AS faqe të tërë me fjalë kopjoni

Author: | 2019/02/01

kak-v-vorde-skopirovat-list

Nëse keni nevojë të kopjoni një faqe MS Word dokument, e bëjnë atë jashtëzakonisht të lehtë vetëm nëse krahas tekstit në faqe, nuk ka asgjë. Nëse krahas tekstit në faqe përmban tabela, grafikë ose shifra, atëherë, problemi bëhet shumë më e komplikuar.

Shkarko versionin e fundit të Microsoft Word

Mësimi: Si të kopjoni një tabelë në Word

Zgjidhni faqe me tekst, ju mund të përdorni miun, ajo do të kapur të veprimit dhe disa por jo të gjitha prej objekteve, nëse ka ndonjë. Thjesht klikoni butonin e majtë në krye të faqes dhe të lëvizë treguesin e pa liruar butonin e miut, në fund të faqes, ku ju lirimin butonin.

Shënim: Nëse dokumenti përmban një substrate të modifikuar apo sfond (jo sfond prapa tekstit), këto elemente nuk saktësisht do të jenë të theksuara së bashku me pjesën tjetër të përmbajtjes së faqes. Si pasojë, ata nuk mund të kopjohet.

Mësimet:
Si për të bërë substrate në Fjalën
Për të ndryshuar sfondin e faqes
Si mundem të heq sfond prapa tekst

Është e rëndësishme për të kuptuar se përmbajtja e faqes që ju kopje në Word, kur futet në një tjetër program (përpunues teksti), ndryshon në mënyrë të qartë pamjen e saj. Më poshtë ne përshkruajnë se si të kopjoni një faqe në Word si një e tërë, duke lënë të kuptohet futjen e mëvonshme të përmbajtjes kopjuar është gjithashtu në fjalë, por në një dokument tjetër, ose në faqet e tjera në të njëjtën dosje.

Mësimi: Si për të ndryshuar faqen në vende Word

1. Pozicioni kursorin në fillim të faqes që dëshironi të kopjoni.

nachalo-dokumenta-v-fjalë

2. Në tab "Home" në grupin "Edit" , klikoni mbi shigjetën në të majtë të butonit "Gjej" .

knopka-nayti-v-fjalë

Mësimi: Kërkoni dhe Replace në Word

3. Në drop-down menu, zgjidhni "Shko" .

knopka-pereyti-v-fjalë

4. Në "Futni numrin e faqes" Enter " \ faqen " pa thonjëza.

nayti-i-zamenit-v-fjalë

5. Kliko "Go" dhe mbyll dritaren.

6. Të gjitha Përmbajtja e faqes do të theksohet, tani është e mundur të kopje " e Ctrl + C" ose prerë " Ctrl + X ".

vyidelennyiy-tekst-v-fjalë

: Mësimi shkurtesat e tastierës në Word

7. Open dokumenti Word për të cilën ju doni të ngjitur faqen e kopjuar apo të shkoni në faqen e dosjes së tanishme ku ju doni atë që ju vetëm të kopjuar. Kliko në dokumentin ku ajo duhet të jetë fillimi i faqes kopjuar.

Lexo më shumë:   Çfarë tregon analizën e urinës Nechiporenko

novyiy-dokument-v-fjalë

8. Fut faqe kopjuar duke klikuar " e Ctrl + V ".

skopirovannaya-stranitsa-v-fjalë

Kjo është e gjitha, tani ju e dini se si të kopjoni një faqe në Microsoft Word, së bashku me të gjithë përmbajtjen e tij, nëse teksti apo ndonjë objekt tjetër.


Ne jemi të kënaqur që të jetë në gjendje të ju ndihmojë të zgjidhur problemin.

Të falënderoj autorin, artikuj Share në rrjetet sociale.


Përshkruani se çfarë ju nuk mund të.
Ekspertët tanë do të përpiqet të përgjigjet sa më shpejt të jetë e mundur.

anuloj


A e keni gjetur këtë artikull?

PO JO

ОТВЕТЫ@MAIL.RU: AS NË dokument Word kopje të të gjitha PAGE DHE ...

Listat e shkurtesat e tastierës, ka shumë, sepse Windows 7, Windows 8, Mac, Photoshop për, për fjalë, AutoCAD, etj

Por jo të gjithë përdoruesit e PC përdorin ato.

Pse çelësat e nxehtë, nëse ka miu ose touchpad? Stuff ndodh: mund të prishen miun, ndërsa wireless miut - të ulen bateri.

Ndonjëherë ka probleme me software kur ju lidhë një miut të ri, dhe e vjetër e kanë "nisur kovë." Dhe touchpad mund të dështojnë, dhe disa thjesht nuk e di se si duhet të merren me ta, që janë mësuar të klikoni miun.

Kur ju duhet të bëni diçka urgjentisht, dhe miut është njohja e kotë në lidhje me shkurtesat e tastierës mund të jetë shumë i dobishëm. Përveç kësaj për përdorimin e tyre, ju mund të rrisë ndjeshëm performancën kur punojnë në një kompjuter.

Këtu janë një duzinë nga kombinimet më të përdorura që ju gjithashtu mund të aplikohet me sukses:

1 . Këto kombinime janë të njohur ndoshta për të shumë. Shortcuts Copy :

 Ctrl + C , ose

Ctrl + Insert

Ato janë të nevojshme për të kopjuar tekstin e përzgjedhur si më poshtë:

  • Së pari zgjidhni tekstin (ose imazh, tabelën).
  • Pastaj shtypni butonin Ctrl dhe të mbajë, në të njëjtën kohë shtypni butonin me shkronja C (shkruani shkurtimisht atë si: Ctrl + C).
  • Liruar çelësin, dhe tani zgjedhja kopjohet në të papastër (në RAM e kompjuterit).
Lexo më shumë:   Kartolinë DUART ditët e të Moshuarve

Kopjoni procedurën e jashtme nuk do të shfaqet në ekranin e kompjuterit. Për të "marrë" nga kujtesa e kompjuterit që ne u vendosur me Copy çelësat e nxehtë:

  • është e nevojshme për të vënë kursorin në pikën ku ju doni të fragment kopjuar, dhe
  • shtypni nxehtë tasti insert: Ctrl + V.

Me ndihmën e një shkurtore tastiere, ju mund të kopjoni tekst ose objekteve në të papastër?

Për ta bërë këtë, ka hotkeys Kopjo: Ctrl + C dhe Paste: Ctrl + V. Ato mund të quhet një çift i ëmbël. Ata janë përdorur më shpesh në një pako, pra, së pari me ndihmën e kopjeve Ctrl + C fragmentit të zgjedhur, atëherë menjëherë të bëjë atë të futur tastet Ctrl + V.

Ju mund të përdorni një tjetër çift i ëmbël për Copy Paste - është Ctrl + Insert dhe Shift + Insert. Këtu, siç thonë ata, një çështje e shijes.

 

2. Ctrl + V ose Shift + Insert - hotkeys të futur tekst ose objekt që keni kopjuar në clipboard.

 

 3. Ctrl + Z dhe Ctrl + Y - Keys Hot Anuloj .


Me këto komanda, ju mund të prish ndonjë ndryshim, për shembull, nëse ju prerë aksidentalisht ose fshini tekstin.

Për të ndrequr të disa ndryshimeve të fundit, ju shtypni një nga këto kombinime (Ctrl + Z, ose Ctrl + Y) disa herë.

 Ctrl + X - Hot Keys Cut

Ky kombinim ju lejon të prerë se çfarë ju duhet, dhe në të njëjtën kohë për të hedhur një prerje në Clipboard. Pastaj ju mund të futur një prerje në vendin e duhur.

 

 Ctrl + F 4. - hotkeys kërkimit .


Shumë të dobishme "çift" kyç hap kutinë e kërkimit në pothuajse çdo program ose shfletuesi.

Ndonjëherë Ctrl + F është quajtur edhe të nxehtë çelësat gjeni.

 
Alt + Tab 5. - Hotkeys dritare kalimi .

Është i përshtatshëm për ndërrim të shpejtë në mes të dritaret e programeve të hapura. Nëse kjo është një gjë e re, thjesht provoni atë për ju. Është e mundshme që ju do të preferojnë këtë metodë miun njohur.

Nëse ia shtojmë këtë ndryshim kombinim (kthehet Shift + Alt + Tab), ju do të lëvizin në drejtim të kundërt, që është, do të jetë në gjendje të kthehen në program në të cilën ju keni qenë në hapin e mëparshëm.

Lexo më shumë:   Si për të blerë bileta hekurudhor në internet

Tab + ctrl - tab Switcher hot keys. Me ndihmën e tyre, ju mund të shpejt të lëvizin midis kartelave në shfletuesin.

 

Ctrl + the Backspace 6. - Hotkeys Delete . Kjo kursen shumë kohë në qoftë se ju duhet të shpejt të hequr fjalën kur të shtypni. Në Notepad, këto shkurtesat nuk punojnë, dhe të punojnë edhe në Word.

Dhe pastaj shtypni një fjalë, në qoftë se fjala që dëshironi të fshini, thjesht klikoni mbi Ctrl + Backspace. Në këtë rast, e gjithë fjala fshihet menjëherë.

 

 Ctrl + S 7. - hotkeys Save . Ata janë përdorur për të shpejt të ruajtur një skedar në shumë programe. Përdorin atë në qoftë se ju jeni duke punuar në diçka të rëndësishme, për shembull, kur bateria laptop është i ulët.


Në Word dhe Excel keyboard shortcuts Ruani - është Shift + F12.

 

8. Crtl + Faqja ose Crtl + End lëviz kursorin në fillim ose në fund të dokumentit , respektivisht.

Çelësat lëvizur ngjashme Page Up (lart) dhe Page poshtë (poshtë) mund të zëvendësojë scroll bar .

 

Crtl + P 9. - hotkeys Print.

Përdoret për të hapur dritaren e pamjes së faqes aktuale në shfletuesin ose për të thirrur shtypjen e dritares dokument në një përpunues teksti.

 

 Alt + F4 10. - hotkeys Close.


Ato ju lejojnë të mbyllë aplikacionin apo program që ju jeni duke punuar me të, që është, për të mbyllur kërkesën aktive.

kutitë e dialogut, të cilat janë dialogu me ju në aplikimin tuaj apo program, për shembull, pyesni, "Save tekstin?", të mbyllura me kyç ESC.

Nëse ju mendoni se për të kujtuar të gjitha këto kombinime është e vështirë, të përpiqet për të filluar për të përdorur këtë tekst si një krevat fëmijësh. Aplikimi secili prej tyre disa herë në praktikë, ju jeni të siguruar që gjithçka është e lehtë për të kujtuar dhe jo vetëm që mund të lehtësuar punën tuaj në kompjuter, por edhe, për shembull, për të treguar off e njohurive, në qoftë se dikush thyen në afërsi të miut.

Dhe papritur, dhe ajo do të jetë interesante:

1. Përfitimet e Audiobooks

2. Ushtrime për sytë në kompjuter

3. Si për të marrë një screenshot i sistemit operativ Windows

4. Si e bën kompjuterin

5. Çfarë është një smiley? (dhe çelësat për emoticons tekst)
Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *