MAXIM Çfarë është kjo NAME

Author: | 2018/08/23

Maxim vjen nga fjala latine "Maximus", e përkthyer si - "më i madhi."

Maxim nuk kanë vullnet të mjaftueshëm, ai nuk ishte i sigurt për veten e tij në punët e mungesës së këmbënguljes dhe këmbëngulës. Ai nuk ka "punching" aftësinë dhe besimi në suksesin minon zakonin për të dyshuar gjithçka. E pra, në qoftë se pranë tij është një njeri i cili e kupton atë dhe japin atij mbështetje morale. Maxim jeton me mendje të hapur, ajo është dashamirës për njerëzit, unë vjen keq me ta, dhe gjithmonë i gatshëm për të ndihmuar. Instaluar vetëm të mirën te njeriu e pengon Maxim dalluar njerëz të mirë nga e keqja, dhe ai shpesh vuan nga kjo. Nuk është një karierist, por nëse diçka me pasion, ai arrin lartësitë e mëdha.

Maxim shumë herët fillon të marrë të përfshira në vajzat. Para martesës di të gjitha bukuri e jetës intime të një gruaje të. Paraqet ato për durimin e tyre: ai me qetësi do të presë për gruaja do të vijnë jashtë nga pasqyrë, por disa minuta mbetur para koncertit, të mbajtur të qetë dhe kur ajo mërzitur probleme në punë, "rrëshqet" në burrin. Durimi Maxim vërtetë pafund, por kjo nuk do të thotë që ne mund të lënë pas dore mendimin e tij. Marrjen e disa çështje, duke vendosur, të marrë të dini se çfarë ai mendon për Maxim - kjo është e rëndësishme për vetë-afirmimi.

Ai i do fëmijët, me dëshirë çon ata në kopshtin e fëmijëve dhe zanash lexim tregime. Me prindërit e gruas së tij në problemet e Maxim zakonisht nuk do të ndodhë. Dashuror, por bëhet fjalë për pabesi rrallë. Kjo shpjegohet pjesërisht nga fakti se gruaja e tij Maxima të zgjedhur gratë e pushtetit dhe pak frikë prej tyre. Maxim mbrojtje e nevojshme kundër alkooli dhe droga.

Maxim Emri meshkuj rrjedh nga latinishtja "Maximus" - "më i madhi", "më i madhi." Më të famshme të shenjtorëve të atij emri, ishte Reverend Maximus greke. Si një adoleshent Maxim udhëtoi gjerësisht në Evropë, duke u përpjekur për të marrë një arsim të mirë. Ai e dinte disa gjuhë, studioi letërsi, histori, teologji dhe filozofi. Kur Princi Vasili Ivanovich kërkuar të dërgojë në Moskë për një grek përkthimet shkencëtar nga gjuhë të ndryshme, Max shkatërroi me jetën murg. Ai ka punuar pa pushim, përkthimet e librave të shenjtë të kontrolluar dhe e bëri shumë të reja, duke siguruar përputhshmërinë e tyre ndaj fjalës së Perëndisë.

Martesa me fat me Vesta, Violetës, Zinaida, Lidias, Margarita, Nina, Raisa, Yana. Probabiliteti i një martesë të qëndrueshme me Antonina, Olga, Ella dhe Julia ulët.

Emri i përshtatet Demi, Gaforrja, Shigjetari, Peshqit më shumë se Binjakët, Virgjëresha dhe Ujori.

Data e ditëlindjes: 29,01, 3.02, 18.02, 19.02, 4.03, 23.04, 11.05, 27,05, 8,06, 12,08, 24,08, 26,08, 18,09, 28,09, 22.10, 10.11, 24.11, 5.12, 27.12

MAXIM - Wikipedia

MakSim 2.jpg
përmbledhje

Suksesi erdhi për të këngëtares me lirimin e 28 mars, 2006, albumi "moshë e vështirë", e cila shitur mbi 1.5 milionë kopje, dhe në vitin 2007 Maksim është bërë këngëtarja më e suksesshme komerciale në Rusi [7] [8] .

Maksim fitoi dy herë në nominim "interpretues të mirë" në ceremoninë e Music Awards ruse dhe MTV Muz-TV. 2 shkurt 2008 në ceremoninë vjetore e çmimeve të gazetës "Moskovsky Komsomolets", "Soundtrack", këngëtarja ka fituar në nominim "interpretues të mirë të vitit". Maksim - fitues i 15 statuja "Golden gramafon" [9] [ jo në burimin ] . Albumi i saj i dytë, "Parajsa ime", ka shitur më shumë se 1.3 milion kopje [10] . Qarkullimi i përgjithshëm i albumeve të këngëtarit shitur më shumë se gjashtë milionë kopje [11] . Maksim - vetëm këngëtarja, 7 teke e cila ka renditur vazhdimisht të parë në radio përgjithshme Listat CIS të [12] .

Në vitin 2009, së bashku me rapper Legalize regjistroi një këngë, "Heaven, shkoni për të fjetur", e përdorur për të reklamuar filmin "Taras Bulba" (në foto kënga nuk do të tingëllojë) [14] . 5 Qer 2009 Maksim fitoi Muz-TV si interpretues të mirë.

Në vitin 2009, regjistroi për filmin "Libri i Masters" këngës "Rruga", e cila u bë fonogram për një foto [15] . Në dhjetor të vitit 2009 doli i treti në një album rresht studio të këngëtares - "single", ishte certifikuar ari dhe dy platin.

Në vitin 2011, këngëtari u vlerësua "njëqind grave më me ndikim i Rusisë", hartuar nga radio stacioni "Echo e Moskës", RIA Novosti agjencia e lajmeve "Interfax" dhe revistës "Ogonyok" [16] .

Në vitin 2013 ai lëshuar albumin e katërt, "Një tjetër realitet", i cili u bë albumi më i mirë i Vitit Award në kuti muzikë [17] . Në vitin 2014, Maksim ishte më i miri këngëtar-kompozitor [18] .

Në vitin 2015, Maksim lëshuar albumin e pestë, të titulluar "Mirë", e cila u bë albumi më i mirë i Vitit Award në kuti muzikë [17] dhe çmimin "Russian Top 2015".

Në nëntor Maksim dhënë titullin "I nderuar Artist i Republikës së Tatarstanit" [19] .

27 dhjetor 2016 Maksim ka paraqitur zyrtarisht autobiografinë e tij të parë, "Është e mua ...". Libri mbulon periudhën nga lindja e këngëtarit për jetën e saj moderne [20] .

Marina S. Abrosimov u lind qershor 10, 1983 në Kazan në automekanik familja Sergej Abrosimov Orefevicha të dhe mësues kopshti Svetlana Maximova [1] . Nga një moshë të re ajo filloi të studiuar muzikë, ajo studioi në Shkollën e Muzikës në vokal dhe piano, të përfunduar një kurs të plotë të studimit. Paralele vizitoi seksion karate dhe ka arritur nivelin e kuqe rrip [21] . Një shumë e kohës së shpenzuar në shoqërinë e vëllait të tij të vjetër Maxim Abrosimov, në lidhje me të cilën u nofkën Max, i cili më vonë u bë emri i saj fazë [22] . Ajo u diplomua nga numri i shkollave të mesme Kazan 83. Në shkollë, ajo mori pjesë në konkurse muzikë «Teen yll» dhe «gjerdan Nefertiti" [23] , ka shkruar këngët e tij, duke përfshirë edhe "Alien" dhe "Dimri", i cili ka hyrë albumin e dytë e këngëtarit "Paradise im ". Maksim diplomua nga Fakulteti i Marrëdhënieve me Publikun në Universitetin Teknik Shtetëror Kazan. Tupoleva [1] .

Në studiot Kazan, në bashkëpunim me grupin «Pro-Z», MakSim shkruan këngën "ngarkuar" dhe "passer". Kënga "ngarkuar" bëhet një hit lokale në Tatarstan merr në rrotullimin e radio stacioneve lokale, dhe shpesh është luajtur në klube [24] . Pas disa kohe, kënga është përfshirë në një koleksion të "dhjetë ruse", por nën autorësinë e një tepër popullor në kohën e grupit "të Tatu" [25] .

Shumë vite më parë kam pasur një këngë të quajtur "ngarkuar". Pas disa viteve piratët lëshuar këngën në disk e "Tattoo" dhe studentët vendosi që unë të provoni ato në bazë të "prerë". Në fakt, kjo këngë ka lindur shumë kohë para shfaqjes së këtij grupi në skenën tonë.

Maksim është duke punuar me një ekip të "Lips".

"Unë nuk dua për të kujtuar. Absolutisht jo projekt interesant, kam marrë në atë nga aksidenti. Kam marrë një telefonatë, kam rënë dakord për të kënduar stuff e tyre, dhe vajzat nën turne tim fonogram. Unë vetëm të bëjë një pak të holla, që kështu të nevojshme në atë periudhë "

Gjithashtu, në atë kohë Maksim shkruan këngët e grupit, "W-cola", duke përfshirë edhe "Vecherina", "Valle e Amazon", "prodhues pjerrta", "A e doni apo jo" dhe "Fly Away si" [28] [ jo në burim ] .

Në vitin 2003, këngëtarja e vetme lëshon radio të vetme "moshë të vështira", e cila nuk e kam marrë shumë sukses, si të dytë vetme "butësi" [12] . këngët shënuar këngëtarja ka ndihmuar grupit Kazan «Pro-Z», e cila pjesëmarrësit u arrangers dhe prodhuesit e këngëve. Në vitin 2004, Maksim lëshuar një këngë në radion "Centimetra frymë." E vetme ka marrë një shumë popullaritet, duke arritur pozitën 34 Në përgjithësi radio Listat CIS të [29] . Dhënia shfaqje e parë në klubet e Kazanit [30] dhe qytete të tjera të Rusisë, Maksim u zhvendos në Moskë.

Në një intervistë me këngëtarin tha se si, që vijnë jashtë në stacionin hekurudhor Kazan në Moskë, ajo kurrë nuk ishte në gjendje për të shkuar në të afërmit e tyre për shkak se planet kanë ndryshuar. Maksim ka jetuar tetë ditë në stacionin, duke fjetur, i ulur në një tavolinë në dumplings, dhe fshehur nga veshjet policisë në dollap. Pastaj ajo u takua me një vajzë balerin, i cili e ftoi atë për të xhiruar me apartament me një dhomë. Maksim pranuar dhe jetuar në këtë apartament, të vendosura në qarkun e Tsaritsyno, 6 vjet [31] .

Pas mbledhjes materiale të mjaftueshme Maksim fillon të shikoni për një kompani që pajtohet për të punuar me të, dhe i referohet Records Gala. Kompania dukej këngëtarja demodisk me një performancë të regjistruar në një koncert në Shën Petersburg, të marrë një vendim për të punuar me të.

Një ditë, unë befas erdhi në festivalin e valle në Pjetrit dhe pa se kënga "moshë e vështirë" 15 mijë njerëz duke kënduar së bashku me mua. Me këtë video incizim ka ardhur kompanisë "Gala Records", - udhëheqja ishte tashmë e qartë se populli ajo është perceptuar pozitivisht.

Ajo fillon punën në albumin e tij të parë solo "moshë e vështirë". Në Moskë, Maksim filloi të bashkëpunojë me producentin e rregullt të shëndosha Gala Records studio e Anatoly Stelmachonkom, e cila prodhon këngë Kengetarja e re mbi studio Moskë. Gjatë kësaj kohe, ai ka shënuar një version të ri të këngës "moshën e vështirë", si dhe puna vazhdon në këngën "Wind për të bërë" dhe "I lirimin". [ Citim i duhur 590 ditë ]

Në vitin 2005, ri-lirimin vjen vetëm "mosha të vështirë", me titull "Mosha e vështirë (2005 version)». Në verë, në Talin, në përbërjen e video tuaj. Kënga hyn në njëqind e lartë, duke arritur deri në 46 pozicionet. Për të ndërtuar mbi suksesin, në tetor 2005, e vetme "Tenderness" ri-lëshuar nën titullin "Tenderness (album edit)». Në përbërjen e video tuaj të dytë të këngëtares. Nga Maksim vjen sukses të vërtetë. Kënga renditet e para në tabelë ruse radio "Golden gramafon", ajo arriti kulmin në numrin 9 javë [8] , si dhe merr për 2 vende në Listat radio Moskës.

28 mars 2006 album debutues Maksim "moshë e vështirë". Shitur më shumë se 200.000 kopje të të dhënave në muajt e parë, dhe album ka marrë statusi i platinum [8] .

Në tetor një i ri i vetëm, "Unë lirimin", një këngë lirike dhe autobiografik, bashkë-shkruar me shoqen e saj Maksim, Alsou Ishmetova. Videoja për këngën bie në rotacion të rëndë në të gjitha kanalet muzikën e Rusisë. "Unë lirimin" ishte i pari vetëm për Maksim, i cili udhëhoqi vendet e përgjithshme radiochart CIS për të mbajtur në vendin e parë për 4 javë.

Më pas, këngëtarja vazhdon turneun e parë në mbështetje të albumit të tyre debutues, [32] dhe i jep më shumë se njëqind koncerte, të cilat zhvillohen në Rusi, Gjermani, Kazakistani, Bjellorusia dhe Estonia. Gjatë shfaqjeve të kryer të gjitha këngëve të përfshira në album, dhe disa prej tyre në formën e remixes. Në nëntor të vitit 2006 kompania Gala Records lëshuar një DVD të koncertit të parë të Maksim në Moskë klubin "hije". DVD shitur një numër të madh dhe të bëhet rekordin më i madh i shitur në historinë e biznesit në Rusi [33] .

Në shkurt lëshuar vetme e katërt zyrtare nga albumi - "A e dini". Kënga ka marrë një shumë popullaritet, ajo është "kartëvizitë" të këngëtares. teke digjitale shitjet kanë tejkaluar 1.2 milionë kopje të shkarkuara [34] . Me lirimin e këtij të vetme, shitjet e albumit "moshë të vështirë", 800 mijë kopje të shitura tashmë të cilat arrihet [35] , përsëri ngrihen, duke arritur në më shumë se 1.5 milionë kopje të shitura deri në fund të vitit 2007 [36] . Kënga është gjithashtu kreu i CIS përgjithshme radiochart për 2 javë, dhe video në të është më i suksesshëm në karrierën e Maksim.

Në qershor, ajo hoqi klipin për të vetme fundit nga albumi "Wind për të bërë." Kënga është gjithashtu kreu i CIS përgjithshme radiochart, të mbajtur në vendin e parë 5 javë dhe duke u bërë i vetëm më i suksesshëm radio nga albumi. Sipas më të Maksim, këngës frymëzuar nga veprat e Anna Akhmatova [37] .

24 korrik është botuar vetëm "verë jonë" - Maksim ekipore dhe reperi Busta publikuar në albumin e tij "Basta 2". Përbërja është një përpunim këngë Maksim "butësi" style R & B me fut nga Basta rap vend couplets, por shmangen mbajtjen MakSim kryer [38] . Të arrihet 83 pozicione vetme radiochart [39] .

Në tetor të vitit 2007, në ceremoninë e Russian Music Awards kanalin MTV, Maksim mori dy çmime: Këngëtari më të mirë dhe projektin më të mirë pop të vitit.

Në mes të vitit 2007 për të rekrutuar një ekip të muzikantëve të cilët kanë dalë me një këngëtare, e cila reflektohet në të shkruar këngë të reja. Në të njëjtën kohë studio Gala Records kërkon këngëtarin me lirimin e albumin e tyre të dytë. Recorded material për albumin e dytë, i cili përfshinte vetëm dy të vjetra këngë "i huaj" dhe "Dimri" i shkruar Maksim 15 vjet. Revista "Billboard", vuri në dukje se Maksim në këtë kohë, duke qenë në statusin e jo vetëm një këngëtare popullore dhe "yll" nuk e "mbeturinave forcat e tyre për të marrë pjesë në programet argëtuese dhe projekte të tjera televizive, dhe e fokusuar tërësisht në regjistrimin pjatë" [ 40] .

Në fund të fushatës vitit promovuese të albumit fillon. Për të paraqitur materiale të reja për publikun, së bashku me lirimin e albumit fillon organizon një turne në shkallë të gjerë koncertesh. Ajo rezulton e vetme e parë nga albumi, një këngë të quajtur "Parajsa ime". Pavarësisht nga shqetësimet e këngëtares, e vetme menjëherë ngrihet në vend të lartë në Listat e përgjithshme e radios e vendeve të CIS, dhe clip, filmuar në Shën Petersburg [41] , ajo është duke u bërë shumë popullor në televizion.

13 nëntor albumi i dytë i këngëtares "parajsa ime". Në javën e parë është shitur më shumë se 500.000 kopje të shënimeve. Gjithsej 2007 album devijon qarkullimi i 700 mijë kopje, ka marrë një status diamanti [43] [44] .

13 nëntor u lirua një CD të re "Paradise im". Në kontrast me "moshë e vështirë", e cila për mua ishte vetëm dy këngë, dhe pjesa tjetër - të gjitha llojet e situatës vëzhgimor, albumi i ri do të këndoj vetëm për veten e tij. Kjo është, ajo është autobiografik. Në të përmban të gjitha emocionet e mia - nga gëzimi për panik lot e trishtim - në dy vitet e fundit të jetës. Albumi i mëparshëm, vetëm dy këngë - "Centimetra frymë" dhe "A e dini" - në lidhje me mua. Në to kam dhënë vetes më shumë guxim për të folur në lidhje me Maksim. Me sa duket, njerëzit mendojnë se ata janë nga zemra, dhe për këtë arsye gjithmonë e perceptuar për të pirë e të ngrënë.

Pavarësisht suksesit të tillë me publikun, kritikët përshëndeti albumin me pamje krejt të ndryshme. Kjo u vu re se shëndoshë jetojnë ka përmirësuar në masë të madhe zërin e këngëve, ka pasur një sinqeritet dhe ngrohtësi e aktores. Në anën tjetër, shumë kritikë mendonin se album godet pak [46] [47] [48] [49] [50] . Hodhi poshtë këtë pikëpamje lirimin e të dytë të vetme "Mësojnë të fluturojnë", e cila shumë shpejt u ngrit në vendin e parë [51] në Listat radio, ajo qëndroi në 5 javë.

Ajo do të jetë interesante:   akumulimi i kripërave në trajtimin nyjeve të mjeteve juridike popullore

22 nëntor 2007 nuk ishte një film Enchanted, në të cilën Maksim shprehur karakterin kryesor - Princesha Giselle.

Ishte interesante për të provoni veten në një rol të ri. Universiteti nuk ka mësuar mua, kështu që ishte pak e parehatshme. Megjithatë, drejtori i shëndoshë thotë se unë mjaft mirë. Gjatë kohës që kam kaluar në studio "Disney", unë tashmë e kishte të bashkangjitur në mënyrë të karakterit të saj të shkëlqyer që filloi të kopjoni shprehjet e saj të fytyrës, gjestet. Në përgjithësi, më duket se ne Giselle diçka e ngjashme pak.

Ajo fillon një turne të ri. Maksim jep koncerte në Rusi, Gjermani, Kazakistani, Bjellorusia, Estonia, Letonia, Lituania dhe Izraelit. Gjatë turneut këngëtarja kryer më shumë se 90 koncerte. Në "Olimpik", 22 mars Maksim jep një koncert të madh në Moskë. Ky koncert tërhequr shumë vëmendjen e mediave, pasi koncerti ishte shitur jashtë dhe ka shitur më shumë se 18.000 bileta [53] . Maksim kryer këngë nga dy albumet në një marrëveshje të re, me pjesëmarrjen e muzikantëve të grupit, si dhe të ftuar posaçërisht për koncertin e borizanëve violinistë dhe violists. Në maj, një regjistrim DVD e koncertit në SC "Olimpik" [54] .

29 prill 2008 zyrtari këngëtarja parë sesion autograf në Moskë, i dedikuar për prodhimin e edicionit luksoz të albumit "parajsa ime" [55] . Në një takim me Maksim erdhi për të më shumë se 700 njerëz. Në një intervistë këngëtarja ka thënë [56] se ai është shumë popullor me tifozët e talentit të saj:

Takimi me tifozët shohim përpara për të. Ata janë populli im inteligjente dhe të avancuara. Unë mendoj se ata e duan dhe vlerësojmë veçanërisht punën time dhe jo duke kërkuar për një Maksim grua. Unë, nga ana tjetër, të përpiqet për të kënaqur ata më - Gjatë turneut doli me tre albume të reja. Fjalë dhe muzikë për pagesë I shkruani në copa letre në mes të shfaqjeve.

Në mes të vitit 2008, ka pasur zëra në lidhje me shtatzëninë Maksim. shërbimi për shtyp i këngëtares nuk ka komentuar mbi situatën, por me lirimin e vetme "natën e mirë" e re bëhet e qartë se Maksim është shtatzënë [57] . Në videon për këngën këngëtarja duket të ketë barkun dukshëm të rrumbullakosura. Rritjet e reja të vetme, si edhe të mëparshme në vendin e parë [58] Listat e radios, duke pushuar mbi 7 javë. Kënga u bë vetëm më i suksesshëm i këngëtares, dhe Maksim - i vetmi interpretues në Rusi, nga të cilat 6 teke vazhdimisht u ngrit në krye të Listat radio ruse. Si rezultat, Maksim cila është ndërruar duke u bërë artisti rus në vitin 2008 [59] .

31 dhjetor NTV transmeton rekordin Maksim të performancës nën programin e Vitit të Ri. Këngëtarja kryer këngën "Dimrit" nga albumi "parajsa ime", por kënga nuk u lirua si një i vetëm.

Emri Maksim i yll në Walk of Fame Megacenter "Sheshin e Kuq" në Krasnodar

Në mars të vitit 2009, Maksim lëshuar në radio vetme "Heaven, shkoni për të fjetur." Kënga është përdorur për reklamat e filmit "Taras Bulba", por kënga vetë është regjistruar më parë në vitin 2008, dhe e goditi në internet të quajtur "The Birds". Për të regjistruar një version të ri ka qenë i ftuar për të bashkëpunuar rapper legalizuar. E vetme ka arritur pozitën e 99 në radiochart [61] dhe 11 të bëhet një këngëtar i vetëm i cili mori në 100 të lartë.

28 prill fillon radiorotation vetme fundit nga albumi, "parajsa ime", kënga "Unë nuk do të japë." Videoja për këngën është xhiruar më shumë gjatë shtatzënisë Maksim [62] , dhe këngëtarja ka thënë në një intervistë se ajo pëlqen, atë që ajo dukej si në grup, ajo duket shumë i qetë dhe spiritualized [63] . Kënga u ngjit në vendin e parë në Listat radio dhe qëndroi atje 5 javë.

Në prill, është raportuar se kënga është "Nuk ka sekrete" nga albumi "parajsa ime" do të jetë fonogram në serinë televizive "Dashuria -. Jo ajo që duket" Song dukej në header rimorkio seri [64] .

5 qershor Maksim vizitoi Muz-TV, ku ajo mori çmimin për "interpretues të mirë" [65] .

Në vitin 2009, përbërja Maksim "Alien" ishte fonogram i serisë televizive "Sweetheart".

Në fund të verës 2009 Fjala shfaqet mesazhe për albumin e ri. Sipas këngëtares, albumi i ri pasqyron faktin se ajo ishte nëna, por albumi do të ndikojë edhe temat e tjera. Më vonë, ka pasur raporte për titullin e pretenduar të albumit - "single".

Në fund të gushtit, interneti merr këngën "single", e cila tërheq vëmendjen e publikut në tekstin e tyre provokuese. Në mënyrë të veçantë, këngëtarja këndon: "Shtëpia sit - më të mirë Tung, kanë një tym." Për linjë të dhënave Maksim është akuzuar për shumimin e drogës [66] . Këngëtarja nuk ka komentuar mbi situatën.

1 shtator Maksim paraqitur në radion ruse e vetme e parë nga albumi ardhshëm, këngën "mbi valët." Në të njëjtën kohë këngëtarja shkoi në turne turne të ri promovues, gjatë së cilës kryhet disa këngë të reja nga albumi unreleased, duke përfshirë edhe "single", "në valët", "Pranvera", "Rruga", "The Blues" dhe "I love you " [67] [68] [69] .

11 shtator ka përfunduar të shtënat video për këngën "Rruga", e cila ishte përfshirë në fonogram për filmin "Libri i Masters", filmuar në kompaninë ruse amerikan Walt Disney.

23 tetor Maksim Lugovtsov dhe Alex ishin të martuar dhe festuar martesën e tyre [70] . Sakramenti i dasmës u mbajt në Kishën e Gjithë Shenjtorëve në Krasnoselsky Lane, në Moskë [71] .

Në dhjetor 2009, RU.TV channel përmblodhi rezultatet e dekadës së parë të shekullit XXI, ku në fund të përdoruesit të drejtë vote Maksim ka fituar në nominim "Singer e dekadës" [72] .

Më 5 mars, radio stacioni "Radio Dashuria" premierën e vetme e tretë nga albumi, "Pranvera" Lyrics [75] . Para kësaj, më 13 shkurt Maksim prezantoi këngën për publikun në një koncert «madh Dashuria Show» në Moskë, në "Olimpik" [76] . Në vitin 2010, ajo mori çmimin e OBPI ( "Russian Organizata për Pronësinë Intelektuale") "fonogram i Artë i vitit 2010", për qarkullimin e albumeve të tyre dhe AirPlay këngëve dhe u bë fituesi i votimit përdoruesit "NEWSmusic.ru" në nominim "Best Female Singer 2010 "votes duke formuar 9356 [77] [78] [79] . Në fund të vitit 2010, edicioni rus i revistës "Billboard" ka përmblodhi në dekadën 2000-2010, ku album debutues këngëtarja "moshë e vështirë" të ka qenë i përfshirë në listën e lëshon të mëdha të dekadës së [80] .

Sinqerisht, unë nuk jam i përdorur për të dhënë një intervistë të tillë, por unë kam qenë aq të pakëndshme duke u përgjigjur në herë i njëqindtë në pyetjet e gazetarëve nganjëherë mjaft fyese "dhe të shohim më pas, se sa i shqetësuar për ne, të dashurit tanë, që unë vendosur për të dhënë një intervistë për" 7 Days ", dhe programi Oksana Pushkina-së "Vizioni grave". Dhe gjithashtu dua të them: familjen - gjëja më e rëndësishme në jetë. Ajo duhet të jetë në gjendje për të shpëtuar! Mjerisht, unë nuk e kanë urtësinë ... Pas dasmës tonë, ne Lesha ardhur me mijëra letra, ku njerëzit janë të njohura, ne e ndihmuam ata të besojnë në atë që është dashuria. Ju shkroi: "Faleminderit! Duke kërkuar në ju, gjithashtu, ne kemi vendosur të martohen. " Ne ishim dërguar bouquets dhe dhurata. Unë ende vazhdoj të mendoj se dashuria e vërtetë ende ekzistojnë. Pavarësisht nga fakti se i lumtur im përfundon histori, për fat të keq, nuk ka punuar ...

Në gusht-shtator të vitit 2010 Maksim ka paraqitur dy këngë të reja: "Përgjigja ime - po" dhe "shi" [82] , kjo e fundit e cila është bërë e re e vetme radio. Klip në mbështetje të vetëm nuk u lirua, megjithatë, ai u rrit në # 2 në Listat radio, të cilat mbahen 3 javë me rradhë [83] . Këngëtarja ka marrë pjesë në site online konferencë Muz-TV, i cili tha se teke e reja album "Single" nuk do të publikohet [84] . 18 shkurt 2011 ka mbajtur një "si të fluturojë" tekst kënge radiopremera [85] .

Në dhjetor të vitit 2010, është raportuar divorcin e këngëtarit nga Alex Lugovtsovym në media [86] . Në mars të vitit 2011, ky informacion është konfirmuar [87] . Maksim dha një intervistë ekskluzive për "7 Days", revista, si dhe një intervistë me Oxana Pushkina, në programin "Vizion Grave", i cili foli për arsyet e divorcit, [81] . Këngëtarja po ashtu ka shtuar se për shkak të shpjegimit të vazhdueshëm të marrëdhënies me bashkëshortin ish, ajo pothuajse u ndal shkruar këngë dhe gjatë vitit të kaluar ka asgjë të denjë nën stilolaps e saj nuk punojnë. Pas divorcit, këngëtarja u kthye në krijimtarinë: "... Unë tani jam duke shkruar këngë përsëri. Dhe kjo është një shenjë e vërtetë e mirë: Unë jam duke shkuar prapa saj ", - shpjegoi ai Maksim [88] .

Në shkurt të vitit 2011, në një intervistë për "Komsomolskaya Pravda" Maksim përmendur që nuk është duke shkuar për lirimin e albumin e katërt dhe ka qenë i shkruar dhe promovuar individuale këngë [89] . 19 prill u mbajt video premierë për këngën "se si të fluturojë." 26 maj u njoftua se Maksim do të jetë gjyqtari në projektin "My Camp Rock», kanali "The Disney» [90] .

Në gusht, ai ka kaluar lirimin e këngës "çift i bukur", këngëtarja Mary, autori i të cilave ishte Maksim [91] . 7 shtator premierën e "fragmente" të reja të vetme [92] . 28 shtator lëshuar një video për të vetme "fragmente", dhe më 22 nëntor videon për "Dashuria - është helm" nga albumi "Single", fokusuar ekskluzivisht në audiencë në internet [93] [94] .

Në dhjetor të vitit 2011, revista "Bill" përfshinte këngën "A e dini", në listën e më të habitshme dhe të paharrueshme hitet pop ruse në 20 vitet e fundit [95] .

Në fund të vitit 2011 "Është me" premierë këngën, 23 Mars, 2012 - "Sky-aeroplanët" [96] . 13 prill 2012 u mbajt premiera e klipit për këngën "Single" [97] . 28 qershor 2012, premiera e videos "Është e mua." Pranverë të vitit 2012 në studion e Andrei Samsonov regjistruar një duet me animal jazz - "Live", më 18 korrik premierën e këngës, më 6 nëntor - premiera e klipit [98] [99] . Shtator song 4 "Është mua", u lirua si një i vetëm [100] .

Në dhjetor të vitit 2012 Maksim ka prezantuar një të ri të vetme "Lullaby" dhe video për atë [102] . 9 janar 2013 këngëtarja pa njoftimin e paraqitur në studio live-video, ku ajo kryhet një këngë të re, "Ju thoni," [103] . 30 Jan Song "Sky-aeroplanët" u lirua si një i vetëm [104] . 5 shkurt premiera e dy versioneve të videos "Qielli-aeroplanë" - një version për TV dhe drejtor të [105] . Në pranverën e vitit 2013, premiera e videos Kafshëve Jazz "Spider", në të cilën morën pjesë shtënat Maksim [106] .

Në mars të vitit 2013 këngëtarja njoftoi albumin e katërt, kushtimisht i quajtur "The Other realitetit". Sipas saj, të gjitha këngët e në album janë regjistruar (ndër të tjera, ajo do të përfshijë këngën "Fragmente" dhe "Si të Fly" dhe nuk është publikuar ende nga kënga), por lirimin e albumit është planifikuar për 27 maj 2013 [107] .

Në prill të vitit 2013 Maksim ka fituar në nominim «Best Female Performance» Çmimi për œ Video Music Awards në vitin 2012 [108] .

8 prill premierë vetëm, "Unë jam era" [109] , 18 prill, këngëtarja ka prezantuar videon për këngën në RU.TV ajër [110] . Hit të vetme të lartë 100 radio Listat, duke u bërë kënga e këngëtarit 18-të, e cila është në gjendje të [111] .

5 shtator radio premierën vetëm "një realitet tjetër" [112] . 19 shtator në një parti të dedikuar për nisjen e degës ruse të Warner Music, priti videos premierë. Premiera e videos në internet u mbajt 23 shtator [113] . E vetme u bë më e suksesshme në radio në Maksim, pas lirimit të vetme "fragmente" [111] .

21 shtator Maksim dhënë titullin "I nderuar Artist i Republikës së Karachay-Cherkessia" [114] .

Në vitin 2013, Maksim përfaqësuar Rusinë në zëshëm konkurs ndërkombëtar online OGAE Song Contest me këngën "Kjo është më" [115] [116] . October 31, videoja premiera social "Unë do të jetoj", [117] .

Në vitin 2014, përbërja Maksim "të dua" është bërë në filmin "Në sport, vetëm një vajzë."

Në mars të vitit 2014 Maksim ka fituar në kategorinë "Muzikë e pranverës: Tune i bukur» Pranvera Awards Çmimin [120] .

Më 10 qershor 2014 në iTunes Store u bë në dispozicion në albumin "një realitet tjetër» (Deluxe Version), e cila përfshinte të ri këngën "Dasma" [121] .

Në vitin 2014, këngëtarja filloi regjistrimi albumin e tyre të pestë në studio, lirimi i të cilave është planifikuar në nëntor 2015 [122] [123] . 25 korrik 2014 në stacionin e radios "Radio", premiera e këngës "nuk e di". Më 4 gusht, radioreliz parë të vetme, «Perëndia» nga albumi i ri [124] . August 14, premiera zyrtare e video për kanalin Ello [125] .

Në gusht të vitit 2014, Maksim hyrë në dhjetë të lartë në renditjen e më të ndërruar mbi interpretuesit radio gjatë 10 viteve të fundit [126] .

Në fund të vitit 2014 revistës GQ mashkull përpiluar një listë të "21 këngët e shekullit XXI", në të cilën Maksim kënga "A e dini" fitoi vendin e 9-të [130] . 19 nëntor Maksim marrë një çmim të veçantë "kompozitor të mirë» Music Box Çmimit [131] . Maksim 27 nëntor marrë "Kënga e Vitit" për këngën "Perëndisë" në LF Qytetit Awards Çmimin [132] .

21 dhjetor premiera e këngës "Mos nxjerr." 25 dhjetor Maksim vizitoi "Romantika", radio, ku ajo mori një diplomë "romantike e kohës sonë."

26 janar 2015 lëshuar videon për "A nuk e nxjerr" [133] . 26 janar këngëtarja ka thënë se albumi i ri do të dalë në shtator 2015 [134] . 29 janar mbahet radioreliz single "Mos nxjerr" [135] .

10 shkurt u mbajt "u bë një lirë" Song Premiere [136] . Më 13 shkurt radioreliz dhe premierën video për kanalin RU.TV në YouTube-channel Ello [137] [138] . 13 shkurt ka mbajtur një koncert solo në Moskë, në të cilën këngëtarja paraqitur një këngë të re "Dashuria ime".

Ajo do të jetë interesante:   Si për të redaktuar fotografi PDF në Adobe Reader

24 Maj hapur para-qëllim i ri single "Goldfish" [140] . 26 maj mbajti premierën e këngës në kanalin zyrtar Maksim në YouTube, qershor 8 premierë në iTunes [141] . 24 qershor Premiera e remix zyrtar të këngës "peshk i kuq" më 26 qershor, një remix radioreliz [142] [143] .

Në shtator u njoftua se një album të ri, paraprakisht për shkak në vjeshtë të vitit 2015, mori titullin e "Mirë" [144] .

10 shtator u mbajt premiera e klipit për këngën "Peshk i kuq" [145] . 15 shtator Maksim hapi shkollën e saj të artit [146] . Në shtator 2015 ai hyri State University në Ryazan quajtur pas SA Yesenin në fakultetin e teologjisë.

Më 21 tetor radioreliz xhirim i "shiut" [147] . Më 27 tetor "Rain" premierë music, clip Maksim nuk ka marrë pjesë [148] .

2 nëntor u hap të para-qëllim albumin, "të mirë", 17 nëntor, lirimin e [149] . 17 Nën në Ruse Radio premierën e vetme, "Mirë", më 18 nëntor të totalit të radioreliz [150] . Hit të vetme të lartë 100 radio Listat, duke u bërë kënga e këngëtarit 20-të, e cila është në gjendje të [151] .

13 korrik 2016, premiera e "Stamps" single në iTunes, korrik 14 - radioreliz [154] [155] . Video premierë më 2 shtator.

Në nëntor Maksim dhënë titullin "I nderuar Artist i Republikës së Tatarstanit" [19] .

27 dhjetor 2016 Maksim ka paraqitur zyrtarisht autobiografinë e tij të parë, "Është e mua ...". Libri mbulon periudhën nga lindja e këngëtarit për jetën e saj moderne [20] .

19 mars 2017 i dha këngëtarit një solo madh koncert "Është mua", pas një dekade të aktivitetit krijuese.

18 korrik u hap para-rendit të ri single "në dy", 21 korrik, premiera e këngës, dhe më 16 gusht në YouTube-channel "Ello" - premierën e klipit.

Në shtator, Maksim ka paraqitur dy pije veta në kafe rrjet «Coffeeshop».

"Budalla", premiera e një këngë të re shkurt 27, 2018. 29 mars YouTube-channel «Ello» botoi një clip ngacmues, dhe clip premierë 3 prill [156] . April 26, premiera e një këngë të re "këtu dhe tani", dhe në korrik premiera ekskluziv i video për përdoruesit e rrjetit social "VKontakte". [157]

Në qershor të vitit 2018 mediat kanë raportuar se këngëtarja shkon në "boshllëku të pacaktuar" për shkak të problemeve shëndetësore, gjatë së cilës ajo nuk do të angazhohen në aktivitete krijuese [158] [159] . Në korrik 2018 ajo u bë e njohur shkakun e "dielave". Këngëtarja ka thënë se për shkak të punë jashtë orarit ajo kishte probleme shëndetësore. Disa muaj më vonë, ajo premtoi se do të kthehen me forcë të përtërirë dhe "material muzikor" [160] .

Në tetor të vitit 2008 në Bali (Indonezi), këngëtarja u martua me inxhinierin e saj të shëndoshë Alexei Lugovtsova [161] . 8 mars 2009 Maksim lindi një vajzë të quajtur Alexandra [162] . Në vitin 2011, Alex dhe Marina divorcuar [163] [164] .

29 tetor 2014 Maksim lindi një vajzë të dytë, Maria, nga biznesmeni Anton Petrov [165] . Në shtator 2015 Intervistë me revistën "7 Days" ka mësuar se Maksim dhe Anton shkatërroi [166] .

Preferencat muzikore Maksim fëmijërisë ishin mjaft të ndryshme. Në rrëfimin e saj, ajo preferoi të dëgjuar në një shumëllojshmëri të artistëve, nga grupi "shpretkë" për "Vizitor nga e ardhmja" [167] . Edhe në shijet muzikore të këngëtarëve ndikuar preferencat e babait të saj, i cili preferuar grupin «The Beatles» dhe «Pink Floyd». Për shkak të faktit se Maksim shpenzuar shumë kohë me vëllain e tij të vjetër, ajo dëgjoi një shumë të muzikës oborr. Si një interpretues fëmijë të angazhuar dhe të muzikës klasike, ai u diplomua nga shkolla e muzikës, piano. Sipas më të Maksim, ajo gjithashtu e di se si të luajnë kitarë, por jo në mënyrë profesionale, por në nivel shoqërimin [168] . Në rininë e tij, Maksim shkruan këngët e tij. Në punën edhe ajo ka ndihmuar Kazan miq: Alsou Ishmetova, Victoria Kotorova Elena Grebneva Marat gjithandej dhe pjesëmarrësit e grupit «Pro-Z».

Si autor i të gjitha këngëve të albumit të tyre debutues, Maksim tha se ajo është projektuar fillimisht për adoleshentët [169] , që më vonë shënuar shumicën e kritikëve renditet si një stil teen-pop. elemente muzikore, albumi kombinuara të stileve të ndryshme të muzikës: funk në këngën "Lolita", këngë popullore në "Dream", elementë të muzikës dance "Pam-Param" [170] . Popullariteti i madh ka marrë një pop-baladë "A e dini" [171] . Maksim pranuar se kjo këngë (së bashku me këngën "Centimetra frymë") është autobiografik. Siç pranohet nga ana e këngëtares, "A e dini" - "është një rrëfim. Ajo pësoi në të gjithë përvojën e saj time të trishtuar " [172] . Në përgjithësi, albumi "moshë e vështirë" e përshkruan situatën vëzhgimor që kurrë nuk ka ndodhur me këngëtaren [173] . Albumi gjithashtu ngre temën e vetëvrasjes. Sipas këngëtares kënga "Wind për të bërë", frymëzuar nga veprat e Anna Akhmatova dhe Marina Tsvetaeva, dhe prek temën e vetëvrasjes. Sipas këngëtares:

Një ditë më parë unë me të vërtetë lexuar shumë poezi Akhmatova, të humorit tim, shteti e brendshme është reflektuar në këngën "Wind për të bërë." Nuk ka asgjë si puna e poetit të madh, më tepër, është e mundur për të gjetur motivet poezi Tsvetaeva së. Kjo është, mos harroni, duke folur për vdekjen, vetëvrasje. Dhe kjo më shumë "vuajtur" si kohë Tsvetaeva.

Pas lëshimit të albumit "moshë e vështirë" të krijimtarisë Maksim filloi për të krahasuar me grupet e punës "të Tatu" [170] dhe "mund Tender". Gjatë kësaj periudhe, krijoi imazhin e këngëtares, si "vajzat e tij" [174] dhe se gjithçka e lehtë është dhënë sa i përket krijimtarisë, edhe pse këngëtari ka mohuar këtë pikëpamje: "... në fakt, çdo gjë ka ndodhur në një ditë - kjo është vetëm nga kështu duket . Kam punuar shumë, shkroi. Për një kohë të gjatë kjo ishte " [175] . I njëjti opinion është ndarë nga reperi Busta, i cili regjistroi një duet Maksim "verë jonë". Në një intervistë për «Rap.ru» Aktori pranoi se:

... Mack para meje u shfaq në një perspektivë të ndryshme. Pas gjurmët e saj, pata përshtypjen se mungon talentin muzikor ... Kur ajo erdhi në studio, harmoni prostroen vetë, këndohen të gjitha në të tretën e një thjesht ngritur ushqyer siç duhet, ne ishim duke argumentuar në lidhje me inteligjencën ... Unë nuk e di, disa mënyra që ajo ka zhvilluar, mirë, apo është një veprim tregtar - është e thjeshtë-girl.

Duke punuar me Basta ishte eksperimenti i parë me hip-hop e këngëtarit dhe R & B muzikës. Baza e këngës shkoi për Maksim këngën "butësi". Basta ka shtuar në vargjet e saj rap, dhe kor këndoi Maksim [38] .

Për të përafruar albumin e dytë ndryshime të fillojnë të ndodhin në veprat koncertin e artistit. Të rekrutuar një ekip të muzikantëve që kanë pasur për të punuar me të, edhe pse pranimi i saj, ajo nuk ka kërkuar që të bëhet një këngëtar rock, "... kjo nuk do të thotë se unë do të fillojë të provojë për të gjithë - luajmë Rock 'n' roll <...>. Unë nuk e mohoj dhe nuk kanë ndërmend të mohojë faktin se unë jam një këngëtare pop, pavarësisht nga fakti se ne të luajë instrumente të gjalla "me fëmijët [177] . Duke punuar me një përbërje të "gjallë" ndryshon Maksim krijuese. Të dhënat fillojnë të dominojnë instrumentet jetojnë: kitarë, piano, bas dhe bateri. Sipas këngëtares në albumin gjithçka pasqyrohet:

Unë kurrë nuk kam punuar me një ekip të jetesës, por muzikantët kam shtrënguar fort, dhe gjëja kryesore - kjo është e gjitha nga zemra zhvillohet, kështu që gjendja është ndjerë shumë i fuqishëm. Këtu, në fakt, kam kërkuar për të regjistruar një album krejt të re në këtë version, pasi ai më vonë publikisht do të tingëllojë. Të gjitha marrëveshjet janë bërë në kuadër të disponimin e këngës. Një tjetër gjë është se kur duke dëgjuar disa këngë janë shënime të pothuajse post-punk. Nuk është diçka e pop-rock ...

Siç pranohet nga interpretues para lëshimit të albumit, ajo ndjeu "sindromi dytë album", nga frika se ai nuk do të jetë aq i suksesshëm sa ai i mëparshmi, por shumë shpejt u qetësua dhe filloi të shkruajë këngë vetëm "për shpirtin" [179] . Albumi i ri ishte për Maksim autobiografik. Në mirënjohje të saj, shumica e këngëve në album (me përjashtim të "jo sekrete" dhe "unë nuk do të jap") shkruar në lidhje me faktin se kjo ka ndodhur në vitet e fundit [180] . Albumi ngriti temën e dashurisë për një person të caktuar, i cili ka shkruar këngën "Mësojnë të fluturojnë" dhe "parajsa ime" [181] . Albumi përfshin edhe këngë që Maksim shkroi në rininë e tij, duke përfshirë edhe "Dimri" dhe "Alien", kjo e fundit e cila është e muzikore e ngjashme me pop klasike ruse [182] .

Albumi i dytë i këngëtares është duke kritikat më pozitive, lyrics ishin në krahasim me veprat e artistëve si Julia Savicheva, Linda, Valeria, Zemfira, Tatiana Snezhina, Alla Pugacheva, Viktor Tsoi dhe grupi «ABBA».

Që të shtatzënisë është i lidhur pamjen Maksim parë në punën e saj temën e amësisë. Në vitin 2008, ajo hoqi klipin për këngën "Best Night", e cila këngëtarja dedikuar të tij, atëherë palindur, e bija e [183] . Në vitin 2009, këngëtarja ka mbajtur eksperimentin e dytë në stilin e muzikës hip-hop. Këtë herë, ajo është duke punuar me reperin Legalizuar këngën "Heaven, shkoni për të fjetur." Legalizuar vetë gjithashtu janë përgjigjur pozitivisht në lidhje me Maksim: "Kjo është, natyrisht, sverhpop, por talent. Të gjitha ajo bën, ajo është stil absolutisht personal " [184] . Kjo këngë dallohet nga fakti që është përmendur në librin "Historia e Popit" Idlis Julia, bën një retrospektivë të historisë së zhvillimit dhe analizën e pop muzikës ruse [185] .

Pas pushimit të lehonisë Maksim kthehet për të regjistruar albumin e tyre të tretë. Edhe para lëshimit të albumit në media u shfaq informacion që këngëtarja ka vendosur të shkojë në stilin e glam shkëmb, por Maksim refuzoi këtë informacion:

Me lirimin e albumit të parë Maksim tërhequr vëmendjen e kritikëve. Opinionet rreth albumit është e ndarë me forcë. Kështu, vendi i projektit "Stereolab" albumi "moshë të vështirë" përshkruhet pa shumë entuziazëm [187] . Kritikë të tjerë, nga ana tjetër, përqafuar albumin pozitivisht. Mark Radel nga intermedia ka shkruar se "muzikë [album] në shikim të parë mund të duket i parëndësishëm, por, më besoni, kjo vajzë është më interesante se kjo tingëllon", dhe shtoi se "në këngët e këngëtarit të ketë diçka për të kapem për" [170] . "Për të gjitha thjeshtësia dhe naivitet album debutimin Maksim" moshë të vështirë "nuk kishte asnjë kuptim të produktit kuvendi-line, ajo ishte mjaft autor, kuptimplotë, dhe madje edhe të vështirë-fitoi Album", - tha Boris Barabanov i gazetës "Kommersant" [188] . Ivan Cherniavsky, i revistës «Time Out Moskës", tërhoqi një paralele mes këngëtares dhe artistë të tillë si "i Tatu" dhe këngëtarja Sveta, dhe sugjeroi se Maksim "besnikëri vazhdon traditën e pop ruse 90 -" e saj në bord "" [ 174] . Është e rëndësishme të theksohet se shumica e kritikët janë pajtuar se Maksim këngët janë të dizajnuara vetëm për një audiencë adoleshente.

Maya Stravinskaya nga gazeta "Kommersant", duke e përshkruar koncertin e këngëtarit në SC "Olimpik", tërhoqi vëmendjen për faktin se "Maksim - një fenomen i kulturës popullore", dhe duke përshkruar punën e saj, tha se "ajo është mjaft me cilësi të lartë, dinamike, muzikë të lehta, e cila, pa dyshim, kur duke dëgjuar një krejtësisht jo-irrituese, me përjashtim të faktit se këngët në këto vështirë të heqin qafe. " Në fund të artikullit autori sugjeroi se "Maksim nuk ka lindur si një prodhues matur të projektit, i cili e di se" Njerëzit Hawala ", ajo është në thelb aktorja kombëtar, nga i cili, në bazë të tregojnë, por tani, pas faktit, duke u përpjekur për të bërë një yll pop " [189] .

Me lirimin e artistit të dytë albumin e kritikëve ka rritur interesin në punën e saj. Megjithatë, albumi u nuk pranuar si të ngrohtë si ai i mëparshmi. Një kritik i njohur Sergey Sosedov foli negativisht në lidhje me albumin, duke thënë se "Kemi të bëjmë me një muzikë dhe tekst tubacionit tipike", duke e quajtur muzikën "kukull" dhe "i lirë të pasionit." Gazetari tha se edhe disa nga kompozimet e mesme dhe teknikat lirike, krahasuar me ato që tashmë janë krijuar para Zemfira, Tatiana Snezhina dhe Alla Pugacheva [190] . Kritikë të tjerë kanë përqafuar albumin më pozitivisht. Mark Radel, i cili vlerësoi albumin e ulët e parë të këngëtares, këtë herë ka shprehur mendimin e tij se "suksesi i albumit të parë të bërë Maksim kthye të dytit më shumë përgjegjësi. Ky nuk është rasti kur një shitje të mirë forcë Steamy me makinë nga autorët për të bërë një rekord më të pështirë e vjetër "dhe vuri në dukje se" Maksim përpiqet sa më shumë të jetë e mundur për të ndërmarrë edukimin e shijeve të audiencës. " New këngët autor në krahasim me veprat e Julia Savicheva, Linda dhe Valerie [191] .

Guru Ken në shqyrtimin e tij të albumit përmendi se "albumi i ri duket disi i përafërt, nadergano nga opera të ndryshme", por ia dha shenjat e lartë (8 nga 10), ai tha: "Thirrni dështimin të qartë e këtij albumi nuk lejon një çift të godet." Në këtë kontekst, gazetari përmendur këngën "Paradise im", duke e krahasuar atë me punën e grupit "i ABBA," dhe këngën "Best Night", e cila, sipas tij, "një e mrekullueshme, në mënyrë paradoksale, papritmas referohet baladat më të mira të Viktor Tsoi" [192] .

Më Maksim kritika qenë për koncertin e tij në klubin "B1", e kaluar 19 shtator 2009. Boris Barabanov, gazeta "Kommersant", duke e përshkruar koncertin tha: "Maksim është ende një workhorse pashpresë fazë kombëtare, aktore, nuk njeh mjete të tjera të komunikimit me publikun, përveç një familjaritet të detyruar pafytyrë dhe vendosjen e ndryshme të trajton në telekomandë teknik shëndoshë, përveç se miratuar në restorante provinciale " [193] . Michael Margolis nga "Izvestia", gjithashtu ka vlerësuar negativisht koncertin: "Nga minuta e parë e veprimit të fituar një formë të njohur të shfaqjeve të panumërta Russian pop dhe ton fëminor dhe adoleshentëve të" [194] . Një vlerësim më pozitiv i koncertit dha Natalia Stupnikova e «KMnews», duke thënë se "gjatë koncertit më shpesh ju mund të kapur veten duke menduar se tani" adoleshente "këngët janë disi të panatyrshme, shumë më interesante për të dëgjuar materialit të ri të këngëtares," [195 ] .

Ajo do të jetë interesante:   QË Zhorik Revazova me një dorë

Me lirimin e albumit "single" kritikët interesojnë këngëtarja është rritur edhe më të fortë. Ata vunë në dukje se i ri album Maksim guxim eksperimentuar me stile të ndryshme të muzikës. Pra, Guru Ken shkruan: "Në qoftë se në debutues" moshë e vështirë "(2006), audienca dëgjuar këngën goxha naive," Paradise im "(2007) solli një shumë të eksperimenteve me zë jetojnë pop," të vetëm "po shkon për strehim Maksim në më zhanret e ndryshme muzikore " [196] . I njëjti opinion është ndarë nga Boris Barabanov e «Kommersant.ru»: «preferuarat zhanër Girl ishin kthesa të papritura, nisen nga pop kanunit, i cili, megjithatë, nuk e kanë fshehur tifozët fanatik" [197] .

Në një periudhë relativisht të shkurtër kohe Maksim është bërë një nga këngëtaret më të njohura në Rusi dhe vendet e CIS. Duke zhvilluar stilin e tij unik, dhe në sajë të një performancë të madhe, këngëtarja u bë interpretues më të suksesshëm në Rusi në dekadën e parë të shekullit të ri. Maksim ka marrë edhe disa pseudonime nga mediat. Ajo quhet princeshë pop, dhe këngëtarja më i shitur në Rusi [198] [199] [200] . Shumë gazetarë kanë tërhequr paralele mes këngëtares dhe shumë popullor në fillim të viteve 90-ta të shekullit të kaluar, një grup i "mund të Tenderit" [201] . Një krahasim i tillë është për shkak të shumës së madhe të lirike prekur këngëve, në repertorin Maksim.

Maksim gjithashtu tërheq vëmendjen e publikut faktin se ajo ka shkruar shumicën e këngëve të tij, duke i quajtur ato autobiografik [33] [202] . Singer vetë e përshkruan veten shumë këngëtar-kompozitor [203] se një këngëtare pop, dhe dëshiron që njerëzit para së gjithash i kushtoj vëmendje për punën e saj, në vend se privatësisë.

... Unë shpresoj se mjaft këngë. Unë me të vërtetë dua të besoj atë. Ju do të dini se sa e vështirë për mua për të marrë pjesë në aktivitete jo të lidhura me muzikën. Çfarë është e gjithë kjo?! A janë ata aty nga skena kur ata marrin shpërblimet e tyre, mund të shpjegojë se pse ata janë atje? Koncerte unë si shumë më tepër, unë dal në skenë dhe për të kuptuar se pse unë isha atje.

Një tjetër fakt është e pabesueshme popullariteti Maksim suksesi padyshimtë komercial i dy albumeve të saj, secila prej të cilave shitur mbi 1.3 milion kopje në Rusi.

Gjithashtu Maksim - rekord për shumicën hitet fiton vendin e parë në radio Listat e përgjithshme CIS. 7 këngët e këngëtares ka arritur vendin e parë, duke qëndruar në të, një total prej 34 javësh.

Alias, sipas këngëtares, vjen nga emri i Maxim dhe vëlla i emrit të këngëtares - Maximov. Emri i saj i vërtetë - Abrosimov, siç dëshmohet, për shembull, të dhënat në faqen zyrtare të këngëtares [205] [ burim unauthoritative? 591 ditë ] . Gjithashtu, ky emër shfaqet në vendimin e Gjykatës së Arbitrazhit të Moskës [2] , i cili thotë se një nga emërtimet - Maksimov m - është emri vajzërisë i nënës së këngëtares.

vit emër pozicionet term shitja vërtetim
RUS
2006 mosha e vështirë

 • Released: 28 mars 2006
 • Label: Prodhimi SBA, Gala Records
 • Formate: CD, CD (digipak), shpërndarje dixhital
19 [206] 2.000.000+ kopje [207]
 • Gold [208]
 • 5 x Platinum [209]
 • 2 × Diamond
2007 parajsa ime

 • Released: 15 nëntor 2007
 • Label: SBA Production, Gala Records, Sound Mystery
 • Formate: CD, CD + DVD, shpërndarje dixhital
1 [206] 2.000.000+ kopjet [210]
 • 7 x Platinum [211]
 • Diamant [211]
2009 njeri i vetëm

 • Hedhur në qarkullim: 1 dhjetor 2009
 • Label: SBA e prodhimit, Gala Records, Monolith Records
 • Formate: CD, CD + DVD, shpërndarje dixhital
1 [212] 500.000+ kopjet [213]
 • Gold [214]
 • 2 x Platinum [215]
2013 një tjetër realitet

 • Released: 27 Maj 2013
 • Label: Prodhimi SBA, Gala Records
 • Formate: CD, CD + DVD, shpërndarje dixhital
5 [216]
2015 mirë

 • Released: 17 nëntor 2015
 • Label: Studio Union
 • Formate: CD, video, shpërndarja digital
5

viti i familjes Vetme [217] format album
2005 mosha e vështirë AirPlay, video, shpërndarja digital mosha e vështirë
butësi
2006 le të shkojnë e
2007 A e dini se
janë veçse ajër
verë ynë (Basta) parajsa ime
parajsa ime
2008 I mësojnë të fluturojnë
natën e mirë
2009 Unë nuk do të japë
Sky, bie në gjumë

(S Ligalaiz)

njeri i vetëm
në valët
rrugë Videoklipi, shpërndarjes dixhitale
2010 pranverë AirPlay, video, shpërndarja digital
Përgjigja ime është - po! Videoklipi, shpërndarjes digital,
CD-të vetme (Exclusive Oriflame)
pa albumin
shi AirPlay, shpërndarje dixhital një tjetër realitet
2011 Si për të fluturuar AirPlay, video, shpërndarja digital
copëra
Dashuria - është një helm klip video njeri i vetëm
2012 njeri i vetëm
jetojnë

(Me Kafshëve Jazz)

AirPlay, video, shpërndarja digital Gjumi REM
(album Animal Jazz)
Është më një tjetër realitet
ninull
2013 Sky-aeroplanët
I era
një tjetër realitet
Unë do të jetoj
2014 zot mirë
2015 A nuk e nxjerr
Kjo bëhet pa pagesë
peshk i kuq
E shiut (me Dzhiganom) Zgjedhja juaj
(Dzhigan album)
mirë AirPlay, shpërndarje dixhital mirë
2016 shkoj
Pulla AirPlay, video, shpërndarja digital TBA
2017 për dy
2018 budalla Shpërndarja Digital, video clip
Këtu dhe Tani AirPlay, shpërndarjes digjitale, video muzikë

vit emër shitja vërtetim
2006 mosha e vështirë. Koncerti i parë në Moskë

 • Released: nëntor 2006
 • Label: SBA e prodhimit, Gala Records, Trinity Filmat
 • Format: DVD
200.000+ kopje
 • platin
2008 Koncert në olimpike

 • Released: 15 Maj 2008
 • Label: SBA e prodhimit, Gala Records, Monolith Records
 • Format: DVD
- -

 1. Institucionet
 2. passer
 3. Drejtimin në valët
 4. Përgjigja ime është - po!
 5. Pulla
 6. për dy
 7. budalla
 8. Këtu dhe Tani

vit emër gramafon Golden Charts [111] [218] Europe Top 100 RBT Bjellorusia
Top-10
RBT Georgia
Top-10
RBT Taxhikistan
Top-10
RBT Uzbekistan
Top-10
RBT Kazakhstan
Top-10
NOR GER
General Airplay Rusia Airplay Moska Airplay St.Petersburg Airplay ukraine Airplay Kiev Airplay Letonisht Airplay Top-50 Audience Choice Chart total vjetor
2005 "Mosha e vështirë (2005 version)» - 46 - 48 - - - - - 161 [219] - - 4 [220] - - - - -
"Tenderness (album edit)» 1 [8] 178 - 2 - - - - 116 - - 2 [221] - - - - - -
2006 "I lirimin" 3 [222] 1 320 [223] - - - - 1 35 [224] - - - - - - - -
2007 "A e dini" 1

[225] [226] [227]
[228] [229] [230] [231]

312 [232] - 98 [233] 147 [232] - 2 10 [224] 43 [234] 9 [235] - - - - - -
"Wind për t'u bërë" - 1 - - - 9 [236] 3 5 [224] - - - - - - - -
"Parajsa e mia" - - 315 [237] 320 [237] 16 [238] 1 27 [224] 56 [239] 5 [240] 2 [220] 1 [220] 1 [241] - - -
2008 "Mësoni të fluturojnë" 284 [242] 3 [243] 145 [242] 12 [244] 27 [245] 4 2 [246] 55 [247] 5 [235] - - - - - -
"Nata më e mirë" 296 [248] 2 1
[249] [250]
- 13 [251] - 5 26 [246] 46 [252] - - - - - - -
2009 "Unë nuk do të japë" 248 [253] 1 479 [253] 9 [254] 5 [255] 3 4 [256] 58 [257] - - - - - - -
"Për valët" 3 - 5 9 [258] - 2 [259] 46 [260] 1 13 [256] 54 [261] - - - - - - -
2010 "Pranvera" - 65 - 86 69 [262] 96 [263] 98 [264] 30 [265] 4 138 [266] - - - - - 7 [267] - -
"Rain" 2 [268] 2 4 2 4 [269] 22 [270] 22 [271] - 3 22 [272] 62 [273] - - - - - - -
2011 "Si për të fluturuar?" 1 [274] 16 13 19 23 [275] 30 [276] 41 [277] - 7 14 [272] - - - - - - - -
"Fragmente" - 16 17 20 36 [278] 28 [279] 34 [280] - 10 74 [272] - - - - - - 41 [281] 96 [282]
2012 «Live» (feat. Animal Jazz) - 214 - - - - - - 160 - - - - - - - - -
"Është e mua" - 170 484 [283] - - - - - 54 - - - - - - - - -
"Lullaby" - 171 - - - 203 [284] - - 48 - - - - - - - - -
2013 "Sky-aeroplanët" - 203 - - - - - - 42 - - - - - - - - -
"Unë jam era" - 87 109 [285] 114 [285] 68 [286] 73 [287] 112 [285] - 51 182 [288] - - - - - - - -
"Një tjetër realitet" - 32 31 40 56 [289] 52 [290] 90 [291] - 16 104 [288] - - - - - - - -
"Unë jam duke shkuar për të jetuar" - 192 - - - - - - 107 - - - - - - - - -
2014 «Perëndia» - 179 - - - - - - 25 - - - - - - - - -
2015 "A nuk e nxjerr" - 204 - - - - - - 187 - - - - - - - - -
"Unë u bë një i lirë" - 171 - - - 490 [292] - - 47 - - - - - - - - -
"Goldfish" - 165 392 [293] - - 471 [293] 486 [293] - 44 - - - - - - - - -
"Mirë" 15 45 53 [294] 48 [294] 46 [295] - - - 31 97 [296] - - - - - - - -
2016 "Shko" - 177 - - - - - - 97 - - - - - - - - -
"Pulla" 2 45 40 [297] 57 [297] 66 [298] - - - 36 63 [296] - - - - - - - -

vit emër Charts [111] Red Star [299] Armenia
RBT
Top-10
Taxhikistan
RBT
Top-10
Uzbekistan
RBT
Top-10
Rusia
RBT
Top-10
General Airplay Rusia Airplay Moska Airplay ukraine Airplay Kiev Airplay Letonisht Airplay Top-50 Audience Choice Chart Videochart term
shitjes
Popullore
tabelë
Expert
tabelë
konsoliduar
tabelë
2003 "Fryma Centimetra" 34 - - - - - - - - - - - - - - -
2004 "Butësi" 81 302 [300] - 189 [300] 253 [300] - - - - - - - - - - -
"Lolita" 221 - - - - - - - - - - - - - - -
2005 "Dream" 112 - - - 496 [301] - - - - - - - - - - -
"Centimetra frymë» (Remix) 202 - - - - - - - - - - - - - - -
2007 "Verë jonë» (feat. Basta) [302] 83 - - 29 [303] 142 [304] 5 [236] 9 - - - - - - - - -
"Alien" - - - - - - - - - - - - 3 [220] 2 [220] 6 [241] -
2009 "Sky, Zasypai» (feat. Ligalaiz) [305] 99 - 128 [306] - 139 [306] - 23 - - 63 15 97 - - - -
"Dashuria - është helm" - - - - - - - 32 67 88 15 - - - - -
"Loner" - - - - - - - - - - - - - - - 2 [307]
2010 «Spring» (DJ Vengerov remix) - - - - - - - 48 - 99 9 95 - - - -
"Përgjigja ime është - po!" - - - - - - - - 87 71 10 - - - - -
"Rain» (DJ Fisun & I-DEA Remix) - - - - - - - - 28 98 - 94 - - - -
2011 "Si të fluturojnë» (DJ Shevtsov & Alex Menco Radio Mix) - - - - - - - - 92 - - - - - - -
2013 "Ju thoni" - - - - - - - - 13 49 - 78 - - - -
2015 "Rain» (feat. Dzhigan) 133 323 [308] - - - - 63 - - - - - - - - -

"-" mungon këngë në Listat

titujve të nderit:

Awards Muzikë:

 1. Kënga e Vitit 2008 - çmimin për këngën "Paradise im".
 2. Maksim 2008 listën e "100 Njerëzit më të bukura të Moskës" për "Mund të modës" versionin premium.
 3. Dashuria Radio Awards 2008 - Singer të vitit.
 4. Prize «Top Beauty» 2009 - me shkëlqim-këngëtarja.
 5. Dashuria Radio Awards 2009 - nëna më e bukur.
 6. Dashuria Radio Awards 2009 - Këngëtarja ruse të vitit.
 7. emrat yll në Walk of Fame Megacenter "Sheshin e Kuq".
 8. Ajo u vlerësua "njëqind grave më me ndikim në Rusi» 2011 të hartuar nga radio stacioni "Echo e Moskës".
 9. Radio "Romantika" - ". Romantik i kohës sonë" Diploma
 10. Kanali televiziv "Music First" - Video Shkarko 2014 ( «Perëndi»).
 11. "Solo artist më i mirë", sipas revistës "All Stars".
 12. Çmimi "Nëna e Vitit" 2017 - "nëna butë i vitit"
 13. Award "Mama Award" në vitin 2018 fitoi në kategorinë "Music"
 14. Silver button YouTube për të arritur 100,000 abonentë. Mori 7 prill 2018

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *