Kolazh i vjeshta e lë DUART VET

Author: | 2018/08/22

Një shumë e fun për të parë se si nga gjethet e zakonshme që janë gënjyer rreth nën këmbët tona, kthehet kafshë pak funny, burra, peizazhe apo modelet abstrakte. klasa applique të kontribuojë në zhvillimin e imagjinatës fëmijëve, aftësitë motorike gjobë, të zhvilluar këmbëngulje. Para punës gjethet e mbledhura mund të përpunohen hekur, përhapjen e tyre në mes të dy fletët e letrës.

gjethet applique

gjethet applique

gjethet applique

Vjeshtë fletë appliqué

Vjeshtë fletë appliqué

gjethet applique

applique e gjethet në vjeshtë

applique e gjethet në vjeshtë

Në prodhimin e vjeshtës Appliques fletë të zhdukur detaje imazhi mund të jetë për të përfunduar crayons, shënuesit ose bojë.

aplikuar i nga një material natyral

aplikuar i nga një material natyral

Nga gjethet si letër, mund të jenë prerë me gërshërë fragmente imazhit të ardhmen, dmth, përdorin për aplikacionet jo tërësisht fletë, por vetëm një pjesë.

artikujt e bërë nga gjethe

artikujt e bërë nga gjethe

Nëse ju keni formuar grusht vrimë, ju mund ta përdorni atë për të prerë një foto të bukur e gjethet në vjeshtë.

artikujt e bërë nga gjethe

gjethe të thata të ngjyrave të ndryshme, ju mund të shkërmoqet duart (një eksperiencë emocionuese për fëmijët!), Dhe pastaj ngjiti ato në vizatim. Kjo është bërë si vijon: në vendin e duhur për të vënë një shtresë foto të zam, sasi e vogël grimcuar gjethe të thata, le të zam të thatë, pastaj lahen off eshtrat e lë. Beauty! Shënim: në qoftë se gjethet shkërmoqet keq, mbani ato pak në mikrovalë në fuqi të ulët.

aplikuar i nga një material natyral

aplikuar i nga një material natyral

Nga rruga, pema në krye të drejtë e foto pikturuar nga interesant, kur bojë është në lulëzim në fletën e letrës duke përdorur një kashtë. Së pari ju duhet të tubth për të nxjerrë një pemë portbagazh me disa degë, duke u përpjekur për letër ishte më shumë pikëza boje. Dhe tani vjen pjesa fun - nëpërmjet një kashte është e nevojshme për të hedhur në bojë, dhe pastaj e drejtë para syve tuaj në drejtime të ndryshme do të rritet twigs hollë! Mësoni më shumë për këtë teknikë e vizatimit mund të gjeni këtu >>>>

Një koleksion të madh të aplikacioneve interesante e gjethet në vjeshtë, ju do të gjeni në albumin tonë foto.

gjethet applique

Dhe në fund - një vendim të pazakontë nga faqja Krokotak.com. Ata ngjit templates letër (lion, peshk dhe iriq), gjethet në vjeshtë, duke rezultuar në vjeshtë për të marrë kërkesën origjinale.

bien zejtari

bien zejtari

Lexoni udhëzimet për prodhimin e punimeve dhe në vjeshtë ju mund të shkarkoni templates për lidhje:

Lidhje-1 >>>>

Link-2 >>>>

Print templates më të mira në të rënda, letër me ngjyrë, ose karton me ngjyrë.

Site gjithashtu ofron një lojë interesante me gjethet në vjeshtë. Ata ofrojnë prindërit mbërthyer paraprakisht në fletët e gjysmë e lë letër, dhe pastaj fëmija do të duhet për të përfunduar gjysmën tjetër të fletës simetrike.

bien zejtari

2. Collage e gjethet në vjeshtë

Duke përdorur shirit transparent ngjitës, mund të ketë bërë një kolazh të tillë të bukur e gjethet në vjeshtë. Për ta bërë këtë, vendosni gjethet mes dy shtresave të filmit (filmi është pala ngjitet brenda). Ajo mund të përdoret si një leckë tryezë për shembull.

kolazh i lë

kolazh i lë

Dhe në gjethe e thatë, ju thjesht mund të tërheqë:

artikujt e bërë nga gjethe

artikujt e bërë nga gjethe

Përgatitur nga: Anna Ponomarenko

Publikimet e tjera me temë të këtij neni:

- Crafts nga koneve

- Crafts nga acorns

- Crafts nga fruta dhe perime

- Crafts nga materiale natyrore dhe balta

Artikujt e bërë nga gjethet në vjeshtë. Kolazh, appliqué e vjeshtës ...

Fall zanateve: zbatimin e gjethet në vjeshtë. Kolazh e gjethet në vjeshtë

Vjeshtë kënaq me ngjyrat e saj. Të verdhë, ngjyrë gështenjë, portokalli, kafe, forma më të pabesueshme dhe madhësive - gjethet në vjeshtë, ai duket i projektuar veçanërisht për krijimtarinë dhe zhvillimin e imagjinatës . Të jetë i sigurt duke ecur me një fëmijë në park ose në pyll mbledhur një koleksion të gjethet në vjeshtë.

Edhe fëmijët shumë të rinj do të jetë interesante për të luajtur me ta. Kids dashuri për të shtypur, heq gjethet, për të trajtuar ato, lloj nga forma, ngjyra, madhësia. Dhe me fëmijët më të rritur mund të bëhen vepra artizanale interesante vjeshtës nga:

- Gjethet e vjeshtës

- kone

- acorn

- fruta dhe perime

- gështenja et al.

Artikujt e bërë nga gjethe

Një shumë e fun për të parë se si nga gjethet e zakonshme që janë gënjyer rreth nën këmbët tona, kthehet kafshë pak funny, burra, peizazhe apo modelet abstrakte. klasa applique të kontribuojë në zhvillimin e imagjinatës fëmijëve, aftësitë motorike gjobë, të zhvilluar këmbëngulje. Para punës gjethet e mbledhura mund të përpunohen hekur, përhapjen e tyre në mes të dy fletët e letrës.

Nga gjethet si letër, mund të jenë prerë me gërshërë fragmente imazhit të ardhmen, dmth, përdorin për aplikacionet jo tërësisht fletë, por vetëm një pjesë.

Në prodhimin e vjeshtës Appliques fletë të zhdukur detaje imazhi mund të jetë për të përfunduar crayons, shënuesit ose bojë.

Nga gjethet si letër, mund të jenë prerë me gërshërë fragmente imazhit të ardhmen, dmth, përdorin për aplikacionet jo tërësisht fletë, por vetëm një pjesë.

Nëse ju keni formuar grusht vrimë, ju mund ta përdorni atë për të prerë një foto të bukur e gjethet në vjeshtë.

gjethe të thata të ngjyrave të ndryshme, ju mund të shkërmoqet duart (një eksperiencë emocionuese për fëmijët!), Dhe pastaj ngjiti ato në vizatim. Kjo është bërë si vijon: në vendin e duhur për të vënë një shtresë foto të zam, sasi e vogël grimcuar gjethe të thata, le të zam të thatë, pastaj lahen off eshtrat e lë. Beauty! Shënim: në qoftë se gjethet shkërmoqet keq, mbani ato pak në mikrovalë në fuqi të ulët.

Një koleksion të madh të aplikacioneve interesante e gjethet në vjeshtë, ju do të gjeni në albumin tonë foto.

Dhe në fund - një zgjidhje të pazakontë - Letra obkleyte templates (lion, peshku dhe Hedgehog), gjethet në vjeshtë, duke rezultuar në vjeshtë për të marrë kërkesën origjinale.

Ju mund të luajnë një lojë interesante me gjethet në vjeshtë. Prindërit duhet të para-ngjitur në fletët e gjysmë e lë letër, dhe pastaj fëmija do të duhet për të përfunduar gjysmën tjetër të fletës simetrike.

 1. Kolazh e gjethet në vjeshtë

Duke përdorur shirit transparent ngjitës, mund të ketë bërë një kolazh të tillë të bukur e gjethet në vjeshtë. Për ta bërë këtë, vendosni gjethet mes dy shtresave të filmit (filmi është pala ngjitet brenda). Ajo mund të përdoret si një leckë tryezë për shembull.

Dhe në gjethe e thatë, ju thjesht mund të tërheqë:

Ne shpresojmë që ju do të jenë të interesuar vepra artizanale vjeshtë prej letre, ne ju uroj sukses!

Artikujt e bërë nga vjeshta e lë me duart tuaja, ide me foto ...

Korridori Modern nga Bart Reines Ndërtimit

1. Vjeshtë Bouquet

Mënyra më e lehtë për të ruajtur ngjyrat e vjeshtës - lë të bëjë tufë lulesh. Keyword - për të ruajtur, si gjethet e para shpejt thahen. Gjethet nuk do ta humbasin specie dhe mbeten të përpunueshëm, ata janë të zhytur pas tharjes në një të nxehtë (por jo të valë!) Wax. Ajo mund të jetë disa ditë për të vënë gjethet në një vazo me një zgjidhje glicerinë. Uji duhet të jetë dy herë më shumë si glicerinë.

Terrace fshatar nga Laboratori 22

2. Buqetë me lule të thata

Për artikujt e bërë nga gjethet në temën "Vjeshtë" lule të mëdha të thata. Ky është një material ideal për formimin e bouquets dimrit. Bimët dhe ekzistojnë në klimën tonë, dhe të lehtë për të gjetur. bimë të thata siç duhet (papafingo on-ventiluar trarëve poshtë) nuk do ta humbasin ngjyrën e tyre dhe formë për vite, ata mund të pikturuar të shkruaj me gjethe, kullosa dekorativ, bimëve.

Lexo më ...

Çfarë për të mbjellë: thata lule për buqeta dhe kopsht lulesh

dhomë klasik ngrënie nga Rikki Snyder

3. kurorë e gjethet në vjeshtë të thata

Nëse gjethet trajtuar përhapur mbi lëkurë, një tel ose peshkim hollë line, të marrë një kurorë dekorative. Ajo mund të dekoroj dhe çerdhe dhe dhomen e ndjenjes. Por për të gjithë shkëlqimin e kësaj të kuqe nuk është humbur në të brendshme, zgjidhni mur me një sfond neutral: e bardhë ose, për shembull, të lehta gri.

Në shumicën kurorë për bilancin është më mirë që të lë alternative verdhë dhe të kuqe. Në mënyrë që të mos hyj gjethet, ato mund të jenë bashkëngjitur në një varg me Clothespins vogël.

Skandinav nga Chalotte Kamp Kruse

4. lë pikturuar

Nëse ngjyra e Rowan dhe gjethe panje duket shumë i bezdisshëm, ose anasjelltas, hijen e thupër lë - shumë të zbehtë, rilyej ato ose Colorize. Për këtë qëllim, bojë të përshtatshme akrilik dhe shënuesit: normale apo decoupage.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në suedisht)

Vendi nga Mode Dépêches

5. aditivëve kurorë

Mjeshtëri e gjethet në vjeshtë mund të holluar dhe natyrore "përbërësit." Tjera garlands shkurtër mund të bëhet më i rëndë dhe aromatik, nëse alternative lë me feta portokalli ose limoni, dhe kanellë shkopinj. fruta Citrus duhet së pari të tharë në furrë.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në frëngjisht)

nga Artizanale Books

6. pezullimin vertikale

garlands tradicionale të duket pak e bezdisshme. Por varëse rrobash vertikale i lidhur me gjethe dhe buds, mund të jetë i veshur gjatë gjithë vitit.

nga ComfyDwelling.com

7. Një re e gjetheve

gjethe të thata në varëse rrobash, të vendosura në lartësi të ndryshme të krijuar një shumë të lehta, duke lëvizur brendshme imazhit. Sidomos kur ju jeni një pak "vibrim" dhe shushurimës në erë. version shumë e thjeshtë dhe shumë elegante e artikujve bërë nga gjethet me duart tuaja.

nga ComfyDwelling.com

8. "Heaven" nga gjethet

Ju mund të ul receptorin e telefonit një shumë të lë. Ky dekor do të jetë një look organike, dhe në tavolinë në zonën ngrënie, dhe madje edhe mbi krevat fëmijësh në çerdhe.

Fusion Korridori nga Pennington Phillips

Rustica nga Nanette Wong

9. pezullimin në grep

Bouquets e, degëve të gjata të ngushta mund të varur "kokëposhtë", duke e bërë montimin e kasetë. Kështu që ata nuk do të bie përveç. Dhe në qoftë se ju të shtoni në një çift të përbërjes shkopinj kanellë, të marrë një shije të madhe në dhomë.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në anglisht)

nga ComfyDwelling.com

10. Kjo kurorë

Garland Vjeshtë-Dimër -Një zejtarisë mëdha zgjedhjen e bërë nga gjethe panje. Nëse ju të rregulluar ato mbi llamba, do të përfitojnë të gjithë - dhe kurorë, dhe gjethet. Të dy brendshme. E rëndësishme: Garland nuk duhet të ngrohet!

nga mënyra Dépêches

11. llambë Autumn

Nëse ju vendosni të njëjtën kurorë e Krishtlindjeve në një shportë me kone pishe dhe gjethe, do llambë e autorit. Shuma dhe lehtësia ajo do të japë një topa transparente të spango. Ata mund të bëjnë duart e tyre. Përfundoi me një tullumbace të fryra me vargun dhe përpunojë atë me zam (llak). Pas 5-6 orësh dries zam, rruaza mund të birë dhe butësisht të tërheqë nga tas. Është kaluar nëpër kurorë topa fije, grupi i tyre, dekoroj.

Ajo do të jetë interesante:   Nga ajo D Panthenol vaj të parfumuar

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në frëngjisht)

Fusion Ladder nga Rikki Snyder

12. Garland për handrails

Në SHBA, me ndihmën e lë shpesh dekoroj shtëpi për festivale të ndryshme dhe festimet. Garlands ishin duke bërë të plotë duke përdorur lë të mëdha të manjolës, boxwood, Salalah - si në foto. kurorë të tilla mund të jetë zbukuruar, psh, kangjella shkallë në festimit të një dasme. Të gjitha të ftuarit do të fotografuar në një shkallë!

Fusion nga Grandin Road

Classic nga Twoinspireyou

14. kurorë dekorative

Një tjetër i huaj pak për traditën tonë - stoli kurora dekorative dera. Fillimisht, në të njëjtat kurora America bërë Krishtlindjeve (huazuar nga nocioni Evropian), atëherë - dhe Dita e Falenderimeve. Dhe tani të bëjë një shumëllojshmëri të kurora themed. Foto - një kollë e thatë e lë në temën "Vjeshtë". Tradita është sigurisht e pazakontë, por e bukur. Dhe në qoftë se ideja e një kurorë për të dekoroj shtëpi nga jashtë ju mendoni se tepruar, dekor natyror brenda është mjaft e përshtatshme. Mënyra më e lehtë për të bërë një kurorë e vjeshtës - lë të organizojmë në kompensatë apo kartoni dhe të sigurt me armë Hotmelt.

Shih edhe ...

DIY: Si për të bërë një kurorë e Krishtlindjeve në derë me duart e veta

nga farmgirl Flowers
15. kurorë e lë dhe manaferrat

Jo keq duket kuq dhe kurorë me gjethe të gjelbra dhe manaferrat e kuqe. Në foto -version e eukalipt dhe ullinj, por ne mund të përdorni bimë të tjera - të tilla si shelg. Ansambli Manaferrat aftë kulpër, hiri mal dhe murriz, u rrit hips. Ky dizajn është më i përshtatshëm për të rregulluar një tel të hollë në një palë e qarqeve metalike.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në anglisht)

Fasada klasike e shtëpisë nga The Firefly Kopshti

Classic nga Pullga

17. Ice kurorë

Ideja Fun për vepra artizanale bërë nga vjeshta e lë me duart tuaja kurorë -ledyanoy me ngrirë brenda dhuratat e natyrës. dekoratë të tilla rrugë mund të bëhet me tub vjetër e brendshme, një tub plastik me një bending rrethore ose dy gota të mëdha (tenxhere, kanaçe) të diametra të ndryshme.

nga ComfyDwelling.com

nga ComfyDwelling.com

19. xhami në xhami

Një tjetër mënyrë e shpejtë për të bërë një mbajtës të veçantë qiri në stilin ekologjike - të vënë një qiri në një gotë në një tjetër enë qelqi më shumë. Dhe mes tyre - gjethe.

nga ComfyDwelling.com

Anije 20. Magic

Artikujt e bërë nga gjethet në vjeshtë duken ndriçuar veçanërisht mirë. Ajo thekson struktura të habitshme fletë janë të gjitha streaks dukshme në pjatë fletë. Merrni kavanoz qelqi dhe okleyte konvencionale gjethe të thata nëpërmjet decoupage ngjitës (p.sh., Mod Podge) dhe vetitë compatibilizing e zam dhe llak. Aplikoni një shtresë e lartë e kësaj përbërje. Decoupage ngjitës mund të bëhet nga nga përzierja 200 ml të PVA, 100 ml ujë dhe 1.5 lugë lugë llak në një bazë të ujit.

nga mënyra Dépêches

qiri 21. Autumn

Nëse ju nuk bëni si formë "të qetë", është e mundur për të ngjitur gjethe jar mbivendosen. Kjo do t'i japë të ardhmen pamje shandan ngurta. Hapja shishe mund të jetë zbukuruar me një shirit përplasem apo string / rafia me një bandë e manave të thata.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në italisht)

nga mënyra Dépêches

Classic Room Dining nga Celia Bedilia

22. qiri Gjelbër

Në verën e gjethe të thata në dorë nuk mund të jetë. ndeshjeve Express në stilin ekologjik mund të bëhet me herbs freskëta. Banka me ujë brenda është i veshur me ndonjë nga një fletë të gjerë të gjelbër, dhe uji bie qiri-tabletë.

Shih edhe ...

Romancë e qytetit të madh: Si për të bërë një ballkon komod pak

nga një çështje e Brendshme

Classic Room Dining nga Rozalynn Woods Design Brendshme

24. herbarium romantike

Gjëja e parë që vjen në mendje kur ju mendoni për diçka për të bërë nga gjethet me duart tuaja - është një herbarium. lule të thata dhe gjethet do të jetë e përshtatshme në pothuajse të gjitha brendshme.

Recall mbledhur bimë për një koleksion bimësh të thara klasik nevojshme në mot të thatë, kur vesa ka tharë. Ka shumë opsione tharje: duke përdorur një shtyp, hekur, furrë, xhel silicë. Në verë dhe mund të jetë tharë në të gjitha bimët jashtë. tharje të shpejtë ju lejon të krijoni tre-dimensionale koleksion bimësh të thara - ato ku gjethet dhe lulet mbeten formë natyrale.

SEE Master Class ...

DIY: Si për të bërë një koleksion bimësh të thara me duart e tyre jashtë tufë lulesh kryesore

nga ComfyDwelling.com

25. Leaves në kuadrin

Ekspozitave më të dallueshëm nga koleksion bimësh të thara mund të vendoset një nga një në kuadër. Ku substrati është fakultative në këtë rast - gjethet mund të lidhet në mes të dy panes. Atëherë dekor do të duket si "i varur në ajër."

nga një çështje e Brendshme

26. Piktura e lë

Për zanate të tilla, ose më mirë dy, ju keni nevojë për dy korniza bosh me xham, prerja qeth me ngjitës, hekur dhe, natyrisht, lë: thatë ose të freskët, të gjelbër.

Dhe për të marrë dy piktura - si në foto. Një në të djathtë - kjo lë proutyuzhennye mes shtresave të nonwoven. Një në të majtë - ajo lë, sandwiched në mes të shtresave të qelqit (një i takon të njëjtit kuadër, kornizë e dytë huazuar nga e djathta).

Bukuria është se kjo është e lehtë për të bërë vepra artizanale me duart e tyre, dhe se ajo është e lehtë për të rinovuar.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në suedisht)

Skandinav nga MOEBE

27. Leaves në "zarf"

Nga korniza dhe gjethet mund të bëjë të gjithë përbërjen.

Për sendet e bukura dekor bërë nga gjethe dhe korniza plastike, gjethet jeshile para tharjes ishte vendosur në mes të dy fletët e akrilik apo qelqi. Për të rritur efektin e xhamit dekorativ mund të merret me pikturë me njolla qelqi.

Lexo më ... bota e dizajnit: 26 tendencat e reja në të brendshme

nga Tina Khabarova
28. Zbatimi i gjethet e thara dhe lulet

Aplikimi i gjethe të thata dhe lule - është një tjetër formë popullore e zanateve vjeshtës. Nga bimët që nuk rriten pranë një "buqetë" shumë të bukur e letër dhe karton.

dekoruar me gjethet bien

29. dritare Decoration

Dhe kjo kërkesë e lë thatë është bërë posaçërisht për dritare. "Mbushja" është vendosur në mes të dy fletët e prerë transparente letër në formën e rrethit. Përgjatë skajeve janë bërë vrima për montim me një unazë metalike. Jo domosdoshmërisht simetrik model përhapur - si në foto. Krijimi vepra artizanale të lë me duart e tyre - një proces i mundimshëm, por krijues. Ndoshta ju keni diçka në stilin e famshme "Portret i perimeve?"

dekoruar me gjethet bien

30. fletë në kuadër

Dhe në një sfond të bardhë gjethet shumëngjyrëshe nuk janë të humbur në një kornizë të errët. Veçanërisht i mirë janë "portrete" e lë gdhendur: panje, lisi, ferns.

Classic Fall Mantle Display

31. Aromë në një kornizë

Kornizë mund të vendoset, dhe tre-dimensionale marrëveshje lules. Nëse ju doni të lënë një sfond transparente, zgjidhni bazën zbukurime metalike - si në foto.

Classic Family Room Fall Mantle

Fasada klasike e shtëpisë nga bregdetar Brendshme

32. panel Decorative pa kornizë

Kornizë për një "buqetë" e gjethet e thara - opsion fakultative. Përbërja e gjethe dhe mund të jenë bashkangjitur në indet e buta te nje substrat contoured.

nga Corynne Pless

33. bas gjalla

Kolegjet në formën e një objekti të njohur - Një tjetër version të artikujve bërë nga gjethet me duart tuaja. Image - në këtë rast, kungull - prerë nga kartoni. Atë duke përdorur një gozhdë dhe një çekiç bërë vrimë. Degėt me gjethe bashkangjitur në kanavacë një tel të hollë.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në anglisht)

Classic Room Dining nga Grandin Road

karrige 34. dekor

Përbërja e lë, manaferrat dhe acorns në pëlhurë inkuadrim pjesën e prapme të një karrige nga jashtë, duke arritur një efekt të fortë dekorative, sado mediokre as ishte mobilje. Gjethet e panje dhe thupër të ndihmuar të ruajtur në dekorimin e sallën e banketit.

nga FusillaCreativa

dekoratë 35. Tabela

Gjethet Vjeshtë - shpesh, panje - decorators përdorur për të dekoroj tryezë pushime. dekoratave tavolinë mund të jetë një ide e madhe për artizanale Maple Leaf Në veçanti, për dekorimin e napkins pëlhurë. Mbështetje vjeshtë theme mund të përdorin substrate nën enët tematike, të bëra me duart e veta të bëra nga kartoni valëzuar.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në italisht)

nga PollyPapier

36. stampuar substrate

Disa gjethe të mëdha, një palë hala twigs, furçë, bojë uji opake dhe letër të dendur të bardhë - gjithçka që ju duhet për të bërë një substrate elegant leckë për një darkë festive.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në anglisht)

nga Rikki Snyder

Retro nga decor8, LLC

dhomë ngrënie nga Rikki Snyder

39. Express-shërbejnë

vendosjen opsion tabelë vjeshtë (ose artikujt e bere nga gjethet me duart tuaja) në 30 sekonda. Merrni një gotë qelqi për të hedhur në një palë acorns dhe kone, futur twigs dhe bashkëngjitni atyre një panje disa lë -Me ndihmën e shtylla.

nga Artizanale Books

40. Mini-pyll në tryezë

Për dekorimin e brendshëm në shprehjen e stilit natyrore ju mund të përdorni këtë dekor: degë me gjethe dhe manaferrat janë futur në pa prerë këto shkrimet. Për këtë qëllim, para-shpuar SPILA.

Fusion nga Claudia Schiera

41. Golden lë me shkëlqim

Ky variant vepra artizanale të vjeshtës lë për ata që mendojnë bukurinë natyrore të fletë të pamjaftueshme. Në këtë rast, çdo fletë e përbërjes mund të dekoroj Glitter ari - ose të derdh ato në PVA, apo të ecin përgjatë kontur i një ngjitës të veçantë Glitter.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në italisht)

nga Meredith Ericksen

Holiday DIY: 'Garden bërë' detyruar Bulbs dhe dhurata Tags

43. Kartë me një bimë të gjallë

Dhe në qoftë se ju të bashkëngjitni bimore në substrate bërë nga kartoni me ngjyrë, që ju të merrni më shumë dhe kartë.

SEE lidhur me ...

Hap pas Hapi Klasa Master (në anglisht)

nga Aleksandra Crafton

Fusion ambalazhi dhurata Ide nga Compai Blog

nga Masha Mamonov | Sekreti Feng Shui

45. ngjyra foto pikturuar

piktura pikturë buds teknikë dhe gjethe është e thjeshtë: vetëm dip fletë në bojë akrilik dhe aplikuar në kanavacë. Një eksperiencë emocionuese për fëmijët dhe të rriturit.

SEE Master Class ...

DIY: Vizatoni një pamje të buds lule

Skandinav nga Chalotte Kamp Kruse

Kolazh i PRIRODNІH MATERIALEVE | * Krijojmë ide * Për ... - Pinterest

Pinterest dhe \ u2014 mjete mudbord projektuesi kreative

Dizajni i suksesshëm - kjo është mënyra në 5 hapa. Task përkufizim, të ngjashëm kërkimin shkurtër të frymëzimit, krijimit artistik dhe prezantimin e frutave të saj. Kalojë ato pa probleme ndihmon projektuesi për "hartë humor" - mudbord.

Çfarë është ajo dhe pse

Mudbord (nga moodboard anglisht.) - kolazh e elementeve grafike që tregojnë disponimin e projektit. Zakonisht, kjo është foto, paleta cilësi dhe fonts. Mbledhura në një bord, ato përfaqësojnë konceptin e projektimit vizuale. Kjo është një mishërim vizuale i idesë ndihmon:

 • kuptojnë drejtimin emocionale;
 • specifikojë stilin;
 • marr imazhet kryesore dhe ngjyra;

dhe në këtë mënyrë për të kuptuar saktësisht se çfarë dëshiron konsumatori.

Koha e kaluar në kolazh përgatitore, gjithmonë paguan off. Ajo zvogëlon procesin e negociatave si një zëvendësim për një mijë fjalë. Konsumatori është e vështirë për të shpjeguar problemin, dhe artist - të paraqesë zgjidhjen e saj në të folur. Zgjedhja Visual eliminon keqkuptime anët. Pas korrigjimeve dhe sqarimeve, ai bëhet një filial të shkurtër për projektuesi.

Mudbord sa e shkurtër - një mbrojtje kundër kërkesave dhe kërkesave "të gjithë për të ndryshuar." Nuk ka kuptim që të argumentojnë me konsumatorin në lidhje me frymën e përgjithshme të projektit, në qoftë se nuk ka asnjë mostër vizuale. Pajtohem me "bordit të frymëzimit":

Ajo do të jetë interesante:   Si të Treat mitrës Endometrioza medikamentozno

 • images përafërt të objekteve;
 • Linjat karakter dhe kombinime me ngjyra;
 • textures dhe materialeve;

dhe ju nuk duhet të bëj sërish punën nga e para.

view Creative i "bordi frymëzim" - është ajo që e dallon projektuesi krijuese e plagjiat. Ajo përcakton drejtimin, por nuk ofrojnë një burim për kopjim. mudbord punë mund të zgjerohet duke shtuar elemente të reja në këtë proces. Shtimi kolazh, ajo është vetëm e nevojshme për të mbajtur konceptin e rënë dakord dhe stil. Shpesh i referohen "hartë" humor, për të mos humbur atë të përfundimit.

___________________________________________________________________________________

A doni për të zhvilluar në dizajn të brendshëm? Ejani në Shkollën e Dizajnit "Perspektiva"!

Program dhe reale komente lidhin kurse projektimit Brendshme >>

___________________________________________________________________________________

Si për të bërë

Krijo mudbord dy mënyra - me dorë dhe me ndihmën e programeve kompjuterike. tablet natyrore me copa të prera dhe mostrat e materialeve është e mirë për prezantimin zyrtar. Virtual tallen-up - për koordinimin e projektit dhe hartimin e saj krijuese. Dy prej tyre janë në nevojë për referencë, që është, fotot dhe elementet që përcaktojnë disponimin dhe / ose stilin e projektit.

Kërko për referencat shpesh çojnë në Microstock dhe në realitetin përreth. Por ajo është më i përshtatshëm për të përdorur një koleksion të përdoruesve Pinterest. Vetë emri "bordi" përcakton përdorimin e këtyre koleksioneve themed. Imazhet janë të grupuara nga stili, humor, skemë ngjyra, dhe të tjerët. Designers kanë një zgjedhje të lirë të burimeve, dhe kjo nuk do të ndërhyjë me kolazh të drejtën e autorit. Po, një të shkurtër vizuale është i bazuar në shembujt e huaja, por mishërimi i saj - një punë të plotë krijuese.

Hosting mund të gjenden në paleta, kundërshtojnë photo galleries dhe zgjidhje të plotë të projektimit. Për dizajn të brendshëm të krijuar "bordi" me mostra të stileve të ndryshme. Një shembull ilustrues të ndihmuar klientët të përcaktojnë dhe frymëzues artist. Zgjidhni 3-4 imazhe kyçe, të cilat korrespondojnë me konceptin e projektit. Vendosja e tyre në qendër të mudborda, ju do të jetë i rrethuar nga një "bërthamë" e detaje të rëndësishme të projektimit. Ndiqni sundimin e "jo më shumë!" Për të ruajtur unitetin e ideve. Në qoftë se ajo bie në opsionet - është më mirë për të krijuar disa kolazhe.

Si të përdorni

Përkohshëm "hartë humor" nganjëherë ofron konsumatorëve, kjo është më tepër një përjashtim. Më shpesh vetë projektuesi e bën një përzgjedhje nga fjalët e konsumatorit. Këtu ju mund të përdorni të gatshme templates, të tilla si shërbimet dhe Moodboard Sampleboard. Fundit gjithashtu ofron mundësi bashkë-authoring, e cila është e dobishme në një punë të largët. Për designers krijuar programin Polyvore dhe designers brendshme - Olioboard.

kolazh pajtuar mund të zbatohet në Photoshop, gjëja kryesore - se ajo ishte në dispozicion në internet deri në fund të projektit. Burim frymëzimi për personale duhet gjithmonë të ketë në dorë. Printuar apo edhe bordi me elemente lëvizshëm duhet të mbajnë gjithmonë para syve tanë.

"Bordi Frymëzimi" nganjëherë merr pjesë në prezantimin e projektit të përfunduar. Nëse kjo nuk është telekonferencë, mudbord përfaqësojnë një kolazh fizike. Mundësi të ndihen karakteristikat reale të textures të prekshëm gjithmonë rrit perceptimin e ideve dhe foli për profesionalizmin e projektuesi.

Përdorni mudbord si një propozim të projektimit, të shkurtër, një krevat fëmijësh, një burim i krijimtarisë dhe prezantimit. Pas të gjitha, në praktikë, ky bord - një mburojë e vërtetë. Ai na mbron nga puna panevojshme, dhe çdo gjë që pengon të krijimtarisë kanal të preferuar.

Kolazh e lë duart tuaja. pyll vjeshtë. MASTER KLASA ME ...

Elena Vishnjakova

klasë Master në zbatimin e vjeshtës lë "Vjeshtë Forest"

Klasa Master nga vjeshta e lë " pyll vjeshtë " .

klasë Master në zbatimin e vjeshtës lë "Vjeshtë Forest"
klasë Master në zbatimin e vjeshtës "pyll vjeshtë" Leaf Foto

Serene vjeshtë ditë, ose një shëtitje me fëmijët ne kemi një koleksion të madh të bukura shumëngjyrëshe . Gjethet janë pikturuar në të ndryshme ngjyra : rozë, të verdhë, të kuqe, kafe hije. Mbledhura vendosi të përdorë kreativitetin dhe të bëjë të bukur të vjeshtës peizazh që ishte quajtur " pyll vjeshtë " .

Kjo Master - klasë do të prezantojë fëmijët dhe mësuesit me teknologjinë e përdorur gjethet në të gjitha kërkesat . Master klasë e mësuesve kopshteve është duke punuar me preschoolers vjetra dhe prindërit, të cilat së bashku me fëmijët do të jetë në gjendje të bëjë një punë interesante dhe të pazakontë.

Kjo punë që kemi bërë për nxënës tim për ekspozitën e vjeshtës , i cili u zhvillua në parashkollor tonë.

Për punën që ju duhet në vijim materiale : një fletë letre me bojëra uji , furçë me bojëra uji, ngjitës, gërshërë, laps, e thatë gjethet e ngjyrave të ndryshme , fotot e pamje të vjeshtës (për ekzaminimin e fëmijëve, në mënyrë që ata mund të zgjedhin një peizazh interesant për ta).

Qëllimi : për të krijuar kushte për zhvillimin e aftësive krijuese të fëmijëve.

detyrat :

- për të mësuar për të parë bukurinë e natyrës;

- për të mësuar për të kryer aplikimet e gjethe të thata n ;

- për të zhvilluar aftësitë krijuese të fëmijëve.

First skicuar me laps të peizazhit të ardhmen.

Publikime nga tema:

Applique e gjethet në vjeshtë.

I dua vjeshtë. Lë të ngjyrosur ndërlikuar dhe të duan të shohin ato dhe të gëzojnë bukurinë dhe unike e secilit.

Aplikimi skicë nga gjethet në vjeshtë

.

Punëtoria për fëmijë "Bandë e gjethet në vjeshtë." Duke punuar me materiale natyrore

Materiali për zbatimin e një Master - klasë: letër me ngjyrë, vazo template, një laps, gërshërë, ngjitës shkop, copë të verdhë e kartoni.

Punëtoria Fëmijëve në zbatimin e "Kurorën e vjeshtës lë»

Materiali për zbatimin e një Master - klasë: Set për krijimtarinë e fëmijëve "letër me ngjyrë i njëanshëm", një laps, gërshërë, modele.

Klasat Përmbledhje për zbatimin e vjeshtës lë "Foxy" në grupin më të vjetër

Klasat Përmbledhje për zbatimin e vjeshtës lë "Foxy" në grupin e vjetër. Objektivat: hooking aftësinë për të prodhuar appliqué natyrore.

klasë Master në zbatimin e vjeshtës lë "Tree" për të vegjëlit

Unë dua të ndajnë një tjetër vepra artizanale përvojë për të vegjëlit. Vetëm mosha e vajzës sime ju lejon të zbatuar këto ide.

Klasa Master "kurorë e gjethet në vjeshtë."

Në fillim të çdo viti shkollor, duke u përgatitur për të përmbushur fëmijët dhe prindërit në grup, kam menduar rreth asaj se si për të dekoroj grupin dhe për të krijuar gëzueshme.

Fonematik ritëm - një sistem i ushtrimeve të veçanta, duke kombinuar të folurit dhe të lëvizjes, të cilat kontribuojnë në formimin e dëgjimit fonematik.

klasë Master në mes grupit kolazh "Vjeshtë pyll plot mrekulli"

Si pjesë e projektit në grupin e mesme "jep mrekulli vjeshtë" ne jemi bij të grupit tonë të bërë një kolazh "pyll vjeshtë plot me mrekulli!". Për.

Aplikimi kolektive e vjeshtës lë me elemente derdhur

Vjeshtë frymëzim, apo "Kush është atje?" Zbatimi i vjeshtës lë me elemente të modelimit. Teamwork për konkursin "frymëzim Vjeshtë" të mirë.

Image Library:

 • vjeshtë
  Layout "pyll vjeshtë". Shtypura dhe zam. pjesa 3
 • vjeshtë
  Layout "pyll vjeshtë". anësor
 • vjeshtë
  Nëntor, dhjetor. Vjeshtë dhe dimër muaj

Artikujt e bërë nga gjethet në vjeshtë. 40 IDEAS - Vjeshtë Mjeshtëri | AGAIN ...

Fall vepra artizanale me duart e tyre

reklamë

Vjeshtë - një kohë e madhe për të qëndisura, sepse ajo na jep kaq shumë materiale të bukura: lë, perime, fruta, lule, acorns, kone dhe twigs. Dhe si e bën atë të bëhet një shtëpi komod në qoftë se ajo dekoroj dekoruar në tonet verdhë dhe të kuq. Në këtë artikull do të gjeni 6 ide artizanale vjeshtë me duart e veta për të rriturit dhe fëmijët me hap nga klasa mjeshtër hapi dhe një përzgjedhje e fotografive për frymëzim.

Idea 1. Vjeshtë Topiary

Art qethjeje të kaçubeve - kjo është një pemë dekorative, të cilat ju mund të dekoroj një tavolinë ngrënie, buhari oxhaku apo hapësirë ​​në derën e përparme. Për prodhimin e saj, ju mund të përdorni materiale natyrore ose artificiale, të tilla si gjethet dhe manaferrat në degët, acorns, kone pishe, gështenja, lule, feta të thata e frutave agrume, si dhe ndjerë, sizal, liri, dhe të gjitha ato që ju tregon se është imagjinatën tuaj. Slider më poshtë ju mund të shihni disa shembuj të zanateve vjeshtës.

 • Vjeshtë Topiary e lule artificiale

Tjetra, ne ju paraqesim me një klasë të thjeshtë mjeshtër për prodhimin e pemëve dekorative autumnal nga gjethet artificiale dhe manaferrat.

Art qethjeje të kaçubeve e gjethet në vjeshtë dhe twigs me manaferrat

materialet:

 1. pot argjila;
 2. shkop druri ose dega;
 3. Dy topa e shkumë lules ose shkumë;
 4. Materiale për kurorë dekorimin;
 5. moss thatë (ajo mund të zëvendësohet sizal);
 6. armë zam dhe disa shkopinj zam;
 7. gërshërë;
 8. Prerja pincë ose gërshërë të mëdha;
 9. Bojë akrilik për pikturë fuçi dhe topin tenxhere (nuk kërkohet).

Udhëzime:

Hapi 1. Pritini një objekt të mprehtë në vrimë top-përmes për thellësinë e fuçi rreth një e treta e diametrit të saj. Vendos një zam nxehtë në vrimë dhe futur rrjedhin.

Hapi 2. Fut topin e dytë në tenxhere. Nëse topi nuk është i mjaftueshëm ulur në mënyrë të vendosur në tenxhere, vë rreth gazetës. Pritini në vrimë topin për thellësinë fuçi prej 2-3 cm. Fut vrimë bosht me kurorë dhe të rregullojë gjatësinë e saj. zam Next pikoj në vrimë e topit, të vendosur atë në bagazhin dhe të fillojnë të plotësojë vrimë me ngjitës, duke e vendosur rreth trungut dhe copa të vogla letre. Kjo është për të siguruar se zam nxehtë nuk është shumë i thelluar vrimë.

Rritje fuçi

Hapi 3: Paint tenxhere në ngjyrën e dëshiruar, qoftë pamjen e saj origjinale nuk ju pëlqen. Në këtë projekt, një enë me bojë ngjyrë llak në një hije të errët Rustoleum bronzi (shiten në ndërtimin e supermarkete, për shembull, në Leroy Merlin).

pikturuar pots

Mos harroni se dizajni tenxhere duhet të jetë e thjeshtë dhe modest, në mënyrë që të mos heq nga kurorën. Nëse është e nevojshme, në këtë fazë, bojë trungu dhe / ose topa. Balls ngjyrë dëshirueshme për boshllëqet ndërmjet sende dekorative ishin të padukshëm.

Hapi 4. Ndërsa dries bojë në korrje tonë, lloj nga detajet gjobë prej llojit dhe madhësisë. Në qoftë se ju përdorni gjethe artificiale, lule dhe manaferrat me një bazë teli, atëherë prerja e tyre të lënë "rrjedh" rreth 2 cm është e nevojshme jo vetëm për të ngjitur detajet, por edhe që të rrinë ato në një tas -. Pastaj ata do të qëndrojnë të besueshme . Nëse "rrjedh" nuk kanë telave, detajet më të mirë për të prerë "rrënjët".

Hapi 5. Tani është koha për më interesante - kurora e krijimit. Së pari, është përhapur në mënyrë të barabartë dhe të rrinë mbi topin e pjesëve më të mëdha, atëherë qendër. Së fundi, të plotësuar boshllëqet me ornamente të vogla.

 • Krijimi Crown

Hapi 6: E pra, kjo është e gjitha, ajo mbetet vetëm për të dekoroj topin në myshk tenxhere të thatë ose sizal, para-trajtuar atë me zam.

2. Ideja e bushings kungull nga letër higjienike

Dhe këtu është një tjetër zanatet vjeshte ide mbi perimet që ju mund të bëni me fëmijët - Pumpkin nga shkurre në letër higjienike. Mundësitë për ujdisje artizanale të tilla janë të pafundme. Për shembull, fëmijët mund të përdorin letër me ngjyrë, bojë uji opake ose sequins, dhe të rriturit - fletë ari, pëlhurë apo dantella.

Pumpkins e bushings

materialet:

 • Mëngë të letër higjienike apo letër peshqir;
 • gërshërë;
 • spango;
 • Për dekorimin:. Furçë, bojë uji opake ose akrilik bojë, zam PVA dhe vezullim, apo libër, etj;
 • dru kanellë ose copat (për të krijuar palca vegjetal);
 • Cohë e ashpër, ndjeu ose kartoni (të krijuar gjethet).

Hapi 1. rasplyuschte listë e letër higjienike dhe të prerë në unaza.

 • Unaza e bushings

Hapi 2. dekoroj materiale unazë që ju pëlqen, për shembull, letër kraft, letër për skrap prenotim, rroba, shirita, ose thjesht boja e tyre me bojë akrilik. Gjithashtu ju mund të bëni një kungull i njëjtë si në këtë klasë mjeshtri - Sparkles dhe vija libër.

Ajo do të jetë interesante:   TIME AM dhe PM ÇFARË ËSHTË IT

Metoda 1: Duke përdorur një furçë, lyej me ngjitës të bardhë anët e jashtme të unazat, dhe pastaj liberally spërkat shkëlqim mbi to. Prisni derisa paraformoj tharë, dhe pastaj të mbuluar xhingël Shtresa e dytë PVA ngjitës për t'i mbrojtur ata nga fraying.

 • boshllëqet stoli

Metoda 2. Pritini nga faqet e librit e shirita të hollë të letrës dhe zam ato në unazat në zam ose PVA zam shkop.

boshllëqet stoli

Hapi 3: Për të formuar tuaj kungull humbasë fije spango nëpër rrjet, pastaj të forcojë fundin e saj dy dhe lidhin një nyjë siç tregohet në foto.

Formimi i unazave kungull
Formimi i unazave kungull

Hapi 4. Tani, në qendër shkopinj zam kungull kanellë ose degët prerë.

Pumpkins e bushings

Hapi 5. Cheers, kungull juaj është pothuajse gati, ajo mbetet vetëm për të shtuar për ta lë gdhendur nga cohë e ashpër, ndjerë, karton ose ndonjë material tjetër në dispozicion në dorë.

kungull të gatshme

Me të njëjtin parim, ju mund të bëni unaza kungull e çdo materiali.

 • Pumpkin i unazave kallaji

Shih gjithashtu materiale: lule prej letre me duart e veta - klasë 4 mjeshtër për fillestar.

3. Ideja e lë Panelit

Tjetra, ne ju paraqesim një ide të punimeve nga gjethet në vjeshtë. Që në këtë klasë mjeshtri nuk është përdorur zam nxehtë dhe objekte të mprehta, ju mund lehtë të lidheni me fëmijët, dhe veçanërisht - për të mbledhur materiale.

Panele fletë Autumn
Ideja e zanateve vjeshtës nga materiale natyrore që mund të bëhet me fëmijë dhe të përdorura për zbukurim sezonale në shtëpi

materialet:

 • bordit druri ose një rimeso hollë;
 • Pre-tharë gjethet (udhëzime se si të thatë gjethe dhe lule, të shohim më vonë në artikull );
 • marr vesh hollë;
 • sarkastik;
 • brush;
 • PVA ngjitës;
 • marker;
 • Çdo objekt të rëndë si media.

Udhëzime:

Hapi 1: prerë një pemë një bashkim pjesësh figure dhe rërë skajet me letër zmerile.

Hapi 2: Paint bordit njollë dhe të lënë të thatë.

Hapi 3. Marker barazim Buletini maple leaf me dorë, duke përdorur një template ose klishe.

Krijimi i paneleve vjeshtës

Hapi 4. Filloni të zam para-tharë gjethet (shih. Udhëzime për tharjen e tyre në fund të këtij neni) në bazë të ventilatorit, duke u përpjekur për vendin e tyre në mënyrë që skajet e tyre përkojnë me kontur të imazhit. Në këtë rast, nuk është e nevojshme të zam lë plotësisht, edhe pse në krye të tyre do të jetë pak më të lirshme në një panel ka gjetur një vëllim të caktuar. Në çdo copë letër të ngjitur për të vendosur ndonjë shtypit përshtatshëm permasa në këtë moment.

Fixing shtyp fletë
Fixing shtyp fletë

Mbani në mend se gjethet janë të ngjit në të njëjtën kohë, por pas tharjes zam do të mbajë mirë.

Krijimi i një panel

Hapi 5. Për të bërë konturet foto të qarta, trim gjethet në disa vende. Megjithatë, të përpiqet të përdorë për korrigjim të tillë sa më pak të jetë e mundur, në mënyrë që të mos humbasin bukurinë e linjave natyrore.

Hapi 6. Tani bashkangjitni një degëz e paneleve tuaja në vendndodhjen e rrjedhin, Pushim off tepërt dhe zam.

Panele fletë Autumn

Përzgjedhja e mëposhtme e fotografive janë shembuj të jo më pak se panelet origjinale vjeshtës.

 • Gjethet në xhami në kuadër
  Gjethet në xhami në kuadër

Së fundi, ne ofrojmë të shikojnë video tutorial se si të bëjnë vetë vepra artizanale tuaja duart Vjeshtë në formën e paneleve të kornizës fletë të acorns.

4. Ideja e një bie era bërë nga materiale natyrore dhe jo vetëm

Të ardhshëm Projekti - një shembull i një interesante, por shumë e lehtë për prodhimin e artikujve të bëra nga materiale natyrore dhe përfundoi pjesë, të cilat fëmija mund të bëjnë pothuajse në mënyrë të pavarur.

muzikë era vjeshtë
muzikë era vjeshtë

materialet:

 • Një ose dy dru;
 • materiale natyrore dhe fabrikë për fije dekorimin: kone pishe, gurë banesë, acorns, rruaza prej druri, metali i vogël qëndron për qirinj (të përdorura në projekt) dhe të gjitha ato që u kthye deri nën krah dhe i përshtatet tema e rënies;
 • spango;
 • armë nxehtë zam dhe zam shkopinj.

Materiale për prodhimin e chimes era vjeshtë

Hapi 1: Paint disa elemente të ardhmen e muzikës së erës, në qoftë se ka një nevojë të tillë. Në këtë klasë master, autori pikturuar gurët në ngjyrë të verdhë dhe të kuqe të ndritshme.

gurë pikturuar
gurë pikturuar

Hapi 2. Ndërsa dekoratave thatë, lidhin dy shkopinj gabimisht me vargun dhe do ta lidhë në qendër të një kryq siç tregohet në foto më poshtë. Ju gjithashtu mund të përdorni vetëm një shkop të gjatë apo, të themi, të luajtur.

Baza e era chimes bërë nga degët

Hapi 3. Pritini litarë 9 spango gjatësinë e dëshiruar me një diferencë të vogël në nodules se në të ardhmen ju do të keni dy rreshta në çdo krah dhe një në mes.

Hapi 4: Për të krijuar një numër të muzikës së erës, të marrë një copë spango dhe të fillojnë stringing rruaza mbi të ose pjesë të tjera, duke lënë mënjanë litar në vrimë dy herë, ose siç shtrëngimin në nyje. Stones duhet gjithashtu të sigurojë me zam nxehtë. Mos jetë i gabuar me detajet e rendit duhet të para-zgjeruar në një mënyrë të dëshiruar. Nga rruga, të vendosur sidomos elementet tingëllues mirë përballë njëri-tjetrit, në mënyrë që ata të bie në era u dëgjua më.

Fixing gurë
Fixing gurë

Formimi i fije muzikës erës
Formimi i fije muzikës erës

Hapi 5. Në fund të çdo kordë kravatë nyje.

Bead në vargun dhe nyjë
Bead në vargun dhe nyjë

Hapi 6. Pasi ka mbaruar çdo fije, lidhin ato të degëve në nyje të dyfishtë me shtimin e një rënie e zam.

windchimes

muzikë era vjeshtë

Më poshtë janë shembuj të tjerë të këtij stolitë e pazakontë bërë nga kone, acorns dhe gjethe.

 • Ideja e era chimes projektimit vjeshtë

5. Ideja e qiri në formën e vjeshtës lë të brumë kripë

Gjethet mund të përdoret jo vetëm si një material dekorativ ose dekorative, por edhe si si një template dhe një pullë për të krijuar vepra artizanale nga e gjithë masat për modelimin. Merrni shënim të idesë së zanateve vjeshtës me fëmijët këtu në formën e gjetheve të bukur nga brumë të kripur. Nga rruga, ata nuk janë të bukur vetëm në vetvete, por gjithashtu mund të kryejë një funksion praktik, për shembull, ata mund të ruajë bizhuteri të ndryshme ose të vënë qirinj.

Shandan i brumë kripë
Shandan i brumë kripë

Fall vepra artizanale nga brumë të kripur

materialet:

 • Përbërësit për kripes trazim brumë: ½ kripë kupë, ½ ujë kupë 1 kupë miell;
 • Kapaciteti për brumë;
 • tas qelqi;
 • Skalka;
 • thikë;
 • gjethe të mëdha;
 • vaj vegjetal;
 • ngjyra akrilik të verdhë, të kuqe, portokalli dhe kafe ngjyra.

Udhëzime:

Hapi 1. Gjëja e parë që bëni është të shkoni për një shëtitje me të gjithë familjen dhe për të gjetur të paktën dy gjethe të mëdha të bukura.

Hapi 2. Pastaj gatuaj brumë kripur. Thjesht përzierje të gjithë përbërësit dhe të rrokulliset brumë për rreth 6 mm të trasha (jo më pak), kështu që ajo doli jo shumë të trasha dhe jo shumë i brishtë.

Hapi 3: Nxjerr gjethet tuaja në provë dhe të shkojnë mbi atë me një okllai me presion të lehta.

Vjeshtë Mjeshtëri Brumë

Vjeshtë Mjeshtëri Brumë

Hapi 4. Hapi tjetër është për të prerë rreth formën e fletës. Përdorni një thikë të mprehtë dhe, natyrisht, të marrë këtë pjesë të vetë punën.

format prerje
format prerje

Hapi 5: Hiq gjethet. Turn tas qelqi dhe lyej me një shtresë e hollë e vajit vegjetal.

Heqja e fletë

Hapi 6. heqë me kujdes fletët dhe vënien e tyre në tas.

Stacking tas testi të veshura me vaj
Stacking tas testi të veshura me vaj

Hapi 7: Vendi tas me brumë në një furrë preheated në 250 gradë dhe të lënë ata të piqem për 2-3 orë.

Pjekje e brumë kripë
Pjekje e brumë kripë

Hapi 8. Merrni materialin e punës nga furrë dhe do të lejojë të ftohet pa hequr nga legenët e vegjël për rreth 15 minuta. Pastaj me kujdes të hequr gjethet dhe të lënë deri cool.

Bare e brumit kripë
billets

Hapi 9. Pasi tas të qetësoheni, të fillojnë për të pikturuar. Për ta bërë këtë, pour bojë për çdo ngjyrë të kupës dhe le fëmijët vetëm për të përzierje e tyre dhe bojë brenda e lë parë, dhe pastaj jashtë. Mjeshtëri nga brumë kripë është mjaft e brishtë, kështu që të jenë të kujdesshëm për të pikturuar ato, pa presion. Prisni derisa bojë ka tharë dhe, nëse e dëshiruar, të mbuluar tas PVA shtrese ngjitese. Ai do të japë një dorë bërë artikull perde dhe të bëjë pak të forta.

Pikturë lojë me birila brumë
pikturë tas

Forma e gjetheve mund të jenë të ndryshme.

Fletëpalosje e brumë kripë
Fletëpalosje e brumë kripë

Nga rruga, nëse ju nuk duan të luajnë me brumë kripë, ju mund të zëvendësojë atë me argjilë të butë. Më poshtë, në foto është një shembull i zanateve të tilla.

Vjeshtë Mjeshtëri nga balta
Vjeshtë Mjeshtëri nga balta

Shih edhe materialin: Si për të bërë një qiri me duart e veta: 70 foto, 7 ide dhe klasa mjeshtër.

6. Ideja e kurorë të ndjerë

Ndjerë, edhe pse jo një zejtari materiale natyrore nga ajo merret më se as është vjeshtë. Sot ne ju ofrojmë për të bërë një kurorë të thjeshtë të lë ndjerë.

Vjeshtë kurorë të ndjerë

materialet:

 • Disa fletët e ngjyrave mendonin vjeshtës;
 • spango;
 • gërshërë;
 • Clay;
 • gjilpërë e trashë dhe fije;
 • Laps.

Udhëzime:

Hapi 1. Shkarkoni dhe printoni fletët template (shih. Template për shkarkim më poshtë), pastaj prerë ato dhe të nxjerrë konturet.

Model i vjeshta e lë për të zejtarisë
Kliko për të shkarkuar template

Hapi 2: Pritini një copë.

Hapi 3. qepje Dorë të mëdha për të qep venat.

Hapi 4. Tani, mbajtjen e një interval të barabartë, rri gjethet në spango. Për këtë qëllim, bishti i çdo përfundojë fletë spango rreth dhe të sigurt me zam. ju mund të qep pjesë, në qoftë se e dëshiruar. Wu-ala, vjeshtë kurorë e ndjeu gati!

Vjeshtë kurorë të ndjerë

Sipas parimeve të një klasë të thjeshtë mjeshtri ju mund të krijoni një shumëllojshmëri të kurorë me ornamente në formë të acorns, kone, pumpkins dhe kështu me radhë. Zgjedhja vijim e fotografive janë disa shembuj të vjeshtës kurorë të ndjerë.

 • Garland bërë prej shajaku

Si gjethe të thata dhe lule

Metoda 1: Kjo metodë është e përshtatshme në qoftë se ju doni të krijoni një panel, kërkesë, ose vepra artizanale të tjera neobomnye. fletë përhapur apo ngjyrat midis faqet e librit në rajon rreth 3 mm nga njëri-tjetri dhe çdo ditë për të zhvendosur ato në faqe të tjera (edhe duke respektuar intervalin prej 3 mm). Gjatë javës, gazeta thith të gjithë lagështi nga bimët, dhe ju mund t'i përdorë ato për punë.

Metoda 2: Nëse hack juaj nuk nënkupton përdorimin e gjetheve të sheshtë, ju mund të thatë e tyre, vetëm në një simite dhe varur me kokë poshtë në një dhomë të thatë ventiluar, por. Në këtë rast, mbani në mend se nga dielli lë humbin ngjyrën e tyre plotësisht, dhe në hijen - do të mbetet.

Metoda 3: Kjo metodë është e përshtatshme për tharje dhe ruajtjen ngjyra e lë dhe cornflowers. Të freskëta, gjethet këputur / cornflowers çik një pecetë, në qoftë se ata janë të lagësht. Çdo fletë është vënë në mes të dy shtresave të një letër bëhej gjithnjë në krye të rezultojnë "sanduiç" Vendos një peshqir letre. Ngroh hekurin dhe të sigurohemi se mënyra nxjerrje është me aftësi të kufizuara. Me presion progladte peshqir letre hekur për 2-5 minuta. Turn "sanduiç" dhe përsëri progladte atë nëpërmjet një peshqir letre, atëherë hiqni me kujdes letër dylli.

 • Për gjethet e thara dhe lulet nuk e thyejnë, ata duhet të jenë të ulur në zgjidhjen e ujit të zam PVA dhe i holluar në një raport prej 4: 1, pastaj të lënë të thatë.

(Vlerësoni këtë tashmë votuar: 13 Average rating: 4.69 nga 5)

Shih gjithashtu:

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *