SI TË TURN ON Defender windose 7

Author: | 2018/08/23

Mirë se vini Miqtë! Ndërsa shkrim në lidhje me Microsoft Security Essentials stumbled upon mbrojtës Windows 7. Unë e kuptoj se asgjë rreth tij unë nuk e di dhe të vendosur për të shkruar një artikull të vetëm të qartësuar për veten e tyre se çfarë është e nevojshme Defender Windows 7 dhe, kur ajo duhet të përdoret.

Si mund të aktivizoni dhe çaktivizoni Windows 7 Defender

VoynyVozmite flamurin mbi rolin e komandantit. Goditur armiqtë dhe të pushtuar botën! Exe.ruSkryt Ads

Kur Windows 7 nuk është i instaluar antivirus software - fillon mbrojtës (Windows Defender). I fundit vetëm që mbron kundër spyware-eve. Kjo është, nga Trojans. Viruset kanë nevojë për të instaluar diçka shtesë. Kjo ishte kujton Windows-it përmes Qendrës për Mbështetje

Windows 7 Qendra për përkrahje

Drejtuar dhe të shohim nëse vepra Defender mund të kërkoni në Start menu

Fillimin e Windows 7 mbrojtës

kryesore dritare Windows Defender 7 tregohet në figurën më poshtë

Dritarja kryesore Windows Defender 7

Nëse Windows Defender nuk ka drejtuar, ju mund të kenë nevojë për të filluar me dorë shërbimin me të njëjtin emër. Vetëm kërko në menynë Start, të drejtuar shërbimeve "Shërbime"

Utilities Kërko Shërbimi nga Start menu

Gjej të shërbimit , Windows Defender , dhe pastaj klikoni dy herë mbi të. llojin Startup nga drop-down menu, zgjidhni automatike (Vonuar filluar) , dhe klikoni butonin " Fillo "

Run Windows Defender

Pas kësaj, ne nuk kemi asnjë problem për të kandiduar Windows Defender. Nëse shërbimi nuk arrin të fillojë për disa arsye, unë do të kontrolloni kompjuterin tuaj për viruset në dy shërbimet të ndryshme (të tilla si Kaspersky dhe Dr.Web CureIt). Atëherë unë do të kontrolloni në Trojans duke përdorur MBAM. Unë restartohet dhe u përpoq për të filluar shërbimin. Nëse rezultati është negativ, pastaj kaloi rivendosur fotografi sistemit. Në qoftë se tani rezultati është negative, kjo do të ishte menduar për reinstalling sistemit operativ.

Le të shpresojmë se përfshirja dhe nisjen e Windows Defender kalojë lehtë.

Si të çaktivizoni Windows Defender

Nëse keni të instaluar Microsoft Security Essentials, mbrojtësi fiket vetë.

Ajo do të jetë interesante:   QË Zhorik Revazova me një dorë

Windows Defender është fikur
Për më tepër, në qoftë se ju klikoni mbi ssylochku "Kliko këtu ..." ju do të gabim

Shërbimi Windows Defender është ndalur
Përpjekur për të filluar shërbimin dorë, si dhe të mos ketë sukses

shërbimit Windows Defender ka filluar dhe ndalur

Që është instaluar Microsoft Security Essentials plotësisht jashtë mbrojtësin. Ndoshta anti-virus software nga prodhues të tjerë janë duke bërë të njëjtën gjë.

Nëse ju nuk keni një antivirus të instaluar dhe ju doni të "shpenzojnë kontrabandën", ju mund të kthehet off mbrojtësi mund të ndaluar shërbimin me të njëjtin emër. Në këtë rast, dritare Windows Defender kryesor merr formën

Disable Windows Defender

Disable Windows Defender 7 mund të konfigurohet. Hit krye të programit dhe parametrave

Programet dhe parametrat e Windows 7 Defender

Zgjidhni seksion Administrator dhe për të hequr shenjën për të përdorur këtë program . Kliko pjesën e poshtme të Save dhe Windows Defender do të çaktivizohen.

Turning off Windows 7 Defender
Kjo është se si ju mund të aktivizoni dhe çaktivizoni Windows Defender 7.

Vendosjen dhe kontrollin e kompjuterit

Configuring Windows 7 Defender

Cilësimet janë pothuajse të njëjtë me atë të Microsoft Security Essentials. By default, mbrojtësi ka hetim të shpejtë çdo ditë në 02:00. Orari mund të konfigurohet në ose off plotësisht në seksionin verifikimin automatik . Getting në këtë seksion mund të jetë përmes programit> Options

Defender Windows 7 Automatikisht kontrolloni

Unë mendoj se kjo është e dobishme për të krijuar një tik-tak "Kontrollo për përkufizimet rifreskohet para skanimit." Në këtë rast, ju gjithmonë do të keni kornizën e tanishme ose përkufizimin e spyware.

Sipas veprimeve të albumit të ekspozuara "Delete" për nivelin e lartë "kritik" kërcënim. Versioni rus ka të ngjarë ka një typo.

Mbrojtës të Windows 7 veprimet e parazgjedhur

Me sa kuptoj unë, në qoftë se ju lënë "Veprimet e rekomanduara në bazë të sigurt" se Windows 7 Defender do të punojnë sipas programit të përcaktuar nga zhvilluesi dhe përkufizimet që rezultojnë.

Në " mbrojtje në kohë reale " mund të çaktivizoni këtë mbrojtje. Unë mendoj se në këtë rast, Windows Defender nuk do të konsumojnë të gjitha burimet, si do të pushojë për të ndjekur sistemin tuaj.

7 Windows Defender mbrojtje në kohë reale

Ky funksion mund të përdoret, edhe një herë, për të "kontrabanduar kontrabandës", ose për të zvogëluar ngarkesën në kompjuterin tuaj. Do të jetë tema, kur një sistem i dobët (netbook vjetër për shembull).

mbrojtje në kohë reale mund të jetë ndezur pjesërisht off. Për shembull, për të çaktivizuar kontrollin e dosjeve të shkarkuar dhe attachments (e rëndësishme nëse ju duhet të ngarkoni një imazh të n-gagabayt). Ju vetëm mund të çaktivizoni skanimin e programet e ekzekutueshme në kompjuterin tuaj. Në këtë rast, shpresa vetëm për shfletuesit (Google Chrome për shembull nganjëherë bllokon pa files potencialisht të rrezikshme), firewall i njohur gjithashtu si një firewall, të instaluar sistemin Windows Update, që mbyllet shumë vrima të sigurisë dhe UAC.

Ajo do të jetë interesante:   PUMP me palestër çfarë është ajo

Me përjashtim të dosjeve, dosjet dhe lloje file si çdo gjë është e qartë. Nëse mbrojtësi gabimisht përgjigjet në një skedar të njohur të sigurt, atëherë ju mund të shtoni atë në përjashtimeve.

detaje, si dhe në Security Essentials Microsoft, të instaluar një kontroll për të verifikuar USB pajisje për të kontrolluar-mbrapa lidhur flash drives, disqet e jashtme e vështirë dhe media të tjera të magazinimit.

Windows 7 Defender settings në mënyrë të detajuar

Administratori mund të kthehet off mbrojtës plotësisht dhe do të lejojë revista për të treguar të gjithë përdoruesit. Nëse kompjuteri ka disa përdoruesit, ju mund të lejojë që ata të shihni se Windows Defender zbuluar 7.

Windows 7 Defender Settings Menaxher

Me të gjitha parametrat.

Azhurnimi nga Windows 7 mbrojtës

Nëse ju doni të, për shembull, të kryejë një hetim të plotë e kompjuterit tuaj, atëherë është e dëshirueshme për të kontrolluar për përditësime. Kjo mund të bëhet duke klikuar në shigjetën poshtë tjetër për Ndihmë ikonën dhe pastaj zgjidhni Kontrollo për Përditësime

Kontrolluar për përditësime

revistë

revistën ju mund të shihni se mbrojtësi ka me objekte të zbuluara.

Defender Magazine Windows 7

Ka lidhje për të parë të drejtat e të objekteve dhe objekteve kapur në karantinë.

Microsoft SpyNet

Në seksionin e Historisë, ju mund të bashkohet me komunitetin Microsoft SpyNet. Kjo është, në qoftë se kompjuteri juaj ushtruar spyware panjohur dhe të jeni lidhur me Microsoft SpyNet, informacionit nga kompjuteri juaj për të shkuar për të Microsoft. Atje ata kanë punuar për të dhe për të gjetur "antidot". Atëherë kjo "antidot" të përkufizimeve të reja do të shkarkohet në Windows Defender 7 në të gjithë kompjuterat në botë dhe është e spyware do të pastrohen.

Mund të bashkohen si një anëtar të zakonshëm ose si një anëtar me përvojë . Në rastin e dytë, të dhënat nga kompjuteri juaj do të transmetohet më shumë dhe, siç e kuptoj unë, efikasiteti i gjetur antidot do të jenë më të larta.

Join komunitetin Microsoft SpyNet

Join komunitetit Microsoft SpyNet të jetë e mundur në seksionin "Programet"

Program - SpyNet Microsoft

I zgjodhi pranimin si një parti me përvojë apo pjesëmarrje të zgjeruar të programit.

Ajo do të jetë interesante:   RT për të formuar gurit

Scan kompjuterin tuaj

Para inspektimit updated desirably. Për të kryer një kontroll të shpejtë vetëm klikoni Kontrollo . Nëse kompjuteri ka filluar të punës nuk është e qëndrueshme, është e këshillueshme për të kryer një hetim të plotë. Run është e mundur për të hapur menunë në të djathtë të butonit Test.

Scan kompjuterin tuaj

Testi mostër është përdorur për skanim dosjet individuale ose pajisjet e jashtme. Kliko Zgjidh për të zgjedhur drives individuale apo directories (folders), dhe pastaj Kontrolloni tani

settings scan
Për konfigurimin dhe duke e përdorur atë.

Si për të luajtur qendërmbrojtës në Windows 7 nëpërmjet regjistrit

Në këtë mënyrë për të ndarë Ditën e Shën Valentinit në komentet për këtë artikull. Ju faleminderit, Shën Valentinit.

  1. Ne të kalojë në degën e regjistrit: HKEY_LOCAL_MACHINE Politikat \\ \\ \\ software Microsoft \\ Windows Defender për çelës DisableAntiSpyware, dhe ndryshoni vlerën (1) deri në (0).
  2. Ristartoni kompjuterin tuaj dhe të gëzojnë "Defender Windows-» punon.

përfundim

Në këtë artikull, ne e kuptojmë se ky mbrojtës i Windows 7. Kjo nuk është një zgjidhje e plotë antivirus, dhe mbrojtja e vetme kundër spyware dhe programe të tjera potencialisht të rrezikshme. Kjo është, mbrojtje kundër Trojans. Unë do të përdorin atë në një PC shumë të vjetër (p.sh. në një gjyshi laptop), si mbrojtësi kërkon më pak burime se sa antivirus të plotë. Gjyshi I vetëm komunikojnë me Skype dhe shikuar fotot. Kjo është, probabiliteti i infeksionit është minimal. Unë do të jetë i lumtur në qoftë se ju ndani mendimin tuaj mbi përdorimin e Windows Defender. Nga rruga e Windows 8 zhvilluesit braktisur Security Essentials Microsoft dhe të gjithë funksionalitetin e saj u zhvendos në Defender Windows 8 e cila gjithashtu vjen me sistemin operativ. Pyes veten se çfarë do të ndodhë në Windows 10?

Faleminderit për ndarjen artikuj në rrjetet sociale. Të gjitha të mirë!

Sinqerisht, Anton Dyachenko

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *