SI TË BËJE duart tuaja karrige lëkundëse

Author: | 2019/03/01

përmbajtje

 • Çfarë karrige lëkundëse: zgjidhni materiale
 • Si për të bërë një karrige lëkundëse me duart e tij: nga opsionet më të përballueshme
 • Karrige lëkundëse me duart e tij - video, foto

Armchair - karrige lëkundëse kombinon tre avantazhe të pamohueshme. Së pari, ajo është pjesa origjinale dhe e bukur e shtëpisë brendshme . Së dyti, ushtrimi i thjeshtë por efektive për shëndetin. Së treti, ajo çuditërisht të rehatshme për t'u çlodhur, lexoni një libër apo të kënaq në dembelizmi ëmbël, Addictive dhe enveloping.

Karrige lëkundëse - mënyrë e përsosur për të krijuar një atmosferë të rehati dhe qetësi

Karrige lëkundëse - mënyrë e përsosur për të krijuar një atmosferë të rehati dhe qetësi

Karrige lëkundëse bërë nga druri natyror

Karrige lëkundëse bërë nga druri natyror

karrige lëkundëse shtëpi nga një kornizë metalike

karrige lëkundëse shtëpi nga një kornizë metalike

Që pohimin se të gjitha sëmundjet rrjedhin nga nervat kryesisht e vërtetë, karrige lëkundëse mund të bëhet një unike kurë tabletë mrekulli për shumë sëmundje.Horizontale vend-karrige lëkundëse shpejt dhe plotësisht do të pushojnë

Horizontale vend-karrige lëkundëse shpejt dhe plotësisht do të pushojnë

Një definitive plus në shtëpi i bërë karrige lëkundëse - ajo përputhet me emrin e shijet tuaja

Një definitive plus në shtëpi i bërë karrige lëkundëse - ajo përputhet me emrin e shijet tuaja

Ritmike, madje dhe të qetë Rocking shndërron sistemin nervor të njeriut në një lloj kllapie - trupi zbut, relakson, por sistemi parasympathetic nervor është vetëm e kundërta - është aktivizuar.

Simple thurje karrige lëkundëse do të shtojë një shumë të rehati në shtëpinë tuaj

Simple thurje karrige lëkundëse do të shtojë një shumë të rehati në shtëpinë tuaj

Disa karrige lehtë mund të transformohet

Disa karrige lehtë mund të transformohet

Karrige lëkundëse mund të jetë i vogël dhe i zoti

Karrige lëkundëse mund të jetë i vogël dhe i zoti

Man zbutës, pavarësisht nga mendimet e përditshme rutinore dhe të ngulët. Një mendje të qetë është "dembel" për të kontrolluar trupin, muskujt e çlodhur, duke filluar të relaksoheni plotësisht dhe të shërohen, akumulojnë një rezervë të forcës.

Panele lidhur si duhet të thjeshta mund të bëhet një karrige lëkundëse madhe, si dhe një lezhanochku komod për mace

Panele lidhur si duhet të thjeshta mund të bëhet një karrige lëkundëse madhe, si dhe një lezhanochku komod për mace

Integriteti divan-line dhe fleksibilitet do të bëjë një karrige lëkundëse një mysafir i mirëpritur në shumë brendshme moderne

Integriteti dhe fleksibiliteti i linjave të bëjë një karrige lëkundëse një mysafir i mirëpritur në shumë brendshme moderne

Karrige lëkundëse do të ndihmojë për të kapërcyer problemet e gjumit, sepse dimensionale figurë - kjo është e njëjta manipulimi që mban, nëna, cradling fëmijën në djep . Vetëm gjysmë ore në një karrige lëkundëse - një gjumë të thellë dhe të shëndetshëm do të ju merr në krahë.

Një shumëllojshmëri e materialeve për të krijuar një numër të madh të kopjeve të ndryshme

Një shumëllojshmëri e materialeve për të krijuar një numër të madh të kopjeve të ndryshme

Thjeshtë dhe me stil karrige lëkundëse është e përshtatshme për tubime me miqtë për një pushim të pushuar

Thjeshtë dhe me stil karrige lëkundëse është e përshtatshme për tubime me miqtë për një pushim të pushuar

Karrige lëkundëse do të ndihmuar pacientët takikardi - figurë si për të kërkuar një banesë-normë të veçantë, e cila është e rregulluar nga zemra. Ajo trajnon sistemin vestibular - pas më të lehtë për të vënë me udhëtime të gjata në makinë, tren apo aeroplan.

Të thellë dhe të butë karrige lëkundëse nuk do të ju lejojnë të mbyten në punët e përditshme

Të thellë dhe të butë karrige lëkundëse nuk do të ju lejojnë të mbyten në punët e përditshme

Divan-Metal dhe një pemë të vogël do të duket e madhe në pjesën e brendshme në stilin e një papafingo

Metalike dhe një pemë të vogël do të duket e madhe në pjesën e brendshme në stilin e një papafingo

Sot, karrige lëkundëse janë bërë e materialeve të ndryshme, por ne janë produktet më të njohura nga bastun prej palme kacavjerrëse dhe thurje.

Karrige lëkundëse nga një shkop - klasike të pakontestueshme

Karrige lëkundëse nga një shkop - klasike të pakontestueshme

Në sajë të teknologjisë moderne, ju mund të arrijë ngjashmërinë maksimale me materiale natyrore

Në sajë të teknologjisë moderne, ju mund të arrijë ngjashmërinë maksimale me materiale natyrore

Çfarë karrige lëkundëse: zgjidhni materiale


Për të bërë një të besueshëm, të fortë dhe të qëndrueshme karrige lëkundëse, është e nevojshme për të përdorur dru të kualitetit të lartë - varieteteve pishe, lisi ose larshi . Shpesh për lehtësinë e operacionit përfshijnë kompensatë - fletët e saj nuk janë vetëm të lehtë për të parë, për të marrë detaje të formës së kërkuar, por kjo është e mjaftueshme dhe plastike dhe jep edhe vetë për përpunim të mëtejshëm (lëmues, pikturë ).

Në prani të materialet, mjetet, dhe disa orë ju do të jetë në gjendje që të bëhet pronar i një karrige lëkundëse të mirë

Në prani të materialet, mjetet, dhe disa orë ju do të jetë në gjendje që të bëhet pronar i një karrige lëkundëse të mirë

kornizë ndërtuar siç është e përkryer për çdo shok të mbuluar

kornizë ndërtuar siç është e përkryer për çdo shok të mbuluar

varieteteve divan-pema e lëkurë të errët dhe një të vogël do të bëjë një karrige lëkundëse një element interesant të brendshme

varieteteve të errët pemë dhe një lëkurë të vogël do të bëjë një karrige lëkundëse një element interesant të brendshme

Zgjedhja e materialit është përcaktuar pothuajse plotësisht nga vendi ku për të vënë një karrige lëkundëse. karrige në natyrë lëkundëse duhet të ketë mbrojtje shtesë dhe të trajtohen me antiseptics, të cilat minimizojnë ndikimin negativ të faktorëve agresive mjedisore (acar, shi, borë) dhe të lejojë sa më shumë të jetë e mundur për të ruajtur apelit estetike.

Karrige lëkundëse dhe ajër të pastër - vetëm atë që ju nevojitet për një pushim të mirë

Karrige lëkundëse dhe ajër të pastër - vetëm atë që ju nevojitet për një pushim të mirë

Këshillë! Karrige lëkundëse për kopsht nuk duhet të vesh rroba ose shkumë - pasi u godit nga shiu ajo do të duhet të jetë tharë plotësisht, përndryshe indeve do të kalbet dhe shkatërrim. Më mirë të përdorni një batanije apo lëvizshëm jastekë .

mbulon këmbyeshëm kanë një avantazh të veçantë për shkak të lëvizshmërisë së saj

mbulon këmbyeshëm kanë një avantazh të veçantë për shkak të lëvizshmërisë së saj

Lexo më shumë:   Operatori Operatori MTS MTS se si për të thirrur

pads divan-vogla do të bëjë karrige tuaj më të rehatshme dhe për të shmangur sherr e të qënit në një karrige lëkundëse në rrugë

pads vogla do të bëjë karrige tuaj më të rehatshme dhe për të shmangur sherr e të qënit në një karrige lëkundëse në rrugë

Për të dhënë alternativa më e mirë duket kombinimin e metalit dhe drurit - bazë (kornizë) është marrë nga metali falsifikuar, dhe kanë vende të bëra nga druri. Dhe dyqanet janë gjithnjë duke ofruar plastike karrige lëkundëse, ka dy avantazhe të padiskutueshme: një çmim të vogël, dhe imunitetit të lartë për të gjitha ndikimet natyrore.

A bit druri dhe metali, dhe ju vetë një të mirë dhe të qëndrueshme karrige lëkundëse

A bit druri dhe metali, dhe ju vetë një të mirë dhe të qëndrueshme karrige lëkundëse

karrige plastike dhe skids prej druri në kombinim do të japë një karrige elegant dhe të rehatshme figurë

karrige plastike dhe skids prej druri në kombinim do të japë një karrige elegant dhe të rehatshme figurë

Si për të bërë një karrige lëkundëse me duart e tij: nga opsionet më të përballueshme


Pjesa kryesore e karrigeve të projektimit figurë - kjo është dy vrapues (ski) që kanë një formë arcuate, në këtë mënyrë, në fakt, një karrige dhe mund të lëkundur. Këto vrapues mund të jenë të shkurtër dhe të gjatë. Në vende me vrapues të gjata thellësi dhe amplitudë e kodrina është mjaft i madh, një burrë nga një pozicion ulur çelsin në gjysmë. Karrige lëkundëse me vrapues të shkurtër të siguruar qetë dhe shkalla e kodrina, kështu që ata janë veçanërisht të njohura me të moshuarit.

binarët shkurtër, dhe ti luaj ritmikisht dhe në heshtje larg nga të gjitha

binarët shkurtër, dhe ti luaj ritmikisht dhe në heshtje larg nga të gjitha

Për të mbledhur një karrige të thjeshtë lëkundëse, ju nuk duhet edhe një vizatim të detajuar të një karrige lëkundëse. Kjo mjafton për të marrë përfunduar, vend psh vjetër (1) me këmbët prej druri. Ne prodhojnë dy mbështet (2), për prodhimin e baret e dy elementeve, të cilat do të kenë të njëjtën bazë harkuar. Vetëm faqet Scrollsaw (3), e cila përdorim për të përcaktohet në vijim si fund për këmbët karrike.

Skema është e thjeshtë karrige lëkundëse

Skema është e thjeshtë karrige lëkundëse

Për çdo burim karrige këmbët Scrollsaw dy bar kufizuar (4) - një total prej tetë. ndalesa e duhura gozhduar distancën e kërkuar për çdo këmbë për të gjithë këmbët. Të dy polet në pjesën e jashtme është i dehur në tre bulonave (6) mobilje - kjo do t'i japë stabilitetin karrige dhe të sigurojë një ritëm të sigurt. Përgatisë pllakën e mbylljes (7) në çdo kufizim druri . Futur këmbët e kolltuk në kufizuesit grooves përgatitur, në fund të mbuluar pjatë me të udhëzon dhe rregullimin e tyre me një grusht. Për lehtësi, ju mund të shtoni një këmbalkë dërrase para (8).

Vizatim diagram karrige lëkundëse

Vizatim diagram karrige lëkundëse

Në mënyrë të ngjashme, ne mund të përmirësuar dhe kolltuk me këmbët metalike për të marrë një të veçantë sythe fiksim të bëra nga metali
Mostra karrige lëkundëse e një karrige konvencionale dhe skids improvizuar

Mostra karrige lëkundëse e një karrige konvencionale dhe skids improvizuar

Karrige lëkundëse bërë nga kompensatë

Divan-ka4alka_29

Për kompensatë plastike modelimit - materiale më të favorshme. Duke përdorur bashkim pjesësh figure, ju mund të merrni një dizajn që do të thjeshtojë në masë të madhe procesin, sepse ajo është strukturalisht kombinon dy më të rëndësishme (dhe më të vështira për të prodhuar) element karrige lëkundëse - binarët dhe anësore. Për më tepër, mungesa e komponimeve të rritur në masë të madhe fuqinë strukturore.

ne do të duhet për prodhimin e:

 • Jigsaws
 • Cordless
 • kompensatë - fletë është jo më pak se 15 mm
 • lisi (pishe) seksioni hekurudhor 10x50 mm - rreth 20-35 copë gjatësia varet nga mundësitë e prodhimit - vend të vetëm apo të dyfishtë. Për të vetme hekurudhore vend Length - 1200 mm.
 • drurit (pishe, lis mirë) - mm 30x50, 3 njësi të gjatësisë të barabartë binarët
 • vida

Në letër grafik është tërhequr me kurbë, transferimin e model në kompensatë dhe prerë bashkim pjesësh figure sidewall.

Divan-ka4alka_30

Pas kësaj oshkurivaem gjitha pjesët dhe për të hequr një pjerrët të vogël. Nëse karrige lëkundëse është projektuar për të dhënë vëmendje të veçantë në skajet e kërkesës - ata kërkojnë mbrojtje maksimale ndaj lagështisë. Prandaj, skajet e të gjitha pjesët e nxehta është e mbarsur me llak, dhe pastaj rrafshuar pak me një të fibrave të drurit hammer - kështu që lagështi do të absorbohet në mënyrë të konsiderueshme më pak. Para fillimit të asamblesë së përgjithshme të procedurës së përpunimit përfundon për lustrim duhet të kryhet dy herë.

Holes lidh bare (tsargi) është emërtuar në këmbë, pjesën e mesme dhe në kokë. Për të arritur saktësi maksimale, pasi shenjat predvritelnoy sidewall kombinuar dhe një vrimë është i shpuar. Tsargi fiksuar evrovintami dhe fiksuar me tej me ngjitës druri. Pas kësaj, vida tashmë mbledhur kornizë në mënyrë të barabartë të kapem binarët. Pas përfundimit të kuvendit është e nevojshme të stuko vrima mbi vida, përsëri letër zmerile gjobë të jap të gjitha detajet për të proceduar një antiseptik, të mbuluar njollë (në qoftë se ju pëlqen tone dru të errët) dhe për të mbuluar rezulton sigurimi llak papërshkueshëm nga uji.

Divan-ka4alka_31

Nëse është e mundur që të përdorin grinders dhe makinë saldim, është e mundur për të mbledhur kornizë metalike. Kjo kërkon qoshe çeliku (20h20h3 mm) dhe strip çeliku (Trashësia: 4 mm, gjerësi 40 mm). Pas grumbulluar bojë kornizë, pas së cilës të gjithë gjatësinë e sediljeve dhe stërvitje mbështetëse vrima për vida që do të kapem strips druri me të cilat përballet.

Këshillë! Para kuvendit, të jetë i sigurt për të trajtuar pjesët metalike të një frenues ndryshk.

 • Facebook
 • Google+
 • Gmail
 • Pinterest
 • VKontakte
 • odnoklassniki
 • WhatsApp
 • Viber
 • telegram

Karrige - rocking vetë duart e: llojet e produkteve dhe mundësitë e ...

Bëri një karrige lëkundëse me duart e tyre shumë mjeshtrit do të jetë më e lirë se sa një dyqan artikujsh. Made mobilje e tyre do të jetë më mirë dhe më miqësore me mjedisin, ju mund të mendoni përmes projektimit dhe konceptin tuaj të projektimit. Karrige lëkundëse do të jetë një shtesë e mirë për projektimin e hapësirave të brendshme, një pajisje që është e qetë, humor do të punojnë, të relaksoheni. Ky produkt do të jetë e domosdoshme dhe figurë fëmijën. Për fëmijë një karrige është një ritëm i vërtetë.

lloje të produkteve

Nëse një person nuk është i lidhur me rastin e Joiner së, natyrshëm lind pyetja: si të bëjnë një karrige lëkundëse me duart e tij? Fillimisht duhet të përcaktojë llojin e karrige lëkundëse, e cila ka disa. Dallojë llojet lidhje me karakteristika të projektimit:

 • Karrige lëkundëse, e cila ka një rreze skids. Ky model është klasike dhe më të popullarizuara. Ka një ulje të ulët, si rrumbullakuar "rrezja" është shumë e vështirë për të mbajtur ekuilibrin, ndërsa lëkundje.

 • Kolltuk me Skids lakim ndryshueshme. Në këtë rast, "rrezja" nuk janë pjesë e roundness, kështu figurë mund të ketë një amplitudë të madhe. Në këtë rast, përdorimi është më e sigurt dhe më të rehatshme.

 • Safe-nirvana. Ka dy nëntipet: eliptike, dhe pranverë. E para është konsideruar i pasigurt, siç ndodh shpesh rollover, por ritëm është i butë dhe të qetë. Me burimet e modelit më të përshtatshme për përdorim të gjerë, por prodhimin e karrige lëkundëse me duart e tyre modernizimi i tillë kërkon aftësi dhe përvojë.

 • Rockers 3 me 1. Këtu janë të gjitha tre modes: një karrige, një karrige lëkundëse, lounger. Në varësi të shkallës së dizajnit anim mbrapa dhe përcaktohet nga pozicioni i strehimit. mobilje multifunksionale, por madhësia e madhe.

variacione të paraqitura projektimit mund të bëhet nga pothuajse çdo materiali: dru, metal, thurje, bastun prej palme kacavjerrëse. Selia mund të jetë e vështirë, e butë, ose një kombinim. Materialet mund të kombinohen, dhe madje edhe e nevojshme në disa modele. Falë foto në internet, ju mund të zgjidhni modelin tuaj të preferuar të produktit.

modeli thurje

Bërë me dorë nga mobilje hardhi apo bastun prej palme kacavjerrëse është mjaft e vështirë. Bastun prej palme kacavjerrëse - kjo është një material i shtrenjtë, por ajo është produkt i jetë të gjatë, dhe qëndrueshmëria e trupit ndaj stresit mekanike. E njëjta gjë nuk mund të thuhet kështu për bimën, por ajo është më e arritshme dhe të lakueshëm në punë.

Për të krijuar një mobilje origjinale thurje, ju mund të shikoni master klasë. udhëzimet e tilla do të jenë të mjaftueshme për realizimin e projektit. Së pari përgatitja e materialit:

1. Rattan mbledhë vetë nuk do të punojë - kjo është një hardhi e vështirë që rritet në disa rajone të Amerikës. korrja Vine tyre: degët janë mbledhur gjatë gjithë vitit. Gjatësia, trashësia mund të jenë të ndryshme. Kur hardhia është mbledhur, ajo është e vendosur vertikalisht në rrugë për ta bërë atë të thatë.

2. përpunimit të shufrave është nxjerrje. Temat janë hedhur në një banjë me ujë të ngrohtë, ku materiali ka për të shpenzuar rreth 12 orë. Degët do të jetë i zhdërvjellët. Kur çdo modë do të të bëj mirë, atëherë ata mund të jenë leh hiqen.

3. Për të vazhduar, ju keni nevojë për të dhënë çdo element të formularit përkatës. temat trasha janë të fiksuara në clamps në pozicionin përkatës dhe nëpërmjet kolunka hollë ndarë në disa pjesë të quajtura Shinko.

4. Çdo tavernë duhet të kalojë përmes një komunikate për t'u bërë të sheshtë dhe të përshtatur për thurje.

5. hardhi përgatitur vendoset në tre ditë në një tharëse ku forma e mbetur të caktuar të secilit element të produktit të ardhshëm. Vetëm nga hardhi të tillë mund të prodhojë një karrige lëkundëse.

Hapi i ardhshëm do të jetë vetë prodhimit:

1. Së pari, kornizë është bërë e degëve të trasha apo dërrasa druri. Dimensionet janë përcaktuar në mënyrë të pavarur. Të gjitha pjesët janë të fiksuara me thonjtë apo tela. Subjekti është vendosur në tharëse për disa ditë.

bërë kornizë

2. bishtalec është kthyer pasting dhe tapiceri Shinko. Në trupin mobilje aplikuar ngjitës cila do të shërbejë si një kompleks shtesë. Ndërthur veten fyell bare Batten në një mënyrë të stivosur.

Obpletaem mbrapa dhe vend

3. Kur trupi është i gatshëm për të bashkëngjitni binarët dhe të kryer testimin e produktit. Kolltuk nevojë për një tronditje të vogël, në qoftë se ky proces është i lehtë, por kjo nuk është në vetvete topples kur ndërtimin, qendra e gravitetit është përcaktuar në mënyrë korrekte.

4. Hapi i fundit - hapjen rrushi mobilje llak.

Bëri një karrige lëkundëse mund të përdoret në vilë, verandë, ballkon, kopsht, korridor. Përveç ndjenjave pozitive gjatë përdorimit të kësaj pjesë të mobiljeve, ky element do të jetë një dekor i mrekullueshëm autentike projektuesi.

Videoja:  bërë tërësisht e karrige lëkundëse endura

Karrige lëkundëse në dru

Bëni një karrige lëkundëse me duart e tij nga druri është mjaft e thjeshtë, gjëja kryesore për të bërë përgatitjet e duhura. Nëse puna e tillë është kryer për herë të parë, ajo do të ndihmojë në këtë klasë mjeshtri . Së pari, do të përgatisë mjetet:

 • Pad-saw, valle e shpejtë e pa;
 • sander ose zumpara;
 • kaçavidë;
 • set i ushtrimeve;
 • matjen kasetë;
 • një çekiç;
 • shpatulle;
 • niveli;
 • corner ndërtimit;
 • furçë, laps.

Përgatitja e materialit është gjithashtu i rëndësishëm. Druri karrige lëkundëse është bërë pjesërisht nga kompensatë. Mbetur pjesë druri është më e mirë për të zgjedhur një material elastik. Mrekullueshëm, në qoftë se ajo do të jetë fanellë.

Pas mbledhjes së mjetet dhe materialet që ju mund të fillojë të punojë. Fillimisht kryhet vizatimi karrige lëkundëse, të kryera në përputhje me parametrat e produktit të ardhmen. Qark është një kopje e saktë, por në një shkallë të reduktuar:

1. Nga kompensatë me duart tuaja duhet të parë anëtarët anësore, të cilat janë baza gjysmë-rrethore me lojëra elektronike për fanellë. Ka shabllon dobishëm pa, rrethore druri dhe mulli.

ne nuk sidewall

2. tuta janë të përgatitur, ata mund të bëhen të kompensatë me duart e tyre, por me kusht që trashësia rimeso është jo më pak se 30 milimetra dhe fleksibile në bazë të tij.

prodhimin e fanellë

3. Panelet anësore të kompensatë bashkuar me anë të bare 30h50h600 mm. Lartë për të shasi përdorur një rungs kaçavidë fuqia bashkangjitur (fanellë) në një distancë të njëra-tjetrën për 2-3 cm.

Duke vënë dizajn

4. Për të bashkëngjitni fanellë kornizë, përdorni një kaçavidë për këtë.

Fanellë kapem me kuadrin

5. figurë kompensatë duke pritur për të përfunduar. Me stuko smeared vende ku ka respektimi i anësore e fanellë. Kur dries stuko, produkti mund të jenë të veshura me llak në dru.

Mbarimi

Karrige lëkundëse kompensatë mund të vendosen edhe më tej dhe elemente të tjera. Për shembull, është e mundur për të bërë vend të butë. Për këtë qëllim në një gome druri shkumë bazë hedhur themelet mbi të cilat pëlhurë është hedhur.

E mjeshtrit më me përvojë shpesh të lehtësuar procesin e prodhimit duke përdorur karrige e vjetër, e cila mbart të lakuar "ski". Kjo është një nga opsionet më të lehta.

Në videon:  si të bëjnë një karrige lëkundëse bërë nga druri.

karrige metalike

Nuk është një tjetër klasë e produkteve - një metal karrige lëkundëse. Jo të gjithë do të jetë në gjendje për të zotëruar për të bërë një strukturë të tillë, pasi ajo kërkon pajisje më të rënda dhe aftësi. Edhe pse kjo është me vlerë që të përpiqet të bëjë një karrige lëkundëse e bërë nga metali me duart e tyre. Kjo mund të bëhet duke u fokusuar në pics, apo shikimin e një master klasë.

Përbërësit e mëposhtëm, ne duhet të punojmë:

 • shufra çelikut;
 • galvanizuar;
 • kënde çeliku;
 • Aparat për saldimin;
 • Stërvitja me stërvitje të veçanta;
 • Bullgare.

Shpesh hark për vrapuesit bërë nga tub në formë dhe nga qoshet profilit të prera, të cilat do të shërbejnë si rritet. fletë metalike profilizuar mund të bëhen të gjitha elementet e nevojshme për të krijuar një strukturë të tillë:

1. Së pari, vizatimet janë bërë në bazë të projektimit të produktit. Për ta bërë këtë, ju mund të marrë karrige dhe të gatshëm për të transferuar këtë skemë, por përveç që të marrin në konsideratë një mënyrë të ngrejë binarët lakuar.

2. bare çeliku janë të prerë në një gjatësi prej 1 metër. Më pas ngjitur kornizë, në të cilin janë ngjitur shufra. Distanca në mes të rreth 1 centimetër. Metal i ndrydhur në një oval.

3. Pas kësaj, mjeshtri ka të bashkëngjitni vendin në bazë ovale. Selia është bërë nga galvanizuar. Fixing me anë të vida, dhe vrima për ata të bëjnë me një stërvitje.

4. Hapi i fundit është pikturë dhe lustrim të detajuar të mprehtë.

Vendi është bërë prej druri ose endje nga bimë. Në çdo rast, një klasë e tillë e mobiljeve është shumë e qëndrueshme dhe të fortë. Baza krah metali karrige është i fortë, dhe vendi mund të ndryshohet nëse është e nevojshme.

frame shpesh bëjnë të falsifikuara. Ky artikull mobilje duket e pasur dhe aesthetically tërheqës.

Nëse ne krahasojmë kushtet operative të thurje, metaleve dhe mobilje druri, opsioni më i gjithanshëm është vetëm thurje. Kjo nuk e dëmton sipërfaqen kat, është e lehtë për të lëvizur, ajo mund të përdoret kudo brenda ose jashtë.

Zbukuroni me një pjesë të mobiljeve mund të jetë tekstile, në veçanti pillows dekorative, i mbushur me tegela bedspreads, batanije të ngrohta. Kështu ndryshuar shënimin e rehati dhe coziness në ide të përgjithshme.

ide interesante (1 video)

modele të ndryshme të karrige (35 photos)
Ju gjithashtu do të jetë i dobishëm në këto nene:

 • Duke e bërë qese bathë me duart tuaja: zgjedhja e filler dhe fazat e punësDuke e bërë qese bathë me duart tuaja: zgjedhja e filler dhe fazat e punës
 • Si për të bërë shtratin tuaj për kukull (klasa Master)Si për të bërë shtratin tuaj për kukull (klasa Master)
 • pouf thurur me duart e tij - një copë modë dhe të bukur e mobiljevepouf thurur me duart e tij - një copë modë dhe të bukur e mobiljeve
 • Cover në sofas qoshe: çfarë është ajo dhe pse keni nevojë për një funksion?Cover në sofas qoshe: çfarë është ajo dhe pse keni nevojë për një funksion?

SI TË KRYETARIT - Rocking duart e veta: vizatim me ...

Karrige lëkundëse duart | RIGHT NOW

tokë e punueshme Personal është vendi më i mirë për pushim dhe punë. Të ketë një pushim të mirë në natyrë, njerëzimi ka shpikur një shumë të llojeve të ndryshme të pajisjeve, për shembull, një aktivitet apo shtrat i varur. copë të mirë të rehatshme e mobiljeve mund të konsiderohet si një kolltuk. Por hartimin e saj, ju mund të bëni një tjetër shtesë që do të bëjë atë më të përshtatshëm. Një model i tillë ndihmon për t'u çlodhur të gjithë muskujt e trupit, dhe Rocking ngadalshëm dhe monoton ka një reflektim të gjatë.

Dizajni i karrige lëkundëse fituar popullaritet të madh në botë. Kjo është arsyeja pse që nga shpikja e tij u shfaq shumë opsione karrige lëkundëse . Masters thonë se për të bërë një karrige me duart tuaja është fare e thjeshtë.

Cilat janë karrige lëkundëse për kopsht

Për të bërë një model universal të karrige lëkundëse për kopsht do të jetë e nevojshme shelg hardhi. Dizajn unik dhe të thjeshtë do të duket e madhe në sfondin e zarzavate të ndryshme dhe shkojnë të përkryer me gazebos dekor apo shtëpive kopsht. Pengesë kryesore e një brendshme të tillë të qëndrueshme dhe të lehtë e objektit mund të konsiderohet si frika e një sasi të madhe të lagështisë.

Bastun prej palme kacavjerrëse quajtur hardhi shumë fleksibël që rritet në Azi. Kjo bimë është përdorur edhe për të endje karrige unike dhe e bukur figurë. bukuria e tyre nuk është inferiore me produktet e prodhuara prej shelg, por forca është shumë më keq. Fasteners e materialeve metalike në prodhimin e mobiljeve bastun prej palme kacavjerrëse nuk janë përdorur. Lidhjet e bëri për të kryer vetëm me ndihmën e kualitetit të lartë thurur dhe zam për dru.

Kur është fjala për shërbimin jetën dhe karrige lëkundëse forca të lartë, shembujt më të mirë janë modele të bëra nga pjesë metalike. karrige Unique dantella mund të dekoroj absolutisht asnjë vend vend. karrige lëkundëse duhet të përdoret jo vetëm si mobilje për një shtëpi të vendit. Avantazhi kryesor i produktit për punë zyre konsiderohet të jetë besueshmërinë e saj dhe përfaqësimi. Tani, nuk janë modele të karrige lëkundëse nga designers famshme, të cilat janë bërë në një shumëllojshmëri të stileve bashkëkohore.

Shumë dizajne moderne të këtyre pjesëve të mobiljeve kanë një unike të veçantë . Së bashku me modelet e zakonshme e karrige lëkundëse, ata mund të garantojë për komoditetin e saj pronarit të madh dhe pavarësi nga burimet konvencionale të energjisë. Një pjesë të ngjashme të mobiljeve që është e pajisur me një panele diellore të vogla, bën të mundur për të kaluar kohën tuaj të lirë me përfitim dhe rehati.

Shih gjithashtu:   Mjeshtëri për kopsht me duart e veta. Të gjitha sendet e reja

Rrotullojë krahët tuaj
Si të përdorni një bashkim pjesësh figure
shezlong karrige me duart e veta
Si për të bërë duart tuaja Bio Fireplace

Si për të bërë një karrige lëkundëse me duart e tij

Kryetar i dizajnit të tij ka shumë të përbashkëta me një divan. Kur një pjesë të mobiljeve të hedhur poshtë shumë pillows ose hedhin qilim, është e pamundur për të gjetur diçka më të mirë se sa për t'u çlodhur në një shtëpi të vendit. Tjetra, ajo do të përshkruhet në detaje procesin e asamblesë së lëkundëse karrige bërë nga kompensatë me duart e tyre.

Mjetet për karrige lëkundëse me duart e tyre

Prodhojnë karrige lëkundëse veçantë është mjaft e thjeshtë. Marrjen e materialeve të mira dhe të pasurit mjetet e duhur, është e mundur për një sasi të vogël të kohës për të mbledhur këtë pjesë të mobiljeve veten. Për të mbledhur një karrige lëkundëse do të duhet mjetet e mëposhtme:

 • Jigsaws me sharra të ndryshme për dru;
 • Bullgar i mirë me të bashkëngjitni skedarë të ndryshme për lëmues dru;
 • kaçavidë fuqishëm me një shkop dhe një sërë bit stërvitje për dru;
 • kënd të drejtë të veçantë, e cila është e pajisur me linjë të lartë dimensionale;
 • masë gjatë kasetë;
 • çekiç të vogël;
 • shpatulle vogël;
 • laps të ndërtimit dhe furçë për të pikturuar.

organizimi i mirë i procesit të kuvendit supozon se absolutisht të gjitha mjetet e nevojshme do të jetë e vendosur në afërsi të vendit të punës.

Karrige lëkundëse me duart e tij: Vizatime

Çdo punë e rëndësishme duhet të fillojë me zbatimin e vizatimit të detajuar , i cili është i nevojshëm për të shmangur gabimet në sasinë e kërkuar të materialeve të ndërtimit. Si dhe duke tërhequr me cilësi mund të gjenden lehtësisht online. Në një rrjet të veçantë metrik në increments e jo më shumë se 10 centimetra, është modeli i pjesëve anësore karrige lëkundëse. Ajo do të jetë e dobishme për të transferuar vizatim mbi një fletë të madhe të letrës dhe prodhimit të modeleve me anë të të cilave do të jetë i përshtatshëm për të kryer artikuj qark për kompensatë.

Në këtë punë ju mund të parandaluar pasaktësi të vogla. Por të gjithë sidewall duhet domosdoshmërisht të jetë e njëjtë. Në anën e poshtme lëkundëse të Kata karrige nuk duhet të jetë i pranishëm kënde projektim.

Duke bërë përgatitjet për karrige lëkundëse të bëra nga druri

Në mënyrë që të bëjë të veçanta lidhjet tsargovye dhe anët , do të jetë e nevojshme kompensatë të klasës më të lartë me një trashësi minimale prej 3 cm. elementet anësore të nevojshme për të prerë jigsaws elektrike për prodhimin e modeleve. Tre side-bar duhet të ketë një madhësi prej 810 nga 125 milimetra.

Tjetra, është e nevojshme për të prerë workpiece nga baret prej druri që do të përbëjnë sipërfaqen e mbështetëse dhe selinë e karrige të veçantë në të ardhmen. Për këtë qëllim, të përshtatshme edhe dimensione prej druri trare prej 50 nga 25 milimetra. Nga ky duhet për të shkurtuar 36 boshllëqet 1250 milimetra. Para se të blej të drejtën për të punuar materiali duhet të gjejnë se çfarë Gjatësia standarde e trarëve prej druri në dyqan afërt hardware.

Gjatësia e përgjithshme të trare , e cila është e nevojshme për prodhimin e produkteve, thjesht llogaritur mbi një makinë llogaritëse. Është e nevojshme për të vëzhguar shumëllojshmëria për boshllëqet prerjes mbetur sasi të vogël të materialit të mbetur. Në këtë rast, zgjidhja më e mirë është për të zvogëluar madhësinë e karrige lëkundëse. Për shembull, nëse një gjatësi standarde prej 2.5 metra trarëve prej druri, një bosh është 1.240 mm, për shkak se ajo është e nevojshme për të zbres trashësinë e prerjes dhe përpunim të mëtejshëm.

Shih gjithashtu:   të lirë, miksera çimento me duart e tyre, vizatime

Me të gjitha materialet fiksimin shumë më të lehtë. Për prodhimin e karrigeve prej druri figurë do të jetë e nevojshme:

 • 14 madhësi special konfirmat nga 5 deri në 125 milimetra;
 • vida druri 150 prej 4 deri 50 milimetra.

Kështu, faza e përgatitjes mund të konsiderohet si e përfunduar. Megjithatë, do të ketë ende shumë punë është e nevojshme për të bërë një karrige lëkundëse veçantë. Përveç kësaj, ju mund të kenë nevojë për këto materiale:

 • Vaj cilësi liri;
 • llak për druri;
 • mbushëse të lëngshme;
 • antiseptics kundër një shumëllojshmëri të gjerë të dëmtuesve.

Detajet e përpunimit të karrigeve të ardhmen figurë

Më tej, është e mundur për të filluar lëmues elementet prodhuar karrige dhe largimin e tyre nga aspektet e vogla. Kur bullgar ka më shumë fuqi dhe kanë një përvojë me të, një proces i tillë nuk është e kohës. Nëse marrim parasysh faktin se mobilje shpesh do të gjendet jashtë, ajo është me vlerë duke i kushtuar më shumë vëmendje deri në skajet e pjesëve për të mbrojtur ata nga lagështia, të cilat vazhdimisht do të ndikojnë ato.

Të gjitha skajet e bosh duhet të ngjyhet edhe me vaj të nxehtë liri, dhe fibrat gjatësor të drurit të shkatërroj ato pak me një çekiç. Kështu, lagështi nuk shkakton më shumë dëm në karrige lëkundëse. Kjo procedurë për skajet e produktit është e nevojshme të kalojnë disa kohë.

Build karrige vetë-bërë

Ky lloj i mobiljeve kopsht nuk ka standardet dhe rregullat e kuvendit specifike. vrima të veçanta tsargi duhet të shënojë në mënyrë që ajo është i përshtatshëm për të mbledhur një karrige lëkundëse. elementet themelore karrige të tilla lehtë:

 • ballë krevati;
 • hark të jashtëm;
 • sidewall;
 • këmbalkë dërrase.

Veçantë side-bar bashkangjitur anësore përdorur evrovintov. Për të kryer këtë punë, në anët kanë nevojë për të bërë paraqitjen me cilësi të lartë, dhe pastaj kombinohen dy anësore. Më tej, aeroplanët e tyre përmes vrimë është shpuar duke përdorur një stërvitje për diametër Pema e 8 milimetra. Për të bërë një vrimë në fund të anën sirtar, është e nevojshme për të përdorur një stërvitje për dru me diametër prej 6 milimetra. Tani ju duhet të tërheqë kornizë artikuj duke përdorur vidë.

Tjetra, ju duhet të bëni vrima në bare druri, të cilat do të formojnë ndenjësen e pasme dhe karrige lëkundëse. Bosh duhet të jetë 35 copë. Që do të prodhohen në çdo bar 4 përmes vrimave. Si rezultat, duhet të kthehet 140 vrima identike . Për ta bërë këtë punë, është e nevojshme për të aplikuar një shabllon të veçantë. Pra, është një pajisje për të shënuar një numër të madh të produkteve identike.

Shih gjithashtu:   Vizatim në shkëmbinj dhe pikturuar me ngjyra akrilik

Bëni atë goxha e lehtë. Merrni një copëz të vogël të trarëve të drurit, por jo më pak se 300 milimetra. Është e nevojshme për të shpuar nëpër vrima në template, diametri i të cilave është e nevojshme që të përputhen me madhësinë e ndërtimit të një laps për të shënuar. Me fund dhe anët e pajisjes është e nevojshme për të rrahur një kulture të vogël të kompensatë, i cili do të veprojë si një limiter. Kjo do t'i japë mundësi për të bërë gabime kur shënuar vrima.

Kjo valle e shpejtë mund të përdoret për shënimin e përmes vrimave të shpuara nëpërmjet saj, por absolutisht e pamundur, pasi vrima stërvitje do të thyejnë template dhe detalit duhet të ri-shenjë. Megjithatë, ju mund të përdorni stërvitje në dru matjen 4 deri 35 mm me Countersink. Në këtë rast është e mundur në pjesët shënuar për të bërë përmes-vrima të kësaj madhësie, çfarë ju duhet.

Mes bare druri duhet të jetë një boshllëk të paktën 17 milimetra . Për të shmangur shtrembërimet, duhet theksuar në anën e distancës produktit korrespondon me 6 bare, së bashku me intervale të nevojshme, dhe të verifikojë më tej se modelet në madhësi. Kur ata janë të njëjtë, është e mundur për të vazhduar për të vazhduar për të ndërtuar një karrige lëkundëse. Në mospërputhje të madhësisë, ajo është e nevojshme për të bërë një rregullim bosh. vidë moderne dru siguron evrofaneru mirë. Megjithatë, duke pasur parasysh faktin se shkalla e fiksimin është shumë i madh, është e nevojshme për të përdorur një stërvitje në një diametër pemë prej 3 milimetra.

Mbarimi karrige lëkundëse

Ju duhet që me kujdes vrima zashpatlevat me vida. Për më tepër, produkti duhet të trajtohen me antiseptics të veçanta dhe disa herë për të mbuluar qëndrueshëm ndaj ujit llak e saj. Kjo punë duhet të kryejë me shumë kujdes dhe vëmendje. Pas tharjes plotë, karrige lëkundëse ju mund të filloni operacionin e saj.

Si për të bërë metalike vetë karrige lëkundëse tuaj: Vizatime

Metalike është mjaft e vështirë për materialet e procesit . Kur nuk ka përvojë në falsifikim ose pajisje të veçanta për prodhimin e produkteve roll-formuar, kjo është vetëm një karrige të thjeshtë lëkundëse do të jetë në dispozicion për vetë-kuvendit. Megjithatë, dizajni i tyre mund të jetë mjaft interesante. Para së profilin kënd metalike ose kornizë po shkon produkt.

Për më tepër, të gjithë puna duhet të trajtohen përbërjen korrozioni-rezistente. ngjyra Hammer tani janë shumë të popullarizuara. Dekor Dekorimi varet nga preferencat e zotit. Për shembull, vendi mund të jetë bërë nga pika druri apo obtyanut atë me një leckë të butë. Të dekoroj një karrige lëkundëse, është e nevojshme për të bërë një jastëk të vogël për kurrizin dhe vend, dhe të lartë të mbulojë të gjitha të mbuluar të mëdha lëvizshëm . Ndonjëherë një kornizë bërë nga një shumë bishtalec metalike të twigs shelg. Për këtë punë do të jetë e nevojshme aftësitë teorike të wickerwork, e cila duhet të studiohet nga videot e shumta në rrjet.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *