Si për të bërë kafe në një tigan

Author: | 2018/08/27

Nëse ju gatuaj vetëm kafe, në raste ekstreme, edhe të bashkëshortit të saj, ajo është mjaft e mundur për të menaxhuar dhe Turku. Nëse do të gëzojnë pije aromatik dëshiron të gjithë familjen, pastaj të vijnë në kafe ndihmës gjerë. Por, çfarë nëse ajo nuk mund të sigurojë Coffee të gjitha ardhurve. E pra, për shembull, ju zbriti mbi të ftuarit. Në këtë rast, ndihma do të vijë e zakonshme pan. Sigurisht, kuzhinier në kafe e saj - kjo nuk është mjaft e drejtë. Megjithatë, pije humbet disa nga pronat e saj të dobishme. Megjithatë.

recetë se si të krijoj kafe në një tigan
recetë se si të krijoj kafe në një tigan

Për të bërë kafe në tenxhere, hapi i parë është që të përgatisë këtë të fundit. Ajo është e mirë për të marrë tenxhere smalt me ​​një kapak të shtrënguar. Është e dëshirueshme që nuk ka asgjë më brewed. Në këtë rast, ju mund të blej një tenxhere të veçantë për të gatuar në kafe e saj.

Përgatitja kafe. Nuk është sekret se kafe më të shijshme është marrë nga kokrra të freskëta. Ata duhet të jenë grimcuar. Lirshmëri varet nga preferencat tuaja shije, por opsioni ideal do të jetë mesatare. Në këtë rast, dhe shije do të jetë më i plotë, dhe shumë shpejt bazat kafe vendosen në pjesën e poshtme të kupës.

Para tenxhere drejtpërdrejtë gatimi, pije me ujë (një të ri domosdoshmërisht një të larë të mirë) të valë. Hidh në të djathtë pan në rastin tuaj, sasia e ujit, shtoni sheqer në shije. Pasi uji vlon, hiqni atë nga të nxehtit dhe të shtoni kafe në normën e 5-6 lugë per gallon e ujit. Vendos pan përsëri në zjarr, por nuk të sjellë një çiban. Pasi në sipërfaqe do të jetë baza kafe, hiqni pan nga të nxehtit, dhe pastaj le të krijoj për disa minuta.

Pasi infuzion kafe, dhe mut zgjidhur, pour pije në gota (para-ngrohtë e tyre, duke derdhur ujë të nxehtë) dhe të fillojnë kofepitiya.

Ajo do të jetë interesante:   NFC në telefonat ÇFARË ËSHTË SI TË PËRDORET

Kjo nuk do të ishte e lehtë dhe të mirë në këtë mënyrë për të bërë kafe, përdorë atë shumë rrallë. Megjithatë, ajo është e mirë për të bërë kafe në beres kafeje apo turk, si në këtë rast, kjo është një shumë më e shijshme dhe aromatik.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *