Pse nuk pasqyrë në dhomë gjumi

Author: | 2018/08/23

një pasqyrë në shenjat gjumi

Pasqyrë në dhomën e gjumit - shenjat thonë qartë subjektin negative dhe kategorikisht ndalojnë përdorimin e tij. Në këtë artikull ju do të mësoni pse ju nuk mund të fle pranë pasqyrë dhe se si për të vënë atë.

Pasqyrë në dhomën e gjumit - shenjat

Shumica e banorëve të apartamenteve moderne është i tunduar për të zgjeruar hapësirën paktën vizualisht, dhe pasqyra ndihmë të mirë në këtë. Veshjet tani shumë popullor pasqyruar dhe pasqyra të mëdha që krijojnë një dizajn interesant. Por ju duhet të dini se ju mund të vendos një pasqyrë nuk është në çdo vend, dhe shumica e të gjitha masat në këtë drejtim gjumi.

një pasqyrë në shenjat gjumi

Kur keni krijuar e brendshme e dhomës së tij çdo person mendon rreth asaj se si ai do të ndikojë në të ardhmen. Pasqyrë në dhomën e gjumit ka qenë gjithmonë e konsideruar si një shenjë e keqe, në bazë të shenjave. Pasqyra gjithmonë atribuohet veti magjike, me ndihmën e tyre të quajtur entitete të mbinatyrshme, ata janë konsideruar portaleve në dimensione të tjera. Para se të arritur leckë pasqyrë perde me porosi në një shtëpi ku shtrihet i vdekur, se shpirti i tij nuk ishte në gjendje për të marrë humbur në reflektim dhe mbeten atje përgjithmonë, frikëson banorët e shtëpisë.

shenjat popullore nuk janë këshilluar për të vënë një pasqyrë në dhomë gjumi. Kjo nuk është më e përshtatshme accessory për një dhomë në të cilën njerëzit të relaksoheni. Mësimi i Feng Shui konsideron të njëjtë, duke përmendur faktin se energjia negative nga e cila personi është lëshuar gjatë gjumit, është reflektuar nga sipërfaqja pasqyrë dhe bie prapa, nuk ka mënyrë për të dalë. Nëse reflektim është dera e dukshme në dhomë, kjo është një shenjë e një dështimi.

Unë nuk e rekomandojmë për të vendosur në pasqyrë gjumi dhe psikologë. Ne nuk gjithmonë të zgjoheni në një humor të mirë që mund të ndikojë në pamjen. Reflektim, e cila nuk shkakton emocione pozitive, mund të prishin disponimin për të gjithë ditën. Përveç kësaj, papritur zgjohen njerëzit mund të jetë reflektim i frikësuar, pa e ditur atë vetë. Kur mbushja reflektim të lëvizjeve të tyre, fenerët nga makinat që kalojnë nuk do të japë për të ndjehen të sigurt, të cilat ndikojnë negativisht në cilësinë e gjumit. Disa ekspertë që lidhen me praninë spektrofobiyu pasqyra gabuar.

Pasqyrë përballë shtrat i takon një shenjë e keqe. Sleep, reflektuar në të, është e pamundur. Ne menduam kaq shumë njerëz. Për shembull, sllavët besonin se të njëjtat gjëra janë hapur derën për botën e shpirtrave, të cilët janë armiqësore ndaj popullit. Besime të tilla dhe i bëri ata një nga atributet kryesore është hamendje mjaft e rrezikshme.

Në Evropë, pasqyra është konsideruar i sigurt për praninë në shtëpi për shkak të faktit se ajo është shumë e vështirë për të hapur derën në mes botëve. Megjithatë, gjumi është pasqyruar në to, gjithashtu, kishin frikë, frika nuk të zgjoheni.

Shumë njerëz besojnë se gjatë gjumit shpirti lë trupin dhe shkon për të udhëtuar. Në qoftë se, gjatë kthimit të trupit ajo sheh reflektuar, ajo mund të drag në një botë tjetër. Sipas një versioni tjetër, shpirti është i frikësuar dhe të harrojmë rrugën.

Kjo është disi e vjetëruar besimet, por në një kuptim të caktuar ata ende e pranishme. Shumë njerëz ishin duke fjetur reflektuar në pasqyrë në të njëjtën kohë, dhe u zgjova në mëngjes në vendin e tij, të gjallë dhe të shëndetshme. Megjithatë, shëndeti po vuan në të njëjtën kohë mjaft shpesh. Nuk është një tjetër shenjë, i cili thotë se reflektor montuar përballë shtrat, do të marrë larg nga energjia e personit. Kjo çon në pagjumësi, përgjumje të vazhdueshme dhe nervozizëm, nightmares mund të bëhet një dukuri e shpeshtë, si argument në shtëpi.

Fakti që pasqyra merr forcë vitale besonte në kohët e lashta, kështu që nuk përpiqet për të parë reflektimin e saj për një kohë të gjatë. Fëmijët deri në një vit dhe nuk mund të shihet në të gjitha reflektuar, ndryshe rritet shqetësuar, do të jetë subjekt i phobias dhe sëmundjeve.

Ekspertët e Feng Shui besojnë se në qoftë se reflektimi është shtrat i dukshëm martesore, ajo mund të çojë në tradhti dhe grindavec nga e para. Dhe në qoftë se në shtrat, vetëm një person është duke fjetur, duke pritur për dështimet e tij. Shenjat e një pasqyrë në dhomë gjumi ka dhe pastaj në qoftë se ju nuk e pasqyrojnë të gjithë, por vetëm një pjesë e caktuar e trupit.

Pasqyrë nuk duhet të ndikojë në derën e dhomë gjumi dhe krevat, dhe në mënyrë ideale duhet të jetë në dhomën tjetër. Kjo është një gjë e padëshirueshme për dhoma gjumi në të gjitha, por nëse ju vënë atë në asnjë vend tjetër, ju mund të marrë masa për të mbrojtur kundër ndikimit të keq të reflektimit.

Ajo do të jetë interesante:   si për shikimin në YouTube marrin para

Desirably, në qoftë se ajo është rrethore ose ovale, sepse ajo eliminon përdorimin e mundshëm magjike e objektit të tilla si dyert e dimensionit tjetër, pasi të gjitha dyert janë në formë drejtkëndëshe. Ajo është e mirë që të ketë reflektimin tuaj në të ishte vendosur në rritjen e të plotë, në qoftë se ajo është një gjë e vogël, atëherë ajo duhet të reflektojë kokën tuaj tërësisht. Nëse reflektim është "prerë" koka juaj po përballet me një dhimbje koke.

Shmangni pasqyra që kanë një histori të gjatë. Kjo vlen për antike. Ka disa të ashtuquajtura pasqyra-vrasësit me famë botërore, pronarët e të cilëve kanë vdekur në rrethana misterioze. Antike, jo vetëm që nuk mund të varur pranë shtratit, ose në dhomën e gjumit, dhe në shtëpi në të gjitha nëse ju nuk e dini historinë e tyre. Duhet të shmanget dhe pasqyra, të cilat pasqyrojnë ngjarjet e pakëndshme, si në qoftë se ata nuk ishin rruga juaj.

Nëse jeni të vërtetë nuk duan të heqin qafe e objektit pranë shtratit, është e mundur për të ul receptorin e telefonit një leckë gjatë natës. Pëlhurë duhet të jetë i errët. A nuk të sjellin probleme dhe variacionet e tilla pasqyrojnë sipërfaqeve, të cilat janë të vendosura në sipërfaqen e brendshme të derës së kabinetit. Por të gjitha pasqyra, të cilat janë në dhomën e gjumit, është e nevojshme për të larë shpesh ujë të ftohtë të rrjedhshëm për të hequr qafe energjisë negative.

Në përgjithësi, të gjitha shenjat e tilla me të vërtetë e konsideruar vlerë, sepse sipërfaqja reflektuese nga kohët e lashta janë konsideruar portalet me dimensionin shpirtëror, në të cilën shtrihet fuqi të jashtëzakonshme dhe rrezik.

ÇFARË mos vendosni në dhomën e gjumit: 7 ndalon - Interior Design ...

Çfarë artikuj nuk mund të vendoset në dhomën e gjumit, dhe pse, lexoni në.

motto.net.ua

1. gazetat e vjetra dhe arkivat familjare. Ata bëhen burim i një fuqie të huaj.

2. Mos e vendosni në dhomën e gjumit bimë të gjalla dhe lule së bashku , energjia e tyre nuk do të ndërhyjë në jetën tuaj private, edhe nëse ata japin stilin e brendshme. Ka lule, për shembull, që nuk e pëlqen praninë e njerëzve në përgjithësi. Përveç kësaj, lule e natës, shumë lule fillojnë të thithin oksigjen.

Shih gjithashtu: Si për të tërhequr dashurinë në dhomë gjumi:? Thotë një ekspert në Feng Shui

3. gjumi Great dëm të sjellë pasqyrë , ato të çojnë në shkatërrimin e dashurisë dhe martesës. Pasqyra janë të dobishme për çdo pjesë e banesës, por në dhomë gjumi ato duhet të përdoren me kujdes. Nuk rri një pasqyrë në këmbët e krevatit. Nëse një person zgjohet natën dhe e sheh reflektimin e tij në pasqyrë, ai mund të marrë atë për një fantazmë dhe të frikësuar. Besohet gjithashtu se pasqyrë, varur në këmbët e krevatit mund të çojë në komplikacione në marrëdhënie.

Pasqyrë nuk duhet të ul receptorin e telefonit dhe përballë derës gjumi: kështu që do të dërgojë përsëri të gjithë të drejtojë energjinë dhomë dhe Qi, u përpoqën të hyjnë në dhomë, ajo do të jetë i hutuar. Pasqyra mund të jetë shumë e dobishme në qoftë se krevat është pozicionuar në mënyrë që dera nuk do të jetë në fushën e parë të atij që shtrihet në një shtrat. Në këtë rast, pasqyrë në mur do t'i japë atij mundësi për të parë përfshirë, pa kthyer kokën e tij.

Nëse gjumi juaj tashmë ka një pasqyrë, për shembull, qëndron një tryezë tualeti, është e nevojshme gjatë natës për të mbyllur atë me një leckë. Nëse ka një kuti pasqyrë, e përparme e shtratit duhet të jetë e lehtë për të ul receptorin e telefonit perde që fshehin pasqyrë.

4. Fountains dhe ujëvarat. Të marrë të gjitha dhomat e gjumit, e cila simbolizon ujin e madhe, kjo çon në konfuzion dhe netë pa gjumë. Natyrisht, në dhomë gjumi mund të jetë një gotë me ujë dhe madje edhe një damixhanë, por Akuariumi ose të njëjtën foto me imazhin e liqeneve, lumenjve, deti është i papranueshëm.

5. Aquarium. Aquariums në Feng Shui - një nga llojet e transportuesve të energjisë Elementet e ujit, e cila është përgjegjëse për pranimin dhe ruajtjen e pasurisë materiale në shtëpi. Aquariums, nga pikëpamja e Feng Shui, do të ketë efekte shumë të ndryshme në dhomë, në varësi të projektimit dhe vendndodhjen e shtëpisë së tyre. A nuk e vënë në Akuariumi në dhomën e gjumit, ajo është konsideruar të jetë shumë e pafavorshme për shëndetin e atyre që flenë atje.

6. Fotografi dhe portrete të njerëzve të tjerë, objekte të mprehta, fotot e kafshëve dhe të tjerët.

Ndër sendet e rrezikshme, të cilat janë më të mirë, janë piktura dhe figurines keramichskie kafshë të egra. Fto kafshëve të egra në dhomën e gjumit - kjo do të thotë për të kërkuar telashe në kokën e tij: një kafshë të tillë, veçanërisht nëse ajo është në dhomën e gjumit, shpërndan energji frymë vdekjeprurëse. "Gjuetia trofe" - Antlers dhe rugs nga lëkurat e Tiger - është gjithashtu tabu në drejtim të Feng Shui.

Ajo do të jetë interesante:   Butterfly DUART VET prej letre

modelet bezdisshëm me dhëmbë të mprehtë, tavanet suva me tehe angled, llamas-An- lampshades pamja e frikshme, karrige me qoshe të jashtëzakonisht të mprehta - të gjitha këto karakteristika e regjistrimit, për të cilat nuk ka vend në spalnes drejtim të Feng Shui. modelet veçanërisht të rrezikshme që i ngjajnë një shigjetë, majën e trekëndëshat, dhe çdo gjë tjetër që duket armiqësore, kërcënuese ose të egër.

7. Pajisje elektromagnetik. TV, si dhe pajisje të tjera elektrike, gjeneron një fushë elektromagnetike. Dhe dihet se intensiteti shumë i lartë i valëve elektromagnetike mund të çojë në pasoja të tilla si: dhimbje koke, probleme me koncentrim, presionit dhe metabolizmin, dhe madje edhe ndryshime në përbërjen e gjakut dhe përqendrimi i hormoneve. Ndërprerë aftësinë për të kujtuar ëndrrat, ajo rrit gjasat e depresionit.

Lexoni gjithashtu: Gjumi sipas ligjeve të Feng Shui

Shih gjithashtu: gjumi Brendshme sipas Feng Shui: Si të marr dhe të organizoni mobilje

Pse nuk e vënë pasqyrë në dhomën e gjumit? 5 views

Pse të mos i vënë një pasqyrë në dhomë gjumi

Përditësimi brendësi të një dhomë gjumi, shpesh është e mundur të ndeshen praninë e pasqyra në kufje. Shumë prej nesh pyesim veten: pse nuk mund të kemi vënë një pasqyrë në dhomën e gjumit? është e dobishme që të ketë një pasqyrë në dhomën e gjumit? closets të mëdha me pasqyra në dysheme? Shumica e pronarëve të ngushtë një dhomë gjumi apartamente të gjithë duhet të kombinohen në një dhomë dhe dhomen e ndjenjes, dhe zyra dhe dhoma gjumi. Kjo është arsyeja pse pronarët shpesh duhet të jetë vendosur në pasqyrë dhomë të gjallë. Dikush e përdor atë për qëllime praktike, duke kërkuar në veten tuaj para se të shkojnë jashtë në rrugë, dikush duhet të jenë rekomandimet e ekspertëve, dhe rrit hapësirën vizuale me të. Çfarëdo ishte, por pasqyrë është në mur në dhomën e gjumit. Besohet se kjo nuk mund të tolerohet.

Ndoshta secili prej nesh në fëmijëri me kujdes ecur e kaluara pasqyrë në errësirë, dhe disa janë edhe të frikësuar për të shkuar për të fjetur në një dhomë ku ka një pasqyrë. Kjo është ajo! Fëmijët më të mirë ne mendojmë dhe të kuptojmë se pasqyra janë të mbushura me disa rrezik të fshehur.

Besohet se shpirti i njeriut është në botët e tjera, kur ne gjumë. Pra, zgjoheni drejtë në frontin e pasqyrë, ju aksidentalisht mund të shikoni në atë dhe të lezetshme ankth. Pas kësaj, shpirti nuk do të kthehet tek pronari ose që të shmanget në të gjitha shpenzimet e trupit të tij. Si rezultat, mund të shfaqen çrregullime të sistemit nervor, sëmundjet mendore dhe ndoshta edhe vdekjen ndodh në ëndërr. Njerëzit të cilët e kuptojnë këtë, duke pretenduar se pasqyrë tregon jo vetëm ai që duket në të, por edhe situatën rreth tij. Ajo mund të përmbajnë një shumë të gjëra të rrezikshme që mund të kërcënojnë njerëzit.

Shamans

Në kohët e lashta, pasqyra ishin talismans, objekte dhe ritualet. Më shumë, njerëzit besonin se pasqyrë - Oknov botën e të vdekurve, dhe në qoftë se një vështrim të gjatë në atë - ai mund të vdesë. Për shembull, shamans nga Yakutia besojnë se në natën e pasqyrës duket e errët. Së bashku me të ka një vend dhe sytë e armiqve apo ziliqar. Këta vëzhgues nuk lejohen të flenë normalisht. Ato mund të jenë shkaku i pagjumësi, shfaqja e ëndrrave të këqija dhe nervozizëm të tepruar.

evropianët mesjetare

Diçka e ngjashme ndodhi në seancë dhe evropianët mesjetare. Ata besonin se pasqyrë të bëhet një lloj natës vampir dhe sucks nga gjumi të gjithë të mirë dhe të mirë. Ata besonin se personi i cili është duke fjetur në një dhomë me një pasqyrë, bëhet nervoz dhe i zemëruar. Nga rruga, pak njerëz e dinë se zotërit veneciane mbajtur për më shumë se 150 vjet, patentë ekskluzive për prodhimin e pasqyra, të blera me sukses nga gjermanët në atë kohë. Atëherë pasqyra ishte një luks fisnikëria pasur dhe gjykata mbretërore. Pasqyra në Mesjetë shpesh janë shkatërruar për shkak të paranojës së pronarëve të tyre përkatës. Besohej se pasqyra mund të sjellë dëm apo sëmundje të pashërueshme.

Në Rusi e lashtë, gjithashtu nuk e favorizojnë pasqyrë. Në shekullin e 15, ata ishin ndaluar edhe nga Kisha Ortodokse. Dhe, në të njëjtën kohë, ushtarët morën pasqyrë me të për të luftuar, si një hajmali, në gjendje për të reflektuar vdekjen. Nga rruga, thyer ose gërvishtem pasqyra menjëherë shkatërruara - besohet nga koha e Rusisë.

Feng Shui

Modë njerëzit tani për Feng Shui po i kërkon gjithashtu të mos për të fjetur pranë në pasqyrë. Besohet se çifti mund të shtyjë pasqyrë për të ndryshuar, dhe njerëzit e vetmuar do të jetë edhe më e vështirë për të gjetur një mik. Një tjetër dështim i madh mund të ndodhë në rast se një pasqyrë në dhomë gjumi tregon jo vetëm një shtrat, por edhe derën. Fakti që energjia një person është replenished gjatë gjumit, ecën nga dera vetëm nëpër pasqyrë. Është më mirë të rri një foto në dhomën e gjumit, Si te zgjidhni një fotografi për dhomën e gjumit sipas Feng Shui, ne do të shkruaj në artikullin e ardhshëm.

Ajo do të jetë interesante:   Si për të rinovuar iPhone 4 AT

Veda

Sipas Veda, pasqyrë është gjithashtu nuk rekomandohet që të vendoset në dhomën e gjumit. Mirror thith negativitet jetuar ditë. Prandaj, pasqyrë është e rekomanduar për të larë më shpesh. Nëse ju e dini se sa vjet në këtë pasqyrë - fshij atë në një lëvizje rrethore të akrepave të sahatit sa më shumë kohë ose më shumë.

pikëpamja shkencore

Jo shumë kohë më parë, në fillim të lindjes së Hypnotherapy, pasqyra janë përdorur për të nxitur një ekstazë në pacientit.

fizikantet moderne janë të bindur se pasqyra është ende në gjendje për të regjistruar informacion në lidhje me atë që ata përfaqësojnë, por në nivel molekular. do të vijë Ndoshta koha kur do të jetë e mundur për të lexuar të dy karta flash :).

Sigurisht, secili më vete nëse shamans Yakut dhe mësimet e Feng Shui vendos për të besuar se pse ju nuk mund të vendos një pasqyrë në dhomë gjumi. Por në qoftë se mundësia e lejon, pse nuk peshoj pasqyrë diku larg nga shtrati. Megjithatë, diçka mistike në lidhje me këtë temë është.

Nëse ju nuk fle, ju duhet të lexoni këtë artikull, në këmbë pasqyrë në dhomën e gjumit, ju do të jetë e dobishme në artikull se si të pastër të energjisë nga ndikimet negative.

RREZIK SE pasqyrë në dhomën e gjumit ?? - YouTube

Pse nuk mund të fle pranë pasqyrë dhe se si për të vënë atë.

Trade - [email protected]

************************************************** *************

➔ Twitter - https://twitter.com/OstrnumCom

➔ Facebook - https:? //www.facebook.com/ostrnumnew/ ...

RREZIK SE pasqyrë në dhomën e gjumit - Këshilla zgjuar

përmes qelqit në kërkim
përmes qelqit në kërkim

Ajo ka qenë prej kohësh trajtuar në një pasqyrë jo vetëm si një sende shumë e brishtë, por edhe për të marrë kujdes ekstra dhe madje edhe kujdes ndaj tij. Sidomos, kur pasqyra varur në dhomën e gjumit. Mirror konsiderohet kufi i hollë në mes të botës së prekshme dhe të mrekullueshme. Pse është e rrezikshme që të mbajë një pasqyrë në dhomën e gjumit?

Mirror është e rrezikshme - supersticion apo e vërtetë?

Çfarë është e çuditshme është se kjo qasje mund të gjenden në pothuajse të gjithë popujt e botës. Që nga kohët e lashta, nga brezi në brez rregullat mbi këtë temë. Sipas njërit prej tyre, fle në para pasqyrës nuk mund të jenë subjekte. Çfarë e shkakton këtë? Më e zakonshme e këtyre është besimi se gjatë gjumit trupi astral i njeriut lë shell tij fizike dhe shkon për të udhëtuar në dimensione të tjera. Prandaj, në qoftë se në dhomën ku personi gjumi ndodhet pasqyrë, natyra astral e njeriut mund të mbyten në botë përmes pasqyrës dhe nuk kthehet.

Ajo është konsideruar edhe se, nëse kjo ndodh, trupi fizik do të arrij vdekjen. Me këtë bestytni lidhur me faktin se shumë shpesh, mjekët konstatuar në shikim të parë vdekjen e pashpjegueshme dhe e papritur gjatë gjumit.

Sipas një tjetër këndvështrim mbi pse ju nuk mund të ketë një pasqyrë në dhomën e gjumit, ia ndau gjinin është energji pozitive. sipërfaqe pasqyrë si një magnet për çdo energji, kështu që në një mënyrë të caktuar ajo tërheq nga çdo burim. Në këtë rast, një burim i tillë është një që fle.

Si rezultat, njerëzit në mëngjes mund të zgjoheni zemëruar dhe lodhur. Dhe nëse ju fle në para pasqyrës gjithë kohës, ju do të gjeni veten në pagjumësi kronike. shkenca kineze e Feng Shui thotë se nëse e përparme e një çifti pasqyrë gjumi, së shpejti fillon një bashkëshort të ndryshojë në një tjetër. person i vetmuar Feng Shui gjithashtu nuk është e rekomanduar për të fjetur, reflektuar në pasqyrë, sepse kështu dyfishimin e vetmisë do të ndodhë.

Besimet lidhje pasqyra ekzistuar në Rusi e lashtë. Kështu, për shembull, beson se më shumë se sipërfaqja pasqyruar është e dyfishtë, që është në gjendje të vjedhin shpirtin e njeriut gjatë gjumit. Psikologjia moderne gjithashtu këshillon që të përmbahen nga vendosja e pasqyra në dhomë gjumi. Psikologët thonë se duke krijuar iluzionin e të qenit në sytë prying dhomë, e cila nuk lejon një person për të ndjehen të relaksuar dhe të izoluar. Kjo nga ana tjetër mund të kontribuojnë në shfaqjen e nervozizëm dhe konfliktit. Sidomos nuk rekomandohet të rri një pasqyrë në dhomën e fëmijëve. Nëse një fëmijë rastësisht zgjohet natën, ajo mund të trembë reflektimin në pasqyrë, sepse drita dhe hije mund të prodhojë imazhe të tmerrshme dhe të pakëndshme, sidomos për të menduarit e fëmijëve.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *