SI TË BËRË të videos

Author: | 2018/08/27

Si për të bërë video nga fotot

Nëse keni një blog në lidhje me filma apo shfaqje televizive, ju ndoshta shpesh duhet të bëni ilustrime për të. Pyesin se si për të kapur një imazh ende nga video? Ju mund të përdorni në mënyrë tradicionale: të hapur video në lojtar dhe shtypni butonin e veçantë për të marrë një screenshot. Ndoshta atëherë ju do të keni për të futur imazhin në editing software, dhe vetëm pasi që ju mund të ruani rezultatin. Nëse ju nuk duan të shpenzojnë një shumë kohë për të kapur korniza nga një video, përdorni alternative - një program të thjeshtë dhe të përshtatshëm për të punuar me video - e Movavi Video Converter nga, me të cilën ju do të jetë në gjendje për të shpëtuar ende fotot nga çdo video e lehtë.

Shkarko Movavi Video Converter dhe ndiqni hapat.

Kliko Add Files , zgjidhni Shto video dhe shtoni një video në program, nga të cilat ju dëshironi të ruani fotografi. Nëse ju doni të prerë një kornizë nga një film në një DVD-ROM *, kliko Shto një DVD dhe zgjidhni dosjen nga DVD. Pas kësaj, videoja do të shtohet në programin automatikisht. Ju gjithashtu mund të drag dosjen e dëshiruar nga dosje në dritare.

Shto një skedë për të bërë një foto nga programi video nga Movavi
Shto një skedë për të bërë një foto nga programi video nga Movavi

Klikoni butonin Edit në të djathtë të video shtuar.

Shko në edit mode, përpara një foto nga video
Shko në edit mode

Move slider në shkallë në kohën video që dëshironi të ruani, dhe pastaj klikoni në ikonën e kamerës. Në pop-zgjidhni formatin e dëshiruar, emrin e file dhe një të shpëtuar dialog. Kjo është e gjitha që duhet për të bërë një foto nga video. Tani dërgoni imazhin për një mik në Skype, shtoni një prezantim, ose të publikojë në një blog.

Ajo do të jetë interesante:   Si të Treat mitrës Endometrioza medikamentozno

Gjeni një kornizë të përshtatshme, para se të prerë nga fotot nga video
Gjej kuadrin që dëshironi para se të prerë nga fotot nga video

Movavi Video Converter nga
Movavi Video Converter

Një mënyrë e madhe për të transferuar mediave në formatin e duhur!

Si të bëjnë një foto e video - OPTIMAKOMP.RU

Sot do të ju tregojnë se si të bëjnë një foto nga video duke përdorur një shumë të thjeshtë, të shpejtë dhe absolutisht falas program i lirë video për të JPG Converter.

Ajo ishte mbrëmje, nuk kishte asgjë. Kam gjetur një video e një dekadë më parë me djalin tim më të vogël Sasha dhe vendosi për të parë atë.

Impressions nxjerrë fjalë mund. goditur menjëherë nga shprehja e fytyrës së fëmijës tim - ai arriti për të treguar emocion në fytyrën e 20 për 10 sekonda. Kjo është e pamundur për të kapur kamera, thjesht nuk kanë kohë për të të përfshijë edhe atë. Dhe një herë fëmija juaj fillon të ulet.

Mbaj mend që vënë videokamera në një tavolinë, theksoi, u kthye dhe shkoi në dhomën tjetër. Pra, ajo hoqi gjysmë ore ...

Por vetëm tani, 10 vjet më vonë, erdhi ideja për të gjetur një program të thjeshtë që mund të bëjë një foto nga video. Nuk është një çift i screenshots, dhe të thyer të gjitha videot në sekonda ose korniza. Gjatë nuk duhet të shikoni për - një program i lirë për Video Converter JPG.

Shkarko pa pagesë video për të JPG Converter

download

Madhësia instalimin e dosjes vetëm 30 MB. Programi mbështet gjuhën ruse. Instalimi është e thjeshtë, por kërkon vëmendje - ju duhet të hiqni një çift të rriqrave (në qoftë se ju nuk keni të instaluar Antigalochnik) ...

Free-Video-to-JPG-Converter3

Shih gjithashtu, ose të ndajnë me miqtë tuaj:

- Një program për konvertimin e formateve video me mbështetje për 350

- Si mund të konvertohet në formatin ose të gjitha në të gjitha me një klik të vetëm

Facebook

eksitim

bota ime

VKontakte

shokët e klasës

Google+

...

Kjo domosdoshmërisht hequr Daw ...

Free-Video-to-JPG Converter-
... dhe pastaj të vënë një fund për të "Refuzo" (kjo është veçanërisht e baltë).

Pas kësaj, çdo gjë është e lehtë dhe e thjeshtë - të drejtuar programin dhe të bëjë një foto nga video ...

Free-Video-to-JPG-Converter1

Shtimi i një fotografi video, mund të përcaktojë se si për të bërë foto (ose kornizë nga kornizë për sekondë), specifikon kufizimin e numrit të shtëna (nëse është e nevojshme), ne specifikoni një dosje për të shpëtuar (është më mirë për të bërë një listë të re të veçantë) dhe thes "Convert".

Ajo do të jetë interesante:   LAND HOUSE për breshka DUART VET

Një çift i pikave - në qoftë se video është e madhe (e gjatë), atëherë procesi mund të vonohet. Në "Options ..." është një vetë-tuning off kompjuterin tuaj në fund të procedurës ...

Free-Video-to-JPG-Converter4

Tani ne kemi për të hapur një dosje të fotografive nga video në ndonjë (ose të mirë) shikues grafike dhe për të hequr të tepërta (greased dhe të mesëm) imazhe ...

Free-Video-to-JPG-Converter2
cilësia foto varet nga cilësia e video.

Kjo është e gjitha për sot. Të programeve të reja të dobishme.

Sinqerisht, Sergey Trofimov (jo këngëtari).

Ndani me miqtë tuaj në rrjetet sociale ...

Unë rekomandoj për të parë ... më shumë

BËJE FOTO NGA video online editor të lirë - FROMFOTO

Krijo Slideshow tuaj FALAS, ngarkimi fotot dhe muzikë në templates profesionale //fromfoto.com/

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *