Vetë duart e KARTOLINE Dita e të Moshuarve

Author: | 2018/12/31

KARTOLINE "DITA E burrë i moshuar" HANDS VET

Si për të bërë një kartë përshëndetje për ditë një burrë i moshuar me duart e tij në teknikën e hapave scrapbooking
Call gjyshërit tuaj,
ata do të jetë i kënaqur për të dëgjuar nga ju,
për të ftuar të ecin atyre
Air podyshat le ta!

Gjatë kësaj feste duhet të jetë i butë,
dhe shpirti i gëzuar për të bërë një pak!
Door mes brezave
pak të hapur dhe rrugë të ndritshme!

Ju mund të tregoni një shumë për ju,
për të mësuar nga ajo që ka me siguri
marrëdhënie të ngrohta dëshirë,
dhe ishullin e bukur të shpresës!

Author: Cheremiskin Eugene G., mësues i Qendrës arsimit shtesë MKUDOD Fëmijëve të rajonit Kirov Zuevka
rrjedhin Mastercc: është projektuar për studentët e edukatorëve vogël dhe të moshës së mesme, për mësuesit e arsimit të tjera,.
Qëllimi: dhuratë, dekorimin e brendshëm.
Qëllimi: prodhimi i kartolinave me duart e tyre.
Objektivat:
- për të mësuar metoda të ndryshme dhe teknikat për prodhimin e zanateve letër poluobomnoy në aplikimet inxhinierike;
aftësitë -sovershenstvovat me mjete mbështetëse: gërshërë, ngjitës, kits dredhur shënoj;
- zhvillimin e aftësive motorike gjobë, për të përmirësuar aftësitë e punës me letër;
- edukuar shije artistike, të menduarit hapësinor dhe kombinator (për të punuar me ngjyrë, të krijojë një këngë, për të planifikuar një sekuencë e veprimeve).

Mjetet dhe Materialet:

• kartoni White A3
• Colored kartoni A4 (kuqe, burgundy, të verdhë, portokalli, rozë, hije të gjelbër);
• grupet për gjerësinë të gjelbër quilling 5 mm dhe një gjatësi prej 50 cm;
• punchers zbukurime: "Daisy", "Stamen", "Leaf";
• ngjitës PVA;
• Scissors;
• shirita saten;
• Beads.
Templates Skema kartat, sfond për kartat, përshëndetjeve, duke thënë se për sezonin e vjeshtës, kornizë cilësisë së mirë, sfond cilësisë së mirë për varëse medalje premium kornizë, fjala "Urime".
Job Description: 1. Gatim në skemën për një bazë kartë bërë nga kartoni të bardhë. Sipas linjës ngurta - është e prerë përgjatë vija me pika - kthesë.

2. Printon sfondit për një madhësi kartë:. 16 x 20 cm - 4 cope;. 13 x 18 cm. - 2 copë. Mbërthyer në një kartë me dy anët.

3. Vendosja e një kartolinë. Gjatë pjesë kaçurrel ngjitës shirit, ngjitës është aplikuar në anët dhe në fund të kartës, kthehet xhepat për medalje dhe pennants.

4. nga kartoni të bardhë të prerë kornizë cilësisë së mirë 5 x 9 cm; zam në sfond kornizë përsëritur formën e saj. Zam në kartën bazë.5. Me ndihmën e mjeteve kaçurrel shënoj gatshme boshllëqet lule dhe gjethe: 9 kuqe, 9 portokalli, të verdhë 9 të mëdha dhe 8 boshllëqet e vogla "Daisy", 9 "Stamen" boshllëqet, 9 të mëdha dhe 13 veglave të vogla "fletë", 24 pjesë të vogël lule.

6. Krijo lule. Për një lule të vetme të përdorni 3 workpieces të mëdha "Daisy" dhe një bosh "Stamen". Zam dhe bashkëngjitni formën e lule volumetrike. Ngjitës është aplikuar vetëm në mes. Këto ngjyra të bëjë 9 copa (3 kuqe, 3 të verdhë, portokalli 3). Në mes të rruaza zam. Ata janë marrë voluminoze.

7. Marrja 6 rrotullon të strips quilling. Bashkangjit një formë roll "bajame": butësisht dystohet anën e kundërt.


8. Në bazë të luleve kartat zam; rrotullon e quilling, gjethe; lule pak.9. deklaratë të shtypura në lidhje me rënien e 5 x 7 cm; urim 8 x 9 cm. prerë dhe ngjitur në kartë. Në qoshet e luleve zam pak.

10. varëse printuar një 8 x 12 cm; Medal of 6 x 10 cm - është ngjit në kartoni të bardhë dhe të prerë jashtë. Në varëse përdorur vrima Punch dhe të bëjë vdevaem Yellow Tape Saten 0.5 x 30cm. Medalje dhe përfundoi Pennant vënë në xhepat e kartave.11. Në anën e pasme të kartës në të djathtë zam shtypur fjalën "Urime"; Kartat e la në mes të zam saten portokalli shirit 0.5 x 70 cm.KARTOLINE OUR gati! FALEMINDERIT!

Lexo më shumë:   Sa vite ne si shtet

Shih gjithashtu:Dhuratë për ditën e Shën Valentinit me duart e tyre. master klasë me hap pas hapi fotot. ScrapbookingAlbum për vajzat. workshop Scrapbookingkartë mollë. workshop ScrapbookingScrapbooking. Dhuratë për burrat

Artikujt:

Dita moshuar personi të shkollës. dorëshkrim

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *