rrinë këmbët duhet të jetë prerë çdo gojë në pikën e saj më të gjerë dhe skajet e saj fringed bëj.

derr dekorative me duart e veta
derr dekorative me duart e veta

Tani detyra e rëndësishme - fërkimit. Për ta bërë këtë, ju mund të përdorni:

 • "Moment" zam.
 • "Titan" zam.
 • Terpomistolet. Me të ajo është më i përshtatshëm për punë, por nga plastike të nxehtë silikoni mund të deformuar, kështu që ajo duhet të trajtohet me shumë kujdes.

Këshillë! Zam preferuar i dy gjymtyrëve, si pas aplikimit ngjitës ata kanë nevojë për disa kohë për të mbajtur lidhjet me cilësi të lartë. Përdorni ngjitës në përputhje me udhëzimet që ju duhet.

Pasi të gjithë është e thatë, ju mund të prerë veshët, ata do të jenë të të njëjtit material si ai i të gjithë derr. Është i përshtatshëm për të prerë ato nga poshtë, si ka fabrika fryrje. Ajo formon një, madhësi natyrore arbitrar. Për komoditetin e lidhjes mund të bëhet në fund të thekë - si në këmbë.

Detaje shtesë për produktet, të cilat mund të jetë çdo materiali
Detaje shtesë për produktet, të cilat mund të jetë çdo materiali

Me pak imagjinatë dhe një dëshirë nga shishe të thjeshta mund të merrni një derr të vogël simpatik
pak imagjinatë - dhe e shisheve konvencionale të marrë një derr të vogël simpatik

Këshillë! Mënyra më e përshtatshme për të zam, në qoftë se ju bëni mbjellësit. Prerje në këtë rast, ju duhet të rrinë në enë brenda të njëjtën përbërje.

Tani pjesa krijuese - pikturë. Ngjyra natyrale - rozë, por ju mund të përdorni fakultative tjetër. mjeshtrit të aftë janë të këshilluar që të përdorin bojë akrilik, ajo i përshtatet mirë në plastike dhe më të qëndrueshme. Tinted duhet vetëm jashtë, por me kujdes, në mënyrë që të mos shishe ngjyrat e tejdukshme. Shumë të rehatshme për të mbajtur për kopertinën-feçkë. Të jetë i sigurt për të prerë dhe ngjitur bishtin, ajo është bërë edhe prej plastike, ajo është më i përshtatshëm për të pikturuar para ngjitje. Sytë mund të tërheqë ose të blejnë veshje të tilla janë shitur në çdo dyqan.

Nga lëndë të parë do të varet nga madhësia e shytave trashësi
Nga lëndë të parë do të varet nga madhësia e shytave trashësi

materiale lehtësisht të arritshme për stolitë kopsht
materiale lehtësisht të arritshme për stolitë kopsht

Pesë-litër enë një dekor të panevojshme është e përkryer për faqe
Pesë-litër enë një dekor të panevojshme është e përkryer për faqe

Amanita për dekorimin kopsht

Klasa e detajuar mjeshtër në bërjen toadstools nga shishe - në video:

produkte plastike janë të qëndrueshme dhe të lehtë për të punuar
produkte plastike janë të qëndrueshme dhe të lehtë për të punuar

Dekoroj amanita kopsht
Dekoroj amanita kopsht

flutur

Kjo dekoratë nuk është aq shumë për rrugë, por për shtëpi, edhe pse pemët janë aq të bukur flutur do të duken mirë. të nevojshme për prodhimin e:

 1. Çdo shishe të plastikës.
 2. Gërshërë.
 3. Shënues ose pen shajak-tip.
 4. Lidhësit.
 5. Buzëkuqët dhe Fixer.
 6. Pin.
 7. Zam vezullim ose shkëlqim në një formë të thatë.

Butterflies bukur shumëngjyrësh, dora bërë
Butterflies bukur shumëngjyrësh, dora bërë

Urdhri i krijimit:

 • Prerë pjesën e poshtme dhe qafa duhet të jetë vetëm e mesme. Ndani atë në gjysmë, për të marrë llojin e lë swirling.
 • Në një fletë letre për të nxjerrë një template flutur ose klishe të shtypura të preferuar. Mënyra më e përshtatshme për të rregulluar skajet Binder ose Clothespins në klishe nuk ka lëvizur.
 • Konturet e ardhshëm shënues krijimi rrethi në të zezë, është e dëshirueshme për të marrë këtë, që nuk është shuar menjëherë pas workpiece ka për të punuar.
 • Hiq klishe dhe prerë me gërshërë detalit.
 • Wings duhet të bëj përgjatë trupit deri flutur.
 • Painting kryhet nga brenda. Që nga dekoratë është i gjallë, është e nevojshme për të pritur për tharjen e çdo shtrese të njëpasnjëshme para se të aplikoni skemën e re ngjyra. Nail polish në këtë rast, të përdorur shumë i përshtatshëm që furçë e tij të hollë.

Hap artikuj udhëzues hap në një flutur
Turn-bazuar prodhimit manual flutur

I kushtoj vëmendje! Për shkak të qark shkaktuar nga një shënues i zi, kufijtë ngjyra ndërmjet segmenteve janë të qarta.

 • Në anën e përparme të prerë rreth Glitter adhesively. Ju mund të bëni ndryshe: butësisht të aplikojnë clearcoat në linjat dhe sasi e vogël në krye të sequins thërrmueshëm. Në këtë rast, skajet nuk janë të përkryer të qetë, por efekti do të origjinal. Për sasi e vogël me sequins jo, ata duhet të jenë në krye të llak-ndërmjetëse - që është përdorur për thonjtë.
 • Për të krijuar një volum në trup dhe antenat mund të jetë ngjitur rruaza.

Një proces i thjeshtë dhe jo të punës duke përdorur template
Një proces i thjeshtë nuk është e punës duke përdorur template

Mbetet për të rregulluar pin në anën e kundërt. Kjo mund të bëhet duke përdorur një copë leckë dhe çdo zam dytë. Natyrisht, e gjithë kjo mund të bëhet vetëm pasi të dries bojës dhe është i ngurtësuar. Duke përdorur këtë sigurimin flutur mund të vendoset në hije.

Këshillë! Nëse ju bëni një flutur të ngjashëm të shisheve pesë-litër, është e mundur për të dekoroj kopsht, duke e vendosur hack në pemë. Sigurisht, nuk është e nevojshme për të rregulluar në këtë rast pin.

Mjeshtëri të dobishme dhe të thjeshtë

Në videon e mëposhtme: - një përmbledhje e zanateve praktike dhe shumë i dobishëm për shtëpi:

Ide që do t'ju ndihmojë të kurseni

Shumë i detajuar për të përshkruar objekte në vijim nuk do të, në të gjitha prej tyre shumë të prodhojë në mënyrë të qartë. Idetë më interesante:

 1. Birili për bowling. Kjo lodër mund të jetë bërë për fëmijët, edhe në qoftë se ata janë të lumtur që të ketë një kohë të mirë. Të gjithë ju duhet - është për të pikturuar shishe dy-litër. Për më shumë argëtim, ju mund të vë brenda një grusht fasule dhe fort vidhos kapakun.
  këmbët ngjyrë do të kënaqet fëmijën tuaj
  këmbët ngjyrë do të kënaqet fëmijën tuaj
 2. pot lulja. Ajo duhet të jetë prerë në kulmin e enës, e cila është e nevojshme, mund të pikturuar në formën e kafshëve: mace, buf. Ajo do të jetë interesante për të parë shishe transparente me sy dhe hundë.
  krevat moderne në mur
  krevat moderne në mur
 3. Fshesë. Kjo është e mirë për t'u pyetur. Të bëjë të mundur për kontejnerë të shumta. Ata duhet të hiqni pjesën e poshtme dhe të prerë një periferi. Pastaj futur ato në njëra-tjetrën, sewn në krye të qafës dhe të ngritur mbi një shkop.
  Rruga fshesë punuar me dorë
  Rruga fshesë punuar me dorë
 4. Byzylyk. Prerë nga mes të një gjerësi prej 5-10 cm buzë djeg duke përdorur hekurin, kështu që ata nuk janë të mprehta. Përfundojë leckë dhe për të siguruar atë me zam-gun.
  ide interesante për needlewomen
  ide interesante për needlewomen
 5. kuti Apple. Ka nevojë për fundeve. Ata prerë në një lartësi prej 10-15 cm, me një shishe duhet të jetë prerë shtatlartë, kështu që ajo të vënë në një të dytë. Në krye të bashkëngjitni bisht i gjethes dhe fletë mund të bëhet edhe prej plastike. Të atyre fundeve mund të bëjë edhe një rast laps, qep apo të ngjitur në skajet e zinxhir.
  Kuti për sende të vogla në formën e një bullseye
  Kuti për sende të vogla në formën e një bullseye
 6. paketimit të përshtatshëm për produktet pjesa më e madhe. Qafa prerë, trim skajet që nuk janë të mprehta. Kaluar nëpër atë një qese me elb, skajet e nga ana e tij dhe do të forcojë kapakun.
  zëvendësim i përsosur i paketim origjinal
  zëvendësim i përsosur i paketim origjinal
 7. Shandani. Kapaciteti kulture e deri në një lartësi prej 15-20 cm dhe me kujdes të trajtuar edges. Plotësoni atë me bollgur ose qelqi rruaza. Top ndizet një qiri. Jashtë zanate të tilla si të jetë e mundur për të dekoroj me rruaza ose sequins.
  Disa lloje të shandanët
  Disa lloje të shandanët
 8. Container për lodra të vogla, projektuesi. Ajo do të marrë një shishe pesë-litër, ajo duhet të jetë prerë në "hallkë pallto", që është, lartësia maksimale të mundshme. Të skajeve të mprehta nuk do të dëmtojë fëmijën, zam në buzë duhet të jetë ngjitur në kapardisem çështje brenda dhe jashtë. Trajton për kontejnerët mund të jetë bërë nga dantella: shkelën prapa nga buzë e 4-5 cm, të bëjë vrima të vogla në to dhe të drejtuar dantella, nga brenda për të rregulluar atë në vend.
  Një zgjidhje interesante për lodra dhe shkrimi
  Një zgjidhje interesante për lodra dhe shkrimi

zambak uji

Kjo klasë mjeshtër do të tregojë në detaje se si për të kthyer një shishe kos në dekorimin origjinale shtëpi:

Dekor i bukur për territorin në shtëpi
Dekor i bukur për territorin në shtëpi

përfundim

Ide për të krijuar dekoratave të bukur dhe peshën praktike reusable shishe PET. Të gjithë ju duhet për këtë - kohë dhe një imagjinatë të mirë, i cili do të ndihmojë për të kursyer para dhe kjo nuk ndotin mjedisin me mbeturinat.

Hedgehog-pots nga materiale skrap
Hedgehog-pots nga materiale skrap

Dekor origjinal i kopshtit tuaj
Bright, dekor i bukur kopsht

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *