LIBRI shajakut duart tuaja

Author: | 2018/08/23

Të bëjë një tortë të shpejtë, pa pjekje! Tortë Videoretsept shpejtë pa pjekje! Hlebosoul.ruSkryt Ads
Gaforrja Recetë sallatë me fotoKrabovy recetë sallatë me fotot jo vetëm e shijshme dhe të përzemërt, por edhe prazdnichnyymaster-recipes.comSkryt Ads

23

Të gjitha Përshëndetje! Sot unë dua të ndaj me ju përvojat e tyre se si të qep kiddies librat e tyre arsimore. Po, ata nuk mund të bëhet vetëm nga letër dhe karton, por edhe nga indet. Prichet ndryshe nga i pari, ato janë shumë praktike.

Me ardhjen e vajzës së parë, unë lit up idenë. I bleu ndjerë dhe filloi gradualisht të zotëruar razvivashek qepëse. Natyrisht, së pari unë u kthye shtrembër, kosovato, me kalimin e kohës, për të fituar përvojë të mjaftueshme, është përgatitur saktë dhe bukur.

Përveç kësaj, unë nuk jam i përgatitur në formën e ndjerë, që nuk është ajo që është krahasuar. Dhe prej tij, siç doli, shumë varet, në mënyrë të veçantë, në cilësinë e produktit.

Me aq sa më kujtohet, në llogarinë time njësitë e zhvillimit 10 libra nga ndjerë. Diku vetëm kemi përdorur këtë gjëra kombinuar diku me pëlhura të tjera. Por një pjesë integrale e razvivashek, pa të cilat nuk është marrë asgjë - kjo është imagjinatën dhe të menduarit krijues.

Në këtë moment, në shtëpi asnjë produkt për mua ndër-lidhura. Diçka që unë shitur diçka dhënë. Libri më i fundit në lidhje me ngjyra, të cilat ju do të gjeni më poshtë, kam dhënë në çerdhe vajzën im më i ri.

Besoni mua, edhe në qoftë se ju kurrë nuk e ka marrë këtë çështje dhe sidomos jo qep në makinë qepëse, ju ende diçka do të ndodhë. Shumë moms qep kiddies e tyre në duart e tyre. Dhe kjo është njëqind herë nicer se homologut të ngjashme industriale.

Në përgjithësi, materiali ndjerë është e pabesueshme. Ajo është dritë, të qëndrueshme, nuk bie off buzë. E vetmja pengesë, kështu që është çmimi, sidomos Korean. Por kjo unë do t'ju them më tej.

24

Si për të bërë libër Zhvillimore bërë prej shajaku me duart e tyre

Nëse keni kërkuar ndonjëherë për të bërë libër Zhvillimore bërë prej shajaku me duart e tyre, është e nevojshme para së gjithash për të punuar me idenë.

 • Deri në çfarë moshe do libri?
 • Çfarë madhësia (zakonisht qep 20x20 centimetra, por kjo ndodh dhe 18x18)?
 • A do të përdorin vetëm shajakut apo materiale të tjera. Unë kisha një libër ku unë ndjeva i përdorur krahas pambuku dhe qeth.
 • Nxjerrë në copa letre në zhvillim një libër skemë. Çfarë subjektet do të përdoret, cilat pjesë do të zhvillojnë. Konsideroni të gjithë rrugën poshtë për butonat dhe shirita.
 • Bëni një listë të materialeve që ju do të kërkojë për të qep. Si rregull, ajo ndjehet shumë të ndryshme ngjyrat, pëlhurë, shirita, flokët, buttons, rruaza, Velcro, butonat dhe kështu me radhë.
 • Bazuar në skica e tyre në modelin e secilës pjesë. Ky është hapi më i vështirë dhe i lodhshëm ishte për mua personalisht. Por kjo varet nga cilësia dhe saktësinë e produktit.

Modeli është shumë e lehtë për të gjetur në internet. Për shembull, libra për fëmijë për t'u ngjyrosur do të shkojnë të përkryer për detaje skemë. Shumë të bëjë: në fotografitë janë të dëshiruar model, të shtypura nga madhësinë e dëshiruar dhe prerë.

26

Çfarë Firth zgjedhur për zhvillimin e librit?

Ka disa prodhues ndjerë në Kinë, Kore, Spanjë, Rusi. Unë flas pak në lidhje me dy të parat, pasi vetëm me ata të trajtohen.

Chinese ndjerë më pak cilësi, i përafërt me atë pas një kohë nuk janë të fishekëve, por ajo është shumë më lirë se koreane. Ai është i përsosur për gratë rishtar gjilpërë, mënyrë që të flasin, për trajnim.

Korean ndjerë - më të mirë. Ai nuk do të rrokulliset, nuk zhubros, ajo është e ndritshme dhe më të këndshme në të prekur, por i kushtueshëm.

Trashësia e ndjerë, gjithashtu, mund të jenë të ndryshme - 1mm, 2mm, 3mm, 4 apo edhe 5. Korean ndjerë për të ndarë një tjetër 2 subspecies - Hard (ideal për libra në zhvillim, CARDS) dhe të buta (përdoret për qepje lodra rëndë dhe razvivashek).

25

Pra, ju keni vendosur se ju do të qep me disa materiale për të punuar dhe të lënë atë të gjithë për të blerë. Nëse ju keni diku gënjyer rreth copa të rrobave dhe aksesorëve, atëherë ju jeni me fat. E pra, unë ndjeva, shiten zakonisht në grupe të ngjyrave të ndryshme dhe hije. Një grup, ju do të jetë më se e mjaftueshme. Përndryshe, ju mund të bleni pikërisht ngjyrat që janë të nevojshme për krijimin e librave zhvillimore nga ndjerë.

Ju mund të shihni shembujt e grupe të vështirë ndjerë këtu, me të cilin ajo është një kënaqësi për të punuar ose në një fletë të veçantë. Ky dyqan online, I këshilloj të gjithë për të blerë materialet e nevojshme. Unë urdhëruar atë.

Tani, ajo mbetet rasti për ndërmarrjet e vogla: prerë nga të gjitha pjesët, qep ato me vulën faqet, faqet, nëse është e nevojshme, të mbledhur ato nga fletët dhe fletët e mbledhura në një libër.

libra butë Hardcover gjithashtu mund të jenë të ndryshme. Më vete, unë banoj në të nuk do. Që kjo është një çështje më vete që duhet të pasohet nga një master klasë me fotografi. Dhe ata janë në numër të madh atje në internet.

Nëse ju vendosni për të qep një libër faqet e të cilit janë bërë leckë (qeth, pambuku), atëherë të jetë i sigurt për të bërë një rreshtim bërë prej pëlhure të trashë ose mbushje poliestër. Kjo është në rregull që të rëndohet faqe. Në rastin e vështirë me mendonin se ju nuk mund të bëjë, sepse ajo është vetë përkryer mban formën.

E pra, ka ardhur koha për të ndarë me ju për të zhvilluar librat e ndjerë. Përrallë thonë se këtu janë paraqitur dy vepra të vjetra dhe të fundit. Po, dhe ata ndryshojnë në cilësi. Por, megjithatë, do të shkojnë për idenë. Fotografitë goxha e vjetër, diku në foto nuk është e qartë. Por, për fat të keq, unë nuk mund perefotkat si libra më.

libra arsimore të ndjerë me duart e tyre: punën time dhe idetë për frymëzim

Le të fillojmë me punën më të hershme. Ata janë bërë për të dhënë si dhurata. Këtu ju mund të shihni cen e teknologjisë. Por përsëri, çdo gjë vjen me përvojë, kështu që nuk do të gjykojë në mënyrë rigoroze.)) Nëse ne flasim për moshën, ka të ngjarë që këto libra janë të përshtatshme për fëmijët nga 2 deri në 3-4 vjet. Ata kanë një shumë të mistereve, pajisje që ndihmojnë në zhvillimin e aftësive motorike gjobë dhe të menduarit.

Opsioni 1: Libri me ariut.

10

Cover thjeshtë dhe e bëri në formën e aplikimit të ndje vështirë, por baza e kineze. Libri 4 radha.

13

Insektet mbi butonat - të mësojnë ngjyrat. Mushroom-iskalochka për fletë dhe dyer kafshë të fshehura.

14

Faqet e mëposhtme në të cilën të gjitha detajet mbi stickers.

11

simite Tale. Fox, lepuri, ujku, ariu dhe simite - pjesë të veçanta të pavarura.

12

Dhe e fundit radha - gajtan, ku miu është duke kërkuar për një mënyrë për të strofull dhe një skenë të vogël për të studiuar fenomenin - ditën dhe natën. Qepen do të kapur në butonat improvizuara.

Opsioni 2. Libër me kërmilli.

Të bëjë një tortë të shpejtë, pa pjekje! Tortë Videoretsept shpejtë pa pjekje! Hlebosoul.ruSkryt Ads
Gaforrja Recetë sallatë me fotoKrabovy recetë sallatë me fotot jo vetëm e shijshme dhe të përzemërt, por edhe prazdnichnyymaster-recipes.comSkryt Ads
900 + kanale televizive! 5 EURO / muaj! 900 + kanale ruse! Pa pagesë provë! Garanci Quality! 5 EURO / muaj! Televizor.tv18 + Fshih reklama

5

Ky produkt është i vogël dhe ka vetëm 3 ndryshim. Designed për fëmijët deri në 3 vjet.

8

Faqe me bletë dhe shtëpinë e saj. Lule buttoned lëvizshëm. Për lojëra të përfshira është një flutur, e cila është e bashkangjitur në anën e kundërt duke përdorur çamçakëz me gishta.

6

Bota e Detit. Velcro Peshku dhe oktapod vepron si një xhep për peshk.

7
Këtu është lidhëse dhe Internet për të eksploruar forma dhe forma.

Zhvillimore Libri fëmija i ndjerë

I qepi atë të vajzës së tij të dytë, kur ajo ishte një vit i vjetër. Vetëm kaloi disa orë për t'u bërë plotësisht gati. Madhësia e një cm vogël libër 15x15. Pothuajse tërësisht ajo qepur nga koreane vështirë ndjerë. Përjashtim bën krahët e një mole, ata janë bërë nga pambuku.

Këtu është mbuluar-hapet e mbyllet.

3

Wings-shurshalki, brenda ka një paketë për pjekje, ajo i jep zë të madh kur presion. Caterpillar me këmbët varur.

4

Page-iskalochka. Duck dhe cloud mund të zhvendoset mbrapa dhe me radhë dantella. Spider Velcro.

1

Dhe më në fund kam lënë produktet e mia shumë të mira, të cilat janë gjithashtu të dhënë tashmë. Unë jam shumë krenar për to!

Book Felt "Rainbow Gëzuar"

Ajo është sewn bazuar në karikaturë e fëmijëve eponymous s. Dhe plotësisht sewn nga ndjerë Korean vështirë. Brenda faqet e të katër anët dhe brenda figurines lëvizshëm ngjitur magnet. Ata nuk janë të dukshme, në mënyrë që produkti duket i zoti. Sigurisht, ju mendoi ai, libri është menduar për studimin e ngjyrave dhe zhvillimin e pamjen e fëmijës.

Por të shohim për veten tuaj.

Të gjitha pjesët e piramidës me Velcro.

17

19

22

20

21

18

ABCs e shajaku

Well, e fundit deri më sot librin - frytin e orëve të mia të gjata të qepura. Libri doli të jetë një detyrë e rëndë-dhe madje edhe gjallë duart e pak foshnjat nuk janë në gjendje për të thyer atë. Kjo do të thotë se ajo do të shërbejë me besnikëri për edhe më të vogël të mashtrimeve.

Qep librin doli të jetë e lehtë, por për një kohë të gjatë. Modele gjithashtu mori nga librat e fëmijëve për t'u ngjyrosur. Për këtë rast, posaçërisht bleu eyelets dhe një installer të veçantë. Kështu puna është bërë presentable.

1

9

8

7

6

5

4

3

2

Kjo është e gjitha për sot! Dhe ju qep diçka e bërë nga ndjerë? Në artikullin e ardhshëm, unë do t'ju tregoj një shtëpi kukullash bërë nga ndjerë, të mos humbasë, dhe të regjistroheni në blog updates! Bye!

Libri Zhvillimore e duarve ndjerë VET | KHV-TRIP.RU

-30% zbritje në veshje të fëmijëve. Blej xhaketë fëmijëve në KidButik

Librat e butë pëlhurë quhen heshtur (libër qetë). Është e kuptueshme që, ndërsa fëmija luan - shtëpinë në heshtje. lodër të tillë të zhvillimit mund të blihen në dyqan, në gratë gjilpërë qëllim, ose për të bërë më. Për versionin e fundit të shkathtësive qepëse nuk janë të nevojshme, edhe pse prania e tyre do të përshpejtojë procesin dhe do të krijojë elemente më komplekse. Më shumë për këtë më vonë. E vetmja gjë që ju duhet të dini tani - një libër i bërë prej shajaku mund të bëjë çdo nënë. Nëse ju ndjeni frymëzim dhe dëshirën - përpara! Dhe ne do të ndihmojë 🙂

Atë që duhet për të bërë një libër prej shajaku me duart e tyre?

 1. Mendoni në lidhje me paraqitjen e librit:
  • numrin e faqeve;
  • komplot dhe trajnimit elementet e çdo faqe (në fund të shkrimit ka disa ide)
  • opsion bashkëngjitur faqet e librit me njëri-tjetrin.
 2. Pick up ose të nxjerrë një model.
 3. Llogarit sasinë e kërkuar të materialit dhe pajisje.
 4. Gjej një kohë emocionuese për kreativitet.

Kjo tingëllon abstrakt? Atëherë ne ofrojmë një model bazë, nga të cilat ju lehtë mund të krijojë një libër të veçantë me ndje për fëmijën.

Neni mbi këtë temë: lodra edukative: çfarë për të dhënë fëmijët krijuese apo rishikimin e projektuesi e fëmijëve

Mostër libra të thjeshta arsimore

layout faqe

 1. 6 faqe + 2 mbuluar funksionalitetin;
 2. subjektet dhe elemente edukative:
  • mbuluar e parë me shkronja dhe qengji gëzuar;
   kvaet ahu
   faqe me një lule dhe ladybirds butonat magnetike (mësojnë ngjyra dhe shpenzimet - në ladybirds ngjyra kanë nga 1 deri në 5 pika);
  • udhëzim libri i ndjerë
   libra arsimore të ndjerë
  • një faqe me një Ladybug madhe (krahë të lidhura nga një zinxhir, nën krahët e - xhep për ladybugs vogla nga faqja e parë, këmbë - nga çamçakëz hat dhe rruaza prej druri);
   ide zhvillimore libër
   Shtëpi me elemente druri dhe Velcro (sezone Studimi: lulet - për pranverë, mollë - për verë);
  • Libri Zhvillimore e rrobave
   faqe me kërpudha Hedgehog dhe Velcro (Velcro mbi mollë mund të jetë ngritur edhe në faqen e mëparshme);
  • Si të qep një libër të butë
   faqe-ndarës me banorët e detit në butonat zakonshme (duke studiuar hijet e objekteve);
  • Page Meduzka me të buta, multi-colored shirita, rruaza në kapelë elastike band dhe "Deti", e cila mund të fshehin heronjtë e faqen e mëparshme;
   Libri zhvillimore me duart e tyre si për të bërë
   Mbuluar me piramidën me xhep Velcro dhe një zinxhir për të ruajtur të gjitha sendet.
  • Libri zhvillimore me duart e tyre, si një qep
   Libri i ndjerë për të vegjlit
 3. Faqet e lidhur së bashku nga shirita të ndjerë.

modelet e

Elemente mjaft të thjeshta, kështu model mund të nxirren me dorë. Një tjetër opsion - për të gjetur në internet. Jo domosdoshmërisht të shikoni për «receta për një libër të bërë nga ndjerë." Ajo është e mjaftueshme për të zgjedhur më të thjeshtë për t'u ngjyrosur fëmijë dhe përshtatur ato me modelin. Lëshoj imagjinatën tuaj dhe ajo do të tregojë zgjidhje optimale.

ideja e zhvillimit librin e ndjerë me duart e tyre
model për libra nga shajaku

Çfarë materialet do të jenë të nevojshme për zhvillimin e librave të ndjerë?

 • ndjerë. Në rastin specifik për faqet 11 e fletëve 20 * 20 cm janë përdorur për elementet - 20 fletët e llogaritjeve 15 * 15 cm të përafërta, pra më të mirë që të ketë një material me një diferencë ;.
 • pin gjilpërë dhe fije te qepur faqet ngjyra dhe elemente;
 • buttons magnetike: 5 copë;
 • buttons druri dekorative (fluturat dhe zogjtë): 10 copë;
 • rruaza prej druri: 6 zezë dhe 6 të bardhë;
 • Butonat e sheshtë plastike: 2 bardhë dhe e zezë 6;
 • hat gum: 1 m 1 m dhe një vjollcë e zezë;
 • shirit shul (goditje dhe lak): 50 cm 50 cm zi bardha;
 • butonat zakonshme: 4 copë;
 • mbushës holoffayber - 20 c;
 • rep konvencional rrip: 15 cm;
 • rep rrip zigzag 1 m bardhë blu 1 m 1 m 1 m dhe blu blu;
 • Zinxhir: 15 cm dhe 20 cm *.

* Tregon numrin dhe llojet e materialeve që janë përdorur në libër-mostër. Ata janë të lehtë për të ndryshuar, në varësi të vullnetit ose disponueshmërinë në dyqane. Të jetë krijuese!

se është e nevojshme për librat e ndjerë
materiale për libra nga shajaku

Neni mbi këtë temë: kurriz peshku nga kone me duart e tyre. Tre klasa mjeshtër për prindërit dhe fëmijët.

Features krijuar një libër të butë me duart e tyre

 1. rrobaqepsi parimin e çdo faqe të njëjtën gjë: të marrë një pjesë të ndjerë, e cila është faqe imponuar mbi të qep elemente ankorimin e pin dhe qep. Ju mund të përdorni një makinë qepëse, por ju mund të manualisht. Dy Gjethet janë të gatshëm për të qep ndjerë me skena së bashku, fshehur anën e gabuar. Elementet lëvizshëm Sew veç e veç.
 2. Nëse pjesët lëvizshëm me Velcro, e butë, ajo është e mirë për të qep një gjysmë faqe dhe gjysmën e goditje - një element i lëvizshëm. Në mënyrë që të mos dëmtojë faqen në qoftë se një fëmijë e mbyll librin pa bashkëngjitur mollë, kërpudha apo atë hollësi.
 3. Qepje të përdorura:
  • "Gjilpërë Perpara" (për elementët e lëvizshëm);
   Libri Zhvillimore të ndjerë
  • "Gjatë gjilpërës" (për elementet e qepura);
   Libri i butë me duart e tyre
  • "The loop" (për faqet e përpunimit).
   Libri bërë prej shajaku me duart e tyre
 4. Fiksim faqe së bashku është e ndryshme: është e mundur për të futur dhe të kapem faqe eyelets përdorur shirit, për çdo faqe mund të qep sythe dhe, përsëri, kasetë vulën, dhe është e mundur të lidhet me strips individuale të ndjerë (si mostër).
 5. Ajo duket shumë e bukur nëse skajet e faqeve të trajtuar gërshërë kaçurrel.
 6. Nëse ju qep në mes të dy fletët e sintapon ndjerë, faqet dalë butë. Dhe nëse ju qep pëlhurë kanavacë - atë më të ashpra.

Një artikull në temën: Crafts Vjeshtë nga materiale natyrore: 15 ide për kopshtin e fëmijëve dhe shkolla

Ide interesante për faqet e librit ndihet

lodër bërë prej shajaku me duart e tyre

Ne ju uroj frymëzim për të krijuar vet librin tuaj të qetë! Vënë lodër në një grimë të vogël të dashurisë dhe ajo është e sigurt për të bërë një e preferuar e fëmijës suaj!

Ajo do të jetë interesante:   tërheq AS bark gjatë menstruacioneve

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *