Ku të shkoni në Rusi në festat e Viti i Ri

Author: | 2018/08/23

Ku për të fluturuar me çmim të ulët për Vitin e Ri

Është koha për të menduar rreth ku për të kaluar pushimet e Vitit të Ri! Ne listën e zonave ku është e mundur në vitin 2019 të lira për të shkuar për të pushuar gjatë sezonit të festave. Ne e konsiderojmë nisje jashtë vendit (qytete evropiane dhe pjesa tjetër nga deti) dhe fluturime të brendshme.

Në 2019 festat e Vitit të Ri e fundit nga 31 dhjetori deri në 8 janar - ju mund të bëni një udhëtim të plotë! Në këtë koleksion, kemi parasysh drejtimin në të cilën ajo është relativisht i lirë për të pushuar gjatë pushimeve (pas prag të Vitit të Ri, t. E. nga 1 janar).

Tours duke marrë parasysh një largim nga Moska. Të gjitha çmimet për hotele dhe biletat janë të rëndësishme në kohën e publikimit të materialit.

Si për të gjetur turne të lirë? Ne rekomandojmë shërbime të provuar dhe Travelata Level.Travel - ku ju mund të blejnë biletë të lirë në internet nga komoditetin e shtëpisë. Ju dëshironi të kurseni para? Lexoni rregullat tona 7 blerjet turne ne linje.

Ku dhe si për të gjetur bileta lirë? Përdorin motorët e kërkimit dhe Aviaseyls Skyscanner - ata të krahasojnë çmimet e të gjitha linjave ajrore. Mëso edhe se si të shikoni për fluturime të lira.

drejtime:

përmbajtje

Pushimet e Vitit të Ri në Rusi - 2019

Winter - nuk është një arsye për të refuzojë për të udhëtuar. Ne ju ofrojmë një shumëllojshmëri të opsioneve interesante në Rusi, ku ju mund të kaloni pushimet e Vitit të Ri në 2019. Tours në Rusi sugjerojnë që të shikojmë në dy shërbime - Travelata dhe Level.Travel, ata do të gjejnë të lirë biletën. Zhvillimin e turizmit vendas!

Shën Petersburg

Shën Petersburg në festat e Vitit të Ri janë jashtëzakonisht të popullarizuara: qyteti vijnë në turne, si dhe si të tyren. Guests janë tërhequr nga festivalet folklorike, panaire, shfaqje dhe mundësi të gjallë për të vizituar muzeumet e famshme dhe teatro (dhe nganjëherë falas). Çmimet në festat e Vitit të Ri - 2019 nuk kafshoj: për të gjetur një hotel në qendër të qytetit mund të jetë 1,800 rubla për një standard të dyfishtë. Nga rruga, ne kemi një rishikim të hoteleve të lira, por të mira në Shën Petersburg.

Artikuj të dobishme:

Kazan

Për të kaluar pushimet e Vitit të Ri në vitin 2019 në Kazan - dhe pse jo? Kapitali i tretë presin mysafirët në të motit të këndshme në faqet e Vitit të Ri, fantastike ushqim dhe interesante, si dhe çmime të arsyeshme. Kostoja e jetesës në qendër - nga 1500 rubla për një dhomë dyshe në një hotel, dhe nga 3000 në një hotel 3 *. Gjithashtu, ju mund të gjeni strehim në zgjedhjen tonë të hoteleve buxhetit në Kazan. Tours janë të shtrenjta - nga 50 mijë rubla, në mënyrë shumë më të lirë për të udhëtuar në Kazan të tyre.

Krimea

Shtrenjtë për të fluturuar në pushime në Krime në verë (natyrisht, në qoftë se bileta janë të blera paraprakisht mbi aksionet), por në vjeshtë, pranverë dhe dimër mund të shkoni këtu për pennies thjeshtë. Pas Vitit të Ri në Krime për çmimet e shtëpive të shkojnë poshtë, dhe ju mund të gjeni një hotel nga 2000 rubla për një natë për një ekonomi të dyfishtë në Jaltë (gjeni hotelin >>). turne Krishtlindjeve janë nga 37 000 deri në dy, të njëjtën sasi - pas 1 janarit. Moti në Krime dimër të favorshme për shëtitje të këmbësorëve dhe ndonjë gjë interesante.

Sochi

Është po aq i lirë sa në Krime, ju mund të shkoni për festat e Vitit të Ri në Soçi dhe Adler. Inexpensively në 2019 janë turne - nga 30 mijë rubla për dy me kapjen e Vitit të Ri dhe me 38 mijë - pas. Si për hotele, kostoja e akomodimit në një standard të dyfishtë në pushime fillon nga 3000 rubla në qendër të qytetit dhe në bregdet. Lexo zgjedhjen tonë të hotelet më të mira në Soçi, si dhe të shqyrtojë propozimet në sektorin privat e turistik. Me siguri ju do të jenë të interesuar të dinë për pjesën tjetër në dimër në Krasnaya Poliana.

ku për të kaluar pushimet e Vitit të Ri në Rusi

(Foto © Visit Finland / flickr.com / CC License BY-NC 2.0)

Moska

turne Jo më pak të njohura në festat e Vitit të Ri në Moskë. Në vitin 2019 nga turnetë Yekaterinburg - nga 30 mijë, nga Novosibirsk - 33 mijë rubla. Nëse udhëtimin e pavarur hotele libër këshillojë paraprakisht. Çmimet për hotelet në qendër të Moskës në pushime duke filluar nga 1500 rubla për dy.

USTYUG madhe

Kalojnë pabesueshëm (në kuptimin truest të fjalës) festat e Vitit të Ri në vitin 2019 mund të jetë në Ustyug Madhe, ku qëndrimi i Santa Claus. Nga ky udhëtim do të jetë i kënaqur si fëmijët e vegjël, dhe të rriturit, të cilët do të jenë në gjendje për t'u çlodhur plotësisht. Këtu ne jemi vetëm fuqimisht rekomandojmë të rezervoni hotele në paraprakisht si e Madhe Ustyug - një destinacion shumë i popullarizuar gjatë sezonit të festave në mesin e rusëve. Tani dhoma më e lirë kushton 4,800 rubla.

Karelia

Dua aventurë? Organizimi pushime aktive e Vitit të Ri në Karelia! Snowmobiles, sleds qen, sleds dhe argëtim të tjera të dimrit - një fillim i madh i ri 2019. Gjej hotel mund të jetë 1300 rubla, por në përgjithësi çmimet fillojnë në 3000 rubla. Akomodimi në qendrat rekreative në Karelia është nga 3 mijë rubla, ju mund të marrësh me qira një shtëpi nga 7000.

Rajoni i Moskës

Në festat e Vitit të Ri në Moskë preferojnë të vijnë me fëmijët për t'u çlodhur me familjen tuaj në një mjedis të ri. Gjithashtu takimi popullor kompani të mëdha dhe miqësore, si qendrat rekreative të ofrojë një gamë të gjerë të objekteve të kohës së lirë, duke përfshirë sauna dhe banjo me avull, pishina, bilardo, bowling, peshkim, sportet aktive, etj ...

Hotele dhe turne ne rekomandojmë për të librit në festat e Vitit të Ri në 2019 më parë, si në vitet e fundit, interesi për rekreacion në periferi u rrit, dhe ka të ngjarë që një të drejtuar mirë dhe ofron lira shpejtë. Dhomë fillon nga 2000 rubla në çift për një natë.

festuar Vitin e Ri në Karelia

(Foto © GmanViz / flickr.com / CC License BY-NC-ND 2.0)

pushime Vitit të Ri në Evropë në vitin 2019

Prague, Republika Çeke

opsion i shkëlqyer për të kaluar pushimet e Vitit të Ri në Evropë - për të shkuar në Pragë. Ajo është e mirë në Republikën Çeke për të parë Krishtlindjet, sepse ngjarjet kryesore janë mbajtur në këtë kohë, por Vitit të Ri në Pragë përshëndeti me gëzim. Tours Pragë për festat e Vitit të Ri nuk janë shumë të shtrenjta: një fluturim më 28 dhjetor - nga 60 mijë deri në dy, 31 dhjetor - nga 70 000, 2-3 janar - nga 65 mijë rubla për dy. Kostoja e hoteleve në Pragë fillojnë nga 25 euro për natë.

Riga, Letoni

Krahasuar me kryeqytetet e tjera evropiane (të tilla si Londra apo Parisi) që do të mbahet në pushime Riga mund të jenë mjaft të lira. Hotelet në kosto qendër të qytetit nga 28 euro për natë (shikoni për këshillojë në TripAdvizor). Tours mund të gjenden nga 65 mijë deri në dy.

Istanbul, Turkey

Një vend i madh për të shkuar për të festuar Vitin e Ri - kjo është Stambolli, një qytet i cili lidh Evropën me Azinë. Në mesin e rusëve, qyteti më i madh në Turqi është një nga më të popullarizuar për festat e Krishtlindjeve. Tours në vitin 2019 janë 70 mijë rubla për dy. Hotelet janë relativisht të lira (20 euro në rrethin Galata), por vetëm në qoftë se rezervuar paraprakisht: afër festave, çmimet kërcejnë shumë.

Artikuj të dobishme:

Lapland, Finland

Një wonderland vërtetë dimrit ju do të gjeni në Lapland: Northern Lights, Joulupukki, dreri, pyll me dëborë mbuluar. Për zhytje totale, të qëndrojnë në hotel rekomandojë për-gjilpërë. Pushimet e Vitit të Ri në 2019 mund të bëhen shumë të lirë (sipas standardeve evropiane): turne në Helsinki, në fillim të janarit janë prej 70 mijë rubla për dy në Lapland - nga 100 mijë rubla. Hotelet në Helsinki - nga 49 euro. Më të lirë vetëm për të festuar Vitin e Ri në Finlandë dhe kalon pushimet banorët e Shën Petersburg: për të shkuar në vend me autobus.

I njohur fakti: të fluturojnë në Evropë janë më të lira nga qytetet e shtetet baltike dhe Finlandës, në sajë të linjat ajrore me kosto të ulët. Për të marrë në këto qytete me autobus dhe tren. Nëse keni ndërmend të fluturojë për në Evropë për festat e Vitit të Ri, shikoni për bileta loukostery ajrore ose me shërbimin Skyscanner.

Pushimet e Vitit të Ri në Evropë

(Foto © Visit Finland / flickr.com / CC License BY-NC 2.0)

Vitit të Ri pushime nga deti

Fillim se lirë që do të mbahet në 2019 pushime Vitit të Ri në det nuk ka gjasa të ketë sukses, edhe në qoftë se ju fluturojnë në një çështje e vendeve me kosto të ulët në Azi - fluturimit "ngrënë" pjesa më e madhe e buxhetit tuaj. Po, hotele, ushqim dhe argëtuese do të jetë i lirë, por të lirë - nuk ka. E pra, në qoftë se ju nxorrën në Karaibe, ju do të duhet të predhë nga një shumë të pastra. Nëse, megjithatë, Dreamboat juaj - për të kaluar pushimet në një të ngrohtë, merrni parasysh mundësitë të cilat ne do të përshkruajnë më poshtë. Për ta, ju mund të përpiqet për të kapur një turne!

Goa

Dimër në Goa - sezonin e lartë. Çmimet shumë të larta, por është ende një nga destinacionet më të lirë në dimër. Moti është i bukur, argëtuese bollëk, Viti i Ri në Goa festohet në një shkallë të madhe, kështu që këtu është drenazhuar nga shumë turistë, dhe ky është shteti i vetëm minus. Qëndro në bujtinë mund të jetë nga 13 $ (Colva). Kostoja e turne - nga 100 mijë rubla për dy. Ne rekomanduar para udhëtimit për t'u njohur me nuancat e vendpushimet e ndryshme për të zgjedhur një e duhur.

Vietnam

Jug Vietnam në dimër - zgjidhje e përkryer! Plazhet me rërë, fruta të detit, ushqim e shijshme dhe e lirë. Ku ju mund të lirë të kalojnë festat e Vitit të Ri në vitin 2019: Hotele mirë pranë detit nga 11 $ në ditë (në krahasim me 49 euro për një natë në Helsinki!), Ushqimi - nga 1-2 $ per gjellë. Tours të kushtojë nga 100 mijë deri në dy. European Viti i Ri festohet në Vietnam, por për turistët në vendpushimet e festës rregulluar. Personalisht, ne kemi festuar dy herë Vitin e Ri në Vietnam: 2015 dhe 2016.

Thailand

Tradicionalisht, rusët kalojnë festat e Vitit të Ri në det në Tajlandë, pavarësisht nga një biletat e fluturimit të lirë të shtrenjta dhe jo, dhe fjalët për mënyrën se si ka një pushim të mirë, do të jetë e tepërt. Në 2019 turne në Phuket janë nga 120 mijë deri në dy hotele nga plazhi mund të gjendet nga 20 $ në ditë. Nëse ju do të Tai, ju do të jetë në artikull të dobishme se si për të festuar Vitin e Ri në Mbretërinë, si dhe materiale të tjera në lidhje me vendin (nga të cilat ne tashmë kemi një shumë të sajë përvojën personale të udhëtimit të mëdha në Tajlandë).

hyrës Image Burimi: © victoriatsukanova / flickr.com / CC License BY-NC-ND 2.0.

Si për të blerë lirë: 11 këshilla Jedi

Ku të shkoni për Vitin e Ri - 2019 në det? 7 vendet e ngrohta

Viti i Ri në Rusi - 2019: ku të shkoni?

Viti i Ri në RUSSIA: Ku të shkoni me fëmijët në Vitin e Ri ...

Pushimet e dimrit dhe Vitit të Ri vetëm rreth qoshe. bora e parë jashtë dhe të përgatiten acar kujtoi me forcë se është koha për të menduar për çfarë drejtimi të shkojë me familjen tuaj për aventurat e dimrit.

Dhe mos kini frikë nëse ju nuk jeni në gjendje për të shkuar në festat e Vitit të Ri në vende të nxehtë jashtë shtetit. Ju mund të merrni asnjë përvojat më interesante dhe për të shmangur koston e ngurta, udhëtonte për në Rusi.

Në Moskë dhe Shën Petersburg e gjithë familja

Për udhëtime njohëse ekskursion, si dhe të jetë e mundur do të afrohen dy qytetin më të popullarizuara të vendit - Moskë dhe Shën Petersburg, është gjithmonë i gatshëm për të papritur mysafirët e saj.

Të dyja kryeqytet në prag të festave të Vitit të Ri janë shndërruar në një wonderland dimrit me tregjet e Krishtlindjeve, qyteti akull, të ndritshme zbukurime pemët e Krishtlindjeve, me animacione fantastike që në përgjithësi krijon një atmosferë të magji dhe feste.

novyj-zot-v-rossii-kuda-poehat-s-detmi-v-2017-godu

Shëtitjet dhe ekskursionet në Sheshin e Kuq, Tverskaya Street, Moskë, duke vizituar Kronstadt dhe Tsarskoye Selo në Shën Petersburg dhe pamjet më interesante në të dy kryeqytetet mund të vonohet në përvojat e fëmijëve si udhëtim më të paharrueshme të dimrit.

Ajo do të jetë interesante:   SON Podolsk dhe Presnyakov ÇFARË NDODHI

Përveç programeve klasike të dizajnuara për të shqyrtuar historinë dhe kulturën e qytetit, fëmijët të gëzojnë të gjitha llojet e argëtim interaktive, duke përfshirë klasa mjeshtër.

Dhe çmimet në hotelet e Moskës dhe Shën Petersburg në dimër nuk janë aq i lartë sa në verë.

Në kryeqytetin verior për akomodim ne mund të rekomandoni hotelin "Baltic", në të cilën ka një park ujor dhe ku ju mund të pushoni dhe relaksohuni pas eksplorimin e qytetit dimri.

Gjithashtu për familjet ne mund të konsiderojmë hotelet:

 • Sokos Olympia Garden 4 *
 • "Tetori" 4 *
 • "Fontanka" 3 *
 • "Ibis" 3 *
 • "Moska" 4 *
 • "Shën Petersburg" 3 *
 • "Sputnik" 3 *
 • "Okhtinskaya" 3 *.

Në Moskë, kjo mund të jetë hotel:

 • "Izmailovo" 3 *
 • "Space" 3 *
 • Maxima Hotele 3 *
 • "Sherston është" 3 *
 • Holiday Inn 4 *.

Kazan

Kryeqyteti i Tatarstani është magjepsëse e bukur në dimër. Dhe është e qartë se nga ana e xhamisë Kul Sharif ju nuk do të kalojë. Plani i udhëtimit me siguri do të duhet të përfshijë një takim me gruan tremb - Tatarisht Santa Claus.

Çfarë tjetër për të bërë dhe të shohin, shih artikullin: //www.kids-in-trips.ru/novyj-god-v-kazani-s-detmi.html.

dimrit Crimea

Për pushim aktiv dimrit në shumë Krime të mundësive. qytet i madh e Jaltës - e ngrohta në gadishullin - bollëku i pallateve, parqeve dhe tërheqjet.

Viti i Ri festohet në argjinaturës ngrirjen detit Jaltës, me shumë programe argëtuese, koncerte dhe fishekzjarre. Këtu ju mund të takohen Santa Claus dhe Snow Maiden, ose vizitoni majën e famshme e Ait-Petri në vendlindjen e dimrave Krimesë.

Krym-zimoj

Për një javë mund të ketë kohë për të vizituar të gjitha qytetet e mëdha në bregun e Detit të Zi, dhe në të njëjtën kohë të gëzojnë bukurinë natyrore të bregdetit jugor, shumë frymë koktej të erë deti dhe ajri malor.

Dhe në lidhje me çfarë duhet të bëjmë në Krime me fëmijët në pushimeve të shkollës, shih artikullin: //www.kids-in-trips.ru/otdyh-v-krymu-zimoj.html.

Në Soçi, në prag të Vitit të Ri

Moti në Soçi pothuajse pranverë, shumë hotele kënaqshëm çmime të mira. Ju mund të vizitoni Parkun Olimpik dhe Arboretum, të ecin rreth qytetit. Në çfarë tjetër për të bërë, lexoni këtu: //www.kids-in-trips.ru/zimnij-otdyh-v-sochi-s-detmi.html.

USTYUG madhe

Sigurisht, selia e Santa Claus (e vendosur 12 kilometra nga qyteti) - është vendi kryesor turistik, ku shumë rush e familjeve me fëmijë këto ditë.

Takohen magjistar dimrit në shtëpinë e tij të gdhendur, për të bërë një udhëtim nëpër qytet mitik dhe Tales magjike Trail, vizitoni një trillojnë vërtetë, seminar, zdrukthëtar, dhe kopshtin zoologjik e Santa Claus të marrë pjesë në rides argëtim dhe për të marrë në fund të gjithë kësaj performancë festive këtë letër për të vizituar vendbanimin dhe dhuratë e vitit të Ri - jo nëse ëndrra e çdo fëmije para vitit të Ri?

ded-moroz-velikij-USTYUG

Përveç kësaj, një udhëtim i tillë mund të bëhet edhe me një buxhet jo shumë të madh. Fare varet nga kushtet e banimit, numrin e ditëve në program.

Larg nga vendet kryesore në Kostroma Snow Maiden

pushime Fabulous familjes, ju mund të vazhdojë në Kostroma me ekskursione interesante, duke vizituar Terem Maiden, dhoma Wonderland, dhomë akull, Sumarokovo Moose Farm, tregon interaktive kukull, lojra dimër, dhe klasa mjeshtër.

Karelia

Karelia është i famshëm për argëtim e saj të dimrit: udhëtim me sajë qen dhe ski, një pyll dimrit zanash-përrallë dhe të ajrit të ftohtë të freskët. Dhe më e rëndësishmja - mos harroni të shkoni në një vizitë në Karel Ati Frost.

Khanty-Mansiysk

Këtë vit, në veri të qytetit - kryeqyteti i Vitit të Rusisë Ri 2017. Përgatitja për të mirëpritur mysafirët nga i gjithë vendi është në aktivitet të plotë.

Në mesin e numrit të madh të festimeve - një kongres të gjitha klauzolat ruse Santa dhe vajza borë, festivalit shfaqur kukulla.

Ajo ofron akull mbretërinë magjike, muzetë e qytetit, panaire Krishtlindjeve, koncerte dhe shfaqje teatrale, snowboarding dhe ski.

kënaqësi polar në rajonin Murmansk

Gjatë sezonit të festave është koha për të shkuar me të gjithë familjen në këtë rajon me expanses borë mbuluar, shkëlqimin e maleve, akull të qartë të liqeneve të panumërta, dritat e veriut.

Me fëmijë, ju mund të vizitoni Santa Claus lokale dhe vendbanimin e tij në rezervë natyrës Lapland, pranë Murmansk takohen në fermë me strucët zapolyarniy, snowmobiling, snowboarding, qen dhe renë udhëtim me sajë, ndër-vend apo ski drejt greminës.

Rastësisht, në këtë rajon ka shumë vendpushimet e skive, një prej të cilave është e vendosur në ultësirë ​​e Khibiny (Kirovsk).

Ju gjithashtu mund të vizitoni "Snow Fshati" (vit në Kirovsk ndërtuar me dizajn unik nga dhoma e tij e akullit dhe borës, sallat, galeritë, korridoret, mobilje akull, sllajde dhe skulptura) dhe zgjidhjes Sami, ku ju mund të njiheni me zakonet dhe traditat e popujve indigjenë.

Për të arritur në vendin e lehtë. aeroportit Hibiny dhe Murmansk fluturime të nisen çdo ditë, jo vetëm në Shën Petersburg dhe në Moskë, por edhe nga qytete të tjera. Fluturimi nga Moska merr 2 orë nga kryeqyteti i Veriut - 1,5 orë. Me tren nga Moska në rrugë do të marrë 36 orë nga Shën Petersburg - 28 orë.

vendpushimet e skive

Kur, si apo dimër, për të pushtuar majat e maleve. Dhe në qoftë se vendpushimet e skive e jashtme për shumë bëhen të disponueshme, kjo nuk është një arsye që të mos ngasin dhe plotësisht braktisin ski.

Ëndërruar për herë të parë për të skive ose skiatorë të pasionuar mund të zgjedhin nga një shumëllojshmëri e vendpushimet e skive ruse alternativë të përshtatshme. Për shembull, për të shkuar në Glade Kuq (për detaje, shikoni këtu, këtu dhe atje).

krasnaya-Polyana

Resort Sheregesh me një mbulesë të qëndrueshme borë, me shumë hotele, rezidenca e kremtimit Yeti, Ditës Sasquatch është një e mirë në Rusi (dhe në këtë pushim turistik është mjaft e volitshme).

Tipar i këtij turistik - këtu askush nuk është i mërzitur. argëtuese Mass, përveç kënaqësitë e skive pret të gjithë - kjo është udhëtim me sajë qen, snowmobiling, akull patinazh, tub borë, shumë aktivitete zbavitëse e mbushur.

Për fëmijët - çerdhe të fëmijëve skive, terreneve sportive, tërheqje "përmbysur House", një vizitë në rezidencën e Bigfoot - shpellat e Yeti.

Dhe me strehim nuk ka asnjë problem. Këtu ai ndërtoi një qytet me hotele Hotel 4 * dhe 3 *, me chalets, hostele dhe shtëpi pritjeje në 3,000 vende. E gjithë kjo është shumë e afërt me teleferik: arrijnë më i afërt i ndonjë hotel, ju mund të ecin për 10 minuta.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni një opsion me kosto të ulët në shpatet Dombai, Elbrus, Arkhyz, Abzakovo, vaske. Kostoja e pasimet e skive, Pajisjet me qira, çmimet për hotelet dhe kafenetë në këto vendpushimet e skive, krahasuar me Krasnaya Poliana është shumë më e ulët.

Dhe në qoftë se ju krahasoni me vendpushimet malore të huaj, të shërbimit dhe cilësinë e shpatet nuk janë shumë inferiore ndaj Evropës, por shumë më afër të shkoj tek ata më të lehtë, dhe udhëtim do të jetë shumë më e lirë në përgjithësi.

Hotele në Moskë

Nëse ju nuk mund të shkojnë gjatë dhe tani, ju mund të shihni periferi pranë. udhëtime të shkurtra për dy deri në tre ditë nga qyteti veçanërisht të përshtatshme për rekreacion Wellness dhe aktiv për fëmijët.

podmoskove-zimoj

Për banorët e rajonin e Moskës në këtë drejtim shumë mundësi. Moska është zgjedhja e programeve të Vitit të Ri dhe të Krishtlindjeve në vendpushime, hotele, klube shëndetësore dhe komplekset në Spas me një kombinim të terapisë dhe pjesa tjetër.

Këtu janë vetëm disa opsione:

 • Park Hotel "Vozdvizhenskoe" - një mundësi e madhe për familjet me fëmijë me një shumëllojshmëri të pursuits aktive, ekskursione interesante, pishinë dhe sportive komplekse, me natyrën e saj unik. Kostoja e pushimeve shkollore - nga 17,500 për person.
 • Hoteli «Heliopark lesnoy» - komplekse shëndetësore për familjet. Çmimi - nga 16982 rubla për person.
 • Hotel "Yahonty Avantel Club Istra" Hotel Park "Krankino" - të gjitha këto janë mundësitë për familjet.

E megjithatë, të shpenzojnë më pak, duke filluar në udhëtimin e Vitit të Ri e ëndrrave tuaja - disa këshilla nga udhëtarët me përvojë dhe ekspertë:

 • A nuk e tërheq me blerjen tuaj (bileta, turne, rezervim hoteli). Sa më afër pushime, më të larta çmimi (ata janë tashmë në rritje çdo ditë më shpejt se sa ne do të dëshironim). Natyrisht, askush nuk është duke folur për rezervimin e hershme, por diçka me çmime të përshtatshme ende mund të blihet.
 • Mos kini frikë për të zgjedhur ndër hotelet e buxhetit (sidomos kur bëhet fjalë për hotele evropiane, apo edhe jonë Shën Petersburg). Hoteli edhe një yll i vogël në këto vende mund të jetë mjaft e rehatshme për të qëndruar. Përveç kësaj, shumica e kohës është ende mbahet në argëtim, festimet dhe ekskursione. Dhe, për shkak se ju nuk mund të paguajnë për një hotel, i cili do të ketë vetëm për të fjetur.
 • nuk duhet të konsiderohet për datat kulmin nisjes: 31 dhjetor dhe 1 janar. Një javë më parë (24-25 dhjetor) ose, përndryshe, një javë më vonë (Janar 5), ju mund të kurseni të holla gati për një tjetër udhëtim.
 • Në destinacione super të njohura të Vitit të Ri edhe blerja e hershme mund të jenë mjaft të shtrenjta. Dhe në qoftë se ju shikoni në zonat jo aq të njohura të tilla si, për shembull, Gjeorgjia, Armenia, Helsinki - udhëtim do të jetë shumë më e lirë.
 • Një udhëtim të shkurtër (4-5 ditë) me kapjen e Vitit të Ri do të kushtojë disa mijë më pak se udhëtim njëjavor gjatë pushimeve festive, dhe gëzimi dhe eksitim do të jetë jo më pak.

Unforgettable Viti i Ri festë!

Ku mund të jetë i shtrenjtë për të kaluar pushimet e Vitit të Ri NË RUSI

Viti i Ri në Rusi

Në Rusi, shumë vende interesante për të festuar Vitin e Ri dhe të kaloni një pushim javor në janar. Ne sugjerojmë për të zgjedhur se ku të shkoni për festat e Vitit të Ri në vitin 2017 është e lirë, por me aftësinë për të fituar përvoja të reja, argëtim dhe për të kaluar kohën.

Viti i Ri takohen në Rusi dhe të lira

Kaliningrad

A doni për të festuar Vitin e Ri në një mënyrë evropiane, por është e pamundur për të shkuar jashtë vendit. Nuk është një alternativë e mirë - Kaliningrad, i cili kombinon dy bukuri gjermane dhe ruse. Rrugët e ngushta të qytetit dhe ndërtesa me çati tjegull të kuqe ende mbajnë një frymë delikate evropiane. Ky qytet ka qenë gjithmonë e konsideruar si një lloj, kështu që pse nuk merrni të dini atë më mirë? arkitektura e vjetër evropiane dhe illuminations Krishtlindjeve do t'i japë përvojë të re.

New Kaliningrad
Në Vitin e Ri në Kaliningrad. pushime të lira

Në Kaliningrad ka një traditë në Vitin e Ri në sheshin kryesor është luajtur nga një efekt emocionuese teatrale, pjesëmarrësit pa dashje të cilët janë duke u mbledhur.

Tërheqjet në Kaliningrad dhe zonën përreth aq shumë sa që javë në inspektimin e tyre nuk është e qartë se e mjaftueshme. Katedralja, Amber Castle, parku natyror i Spit Curonian me pyje vallëzimi dhe një muze të veçantë të bestytnisë, portat dhe veprat e mbrojtjes me një histori të gjatë nuk do të lërë askënd indiferent. Mbrëmje romantike mund të kalojë në një gjendje shpirtërore të përshtatshme për restorant. Ose një grup nga shokët gjithë natën në dritë në një nga klubet moderne.

Viti i Ri në Kaliningrad Lirë
Viti i Ri në Rusi inexpensively. Kaliningrad

Moti në fund të dhjetorit është mjaft e ngrohtë, ajo shpesh bie shi apo borë. Mjaft erë dhe prandaj veshin rroba të mira nuk shlyhet.

Çfarë do të kushtojë. Në një pushim të dimrit, biletat mund të blihen nga Moska në Kaliningrad dhe përsëri nga 8500 rubla. Përveç kësaj, qyteti tani po fluturon fitoren loukosterov, është e mundur të fluturojnë edhe më të lirë. Biletat për Kaliningrad:

Zgjidhni opsionin e akomodimit nuk është një problem.

Karelia

Një festë të paharrueshme mund të organizohet në Karelia - natyrën paprishur dhe bora virgjër. Ka shumë opsione të kohës së lirë: peshkim akull, sportet e dimrit, turne ndonjë gjë, turizmi gastronomik. Mënyrat për të përmbushur festë e Vitit të Ri shumë e shkurtër: ju mund të marrësh me qira një vilë apo të qëndrojnë në një bujtinë dhe të shpenzojnë natën e Vitit të Ri në izolim, dhe kjo është e mundur për të qëndruar në Petrozavodsk, dhe të shkojnë në një restorant.

New Karelia
Lira pushime Krishtlindjeve në Karelia

Chant bukuria e Karelia mund të jetë e gjatë, ajo është më mirë për të shkuar atje dhe të shohim me sytë tuaj të gjitha pamjet dhe natyrën e mrekullueshme.

Në Vitin e Ri në Karelia është zakonisht e ngrohtë, jo më shumë se 10 gradë nën zero. Snow Winter dhe të butë, por lagështia është e lartë, me erë, në mënyrë të ftohtë për të kryer të rënda - të rekomandojë izolojnë në rrugë.

Sa do të kushtojë. Ju mund të merrni atje me aeroplan, tren apo makinë. Mirë për të blerë bileta paraprakisht. Urdhëresat për transportin të klasit të dytë në një drejtim është nga 1108 rubla, një Coupe - nga 2134 rubla.

Nga bileta avioni nga Moska në kryeqytetin e Karelia dhe mbrapa të kushtojë rreth 8000 rubla.

Hotels. strehim të mirë në qytet mund të merren me qira për 1500-2000 rubla në ditë. Ka edhe opsione më të shtrenjta të tjera, të tilla si

Kazan

Një alternativë e mirë për të festuar Vitin e Ri 2017 është Kazan. Bukurinë e qytetit me arkitekturën madhështore dhe shumë atraksione janë interesante.

Camobytnost dhe shije orientale në këtë qytet janë të kombinuara në mënyrë organike me faltoret e lashta të krishtera. Në territorin e shembullit Kazan Kremlinit, ka një numër të Kul-Sharif xhami e bukur, Anuar Kulla Syuyumbike dhe katedralen madhështor e Lajmërimit.

New Kazan
Në Kazan për Vitin e Ri të lira

Por jo vetëm monumente arkitektonike dhe muzetë tërheq Kazan. Qyteti bollëk të habitshme të festivaleve në natyrë, shfaqje dhe prezantime interaktive. Udhëtimi për pushime në Kazan - një mundësi e madhe për banorët e pjesës qendrore të vendit.

Për të shpenzuar Vitit të Ri mund të jetë në restorant kombëtar kuzhinë, provë enët lokale të pazakontë: Gubad ëmbël tortë, echpochmak pies, mjaltë Chak-Chak, kystybay përzemërt dhe kështu me radhë.

Ajo do të jetë interesante:   Çfarë mund të blini për 50 rubla

Viti i Ri takohen të lira në Kazan
Kazan - aftësia për të kaluar inexpensively festat e Vitit të Ri

Çfarë do të kushtojë. Kostoja e fluturimit nga Moska dhe të kthehet në festat e Vitit të Ri për të rriturit do të jetë rreth 6600 rubla, një biletë treni apo autobusi është shumë më i lirë.

Kostoja e biletave të trenit: vend i rezervuar në një drejtim - rreth 1000-1700, Coupe - rubla 1700-3000. Koha e udhëtimit - rreth 12 orë.

Hotels. Ndaluar në festat e Vitit të Ri në Kazan kushton rreth 2.000 rubla për një natë (ju mund të gjeni opsione të mira dhe më të lira).

Arzamas

Ju mund të shkoni plotësisht në zemër të Rusisë. Admiroj qytetin e mrekullueshëm të Arzamas, e cila është e vendosur në rajonin Nizhny Novgorod. Qyteti është tempujt pasur ortodoksë, disa afresket ruajtura unike. Pelegrinazhi në Diveevo manastir pasuruar shpirtërisht.

Në Arzamas, ju mund të bëni shumë ekskursione interesante rreth qytetit, shih "qytet Arzamas -. Zona Moska" Ka mbetur një ndërtesa shumë interesante historike. Arzamas për shumë shekuj, është e njohur për teatrot dhe muzetë e saj. Nature rreth qytetit vetëm nuk do të largohet indiferent. Për të dashuruar të kalojnë kohë me punën përfitimet shëndetësore zonën periferike në Arzamas për snowboarding dhe ski alpine.

Viti i Ri në Arzamas
Viti i Ri në qytetin historik të Arzamas nuk do të kushtojë

Pushimi mund të gjenden në ndonjë restorant, e cila ka mjaft pak. Primordially Kuzhina rus do të papritur çdo gustator.

Çfarë do të kushtojë. Biletë treni Moscow-Arzamas kosto coupe rreth 1915 rubla me një drejtim.

tutu.ru

Hotele në Arzamas grup, dhe çmimet fillojnë nga 500 rubla.

Adygea

A doni të zgjoheni ju deri pas Eve diellin e ngrohtë të ndritshme e Vitit të Ri? Pastaj unë të ofrojë për të shkuar në vendpushimet e Adygea.

I ndodhur në zonat turistik të Adygea klimë të mrekullueshme. Fshatrat Khadzhokh Guzeripl dhe i mbrojtur nga vargjet e larta malore, por për shkak se ka pasur një mikroklimë të veçantë dhe me ajër të shëndetshëm, të pasura me vajra esenciale. Moti këtu është shumë e ndryshueshme: New Year mund të jetë plus 15, dhe një minus të vogël. Por në Khadzhokh Guzeripl dhe kanë një avantazh të veçantë, madje edhe në vendpushimet e Detit të Zi - ajo është shumë diell, shi është shumë e rrallë.

Në Adygea në Vitin e Ri
Në Adygea, festa e Vitit të Ri nuk do të kushtojë

Ku të shkoni - në ose Khadzhokh Guzeripl, numri i tërheqjet dhe vende për të qëndruar, ata nuk do të ndryshojnë shumë. Khadzhokh pak më e preferuar për turistët që vijnë këtu nga Maikop afër. Guzeripl vendosur 76 kilometra nga Maikop, por ajo ka avantazhet e tij.

Me strehim në fshatrat nuk ka probleme - sanatoriume dhe cottages komod janë duke pritur për mysafirët. Për partinë e Vitit të Ri më të mirë të marrësh me qira një vilë për një kompani të mëdha, me një pishinë, belveder dhe Barbecue. Rreth malet, luginat, të mbuluara me snowdrops - mund të kujtojnë Fairy Tale "Dymbëdhjetë muaj".

kushtet tjera për relaksim në burimet e nxehtë termike. Edhe këtu ju patjetër do të ketë një pushim nga nxitim e qytetit dhe për të marrë pushtetin në vitin e ri të punës. Një bazë e pajisur mirë ka disa kilometra nga Khadzhokh. Ka dy pishina me ndriçim, ujë i cili është përditësuar vazhdimisht. Temperatura - rreth 40 gradë. Ju mund të uleni për orë të tëra në një pishinë. Në Guzeripl pishina termike e vendosur në Spas.

Rest në Adygea në festën e Vitit të Ri
Në Adygea, shumë mundësi që të ketë një të mirë festat e Vitit të Ri

Nëse ju ende i doni të trafikut, ju duhet të jetë si, dhe për të udhëtuar rreth zonën përreth. Dhe në këto vende me të vërtetë kanë diçka për të parë në: Lago-Naki rrafshnaltë dhe malore Fischt. Dhe ende nuk është një vendpushim ski ku ju mund të shkoni për disa ditë. Tërheqjen kryesore e fshatit Kamennomostsky (Khadzhokh) është Khadzhokhsky Gorge, e vendosur në periferi jugore. Ky është një kanion shumë e ngushtë dhe të thellë nëpër të cilat rrjedh një kristal e qartë fund White River. Dhe mbi kanion vetë varet falled shkëmb, duke formuar një urë guri natyror - për shkak të fshatit të tij dhe mori emrin e tij të tashme. Khadzhokh - emri i çerkeze, dhe më shumë gjasa të përdorin vendasit dhe turistët. Të jetë i sigurt për të marrë në ujëvarat Rufbago. Në dimër ata janë edhe më të bukur: gjithë ice-lidhur, dhe pemët janë të mbuluara me ngrica transparente. Në afërsi të Khadzhokh vizituar më shumë se 10 shpella, qese famshme Gorge dhe Amin.

Guzeripl të vendosura në territorin e Rezervë e biosferës Kaukazi Shtetit, nëpërmjet rrjedhave të fshatit u përmend më lart White River, në bregun e djathtë pranë urës e cila u hap muze rezervë. Prapa muzeut është dolmen më të mëdha në Adygea.

Çfarë do të kushtojë. Fluturimi për Krasnodar nga 2225 rubla në një anë (mund të jetë nëpërmjet Rostov), ​​për të trajnuar). Pastaj ju mund të marrë një taksi, rreth 2500-3000 rubla për një makinë ose ju mund të organizoni me transferimin nga hotelin tuaj.

Fluturimet në Krasnodar

Çmimet për hotele dhe shtëpi pritjeje fillojnë në 1.200 rubla. opsionet e akomodimit janë në dispozicion dhe të zgjidhni sipas dëshirës.

Ku mund të pushoni dhe ku të shkoni për festat e Vitit të Ri: Rest ...

Ku për të pushuar në Vitin e Ri

A doni për të përmbushur festën më të rëndësishme të vitit nën palma? 7 destinacionet ekzotike, ku ju mund të shkoni në pushime jashtë vendit në det të ngrohtë për Vitin e Ri - 2019. Ne flasim rreth motit, argëtim, çmimet e kohës së lirë në çdo vend.

Nëse atributet e zakonshme Vitit të Ri si mandarina dhe Olivier ngopur pak dhe mendohet të nxitim para-pushime ngjallë nostalgji, është koha për të ndryshuar pak traditën dhe të përpiqen për të përmbushur Vitin e Ri ndryshe. A nuk është e mrekullueshme të ndryshojë peizazhin ftohtë dimrit në shushurimë e valëve dhe e diellit të ndritshme? Gjelbër pemë palme me garlands do të duken më mirë se një pemë e Krishtlindjeve, por shumë të përvojave të reja do të ofrohen. Më poshtë ne lista vendin ku është e mundur për të fluturuar në prag të Vitit të Ri në det dhe, ku në këtë kohë, ngrohjes - 7 ndritshme dhe destinacionet ekzotike që do të banish vjeshtës dhe dimrit blues. Për çdo vend, për lehtësi, ne japim çmimet për turne, akomodim hoteli dhe një fluturim direkt në ditën e Vitit të Ri - kështu që ju do të kuptoni në terma të përgjithshme, se sa do të kushtojë pjesën tjetër.

Lexoni gjithashtu: Ku më mirë për të shkuar në janar?

Çmimet për hotele, turne dhe fluturimet në artikull janë të rëndësishme në kohën e shkrimit të materialit dhe janë subjekt për të ndryshuar. Si shembuj, kemi parasysh koston e biletave dhe turne të Moskës.

Turne zbritur duke kërkuar në shërbimet dhe Travelata Level.Travel - ata do të gjeni të bëjë më të mirë në mesin e operatorëve të ndryshëm turistikë. Ju dëshironi të kurseni para? Explore 7 rregullat tona të blerjes së raunde në internet dhe të përdorin kodet Promo për një zbritje!

Përmbajtja:

Maldives

Ëndërroja një plazhe të qetë vizituar rrallë me rërë të bardhë gjobë dhe ujë të pastër blu? Mirë se vini në Maldive. Në dimër, koha është e madhe (temperatura e ajrit 27 ° C, uji 24 ° C), kështu që ishulli është një vend ideal ku ju mund të shkoni në Vitin e Ri - në vitin 2019, veçanërisht në qoftë se ju doni vetëm një pushim plazh. Lexoni artikullin tonë në vendpushimet më të mira dhe të ishujve dhe të zgjidhni të përshtatshme për ju.

Ne rekomandojmë për të marrë turne - kështu që të gjitha problemet Pre do të zhduken vetë, sepse hotelet do të organizojë një banket dhe programin zbavitëse.

Mos harroni se në ishujt ekziston një ndalim mbi importin e alkoolit, të gjitha blerjet e detyrës së lirë janë tërhequr para nisjes. Ndërsa rruga alkoolit: një shishe verë për $ 25-50, Champagne - $ 150. Udhëtime të kushtojë nga $ 100, kështu që udhëtarët e buxhetit këshilluar për të lexuar, si të organizojnë një festë të buxhetit në Maldive.

Kostoja e pushimeve të Vitit të Ri në Maldive

Tours. Gjatë pushimeve të dimrit çmimi është 2-3 herë më i lartë se zakonisht, dhe turne për dy me ushqim më të lirë 250 mijë rubla nuk është gjetur.

Fluturime. Fluturimi Moskë - Male direkt në prag të Vitit të Ri - 2019 do të kushtojë 60-65 mijë rubla.

Hotels. Në qoftë se në mënyrë të pavarur të rezervoni një hotel më parë, është e mundur për të jetuar një mënyrë të drejtë buxhet: dhoma standarde me pamje nga deti në një kosto të lirë Bujtinë nga 55 $ Vitit të Ri.

ku të shkoni për vitin e ri
Maldive Islands

(Foto © qin1109 / flickr.com)

Thailand

Tajlandë është ndoshta destinacioni më i popullarizuar jashtë vendit, ku turistët të shkojnë për t'u çlodhur në Vitin e Ri. Thais duan festat, kështu pushime të takohen në një mënyrë të mëdha. Resorts dhe preferuarat - Pattaya dhe Phuket. Ajo fillon sezonin e lartë, e nxehtë dhe e thatë (30 ° C, deti + 28 ° C). Turistët shumë, prandaj është e këshillueshme që në librin e parë.

Krahasoni atë që është më e mirë: Pattaya ose Phuket?

Kostoja e pushimeve për Vitin e Ri në Tajlandë

Minute. Turne të përjavshme "all inclusive" për datën e Vitit të Ri në Phuket janë nga 190 mijë rubla për dy. Festat në Pattaya (bordi i plotë, 7 netë) - nga 140 mijë.

Fluturime. Nga Moska për të fluturuar në Phuket mund të jetë nga 45 mijë në Bangkok - nga 33 mijë.

Hotels. Hoteli Buxheti Economy Double dhomë klasë kushton $ 10-15, 3 * - nga $ 15, 4 * - nga $ 30, 5 * - $ 40. Hotelet më të mira në Phuket >>

Ju do të gjeni të dobishme:

shumë më mirë për të shkuar për vitin e ri
Patong Beach në Phuket në sezonin e lartë

(Foto © torbus / flickr.com / CC License BY-NC-ND 2.0)

Filipinet

Një opsion i madh, ku ju mund të shkoni në Vitin e Ri - në vitin 2019 për kufirin në det të ngrohtë - për të shkuar në Filipine. Koha është e këndshme, në lidhje me + 29 ° C, det + 27 ... + 28 ° C, plazhet e gaz rërë të bardhë. Ishulli më të popullarizuara të Boracay . Nëse ju doni për të festuar vetmia pushime, ne rekomandojmë Bantayan Island - ka pak turistë, qetë dhe të qetë.

Pengesë kryesore e rekreacion në ishujt - një kohë të gjatë dhe shpesh të shtrenjtë për të marrë (lexuar një artikull në lidhje se si për të marrë në Filipinet është i lirë). Filipinet, çmimet janë mjaft të volitshme, edhe pse në Boracay janë më të larta se sa në vende të tjera. Një plus caktuar - rusët mund të vizitoni ishullin pa vizë.

Kostoja e pushimeve të Vitit të Ri në Filipine

Fluturime. Në qoftë se rezervuar paraprakisht, nga Moska në Manila në datën e 2019 Vitit të Ri mund të gjendet bileta shumë të lirë - nga 35 mijë në të dy drejtimet!

Hotels. Prag të Vitit të Ri në hotele 2 * 1 dhe do të kushtojë rreth 10 deri në 20 $ për një natë në një dhomë dyshe në një hotel 3 * - nga $ 20 dhe mbi 4 * - nga $ 37, 5 yje - nga $ 123. Çmimet mund të ndryshojnë nga rajoni në rajon.

të cilat fluturojnë në vitin e ri në det

(Foto © Një diabhal glas / flickr.com)

Vietnam

A doni të ngrohjes për Vitin e Ri dhe pushime të lira, por nuk e di se ku të shkojnë jashtë vendit në vitin 2019? Vietnami Jugor është e përkryer për një takim pushime. Turistët zgjedhin Mui NE, Phan Thiet dhe Vung Tau, Con Dao ishull, dhe Phu Quoc. Ngrohta në Phan Thiet (+ 33 ° C në ditë, deti + 25 ° C) dhe Fukuoka (+ 30 ° C, uji + 27 ° C, det të qetë). Lexuar në lidhje me pjesën tjetër në Vietnam në dimër - ne të mbulojë plotësisht çështjen e motit dhe argëtim.

Viti i Ri Evropian në Vietnam nuk takohen, por në vendpushimet dhe hotelet janë duke u përgatitur bankete argëtim. Shumë kafene, restorante dhe klube, gjithashtu, kap trendin.

Festa Disavantazhi në Vietnam mund të quhet një fluturim të gjatë dhe transferimin, si dhe një numër të madh të bashkatdhetarëve, mes të cilëve vijnë shpesh nëpër instancat e "Tagil". pushimet ins në vend janë klima e shkëlqyer, me kosto të ulët, një shumëllojshmëri të frutave ekzotike dhe një shans për të vizituar Vietnamin pa vizë.

Kostoja e pushimeve të Vitit të Ri në Vietnam

Tours. Turputevku në jug të vendit më 31 dhjetor, 2019 kostoja e 130 mijë rubla për dy (7-10 netë).

Fluturime. Fluturojnë në Ho Chi Minh City nga Moska (dhe anasjelltas) mund të jetë nga 50-70 mijë rubla.

Hotels. Natë në një dhomë dyshe në një kosto hotel buxheti nga $ 10, 3 * - nga $ 20, 4 * - nga $ 50, 5 * - nga $ 119. Çmimet mund të ndryshojnë nga turistik të përdorë, për shembull, në hotelet Fukuoka janë më të shtrenjta.

ku të shkojnë jashtë në dimër

(Foto © Jrwooley6 / flickr.com)

Indonezi, Bali

Bali më popullore - kjo është ajo ku shumë të zgjedhin për të shkuar në Vitin e Ri për të marrë një pushim nga deti të ngrohtë jashtë vendit. Në këtë kohë rreth + 30 ° C, nganjëherë bie shi, por uji është shumë e ngrohtë (+ 28 ° C). Vendpushimet më të mira për pushime plazh - Nusa Dua , Sanur dhe Ishujt Gili . E cila e përshkruan mirë që ju të mbështetet në Bali >>

udhëtarët e Vitit të Ri zakonisht festojnë në plazh, në një hotel apo klub. klubet shkëlqyer mund të festuar Ku De Ta dhe patate qendrore në Seminyak, Sundara në Jimbaran, SkyGarden Bar N Lounge në Kuta.

Në pushime në Bali ka disavantazhet e saj: fluturimin e gjatë, si dhe mungesa e një rrjeti të transportit të zhvilluar. Ne rekomandojmë që të marrësh me qira një biçikletë, sepse plazhi në një vend, dhe tërheqjet - në tjetër (udhëtoni rreth ishullit me taksi është e shtrenjtë).

Artikuj të dobishme: para udhëtimit për të gjetur se si për të marrë një vizë në Indonezi, lexoni kritikat në lidhje me pjesën tjetër në Bali dhe kontrolloni të motit.

Kostoja e festave të Vitit të Ri në Indonezi

Tours. Kupona për datat e Vitit të Ri janë nga 140 000 për dy njerëz për një javë në Bali (pa ushqim).

Fluturime. Fluturojnë në Denpasar nga Moska në prag të Vitit të Ri mund të jetë nga 50-70 mijë rubla në të dy anët. Shih gjithashtu këshillat tona se si të lirë shkoj në Bali.

Hotels. Double dhomë në një hotel të lirë mund të gjenden rreth $ 7, 2 dhe 3 * - nga $ 10, 4 * - nga $ 18, 5 * - nga 33 $. Çmimet mund të ndryshojnë në vendpushimet e ndryshme në bregdetin e kostos së hoteleve në përgjithësi janë më të shtrenjta.

Ajo do të jetë interesante:   receta Belevsky pastat e mollë në shtëpi

Shënim: në ishullin e çmimeve dhe koston e udhëtimit në Bali - se sa kushton për të shkuar me pushime?

shumë më mirë për të shkuar për vitin e ri
Bali Island, Indonesia

(Foto © Pandu Adnyana / flickr.com)

Republika Dominikane

Kjo është alternativa më e mirë, ku ju mund të fluturojnë për të pushuar në prag të Vitit të Ri 2019 në det të ngrohtë, veçanërisht për ata që e duan vallet zjarrta latine deri në mëngjes me tingujt e shfletoj dhe flash e fishekzjarreve. 31 dhjetor në mesnatë fillon shfaqje të madhe zjarri, dhe më 1 janar në Santo Domingo janë parada e Krishtlindjeve me valle merengue. Darka e Vitit të Ri për të dy në restorantin e hotelit do të kushtojë 100-200 dollarë.

Vendpushimet më të njohura dimërore në Punta Cana dhe Puerto Plata : këtu është e nxehtë dhe e thatë (30 ° C), deti është gjithashtu shumë të ngrohtë, rreth + 28 ° C. Në këtë kohë, ju mund të shikojnë balena në gjirin e Samana. Lexuar në lidhje me pushime plazhi në Republika Dominikane >>

Kostoja e pushimeve për Vitin e Ri në Republikën Domenikane

Minute. Paketa "all inclusive" në shpenzimet e festës së Vitit të Ri nga 224 rubla për dy njerëz për një javë.

Fluturime. Ju mund të fluturojnë nga 60-120 mijë rubla - kështu që ia vlen fluturimi Moskë - Punta Cana dhe përsëri gjatë pushimeve të dimrit.

Hotels. Prag të Vitit të Ri në një të dyfishtë hotel buxhetit dhomë kushtojë $ 20-25, 3 * - nga $ 25, 4 * - nga $ 40, 5 * - nga $ 100.

fluturojnë të Vitit të Ri në ngrohtësi
Republika Dominikane

(Foto © wisze / flickr.com / CC License BY-NC-ND 2.0)

India, Goa

A doni për të festuar një festë, ku ngrohjes? Goa - ky është vendi ku ajo është e nevojshme për të shkuar jashtë vendit për vitin e ri - 2019! Në dimër ajo + 30 ° C ditë, ujë + 28 ° C. Në Jug Goa është e qetë dhe paqësore, të rinjtë zgjedh Upstate - ku natës. turistët e Vitit të Ri zakonisht takohen në hotele apo kafene në plazh.

Mëso se si për të festuar Vitin e Ri në Goa!

Kostoja e pushimeve të Vitit të Ri në Goa

Tours. prenotim në fillim mund të shpëtojë. Një udhëtim për dy vlerë 100 mijë rubla. Nga 150 000 - "all inclusive".

Fluturime. Fluturojnë nga Moska në Goa dhe përsëri në datën e Vitit të Ri mund të jetë nga 40 mijë rubla.

Hotels. Çmimet ndryshojnë në vendpushimet e ndryshme. Pra, natën festive në një hotel të lirë në Candolim është me vlerë prej $ 40 për dy, 3 dhe 4 * - nga $ 65, 5 * - nga $ 260.

Artikuj të dobishme:

ku për të pushuar në festat e Vitit të Ri

(Foto © belyakovacat / pixabay.com)

hyrës Image Burimi: © benkucinski / flickr.com / CC BY 2.0 leje.

28

6

7

7

17

Viti i Ri në RUSSIA: SI në dritë në pemën e Krishtlindjes | Skyscanner

Pranë detit, në male ose në mesin e permafrost. Snowmobiling ose ski. Në përrallë apo heshtjes provinciale. Skyscanner! Ide Aksionet ku të shkojnë dhe çfarë të bëni në Vitin e Ri në Rusi të pushimeve të gjata ishin argëtim i madh.

Si për të pushuar në prag të Vitit të Ri

ditë kalendarike jashtë në janar 2018
Pushimet e Vitit të Ri do të zgjasë nga e shtuna 30 dhjetor 2017 për të hënën 8 janar 2018. Gjatë 10 ditëve pushime mund të jetë shumë kohë!

Snowmobiling në Karelia

Thickly mbuluar me dëborë, absolutisht i pabesueshëm Karelia nuk e konsiderojnë të ulur në një shtëpi të ngrohtë dhe të marrë jashtë në rrugë vetëm për dush. Shumë më interesante për të shkuar nëpër shtigjet e vogla në pyll, ku ajo është e nevojshme për të nxitur krahët e lakoi nën peshën e degëve të dëborës. Sidomos që dhomë, dhe një fireplace në këtë qasje, gjithashtu, do të duhet - në mbrëmje, pas aventurës së shkëlqyer. Karelia mund të pushtuar ski dimrit, snowshoeing, udhëtim me sajë qen dhe hipur mbi kalë. Dhe akoma - një sajë me motor.

Ndër turnetë më të njohura - sajë me motor safari në Kizhi, por ajo është kryer në shkurt dhe mars. Në Vitin e Ri të ofrojë për të hipur në rrugët pyjore. Së bashku mënyrë, duke e vendosur atë në kolibe Huskies, shikoni fshatin gjallë Rubcheila dhe mund të ushqejnë një arush në brigjet në zookomplekse Syamozero. gjera papërshkueshëm nga uji dhe windproof, përkrenare, dorashka dhe këpucë të përshtatshme që do të marr para fillimit të turneut. Sajë me motor menaxhuar mësuar. Dhe kur ju jeni i pashëm të rri jashtë rrezikut në liqen qefin dëborë, atëherë ju ndiheni pothuajse Nansen. Një denjë mandarins alternative dhe coxa Olivier.

Më shumë mbi temën: ku të shkojnë dhe çfarë të shohim në Karelia

Home-Pleso

Mblidhen në kompani miqësore të Vitit të Ri dhe të marrësh me qira një shtëpi në çdo cep të parajsës - një ide e thjeshtë por tërheqëse. Ne e dimë vendin e duhur - Ples. Një qytet i vogël provincial në brigjet kodrinore e Vollga nuk e ka humbur bukuri e saj nga koha kur ai e artistë. Vjen nga porta, ecin poshtë në ujore, ku lëngojnë në pritje të varkë borë mbuluar verës. Shëtitje nëpër rrugë, duke kërkuar në muzetë, galeritë private të artit dhe dyqane suveniresh. Gëzojnë paqe dhe thith relaksuar, vendit atmosferë Ples.

Shkojnë për t'u çlodhur dhe të bask në kafene Sofia Petrovna Kuvshinnikova dhe nga një tavolinë me pamje më të mirë në Vollga, eclairs dhe shijoj biskota preferuar Levitan. Dhe, një herë ju jeni në Pleso, mos humbasë mundësinë për të provoni një lloj krapi tradicionale tymosur. Për më aktive - por jo i befasuar - vendpushimin e skive "Milowka" punon në Pleso. Dy heq, shpatet për fillestar dhe të avancuar, ruajtjen valixhe, një instruktor ski dhe dëborë - asgjë të jashtëzakonshme, por ajo është një vend i denjë për ski.

Në ples dhënë një shumë mjaft e banesave me qira. Ne ju rekomandojmë që të shikoni nga afër të shtëpive nga banjë - më atë për Vitin e Ri.

Më shumë romance: 9 vende në Rusi, ku të mirë së bashku

Nën palma në Soçi

Nëse jeni të tërhequr në det, është e nevojshme për të shkuar në Soçi. Swim, megjithatë, nuk do të punojë: uji është shumë i ftohtë, por të dëgjoni tingujt e shfletoj në natën e Vitit të Ri - lehtë. Në të njëjtën kohë ju mund të njiheni me disponimin e vërtetë të Detit të Zi - kokëforta, stuhi, dhe fun ikin valët afron. Për natyrën Sochi Winter shkojnë në Arboretum, enden nëpër korsi boshatisura, admirojnë Sequoia relikte në kopsht japonez dhe ushqyer mjellmat ngjethura në pjesën e poshtme të parkut.

Ngrohtë në muze të vogël të historisë së Soçi dhe në Stalinit dacha - polumuzee-poluotele që në territorin e sanatorium "Green Grove". (Së bashku me turne shëtitës merr gjithë ditën) ose të marrë një sy në një nga dhomat provë në zemër të Soçi, për shembull, në "Arcadia" në Riviera Park për të hequr gjendjen shpirtërore të marrë një udhëtim në fabrikën e verërave me gaz "Abrau-Durso". Në të kundërt, të marrë me shpejtësi të lartë tren "gëlltitje" në vendpushimin malor të Krasnaya Poliana. Edhe në qoftë se ju nuk jeni duke shkuar për të marrë deri në ski, ngjiten teleferik dhe admirojnë pikëpamjet për të anulluar.

Akomodimi është më e mirë për të në librin e parë: me rënien e rubla Soçi u bë një nga vendpushimet më të popullarizuara në mesin e rusëve, dhe të bëjë të mira shpejt ndryshojnë. Mendoni se si për të marrë një makinë në Soçi, ndërsa për festat e Vitit të Ri kanë shkuar shumë më tepër.

Shih gjithashtu:

Ku të shkoni nga Soçi me makinë

Nga Soçi në malin Elbrus: 16 arsye për të shkuar në Kaukazin rus

Në breg të liqenit Teletskoye

Në dimër liqeni Teletskoye duket kristal dhe hijerëndë, si pallatin e Mbretëreshës Snow. Bregdeti malor shaded kedri, qiparisi dhe pisha pemë të mbuluara me borë dhe qilim. Sipërfaqja e bardhë i liqenit është gaz në diell - dhe nuk thonë se nën akull deri në treqind metra të thellë. Dritaret zvarritës acar nga e cila shtëpitë e zakonshëm kthyer në kullat e një përrallë.

Një mënyrë e thjeshtë për të përjetuar magjinë për veten - të marrësh me qira një vilë prej druri në fshatin apo aty pranë Artybash Iogache në bregun verior të liqenit Teletskoye. Sipas vitit të ri ka ndërtuar një zjarr, të mbuluar tryezë festive, dhe në mesnatë dalje në verandë dhe admirojnë Starry Sky Altai - ndër vargjet malore ajo është më afër se Arabahut. Rreth jetesës mos u bëni merak: në dimër në teletskoye nuk ka një fluks të tillë të turistëve si në korrik dhe gusht.

Shërohen nga festës pusi Vitit të Ri në një vendpushim malor në coca malore është 5 km nga Iogacha. Get në ski, shkarkimin pirouettes në shesh patinazhi akull ose squealing me kënaqësi në cheesecakes. Në krye të "gjarpër mal" Tila-Tuu në e vjetër ngjit pjesë Artybash në këmbë: rruga shkelur në dëborë në gjurmët merr një orë e gjysmë. Nëse ju doni të peshkimit akull, kap një veshje - ju mund të mbështeteni në Teletskoe koregon, Grayling, dhe në sukses të madh dhe troftë - një shtesë e vlefshme për menynë e Vitit të Ri.

Shih gjithashtu: Ku në ski Rusia dhe snowboarding

Duke vizituar Snow Maiden në Kostroma

Si qytet tjetër të lashtë rus Kostroma dimrit simpatik. Sidomos harmonike në borë-rimmed gur të bardhë Manastirin Ipatiev - një në Katedralen Trinity i cili në vitin 1613 e quajtur në mbretërinë e Mikhail Romanov. Mesmerizing dhe të ngrirë Volga, për një shëtitje të rehatshme së bashku të cilat duhet të vishen ngrohtësisht.

Shefi krejt të re Kostroma - Snow Maiden. Frost nuk është e nevojshme për të mbesa, dhe vajza - në "The Snow Maiden", një dramë e shkruar nga Ostrovsky Manor Shchelykovo në Kostroma. Jeton vajzë dëborë në rezidencën e tij zyrtare, e cila ruan të gjitha marrë të gjitha dhuratat e saj, dhe për vizitorët për të harxhuar disa ekskursion thjeshtë. Shtëpia e dytë Kostroma Snow Maiden - Terem, ku mysafirët organizoni përfaqësim. Përveç zonjë në rezidencë shtëpive të banuara dhe domoviha dhe mace Baiyun - rolet që ata luajnë në ndërgjegjen. Ka në rezidencë dhe akull dhomë: e brendshme nuk është të shkrihet brenda mbështetje -14 ° C temperatura, dhe sightseers nxehtë mantelet baggy dhe Firewater në grumbuj akulli (fëmijë ofrojnë milkshakes). Në të njëjtën oborr me Terem mund të qëndrojnë në hotel dhe të ecin në restorant për një parti me Santa Claus dhe Snow Maiden, dhe jo vetëm për Vitin e Ri, dhe madje edhe në qershor.

Burim nxehtë në ultësirë ​​Kaukaz

Për fuqinë shëruese të nxehtë burimet njohur që nga grekët e lashtë. Dhe se banje në lodhje e pash nga ritmin modern të jetës, dhe nuk mund të flasin. Filloni viti në ritmin e jetese të shëndetshme, ose thjesht të pushojnë në një pishinë të nxehtë mineral ju mund të pa shkuar shumë larg nga shtëpia - në rajonin Krasnodar.

Shumë burime - në afërsi të fshatit MOSTY. Vendosur në bazë të pjesës tjetër, prisni derisa bora shkon interesante - dhe kërcejnë në pishinë! Rreth është e bardhë, avujt e ujit ngrihet - një katarsis për të gjitha shqisat e ofruara. kabina komod, dhoma dhe pishina e saj not me ujë gjeotermale është, për shembull, në bazë të "fermë të vogël", "Aqua Vita" dhe "Rasputin".

Kur ju të përbëjnë qëndrueshmëri dhe duan të aventurë jashtë për të eksploruar lagjen: nga Masty afër malet e Kaukazit. Nga km rritet fshatit Psebay 35 në kurriz Gerpegem dhe përshtypje panoramë. Nga Nikitina Kapustinskiy ecin në ujëvarë, e cila ngurtësohet dimrit modele zbukurime në një shkëmb 15 kate në lartësi. Në kodrat pranë fermës Kizinka rillogaritjen dolmens - ju do të jetë i befasuar se sa shumë prej tyre e ndërtuar në të njëjtin vend. Admiroj pyllin argjendi dhe majat mbresëlënëse këtu mund të ketë kurrë të sosur: malet në rrobat e dimrit jashtëzakonisht të mira.

Më shumë mbi këtë temë:

Nxehet me ILICH dhe të lahet në shampanjë. Spa më të pazakontë në botë

Trajtimi Top sanatorium në Rusi dhe CIS

Në një shtyllë të ftohtë Oimyakon

Cold Pole - një nga vendet më të pabesueshme në vendin tonë. Vizitoni dëborës dhe akullit botën - në vetvete arritjen vetë, dhe aty takohet Vitit të Ri - dy herë. Kjo është poli i ftohtë në Yakutia, por ku është - një pikë e dyshimtë: për titullin luftuar Verkhoyansk dhe Oymyakon. Fitorja e parë, por i dytë është padyshim romantike. Në Oimyakon Indigirka uritur në bregun e lumit është një fshat i fjetur i Oymyakon. Në 38 km larg - të Tomtor madhe pranë që të mbledhë dhe të dhënat e motit rekord. qesh lokale kur dëgjojnë se ngrirja në Moskë në -25 ° C. Për ta, -45 ° C - norma, dhe në vitin 1933 ajo e regjistruar -67,7 ° C. Frost fjalë për fjalë kërcitje: na tregoni nëse zonjë është hequr nga litar në oborrin e rrobave me shumë kujdes në mënyrë që ata të mos pa dashje të thyer. Pra, vishen për udhëtim duhet të jetë serioze: përveç rroba maksimale të ngrohta kanë nevojë për këpucë të përshtatshme - valenki ndjeu çizme ose çizme.

Në afërsi të Tomtor lokal jeton Grandfather Frost - Chyskhaan. Residence rregulluar për të në shpellë, brenda të cilën çdo gjë është e mbuluar me snowflakes dhe kristale akulli, dhe ka skulptura të bukura akulli. Duke u kujdesur për veshje ngrohjes (duhet të mbetet e hapur vetëm sytë), ju mund të ecin në mesin e pemëve dhe bora joreale sdelayt Yakut përshëndes derdhjen nga një filxhan ujë të valë. Sidomos në qoftë se ju jeni me fat, ju do të shihni dritat e veriut.

Mos e humbisni:

Ku në ski Rusia dhe snowboarding

Të pasurit. 17 arsye për të mos zili fqinjët

Ku për të parë aurora borealis - në Rusi dhe jashtë vendit

dimrit rus: 7 rrugët papritura

Vendet më të bukura në Rusi, të cilët duhet të shohin

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *