SI për të link NEWBORN PËRGJITHSHËM

Author: | 2018/08/27

Vetëm në periudhën e shtatzënisë ose gjatë gatishmërisë mom ardhmen fillon për të menduar, se si të thur jumpsuit porsalindur? Ju keni mjaft kohë, dhe në lindjen e një fëmijë nuk mund të mësojnë një metodë e qëndistari. Pas shkarkimit, mrekulli juaj do të marrë një prikë të pasur të unitard ndryshme.

gjera Fotografitë thur

Vishen xhevahir e tij para botimit të parë. Top Model përshtatet ju do të gjeni në këtë artikull. Në ndërkohë, shikoni në një koleksion të fotografive.

Skema e thurur kostum spokes për të sapolindur

Për fëmijë shtrihej jumpsuit të paktën 2-3 muaj, lidhin madhësia modelku mëdha. Udhëzuesi ynë është projektuar për të gjitha Rostovka 56 cm. Ky produkt është ideale për një thërrimet porsalindura, ose shumë të mëdha, por ai do të jetë në gjendje që të vishen në një gjë të tillë të vogël për disa javë.

kostum dimrit thur leshi. Ajo merr vetëm 150 gram është gjithashtu e nevojshme për të përgatitur butonat dhe gjilpërat №3 krahun. Mos harroni për të bërë një model, ajo lehtëson në masë të madhe procesin e thurje.

Thurje fillon me brekë. Dial 56 unazore dhe thur çamçakëz britanik 1.5 cm. Shto 1 lak dhe do të kryejë 10 cm model tjetër themelore. Nëse këmbën e djathtë, u largua për të shtuar një lak. Më pas, secila rradhë tretë incremented nga një lak. Kështu që ju duhet të bëni dy herë. Pas 11.5 cm teh duhet të shtyhet. Të vazhdojë për thurje këmbën e majtë. Të gjitha veprimet janë kryer hap pas hapi mbi llojin pasqyrë, me përshkrimin e propozimit.

Modeli bazë përbëhet nga e drejta e thjeshtë dhe sythe të gabuara. Skema është aplikuar në foto.

Ajo do të jetë interesante:   Nga ajo D Panthenol vaj të parfumuar

Kombinoje një lak gjysmë prapa këmbën dhe të fillojnë thurje mbrapa jumpsuit. Në fillim, të kthyer poshtë nga të dy skajet e dy sythe. Pastaj gjashtë herë më shumë përmes një numri të reduktuar me 1 lak. Si web arrin 39 cm, të fillojë ekzekutimin e shpatullën pjerrët. Në çdo anë të afërt me 5 sythe. Pastaj prerë përmes një numri të 5, 4, 5 dhe 6 buttonholes. afër të tjera me arritjen gjatësia faqe në web 40.5 cm.

Në mënyrë të ngjashme, përsëri, gjysmat e përparme e pantallona thurur. Në mes të këmbëve, shtoni tre tabs. E 18 cm e mëposhtme duhet të thur në model. Tani ju mund të filloni formimin fasteners. 21 në mes të një lak mënjanë. Pjesa e mbetur thur individualisht, përpunimin bevels, si në mbështetëse. Central Loop provyazyvaem përmes dhe të ngushtë.

Puna në sleeves të fillojë në fund. I lidhur 1.5 cm grupi. Në çdo rresht 10 të shtoni një vrima e gjilpërës tri herë. Atëherë thirrni tre sythe në çdo rresht 8.

Kur të gjitha komponentët janë të gatshëm, të vazhdojë të kuvendit. Ajo fillon me mëngë. Pastaj mëngë është e lidhur me stepper shtresë. Pas kësaj, në anën e përparme të shelfit dhe provyazyvayut bar fituar loop për butonat. Mbylle dhe siguruar fije thurje. Pastaj qep buttons. Në këtë punë është e përfunduar. Rompers thur vetëm mund të lani dhe hekur.

Në foto nuk ka model për kostum klasik. Ju mund të lidhin të gjitha elementet veç e veç është për të.

Hap nga përshkrimi hap, dhe video tutorial në thurje gjera

Në këtë seksion ka dy përshkrime të procesit të padisë thurje për të porsalindurit. Një klasë mjeshtër është regjistruar në video. Ne të ju jap mundësi që të njihen me punën e Svetlana Bersanov rrobaqepëse, për aq kohë sa ne e konsiderojmë skemën e parë.

Marrë 120 g fije të hollë, e përbërë nga 20% akrilik dhe 80% - prej leshi. Puna është kryer me hala №2.

Çdo këmbë fillojnë të thur veç e veç. Pastaj të kombinuar ato, pasi duke e bërë pesë shtesa në çdo rresht të dytë. Direkt në frontin e kompleksit, shtoni një tjetër gjashtë sythe. Pastaj thur një kanavacë të vetme.

Ajo do të jetë interesante:   për shkak të formë clots në enët e gjakut

Për sqetullave, në çdo rresht të pestë, të kthyer poshtë dy sythe 10 herë. Filloni reduktim në lartësi prej 20 cm nga shtresë stepper.

Front thurur trims së bashku me këmbët e pantallonave. Kombinoje tyre nuk është e nevojshme. Pjesa e majtë është bërë simetrike. Në të djathtë, bashkohet me bar.

type Hose 45 sythe. Në një lartësi prej 14 cm të fillojë të ulet. Nëpërmjet një seri e 10-fish reduktuar në dy sythe. Qëndruar pranë. Qafa heqë në buzë dhe grupi thur. Qep butonat dhe do të kryejë në asamblenë e produktit.

Tani ju mund të filloni duke shikuar një video me hap pas hapi përshkrimin. autori i saj, Svetlana Bersanov, prodhuar një kostum të mrekullueshëm në tonet blu dhe të bardhë me një model të "këmbët në anët e syve" dhe donuts. Nëse ju doni që të lidhen një veshje për vajzat, vetëm të zëvendësojë ngjyrën "djemve" të rozë apo të kuqe. Ju lutem vini re se video mësimi është paraqitur në katër pjesë.

Kaksvyazat jumpsuit porsalindur? Pick up thread dhe stil

Skema për unitard mund të jetë çdo, për të njëjtën shikoni modelet e bukura duke përdorur lloje të ndryshme të fijeve. Pra, nuk e kufizojnë veten për këtë. Ju mund të kandidojë produktin pa një model, dhe të përqëndrohet në ngjyrë. Ne kemi një skemë për fillestar dhe knitters më me përvojë shpesh nuk kanë nevojë përshkrimet.

Lidhur me zgjedhjen e stilit, pra, para së gjithash, ne jemi të sigurt për të shqyrtuar mundësitë pa seams. Ky produkt është e lehtë për të thur dhe thurje, dhe crocheting. Thurur kostume leshi dimrit fëmijëve thelbësore. Me ta shumë i përshtatshëm për të shkuar për një shëtitje. Për foshnjat e lindura në sezonin e ngrohtë, i përshtaten kostume e pambukut.

Të jetë i sigurt për të marr kapje sigurinë e produktit. Shumë nëna qep zippers. Por ka nga ata që, duke paguar haraç për bukurinë, të blerë butonat mprehta. A nuk e bëjnë këtë në dyqane tani, një shumëllojshmëri të madhe, dhe ju mund të gjeni produktet që janë absolutisht të sigurt për fëmijët.

Ajo do të jetë interesante:   SI TË BËJE kimchi lakër NË SHTËPI

Këshilla për kostum thurje: Photo & Video

Këshilla të vlefshme në kominoshe thurje e fëmijëve janë në video. Mësimet jep rrobaqepëse Erbyagina Svetlana:

gjera thur janë gjithmonë shumë të rehatshme, por kjo nuk është aq tërheqëse, veçanërisht nëse ajo është puna e parë e nënave. Pra, ju nuk do të mungojë për ide, ne sugjerojmë disa opsione për zgjedhjen e ngjyrave dhe duke tërhequr mbi fotot.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *