PSE xhel polish në thonjtë nuk mbajnë

Author: | 2018/08/23

Pse të mos i mbajnë xhel llak (gummalak) në thonjtë, të çara, chipped off, shtresohem?

Këto pyetje janë dëgjuar shumë shpesh nga klientët tanë. Në këtë artikull ne postrayus çmontimit të gjitha arsyet për të cilat llak xhel mban keq, nuk mban, chipped jashtë ose peeled off nga gozhdë.

Le të përcaktojmë disa terminologjinë . Shumë klienti është çdo gummalak xhel gozhdë. Kjo nuk është plotësisht e saktë, sepse Shellac xhel gozhdë - kjo është një prodhues origjinal produkt CND, i cili ka cilësi shumë të mira. Të gjithë të tjerët - një xhel-llaqet !!! Dhe llak tjetër xhel jo domosdoshmërisht do të hiqet nga njomje ato ndoshta do të duhet të paraqesë poshtë, ose pjesërisht ose plotësisht.

Për të qartësuar arsyet pse gozhdë xhel mbahen dobët, peels, çarje, etj Ne intervistuar artistë dhe mblodhi disa rekomandime:

1. Para se të aplikoni cuticle gel llak dhe pterygium (hollë cuticle shtresë e cila aderon direkt në pjatë gozhdë) duhet të jetë me kujdes u larguan dhe të hiqen. Material veshura në pjesën e brendshme është e nevojshme për shtresohem ose pterygium.

2. pjatë gozhdë duhet të jetë i përzier me rërë tifoz (edhe në qoftë se një teknologji të aplikuar një llak xhel kërkohet nga pjatë gozhdë larë poshtë, ajo është ende e nevojshme për të "ecin" apo mulli ngjyej në të verdhë mbi të gjithë sipërfaqen e zonës pjatë gozhdë duke u përqëndruar në afërsi cuticle dhe buzë e lirë të gozhdë). Thonjtë duhet të jetë i sigurt për të paraqesë, edhe në qoftë se ata nuk kërkojnë gjatësinë e korrigjimit!

3. Është e domosdoshme degreased pjatë gozhdë nëpërmjet degreaser (në rastin ekstrem mund të degreased me alkool ose mbartës manikyrin e thonjve me aceton). Kur pastrimi është e nevojshme për të aplikuar cleanser në një leckë garzë-free dhe me kujdes fshij pjatë gozhdë, duke i kushtuar vëmendje të veçantë tek fushat pranë bolsters anësore dhe cuticle. Ju lutem vini re, ju duhet të fshij atë me një pecetë, dhe jo vetëm degreaser llak në gozhdë.

4. "polonisht lagësht" duhet të aplikohet pas degreasing abetare Ultrabond ose buzë e lirë të gozhdë. Ky material do të rrisë aderimin në pjatë gozhdë.

5. Aplikoni ngjyrën bazë ose e lartë është gjithmonë në shtresa të holla.

6. Të jetë i sigurt për të reseal çdo shtresë !!! Seal - është bojë mbi prerë gozhdë. Paint mbi fetë gozhdë nevojë për të gjitha shtresat që ju aplikoni !!!

7. kujdes tharje çdo shtresë. Nëse ju keni një llambë UV në pushtet, rritet Koha e tharjes.

8. në thonjtë e butë dhe të hollë gozhdë xhel do të mbajë më pak se të fortë. Por kjo nuk do të thotë se ai nuk do të të mbajë në. Nëse thonjtë janë të butë dhe të hollë gjithashtu mund të përdorni një xhel të veçantë forcimit para se veshja xhel gozhdë llak. Ukreplat ose gome ose pluhur akrilik bazë. Sigurisht për të forcuar thonjtë mund të pini vitamina komplekse për gratë. Unë kam punuar edhe këtu këtë kompleks .

9. Baza e lartë llak xhel duhet të jetë gjithmonë e cilësisë së mirë. Mos zgjidhni një bazë të lirë dhe të lartë, ajo varet prej tyre se si për të veshur (pritje) xhel llak dhe se si do të hiqet. Me shtresa me ngjyrë mund të eksperimentojnë dhe për të blerë veshje të lirë xhel, në qoftë se ka nevojë për këtë.

10. Baza dhe 2 të lartë në 1 do të jetë gjithmonë inferior në cilësi të bazës veç e veç dhe Topu. 2 në 1 rrinë shtënë keq e më keq.

11. Nëse jeni duke përdorur një njefazor xhel llak (një xhel-llaqet, të cilat janë të përfaqësuara me vetëm një shtresë të ngjyrës në linjën e tyre të bazës dhe pa pullë si komponentët e detyrueshme), atëherë përveç aplikimin ngjyra bazë është gjithmonë zgjasin çorape Gel polonisht dhe të bëjë mbulimin më dendur dhe të fortë. Më të famshme dhe me cilësi të lartë xhel ngjyra ende faza (bazë, ngjyra dhe top - faza e detyrueshme në kërkesë).

12. Mos harroni se një xhel-llaqet është e rëndësishme jo vetëm se sa ata të mbajnë në thonjtë, por edhe se si ata janë hequr !!! Zgjidhni një llak xhel, e cila mund të hiqet lehtë nga njomje, në vend se rrethore, nëse ju nuk kanë përvojë në rrethore Gel polonisht pa dëmtuar pjatë gozhdë. Constant rrethore gabuar do të bëjë thonjtë tuaj të hollë dhe të brishtë. Në qoftë se skeda poshtë vetëm shtresat e sipërme, thonjtë tuaj nuk do të preken. Ju nuk mund të paraqesin larg gozhdë xhel deri në pjatë gozhdë, pres vetëm shtresat e sipërme!

13. Dhe më e rëndësishmja, mos harroni se nën thonjtë e llak xhel - kjo është thonjtë tuaj !!! Ata nuk kanë nevojë për të hapur flokët :). Treat me kujdes për manikyr tuaj dhe premtoi 14 ditë, thonjtë tuaj do të veshin një të ndritshme bukur dhe gozhdë ngjyra xhel !!!

PS Nëse të gjitha rekomandimet për zbatimin e gozhdë gel parasysh dhe zbatuar, dhe materiali ende nuk mban, është e nevojshme të dinë në vijim. Ka një përqindje të caktuar të njerëzve që kemi mbajtur përvuajturi çdo shtresë mbi thonjtë dhe madje edhe xhel është vazhdimisht duke i dhënë shkëputje. Ju mund të provoni për të forcuar dhe për të ndryshuar xhel markë e llak xhel mund proprobovat forcojë pluhur akrilik për gozhdë xhel, por nuk është e gjitha në mënyrë individuale. Prodhuesit janë quajtur një sërë arsyesh për të cilat mbulimit mund të jetë e vështirë për të mbajtur nga shtatzënisë dhe hormonal ndryshimet në duart vazhdimisht djersitje dhe ju jeni tepër i ndjeshëm. Por në këtë rast, ka teknika që mund të ndihmojnë. Vlerë duke u përpjekur për të forcuar pjatë gozhdë.

Ne rekomandojmë që të lexoni artikullin "Rregullat para dhe pas mbulojnë gummalak ose ndonjë llak tjetër xhel!

Pse të mos mbajë xhel manikyrin e thonjve? Pse gummalak lidhur ngushtë? Pse xhel llak plas?

përmbajtje

Ajo do të jetë interesante:   Çfarë mund të them një bibliotekën e shkollës

PSE GEL - KNJ nuk qëndrojnë në thonjtë dhe lirimin e filmit? | LS

Kjo ndjenjë e gëzim dhe eksitim kur ju sapo doli nga sallon gozhdë dhe rovnenkie gozhdë, gozhdë ndrit me asgjë nuk mund të krahasohet. Megjithatë, disa ditë më vonë, pavarësisht nga deklaratat nga mjeshtri, gozhdë plasaritur dhe filloi obluschivatsya. Çfarë duhet të bëni? Përsëri të shkojnë për një manikyr? Për t'ia filluar, do të përpiqen të kuptoj se pse llak xhel mban në thonjtë.

Ne jemi në kërkim për çështjen në vetvete

Pse xhel llak mban në thonjtë dhe për të hequr filmin?

Disa njerëz të gëzojnë jetën dhe të mburremi të bukur gozhdë-artit në mesin e miqve të për 2-3 javë. Të tjerë brenda pak orësh, në të mirë, ditë, në marigolds e tyre nuk mund të gjeni një gjurmë të manikyr bukuri kalitur. Pse kjo ndodh, dhe manikyrin e thonjve xhel thjesht hequr çara film apo peels?

Ka një numër të karakteristikave individuale të organizmit në të cilin gummalak nuk mund të qëndrojnë në thonjtë. Për shembull, gjatë shtatzënisë apo gji me gji gratë trupi nuk pranon asnjë trupave të huaj, duke përfshirë edhe në duart e tyre. Kjo është arsyeja pse mjeshtrit me përvojë shpesh nuk ndërmarrin për të ndërtuar, pikturuar apo edhe ndonjë mënyrë për të trajtuar thonjtë shtatzëna.

Përveç kësaj, cilësia mund të ndikojë në sëmundje kronike manikyr apo ndryshime të përkohshme në trup, për shembull:

 • luhatje hormonale gjatë ciklit menstrual;
 • diabet;
 • sëmundje endokrine;
 • mosfunksionim i sistemit imunitar;
 • patologji të sistemit nervor, ose stresi fundit miokardit;
 • Periudha e rehabilitimit pas një operacioni;
 • djersitje e tepruar.

Arsyeja pse peels gel llak jashtë në majë, mund të jenë momente aq i hollë sa antibiotikët ose karakteristika strukturore të pjatë gozhdë.

E çuditshme sa mund të duket, por në këto situata para se të shkojnë në sallon gozhdë është e këshillueshme që të konsultoheni me mjekun.

Mjekët zbehtë! Joints do të jetë si në 18 vjet! Lexo deri sa ju keni hequr ..

Kjo përzierje plot gjallëri djeg në 8 kg yndyrë në javë. Ju duhet çdo mëngjes për çaj ...

mendim specialistësh

Pikëpamjet e ekspertëve mbi llak xhel

Pse mbahen dobët xhel manikyrin e thonjve, në qoftë se ju nuk keni probleme shëndetësore, ju nuk jeni shtatzënë para se periudha e ardhshme menstrual është ende shumë kohë? Në këtë rast, të vëzhgojnë punën e zotërisë së tij, ndoshta arsyeja është se.

Sipas specialistëve të artit gozhdë manikyr shpesh lejojnë gabimet e mëposhtme në punën:

 • Cuticle është hequr plotësisht. Pastrimi gozhdë në lëkurë të tepërt dhe cuticles janë shumë të rëndësishme sepse ato ndërhyjnë me poret xhel gozhdë lidhjes.
 • Nail pjatë është trajtuar keq. Para se të aplikoni në sipërfaqe llak thonjsh është e nevojshme të paraqesë një tifoz rëndë të veçantë, i abrasiveness e cila duhet të jetë më pak se 9 git.
 • Master nuk degreased pjatë gozhdë apo fonde të pamjaftueshme paguar. Pluhur, i poshtër, djersën dhe faktorë të tjerë jo vetëm që pengojnë shtresë të butë, por edhe mund të zvogëlojë në asgjë përpjekjet e zotit, me rezultat që puna do të bëhet më kot.
 • gummalak vockël mbajtur në lagështi nga thonjtë djerse. Nëse klienti vuan nga djersitja e tepruar të duarve, mjeshtri është i detyruar të trajtojë abetare Nails Parashkollë ose bonder.
 • shtresa shumë të trasha e basecoat ose ngjyra ndërmjetëse, nuk zgjati shumë në thonjtë e kërkuara 2-3 javë. Të gjitha këto pajisje duhet të jenë të hollë gradualisht dhe nën një llambë të thatë mirë.
 • Shtresa e varfër shtëpie - një tjetër arsye pse llak xhel plas në thonjtë. Master duhet të mbulojë tërësisht fetë Fixer gozhdë.
 • Përdorimi i materialeve, hibride nuk i japin një rezultat të mirë. Nëse jeni duke ofruar një shkak kabina bazë-Fixer, heqin dorë nga ideja. Bojra ndërtuara sipas principit 2 në 1, dukshëm inferior me cilësi për një material të vetme-fazor.

Përveç kësaj, ne nuk duhet të harrojmë për cilësinë e materialeve të përdorura për gummalak. bojra vjetra, gels dhe baza ose materiale më të lira mund të përdoret në një art gozhdë, por në këtë rast nuk është e nevojshme të shpresojmë se vetëtin me thonjtë e bukur ju do të jetë e gjatë.

Përveç kësaj, ekspertët nuk do të rekomandojë për të bërë një manikyr me xhel manikyrin shumë shpesh. Fakti që reagents për heqjen e shtresë të prishin në masë të madhe në strukturën natyrore dhe të çojë në delamination dhe brishtësisë gozhdë. E njëjta gjë mund të thuhet në lidhje me procesin e heqjes së polish xhel nga sharrimi. Opsioni më i mirë - për të dhënë trajton tyre një pushim të vogël të paktën një herë në 2 muaj.

Si për të shmangur zhgënjim?

Pse gozhdë xhel nuk i përshtatet të gjithë

Që edhe një herë të mos e pyes veten pse xhel gozhdë lehtë për të hequr filmin, gjithmonë duhet t'i përmbahen rregullave të caktuara:

 • Nëse ju nuk keni kohë për të bërë një manikyr në shtëpi dhe të prerë cuticle, mjeshtri mund të kryejë këtë procedurë në kabinën. Por në këtë rast është më mirë për të kryer pastrimin në teknologjinë evropiane, që është, pa njomje duart në ujë.
 • Gjatë magjistar, ju nuk mund të prekin thonjtë. Këto veprime do të çojë në faktin se gozhdë të ulët-yndyrë përsëri të marrë grimcat e pluhurit, djerse dhe i poshtër.
 • Pas vizituar një sallon bukurie nuk është e rekomanduar për të marrë një banjë ose dush për 10 orë. Gjithashtu, nuk nxitojnë për të larë enët, apo në ndonjë mënyrë tjetër për të lagur duart tuaja për 2 orë.
 • Edhe kur thonjtë tuaj të rritet përsëri, pa off skajet nuk mund të jetë, pasi kështu që ju të shtypura prerë gozhdë. integriteti shkelje topsheet çon depërtimit të ujit në bazë të një llak dhe ajrit, dhe rezulton film veshja është hequr.
 • Gjatë pastrimit detergjente dhe përdorimi i armëve duhet të veshin dorashka papërshkueshëm nga uji. Ky rregull i thjeshtë, jo vetëm do të ruajë integritetin dizajnit tuaj gozhdë, por edhe për të parandaluar lëkurë të thatë të duarve.

Shih gjithashtu:

Mos harroni se veshura llak xhel gozhdë nuk projektuar për të hequr çamçakëz mbërthyer në vetmi apo për të hapur flokët në qese. Kontaktoni me tij manicured me kujdes, dhe pastaj një dizajn të bukur do të të gjithë të kënaqur për tre javë.

Ajo do të jetë interesante:   si në shtëpi Grow Kombucha

FAST eliminon xhel - LAC bën veten

Pse niset llak xhel dhe Si për të zgjatur çorape afatit?

Ju nuk e vënë re vetëm se dikush xhel polish zgjat gjithë 2 javë, ose edhe më shumë. Dhe dikush të nesërmen problemet fillojnë: plasaritur, u zhvendos në disa vende dhe të tjerët.

Për këdo që preferon bojra xhel janë të shqetësuar në lidhje me qëndrueshmëri e veshjes dhe cilësinë e tij. Por jo gjithmonë xhel llaqet pritjet tona për stabilitetin e veshjes.

Konsideroni arsyet e mundshme.

Para së gjithash, kjo është procedura në vetvete, siç është bërë manikyr:

1. kujdes nëse zona cuticle është përpunuar (hequr gloss degreasing dhe tifoz);

2. nëse shtresa e parë depozituar në pjatë të thata gozhdë xhel llak (pas një abetare apo mjete të tjera të parashikuar për linjë tuaj kozmetike), ne përdorim një abetare dhe një sistem bonder ingarden, si dhe gome ingarden bazë. Në qoftë se ju ndiqni të gjitha rregullat e veshjes mund të mbahen në thonjtë deri në 1.5 muaj, dhe edhe më shumë!

3. Nëse buzë lirë e gozhdë është mbyllur (nëse buzë lirë e gozhdë të zhdukur ose gishtave të vijnë në gozhdë - kjo ndodh kur Nibbles klienti thonjtë apo shkurtime buzë të lirë nën zero);

Pas aplikimit të xhel llak në 2-3 orët e ardhshme për të lagur duart nuk është e dëshirueshme në ujë. Përmend të veçanta duhet të jenë të larë enët, dush, shampooing dhe sauna, të gjitha në para - 2-3 orë, gjithashtu mund të shkaktojë delamination.

Shkaqe të tjera mund të jenë:

kontakte të vazhdueshme me ujë - larjen e enëve pa doreza, të shpeshta larje me dorë, puna në mjedise armiqësore - që çon në thithjen e lagështi pjatë gozhdë, të cilat gjithashtu shkaktojnë shkëputje të llak xhel ose biogel.

Karakteristikë e pjatë gozhdë (refuzim i materialit të huaj në thonjtë - në këtë rast, operacioni i disa mjeshtrave të ndryshme dhe me materiale të ndryshme nuk mbahen disa 2-3 javë);

Tepruar dorë lëkurës lagështi - palme djersitje shpesh fillore - (në këtë rast, pjatë gozhdë abetare dëshirueshme ecin dy herë - dhe tërësisht të thatë atë, para se të aplikoni xhel llak);

Nuk përjashtohen janë arsyet:

Çdo sëmundje e sistemit nervor ose një periudhë të vështirë në jetën time;

Ndërprerja e sistemin imunitar;

Arsyeja mund të jetë sëmundja e diabetit, kalimi i një kurs të trajtimit;

antibiotikët;

Rehabilitimi pas operacionit;

Përveç kësaj, ne nuk duhet të harrojmë për pika të tilla të bukura si shtatzania, ndërprerjet hormonale dhe ditët kritike (në ditët e para, ju duhet të përmbahen nga rritje dhe xhel-forcimin, aplikimi i llak xhel, biogel).

Këtu janë disa këshilla për të bërë shtresë rezistente dhe zgjasin veshin.

Çdo prodhues quan termat çorape të ndryshme, por zakonisht ajo është e rekomanduar për të ndryshuar një herë në 2 javë, por të gjitha varet nga norma e rritjes gozhdë dhe klienti mund të vijnë në procedurë pak më shpesh ose më pak. Si për të siguruar që veshja mbetet e vazhdueshme në të gjithë jetën e çorape?

Le të shikojmë në disa rregulla:

1. manikyr drejta dhe përgatitja e pjatë gozhdë.

për të mbuluar pjatë gozhdë nuk është e rekomanduar për të aplikuar produktet yndyrë përmbajnë të tilla si krem ​​gjalpë cuticle, kremra, remuvery me agjentë hidratues.

manikyrin e thonjve duhet të jetë e thatë, ose në disa raste do të mbulojë shkëputje për shkak të dehidrimit të pamjaftueshëm të gozhdë para aplikimit. Po, ju mund të argumentojnë dhe të thonë se ju mund të thatë pjatë gozhdë, por shpesh ne i përdorim në Moisturizers tretje që krijojnë plenochku në sipërfaqen e lëkurës dhe thonjtë, duke parandaluar këtë të fundit nga tharje. Por kjo nuk është e vërtetë para se veshja. Për rezistencës së veshjes duhet thonjtë e thatë.

kujdes hiqni pterygium. Në manikyr lagësht ajo është shumë e lehtë të humbasë dhe të lënë pterygium pjatë gozhdë. Dhe kjo është një rregull shumë i rëndësishëm për të përgatitur gozhdë natyrore.

votojnë statusin pjatë gozhdë: në pjatë të verdhë është mbajtur mbulim më keq, pasi topsheet saj ka absorbuar një sasi të madhe të pigment, dhe në qoftë se para për gozhdat ishte konfirmohen llak, atëherë në mes të shkallëve të larta tani është një sasi e vogël e llak polimer. Këta faktorë gjithashtu nuk kontribuojnë në aderimin e manikyrin e thonjve xhel. Sand thonjtë janë tifoz të butë 240 zhavor.

Vini re skajet delaminated. Trim thonjtë apo zhvesh thekon exfoliated. Nëse klienti nuk duan të jenë të shkurtuar, ka nuanca. Shtresohem maja e brishtë dhe i brishtë, kështu që ajo ka nevojë të forcohet, ose fshini.

2. Aplikimi i duhur.

Gjëja e parë që të shikoni për kur të aplikoni, zbatimin e kësaj kornize. Ajo nuk duhet të bjerë në lëkurë, por ajo duhet të jetë atje, ku ajo do të jetë me ngjyra. Përndryshe, ai nuk do të qëndrojë.

E dyta - veshja duhet të mbulojë skajet me të gjitha 4 shtresa.

E treta - duhet të forcojë myakgie, thonjtë tramplinoobraznye.

Pa forcimin xhel gozhdë joproduktive gjatë.

Shpesh ka probleme me bazën "otpolzaniem" të cuticle, e rrit anësore dhe skaje, kjo është për shkak të funksion të polimerit të tkurret. Për të zvogëluar këtë efekt, është e nevojshme për të aplikuar një bazë pikëz të mesme dhe të thatë me një gisht në një llambë të mirë të fuqishëm.

Mos e mbani polish xhel - WOMAN.RU

User Woman.ru faqe kupton dhe pranon se ai është përgjegjës vetëm për të gjitha materialeve të pjesshëm ose të plotë të botuar atë nëpërmjet shërbimit Woman.ru.

User Woman.ru faqe siguron që vendosja e materialit para se kjo nuk do të shkelin të drejtat e palëve të treta (duke përfshirë, por jo kufizuar në të drejtën e autorit), pa cenuar nderin dhe dinjitetin e tyre.

Ajo do të jetë interesante:   Si të Treat mitrës Endometrioza medikamentozno

User Woman.ru faqe, materialet e dërguar, pra të interesuar në botimin e tyre në vend dhe bie dakord për përdorimin e tyre të mëtejshëm, edituar Woman.ru faqe.

Përdorimi dhe ribotimin e materialeve të shtypura woman.ru faqe është e mundur vetëm me lidhjen aktive në burim.

Përdorimi i fotografive lejohet vetëm me pëlqimin me shkrim të administratës së faqes.

Vendosja e objekteve të Pronësisë Intelektuale (foto, video, veprave letrare, markat tregtare, etj)

woman.ru Online lejohet vetëm personave të cilët kanë të gjitha të drejtat e nevojshme për këtë strehim.

Copyright (c) 2016-2018 Company "Victor Shkulev Hearst Publishing"

Edicioni rrjeti «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Certifikata e regjistrimit Media EL №FS77-65950, të lëshuar nga Shërbimi Federal për Mbikëqyrjen e Komunikacionit,

Teknologjitë e informacionit dhe komunikimi masiv (Roskomnadzor) 10 qershor 2016. 16+

Themelues: Limited Liability Company "Victor Shkulev Hearst Publishing"

Kontaktoni dhënat editoriale autoriteteve publike (duke përfshirë, për Roskomnadzor):

-Mail një e: [email protected]

Telefon: +7 (495) 633-5-633

User Woman.ru faqe kupton dhe pranon se ai është përgjegjës vetëm për të gjitha materialeve të pjesshëm ose të plotë të botuar atë nëpërmjet shërbimit Woman.ru.

User Woman.ru faqe siguron që vendosja e materialit para se kjo nuk do të shkelin të drejtat e palëve të treta (duke përfshirë, por jo kufizuar në të drejtën e autorit), pa cenuar nderin dhe dinjitetin e tyre.

User Woman.ru faqe, materialet e dërguar, pra të interesuar në botimin e tyre në vend dhe bie dakord për përdorimin e tyre të mëtejshëm, edituar Woman.ru faqe.

Përdorimi dhe ribotimin e materialeve të shtypura woman.ru faqe është e mundur vetëm me lidhjen aktive në burim.

Përdorimi i fotografive lejohet vetëm me pëlqimin me shkrim të administratës së faqes.

Vendosja e objekteve të Pronësisë Intelektuale (foto, video, veprave letrare, markat tregtare, etj)

woman.ru Online lejohet vetëm personave të cilët kanë të gjitha të drejtat e nevojshme për këtë strehim.

Edicioni rrjeti «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Certifikata e regjistrimit Media EL №FS77-65950, të lëshuar nga Shërbimi Federal për Mbikëqyrjen e Komunikacionit,

Teknologjitë e informacionit dhe komunikimi masiv (Roskomnadzor) 10 qershor 2016. 16+

Themelues: Limited Liability Company "Victor Shkulev Hearst Publishing"

Kontaktoni dhënat editoriale autoriteteve publike (duke përfshirë, për Roskomnadzor):

-Mail një e: [email protected]

Telefon: +7 (495) 633-5-633

8 Arsyet Pse në thonjtë nuk mbajnë xhel - Laç - LISA.RU

8 arsye pse thonjtë nuk janë mbajtur polish gozhdë xhel

1 pjatë lagur gozhdë . Ajo nuk është as mirë as e keqe, vetëm një tipar i tillë i një organizmi. Sa më shumë të thatë në shenjë, aq më mirë i përmbahet llak. Nëse thonjtë janë të lagësht nga natyra, një probabilitet të lartë që një llak xhel ju ecni për kohë të gjatë. Por ajo mund të mbajë gozhdë rregullt në tërësi, si ajo thahet në \ u2011drugomu.

8 arsye pse thonjtë nuk janë mbajtur polish gozhdë xhel

2 Fatty pjatë gozhdë. Një motiv i mëtejshëm për të mbuluar Gel polonisht nuk është e rekomanduar për të përdorur krem për duart ose të bëjë PS-procedurat: ". Nuk kuptoj" nëse thonjtë mbeten gjurmët e yndyrë, gozhdë gel Për të mbrojtur, mjeshtër gjithmonë degreasing ato me një tharje të veçantë, dhe pastaj vazhdon me kërkesë bazë. Prandaj, në qoftë se ju doni të moisturize lëkurën e duarve tuaja, të bëjë atë vetëm pas manikyr.

3 gjatësi shumë të shkurtër . Ju nuk mund të shkurtojë thonjtë tuaj "nën një zero." Gjatësia e tip duhet të jenë të mjaftueshme për të siguruar që mjeshtri mund të vënë në fund të gozhdë xhel dhe vuloseni nën llambë. Sa më mirë në fund të mbyllur, dyshemetë më gjithëpërfshirës.

4 You "kritik" ditë . Jo vetëm ju në "ato" ditë të gjithë mund të irritojë, por trupi too! Besohet se ai mund të refuzojë të gjitha që është e huaj, duke përfshirë edhe pallto xhel. Për të njëjtën arsye ajo nuk është e rekomanduar gjatë menstruacioneve bëjë procedurat që kujdesen për fytyrë apo trup: besohet se kozmetike do të jetë zhytur dobët dhe nuk kujdesej në fuqinë e plotë.

5 Arsyeja - në bazën e të dhënave. Masters thonë, nuk është aq e rëndësishme llak mark xhel si një bazë, sepse me shtylla kurrizore me cilësi të lartë të ndonjë ngjyrë për të veshur për një kohë të gjatë për të zgjoheni. Provoni një bazë gome. Siç pranohet nga vajzat, të cilët janë vazhdimisht duke bërë shtresë gel llak e mban atë edhe në thonjtë më problematike. Dhe nga rruga, ajo është më në fund e mundur të rriten thonjtë edhe në qoftë se ata zakonisht prishen dhe shtresohem.

6 Është koha për të zëvendësuar zotin . Nëse ju gjithmonë të shkojnë në të njëjtën specialist, kjo ka kuptim për të provoni një tjetër ose për të ndryshuar brendshme. Mjeshtri nuk duhet vetëm që duhet të merret me pjatë gozhdë, por edhe për të parë se si në mënyrë të barabartë tharë shtresa e llak, saktë përputhet formën e gozhdë. Nëse ai nuk është një pro, pastaj presin nga shtresë më të avancuara për diçka mbinatyrore nuk është e vlefshme.

7 Ju gjithashtu "brutale" të veshura. Natyrisht, ndryshe nga llak konvencionale, është e mundur për të arritur në thonjtë, dhe në teori nuk do të ndikohen veshja. Por në të njëjtën kohë, disa prej të veprimit tonë mekanike - kur ju vidhos-palë vathë-studs ose në mënyrë dramatike hap kapakun e shampo ose locion dore - epërsinë në chipping. Shih të - nëse llak gjithmonë do të bashkohet me të njëjtat thonjtë? Nëse është kështu, mos harroni, se çfarë veprimesh janë të pandërgjegjshme përsëritur. A detyrat e shtëpisë (kjo nuk diskutohet edhe!) Është kryer në doreza.

8 Ju presin shumë nga llak xhel. Ne duhet të kuptojmë se çfarë doni të thoni me "nuk mbajnë." Në përgjithësi, prodhuesit më të famshme Veshje shkruajnë se ato mund të vishen deri në dy javë, por jo 2 javë! Në mjeshtrave normë është 7-10 ditë, në qoftë se më shumë - atëherë kjo është një bonus bukur, por jo një parakusht.

Photo: Pixabay.com

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *