Ku të shkoni me fëmijët

Author: | 2018/08/22

Fundjavë, pushimet, pushimet - një justifikim i madh për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët e tyre. Apo ndoshta ju jeni gati për të marrë në qytet pas punës, e ftoi fëmijën e saj me të? Në çdo rast, pa një rrugë të mirë-hartuar nuk mund të bëjë. Ku ka të gjitha fun? Ku fëmija do të jetë në gjendje për t'u çlodhur, jo vetëm, por edhe për të mësuar diçka? Ku për të gjetur pikërisht argëtuese që e do familjen tuaj? Të gjitha këto pyetje gjejnë përgjigje të përshtatshme në rekomandimet KudaGo në temë djegur: Ku të shkoni me fëmijën në Moskë.

Kryeqyteti i Rusisë - qyteti që nuk fle. Ajo nuk ka të mërzitem apo një i rritur, por, më besoni, për të partisë-goers të rinj do të gjeni vende jo më pak intriguese. Për të filluar, të vendosë se çfarë qëllimet që po ndjek. Nëse ju doni të vetëm të le jashtë disa me avull, i kushtoj vëmendje të parqet temë, parqet e ujit, terreneve sportive, trampolines, muret dhe mazes litar ngjitje. Edhe një alpinist rishtar do të jetë në gjendje për të pushtuar majën tuaj! Në mesin e djalit ose vajzës mund të shkoni kërkim interesante: për të provoni në manteli i Harry Potter është e shtrenjtë!

Nga ana tjetër, duke u përpjekur të kuptoj se ku të shkoni me fëmijët në Moskë mos harroni në lidhje me zhvillimin e inteligjencës dhe shije. teatro Discovery, sallat e koncerteve dhe ekspozita. programet e fëmijëve emocionuese të drejtuar madje edhe kur të ngurta, muzetë "rritur". Leksione, seminare, qendrat e trajnimit të lejojë talentet e rinj për të treguar aftësitë e tyre dhe për të gjetur njohurive të reja që është asnjëherë e tepërt. Rekreacion i përbashkët i familjes mund të jetë e dobishme dhe të gëzueshme për të gjithë - dhe kjo do të ju ndihmojë për të planifikuar portal KudaGo.

Fundjavë, pushimet, pushimet - një justifikim i madh për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët e tyre. Apo ndoshta ju jeni gati për të marrë në qytet pas punës, e ftoi fëmijën e saj me të? Në çdo rast, pa një rrugë të mirë-hartuar nuk mund të bëjë. Ku ka të gjitha fun? Ku fëmija do të jetë në gjendje për t'u çlodhur, jo vetëm, por edhe për të mësuar diçka? Ku për të gjetur pikërisht argëtuese që e do familjen tuaj? Të gjitha këto pyetje gjejnë përgjigje të përshtatshme në rekomandimet KudaGo në temë djegur: Ku të shkoni me fëmijën në Moskë.

Kryeqyteti i Rusisë - qyteti që nuk fle. Ajo nuk ka të mërzitem apo një i rritur, por, më besoni, për të partisë-goers të rinj do të gjeni vende jo më pak intriguese. Për të filluar, të vendosë se çfarë qëllimet që po ndjek. Nëse ju doni të vetëm të le jashtë disa me avull, i kushtoj vëmendje të parqet temë, parqet e ujit, terreneve sportive, trampolines, muret dhe mazes litar ngjitje. Edhe një alpinist rishtar do të jetë në gjendje për të pushtuar majën tuaj! Në mesin e djalit ose vajzës mund të shkoni kërkim interesante: për të provoni në manteli i Harry Potter është e shtrenjtë!

Nga ana tjetër, duke u përpjekur të kuptoj se ku të shkoni me fëmijët në Moskë mos harroni në lidhje me zhvillimin e inteligjencës dhe shije. teatro Discovery, sallat e koncerteve dhe ekspozita. programet e fëmijëve emocionuese të drejtuar madje edhe kur të ngurta, muzetë "rritur". Leksione, seminare, qendrat e trajnimit të lejojë talentet e rinj për të treguar aftësitë e tyre dhe për të gjetur njohurive të reja që është asnjëherë e tepërt. Rekreacion i përbashkët i familjes mund të jetë e dobishme dhe të gëzueshme për të gjithë - dhe kjo do të ju ndihmojë për të planifikuar portal KudaGo.

Fundjavë, pushimet, pushimet - një justifikim i madh për të shpenzuar më shumë kohë me fëmijët e tyre. Apo ndoshta ju jeni gati për të marrë në qytet pas punës, e ftoi fëmijën e saj me të? Në çdo rast, pa një rrugë të mirë-hartuar nuk mund të bëjë. Ku ka të gjitha fun? Ku fëmija do të jetë në gjendje për t'u çlodhur, jo vetëm, por edhe për të mësuar diçka? Ku për të gjetur pikërisht argëtuese që e do familjen tuaj? Të gjitha këto pyetje gjejnë përgjigje të përshtatshme në rekomandimet KudaGo në temë djegur: Ku të shkoni me fëmijën në Moskë.

Kryeqyteti i Rusisë - qyteti që nuk fle. Ajo nuk ka të mërzitem apo një i rritur, por, më besoni, për të partisë-goers të rinj do të gjeni vende jo më pak intriguese. Për të filluar, të vendosë se çfarë qëllimet që po ndjek. Nëse ju doni të vetëm të le jashtë disa me avull, i kushtoj vëmendje të parqet temë, parqet e ujit, terreneve sportive, trampolines, muret dhe mazes litar ngjitje. Edhe një alpinist rishtar do të jetë në gjendje për të pushtuar majën tuaj! Në mesin e djalit ose vajzës mund të shkoni kërkim interesante: për të provoni në manteli i Harry Potter është e shtrenjtë!

Ajo do të jetë interesante:   si për të kontrolluar trafikun hapit MTS

Nga ana tjetër, duke u përpjekur të kuptoj se ku të shkoni me fëmijët në Moskë mos harroni në lidhje me zhvillimin e inteligjencës dhe shije. teatro Discovery, sallat e koncerteve dhe ekspozita. programet e fëmijëve emocionuese të drejtuar madje edhe kur të ngurta, muzetë "rritur". Leksione, seminare, qendrat e trajnimit të lejojë talentet e rinj për të treguar aftësitë e tyre dhe për të gjetur njohurive të reja që është asnjëherë e tepërt. Rekreacion i përbashkët i familjes mund të jetë e dobishme dhe të gëzueshme për të gjithë - dhe kjo do të ju ndihmojë për të planifikuar portal KudaGo.

Festat me fëmijët - OSD.RU

Këtë fundjavë në premierën e "The Tale i rrepë" fton shikuesit Kukull Teatri. Historia e "Red Riding Hood" tregon Teatri "AZ" dhe "Princesha dhe bizelesh" - Puppet Theater "Albatross". Adoleshentët në shfaqje "shfaqje estrade" dhe "Paratë Mad" quajmë teatër n / p A.Dzhigarhanyana dhe teatër. Majakovski, respektivisht.

Në lëkundet nga karikaturat "Willie dhe makina cool" dhe "Princesha dhe Dragoit."

Shihni një listë të plotë të ngjarjeve të shtunën dhe të dielën dhe një përzgjedhje të veçantë të ngjarjeve të lira.

Festival "Spasskaya Tower"

Summer po i afrohet fundit. Në prag - fundjavën e tij të fundit. Në kryqëzimin e stinëve Festivali Ndërkombëtar Music Ushtarak "Spasskaya Tower" tradicionalisht fillon në Moskë. Në Sheshin e Kuq më 25 dhe 26 gusht do të jenë shfaqje të lë pa frymë e bandave ushtarake, ndriçim të veçantë dhe tregon piroteknike, shfaqje. Festivali mbledh grupet më të mira krijuese dhe muzikore të vendeve të ndryshme. Rusia përfaqësohet nga Orkestra presidenciale, Orkestra Qendror Ushtarak të Ministrisë së Mbrojtjes, Moskë Suvorov Ushtarake Music College, Përbashkët Band i garnizonit të Moskës.

Një pjesë e rëndësishme e festivalit është projekti "Spasskaya Kulla e fëmijëve." Platformat tematike të punojnë në kuadër të projektit: skena shesh lojërash për fëmijë, artistike, historike, muzikë, patriotike dhe tenda ushtarake. vizitorët e rinj do të gjeni klasa të shumta mjeshtër, performancën e kuajve, tregojnë dritë, quests, konkurse.

Filloni programin ditor në ora 11:00; në mbrëmje në orën 18:00.

Hyni në ditë programa Lirë.

Biletat për shfaqje në mbrëmje: nga 1100 rubla.

natë film në "krye" të parkut për të lira!

25 gusht në qytetin tonë do të jetë "Night në kinema" - veprimit të dedikuar për Ditën e Rusisë Kinema. I gjithë qyteti do të jetë i përfshirë në kinoillyuzii extravaganza - në parqe, biblioteka, sallat e ekspozitës dhe muzetë, mysafirët mund të gëzojnë shfaqje të filmave, ligjërata, ekspozita, turne dhe programet interaktive.

Platformën "netë filmin" kryesore 25 gusht do të jetë parku "ngarkuar". Nuk do të jetë ceremonia e dhënies së Kryetarit të Bashkisë të Moskës "Për krijimin e imazhit të Moskës në kinema" dhe shfaqjen e fituar. Në përvjetorin e Majakovski tregojnë pikturën "Zonja dhe rrugaç". Një program i plotë i filmit të animuar «The Beatles: nëndetëse Yellow".

Muzeu-rezervë "Tsaritsyno" do të jetë shfaqje konkurruese i Festivalit Botëror të kinemasë rrugë. Muscovites duke pritur për filmat më të mirë të shkurtër të bërë në Rusi në vitet e fundit, yjet e reja Video të kinemasë ruse dhe program muzikor.

Disa programe do të paraqesë në rrjetin kinema Moschino. Në kuadër të "Nata në filma. Fëmijët "do të shfaqet dy film 3D-animuar" Mbretëresha Snow ". Cartoon në përrallë nga Hans Kristian Andersen.

Pjesëmarrja në ngjarje të lira.

Në një numër të aktiviteteve të kërkojnë para-regjistrimin.

Kurse fëmijëve në Moskë! Robotics, shkenca kompjuterike, inxhinieri, zhvillim. TSMIT POLYCENT në Kinë Town dhe vende të tjera në Moskë. Ulje dhe përfitime!

State Darwin Muzeu 209 shqyrtime 8 Rekomandime

ENEA Kritika 64, rekomandim 1

Ekspozita Filma, karikaturat

Leksioni i parë interaktiv me sllajde dhe objekte historike e kursit vjetor "Kultura Botërore Art" për fëmijët 7 vjeç dhe Sekretet e vendit e piramidave "e prindërve të tyre - (. dielave) 2 shtator në 16.00

Turneu i parë interaktive me objekte historike të ciklit vjetor në Galerinë Tretyakov për fëmijët 6-9 vjeç dhe llojet kryesore të prindërve të tyre dhe zhanret e pikturës "- 2 shtator. (Dyll). 11.00

Një përzgjedhje e veçantë e "Vendosur në studio në vitin 2018," Shqyrtimi nen "Studio e Fëmijëve", një artikull të veçantë në studio teatrit, parqet teknologjike, kriklla robotikë dhe qarqet muze dhe punësimin shkon "edukim shtesë" për ata që kërkojnë për ku për të regjistroni fëmijën tuaj.

Muzeu i Luftës së Madhe Patriotike në Poklonnaya Hill - jo vetëm në kujtesën e Luftës së Madhe, por edhe programe interesante interaktive për fëmijë

Një nga muzeumet më të vjetra të Moskës me një koleksion i madh, terrariums dhe aktivitete interaktive për fëmijët - zoologjik Muzeu i Universitetit Shtetëror të Moskës
Ajo do të jetë interesante:   KU ËSHTË ngarkuar NEW PARK në Moskë në hartë të Moskës

Kurse fëmijëve në Moskë! Robotics, shkenca kompjuterike, inxhinieri, zhvillim. TSMIT POLYCENT në Kinë Town dhe vende të tjera në Moskë. Ulje dhe përfitime!

State Darwin Muzeu 209 shqyrtime 8 Rekomandime

Filma, karikatura

Një përzgjedhje e veçantë e "Vendosur në studio në vitin 2018," Shqyrtimi nen "Studio e Fëmijëve", një artikull të veçantë në studio teatrit, parqet teknologjike, kriklla robotikë dhe qarqet muze dhe punësimin shkon "edukim shtesë" për ata që kërkojnë për ku për të regjistroni fëmijën tuaj.

Muzeu i Luftës së Madhe Patriotike në Poklonnaya Hill - jo vetëm në kujtesën e Luftës së Madhe, por edhe programe interesante interaktive për fëmijë

Një nga muzeumet më të vjetra të Moskës me një koleksion i madh, terrariums dhe aktivitete interaktive për fëmijët - zoologjik Muzeu i Universitetit Shtetëror të Moskës

Ku të shkoni me fëmijën. Aktivitete për fëmijët në Moskë.

Këtë verë, në Parkun Tagansky mbajtur bashkim familjar në një seri të "kapitalit të sigurt", por në verë vjen në një fund - dhe pushimi ka mbetur e fundit: në të dielën e ardhshme nuk do të jetë fushata All-Rusi bamirëse "Buzëqeshje ditë me diell" - një nga këshilla e vërtetë, ku të shkoni me fëmijën në Moskë.

Vendndodhja: Tagansky Park

Ditë: 19 gusht 2018

Time: 11: 00-15: 00

Hyrja falas

Ajo do të duket se duke e bërë fëmijën të festivalit gastronomike? Por mesazhi është i gabuar në rrënjë, kur është fjala për festivalit "grenadine", organizatorët të cilët e kuptojnë rëndësinë e krijimit të kushteve për të ftuarit më të rinj, pa të cilat vizitorët e rritur lumë reduktuar dukshëm.

Vendndodhja: Sokolniki Park

Ditë: 18 - 19 gusht 2018

Esplanades: 10:00

Hyrja falas

Një nga festivalet më të njohura të verës në Moskë - festivali "Times dhe epokave", e cila kombinon turne në këmbë dhe veprimtaria interesante në shumë vende të festivalit.

Vendi: faqja zyrtare e festivalit "Times dhe epokat"

Periudha: 01,08 - 2018/08/22

Orari i punës: 11:00 - 21:00 (ditore)

Hyrja falas

A e dini se skateboarding është shfaqur në 30-40-ta. shekullit të kaluar si një mënyrë për të trajnuar surfers në tokë, në vitin 2012, e njohur zyrtarisht si një sport të veçantë, dhe të përfshirë edhe në listën e disiplinave olimpike në vitin 2016, vit?

park skate në parkun "Kopshtarëve": Vendi

Periudha: deri në tetor 2018

Ditë: E martë / e enjte

Koha e ngjarjes: 11: 00-12: 30

Pjesëmarrja është falas

Ju me siguri nuk do të vetëm të mendojnë rreth asaj se si për të shkuar larg me fëmijën për të treguar atë në Moskë në të gjithë bukurinë e saj dhe rëndësinë historike.

Vendi: rrugët dhe rrethet e Moskës

Periudha: 1-22 gusht 2018

Filloni: 16:00 18:00 gjatë ditëve të javës,

Në fundjavë - më 12:00 14:00

Pa pagesë, regjistrimi për 4 ditë para ekskursion

Ne jemi të bindur se në kohën e këtij festivali të gjallë ju do të keni asnjë dyshim se ku të shkoni me fëmijën në Moskë këto ditë në faqet e të gjithë qytetin ju mund të shihni kompozime origjinale të luleve dhe bimëve të gjalla - projektet e pjesëmarrësve të konkursit ndërkombëtar.

Vendi: Zona rreth Moskë

Periudha: 30,08 - 2018/09/09, The

falas

Ky muaj Muscovites pritur për kërkimin e një ngjarje emocionuese familjes -gorodskoy që do të mësojnë shumë gjëra të reja dhe interesante në lidhje me qytetin tuaj, dhe ekzistuese njohuri - për të kthyer çmimet për fituesin.

Vendndodhja: brenda Ring Kopshti

Periudha: 6-19 gusht 2018

Periudha e regjistrimit: 01-13 gusht

Të lirë, për të regjistruar

Në të menduarit se ku të shkoni me fëmijën, ju mund të keni tashmë e humbi ditën e parë të veçantë eko-maratonë "Zhuko-fest», i cili filloi më 3 gusht - por ju ende keni mundësi për të kapur dorë.

Vendi: Parks Tushino, gangways luginën e lumit në Kurkino

Date: 2018/08/24 dhe 10.08 g

Filloni: 11:00

Hyrja falas

Nuk ka gjasa që ju e dini ku të shkoni me fëmijën, i cili është i apasionuar pas robotikës - dhe ne e dimë dhe jemi të gatshëm për të treguar: në fund të këtij muaji në Moskë vazhdon "Robomarafon", duke ofruar mundësi unike për testimin fuqinë e tyre në industrinë e krijues dhe të teknologjisë së lartë.

Objekti: Lidhja e Robots

Periudha deri në 31 gusht, 2018

Ajo do të jetë interesante:   Kujdesi barbarozë në shtëpi

Orari: 14:00 -18: 00 (në varësi të moshës)

falas

Ata thonë se kurrë jeta vendi nuk ishte aq i bukur sa në epokën Silver, por ne nuk ishin të lindur dje - dhe të sigurohemi që ju së shpejti do të jetë në gjendje të bëjë, në qoftë se ju vizitoni ngjarjen e festivalit të quajtur "Green Valley Tsaritsyno".

Vendi: Muzeu-Reserve dhe parku Tsaritsyno

Datat: 2-19 Gusht 2018

Orari: 12.00-22.00

Hyrja falas

Ka vende ku të shkoni me fëmijën duhet të ketë vetëm për faktin se kjo është një shumë, shumë interesante. Eshtë e panevojshme të thuhet, çfarë mrekulli presin vizitorët turne udhëzuar, të kryera në territorin e fabrikës më të madhe të Evropës e qumështit të përpunimit që prodhon sot më shumë se 300 lloje të produkteve të qumështit!

Objekt: Plant Dairy WIMM-Bill-Dann

Ditë: Daily, përveç fundjavave

Time: 11.00, 15.00

Pa pagesë, me takim

Kush tha se fëmijët e sotëm preferojnë libra, karikaturat dhe lojra kompjuterike? Me siguri dikush që nuk kanë qenë në leximet për fëmijët e vegjël, të cilët kalojnë këtë verë në kopsht për ta. Bauman famshëm Moska Library Nekrasov!

poezi funny, histori interesante, histori emocionuese, ngjyra përrallë - ju keni mundësi të jepni fëmijën tuaj një festë të vërtetë dhe të fut një dashuri për të lexuar nga një moshë të re!

Vendndodhja: Garden prej tyre. Bauman

Periudha: korrik 2108

Ditë: e enjte deri të shtunën, 12,00-14,00

Të lirë, për të regjistruar

menu Festival këtë vit unike: vetëm të ndershëm, të pastër dhe të shijshme ushqim! Përveç provë, të ftuar do të ofrohet klasa mjeshtër nga chefs njohur, kuzhinës lufton spektakolare profesionale, ligjërata emocionuese dhe sup Piknik dhe programin e garave në të cilin të gjithë mund të marrin pjesë.

Kjo është me të vërtetë një turp do të ishte për të humbasë! Por në ditët e tjera është që të shkoni me fëmijën në edukative dhe argëtuese qendra KidBurg të: programeve interaktive në degën - një parti të pafund për fëmijë të moshave një dhe një gjysmë deri 14 vjet.

Vendi: parku "Krasnaya Presnya"

ditë pune: 28-29 korrik 2018

Hyrja falas

Në ditën e kësaj zone të madhe të festivalit e mjedisit do të kthehet në një flotë të madhe të disa faqet e specializuara, e cila është më e mirë se çdo fjalë për të thënë se organizatorët e përgatitur për mysafirët e festivalit.

Dita e festivalit do të sjellë një shumë informacione të reja dhe interesante, produkte të dobishme të lejojë testi për të mësuar për vegetarianism, të ushqyerit të shëndetshëm, mjedisit, sportive. ngjarje argëtuese Shto shfaqje e artistëve dhe ekipet krijuese, dhe fun - llotaritë.

Vendi: Park Izmailovo

Data: 28 korrik 2018

Orari: 11: 00-21: 00

Hyrja falas

Si mund të spekulojnë se ku të shkoni me fëmijën kur tërheqjet falas futbollit tashmë janë duke punuar në Moskë! A e dini për këtë? Në ditët e Kupës së Botës 2018, kampionati botëror deri në përfundimin e të gjithë ata që dëshirojnë të kenë një mundësi unike për të luajtur tryezë mjaft e futbollit klasik, fletbol popullor apo tekbol në bilardo mëdha Funny football dhe shigjetat, bëjnë fotografi fantastike zonë të veçantë foto.

Vendi: Shtëpia Qëndrore e Artistëve, Qendra Ekspozita Park dhe parqe të tjera në Moskë

Periudha promovimi: deri më 15 korrik, 2018

Orari: 12.00-21.00

Free.

Ju nuk e dini ku të shkoni me fëmijën në Moskë shtunën e ardhshme? Sigurisht, në Chistoprudniy Bulevardit, ku parada tradicionale e tramvaje ndodhë në atë ditë - një shfaqje të veçantë, kaloni se do të ishte një turp!

Vendi: Chistoprudniy Blvd.

Data: 21 prill 2018

Time: nga 12.00 në 15.00

Hyrja falas

Fundjavë tjetër në kryeqytet do të jetë aq e plotë të ngjarjeve që janë planifikuar në Muzeun e Moskës dhe bashkëpunëtorët e tij që ju duhet të zgjidhni ku të shkoni me fëmijën në vendin e parë: turnetë më interesante të ekspozitave të muzeut, në Pallatin Petrovsky dhe Shtëpinë e Guvernatorit të Përgjithshëm të kapitalit ( tani Shtëpia e Qeverisë së Moskës, Tver 13), tre turne themed, të cilat mbahen për lehtësi e mysafirëve gjatë fundjavës në kohë të ndryshme.

Hyrja falas

Data: 14 dhe 15 prill 2018

Orari i punës Museum: 10,00-19,00

Vendi: Muzeu i Moskës dhe degëve të saj

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *