Si të kurseni Instagram Jetojnë në telefon

Author: | 2018/08/29

Instagram si një rrjet social është vazhdimisht evoluon. Jo shumë kohë më parë ka pasur një të re tipar Instagram internet transmetim, me ndihmën e të cilit përdoruesit ndajnë jetën e tyre, për t'iu përgjigjur pyetjeve dhe kështu me radhë abonentëve Që të gjithë Instagram transmetim të shkojnë të jetojnë shumë abonentë nuk kanë kohë për të shqyrtuar ato për ndonjë arsye. Gjithashtu, përdoruesit e rrjetit të regjistroheni për aktorët tuaj të preferuar, këngëtarët dhe të famshëm të tjera dhe janë tifozët e këtij lloji, kështu që abonentët janë duke u përpjekur për të ruajtur fotot dhe programe të drejtpërdrejta për të mbajtur informacion mbi të dikush nënshkruar.

Si për të shpëtuar jetojnë e Instagrama

Për të ruajtur transmetimin nuk kërkon ekzekutimin e hapave të shumta, ajo është e mjaftueshme për të klikoni mbi ikonën shpëtuar. Pas përfundimit të inkorporimit të drejtpërdrejtë, kjo ikonë shfaqet në krye të dritares. krijuesit Instagram prezantoi ruajtur funksionin, si pas përfundimit të transmetimit të drejtpërdrejtë do të fshihen automatikisht. Ruajtja përfshin vetëm video file.

Të gjitha komentet e lëna nga transmetimit të drejtpërdrejtë, nuk janë ruajtur. Nuk ruhen si "like" dhe informacione të tjera në transmetim. Transmetimi i ruajtur mund të shihet në telefonin tuaj në "Galerinë". Ky buton do të shpëtojë të pranishëm vetëm në smartphones. Ruajtjen ester drejtpërdrejtë me pajisje të tjera të lëvizshme kryhet në mënyra të tjera.

Si për të mbajtur një telefon jetojnë

Ruaj transmetim të drejtpërdrejtë, është e mundur për çdo telefon, telefon i zgjuar mbështet qasje në internet dhe instagramu. Mënyra për të kursyer ndryshon në varësi të cilën platformë është i instaluar në telefon. Shumë përdorues Instagram, duke mos ditur se si të kursejnë përkthimet, bëj një pyetje: A është e mundur për të mbajtur transmetim të drejtpërdrejtë në Android dhe iPhone? Në instagrame dhënë këtë ruajtja funksion për të gjitha pajisjet mobile.

Për të kryer shkarko jetojnë në iPhone dhe Android duhet të kalojnë procedurën e mëposhtme:

  1. Në pjesën e poshtme të dritares zgjidhni pika "live".
  2. Ne jemi duke pritur për fillimin e lidhjes direkte.
  3. Pas përfundimit të transmetimit, shtypni butonin Finish.
  4. Pas përfundimit të klikoni mbi ikonën shpëtuar.

Shih edhe artikullin tonë mbi këtë temë: Jeto me një mik në Instagram. Një transmetim i përbashkët jetojnë.

Si për të ruajtur një i huaj jetojnë

Për të shkarkuar një i huaj live nga Instagram duhet të përdorni shfletuesin Chrome. Kjo pa është falas. Për ta bërë këtë, ju duhet ta instaloni extension Chrome IG Story ndërsa ruajtja transmetimet e drejtpërdrejta të bëhet aktive.

Pas kësaj, të shkojnë në llogarinë tuaj dhe maja e dritares tregon historitë e përdoruesit. Për të ruajtur klikoni mbi "Save" button në frontin e transmetimit të drejtpërdrejtë pastaj boot kompjuterin tuaj. Gjithashtu, për të ruajtur transmetimet e huaja ju gjithashtu mund të përfitojnë nga aplikime të veçanta celular.

Si për të parë Live ruajtur

Për të parë një eter ruajtur është e nevojshme për të shkuar në menutë e telefonit dhe "Galeria" për të hapur programin e tij për shikimin fotografi video. Nëse transmetim të drejtpërdrejtë ka qenë e ruajtur në PC tuaj, shkoni në dosje në të cilën është kryer dhe të shkarkoni dhe të hapur me një app video ose video player, zakonisht një herë ata janë të instaluar në kompjuter në sistemin operativ parazgjedhur.

SI TË shpëtuar një tjetër INSTAGRAME live

aplikacioneve mobile

Tregime iu përgjigjni për Instagram për iOS

pa Stories: iu përgjigjni Tregime për Instagram për iOS
pa Stories: iu përgjigjni Tregime për Instagram për iOS

pa Stories: iu përgjigjni Tregime për Instagram për iOS 2
pa Stories: iu përgjigjni Tregime për Instagram për iOS 2

Nëse jeni duke përdorur një iPhone ose iPad, shkarko Stories app iu përgjigjni për Instagram. Ju mund të gjeni profilet në Instagram dhe shohin ato. Zgjidhni dëshiruar dhe klikoni mbi "Kalaja" në ekran. Historia do të shkarkohen, dhe kjo do të vihet në, nëse kërkohet.

Broadcasting, nga rruga, është shfaqur gjithashtu. Shpëtuar ata mund të jenë në të njëjtën mënyrë. Klikuar live butonin në këndin e sipërm të djathtë, ju vetëm do të shihni ato.

Story Saver për Android

shkarko Stories: Story Saver për Android
shkarko Stories: Story Saver për Android

pa Stories: Story Saver për Android 2
pa Stories: Story Saver për Android 2

Për smartphones në Android ju duhet të shkarkoni app Story Saver. Hapur atë dhe hyni në llogarinë tuaj Instagram. Të gjitha Stories do të shfaqet në faqen kryesore. Zgjidhni foton e dëshiruar ose video dhe kliko "Ruaj". Dosja do të shfaqet në dosje StorySaver.

Për fat të keq, për të ruajtur një transmetim të drejtpërdrejtë në aplikim nuk mund të jetë. Por ju mund të shtoni llogari të shumta dhe të kaloni në mes tyre të lehtë.

StorySave për Android

pa Stories: StorySave për Android
pa Stories: StorySave për Android

pa Stories: StorySave për Android 2
pa Stories: StorySave për Android 2

Një tjetër opsion - aplikimi StorySave. Dhe, ndërsa ne po flasim për Stories titullin, në sajë të këtij programi ju mund të shkarkoni fotografi, video, Tregime, dhe madje edhe transmetimet e drejtpërdrejta. Nuk është një tjetër mundësi - për të shpëtuar një herë të gjitha tregimet e njerëzve që ju ndjekin.

Nëse dëshironi të ruani botimet përdoruesit për të cilën ju nuk e keni regjistruar, kërko përdorim brenda aplikacionit. Pas të kursyer të gjitha materialet të marrë në të galerisë suaj.

Browser Extension

Chrome IG Story për Google Chrome

Të gjithë përdoruesit e Google Chrome mund të shpëtojë histori dhe transmetimet e drejtpërdrejta. Për ta bërë këtë, ju keni nevojë për të shkarkuar extension Chrome IG Story. Pas instalimit të shkojnë në llogarinë tuaj në faqen Instagram. Në të gjitha tregimet e miqve do të tregojnë menu.

pa Stories: Chrome IG Story për Google Chrome
pa Stories: Chrome IG Story për Google Chrome

Ju mund të shkarkoni të dy në një histori (butonin në pjesën e poshtme majtas shfaqet gjatë luajtjes), apo të gjitha përnjëherë duke klikuar "Download" button për të drejtën e pseudonimit. Një listë e ndarë nga maja do të transmetohet që janë krijuar gjatë 24 orëve të fundit.

pa Stories: Chrome IG Story për Google Chrome
pa Stories: Chrome IG Story për Google Chrome

Nuk është një paralajmërim: për të shpëtuar transmetim të drejtpërdrejtë, ju do të nxitet për të shkarkuar fotografi të veçanta audio dhe video. Ata mund të lidhë veten duke përdorur një redaktor video.

InstaSaver për "Browser Yandex" dhe Opera

Për përdoruesit "Browser Yandex" dhe Opera do të takohet me zgjerimin InstaSaver.

pa Stories: InstaSaver për "Browser Yandex" dhe Opera
pa Stories: InstaSaver për "Browser Yandex" dhe Opera

Ajo punon pak ndryshe. Historitë mund të ruani në faqen Instagram: e drejta "Shkarko" button në krye të çdo botimi apo tregime do të shfaqet.

pa Stories: InstaSaver për "Yandex Browser" dhe Opera 2
pa Stories: InstaSaver për "Yandex Browser" dhe Opera 2

IG Helper për Mozilla Firefox

pa Stories: IG Helper për Mozilla Firefox 2
pa Stories: IG Helper për Mozilla Firefox 2

Për përdoruesit e Mozilla Firefox është një zgjerim i IG Helper. Ajo punon në të njëjtën mënyrë si InstaSaver për "Yandex Browser", dhe Opera.

Shih gjithashtu:

Si te shkarkoni ALIENE INSTAGRAME live

Instagram - Tse Popularity bezkoshtovny zastosunok për obmіnu fotografіyami th vіdeozapisami Disa nga elementet e sotsіalnoї MEREZHI. Vіn dozvolyaє znіmati foto që vіdeo, zastosovuvati për ta rіznі efekta th fіltri dhe takozh foto poshiryuvati i vіdeokontent përmes Vlasnyi SERVIS abo INSHI sotsіalnі MEREZHI.

Ostannіm orë Seredi koristuvachіv Tsogo zastosunku çeliku Sidomos populyarnі pryamі efіri. Nëse Yaky Mauger koristuvach zapustiti direkt translyatsіyu Have yakіy chastinі zemnoї kulі vіn bi nuk perebuvav, rreth karrierës Well odrazu do të bëjnë të pamundurën povіdomlenі Yogo peredplatniki.

Melodiously, Bagato hto s ju hotіli b nëna mozhlivіst zberіgati pryamі efіri abo Іstorії іnshih koristuvachіv, unë në tsіy stattі rozpovіmo mi, jak Tse mozhna zrobiti.

Mobіlnі zastosunki

Tregime iu përgjigjni për Instagram (iOS)

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - Tregime iu përgjigjni për Instagram Logo

Raozrobnik: Faceplay, Inc.

Yakscho vi abo Je koristuvachem iPhone iPad, mund të konkurrojnë për vikoristovuvati zberezhennya drejtpërdrejtë efіrіv abo Іstorіy druziv tuaj zastosunok iu përgjigjni Tregime për Instagram. Viberіt në zastosunku potrіbnu іstorіyu abo direkt translyatsіyu atë natisnіt në "Kalaja". Në këtë ceremoni vie skachaєte Іstorіyu i, Yakscho Tse bude potrіbno kanë larg zmozhete її viklasti od Svoge іmenі.

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - iu përgjigjni Tregime për Instagram

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - iu përgjigjni Tregime për Instagram

QR-code - iu përgjigjni Tregime për Instagram për iOS

Story Saver për Instagram (Android)

Si te shkarkoni Instagram nga një gjalla transmetimit ose përdorues të tjerë Stories - Story Saver për Instagram logo

Rozrobnik: Yoba

Koristuvachі smartfonіv pid upravlіnnyam operatsіynoї sistem Android mozhut zberegti Іstorії për Relief zastosunku Story Saver për Instagram. Pіslya e jak vie vіdkriєte Qiu programa që uvіydete në svіy oblіkovy regjistrimin Instagram, vie pobachite usі dostupnі Іstorії. Viberіt potrіbnu th natisnіt "Zberegti". Zavantazhenі fotografi do vіdobrazhatisya në StorySaver paptsі.

Në keq zastosunok Story Saver për Instagram nuk dozvolyaє zberіgati pryamі efіri.

Si te shkarkoni Instagram nga një transmetim të drejtpërdrejtë ose përdoruesit e tjerë Stories - Story Saver për Instagram

Si te shkarkoni Instagram nga një transmetim të drejtpërdrejtë ose përdoruesit e tjerë Stories - Story Saver për Instagram

Shkarko zastosunok Story Saver për Instagram (Android):

QR-code - Story Saver për Instagram për Android

StorySave (Android)

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - StorySave Logo

Rozrobnik: Liam Cottle

Sche një mënyrë zberezhennya Іstorіy svіy Instagram në tabletë Android-smartphone abo Je zastosunok StorySave. Nezvazhayuchi për ata karrierës shkollore në nazvі vetëm e kaluar në lidhje me tregime, Tsey zastosunok takozh dozvolyaє zavantazhuvati s Instagram fotot, vіdeo, i navіt pryamі translyatsії. Takozh në nyoma Yea një tsіkava optsіya karrierës dozvolyaє zberіgati odrazu usі іstorії njerëzit në yakih Vie pіdpisanі.

Yakscho dëshiron zberegti publіkatsіyu koristuvacha në yakogo nuk pіdpisanі vie, vie mund skoristatisya Poshuk useredinі prog. Pіslya zberezhennya usі vikachanі materіali potraplyat për galereї.

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - StorySave

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - StorySave

Shkarko zastosunok StorySave ( All Android ):

Rozshirennya për brauzerіv

Chrome IG Story (Google Chrome)

Rozrobnik: Alec Garcia

Yakscho vi koristuєtesya shfletuesin Google Chrome, ju mund të vie zberіgati Іstorії që pryamі efіri për Relief rozshirennya Chrome IG Story. Pіslya Yogo instaluar në profіl vashomu në saytі Instagram do të bëjnë të pamundurën pokazanі usі іstorії druziv tuaj.

Wee mund zavantazhiti jak në іstorії odnіy (pid ore pereglyadu zlіva znizu z'yavlyaєtsya vіdpovіdna button), kështu që unë usі odrazu, butonin natisnuvshi "Zavantazhiti" roztashovanu pravoruch od іmenі oblіkovogo dhënat. Në listën okremomu zverhu roztashovanі translyatsії, SSMSC boule stvorenі për ostannі 24 Godin.

nuancë Єdinim, vinikaє karrierës në vikoristannі rozshirennya Chrome IG Story Je ato karrierës për zberezhennya efіru drejtpërdrejtë ju bude zaproponovano zavantazhiti okremo audіofayl i vіdeo. Nadalі їh mozhna z'єdnati, skoristavshis vіdeoredaktorom.

Si te shkarkoni Instagram nga një transmetim të drejtpërdrejtë ose përdoruesit e tjerë Stories - Chrome IG Story

DOWNLOAD rozshirennya Chrome IG Story (Google Chrome)

InstaSaver (Opera)

Rozrobnik: sunseeker11

Yakscho zamіst shfletuesi Google Chrome ve vіddaєte perevagu Opera, për zberezhennya Іstorіy i drejtpërdrejtë efіrіv іz Instagram mund të vie skoristatisya InstaSaver rozshirennyam. Parimi i robot Tsogo rozshirennya vіdrіznyaєtsya OD poperednogo. Për banorët zberegti nëse përmbajtja Yaky neobhіdno shkoni në faqen Instagram, de natisnuti button "Zavantazhiti" jak z'yavitsya pravoruch zverhu nëse yakіy publіkatsії abo іstorії.

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - InstaSaver (Opera)

DOWNLOAD rozshirennya InstaSaver (Opera)

IG Helper (Mozilla Firefox)

Rozrobnik : mittya

Për browser Mozilla Firefox koristuvachіv je rozshirennya IG Helper. Vono Got që Samy parimore th robot karrierës në InstaSaver rozshirennya për Opera.

Si te shkarkoni Instagram nga jetojnë ose Tregimet e përdoruesve të tjerë - IG Helper (Mozilla Firefox)

DOWNLOAD rozshirennya IG Helper (Mozilla Firefox)

Një yakimi zastosunkami koristuєtesya për skachuvannya direkt efіrіv abo ve Іstorіy іz Instagram? Dіlіtsya prej nesh në komentet!

Si te shkarkoni INSTAGRAME TUAJ live

My Instagram https://instagram.com/daria_akulich

Telegram im Channel https://t.me/dariaakulich

I VKontakte https://vk.com/dariaakulich

Unë jam në Facebook https://www.facebook.com/akulichdaria

Si te shkarkoni LIVE ME INSTAGRAMA

Zhvillimi i një llogari të biznesit në Instagram dhe vazhdimisht shtrohet pyetja - çfarë? SI? KU? PSE?

Ky nuk është një problem! Për t'ju ndihmuar të lirë Autocourses "hap pas hapi Instagram" (13+ mësime praktike).

Merrni këtu: http: //shag-za-shagom.chashinayuliya ....

Pyetjet mund të vendosen drejtpërdrejt nën video!

Regjistrohu për mua në rrjetet sociale:

https Instagram: //www.instagram.com/yuliya_maly ...

VK https://vk.com/jujiam

Profili i Facebook: https://www.facebook.com/jullamm

Facebook faqe: https: //www.facebook.com/yuliyamalyig ...

telegram @Jullamm

Një chat dobishme për pazar në dyqane online. Join tani! https: //t.me/joinchat/E0c7FEV-fawBZ8l ...

Si të kurseni Jetojnë INSTAGRAME pas publikimit

Si për të shpëtuar live nga Instagram në kujtesën e telefonit

Trajneri Project # HakniSet, vetë-realizimi, biznes, blogerstvo interesuar të dinë më shumë, shkruajnë të kontakteve, shih më poshtë.

Ndiqni https Channel: //www.youtube.com/channel/UCxjT ...

Në ✏SVYAZATSYA ME SOTS.SETYAH✏

►Telegram kanal - https://t.me/ponomareva_ekaterina

►Vkontakte - https://vk.com/ponomareva_katerina

►Instagram - https://www.instagram.com/epono.mareva/

►Facebook - https: //www.facebook.com/Ponomareva-E ...

►OK - https://ok.ru/ekaterina.ponomare

Ajo do të jetë interesante:   Sinusit gjatë shtatzënisë si për të trajtuar

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *