SI kriposje trangujve kripur mënyra më e shpejtë në tigan

Author: | 2018/08/29

malosolnye-ogurcy-bystrogo-prigotovleniya-v-kastryule-RECEPT

Sot unë do të ndajnë receta për trangujve turshi ushqim të shpejtë në një tigan. Ato mund të jenë të përgatitur në sasi të vogla për përdorim të menjëhershëm. Nëse zamalosolit më shumë, pastaj pas një kohe, ata janë brumi.

kastravecat kripur: a recetë me hudhër dhe kopër në një enë

zakladka-malosolnyh-ogurcov

recetë e parë që kam ndarë, është një recetë trangujve me hudhër dhe kopër turshi në një tigan.

Ju duhet për të përgatitur:

 • 2 kg të vegjël, shalqi pupyrchatoy;
 • Lugë gjelle kripë me një rrëshqitje të madhe;
 • Grumbull kopër me inflorescences;
 • Nje koke e madhe e hudhër;
 • Rrënjëz rrikë rreth 5 cm;
 • fasule lugë çaji koriandër.

Kriposje trangujve turshi në një enë:

 1. Për të filluar frytet larë mbajë atë, ndërsa në ujë të ftohtë. Kjo mund të marrë nga 30 minuta deri në dy orë.
 2. Për të përgatitur mbushur, vlim një litër ujë dhe kripë.
 3. Pjatë Përhapja gjysma e kopër, finely copëtuar rrënjë rrikë, pllaka feta hudhër. Ne shpërndajë mbi trangujve. Hedhjen në krye të gjysmës së dytë të kopër, kokrra koriandër.
 4. Plotësoni nxehtë mbushur. Mbuluar me një pjatë. Nëse ka fletët e rrikë, atëherë ata mund të mbulohet me perime.

Në mëngjes ju mund të provoni.

prigotovlenie-rassola-dlya-malosolnyh-ogurcov

Dhe tani ne do të përdorim recetë ushqimi Fast trangujve turshi në ujë të ftohtë në një tigan. Kriposje Ftohtë duke përgatitur një pak më të gjatë, por ajo rezulton aromatik, i freskët, fruta mbetet e gjelbër.

marrë:

 • Kastravec - 2 paund;
 • Kripë - 35 g;
 • Hudhër - 4 karafil;
 • Hot speca - kati pod;
 • Dill me një çadër - një rreze të vogël;
 • fletë rrikë -2 copa;
 • Tarragon - 5 sprigs;
 • Gjethet e rrush pa fara - 6 copa.

Gatim në shtëpi:

 1. Prescription zamalosolit kastravec në tenxhere duhet të jetë në pranverë apo edhe ujë. Në një çikë, ju mund të filtruar. Vetëm mos të zier.
 2. Vegla për kriposje të emaluar. Ju nuk mund të shtoni kripë në një tigan alumini, për të shmangur oksidimi.
 3. Të gjitha produktet e ofruara nga recetë, vënë në një enë shtresa. Topsheet duhet të jetë e gjelbër.
 4. Përgatitur kastravec mbushur paraformoj litër ujë me kripë tretur aty. Mbuluar me një kapak, të largohen nga dhoma. Dy ditë më vonë turshi ambasador i thjeshtë është gati.

Kam marrë një mostër në ditën e dytë. Burri do më shumë acid. Provoni, si ju pëlqen atë. Nëse ju doni të eksitohet trangujve, pastaj të lënë ata në ngrohjes për disa ditë.

kastravec i madh si zamalosolit shijshme dhe të shpejtë

malosolnye-ogurcy-chetvertinkami
Këto trangujve janë të përgatitur shpejt, fjalë për fjalë brenda gjysmë ore. Ajo rezulton shumë e shijshme, aromatik, i freskët.

Ne kemi nevojë për:

 • 4 kastravec i madh;
 • 4 karafil mëdha të hudhër;
 • bandë e madhe e kopër;
 • Kafe koriandër lugë tokë;
 • kripë lugë;
 • uthull lugë;
 • gota gjinore vaj aromatik luledielli.

Si për të bërë një të shpejtë:

 1. Ju mund turshi në tigan, por vetëm pak. Ose në një cruets të mëdha me një kapak.
 2. Larë dhe prerë fruta obsushennye katërtat. zarzavate pije, japin të thatë në një peshqir letre, prerë jo shumë të imët. chives të tëra janë të grimcuar dhe pastaj imët pres.
 3. Të gjithë ju duhet për recetë, të vënë në një tas, mbuluar me një kapak, tronditur edhe disa herë. Vënë në frigorifer. Njëzet minuta më vonë, ne përzierje meze tonë. Pas një çerek ore, ushqimet janë shërbyer në tryezë.

Recetë turshi trangujve të ushqimit të shpejtë në një tigan me ujë të valë

obrezka-konchikov-u-ogurcov

Kjo recetë kripur trangujve ushqim të shpejtë në një tigan të mbushur me ujë të valë, kështu që të përgatiten për një ditë.

Ju duhet të merrni:

 • kastravecat;
 • fara kopër;
 • Gjethe dhe rrikë rrënjës;
 • hudhër;
 • Gjethet e qershi dhe rrush pa fara;
 • Sol - 50 gram për litër të ujit.

Unë nuk të përcaktojë sasinë e erëza. E gjitha varet nga sasia e perimeve dhe shije zonjë.

 1. Frutat duhet të lahen, prerë bishtin. Seasonings ndarë në gjysmë. Vendoseni gjysmën e poshtme të pjatave, vendin e perime në to gjysmën e dytë të erëza.
 2. Vlim me ujë me kripë, pour atë të përgatitur për pickling fruta. Vendi në krye të një pjatë, të mbuluar me kapak.
 3. Pas 12 orë është e mundur që të përpiqen. Por përsëri, të udhëhiqet nga shijen tuaj. Dikush më shumë si një ditë, dhe dikush pas dy.

Të gjithë të gëzojnë ushqimin tuaj!

Trangujt e vegjël të butë të kripur për 5 orë

malosolnye-ogurcy-polovinkami

Tani unë do të ju tregojnë se si për kripë trangujve kripur në një tenxhere, pa shpenzimet e një shumë kohë këtë proces.

marrë:

 • Nje kilogram shalqi;
 • lugë ëmbëlsirë kripe;
 • Bush kopër;
 • 3 karafil hudhër.

Si për të bërë një trangujve të shpejta:

Enë vënë kastravecat lahen pa bishtin, herbs dhe hudhër. Sasi e vogël perimet me kripë dhe derdh ujë të valë. Pas pesë orësh, kapaciteti për të vënë në një meze të lehtë të ftohtë.

Siç mund ta shikoni, në këtë recetë, kemi përdorur një kripë të thjeshtë.

Trangujve të shpejtë me mustardë

zalivka-ogurcov-kipyatkom

Përgatitja:

 • 2 kilogram kastravec;
 • fara kopër Bush;
 • Nje grumbull majdanoz;
 • lë rrikë;
 • Gjethet e qershi;
 • lë rrush pa fara;
 • Hot piper;
 • 7 chives;
 • 2 litra ujë;
 • 100 gram kripe;
 • 30 gram sheqer;
 • Lugë gjelle mustardë me mal.

Le të fillojmë:

 1. Trangujve u zhytur në ujë për disa orë. Vënë pjesën e poshtme të zarzavate pjatë, shtoni piper copëtuar hidhur, hudhër. Mbi gjelbërim kastravec përcaktuara me bishta të prera. perime dhe sasi e vogël me mustardë në krye.
 2. Në të nxehtë, ujë të zier Hidh kripë, sheqer. Mix mirë. Shëllirë rezulton është derdhur në një enë me perime.
 3. Ne lënë për disa orë kripur të ngrohtë. Pastaj vihet në frigorifer. Nga mbrëmje, trangujve gati.

Siç mund ta shikoni, turshi recetë kastravec është e thjeshtë, por trangujve janë marrë crispy dhe shumë e shijshme.

Kripur trangujve feta në tigan për 5 minuta

PRODUKTY-dlya-malosolnyh-ogurcov
Kjo recetë për trangujve turshi mund të bëhet në një tigan për pesë minuta.

Ne kemi nevojë për:

 • Gherkins kilogram;
 • 6 chives;
 • Grumbull kopër;
 • 35 gram kripë;
 • Lëng të gjysmë limoni të vogël.

Pickles prerë në katër copa para se heqja bishtin. Kopër dhe hudhër bluaj. Materiali i përgatitur ishte vendosur në një enë, nuk është squeezing hudhër. Perimet spërkat me kripë, pour lëng limoni. Mix mirë. Kapaciteti me një meze të lehtë të vënë në frigorifer. Trangujt e vegjël feta provoni pesë minuta më vonë.

Unë shpresoj se një recetë të shpejtë për 5 minuta ju do të donte, dhe ju të marrë atë në shënim.

"fuçi" trangujve - të njëjtën shije në një enë të përshtatshme

gotovye-malosolnye-ogurcy

Jo çdo familje ka një bodrum për ruajtjen e turshi në një fuçi ose kovë, kështu që i kushtoj vëmendje të trangujve recetë vozë në një tenxhere.

Take:

 • 1.5 kilogram madhësi kastravec mesëm;
 • 60 gram kripë;
 • Litër ujë;
 • 0.5 kokat e hudhër;
 • Nje grumbull vogël e farave kopër;
 • 5 currants fletët;
 • fletë 3 qershi;
 • Laurel fletë 2;
 • fletë rrikë;
 • 6 peppercorns;
 • 3 copë karafil;
 • lugë kafe e fara mustardë.
Ajo do të jetë interesante:   Çfarë ndodhi me Andrey Malakhov

Vënë pjesën e poshtme të gjellë larë zarzavate. Gjithashtu, vënë hudhër, të prerë në dy gjysma, dhe erëza me mustardë.

 1. Larë mirë me trangujve, prerë bishtin. perime të përgatitura vënë në krye të zarzavate.
 2. Ne kemi vënë në bord kovë me ujë pas valë shtoni kripë, llokoçis mirë.
 3. Le të ftohtë për një mbushur. Plotësoni trangujve.
 4. Shtyn pjatë perimesh, të vënë në krye të një enë me ujë.

Snack duhet të qëndrojë në një vend të freskët për dy javë.

ogurcy-malosolnye-s-yablokami

Përgatitja:

 • 2 kilogram kastravec;
 • 0.5 kg molla;
 • 4 fletët e qershi;
 • 4 fletët rrush pa fara;
 • 4 peppercorns;
 • 10 copë karafil;
 • fletë dafinë;
 • Litër ujë;
 • 3 lugë ëmbëlsirë kripë.

Si kripa në tigan:

Molla prerë në katër copa, hiqni farat. Në kastravec prerë bishtin. zarzavate e mia. Në një tigan të bërë prej çeliku inox, të alternuara, vë zarzavate, kastravecat, mollë, erëza. Vlim me ujë dhe kripë. Hot pour turshi shëllirë, të vendosur ngarkesën. Një ditë Pickle vënë në të ftohtë.

dobavlenie-soli-k-ogurcam
Përgatitja e trangujve me erëza të pazakonta.

Përgatitur nga:

 • 5 bizele e allspice zezë dhe;
 • A lugë e sheqerit;
 • mint degëz;
 • gëlqere;
 • Një rreze e kopër;
 • 1,5 Gherkins kg;
 • Një lugë gjelle kripë deti.

Peppers vënë në një qese, një pin kodrina të hap përzierje thërrime me sheqer, kripë. Ka edhe shtoni gjallëri, hiqen me gëlqere-larë dhe obsushennogo duke përdorur një rende gjobë.

 1. Trangujt e vegjël larë me bishta prerë prerë në gjysmë.
 2. Përzierje me erëza të përgatitur, herbs copëtuar, lëng gëlqere.
 3. Ne lënë hapësirë ​​për një orë. Pastaj dërgojnë në frigorifer. Pas 30 minutash rostiçeri është gati.

Unë ju këshilloj për të parë kastravecat Video-recetë në një tenxhere.

Nëse ju doni të përgatisë turshi, të jetë i sigurt për të përdorur recetave për trangujve turshi ushqim të shpejtë në një tigan. Por receta më tërheqës për të ndarë me miqtë.

Grupet tona në rrjetet sociale:

QUICK trangujve kripur në një tigan [SI për të bërë ...

Squash recetë havjar fotoKabachkovaya havjar është e shijshme, ushqyes, flavorful dhe e tenderit, receta me fotomaster-recipes.comSkryt Adstrangujve kripur - recetë të shpejtë dhe të shijshme. Kuzhinë receta nga chefs! Lexoni recetë në faqen e internetit! Para blyudaVtorye blyudaZakuskiSladostiretsept.netSkryt Ads Të

Përshëndetje, të dashur miq! Jashtë dritares verën në aktivitet të plotë, dhe është koha për të gatuaj trangujve crunchy kripur. Në sezonin e trangujve disa herë unë gatuaj trangujve crunchy kripur në një tenxhere me ujë të ftohtë, si një plotësim për patate të skuqura me chanterelles, i pjekur patate të reja, ose magjistarët patate me mish te grire. Recetë turshi trangujve në një tenxhere që kam marrë nga gjyshja ime - ajo e di saktësisht se si për turshi trangujve kripur në një tenxhere, dhe është në këtë mënyrë më shumë se një duzinë vjet.

kripur trangujve ne nje foto_5 pot

Më e rëndësishme në përgatitjen e trangujve turshi - kjo është të mos humbasë një pikë të ndërmjetme trangujve kripur. Kur trangujve zhvishem kanë tashmë prosolilas, dhe fillon për të marrë një ngjyrë ulliri, dhe të mesëm, ajo është e ëmbël dhe crunchy. Unë mendoj se gourmets e vërtetë do të kuptoni se pse, është më mirë për të gatuar trangujve kripur atë në tigan për të hequr kohë mostër.

përbërësit:

 • 1 kg. kastravecë
 • 4-5 cadra kopër
 • 3-4 lë rrikë
 • ½ pods nxehtë piper
 • 1 karafil hudhër

shëllirë:

 • 1 litër ujë
 • 1 lugë kriperat e tyre me rrëshqitje

Si për turshi trangujve kripur në një tenxhere:

Përgatitja e trangujve turshi në tigan të fillojë nga njomje e kastravec. Advance (2-3 orë) vënë trangujve në ujë të ftohtë të rrjedhshëm. Trangujve "marrë" lagështi mungon, dhe si një produkt të përfunduar do të kthehet crispy dhe lëng.

Tjetra, ne kemi nevojë për një tenxhere të madhe, por nuk është e thjeshtë, por ..., smalt apo xhami, por në çdo rast jo alumini. Është e dëshirueshme që pan ka një të lartë dhe me një kapak. Në fund të kopër vendosni enë të cadra, lë rrikë, hudhër dhe speca të nxehtë copë si trangujve kërkuara recetë turshi në një tigan.

Vendoseni në një tigan ngjyhet trangujve.

Ne kemi përgatitur shëllirë për trangujve kripur në një tenxhere:

Tretur në ujë të ftohtë të rrjedhshëm, kripë, dhe të mbushur kastravec shëllirë marra në tigan. Në krye të shtuar një shumë cadra kopër dhe rrikë fletë pak.

Pastaj ne vë trangujve tona në pjatë pan sheshtë apo disk dhe të vendosur në krye të zgjedhën. Siç mund ta shikoni në foto, i përgatitur trangujve kripur në këtu se bidonchike sovjetik, hedhjen trangujve disk dhe e vendosi në majë të një kavanoz gjysmë litër ujë të mbyllur një mbulesë najloni. Nëse jeni duke përdorur një tenxhere të madhe të lartë, atëherë ajo do të përshtaten jo vetëm trangujve, por edhe banka me ujë.

Cover pan me një kapak, dhe anijen diku në një vend të qetë, në temperaturë dhome. Unë zakonisht lënë për të përgatitur trangujve kripur në një tenxhere në dysheme kuzhinë, apo në një prag dritarja, ku nuk ka rrezet e diellit direkte. Kur temperatura e ajrit 25-27 gradë. trangujve kripur do të jetë gati në 2-3 ditë. E gjitha varet nga madhësia dhe klasën e trangujve. Në ditën e dytë ju mund të sigurtë të "hequr mostër": kujdes hiqni zgjedhën, hiqni pjatë dhe për të marrë një pirun kastravec të pastër. Pritini fetë kastravec dhe provoni.

Nëse ju doni për të marrë prodhim kripur trangujve ushqim të shpejtë në një tigan, pan me trangujve duhet të lihet jashtë në rrezet e diellit direkte. Nëse ju do të hedhin turshi në mëngjes, prej trangujve pastaj në mbrëmje fast-kripur në një tenxhere mund të shërbejë. Në shtëpi, të bëjë një pjesë të vogël, më pak se 1 kg. trangujve, Gherkins kishte për prosolitsya.

Miqtë, ky gatim trangujve turshi në një tigan mbi. Shpresoj tim në ujë të ftohtë, ju do të gëzojë një recetë të thjeshtë për trangujve turshi, dhe ju me siguri do të gatuaj trangujve crunchy kripur për të dashurit e tyre. Apo ndoshta ju keni një ujë të ftohtë crispy gjatë viteve provuar recetë për trangujve turshi? Ju lutemi shkruani në komente, apo në rrjetet sociale.

Ju uroj një humor me diell, dhe më të shijshme në botë turshi trangujve!

6 RECIPES kripur tranguj - LAYFHAKER

Në një tigan, kavanoz apo paketë, në shëllirë, vaj apo ujë mineral - provoni të gjitha mënyrat dhe të vendosë që ju pëlqen trangujve kripur shumë.

1. trangujve sapo-kripur në një enë

trangujve kripur në një enë
Vladimir Morozov / Flickr.com

E ashtuquajtura ftohtë-kriposje. Ai merr pak më shumë kohë, por kastravecat janë marrë crispy dhe aromatik. Përveç kësaj, ai është i përshtatshëm për të hedhur perimet në një tigan dhe për të marrë ato nga atje.

përbërësit

 • 1kg i kastravec;
 • 1 lugë kripe;
 • 1 lugë e sheqerit;
 • 3 karafil hudhër;
 • 1-2 stafidhe gjethe dhe rrikë;
 • 1-2 gjethe gji;
 • 5-7 pea piper i zi.

preparat

Trangujve janë solitsya gjithë ditës, kështu që ata duhet të jenë të rinj, të rinj, me lëkurë të hollë.

Tërësisht lani perimet dhe thith ato në ujë të ftohtë për 2-3 orë. Pastaj prerë butts dhe, në qoftë se e dëshiruar, prerë trangujve në katër pjesë.

Përgatitja e shëllirë: vlim me ujë së bashku me sheqer dhe kripë. Ftohtë. Në fund të tre-litra tigan vënë gjethet larë e rrush pa fara e zezë dhe rrikë, kopër, karafil peeled hudhër. Top trangujve mbushur fort.

Pour shëllirë, shtoni fletë gji, piper. Mbuluar me tas përmbysur dhe e vënë atë në diçka të rëndë. Të pastër në frigorifer - në një ditë, ju mund të provoni.

2. kastravecat kripur bankare

trangujve kripur në një kavanoz
barockschloss / Flickr.com

Kjo recetë përfshin derdhje ujë të ngrohtë: është më e shpejtë, por kastravec kërcitje pak më pak se në pickling ftohtë. Get perime nga bankat nuk është aq i përshtatshëm si nga pan, por nuk duan shtypjen. E pra, banka nuk ka nevojë të jenë të sterilizuar.

përbërësit

 • trangujve (siç do të përshtaten në një kavanoz tre-litër);
 • 5 karafil hudhër;
 • 3 lugë kripe;
 • uji.

preparat

Lahen trangujve dhe prerë ass tyre. Thith nuk është e nevojshme. Në fund të bankave të mirë-lara vë peeled hudhër kopër dhe (karafil mund të prerë në 2-3 copa).

Ajo do të jetë interesante:   SI TË gjëndër qumështit në shtëpi për një javë

Rras trangujve në një kavanoz si duke bërë kur pickling për dimër. Mbuluar me kopër dhe kripë vsypte. Plotësoni gjithë këtë ujë të vluar, të mbuluar me një kapak plastike.

Shake jar për të shpërndarë kripë, dhe kur të ftohtë, të pastër në një frigorifer. Pas 12-15 orësh kripur kastravec mund të shërbejë.

3. trangujve fllad-i kripur në një paketë

trangujve kripur në një paketë
Rawlik / Depositphotos.com

Tipar i kësaj metode në mungesë të trangujve shëllirë solyatsya në lëng e vet, dhe si rezultat është kriza e shkëlqyer. Paketa është i përshtatshëm për të ruajtur në frigorifer, ajo mund të vihet edhe në një sirtar për perimet dhe frutat.

përbërësit

 • 1kg i kastravec;
 • 1 lugë kripe;
 • hudhër 1 koka;
 • 1 rrezja e borzilok dhe kopër;
 • 5-7 pea piper i zi.

preparat

trangujve larë. Në qoftë se ata kishin kohë për të shtrihem, të mbushur ato me disa orë në ujë të ftohtë. Në qoftë se vetëm shtretër, thjesht Pierce në disa vende me toothpicks.

Lahen zarzavate, zhvishem hudhër dhe pres të gjitha, por jo shumë të imët. Nëse familjet nuk favorizojnë basil, duke përdorur qershie apo gjethe rrushi.

Vendos herbs dhe hudhër në pjesën e poshtme të qese plastike. Mund të përdoret për pjekje qese: ata janë më të fortë.

Top me kastravec. Piper - e zezë dhe e ëmbël - shtrydhje me një thikë, kështu që ai hoqi dorë aromë e tij. Sasi e vogël e tyre me kripë dhe trangujve. Mbylle qese dhe shkundur: përbërësit duhet të jenë të përziera.

Hiq qese në frigorifer për 3-5 orë, por më mirë - gjatë natës.

4. trangujve Quick-kripet me vaj ulliri

kastravec Quick kripet me vaj ulliri
Natalycolodi / Flickr.com

Një tjetër mënyrë e kriposje në paketë. Fuqimisht përtyp këto trangujve janë: uthull dhe vaj të bëjë atë një pak më të butë. Por shijen e perimeve janë të mprehta të vogël me një aciditet të këndshme.

përbërësit

 • 1kg i kastravec;
 • 2 kokat e hudhër;
 • 1 lugë kripe;
 • 1 lugë vaj ulliri;
 • 1 lugë e sheqerit;
 • grumbull kopër.

preparat

Lahen trangujve dhe prerë i ri ass tyre. perimet i madh mund të jetë prerë në qarqe. Vendos trangujve në një paketë, shtoni kripë, sheqer, uthull dhe vaj ulliri.

Të pastër dhe fshij në një rende hudhër. Një çift i karafil prerë me thikë në kohë pjesë e madhe u takuan nga koha në kohë. trangujve Sasi e vogël hudhër dhe kopër copëtuar (apo bimëve të tjera të zgjedhjes suaj).

Tie qese dhe shkundur për përzierje mirë përmbajtjen. Le të trangujve të qëndrojë për gjysmë ore - dhe ju mund të provoni. Por është më mirë për të lënë ata në frigorifer për 2-3 orë.

5. trangujve Quick-kripet me mustardë

kastravecat shpejta malosolonye
kastravecat shpejta malosolonye

Për shkak të uthull dhe mustardë për pickling trangujve në këtë recetë merr vetëm disa orë.

përbërësit

 • 1kg i kastravec;
 • 4 karafil hudhër;
 • 2 lugë kripe;
 • ¼ lugë lugë mustardë;
 • ¼ lugë çaji piper i zi;
 • grumbull kopër.

preparat

trangujve larë, prerë në lagjet dhe vendin në një tas të thellë. Shtoni erëza: uthull, mustardë, piper, kripë, sheqer, kopër copëtuar dhe të integruar në një rende gjobë hudhër.

Të gjitha përzierje mirë, të mbuluar me një pjatë e kastravec dhe për të dërguar në frigorifer. Pas nja dy orësh, këto trangujve kripur mund të hahet.

6. trangujve Superhrustyaschie kripur në ujë mineral

kripur trangujve crunchy në ujë mineral
trangujve kripur në ujë mineral

Një mishërim i kriposje ftohtë. Vetëm në vend të ujit të zakonshëm është marrë si bazë për ujë mineral të gazuara. Me sode kripë shpejt në trangujve, dhe kjo i bën ata superhrustyaschimi.

përbërësit

 • 1kg i kastravec;
 • Pakripur 1 litër ujë mineral me gaz;
 • 2 lugë kripe;
 • 3 karafil hudhër;
 • një bandë e vogël e kopër dhe 1-2 ombrellë dhe bimëve të tjera për shije.

preparat

Tërësisht lani pupyrchatye trangujve të vogla dhe prerë ata me këshilla e të dyja palëve. Peel dhe pllaka të prera hollë e hudhër.

Në fund të një plastike ose qelqi enë kopër dhe pjesë të hudhër vë. Top mbushur fort trangujve dhe sasi e vogël e mbetjeve hudhër. Nëse jeni duke shkuar për të hedhur jashtë trangujve në disa rreshta, interspersed me hudhër dhe herbs secili.

Shpërndajë kripë në ujë mineral dhe i derdhni trangujve. Shëllirë duhet të krejtësisht të mbuluar ato. Cap enë dhe dyqan në frigorifer për 12-15 orë.

QUICK trangujve kripur gatuar në një tenxhere ...

trangujve crunchy shpejt dhe lehtë! Shikojnë dhe të mos harroni recetë turshi trangujve ushqim të shpejtë në një tigan. Shikojnë faqen recetë //povar.ru.

trangujve kripur: recetë e shpejtë pickling trangujve ...

kastravec i kripur erë të freskët, përtypje shijshëm dhe të japin gaz. Sidomos të njohura kripur trangujve të ushqimit të shpejtë. Më shumë informacion në lidhje me trangujve kripura ...

Foto për recetë: kripur kastravecat në recetë e gjyshes
Foto për recetë: kripur kastravecat në recetë e gjyshes

Photo për recetë: Quick trangujve kripur në një kavanoz
Photo për recetë: Quick trangujve kripur në një kavanoz

Foto për recetë: kripur kastravecat (recetë gjyshes)
Foto për recetë: kripur kastravecat (recetë gjyshes)

Photo për recetë: kripur Quick kastravecat
Photo për recetë: kripur Quick kastravecat

Photo për recetë: Crispy kastravecat kripur
Photo për recetë: Crispy kastravecat kripur

Photo për recetë: kastravecat, hudhër dhe kopër
Photo për recetë: kastravecat, hudhër dhe kopër

Foto për recetë: kripur kastravecat-I
Foto për recetë: kripur kastravecat-I

Photo për recetë: gjyshe kripur kastravecat
Photo për recetë: gjyshe kripur kastravecat

Photo për recetë: kastravecat Crispy i kripur në dimër
Photo për recetë: kastravecat Crispy i kripur në dimër

Foto për recetë: kripura kastravecat pa uje me kripe
Foto për recetë: kripura kastravecat pa uje me kripe

Photo për recetë: fllad-kripur domate dhe tranguj (metoda e nxehtë)
Photo për recetë: fllad-kripur domate dhe tranguj (metoda e nxehtë)

Foto për recetë: kripur trangujve në një nxitim
Foto për recetë: kripur trangujve në një nxitim

Photo për recetë: Mama kripur kastravecat
Photo për recetë: Mama kripur kastravecat

Photo për recetë: Quick-kripur trangujve me hudhër dhe kopër, pa uthull
Photo për recetë: Quick-kripur trangujve me hudhër dhe kopër, pa uthull

Photo për recetë: kastravecat kripur në 5 minuta
Photo për recetë: kastravecat kripur në 5 minuta

Foto për recetë: kripur kastravecat me mustardë
Foto për recetë: kripur kastravecat me mustardë

Photo për recetë: kastravec i kripur (svezheprosolnye)
kastravecat, rrënjës rrikë, gjethet rrikë, kopër, hudhër, uji, kripë

Foto për recetë: kripur kastravecat ushqim të shpejtë
Foto për recetë: kripur kastravecat ushqim të shpejtë

Photo për recetë: kripur trangujve në paketë (6 orë)
Photo për recetë: kripur trangujve në paketë (6 orë)

Foto për recetë: kripur kastravecat
Foto për recetë: kripur kastravecat

Photo për recetë: Kastravec kripura (në paketë)
Photo për recetë: Kastravec kripura (në paketë)

Photo për recetë: perime Crispy kripura në paketën
Photo për recetë: perime Crispy kripura në paketën

Në fund të verës, shumë të keni mjaft kohë për të ngrënë për të trangujve të freskëta. Trangujve shumë çfarë të bëjë me ta? Në këtë rast, shpëtimi kriposje trangujve turshi. Quite një grimë të kohës dhe shpenzimeve, dhe do të jetë gati aromatik dhe e shijshme trangujve kripura . Recetë turshi trangujve pickling, ju mund të zgjidhni për shijen tuaj. Ka shumë mënyra se si të gatuaj trangujve kripur, prej trangujve kripur bëni në ujë të ftohtë, ka një recetë për trangujve turshi në ujë të nxehtë. Mund të jenë të përgatitur trangujve kripur në orë, trangujve kripur 2 orë. Ju mund të përgatisë recetë kastravec turshi uthull, rrikë dhe qershi lë trangujve kripur, recetë rrikë pa. Ekziston edhe një recetë për mënyrën se si të bëjnë trangujve kripur metodën e thatë. Fresh kastravec i kripur mund të bëhet në çdo enë apo edhe polietileni pa shtimin e ujit. trangujve kripur në qese gati shumë shpejt. Duke përdorur këtë metodë ju mund të gatuaj trangujve kripur në 15 minuta. Përgatitja e trangujve turshi mbështetet në faktin se prej trangujve janë shumë mirë të thithin kripë dhe një shumëllojshmëri të flavors. Pra, prerë kastravec, kripë e tyre, shtoni kopër copëtuar dhe hudhër, dhe tani e vënë atë në një tas me një kapak ose një qese, dhe dridhen për rreth 10 minuta pas tij në frigorifer më shumë minuta në 10. Kjo është një mënyrë shumë e mirë se si të bëjnë trangujve kripur shpejt dhe zemërim. Shumë më e lehtë për të gatuar në trangujve kripur marinatore. Recetë marinatore për të njëjtën natyrisht, teknologji, paksa të ndryshme. Kutia marinatora trangujve të përcaktuara dhe erëza (hudhër, kopër, lë rrikë, currants, qershi) dhe pour shëllirë nxehtë dhe evakuuar. Pas 10 minutash juaj do të jetë gati trangujve kripura . Fotografitë recetë trangujve turshi në marinatore është një grazhd i mirë. Por versioni klasik si turshi kripur trangujve, ata pour atë me shëllirë. Nga ana tjetër, në varësi të kur ju doni për të marrë të gatshme trangujve kripur, ju duhet të mësoni se si për turshi trangujve kripur ujë të vluar, ose se si të gatuaj trangujve kripur në ujë të ftohtë. Më tej, në parim, të gjithë të njëjtën me: pastër dhe të prerë kastravec, vënë bankat e tyre dhe derdh shëllirë. Nëse nxehtë - kripur trangujve do të jetë gati të nesërmen, nëse të ftohtë - do të duhet të presë 2-3 ditë. Dhe mbani mend, kastravecat më të shijshme të kripura janë ato që ju gatuaj vetë.

Photo për recetë: Sallatë
Photo për recetë: Sallatë "Kalmarovy"

Summer pjekur lëng trangujve vogla-fruited - cornichons. Mishi i tyre i dendur është ideale për marinating dhe kriposje. Nëse doni një të mprehtë, aromë aromë, kastravec turshi mund të jetë në një mënyrë të veçantë për një orë. I ofrojnë receta pa shëllirë - trangujve kripur në një paketë.

trangull i vogël, hudhër, kripë, spec i kuq, trumzë, rozmarinë, bay leaf, kopër, piper, piper i zi

Photo për recetë: perimet fllad-kripur
Photo për recetë: perimet fllad-kripur

Photo për recetë: supë bizelesh me trangujve kripura
Photo për recetë: supë bizelesh me trangujve kripura

Photo për recetë: Kastravec me mollë (turshi dhe i kripur)
Photo për recetë: Kastravec me mollë (turshi dhe i kripur)

Ky kombinim ka tërhequr më pas leximit të një recetë (unë isha duke kërkuar për trangujve kripura). Molla në trangujve janë të interesuar në, dhe të vendosur për të provoni atë. Rezultati shumë. Trangujve janë marrë thjesht amazing! Tani, prej trangujve butë kripura vetmja rrugë. Pastaj marinoj vendosi të mollë. Ne kemi një kombinim të tillë - trangujve, marinuar me mollë - të gjitha lakmuar. Provoni ...

Ajo do të jetë interesante:   për shkak të formë clots në enët e gjakut

kastravec, mollë kosi, hudhër, kopër, gjethe qershi, gjethet, piper pimento, karafil, bay leaf, kripë, sheqer, esenca acetik, tranguj ...

Photo për recetë: Simple turshi ligët
Photo për recetë: Simple turshi ligët

Photo për recetë: sallatë me patate dhe harengë, janë tsoblitski
Photo për recetë: sallatë me patate dhe harengë, janë tsoblitski

Sallatë shumë të pasur, e gjallë dhe e shijshme për menynë e përditshme dhe festë! Patate, harengë, dhe një i freskët, proshutë flavorful këtu mund të jetë shumë i dobishëm ...

patate, harengë m \\ me, proshutë, proshutë, proshutë, mollë, trangujve turshi, tranguj turshi, qepë, sheqer, uthull, uthull molle, kripë, piper, qepë jeshile ...

Photo për recetë: Farm Sallatë
Photo për recetë: Farm Sallatë

Ne kemi marrë ushqime që janë shumë të dua e dhe që shumë shpesh kanë në frigorifer! Chop, llokoçis, shtoni një lugë pak vaj luledielli salcë dhe për të marrë një fshatari sallatë të shijshme me mish pule, patate, tranguj kripur dhe radishes të freskëta! Është e thjeshtë, e shpejtë dhe e shijshme!

patate të ziera, prej trangujve kripura, radishes, qepë purple, zarzavate kopër, borzilok, kripë, piper i zi terren, uthull verë, vaj vegjetal, pule

Photo për recetë: Sallatë me trangujve kripur dhe vezë
Photo për recetë: Sallatë me trangujve kripur dhe vezë

Photo për recetë: pies mish dhe turshi
Photo për recetë: pies mish dhe turshi

trangujve kripur - 7 receta SHKURT gatim në ...

Vjen koha e shumëpritur të korrjes së parë. Tashmë rrepkë pjekur dhe zarzavate, dhe së shpejti, së shpejti ne do të ngazëllojmë dhe të jetë i pari për të trangujve. Dhe unë nuk e di një person i vetëm i cili nuk do të donte trangujve kripur. Sidomos i pari, shumëpritur, crunchy dhe flavorful. Është shquar fakti se përgatitja e tyre merr kohë shumë pak, dhe i kripur ato shumë shpejt. Unë shpresoj se ju jeni në këtë koleksion do të gjeni një recetë të preferuar dhe të ndajnë përshtypjet e tyre në komente.

Dhe në qoftë se ju doni të bela trangujve në dimër, unë rekomandoj receta të shkëlqyera dhe kohë-testuar për trangujve turshi crispy që kam kërkuar në faqen tuaj për të mikut tim të mirë dhe një zonjë të shkëlqyer Margarita

Recetë klasike për trangujve turshi

Le të fillojmë me recetë klasike dhe më të zakonshme për të cilat është i kripur trangujve dhe gjyshet tona. Trangujve mund të jetë si kripë në tenxhere, dhe tenxhere.

kripur trangujve në një paketë

përbërësit:

 • cucumbers - 2 kg
 • Uji - 1,5 (2-x) litra
 • kripë - 2 tbsp. l. 1 litër ujë
 • lë rrush pa fara
 • lë rrikë
 • gjethet qershi
 • kopër (cadra)
 • Hudhër - 4-5 karafil

 1. Trangujve janë larë mirë, të shfaros nga të dy anët e këshilla. Në fund kanaçe 3-litër vënë rrush pa fara gjethe, qershi, rrikë, cadra kopër trangujve dhe të përcaktuara në kavanoz. Të jetë i sigurt për të vënë një karafil pak hudhër.

2. holluar kripë me ujë në një enë të veçantë. 1 litër ujë ne do të duhet 2 tbsp. l. kripë, dhe jar 3-litër nevojë për rreth 1.5 litër ujë me kripë, edhe pse shuma varet nga madhësia e trangujve - më pak se trangujve, e më pak nevojën dhe shëllirë.

3. Plotësoni kastravec shëllirë marra në bankë, të ngushtë kapak jar hekzanoik dhe të lënë gjatë natës në temperaturën e dhomës. jar në mëngjes, ju mund të vënë në frigorifer dhe në mbrëmje tashmë gëzojnë trangujve crunchy kripur.

trangujve kripur recetë të shpejtë të ushqimit në një tigan

Një mundësi e madhe për ata që duan të shpejt turshi trangujve. Nëse kriposje trangujve në mbrëmje, ju mund të shijoni ato në mëngjes tashmë.

Për të shpejt të kriposje trangujve, duhet, së pari, të prerë në të dy anët e këshilla e trangujve, dhe së dyti, pour shëllirë nxehtë trangujve

përbërësit:

 • cucumbers - 1 kg
 • ujë - 1 liter
 • kripë - 2 tbsp. l. 1 litër ujë
 • sheqeri - 1 tbsp. l.
 • lë rrikë
 • kopër (cadra)
 • Hudhër - 6-7 karafil
 • speca të nxehtë
 • piper i zi

 1. Në pjesën e poshtme të tenxhere duhet të përcaktohen me herbs freskëta - rrikë dhe gjethe kopër. Pritini disa pika të speca të nxehtë. Karafil të hudhër prerë në gjysmë, dhe disa prej tyre janë vënë edhe në pjesën e poshtme të pan.

2. Në trangujve zarzavate të përcaktuara (domosdoshmërisht prerë këshilla). Top kopër ngushtë kastravec dhe rrikë dhe pastaj shtoni hudhër. Hidh piper i opsional zi. Nga rruga, kam lexuar në një recetë që prej trangujve janë marrë nga piper i zi butë. Megjithatë, unë patjetër vënë piper dhe trangujve kthehet crispy.

3. Holluar në të nxehtë sheqer zier me ujë dhe kripë, llokoçis deri sa ata janë tretur plotësisht.

4. Kastravec mbushur shëllirë të marra nga lart disa gjethe vënë leafs. Kujdesuni për turshi trangujve gjithçka mbuluar. Pot vënë në një vend të freskët. Pas shëllirë fitilin poshtë, është e dëshirueshme për të lëvizur pan në frigorifer.

kastravecat kripur shpejt

Nëse të ftuarit janë në prag dhe nuk kanë të mjaftueshme snacks - nuk ka problem. Nuk është një recetë e shkëlqyer dhe të lehtë trangujve kripur në një kohë shumë të shkurtër për të kapur deri në ardhjen e mysafirëve. Kjo recetë nuk do të jetë numri i saktë i trangujve janë duke u përgatitur "me sy". Trangujve janë duke u përgatitur pa shëllirë.

përbërësit:

 • kastravecë
 • kripë
 • kopër
 • hudhër
 • djegës të thatë

 1. Imët pres kopër dhe sasi e vogël me pak kripë, në mënyrë që ajo është e lagur dhe të bëhet juicier.

2. Net një karafil pak hudhër.

3. kastravec prerë skajet në të dyja anët.

4. Trangujve prerë në gjysmë, ose në qoftë se keni nevojë për një meze shumë të shpejtë në 4 pjesë. Ne kemi vënë trangujve në një tas.

5. Secila shtresë e kastravec në mënyrë arbitrare sasi e vogël kripë në krye shtrydh kaloi përmes shtypit hudhër dhe do të spërkasë kopër copëtuar. Kështu që të gjitha shtresat bërë pirg e trangujve, kripë spërkatje dhe një spërkatje e hudhër dhe kopër. Me kërkesë të ashpërsisë, ju mund të shtoni chilli grimcuar thatë.

6. Cover tas me një kapak dhe tronditur tërësisht të gjithë përmbajtjen në përzierje mirë të gjithë përbërësit. Shërbyer në të njëjtën kohë, ju mund, por ju mund të mbuluar me letër varaku dhe për të dërguar në frigorifer.

trangujve kripur recetë të shpejtë për 5 minuta në paketën

trangujve turshi në një paketë ka bërë kohët e fundit shumë e popullarizuar për shkak të thjeshtësisë së tij. Ju mund të bëni pa tenxhere ose kavanoza dhe turshi kripur menjëherë në një qese plastike dhe kjo do të kërkojë vetëm 5 minuta.

Ne kemi nevojë për:

 • cucumbers - 1 kg
 • dill - 1 grumbull
 • hudhër - 1 kokë
 • Salt - 1 st. l.
 • sheqer -. 1 lugë.

Të trangujve ishin crispy para kriposje ata rrjep për disa orë në ujë të ftohtë. Dhe në mënyrë që turshi trangujve të shpejtë, të prerë në të dy anët e këshilla

 1. Imët pres kopër, karafil hudhër dhe prerë si ju pëlqen.

2. Ne kemi marrë trangujve nga uji dhe e vunë menjëherë në një qese plastike. Është e dëshirueshme edhe për besueshmërinë vënë një qese në të tjera, në rast rrjedhjen shëllirë.

3. E drejta në trangujve pour kripë, sheqer, kopër copëtuar dhe feta hudhër. Mund të vihet në krye të cadra kopër.

4. Paketa lidhur dhe të tronditur dhe të përzierje të gjithë përbërësit. Done! Ne kemi dërguar një paketë të trangujve në frigorifer për 4-5 orë. Është e dëshirueshme për këtë kohë 1-2 herë për të marrë paketën nga frigorifer dhe dridhen përsëri.

Shpejtë, i përshtatshëm, dhe më e rëndësishmja e shijshme!

trangujve recetë turshi ushqim të shpejtë në kavanoz

Kjo recetë është një nga të preferuarat e mia, unë si atë për thjeshtësinë e saj. Vlim me ujë në një kazan paraprakisht. Në një kavanoz 3-litër në fund vuri lë rrush pa fara, kopër, karafil hudhër. Jar vënë fort prej trangujve, fle 3 tbsp. l. kripëra me rrëshqitje dhe do të mbushin ujë të nxehtë nga kazan. Çdo gjë!

Banka mbyll një najloni apo metalike kapak dhe të lënë të ftohtë gjatë natës. Në mëngjes të vënë një kavanoz turshi në frigorifer dhe në mbrëmje shijojnë rostiçeri shijshme.

trangujve kripet me hudhër dhe bimëve të ushqimit të shpejtë

Një tjetër recetë turshi shpejtë trangujve me disa sekrete të gatimit. Watch video dhe të kuptojnë çdo gjë.

Unë uroj që ju të gëzojnë një shijshme turshi kripur që ju gatuaj vetë. Mos harroni se vera është i shpejtë, gëzojnë paraqet verore.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *