AS chip Përmbledhje në 5 KG

Author: | 2018/08/22

Ekspertët tregojnë se si të shpejt dhe painlessly të shpëtoj të superioritetit të Vitit të Ri

Mos kini frikë shumë, duke parë një numër të madh në shkallë.
Mos kini frikë shumë, duke parë një numër të madh në shkallë.

Pas festave të Krishtlindjeve, shumica e njerëzve, dhe sidomos - gratë me tmerr shikon reflektimin e tij në pasqyrë: a festë bujare kurrë të ketë pasoja për figurën. Bollëku i ushqimeve yndyrore dhe djegëse, salads me majonezë, ëmbëlsirat dhe kënaqësitë e tjera të kuzhinës janë gjithmonë të mbushura me mbipeshë. Por mos e humbni shpresën: nutritionists insistojë që të kthejë formën e vjetër mund të jetë vetëm një javë! Në fund të fundit, në fakt, një ditë në njerëzit (medium ndërtuar) mund të depozitohen jo më shumë se 150 gram yndyrë "të pastër". Kështu, për 10 ditë gastronomike "qejf" mund të fitojë rreth 1.5 kg yndyrë. Pse shkallët zhvendosur nga sa më shumë sa më shumë ndarje, ishte i befasuar për të ju pyes. Kjo për shkak se përveç yndyrë trupit bllokuar lëngshme tepërt dhe tretet dobët ushqim. Si rezultat, "avantazh" mund të përbëjë sa më shumë si 5-7 kg. Si të shpejt dhe painlessly të shpëtoj prej tyre, ai i tha na dietës, një anëtar i Shoqatës së nutritionists Ukraina Oksana Skitalinskaya.

pini më shumë

Ajo ishte uji i zakonshëm stimulon veshkat dhe përshpejton eliminimin e toksinave. Sasia e nevojshme e lëngshme për ju mund të llogaritur, në bazë të skemës: 30 ml për 1 kg ideal personi peshës trupore. Të jetë i sigurt për të pirë një gotë me ujë të pastër akoma me stomak bosh menjëherë pas zgjimit. Në mënyrë ideale, në qoftë se intervali në mes të marrjes së ujit dhe mëngjes do të jetë së paku gjysmë ore. Uji duhet të jetë e ngrohtë (mbi temperaturën e dhomës), mund të shtohet në atë dy ose tre pika lëng limoni: ajo do të zgjoheni traktin gastrointestinal dhe përmirëson tretjen.

E pijeve gjatë ditës duhet të preferojnë bimeve dhe teas shumë të forta. Për shembull, infuzion e majdanoz ose kamomil mund të ndihmojë të shpëtoj nga ënjtje, dhe natyrore fletë çaji jeshil pa sheqer do të ketë një efekt tonik në sistemin e tretjes.

2 ditë - NO kalori BOLSHE1200

Një kthim në ish peshë do të marrë rreth të njëjtën kohë si ju të fituar peshë ekstra. Kështu, në qoftë se një belly festë zgjati një javë, pastaj të shpëtoj nga naedennogo punë jashtë orarit do të jetë një javë. Megjithatë, vetëm në qoftë se të përjashtuar nga dietë do të jetë ushqim të lartë kalori, njerëzit do të lëvizin më shumë, dhe në mënyrë ideale - do të jenë të angazhuar në sport.

Më e rëndësishmja - nuk do të rrimë në një dietë të ngurtë, por paralajmëron për stresin e trupit, dhe jo vetëm që nuk ndihmon për të humbur peshë, dhe madje, në të kundërtën, e bëjnë atë për të grumbulluar yndyrë. Si rezultat, palët do të jetë e shijshme, dhe muskujt fillojnë të dobësohet dhe epem. Për lloj ka ndodhur dhe dialed kilogram shkuar ende, vetëm për të rregulluar dietën tuaj është e nevojshme. Instaloni dietë tre herë me pjesë të vogla dhe plotësisht të shpëtoj të snacks.

Brenda dy ditëve, ju mund të hani në mënyrë të tillë që përmbajtja totale kalorike e menu nuk i kalon 1000-1200 kalori. Në asnjë rast nuk do të ngarkesës deri në natën: vakt e fundit duhet të jetë 2-3 orë para gjumit. Nëse jeni të shqetësuar në lidhje me në shtrat ndjenja uritur, pini një gotë të ulët-yndyrë kos ose kos.

Tabu për sheqer dhe një minimum prej kripe

Hapi i ardhshëm në rrugën për marrjen e shpëtoj kilogram - dietë përgatitje. Para së gjithash, e përjashton atë nga ushqime dhe pije që përmbajnë sheqer. Kjo pijet e gazuara, lëngje të paketuara dhe të gjitha ëmbëlsirat. Të heqë dorë skuqur ushqim, vaj dhe erëza, dhe më shumë - nga mielli i bardhë (ëmbëltore dhe produkte buke). Ajo duhet të zvogëlojë futje kripë në minimum - ajo do të ndihmojë nxjerr të lëngjeve të tepërta. Mundohuni të mos për të ngrënë fruta, duke shkaktuar trazira në zorrë - fruta të ëmbël të thata dhe banane papjekur. Perime, të kufizojë ata që kontribuojnë në formimin e gazit dhe bloating (lulelakër, fasule dhe kështu me radhë. D.). Në kthim, të përfshijë në dietë e ushqimeve proteinike të ulët-yndyrë: peshk ideal bardhë dhe mish diete (Turqi, pule). Si një pjatë e dytë të përshtaten perime të ziera. Gjithashtu përfshihen në menynë e produkteve të ulët-yndyrë qumështit, Stews dhe supave, perime të freskëta dhe fruta të thartë-ëmbël.

Në mes duke u shpëtoj prej kalorive shtesë është shumë i dobishëm për të ligët në lakër turshi. Së pari, për shkak të përmbajtjes fibër është si një fshesë me korrent, "mbledh" të gjitha substancave të dëmshme. Së dyti, ajo është e pasur me acid laktik të nevojshme për të rivendosur sistemin e zorrëve imunitar, dhe vitaminë C, të cilat ndihmojnë të përballojë të ftohtë të dimrit.

RREGULLAT e shkarkimit

ditë agjërimi do të ndihmojë të hequr qafe të lëngjeve të tepërta që ka akumuluar në indet shkak të enët kripura dhe djegëse. Gjithashtu shkarkimit tregon mbetjet e ushqimit patrazuar nga zorrë të ulët: një dietë të paekuilibruar me proteina të tepërta, qumësht i thartuar dhe mungesa e ushqimeve bimore të freskëta e kombinuar me një mënyrë jetese i ulur gjatë festave ndihmoi për "stanjacion". Agjërimi ditë për të sjellë përfitime shëndetësore, ata duhet të kryhet rregullisht 1-2 herë në javë. Kujdes për shkarkim është e nevojshme për t'iu qasur njerëzit me sëmundje kronike, sidomos me gastrit ose sëmundje peptike, si dhe një tendencë për alergji. Në këtë rast është më mirë që të konsultoheni me mjekun tuaj dhe të bëjë një menu të personalizuar për shkarkim.

Të gjithë të tjerët mund të bëjë një shkarkesë, të tilla si orizi. Para se të shkojnë në shtrat, thith 300 gram oriz, larë drithëra mëngjes, të mbuluar me ujë dhe kuzhinier deri tenderit. Më e rëndësishmja - nuk shtoni kripë, vaj ose ndonjë erëza të tjera. Gatshme qull ndarjen në 6 pjesë dhe hani atë në intervale të rregullta. Jetë i sigurt për këtë ditë pini shumë ujë të pastër jo-gazuara: të paktën 1,5-2 litra. Shkarkimit në gjizë dhe kos do të përshpejtojë metabolizmin dhe të njom e kalciumit dhe ndihmon për të humbur peshë. Duhet gjizë 600g 2-5% yndyrë dhe 1 L e 1% kos. Ndani djathë në 6 pjesë të barabarta dhe të hani çdo 2 orë me një gotë kefir.

Memo hollim

A nuk e bëjnë ndryshime të papritura në dietë (p.sh., uria pas lakmi): kjo është një stres të fortë për të trupit, e cila mund të çojë në rezultate të papritura. Edhe për-ditë shkarkimit është e nevojshme për të përgatitur: 2-3 ditë të heqin dorë yndyrore, ushqime me sheqer dhe i kripur, pak të reduktuar racione.

A nuk abuzojnë shkarkim ditë. Optimum shkarkimin Kohëzgjatja - 1-2 ditë, maksimumi - 3. Në qoftë se ju mbani një fuqi të tillë për një periudhë më të gjatë në trup mund të shkaktojë një mungesë të ushqyesve jetike.

Harrojeni për "magjia" pilula dietë. Ata zakonisht kanë shumë efekte anësore, shumë prej tyre nuk janë studiuar dhe nuk janë miratuar.

Një herë në javë (por jo shpesh) mund të shkojnë në banjë ose sauna: së bashku me pastaj largon toksina. Vetëm mos pini atë pije të ëmbël, birrë dhe frymëra të tjera: Këto pije do të shtojë kalori. Preferojnë TEAS bimor, hips supë, lëng Berry, ujë të zakonshëm.

Nëse ju nuk e ushtrojnë, atëherë të paktën të bëjë ushtrime në mëngjes, ju ecin për të paktën 2 orë në ditë, ose konkurrojnë për të paktën 40 minuta.

Flini të paktën 8 orë: njerëzit të humbasin peshë vetëm në ëndërr.

Minus 5 kg për një javë - kjo është e lehtë! SEKRETET Share Anita coi ...

"Tha Burri im për mua, ju në pasqyrë duke kërkuar në?"

- Unë jam një luftë 16 vjet me peshë. Në vitin e 90-të, kur në lidhje me të ushqyerit askush nuk dinte pothuajse asgjë në tryezë ishin dumplings, pies, ushqim Korean djegëse. Megjithatë, unë kam lindur, dhe për të gjithë shtëpisë veten dhe të harruar. Unë rrëfej, për mua kjo ishte, si me shumë. Shumë i çrregullt, i veshur me një platformë, por fëmijët në mënyrë që, të gjithë të pastër, bashkëshorti në mënyrë, dhe ajo disi ... Dhe kam kuptuar se burri i saj ishte në punë filloi të zgjatem. Dhe e pyeti një pyetje të drejtpërdrejtë, sepse intuita e grave është një i fuqishëm, çfarë po ndodh? Unë jam mirënjohës për atë deri më tani, ai i tha të vërtetën: ju jeni në pasqyrë dukej? Sigurisht, unë u mërzitur, ofenduar. Unë isha i tronditur vetëm. I bërtiti për miqtë e saj, nëna e saj. Dërgo skandaleve të shpeshta, dhe e pyeta një pyetje: Ju thatë se shpirti është gjëja kryesore në një njeri, çfarë ka ndodhur? Si rezultat i kësaj, diskutimet kanë çuar në faktin se ai dha mua si një njeri i paqes perceptuar, por një ndjenjë e natyrshme fiziologjike u mungon. Pastaj e kuptova se kjo është serioze dhe askush më shumë se unë, nuk është një asistent - gjithçka mund të shkatërrohet. Dhe nga kjo tearjerker mjerueshme fillova procesin tim të rrugës për të dashurit e tij.

Ajo do të jetë interesante:   SIMPTOMAT LARYNGOTRACHEITIS dhe trajtimi në të rriturit

Së pari unë hëngra Herbalife, u përpoq tableta Thai, nga të cilat të ndaluar për të ngrënë dhe fle ... Dhe pesha mbrapa. Unë shkova me një shumë, dietë, sportive, myostimulation. Por unë mendoj se për aq kohë sa njeriu vetë mund të merrni rezultate, nuk do të shkojnë nën thikë. E keqe është historia e një personi të shëndetshëm. Sidomos tani teknologjia kishte shkuar larg, ka shumë për të zgjedhur nga. Gjëja kryesore - për të filluar. Atëherë nuk kishte asgjë, kishte për të shkuar nëpër çdo gjë. Dhe unë kam një kushtetutë të tillë - kur unë isha ftuar për të luajtur në një regjisor i filmit në rolin e shëndoshet, unë jam tre javë do të tipit peshë. Sa për throw - Unë kam një betejë të vazhdueshme për çdo 100 gram.

Minus 5 kg për 7 ditë

Tani ndihem shumë mirë dhe në shtëpi dhe në punë. I ndërmori për të shkruar një libër në lidhje me humbje peshe, sepse çdo fjalë liruar njeriun popullore, perceptohet si një ilaç. Ka pasur raste kur edicioni i verdhë ka shkruar në lidhje me një aktore humbje peshe nga një krimb. Një javë më vonë, një vajzë që jetojnë në periferi hëngri një krimb toke dhe ishte në kujdesin intensiv. Unë nuk dua të jap këshilla të tmerrshme ose përgjegjës për jetën tuaj.

Por unë japin këshilla të mira. Për një javë, ju mund të sigurtë të humbni 5 kg. 3 kg - kjo është një lëng, është e nevojshme për të shpëtoj prej tij. mbetur 2 do të jetë merita juaj.

Para 3 kg, ju mund të rivendosur mënyrë të lehtë. 3 ditë marrin 15 grejpfrut dhe 15 vezë, ndarë ato në 3 pjesë. Një pjesë e - kjo është fuqia e një ditë. 5 grejpfrut, preferueshem portokalli, qëruar dhe plenochek fine, duke lënë feta vetëm kokrra. Merrni 5 vezë, vlim e tyre për 15 minuta, përqendrimi proteina është maksimalisht. Clean testikujt, hiqni verdhë veze.

Për shembull, unë e ha mëngjesin në 11 1 proteina e vezës. Një orë më vonë, unë e ha një grejpfrut ëmbël. Një orë më vonë - përsëri proteina. Një orë më vonë - grejpfrut. Siç rezulton 10 mënyra për ushqim. Por nëse Bohemians merr deri në ora 10:00, në 11, ajo ka mëngjes. Në qoftë se ju merrni deri në 6 dhe të ha mëngjes në 7, atëherë ju filloni me një 7.

Kjo është një ushqim i mrekullueshëm për shkak se sistemi juaj imunitar është duke përjetuar lëvizje: ju begenis për të ushqyer atë Vitaminka.

Dhe ne duhet të pini shumë lëngje. Por ujë të freskët. Kafe, çaj, lëng - kjo është ushqim, papastërti, ujë të pastër nuk është atje. Një organ duhet të jetë replenished aksioneve të ujit të pastër. Është e dëshirueshme që të gjitha ushqimet përfundoi para 8 pm. Nëse 6 përfunduar tashmë, kap vetëm pak ujë dhe të pini nga kjo kupë, dhe ndjenja e urisë do të shkojnë larg. Kështu që ne hamë për tri ditë.

Ju pyesni: dhe në qoftë se unë të vdes nga humbja e energjisë? Merrni kipyatochek, shtoni një lugë çaji mjaltë dhe hedhin disa feta limoni. Qese çaji nuk është e nevojshme. Pini këtë, në qoftë se ju mendoni se energjia zvogëlohet. Agjenti im shtyp gjithmonë tallën me atë që bëj unë. Por vetëm një javë më parë, ajo vendosi për të filluar këtë dietë. Pikërisht tre ditë më vonë ajo ka humbur peshë nga 3 kg.

Thuaj vetes: Unë mund të

Gjëja kryesore në humbje peshe - motivi i vërtetë që ju të vërtetë kujdeset. E dyta - gëzimi i arritjeve të tyre.

Vendosur një objektiv dhe për të kuptuar motivin se si të ndershëm. I shembur familjen. Kjo ishte një motiv i fuqishëm për të marrë mbi vete. Sepse unë e dua këtë njeri, unë dua të jetoj me të dhe më shumë. Nëse ju dëshironi të bëhet një yll, një artist, por personi i vetëm i bukur mobile, por me të vërtetë duan, pastaj të ngrihet dhe të bëjë atë. Nëse ju mendoni se ju nuk mund të bëjë të paktën diçka! Dy herë zgjedh - e tretë kthehet.

Përveç kësaj, ne të gjithë gëzohemi, duke arritur rezultate të mira. Kur ne e dimë se dikush ka ndihmuar nënën e saj në buzëqeshje mëngjes, sapo shkoi në dyqan - familja është e lumtur. Gjithkush e kupton se çfarë është një gëzim. Pra, është me peshë të humbur. Peshojnë veten çdo ditë, në mëngjes në një stomak bosh, dhe regjistroni rezultatet. Kur ti e kupton se 1-3-5 kilogram fituar - kjo është një gëzim i tillë! Dhe njeriu vetë nga fitoret e tij e bën atë më të fortë dhe të sigurt.

Anita Tsoi nuk tregoi vetëm për dietën e tyre, por gjithashtu iu përgjigj pyetjeve nga lexuesit tanë. Video incizim dhe kërkimit të plotë-text në bisedë e konferencës.

AS për javën dhe pa një dietë për të humbur 5 -7 "Holiday" KGS ...

Një situatë ku shumë nevojë postroynet 3 ditë para një ngjarje të rëndësishme, të jetë i njohur për shumicën e anëtarëve të seksit më të drejtë. Megjithatë, shumë janë të uritur, pini një pastrues dhe diuretik, dhe hyri në dhomë me avull dhe kështu me radhë. D. Por në fund pastaj të ndjehen të dobët dhe i trullosur, dhe kafshatën e parë e ushqimit ose një gllënjkë të alkoolit në këto ngjarje të pritura shumë shkaktuar vjellje tmerrshme. Pra, se sa shpejt humbasin peshë nga 5 kg në 3 ditë dhe do të respektoni urdhërimin e fuqisë dhe energjisë? A është e mundur?

humbje peshe shpejtë
humbje peshe efektive

Mbrapsht në përmbajtjen

Rregullat e përgjithshme për humbje peshe shpejtë

Ka një numër të madh të dietat që rekomandojnë se si të shpejt të humbur peshë nga 5 kg. Me ndihmën e tyre, me të vërtetë të shpejtë, ju mund të shpëtoj prej 2-5 kg ​​në 3 ditë, me kusht që këto të bëjnë kilogramë shtesë. Por në pyetjen se si për të humbur peshë nga 5 kg, dhe zgjedhje dietë për këtë qëllim duhet të trajtohen me urtësi, në mënyrë që të mos dëmtojë trupin. Zgjedhja e metodës që do të jetë më e përshtatshme për ju të humbni peshë nga 5 kg ekstreme, duhet të jenë të njohur me disa kufizime.

Rregullat që domosdoshmërisht të merrni dobitë maksimale dhe minimale dëm.

 1. Prania e peshë të tepërt, përndryshe asgjë nuk sipërmarrje e mirë për të humbur peshë nuk do të funksionojë.
 2. Pesha humbje duhet të jetë gradual, edhe në qoftë se ju duhet të shpejt dhe në mënyrë efektive të humbni peshë, sepse trupi ka nevojë për kohë për të përshtatur për të shmangur stresin.
 3. Shmangni dështime, motivues veten dhe të kthehet vëmendjen tuaj për gjëra interesante që do të mbajnë tundimit për të ngrënë diçka.
 4. Shumë i rëndësishëm në çdo dietë, dhe edhe më shumë në rast emergjence, me hyrjen e duhur dhe dalje nga ajo.
 5. Ju nuk mund të ulen në një dietë ekstreme me një prirje në depresion, prania e diabetit, sëmundjeve të ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve kardiovaskulare.
 6. Për të arritur efektin maksimal, dietë duhet të kombinohet me vrapim apo kardio.
 7. Ajo do të jetë mirë për të shkuar dhe të shohin në dietë gjatë banjë ose sauna, e cila gjithashtu kontribuojnë në humbje peshe aktive.

njohur mirë me secilin nga teknikat, ju intuitive do të zgjedhin dietë më të përshtatshme për ju. Nëse problemi akut, si për të humbur peshë në tre ditë, ju do të jetë e dobishme:

 • shkarkim monodiet;
 • dietë për lëngje;
 • qumësht dhe çaj jeshil;
 • hikërror dhe çaj jeshil.

Në këtë dietë pesë-ditore - më optimale. Humb peshë për 5 ditë në 5 kg mjaft e mundur, dhe ku opsionalisht shterin vetvete kufizime strikte. Me këtë dietë 5 kg për 5 ditë do të jetë shumë i dobishëm për këdo që dëshiron për të vënë veten në formën e duhur pas festat pushime. Thelbin e saj - thyer nga ditët e ushqimit. Dita e ulur vetëm në mish, ditën - të perimeve në ditë - në fruta, ditën - në kullosa dhe ditë - kefir. Gjëja kryesore këtu - nuk përzierje produkte të ndryshme në menynë e përditshme, dhe të përmbahen në rend.

Ajo do të jetë interesante:   GPA ÇFARË ËSHTË NË SHKOLLË

Këshilla se si për të humbur peshë në 2 ditë nga 5 kg, mund të gjenden në shumë blogs tregojnë yjet. njerëzit Visitor argumentojnë se shpesh e përdorin dieta të tilla të shpejta. Ushqimi për humbje peshe prej 5 kg do të ndihmojë për të balancuar zorrët dhe për të hequr disa nga kilogramë urryer.

Një rezultat i jashtëzakonshëm jep dietë e mëposhtme: për mëngjes - çaj të gjelbër dhe sallatë perimesh; për drekë - pule me një sasi të vogël fasule; Darka - një gotë me ujë + 1 lugë .. mjaltë dhe të njëjtën sasi e lëng limoni.

Mbrapsht në përmbajtjen

mënyrë efektive për të humbur peshë në 3 ditë

Ne duhet të kujtojmë se të shpejtë dietë humbje peshe për 3 ditë deri në 5 kg janë të ndaluara për ata që kanë probleme me stomak, mëlçisë, pankreasit, presionin e gjakut. Gjithashtu dietat janë të kundërindikuar gjatë shtatzënisë. Përveç kësaj, është e rëndësishme që të njohin faktin se për të humbur peshë në 3 ditë mund të shpëtoj vetëm i ujit të tepërt dhe slagging të trupit dhe për të hequr dhjamin, do të marrë më shumë kohë. Prandaj shprehin dietë - një metodë apo vetëm për raste urgjente ose për pastrimin periodik të trupit.

Në qoftë se ju të përballet me qëllimin për të humbur peshë, të mbajë një të shëndetshme, të mrekullueshme të përshtatshme shkarkimit mono-dietë. Ajo është e bazuar në faktin se për 3 ditë veç e veç hani vetëm ushqime të caktuara (viçi, peshk, hikërror, oriz, kos, perime, fruta). Cilat ushqime për të zgjedhur, ju mund të vendosë për veten tuaj duke fshirë nga lista e patate, rrush dhe banane për shkak të përmbajtjes së tyre të lartë kalori.

E vetmja gjë e rëndësishme e gjithë ditën nuk është vetëm një produkt. Për shembull: Dita 1 - fileto pule me erëza dhe kripë, 2 ND - trangujve, të tretë - të ulët-yndyrë kos. Duke përdorur një pushtet të tillë ndarje, për 3 ditë në mesatare mund të humbasë në shtëpi për 5 kg.

Një tjetër metodë efektive - një agjërimi një ditë. Por ne duhet të kujtojmë se çdo privim - është e vështirë për trupin, dhe rregulli bazë me të - kjo është përgatitja e drejtë dhe prodhimi saktë.

Duhur uria një ditë.

ditësjellje të hahet
Dita 1 - përgatitje.Në të njëjtën kohë, ne jemi të përgatitur trupin për uria, shkarkimit dhe liruar atë nga toksina dhe stagnimit. Për ta bërë këtë, të lënë menu ziera vetëm ose pjekur perime, çaj të gjelbër dhe TEAS bimor.
Dita 2 - direkt uria.Është e vlefshme vetëm pini ujë të pastër jo-gazuara. Në këtë ditë, është e nevojshme të pini 3 deri në 4 litra.
3 ditë - jashtë.Per ditën e agjërimit, stomaku është reduktuar në vëllim, pesha është reduktuar. Megjithatë, ajo do të jetë dita e tretë për të ngrënë, gjithashtu, të ziera vetëm ose perime dhe fruta pjekur. Pastaj ju mund të shkoni përsëri në rregullt dietë, të ekuilibruar.

Një shumë të vetme agjërimi një ditë (me hyrje të saktë dhe të daljes prej saj) do të humbasin 3 deri në 5 kg, përsëritjen e procedurës çdo muaj, ju do të jetë në gjendje për të pastruar trupin dhe për të stabilizuar peshën.

Mbrapsht në përmbajtjen

Spastrim Express e trupit

Dietë, humbje peshe dhe madje edhe metoda më e shpejtë - kjo nuk është vetëm ushtrim të prekshme fizike për të gjithë trupin, por edhe një stres të madh për një gjendje mendore. Prandaj, për shumë është padyshim humbur peshë kthehet në një mision të pamundur. Në këtë drejtim, shpesh vajzat shpesh janë të interesuar në pyetjen, se si për të humbur peshë për 1 ditë në 5 kg në shtëpi, jo ulur në një dietë. Në këtë rast, zgjidhja është një spastrim të plotë të traktit gastrointestinal, dhe sekretim i lëngjeve të tepërta.

Metoda të tilla humbje e parë peshe ekstreme është dy herë një pritje ditë laxatives. Ata janë marrë menjëherë pas një sy gjumë gjatë drekës. Në këtë rast, gjithashtu përmban mjetet me një efekt laksativ për çdo orë të ditës nëpër duhet të pini rreth 2 gota ujë të pastër apo jo-gazuara hollim çaj.

Një tjetër mënyrë efektive për të humbur peshë në një ditë për 5 kg - dehidratim përdorimin e drogës diuretik dhe infusions bimor. Si rezultat i dehidrimit të pjesshëm, asgjësimin e 5 kilogram gjithashtu mjaft e mundshme. Megjithatë, ne duhet të kujtojmë se në një peshë të tillë "humbje peshe" hedhur mbrapa pothuajse menjëherë, ai ka vetëm diçka për të pirë apo ngrënë.

Prandaj, efikasitet të lartë në luftën-ditore me peshë të jep vetëm një qasje gjithëpërfshirëse. Ai përfshin një refuzimi absolut të ushqimit dhe lëngjeve, përdorimin e laxatives dhe diuretike dhe vizita e detyrueshme dy orësh në një banjë ose sauna për të rritur rritjen e djersitje. Rezultatet e kësaj metode do të lë përshtypje: në peshore për të parë peshën hedhja deri në 5 kg, dhe në pasqyrë në vend të urryer stomak shtypit ribërë.

Megjithatë, kjo qasje për humbje peshe në ditë mund të përdoret vetëm në rast shëndet të përsosur. Megjithatë, në këtë rast për një efekt mbresëlënëse do të duhet të paguajnë një humor të keq, çehre të sëmurë, si dhe kilogram të shpejtë të kthimit gjatë tranzicionit në një dietë normale.

Se trupi ka qenë gjithmonë të pakta dhe të arsyeshme, dhe tonin e muskujve, ia vlen të shqyrtuar dietën tuaj krejtësisht. Ruajtja dietë të shëndetshme të ekuilibruar dhe aktivitetit fizik, dhe të kontribuojnë në zvogëlimin e peshës dhe përmirësimin e shëndetit, si dhe rritjen e jetëgjatësisë në përgjithësi.

Udhëzime se si për të humbur peshë në një javë për 5 kg Si mund të humbni peshë nga 4 kg për 4 ditë? Shqyrtimi nga mënyrat më të mira për të humbur peshë me 3 kg për 3 ditë sigurt dhe të shpejtë: si për të humbur peshë nga 10 kg për 2 javë

Si për të humbur peshë gjatë javës nga 5 kg, pa ndjenjën e urisë të vazhdueshëm

Ndoshta, nuk ka grua që nuk ëndërrojnë - për të humbur peshë me 5 kg apo të humbasë të paktën një kile për të hequr qafe nga ndjenja e fajit për copë ngrënë tortë me çokollatë ...

Ajo rezulton, ajo nuk është aq e vështirë për të humbur një kilogram pak në qoftë se ju dëshironi! Sidomos në qoftë se ju keni një motivim të mirë - për shembull, miku juaj kthehet nga një udhëtim pune, dhe ju dëshironi të humbni peshë nga 5 kg për 7 ditë, dhe papritur atë me figurën e saj të pakta, ose në qoftë se ju keni rezervuar bileta në Hawaii dhe duan të duken magjepsëse në plazh.

ajo ka humbur 5 kg në një javë

Ju me siguri do të ketë sukses, dhe do të jetë në gjendje për të humbur peshë në një javë për 5 kg, në qoftë se ju mbani mend se çfarë ju dëshironi të humbni peshë, dhe unë e kuptoj se muffins, që ju shihni në banak në furrë, jo grupi i fundit në botë! Nëse ju doni të shpejt të humbni peshë dhe të ndjehen mirë, është e nevojshme për të harruar buns në një dietë kohë.

Mundohuni për të bindur veten se ju mund të hani të preferuara ëmbëlsira tuaj peshë kur humbasin. Gjëja kryesore - disponimin e duhur, dhe pjesa tjetër e gjërave të vogla!

Pikat kryesore që ju duhet të mbani mend

 1. Hani jo më shumë se katër herë në ditë.
 2. Mundohuni të mos hani për 2 orë para gjumit.
 3. Mos hani të gjithë pjesën në pjatë sa më shpejt që ju mendoni se uria ka kaluar - nuk e hanë më. Ajo mund të ndahet në gjysmë pjesën dhe hani vetëm gjysma. Dëgjoni ndjenjat tuaja gjatë ngrënies - ju ende të ndiheni të uritur pas një pjesë të gjysmë-ngrënë, apo ju vetëm ndjehen keq për të hedhur nga produkte të mira? Të përcaktuar për veten pjesën e përsosur, për të mos nopem dhe të dinë saktësisht se sa ushqim në çdo kohë të ditës për të marrë të urisë kaluar.
 4. Mundohuni për të vazhdimisht diçka për të bërë, sepse përtacia është kryesisht një shkak të urisë së rreme. Ajo mund edhe të jetë aktivitetet e tilla emocionuese si pazar, duke shkuar në kinema, të shkojnë jashtë me miqtë, dhe kështu me radhë. D.

Një listë e produkteve që mund të ju ndihmojë të humbni 5-5.5 kg, edhe pa e vërejtur atë!

1. Bollgur me mjaltë.

Thjesht pour bollgur me ujë të vluar, të mbuluar çdo gjë dhe le të krijoj për 5 minuta. Pastaj shtoni copa copëtuar e frutave dhe mjaltë.

Funny gjë, por ajo është me të vërtetë shumë e shijshme dhe të shëndetshme. Qull përmirëson gjendjen e lëkurës dhe fillon të punojë në stomak në fillim të një dite të re!

2. Çdo fruta.

Praktikisht nuk ka kufizime, sepse secili prej nesh ka frytin e tij të preferuar. Gjëja kryesore është të mos teproj me pjeshkë, banane dhe rrush - ato përmbajnë një sasi mjaft të madhe të kalorive!

fruta

3. Çdo perime.

nuk përpiqet për të shtuar atyre një mbushje të veçantë, ajo është e mirë për të kufizuar vaj ulliri.

Ajo do të jetë interesante:   si për të mundësuar laptop Bluetooth

4. Përmbajtja yndyrë kos prej 2.5% ose më pak.

5. çaj dhe lëngje të freskëta gjelbër.

Hani ato në vend të pijeve të gazuara - ato përmbajnë një shumë të kalorive të fshehura nga blerësi, i cili u konvertua më vonë plotësisht në yndyrë.

çaj jeshil
6. pule White mish ose peshk.

7. Soups dhe broths.

8. Pini shumë ujë.

Kjo ndihmon për të reduktuar oreksin. Të jetë i sigurt për të pirë një gotë ujë 15-20 minuta para një vakt - kështu që ju do të ndiheni ngopje, të hahet vetëm pjesë e gjysmë!

ujë

9. Honey.

Për shumë, kjo nuk është në mesin e ëmbëlsirat preferuar. Por provoni si ju edhe një herë dua të ëmbël, të mos kandidojë për çokollatë apo akullore - kjo nuk është e produkteve që ju duhet tani. Në vend të kësaj, do të përgatisë një filxhan kafe me qumësht (Latte ose kapuçin) ose një filxhan çaj të nxehtë, dhe shtoni mjaltin. Pasi ju të provoni këtë pije, ju nuk do të duan ndonjë karamele!

menu mostër për ditë

 • B: një pjatë të bollgur (Supra.), Çaji jeshil me mjaltë.
 • Darka: një pjatë e supë pule, një gotë me lëng, banane.
 • Pasdite rostiçeri: fruta ose sallatë perimesh, ujë.
 • Darka: Strawberry Kos 2.5% yndyrë, çaj jeshil me mjaltë.

Të gjitha këto këshilla me siguri do të ju ndihmojë të shpejt të humbur peshë pa dëm për shëndetin. fat të mirë!

Dietë "e preferuar" - "- 5 kg për një javë ... - IRECOMMEND

dietë
Dietë "e preferuar" photo

 • Devchonki- është diçka, nuk dietë)) nuk besonin në to, ajo vetëm dietë nuk u përpoq për të hequr dhjamin e dimrit për të fluturuar (dhe unë kam atë duke shkuar në vlerë prej 3-5 kg ​​çdo dimrit), dhe pa dobi, vendosi-këtë të fundit, unë do të përpiqemi ... dhe ja dhe ja! ndodhur)) - minus 5 kg !!
 • Kur kam regjistruar në këtë vend, nuk mendoj se posti i parë është i përkushtuar për dietë .. Por ende kam vendosur për të ju historinë time) them që nga lindja, unë kam qenë shumë gjasa të jenë mbipeshë dhe të jetë i sinqertë, kurrë nuk e kam konsideruar veten një trashë ..
 • . Përshëndetje të gjithëve humbjen e peshës! .. Mëso për dietë "preferuar" një kohë të gjatë më parë, kur pesha ishte shumë më tepër. Hera e parë provoni, kur ai ishte rreth 55-60 kg. Dhe këtu përsëri që ka për qëllim për të përfunduar kg fundit shtesë (duke filluar me 50 kg), unë edhe një herë ka vendosur për të zgjedhur atë.
 • Mirëdita! Sfondi: Si unë tashmë e ka shkruar për përvojën time humbje peshe. Pastaj unë zgjodha një "Pirja e një dietë" dhe kanë humbur 13.5 kg. Që ishte vitin e kaluar. Pesha mbajtur normalisht, unë nuk jam duke fituar. Mbështetur nga rezultatet e drejtimin dhe mësime mbi trajner eliptike.
 • ditë e mirë për të gjithë ata që kanë ardhur të gjithë në shqyrtimin e mia. Pasi I ka qëndruar një muaj në dietë hikërror, kam vendosur për të ndaluar nga dhe të kërkuar për të shkuar në një tjetër dietë. Unë jam një leshi shumë të gjatë në internet dhe të dashur Ayrekomend të zgjedhin diçka të përshtatshme.
 • Të gjitha përshëndetjet) Kjo është përmbledhje ime e parë në një dietë. Unë do të fillojë me një dalje nga tema të vogël, por ajo do të ju tregojnë se çfarë më bëri më në këtë dietë. Nga vetë, unë nuk jam i prirur për peshë të tepërt. Shumicën e jetës sime unë jam tepër i hollë, në vend se anasjelltas.

Si të humbni 5 kg në një javë. Të humbur peshë për 7 DITET: Çfarë lloj dietë ...

Përmbajtja:

Week - një term i vërtetë për të rivendosur një mesatare prej pesë kg shtesë, rezultati i të cilës do të jetë e dukshme për humbje të tjerët. Vetëm ndiqni rregullat e thjeshta dhe, nëse e dëshiruar, dhe nuk ka contraindications, të marrë një dietë të shpejtë.

Lose Weight në 7 ditë
Arsyet për të humbasin peshë më shpejt çdo grua shumë: Pranvera erdhi, i afrohet pushime shpejt ngjarje e rëndësishme. Mishërojnë këshilla të konceptuar të thjeshta do t'ju ndihmojnë:

 • nuk ka darkë për tre orë para gjumit, hani racione më të vogla dhe vetëm kur ju ndiheni të uritur;
 • mos përdorni ushqime komoditet, snacks, skuqur, i ëmbël;
 • monitoruar peshën dhe numërimin e kalorive;
 • Pi 2 litra ujë në ditë;
 • Bëni ushtrime të frymëmarrjes;
 • Bëni aktivitet fizik një bazë të rregullt.

Lose Weight në një javë, në vijim dietat

Si të humbni 5 kg në një javë, duke shmangur vdekjen nga uria rraskapitëse - kjo është detyrë mjaft e mundshme. Pak kohë, ushtrime atletike, ndryshimi përditshme e ditë dhe ushtrime të frymëmarrjes e nuk kanë kohë për të treguar rezultatet. Por do respektimin e saktë të një dietë të caktuar. Ai krijoi një shumë e oraret e ndryshme, kështu që të gjithë mund të zgjedhin të përshtatshme për preferencat tuaja dhe mundësitë dietë.

Duke vendosur në një dietë-javor, të zgjedhur:

 1. Dietë, veçanërisht të rehatshme për ju, duke përfshirë produktet e zakonshme. Shmangni shumë i varfër, dietat monoton, ata mund të dëmtojë shëndetin.
 2. Fuqia orar, i cili nuk kërkon ndryshime drastike në stilin e jetës tuaj. Është e rëndësishme të mos e mbivlerësojnë aftësitë e vullnetit të tyre.
 3. qëllimeve realiste (të humbur 20 kg nuk është e mundur për 7 ditë). Shpejt hedhur kgs shpesh po aq shpejt "rritet" përsëri.
 4. Një plan efektiv që ju lejon për të hedhur pesë kilogram në javë dhe për të ruajtur rezultatet e arritura. Në të ardhmen, për të kryer hapa shtesë për të reduktuar peshën.

Humb peshë nga 5 kg? Përdorimi i mono!

Pesha Humbje duke përdorur një produkt të vetëm. Metoda është specifik dhe psikologjikisht e vështirë. Jo të gjithë mund të ushqehet në mënyrë uniforme gjatë 7 ditëve, edhe në qoftë se ju trajtoni ushqim si ilaç për të marrë: të pakëndshme, por e nevojshme.

Kefir dietë është konsideruar të jetë një vështirë, zgjedhje me vullnet të fortë për zonjat që duan të heqë një kilogram në ditë. Ajo përfshin konsumin e përditshëm të një litra e gjysmë kos, plus 400 gram ushqime të ulët kalori për të zgjedhur nga: patate e pjekur, gjizë, zier gjoks pule, fruta. Sixth ditë - vetëm kefir dhe ujë.

Lehtësim peshë mbresëlënëse siguron përdorimin e hikërror steamed. Një gotë miell i bluar trash larë derdhur ujë të valë mbi natës. Kufizime në numrin e marrjes së ndonjë qull, por janë të këshilluar që të përdorin kibble në 6 herë në ditë, nuk do të hani para se të shkojnë në shtrat. Zgjidhet brenda një jave pa yndyrë kos (deri në një litër në ditë) ose mollë jeshile (tre copë).

dietë të ulët kalori

Reset peshë duke reduktuar kalorive në ushqim. Trupi merr energji nga "rezervat" e brendshme, në mënyrë të fillojë për të djegur off tepërt. Dietat e tilla janë quajtur të uritur. Parimet themelore të dietat ulët kalori:

 • enët normë 200 g (femër) dhe 300 g (mashkull), një në gjashtë-mundësuar;
 • Produktet totale kalori marra në ditë: grua - 1300 kcal, një njeri - 1700 kcal;
 • domosdoshmërisht çdo ditë dhe një gjysmë deri në dy litra ujë.

dietë proteina

Një proteinë e përhapur në dietë ndikon në proceset kimike, përshpejton metabolizmin. Reagime pozitive mbledhura të përshkruara më poshtë hahet plan. Është e rekomanduar në përputhje me procedurën e propozuar për produktet që marrin, të pini shumë ujë për të eliminuar darkë. Perimet mund të rimbushet një pikë vaj ulliri, mish (peshk) zier ose steamed. kripa e ndaluar, sheqer, alkool.

 1. Mëngjesi: 50 gram peshk, marule, një filxhan kos. Dreka: vezë, 90 gram fileto pule, bukë thekre.
 2. B: 80 g mish viçi, selino, 1 karrota të ziera dhe patate, çaj jeshil. Dreka: 120 g të jo-yndyrë gjizë dhe kos, bollgur (uji steamed), 5 datat.
 3. supë pule kupa, 50 g gjoks pule, 3 buke: Mëngjesi. Dreka: 50 gram mish, bukë thekre, spinaq, mollë, portokalli.
 4. Mëngjesi: qull hikërror, një filxhan kos, domate. Dreka: oriz, Frechet agrume gotë, 100 gram djathë, kumbulla të thara, portokalli, kivi.
 5. Mëngjesi: 60 gram mish, vezë, kastravec, piper zile. Dreka: Gjoks pule, dy patate, grejpfrut, mollë, 50 g fruta të thata.
 6. Mëngjesi: një gjysmë filxhan supë pule, 50 gram të peshkut, bukë thekre, çaj jeshil, një lugë mjaltë. Dreka: oriz, domate, kos, kivi, banane.
 7. Mëngjesi: hikërror, 60 gram gjoks pule, spec i kuq, të thata, çaji jeshil. Dreka: thjerrëzat, 100 g viçi, kos, 30 g bajame.

Kur caktimin merr parasysh rregullat e furnizimit janë të kënaqur llogaritur kalori. Dietë e shpejtë është e kundërindikuar në rastet e gastrit, diabeti, ulcerat, problemet e veshkave dhe mëlçisë. Ajo mund të shkaktojnë alergji, depresioni, mungesa e energjisë, të ndikojë negativisht në lëkurën, flokët. Ju nuk mund ta përdorni këtë metodë të grave shtatzëna dhe adoleshentët.

Kur humbet peshë kërkohet marrja e frutave dhe perimeve, shumë ujë. Minimizohet kripë përjashtuar alkool dhe ujë karbonizuar. Desserts janë zëvendësuar me fruta të thata.

Urgjente të humbur 5 kg e vështirë, por e mundshme në bazë të përpjekjeve të caktuara vullnetshëm dhe përkushtim. Zgjidhni një orar, të cilat forcat ju personalisht të vëzhguar, mos harroni në lidhje me ushtrimin, ha mirë dhe pas largimit nga dietë.

Dërgoni historinë tuaj për botim në faqen e internetit mund të jetë në [email protected]

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *