SI TË vilë nga kos

Author: | 2019/02/01

Gjizë nga kos në shtëpi - receta nga ...

Si të gatuaj gjizë nga kefir. përmbledhje

Nëse e dëshiruar, gjizë nga kefir mund të gatuaj çdo zonjë. Recipes ky produkt është shumë e thjeshtë dhe të përfshijë një numër minimal të përbërësve. Në këtë artikull ju do të gjeni 3 mënyra për të gatimit gjizë. gjizë nga kefirGjizë nga kefir përgatitur prostoFoto: Getty

  • Numri i servings: 4
  • Ora Përgatitja: 30 minuta

Gjizë në shtëpinë e kefir: një recetë klasike  

Recetë e përgatitjes së djathit ishte i njohur kohë më parë, gjyshet tona e bëri këtë produkt veten. Produkti natyrore është shumë më e dobishme në dyqan, dhe gatuar shumë thjesht. Ajo do të duhet vetëm një kos.

Gatim djathë kalon nëpër disa faza:

1. Merrni dy pans. Njëri prej tyre duhet të vendosen për herë të parë.

2. Hidh në një rezervuar të madh të ujit (pak më pak se gjysma).

3. Vendos një tenxhere me ujë në zjarr.

4. Në kapacitet të ulët pour kos dhe e vënë atë në një tjetër tenxhere. Përfshijnë ngrohje minimale.

5. Mbajtja e kos në një banjë me ujë për aq kohë sa ajo nuk pritem. Nxehtësia kos ju duhet të rreth 60 (udhëhequr mundësisht nga treguesit e një termometër të veçantë).

6. Pas kësaj, hiqni nga ngrohjes kos dhe të vënë në një vend të freskët për gjysmë ore.

7. sitë fund veshur me disa shtresa të napë, e vënë atë në çdo enë dhe do të ulen ftohur kefir.

8. Kur hirrë është drenazhuar, qoshet e garzë në formë të lidhur nyje dhe një të mirë shtrydh përmbajtjen e saj.

Lexo më shumë:   Kartolinë DUART ditët e të Moshuarve

All gjizë gati. Keep it duhet të jetë në frigorifer.

Gjizë nga kefir në shtëpi: recetë dytë  

gjizë mund edhe të jetë bërë nga kos fundit ngrirjes. Procesi merr një mesatare prej katër - pesë orë. Nuk do të duhet një paketë e kos. Përgatitja:

1. Produkti duhet të vendoset në frigorifer dhe të lejojë për të ngrirë. Kefir duhet të kthehet plotësisht në akull.

2. pije Pasi ftohtë, ju keni nevojë për të hapur paketën dhe zhvendoset akull në ekran. Pre-Nevoja për të vënë një tas sitë, e cila do të thahet hirrë.

3. Tani ju duhet për të vendosur enë në një vend të freskët për kos filluan të shkrij natyrshme.

4. Për të përfunduar shpërbërjen merr rreth 6 orë. Kur hirrë është drenazhuar në një legen, vetëm vilë mbetur në sitë.

Shitore produktin që ju nevojitet në frigorifer.

Gjizë përgatitur në bankë

Për të përgatitur djathë si një enë, ju mund të përdorni një kavanoz qelqi të zakonshëm. Ajo do të duket si në vijim:

1. Kefir duhet të derdh në një kavanoz tre-litër.

2. Në pjesën e poshtme të pan vënë një palosur në disa shtresa të leckë, vënë mbi të një kavanoz kos. Hidh në një tigan me ujë, dhe të përfshijë një ngrohje minimale.

3. Pasi kefir shtresohem në gjalpë dhe ngrohje hirrë duhet të ndalet.

4. Get mbështeteshin në masë në kullesë përcaktuara Marley dhe të japin lagështi të thahet.

Gjizë është gati. Ajo mund të përdoret vetëm, shtoni manaferrat dhe fruta, të bëjë pasta shijshme.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *