CROWN prej letre DUART VET

Author: | 2018/08/22

Udhëzime se si për të bërë duart e tyre kurorën e Mbretit të letrës A4.

Materialet e nevojshme: 5-7 fletë e letrës A4 (numri varet perimetrin e kokës), ngjitës letër.

Time: 15-20 minuta për të krijuar një zejtari të tilla.

(. Nga Latine corona - një kurorë apo kurorë) -: Referenca Crown flokësh yavlyaetsya simbol i pushtetit monarkik.

Si një material përdorur materiale ekskluzivisht të shtrenjta dhe të çmuar, ari ose argjendi. Gjithashtu rasptranenno kurora dekoratë e gurë të ndryshëm të çmuar.

Formën e këtyre specieve izoluar: kapele, kurora, hoops kurorëzimin gjethe, dhëmbët ose pllaka.

Në varësi të titullit të pronarit të kurorës është i ndarë në:

• Imperial,

• Royal,

• prince,

• Dukës,

• Pikat

• ...

---------

Regjistrohu për kanalin YouTube "Origami DIY dhe vepra artizanale nga letër A4»: https: //www.youtube.com/channel/UCQRY ...

Lidhje tek kjo video: https: //www.youtube.com/watch v = hATgu ...?

Dhe më e rëndësishmja, mos harroni se çdo dora bërë origami ju fisnikëron pak, dhe procesi palosjen mëson kryesisht me kujdes dhe durim.

ju se shikuar videon DIY tonë))) Faleminderit do të ishte shumë mirë nëse ju jeni në komentet për këtë video të shkruani se çfarë ju me të vërtetë mendoni në lidhje me këtë kurorë e letrës.

----------

1) Guitar mbuluar të soundtrack «Main Title» seri «Game of Thrones»

2) Përbërja «Yonder Hill dhe Dale» nga artisti Aaron Kenny

CROWN prej letre DUARVE vet. Template për zvogëlimin

Ajo që është më e rëndësishme në periudhën e përgatitjes për pushime?

Mood! Si për të krijuar atë?

Të thjeshtë, të shpejtë dhe të lehtë për të bërë një kurorë për vajzën tuaj pak, se ajo ndjehet si një princeshë apo mbretëreshë.

Nëse ju keni një shumë kohë për të përgatitur, ne kokoshnik në kornizë, ose duke përdorur kartoni, të prerë jashtë model me të cilin, dhe të bëjë një kurorë për Snow Maiden ose snowflakes.

Për fat të keq ose për fat të mirë, fëmijët tanë janë të rregulluar në mënyrë që kurora është e nevojshme menjëherë, në vetëm disa orë, dhe edhe më të mirë në pak minuta.

Shënim kurorën e mësipërm. Secili prej tyre është mjaft i shpejtë, nuk mund të thuhet në lidhje me këto kurorave në foto e ardhshëm.

Crown bërë me duart tuaja mund të krijohen në media të ndryshme duke përdorur disa metoda

bërë për herë të parë në teknologji kanzashi. teknikë mjaft i njohur ka fituar popullaritet, kur produkti është bërë në hapat e kaseta. Kjo është fotografia e parë, ju shihni, e bukur dhe ekskluzive, por ajo është shumë e brishtë dhe jo të përshtatshme për fëmijët.

  E dyta photo - kjo është krijimi i rruaza, ajo mund të jetë një kornizë tela çeliku, dhe pa atë. Shikoni se si i aftë këtu sequins dhe gurë të mëdhenj.

  Rruaza mbetura janë plotësuese dhe të japin bukuri Këto janë të gjitha sendet që ju do të gjeni në çdo dyqan e rruaza, nuk do të jetë e njëjtë tela, gurë dhe çdo gjë tjetër që është e nevojshme për një krijim të tillë.

  Photo 3 - kjo kokoshnik fije qëndisur me rruaza dhe elemente të bëra në kuadrin. Bukuria e tillë kërkon needlewomen shumë durim, vëmendje dhe këmbëngulje.

  Këto kurora janë shumë të bukur, por jo të përshtatshme për vajzat e vogla, si koha e kaluar dhe sasia e punës tejkalon disa minuta që janë të gatshëm të vuajnë një vajzë të vogël.

  Prandaj, ne e konsiderojmë mënyrë e shpejtë për të krijuar kurora, dhe ata janë shumë mbresëlënëse dhe të bukur, nuk është inferiore ndaj model flokësh, me avantazhin kryesore - ata janë të lehta!

  Si për të bërë një kurorë për vajzat me duart e tyre shpejt dhe me lehtësi
  kurora Top thjeshta
  1. varaku;
  2. shishe plastike;
  3. pot torfe;
  4. e rrotull prej kartoni;
  5. frame zbukuruar me xhingël;
  6. e dantella;
  7. prej letre.

  Zgjodhi 7 për shkak të modeleve të prodhuara qindra mijëra opsioneve, ata do të ndryshojnë vetëm në hollësi në hartimin ose dekorim.

  si për të bërë një kostum me duart e tij snowflakes
  si për të bërë një kostum me duart e tij snowflakes

  Filloi të eksploruar krijimi i Kurorës ofron për të kujtuar se është e nevojshme të përshtaten snowflakes. Shumë ide dhe këshilla nga cheshek, triko përfunduar prek në pajisje dhe kurora.

  Si për të bërë një kostum që ka të dekoroj shtëpi apo veshje për të krijuar një veshje të veçantë.

  Një kurorë është i një look perfekt për hairstyles të zgjedhura posaçërisht në këtë artikull. Ata janë të përshtatshme snowflakes dhe mbretëreshat, kurriz peshku, Hirushja dhe Princesha. Një shumë e fotografive dhe video në dispozicion do të tregojnë se si për të përsëritur ato mbi kokën e vajzave tuaja, duke i lejuar ata të lehtë të krijosh.

  Është koha për të praktikuar dhe të bëjë një nga të propozuara, ose versionin e saj në bazë të fotografive - ide.

  A ju tashmë e zgjedhur hairstyle për princeshë tuaj?

  petë Crown

  korona-dlia-devochki-FOLGA

  Për të krijuar një kurorë e tillë është e nevojshme për roll petë pjekje, ndërprerë, dhe të bëjë rrotullon pjesa më e madhe, duke krijuar një unazë, dhe pastaj atij Kapem tip. Petë bends gjobë dhe mban formën. Përveç kurorës, ju mund të bëni shenja të tjera që i përkasin pushtetit mbretëror.

  Është shumë e lehtë për të shtuar objekte të reja apo faqet e tëra, Disavantazhi i vetëm i këtij materiali, në qoftë se ajo është forcuar shumë, përhapja është shumë e vështirë, por ne e rekomandojmë përdorimin e gjithçka që është në shtëpi dhe dekoroj atë në 2 shtresa, duke i dhënë "Silver".

  Kurorë nga një shishe plastike

  Ne kemi gjetur në të njëjtën kohë 3 opsione, ato ndryshojnë në mënyrën e dhënies lule dhe dekorime, por themelore ai - është e njohur dhe shishe plastike të njohur, e cila është në çdo shtëpi.

  ar

  korona-iz-plastikovoy-butilki

  Crown Gold - një shishe plastike të lyera me llak, Avantazhi kryesor i saj - kjo nuk është e mbyllur në rrjet, mbulon ¾ e kokës, duke e lejuar atë që të veshin çdo person, dekoratë për sytë tuaj dhe shije.

  Njoftim në foto, me ngjyrë plastike janë dekoruar edhe me gurë dhe stolitë e tjera. Ju mund të bleni ato në një dyqan apo të shikoni për nënën e saj në saj rrobaqepëse rezervat "hamster". blerë shpesh vetëm në rast. Zgjidhni qep gurë apo anën e sheshtë e brendshme.

  Kurora është e zbukuruar?

  Gurët janë ngjitur me një armë të nxehtë apo superglue. Rreth tyre ngjitur sequins, një qese do të jetë e mjaftueshme për të dekoroj tërë aeroplan. Beads është gjithashtu e bukur, por është e rekomanduar për të zgjedhur të vogla, ajo peshon më pak.

  Për mbajtësit e njësisë vrimë shënoj në formën e një ylli për të gjetur fletë të rekomandojë "ari" letër është tani udhëzojnë fëmijët yjet bëjnë vetëm sa për të mjaftueshme për të ngjitur mbi pjesën e poshtme dhe disa pjesë, në skajet.

  diademë

  Korona-dlia-devochki-plastikovaya-butilka1
  Korona-dlia-devochki-plastikovaya-butilka

  Për të krijuar një diademë nevoja 2 shishe litër dhe një model me të cilin ne do ta tërheqim vizatim shkëlqim. Pastaj prerë me kujdes dhe ajo është e gatshme, nëse ka ende kohë, atëherë ajo dhe bojë rhinestones ngjitës, gurë, kështu që duket më e vlefshme.

  jargavan

  Si për të bërë një kurorë me duart e tyre nga një shishe plastike dhe 5 minuta

  Bazat e shishe plastike, të mbështjella me shkëlqim letër, ndërsa pjesa e përparme është e dekoruar Kristal në formën e predhave apo sequins.

  1. Përgatitja e një shishe 5 litër dhe e vënë atë në krye të qarkut të parë të matur kokën e foshnjës. Vëllimi i kokës duhet të jetë e barabartë me gjatësinë e myk që rezulton dhe shishe.
  2. Për të marrë të bukura dhe pa ndryshime, barazim lak hera e parë nuk është marker pashlyeshme, një laps ose një lektor, por vetëm pas error correction shënues. Ne do të donim për të siguruar ju, edhe nëse përpjekja e parë nuk ka punë, nuk është e frikshme, sepse pjesa e përparme është e dekoruar të metat dhe do të fshihet.
  3. Pritini buzë dhe të ndjekin ata që të jetë 1-2 mm më e madhe se e qark, sepse shpenzimet në buzë të lehta, ne bëjmë jo si tehe të mprehta dhe të rrezikshme për fëmijën.
  4. Gjobitjes brendshme me shkëlqim të letrës, kjo mund të jetë një mbështjellës dhuratë apo paketë. Ne jemi duke bërë atë me shirit ngjitës, armë të nxehtë apo superglue që është në dorë. Mos harroni dhe në lidhje me dy anë kasetë, ajo ngjitur të përkryer për plastike dhe për të mbajtur letër.
  5. Gjueti me një sequins armë nxehtë ose superglue për të vënë pjesën e poshtme deri në shtresën më të ulët përputhet sipërme.
  6. Pjesa e poshtme e xhingël në ton. Për fiksimit të mirë, përdorni një stapler, ajo do të përshpejtojë procesin e sigurimit dhe nuk do të shihet clips, si ajo është e shkëlqyer. kasetë njëanshme të dyfishtë është edhe e bukur.
  7. Për të siguruar ndërtimin e kalasë, kthejnë atë me kokë poshtë për të provoni, le të thatë përfunduar disa orë për të zam konfiskuar kudo, nëse keni përdorur atë.
  8. Kjo kurorë do të përshtaten mbretëreshën apo sirenë, dhe ndoshta një flutur apo një mbretëreshë. E gjitha varet nga ngjyra e zgjedhur përshtatet disponimin tuaj dhe bukuri.

  Crown pots torfe dhe roll kartoni

  Dhe këto materiale është pikërisht në çdo shtëpi.

  Ju do të duhet: një rrotull kartoni nga nën petë ose mëngë për pjekje ose një film është e mundur dhe letër higjienike, bojë, cleansers, gurë dhe sequins për dekorimin, mustaqe furqetë, armë të nxehtë ose superglue, furçë bojë dhe stilolaps.

  Crown për vajzat bërë duart e tyre shpejt nga roll kartoni apo torfe tenxhere të në shtëpi

  Prodhimi i saj është shumë e ngjashme, me kurorën e rrotull kartoni, kështu e dyta nuk do të japë një përshkrim.

  1. Draw spikes mbi kurorën, për të parë shkurtime dëshiruara.
  2. Paint me bojë të bardhë, ajo është më mirë për të marrë akrilik, bojë duhet të jetë kurorë të ardhmen tonë brenda dhe jashtë;
  3. Cover ari bojë për kurorën tonë ishte e ngjashme me të tashmen, duke përdorur një sfungjer.
  4. Dekoroj me sequins, rruaza, sequins, dhe pastaj pin ngjitesit për fiksim.

  Në prodhimin e rrotull kartoni, ju duhet të bëjë pjesën e poshtme. Mbetjet shkëlqyer roll arsyeshme.

  Si për të bërë një kurorë të thjeshtë dhe të bukur për vajza me duart e tij
  • Bashkangjit kurorën me karton ose ndonjë letër të trashë. Rrethi në formë rrethi periferik, por ajo duhet të kthehet 2. Një barabartë me diametër të kurorës, dhe e dyta 2-3 cm e më shumë.
  • Pritini një rreth të madh dhe të prerë, të drejtë deri në raundin e dytë, këto segmente bends ato ne ngjitur brenda në fund në mënyrë të vendosur.
  • Është e domosdoshme të zam brenda, sepse jashtë do të duken më pak të kënaqshëm, prandaj sigurohuni që ju nuk mess up të gjitha bishtin e poshtme ishin brenda.
  • Artikujt e mbetura janë të ngjashme.

  Kornizë, zbukuruar me xhingël

  Crown për vajzat kornizë zbukuruar me xhingël dhe rruaza me rruaza

  Kornizë përfunduar është shumë e ngushtë, është e dëshirueshme për të zam apo kasetë dy anë ngjitës është plagë ose shi xhingël, nëse është e mundur, shtoni rruaza në bluza majat.

  Është e rëndësishme për të kontrolluar dhe për të eleminuar ndonjë pjesë të mprehta ose të mprehta me shirit ngjitës ose mjete të tjera. Nëse ka disa pika të mprehta, atëherë pikoj mbi to me një armë të nxehtë apo mockney në zam PVA dhe le të thatë.

  Bisedoni me fëmijën tuaj se çfarë ajo dëshiron kurorën formë, tregojnë opsionet e ndryshme, cilado nuk është më e vështirë.

  Në dyqanet nuk ishte xhingël me një mënyrë të çelikut, në qoftë se ju të gjeni atë në dyqan, pastaj të përshpejtojë procesin e prodhimit disa herë. Wrap nuk kanë nevojë për ndonjë gjë, ajo është vetëm e nevojshme për të lidhur pjesët individuale.

  Ne bëjmë të trupave të pajetë kurorën e rruaza, por e thjeshtë dhe e shpejtë kështu kurorë nuk do të emërojë, kështu që u la jashtë vulën, por Crown marrë ndonjëherë thjesht i mrekullueshëm. Për nevojën e saj të prodhimit: pincë, pincë, tela, rruaza dhe rruaza, një shumë kohë dhe durim.

  Kurora e dantella

  korona-iz-krujev

  Çdo pëlqente dantella starches ftohtë apo yndyrat me ngjitës të bardhë (ose çimento gome), duke i dhënë të thatë, të pikturuar me bojë akrilik dhe të bashkangjisë në madhësinë e dëshiruar (vënë në kanaçe apo shishe).

  Çka të bëni nëse ju nuk keni laces?

  Hidhni një vështrim më të afërt, ndoshta ka disa perde dantella apo nuk kanë nevojë bluzë me elemente zbukurime. Kjo është e gjitha të njëjtën padi. Ajo është vetëm e nevojshme për të prerë elementin e dëshiruar delikate të gjatësinë e dëshiruar dhe pastaj çdo gjë në algorithm, kështu që mos u bëni merak, edhe në qoftë se kjo pjesë e njolla apo divorcit.

  Pros e kësaj kurore - është thjeshtësia dhe aksesit, minus - është koha që duhet për të thatë.

  Video do t'ju mësojë për të bërë një kurorë me dantella:

  Crown Paper

  Paper - një material që është në çdo shtëpi, në mënyrë që të bëjë një kurorë për disa minuta të saj mënyra më e lehtë. Natyrisht ajo do të jetë larg nga pushime dhe do të jetë e thjeshtë, por të shpenzojnë pak më shumë kohë për dekorimin e saj, ju do të gjeni se ai do të papritur dhe të magjeps shumë vizitorë në artist që ka sukses pushime.

  Cilat opsione kurorëzon më të thjeshtë:

  1. modelin e letrës;
  2. origami;
  3. diademë;
  4. kokoshnik;
  5. e një pjatë letër.
  Si është një kurorë e letrës thjesht, shpejt, dhe me duart e tij në shtëpi pa pajisje të posaçme

  Tani në internet ka pasur një sërë templates, shtypjen, dhe e vuri mbi një themel të ngurtë - të marrë kurorën si një alternativë - ajo është mbërthyer në karton.

  Shënim kurorën 5 dhe 6, një karton apo letër zbukuruar me sequins, dhe në rastin e dytë është dantella ngjitur dhe rruaza të vogla.

  Para fillimit të prerjes kurorën, të matur kokën e foshnjës, ajo do të përcaktojë një grup elastike, ose do të jetë i veshur fort.

  Si i kurorës i thjeshtë për të bërë një vepër arti?

  1. Zgjedhja e një model të përshtatshëm të thjeshtë, thjeshtë më të mirë. Vendoseni atë në letër, të shtypura jashtë dhe u transferua në një laps ose vetëm barazim në majat WHATMAN letër.
  2. Prerë nga modelin e gjatësinë e dëshiruar. Nëse letra vizatimi nuk është shumë e trashë, pjesa e brendshme e sizing edhe në një shtresë të vetme, apo me ngjyrë argjendi letër.
  3. Blerë në dyqan për qëndisura snowflakes argjend, bishtalec me copa drejtkëndëshe apo theksoi, drejtkëndëshe me ngjyrë të argjendtë me sequins zam vezullim ose (xhel vezullim) zëvendësohet thjesht me zam PVA dhe të mirat.
  4. Në modelin prerë klishe kujton tërhequr acar në dritare vetëm në një version shumë të thjeshtuar, të lënë hapësirë ​​për snowflakes - ato janë fokusi kryesor i kurorës, për të zam ato duke përdorur një armë të nxehtë zam apo super. Në buzë të laik bishtalec në çdo kurbë ishte një trim nga ata. Nëse ju nuk doni të pikturoj, zgjidhni një copë leckë me një model në të bardhë ose transparent.
  5. Gatshme për të provoni në kurorën dhe qep çamçakëz, në qoftë se ju planifikuar atë, por për të para-trajtuar edges me shirit ose zam band elastike, në qoftë se ju nuk jeni të mesme, shtresa 2 e letrës.

  Është e rëndësishme për të zgjedhur të gjithë ngjyra e argjendtë, ndërsa të bardhë + argjend - do të duken elegante dhe borë në stil.

  Tillë një përshtatje kurorë dhe snowflakes për Snow Queen dhe Princesha dhe të përrallë zanash karaktere të tjera.

  Për model kurorë është e nevojshme: model kurora e kuti kartoni, bli dhe super ngjitëse, rruaza, blestinki, luajtur, stickers diamant i rremë, ngjitës enë, brushat, ngjitës dhe mjetet për hedhjen rruaza.

  Si kjo mund të bëhet në shtëpi në hapat e treguar në video:

  Crown për Snow Queen

  bëhet në mënyrë të ngjashme dhe kokoshnik e letrës, si si çallmë, për dekorimin, shpesh përdoret ose shi xhingël, por kasetë është më e dobishme, si snowflakes në vend të Sparkles.

  kokoshnik

  në origami

  korona-iz-bumagi-origami

  Ju do të duhet: një fletë letre dhe vathë në mënyrë rigoroze për të përsëritur udhëzimet për të dekoroj në ndeshjen tuaj sequins kostum princeshë, blestinkami, snowflakes, rruaza dhe rruaza.

  Por kjo nuk është e gjitha, për të kryer një kurorë të lartë në teknikën origami. drejta të mjaftueshme për të bëj anash.

  Ju lutem vini re se foto 2 udhëzime të, kështu që marr mundësinë e kurorave, e cila është e këndshme për ju më shumë.

  Të gjitha top tona të mbyllura, por një tjetër lloj i kurorave lënë prapa. Arsyeja për këtë, ata janë të lehtë, në qoftë se ju vetë teknikën e thur me grep.

  gratë gjilpërë në shënimin

  Crown thjeshtë ose model flokësh me rruaza dhe pa

  Në qoftë se ju vetë teknikën e beading, ju mund të bëni këtu janë kurora për tij të preferuar. Rekomanduar për të bërë kurorën në një kornizë teli, atëherë problemi i ruajtjes formularin e nuk do të ketë për t'u shqetësuar.

  Crown Thur me grep

  korona-viazannaya-kruchkom

  Grep fiksohem kurorë nuk merr pambuku (pambuku) fije, mos harroni fije me lurex të sequins padukshme dhe kristaleve të vogla.

  korona-Snejinki-kruchkom

  Kurora Gentle për snowflakes

  Snowflakes kurorë për Vitin e Ri është e lehtë të shpejtë dhe të lehtë për fillestar
  Kurora për snowflakes
  Skema thur me grep kurorë dhe përshkrimi i videos

  Ne ofrojmë tani për të lidhur 30-40 minuta kurorë edhe një rishtar! Ju do të dini përgjigjen për pyetjen se si të lidhin një kurorë me grep, diagram dhe përshkrimin e ku për të marrë formën e mësimeve për fillestar.

  Këtu në buzë dhe kurorë, hairpins, ideja për të krijuar një kurorë për çdo madhësi kokë. Thjesht të nxjerrë në pah 30 minuta dhe të marrë goditje, fije, dhe do të vazhdojë magjinë transformimit.

  Çdo të kurora lidhin madhësisë dhe vëllimit të djathtë llogaritjet e janë të gjitha të veçanta.

  Disa më shumë sekrete rreth rruaza vvyazyvanie, shikoni për një foto.

  Po në qoftë se një fije është ngjyra e gabuar?

  Marrja kurorën e temat ngjyra e gabuar, nuk do të jetë i mërzitur, ju mund të pikturoj atë, por pastaj rruaza thur nuk duhet të jetë më mirë atëherë ata qep.

  korona-iz-Bisera-viazat

  Beads, nëse ju jeni thurje në buzë, është ende një opsion, të vënë në një lak, por në qoftë se ju dëshironi që ajo të jetë në produkte të lartë, ajo është më mirë i lidhur në një fije të thur me grep dhe thur atë nëpërmjet një kolonë me sc, kështu që të gjitha rruaza shtrihen në krye. Sc pa një kolonë, tregojmë metodën e thurje 2 të foto.1 - një variant e ruse-folëse internet, dhe 2 - ky është versioni në gjuhën angleze.

  Tani ju keni shumë ide dhe janë të gatshëm për të zbatuar udhëzimet, në qoftë se ju rishikimi jonë ishte e dobishme, klikoni mbi butonat në rrjetet sociale.

  Duke përdorur udhëzimet tona për disa minuta në fëmijën tuaj mund të merrni të paktën 3 të kurorës, nëse e dëshiruar, ndoshta më shumë, në qoftë se ajo nuk do të të ndihmojë!

  Korona dlia malchika korolia PRINCA

  Nëse ju keni një djalë, ne ju ofrojmë një variant të kurorave. Kështu që një do të përshtaten kurora kalorës tuaj? Është koha për të zgjedhur dhe për të bërë një kurorë me duart e tij në mënyrë të tij. Sidomos për shkak se klasa mjeshtër me foto dhe udhëzimet video.

  Dhe akoma, dhe Krishtlindjet kostumet: Hedgehog, lepurin, pemët e Krishtlindjeve për të gjithë për të parë origjinale dhe të papritur miqtë tuaj dhe të ftuar në festë.

  Dhe në qoftë se keni nevojë për më shumë ide për kreativitet dhe të dhëna, atëherë i kushtoj vëmendje për këtë link //kayu.ru/noviy-god-kayu/105-novogodniy-kostum-svoimi-rukami.html. Shumë do të marrë çmimin për kostum origjinal! Është koha tani për të filluar për të krijuar versionin e tyre të kostumeve e Krishtlindjeve, për shkak se ju jeni të kufizuar vetëm me imagjinatën e tyre.

  Shkelën klasë mjeshtër në bërjen e një kurorë universale

  Ne e kuptojmë se si për të bërë një kurorë të bukur dhe të thjeshtë lehtë mbi kokën e çdo vëllim

  Kjo kurorë është ideal në se ajo nuk ka madhësi, dhe ajo është e thjeshtë, të përshtatshme për të dy Snowflake shumë të rinj dhe në një moshë më të vjetër.

  Ju do të duhet: a band elastike trashë ose fashë është shtrirë, qelqi plastike, snowflakes, dantella dhe dekor të gjitha sequins bukur dhe polubusiny.

  1. Prerë nga një gotë formuar si një diademë.
  2. Qepur elastike në formën plastike në të dyja anët.
  3. Në fund të qelqit ku ka një prerje lakuar arrë dhe dekoroj përdorur dantella, qep atë në fund të qepje duke përdorur një gjilpërë dhe fije. Në krye të polubusiny dantella fërkimit të marrë thekse të drejtë.
  4. Ne përhap Snowflakes kurorë dhe duke përdorur armë të nxehtë zam apo një superglue.

  Si për të bërë një kurorë universal, për çdo kokë madhësi për snowflakes, video klasë Master:

  Crown i tiaras

  Ne do të duhet: një diademë vjetër, rrjetë me sequins, tyl 2 densiteti e blu dhe të bardhë, flok dëbore, gërshërë dhe fije, makinë qepëse.

  1. Për flok dëbore jonë ishte caktuar dhe mbajtur më diademën, është e nevojshme për të bërë një substrate të vështirë bërë nga tyl.
  2. Për ta bërë këtë, të matur vlerat snowflakes, duke aplikuar me tyl dhe të bëjë segmentin me një diferencë. Nga copa që rezultojnë të bëjë dendur asamble të trashë ose duke përdorur një gjilpërë, ose me një makinë shkrimi. Denser puna themeli, aq më mirë, kështu që Kuvendi është bërë shpesh.
  3. Rezultuar tre-dimensionale pjesë ne nuk përshtaten, ju duhet të bëjë atë më të sheshtë dhe niveli me ndihmën e një hekur me regjimin e tyl apo dantella.
  4. tyl nastrachivaem blu në të bardhë.
  5. Shtresa e tretë - një tyl të hollë në të bardhë, ajo do të jetë sfond për snowflakes. Prandaj, ajo duhet të jenë të përcaktuara lakimi pabarabartë, dhe pastaj qep.
  6. Pritini pabarabartë tyl ulët buzë, atëherë to është ngjit në çallmë të lartë, duke mbuluar shtresë. Gjueti me një armë të nxehtë.
  7. Në mënyrë të ngjashme, në qendër të fërkimit flok dëbore.
  8. Krasitur gjitha 3 shtresa duke i dhënë formën e kurorë të ngjashme me një çallmë. Ne jemi duke lëvizur nga anët në qendër, ku Snowflake jonë është e vendosur. Kontrolloni se ai u kthye simetrike.
  9. Pastaj bashkëngjitni vëllimit hekuri dhe fluffiness Backsheet.
  10. Crown zanash princess është gati, është koha për të përpiqen dhe të shkuar në topin apo parti në shkollë ose kopsht.

  Video për krijimin kurorë prej tiaras vjetra:

  humor të mirë dhe frymëzim për krijimin e kostumeve Krishtlindjeve.

  {Redaksia off}

Ajo do të jetë interesante:   DO Birthday kartë DUART VET

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *