SI Piqem Carb

Author: | 2018/08/28

Karbonat - një butë, gjithë copë pjekur e mish derri. Ajo mund të përdoret si në të nxehtë dhe në të ftohtë (presje në feta në peta). Nga karbonat sanduiçe ftohtë fituara shkëlqyer, hot - është e përshtatshme të përkryer për enët patate.

Në disa vende, karbonat - një delikatesë e vërtetë që të ngarkuar për të përgatitur vetëm gatuan më të mira.

recipes shtëpi për karbonat derri në furrë

përbërësitnumër
derri fileto -2 kg
vaj ulliri -6-7 lugë
mustardë "ishull" -50 g
kripë jodizuar -50 g
përzierje e piper -shijes
lëng limoni -75 ml
gjethe dafine (terren) -2 pinches
aroma për derri -shijes
Ora Përgatitja: 60 minuta Kalori në 100 gram: 204 kcal

Recetë e përcaktuara më poshtë, ne do të ju prezantoj me mënyrën tradicionale të gatimit karbonat lëng derri në shtëpi, e cila mund të trajtojë çdo zonjë.

Si për të përgatitur karbonat derri te në furrë:

  1. Përgatitja e mishit. Për një fillim ajo duhet të lahet, dhe pastaj tërësisht thatë duke përdorur peshqir disponueshme kuzhine;
   të përgatitur mish
  2. Përgatitja e një marinadë për mish: në një Kupa përzierje mustardë me një përzierje e speca, fletë gji terren dhe erëza të preferuara për mish derri. Në një tjetër Kupa përzierje vaj ulliri, lëng limoni dhe një sasi të vogël të kripës. Pastaj lidheni përmbajtjen e dy gota në një;
  3. Bëni mish obsushennom në prerje të vogla - kjo është e nevojshme në mënyrë që të derrit mirë ngjyhet në marinadë. Pastaj obmazhte përgatitur mish i gatuar marinadë, duke u përpjekur për të fshij atë tërësisht. Set mënjanë për 2-3 orë mishit marinadë;
   spërkat me piper
  4. Marinuar fetë fileto mishi derri, pas përfundimit të afatit për pickling, kravatë të shtrënguar spango saj litar dhe vendin në një fletë pjekje për pjekje (para-shkrirë);
   mish kravatë
  5. Vendi fletë pjekje në nivelin e mesëm në preheated në 190Me furrë për 50-60 minuta;
  6. Në fund të kohës së caktuar, hiqni pan nga furrë, të zhvendoset e mishit në një pjatë të bukur, të lirë nga spango dhe për të shërbyer.
Ajo do të jetë interesante:   Nga ajo D Panthenol vaj të parfumuar

Celebrities atëherë dhe tani
reklamë
Foto Galeria e famshëm atëherë ...
Stanton Daily
Shiko Tani

Pjekur varaku karbonat derrit ne furre

karbonat derrit, pjekur në një petë, një shumë lëng, tender dhe e shijshme. Kjo lejon petë të mishit gjatë pjekjes mbeten me lëng dhe jo overdried.

Baked karbonat presje në feta në feta hollë, ajo mund të përdoret në vend të salcice (e cila nuk është vetëm e shijshme, por edhe shumë më e dobishme), dhe në formë të ngurtë, kjo gjellë do të jetë shumë e dobishme për të parë në tryezë festive, duke e lënë të kënaqur të gjithë ata që përpiqen atë.

komponentëve:

 • derri fileto (karbonat) - 1.5 kg;
 • kripe;
 • spice mix "Për mish", - 20 g;
  hudhër - 1 koka;
 • vaj ulliri - 2-3 tbsp;.
 • kuq djegës - 1 tsp

Ora gatim: 3 orë.

Vlera për 100 g: 205 kcal.

Përgatitja:

 1. Derri fileto lahet, thahet lagështi dhe rrip të filmit dhe yndyrë të tepërt, nëse është i pranishëm;
 2. Kreu i hudhër, të pastër, të prerë çdo karafil gjati në dy pjesë;
 3. derri Nashpiguyte në të gjitha anët e përgatitur me hudhër, fshij me vaj ulliri, kripë, piper të kuq dhe përzierje "për mish," erëza;
 4. Leave mish për 2 orë - le promarinuetsya;
 5. përfundojë më tej marinuar mishit në shtresë të dyfishtë të nxjerr në pah, të vënë në një pjatë pjekje dhe piqem në furrë në 200C për 45-50 minuta;
 6. Pushimi Ispechonnoe mish të ftohtë direkt në petë dhe pastaj, butësisht zgjerimin e petë, të zhvendoset karbonat derrit në pjatë dhe do të shërbejë.

byrek limon

Gatim mish në mëngë

Mish derri ka shije të shkëlqyer, por siç ndodh shpesh mjaft yndyrë, është e rekomandueshme të mos skuqura, dhe piqem. Ajo është e mirë për të piqem derri në një mëngë të kuzhinës, si në këtë rast, mishi është përgatitur tërësisht pa yndyrë, dhe kështu ajo do të vazhdojë e shkollës, dhe përveç kësaj - dietë.

Ajo do të jetë interesante:   Si për të rinovuar iPhone 4 AT

Përveç kësaj, nuk mund të dështojë për të kënaqur, dhe fakti se pas gatimit të tillë, ju nuk do të duhet për të larë furrë pjekje dhe vegla të tjera të kuzhinës - ju vetëm hedhin mëngë dhe e gjithë kjo do të përfundojë shqetësimet tuaja.

Përbërësit e nevojshme:

 • derri e varfër pa kockave - 2 kg;
 • bay leaf - 3 njësi;.
 • kripe;
 • tokë allspice;
 • pluhur djegës;
 • kerri - 20 g;
 • hidhet-suneli - 5 g

Ora gatim: 1 hr.

Vlera për 100 g: 206 kcal.

Recetë për karbonat derrit në mëngë në një furrë në hapa:

 1. Larë dhe obsushennuyu derri fshij në të gjitha anët me kripë, piper (këndshëm, chilli), dhe kerri erëz Khmeli suneli;
 2. Vendin copë kalitur e mishit të derrit në mëngë për pjekje, të vënë disa gjethe gji dhe lidhë mëngë në të dyja anët. sleeves Top bëjë një ndërprerje disa ose punctures - është e nevojshme për të siguruar që në procesin e pjekjes së sleeves avull jashtë të nxehtë;
 3. Vendi mëngë në një pjatë të trashë-mur pjekje dhe ta dërgojnë atë për 60 minuta në një preheated 200furrë C;
 4. Në fund të kohës së caktuar, hiqni formën nga furrë, paketë të prerë me kujdes (me kujdes, sepse ajo do të dalë avull shumë të nxehtë!), Hiq karbonat pjekur, prerë ata në copa të vogla dhe për të shërbyer. Kjo pjatë shkon mirë me perime të freskëta dhe enët anë patate.

Nëse ju doni të gatuaj karbonat derri kishte një kore shijshme të artë dhe shënime pikante shije, para pjekje në furrë, përveç bimëve themelore dhe erëza, fshij e mishit me një përzierje e mjaltë dhe mustardë (1: 1).

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *