Hiq fotot nga iPhone

Author: | 2019/08/01

Me aplikacionin "Photo" në iPhone

 1. Filloni programin "Photo" dhe shtypni "albumet» → «të gjithë».
 2. Drop poshtë në fund të albumit dhe shtypni "Select" në këndin e sipërm të djathtë.
 3. Goditje e fortë nga foto në këndin e majtë të ulët në fotografinë e fundit në të njëjtin rresht në të djathtë. Pastaj, pa marrë kontakt e tij, rrëshqitni gishtin lart derisa ju zgjidhni të gjitha imazhet. Ata do të dal rreshtave të tëra që do të përshpejtojë procesin.
 4. Kliko në plehra mund ikonën në këndin e djathtë të ulët dhe për të konfirmuar fshirjen.

 

Pas kësaj, lëvizin imazhet në një album "Deleted Kohët e fundit", ku sistemi është fshirë përgjithmonë brenda 40 ditëve. Ju mund të shkoni në këtë dosje dhe fshini të gjithë me dorë në çdo kohë duke shtypur "Zgjidh» → «Fshi të gjitha". Ose mund të mbulohen: ajo do të jetë e nevojshme për këtë qëllim shtypin "Zgjidhni» → «Rikthe të gjitha."

Me program të kapjes së imazhit në Mac

www.macworld.co.uk
 1. Connect iPhone tuaj në kompjuterin tuaj nëpërmjet USB dhe të fillojnë të kapjes së imazhit. Kjo dobi mund të gjenden shpejt përmes një kërkimi Spotlight në Mac.
 2. Në panelin e majtë, klikoni kapjes së imazhit në ikonën iPhone.
 3. Prisni deri në pjesën e djathtë të dritares nuk shfaqin imazhe, dhe zgjidhni ato duke përdorur një kombinim Cmd + A.
 4. Klikoni mbi ikonën rrumbullakët kuq në këndin e poshtëm të majtë dhe të konfirmuar fshirjen.
 5. Kur imazhet zhduken nga të kapjes së imazhit, ju mund të kthehet off iPhone - atij ata, gjithashtu, do të jetë jo më shumë.

Me ndihmën e "Explorer" në një kompjuter Windows

 1. Connect iPhone tuaj në kompjuterin tuaj nëpërmjet USB dhe të hyni në "Explorer".
 2. Double-klikoni në ikonën iPhone në "Explorer" dhe lundruar në subfolder DCIM. Nëse një ikonë smartphone nuk do të jetë në Windows Explorer, të instaluar iTunes dhe hyni te programit duke përdorur Apple ID.
 3. Hapur çdo dosje në DCIM, të krijuara brenda këtyre imazheve dhe për të hequr.
 4. Kur përfundoi, kompjuteri fshirë fotot do të zhduket nga iPhone.
Lexo më shumë:   ZEMRA Holter monitorimit QË ËSHTË

Me iPhone, të rivendosur në parametrat e fabrikës

Nëse ju doni të fshini imazhet para se të shitur njësinë, kjo metodë punon më mirë. Resetting pajisjen për të hequr të gjitha fotot dhe informacione të tjera personale, atëherë ju mund të lehtë transferimin njësi për një pronar të ri. udhëzime të detajuara tonë do të ju ndihmojë për të rivendosur iPhone në disa minuta.

Si të fshini të gjitha fotot në iPhone? [3 SECONDS] - MACNOOB

Me pak fjalë ajo! Mos mendoni se unë dua që ju të edukoj, unë do të ju garantoj se kjo metodë e heqjes së të gjitha fotot nga iPhone, ju kurrë nuk kanë parë. Unë nuk e di për çfarë arsye ju keni vendosur për të fshirë të gjitha fotografitë, por të bëjë atë goxha e lehtë. Për ta bërë këtë, ju nuk keni nevojë për ndonjë kompjuter apo kabllo Rrufeja, "nuk ka-TH-th ..." Ah, mirë, ndoshta vetëm pak duar të drejtë me gishtat e tij mbi ta. Na vjen keq, unë nuk dua të fyej askënd, por kjo është me të vërtetë ajo që është e nevojshme. Le të shkojë!

Si e bëri temën e këtij neni? Kush do të them ... unë priren për të analizuar faqet e njerëzve të tjerë (kryesisht borgjeze) subjekteve të ngjashme për artikuj popullor, domethënë, çfarë pyetje ato vende merr njerëz nga Google search. Pra, një nga faqet e kam gjetur se dikush të vërtetë shumë interesante dhe të padurueshme të dini se si për të fshirë të gjitha fotot në iPhone në një goditje .

Unë gjithashtu shikuar në të parë disa artikuj në SERP Google për këtë term, dhe kuptohet që të gjitha metodat e propozuara të disa të shurdhër dhe të kërkojë nga ju për këmbëngulje dhe durim. Hiq fotot nga iPhone është mjaft e thjeshtë - ju duhet vetëm të zgjidhni foto dhe klikoni në ikonën shporta . Por, çfarë nëse aparati juaj rrokulliset mijëra fotografi? Uluni dhe klikoni mbi secilin? Unë jam një i qetë, por nervat e mia nuk do të mjaftojë. Prandaj, "truri poraskinuv", gjeta teknikën lakmuar që ju lejon për të zgjedhur të gjitha fotot në një tre sekonda . E pra, atëherë ju mund të lëvizin e tyre në plehra.

 • Si për të transferuar fotot nga iPhone në kompjuter? - Udhëzime
 • Si për të rivendosur iPhone tuaj në parametrat e fabrikës - Manual
 • Si për të bërë hapësirë ​​në iCloud? - Udhëzime
Lexo më shumë:   MESUES Mjeshtëri për duart VET

Për zbatimin e " metoda ime " imazhe pah, ne do të përdorim kapacitetin e ekranit iPhone të njohë prek të shumta në të njëjtën kohë - multitouch . Ju të gjithë kanë kohë që janë mësuar me gjeste Zoom (rritje / ulje) në ekran smartphone. Unë do t'ju them më shumë, kam pasur një çift të situatave ku kam provuar (për forcë zakoni) zoomed në ekran të vogël një ton telefonik prekje ... dhe pastaj të ndjehet si një idiot. Që ju kurrë nuk kanë pasur një të tillë? Deri atëherë ne do të sjellë pajisje ??? Por sot nuk ka të bëjë me zooming, dhe një lloj pak më të ndryshme të gjest.

Pra, për të hequr të gjitha fotot në iPhone tuaj, ndiqni katër hapa të thjeshtë të përshkruara më poshtë (fotografitë bashkëngjitur). Të katër hapa janë shumë të rëndësishme, kështu që të lexoni me kujdes.

HAPI 1Shko te aplikimit foto , atëherë në roll kamera dhe shtypni "Select" në këndin e sipërm të djathtë

HAPI 2 Vënë gishtin mbi foto e fundit në Camera Roll dhe të mbajë ajo lëviz në të majtë (jo dhe e la !!!), duke liruar disa fotografi në të njëjtën kohë.

HAPI 3 Pa liruar gishtin e parë, klikoni në përputhje me orën me një gisht, duke Scroll nëpër listën e fotografive në krye. Pas kësaj, të lëvizin gishtin e parë në foto e parë roll kamera . Kështu që ju të zgjidhni të gjitha fotot në iPhone.

HAPI 4Dhe tani hiqni fotografi duke klikuar mbi imazhin shportë .

Marifet, ju thoni? ... Ndoshta. Kjo procedurë mund lehtë të bëhet me një dorë me dy gishta. Unë jam i sigurt që ju mund të bëni atë. Gjëja kryesore është të mos shkëput gishtin e parë deri në fund të përzgjedhjes.

Pasi të keni hequr të gjitha fotot në iPhone, ata u zhvendos me sukses në dosje " Deleted Kohët e fundit ". Shkoni në këtë dosje, mendoni dy herë ... ose më mirë tri herë para hapin e ardhshëm. Dhe në qoftë se ju ende keni vendosur për të fshirë të gjitha, shtypni Zgjidh në krye të drejtë, dhe pastaj " Remove All " në të majtë të ulët.

Lexo më shumë:   Çfarë është simbol pozicional

Pra! Mjaftueshme për të ia ngul sytë në fotot e mia! Le të fshini menjëhershme tuaj ... dhe më pas vende si në rrjetet sociale! Oh, dhe, unë jam duke pritur për komentet tuaja në fund të artikullit. Shkruaj pse mustaqe rruhet ... dhe fshihet fotografi?

Tags: DIY, si-të, Secrets

Publikuar 12/20/2017 në iPhone & iPad kategori 1 Koment wiki.4-u.info Ndihmë projekt - Dhuroni $ 1

Lexuesit të dëshironi:

Sa ngarkuar cikle përballojë MacBook Pro (ajrit) bateri Si të backup iPhone me iTunes dhe iCloudZamena U7 kontrollues të energjisë dhe akuzuar U2 iPhone - Në dispozicion për chaynikaKak shikojnë filma në një iPhone ose iPad? - A Guide Complete

Related hyra:

Si për të ngarkuar iPhone? - udhëzues për Dummies Si për të shkarkuar video në iPhone [Guide] Ra iPhone X - tani "funksion Face ID nuk është në dispozicion ..." [Vendimi] Si për të instaluar aplikacione dhe lojra në iPhone dhe iPad - Mësimi №9 se si të konfigurosh iPhone? Ju duhet të bëjë atë! - Complete Guide hacked Apple ID tuaj dhe të bllokuar iPhone! - Çfarë duhet të bëj?

një koment

 1. Paul 29/01/2018

  Mirëdita. Lexoni një artikull në lidhje me heqjen e fotografive, dua të shtoj se unë jam në 5S mia vënë gishtin tuaj në foto e parë në këndin e sipërm të majtë pa hequr finger'm tuaj në të drejtën në foto shumë të drejtë dhe të ulur ngadalë në fund të rreshtit shumë të poshtëm, pastaj klikoni mbi qerre dhe të gjithë fshihet. Ju mund të bëjë gjithçka shumë, por vetëm të drejtën për të kryer një gisht në të majtë, dhe pastaj poshtë dhe klikoni në shportë. Ju mund të bëni të gjithë rrugën përreth për të vënë gishtin në këndin e majtë të ulët dhe për të mbajtur në të djathtë deri në buzë, dhe pastaj ngadalë në klik të lartë në shportë, dhe ju mund të vënë gishtin në këndin e poshtëm djathtas të çojë në fotot e majtë dhe për të mbajtur gishtin tuaj ngadalë në maja e deri në fund, dhe pastaj shtypni në shportë.

   

Lini një Përgjigju Cancel përgjigje

Nëse ju nuk jeni një robot, i bie një mollë:

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *