Si për të mbajtur tabs në Chrome

Author: | 2018/08/29

Vockël mund të shkoni në faqen e Inshyj pereglyadach, zberіgshi nalashtuvannya th usі bookmark ulyublenih internetit saytіv. web OD ugar pereglyadacha nalashtuvannya mozhut përfshijnë:

 • web pereglyadu іstorіyu
 • storіnku shtëpi për umovchannyam
 • Bookmark
 • umovchannyam poshukovі Sistemit
 • zberezhenі parolі

bookmarks jak dodavati në Chrome

Banorët іmportuvati bookmarks e internetit bіlshostі pereglyadachіv, jak-në Firefox, Internet Explorer i Safari:

 1. Vіdkriyte Chrome në komp'yuterі.
 2. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë.
 3. Viberіt Bookmarks Іmport bookmarks i nalashtuvan .
 4. Viberіt programa іz bookmarks, SSMSC potrіbno іmportuvati.
 5. Natisnіt Іmportuvati .
 6. Natisnіt Done .

 1. Vіdkriyte Chrome.
 2. Pereydіt në google.com/bookmarks storіnku.
 3. Uvіydіt në regjistrim oblіkovy Google, në para nuk ve të përfshira në panelin іnstrumentіv Google.
 4. Lіvoruch natisnіt Eksportuvati bookmark . Vashі bookmark zavantazhatsya në komp'yuter jak HTML-file.
 5. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë.
 6. Viberіt Bookmarks Іmport bookmarks i nalashtuvan .
 7. Në menynë spadnomu viberіt HTML-skedar bookmarks іz .
 8. Natisnіt fotografi vibrato .

 1. Në bookmarks komp'yuterі eksportuyte të web pereglyadacha jak HTML-skedar.
 2. Vіdkriyte Chrome.
 3. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë.
 4. Viberіt Bookmarks Іmport bookmarks i nalashtuvan .
 5. Në menynë spadnomu viberіt HTML-skedar bookmarks іz .
 6. Natisnіt fotografi vibrato .

Yakscho ju bookmarks mungon në Chrome , të z'yavlyatsya erë në bookmarks panelі.

Yakscho ju tashmë Je Bookmark Chrome në , i roztashovanі erë e keqe në paptsі novіy e titujve "Іmportovanі h".

 1. Vіdkriyte Chrome.
 2. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë.
 3. Viberіt Bookmarks menaxher Bookmark .
 4. Ugorі lіvoruch natisnіt Uporyadkuvati .
 5. Në menynë spadnomu viberіt tab Іmportuvati e skedar HTML .
 6. Zavantazhte zberezheny HTML-file.

preferuarat Yak vіdkriti

 1. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë Bookmarks .
 2. Yakscho ju tashmë tab Je në Chrome, znaydіt nova dosje e titujve "Іmportovanі h".

Dіznaytesya, zberіgati jak, pereglyadati që redaguvati bookmarks.

Jak sinhronіzuvati bookmarks të bashkëngjitni vsіh

Uvіydіt në Chrome për lehtësimin e shumë oblіkovogo dhënat e Google në vsіh bashkëngjitni. Për bookmarks umovchannyam sinhronіzuyutsya në vsіh tuaj bashkëngjitni.

Dіznaytesya, jak sinhronіzuvati bookmark vsіh bashkëngjitni.

Jak preferuarat іmportuyutsya

Yakscho në Chrome nuk Bulo bookmarks, bookmark іmportovanі z'yavlyatsya në bookmarks panelі.

Yakscho në Chrome tashmë bookmarks boule, bookmark іmportovanі z'yavlyatsya në paptsі "bookmarks INSHI" në bookmarks kіntsі panelі.

Dіznaytesya, jak koristuvatisya bookmarks Panella.

bookmarks jak peremіstiti në web pereglyadach Inshyj

Yakscho vi virіshite koristuvatis іnshim web pereglyadachem, vie mund të transferohen në OAO Të gjitha Demba svoї bookmark Chrome.

 1. Vіdkriyte Chrome në komp'yuterі.
 2. Ugorі pravoruch natisnіt ikonë.
 3. Viberіt Bookmarks menaxher Bookmark .
 4. Ugorі natisnіt ikonë Eksportuvati bookmark .

bookmarks Chrome eksportuє jak HTML-file. bookmarks Іmportuyte në Inshyj internetit pereglyadach për dosjen Tsogo lehtësim.

Si për të ruajtur bookmarks shfletuesit para reinstalling | Ditë ...

Ky artikull do të jetë e dobishme për ata që janë duke shkuar për të reinstall Windows, ju ose do të reinstall shfletuesin, lëvizin tab në një kompjuter tjetër. Shumë prej nesh janë duke shkuar në faqet bookmark të preferuarat, por këtu në një moment ra off Windows, ose të gjitha tmerrësisht tupit dhe ju vendosni për të reinstall atë, dhe ne të gjithë u mblodhën në një kohë të gjatë shkon në ekzistencë. Për ju kjo nuk do të ndodhë, dhe preferuarat tuaj kanë qenë gjithmonë me ju - të lexuar artikullin, ne do të shikojmë në atë në shfletuesit më të popullarizuar, dhe mënyra të ndryshme për të ruajtur bookmarks, apo si për të mbajtur ata gjithmonë në dorë.

Ajo do të jetë interesante:   SI TË të marrë gjak seksin e fëmijës

1. Ruani bookmarks Google Chrome;

2 . Ruaj bookmark nga Mozilla të Firefox ;

3. Ruaj bookmarks Opera ;

4. Save bookmarks Yandex ;

5. Save tab i Internet Explorer ;

Google Chrome

Si për të ruajtur bookmarks Google Chrome

Sinkronizimi me një llogari Google :

Çfarë e mirë është Google Chrome - sa të ketë një llogari Google dhe bookmarks tuaja do të jetë gjithmonë me ju në çdo kompjuter!

Krijoni një Llogari Google - ky veprim do t'ju lejojë të sinkronizuar bookmarks tuaj dhe fjalëkalimet në çdo kompjuter. Përveç kësaj, ju do të keni postë të gmail, mundësinë për të punuar me tregun play, magazinimit cloud për të dhënat tuaja dhe hapjen e tyre nga çdo kompjuter, dhe një shumë e funksioneve të tjera të dobishme.

Nëse llogaria që ju duhet - të shkoni në shfletuesin Google Chrome. Kur ju së pari të fillojë ju do të nxitet për të hyrë në të dhënat e llogarinë tuaj të Google. Në qoftë se kjo nuk do të - hapur formën, shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin. Tani të gjitha që ju ruani në të preferuarat tuaj - do të jenë në dispozicion në çdo pajisje ku ju shkruani të dhënat e llogarisë tuaj Google. Ta themi thjesht, ju lehtë mund të reinstall Windows, pastaj instaluar Chrome, ju lutem shkruani për të marrë emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin, dhe të gjitha bookmarks do të forcohet. Dhe ju mund të lidheni llogarinë tuaj në një kompjuter tjetër dhe të gjitha bookmarks (fjalëkalimet, histori, etj) do të shfaqen atje. Sync Cilësimet bookmarks në Google Chrome, ju mund të shikoni ose të ndryshojë këtu.

Përdorni Bookmarks file

Nëse ju nuk doni të krijoni një llogari Google - nuk është një mënyrë e dytë për të shpëtuar bookmarks Google Chrome para reinstalling:

1. Hapni Google Chrome dhe të shkojnë në "menaxher Bookmark": shtypni Ctrl + Shift + O (ose në krye të drejtë, klikoni tre dots => zgjidhni "Bookmarks" => menaxher Bookmark => Organizo => Kujtesoret eksportit në skedar HTML.

Si për të ruajtur bookmarks Google Chrome

2. Ju jeni të nxitet për të ruajtur një skedar me bookmarks, zgjidhni rrugën për të ruajtur (nëse ju jeni duke shkuar për të reinstall Windows, ju më mirë në flash drive USB ose në cloud), riemërtoni atë në qoftë se ju nuk bëni si emrin, dhe klikoni mbi "Ruaj".

Si për të ruajtur bookmarks Google Chrome

Për të reinstall shfletuesin pas tabs tërheq - nevojë për të njëjtin menaxher bookmarks zgjidhni "bookmarks importuar nga skedar HTML" => përzgjidhni kartelën që shpëtuam para adaptimet dhe kliko "Open".

Si për të ruajtur bookmarks Google Chrome

Profili juaj Google Chrome është ruajtur në rrugën "C: \\ \\ Përdoruesit emrin \\ \\ AppData Lokale \\ \\ Google Chrome \\".

Përfundim: Ka dy mënyra për të kursyer bookmarks në Google Chrome, por më praktike llogaria -Krijimi Google dhe do ta lidhë në shfletuesin tënd. Pas të gjitha, ndoshta unë të largohet nesër për disa qindra kilometra, ju do të duhet një faqe nga një bookmark në kompjuterin tuaj, dhe ju vetëm të hyjë në kromit në llogarinë e tij dhe për të hapur atë.

Ajo do të jetë interesante:   SI TË MERRNI TË Veliky Novgorod nga Moska

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

Me Bookmarks Skeda:

1. Në një shfletues të hapur Firefox, shtypni Ctrl + Shift + B (ose në krye të drejtë, klikoni mbi "View Historisë, bookmarks ruajtur dhe të dhëna tjera" => "Bookmark" => "Trego krejt faqerojtësit")

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

2. Në anën e majtë, zgjidhni "All Bookmarks" => në krye, klikoni mbi "Import dhe backup" bookmarks => Eksporto në HTML-skedar.

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

3. Zgjidhni ku të ruani skedarin me bookmarks (mundësisht në një flash drive USB ose në cloud), emrin dhe klikoni mbi "Ruaj".

Për të tërhequr tab në një shfletues të ri - ndjekin pikën e parë me udhëzimet e mësipërme, klikoni mbi "bookmarks importuar nga skedar HTML" => përzgjidhni kartelën me bookmarks dhe kliko "Open".

Sinkronizimi nëpërmjet e-mail:

Sinkronizimi gjë dobishëm, hyrë login dhe fjalëkalimin në shfletuesin Mozilla Firefox, dhe duke punuar me të gjithë bookmarks (fjalëkalimet, histori, etj) do të jetë i lidhur për postën tuaj. Kjo ju lejon për të rivendosur të gjithë shfletuesin tuaj në një kompjuter tjetër, ose pas reinstalling shfletuesin.

1. Në një shfletues të hapur, klikoni mbi tre rreshta në krye të drejtë dhe zgjidhni "Hyni në sync" (siç tregohet më poshtë). Kliko mbi "Nuk keni llogari? Le të krijojnë".

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

2. Shkruani adresën e ndonjë prej saj e-mail => Trillime dhe shkruani fjalëkalimin për Firefox llogari => hyjë sa jeni të vjetër dhe klikoni në "Krijo Llogari".

3. Në postën tuaj (paraqitur në paragrafin e mëparshëm), do të merrni një email me një lidhje për të konfirmuar regjistrimin, klikoni letrën => klikoni mbi linkun dhe pastaj ju duhet të dritares së shfletuesit do të shfaqet me një zgjedhje e cilësimet e sinkronizimit. Shënoni parametrat e dëshiruar, klikoni në "Start" . Çdo gjë nga ai moment të gjithë bookmarks, fjalëkalime, historia (të gjitha që ju keni zgjedhur në settings), ju do të jetë në dispozicion në çdo kompjuter ose pas reinstalling shfletuesin.

Si për të ruajtur bookmarks Mozilla Firefox

Mozilla Firefox Profili juaj shfletuesi është e vendosur në "C: \\ \\ Përdoruesit emrin \\ \\ AppData Roaming \\ Mozilla \\".

Përfundim: ju keni dy mënyra për të kursyer bookmarks në Mozilla Firefox. Por më e lehtë - sinkronizimi me e-mail, bookmarks janë gjithmonë afër në dorë kudo në botë.

Si për të ruajtur bookmarks Opera

Duke përdorur sinkronizimin:

1. Në shfletuesin tuaj, të hapur e majta lartë klikoni "Opera" => sinkronizoni.

Si për të ruajtur bookmarks Opera

2. Nëse ju keni përdorur më parë Opera sinkronizimi - klikoni mbi "Identifikohu" => shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin, pastaj të gjitha të dhënave është sinkronizuar. Nëse ju nuk e keni përdorur më parë sinkronizimin në "Opera" => klikoni në "Krijo llogari" => shkruar ndonjë e-mail tuaj, të krijojë një fjalëkalim dhe shkruani => klikoni në "Krijo Llogari" => klikoni mbi "Sync". Për të ngritur atë që ju dëshironi për të sinkronizuar - adresën bar, shkruani opera: // settings / syncSetup dhe shtypni Enter.

Si për të ruajtur bookmarks Opera

Pas bookmarks sinkronizimi do të jetë i lidhur me llogarinë e krijuar ju dhe nëse ju shkoni në bazë të saj në një kompjuter tjetër në "Opera" (ose në qoftë se ju reinstall shfletuesin në kompjuterin tuaj dhe të hyjë në një llogari të krijuar më parë) - Të gjitha bookmarks do të forcohet.

Me Bookmarks Skeda:

1. Në një shfletues të hapur, klikoni mbi "Opera" => "Bookmark" => "bookmarks eksportit."

Ajo do të jetë interesante:   Si për të punësuar një të huaj

2. Zgjidhni një vend për të ruajtur dhe klikoni mbi "Ruaj".

Të importojë një skedar nga bookmarks tuaj - klikoni në "Opera" => "Bookmark" => "bookmarks importit dhe Settings" => ardhshëm të "Vendndodhja" për të hapur shfletuesin, zgjidhni "bookmarks HTML-File" dhe kliko mbi "Zgjidhni dosjen".

Zgjidh file për të shpëtuar bookmark dhe klikoni mbi "Open".

Me zgjerimin:

Ju gjithashtu mund të instaloni extension Bookmarks Import & Export dhe e përdorin atë për të eksportuar bookmarks tuaj në një skedar HTML ose importojë ato nga ajo.

Shfletuesi Profili juaj Opera është në C: \\ \\ përdoruesve emrin \\ Roaming Dosja e AppData \\ \\ \\ Opera Software Opera qëndrueshme \\ .

Përfundim: Ka disa opsione për ruajtjen e bookmarks, të gjithë e thjeshtë dhe nuk ju kërkojnë një shumë të veprimit.

Si për të ruajtur bookmarks Yandex

Si për të ruajtur bookmarks Yandex

Set up bookmarks sync Yandex :

Hapur shfletuesin tuaj Yandex => shkoni në menynë (tre rreshta në krye të drejtë) => Synchronize => shkruani emrin e përdoruesit dhe fjalë-kalimin nga kutinë tuaj postare Yandex, nëse mosfinancimit ju klikoni në "Krijo llogarinë tuaj" => klikoni mbi "Enable Sinkronizimi" => zgjidhni atë që ju doni të sync.

Si për të ruajtur bookmarks Yandex

Çdo gjë është tani të gjitha të dhënat do të lidhet me kutinë tuaj postare, dhe ju mund të hapur bookmarks tuaj nga kudo në planet, gjëja kryesore për të kujtuar emrin e përdoruesit dhe fjalëkalimin.

Me Bookmarks Skeda:

1. Hapni "Bookmarks Manager", duke shtypur Ctrl + Shift + O, ose duke shkuar në menynë => Bookmarks => menaxher Bookmark.

Si për të ruajtur bookmarks Yandex

2. Kliko në "Urdhrin" bookmarks => Eksporto në skedar HTML.

Si për të ruajtur bookmarks Yandex

3. Zgjidhni ku për të ruajtur kartelën (është më mirë të rrinë, apo në re), dhe klikoni "Ruaj".

Për të tërhequr tab nga dosja pas reinstalling shfletuesit - ju duhet të shkoni në "Menaxher Bookmark" => Organizo => Kopjo bookmarks nga skedar HTML "=> Zgjidh file me bookmarks klikoni mbi" Open ".

Profili juaj Yandex Browser është ruajtur në C: \\ \\ Përdoruesit emrin \\ \\ AppData Lokale \\ \\ Yandex.

Përfundim: Mënyra më e lehtë për të gjetur veten kuti Yandex dhe atë në shfletuesin tënd, atëherë ju mund të tërheqë deri parametrat tuaj në çdo kompjuter, kudo në botë. Dhe sigurisht, thjesht mund të reinstall Windows, keni instaluar shfletuesin Yandex, shkruani të dhënat tuaja, dhe pastaj të kapur deri me të gjitha parametrat.

Si për të mbajtur bookmarks Internet Explorer

Si për të mbajtur bookmarks Internet Explorer

Për fat të keq, si e këtij shkrimi nuk kam pasur qasje në Windows 8 dhe më lart, atje, nëse ju shkoni në llogarinë tuaj Microsoft, cilësimet Internet Explorer sinkronizuar. Derisa versioni 8 i sinkronizimit të Windows nuk është në dispozicion në këtë ruani bookmarks në Bookmarks file.

1. Open Internet Explorer => shkojnë në "File" në të majtë të lartë, në qoftë se kjo nuk është menu -Press Alt në tastierë dhe menu => importit dhe eksportit.

Si për të mbajtur bookmarks Internet Explorer

2. A ju ofrojnë të eksportojë ose të importojë një skedar, të vënë një kontroll tjetër për të "Eksporti në një skedar" dhe kliko "Next" (import ju nevojitet kur të doni për të tërhequr parametrat e Internet Explorer nga file).

Si për të mbajtur bookmarks Internet Explorer

3. Zgjidhni çfarë dhe ku ju dëshironi të ruani dhe kliko "Next".

Si për të mbajtur bookmarks Internet Explorer

Aktualisht, çdo gjë, në qoftë se ju e dini mënyra të tjera - shkruani në komente. Fat i mirë për ju

Shih gjithashtu: Si të shërohen dokumenteve para shpëtimit Word;

Si për të rimarrë një file fshihet: Complete Guide;

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *