Si të njohin MUZIKA nga video

Author: | 2018/08/23

Si për të gjetur muzikë nga video në çdo pajisje

1. Shiko për një këngë, sipas web

Kjo është mënyra më e lehtë dhe më e qartë për të gjetur se çfarë lloji të muzikës që përdoret në video. Me siguri me të dhe ju filloni kërkimin. Por në qoftë se jo, vetëm të përpiqet të shkruani në shfletuesin disa fjalë nga kënga. Për të sqaruar, ju mund të shtoni "këngë", "tekst kënge", ose tekst kënge, kur flasim për përbërjen në një gjuhë të huaj.

2. Njoh veten me fonogram

Si për të gjetur muzikë nga video: Kontrolloni fonogram
Check out fonogram

Në qoftë se kjo është një film, ju gjithmonë mund të referohen fonogram zyrtare. Në mënyrë tipike, ajo përfshin përdorur të gjitha në kompozimet e filmit. Vetëm lloji në kërkim për emrin e filmit ose + OST fonogram. Çështja mund të jetë një lidhje për listë e plotë udhë.

3. Kontrollo përshkrimin dhe komentet në YouTube

Pothuajse çdo video, reklama ose rimorkio film mund të gjenden në YouTube. Zbuloni shërbimin dhe për të gjetur videot me fjalen. Pas kontrolloni përshkrim. Ajo ishte atje që autorët shpesh tregojnë muzikë përdorur. Për të shkuar në përshkrimin më poshtë video ju duhet të klikoni "shumë".

Si për të gjetur muzikë nga video: Kontrolloni përshkrim dhe komente në YouTube
Kontrollo përshkrimin dhe komentet në YouTube

Nëse përshkrimi i duhur nuk është në listë, kontrolloni komente në video. Është e mundur disa nga përdoruesit e kanë provuar tashmë për të mësuar titullin e këngës dhe e pyeti autorin. Nëse përgjigja nuk është gjetur, dhe mund të pyesni veten.

4. Përdorni një shërbim web Midomi

Ky shërbim web mund të ndihmojë për të gjetur se çfarë tingëllon tani muzika. Për ta bërë këtë në faqen kryesore të faqes duhet vetëm të klikoni mbi mikrofon dhe duke dëgjuar për të zgjidhur. Në rastin e së njëjtës video YouTube, ju mund të kandidojë në një tab të shfletuesit dhe Midomi - në një tjetër.

Si për të gjetur muzikë nga video. Midomi
Përdorni një shërbim web Midomi

Nëse rul nuk është në dorë, një këngë ju mund të këndoj, bilbil apo nahmykat - Midomi do të përpiqen të gënjejnë.

5. Launch varkë "Yandex.Music" në telegram

Nëse ju jeni një Telegram aktiv përdorues, shtoni një bot shërbim të muzikës popullore. Mbajë mikrofonin në linjë, dërgimin e mesazheve, dhe le bot për të dëgjuar një këngë. Çdo udhë është plotësuar referencë gjetur të "Yandeks.Muzyka".

6. Pyetni bot për Acknow Telegram

Më pak të njohura, por ajo është një version pune - bot Acknow. Ai, gjithashtu, është mjaft i saktë dhe të shpejtë, por për atë për të punuar ju duhet të abonoheni në kanalin Bassmuzic. Tracks Acknow shton lidhjet me Spotify dhe YouTube.

7. Shiko për audio incizim "VKontakte"

Si për të gjetur muzikë nga video: Shiko për audio incizim "VKontakte"
Shiko për audio incizim "VKontakte"

Nëse kjo është reklama në TV, video shtëpi dikujt apo muzikë nga filmi, ju gjithmonë mund të shkruani emrin e video chat për të gjetur regjistrimet audio "VKontakte". Çështja mund të jetë pista audio nga video tuaj me tregues të artistit ose thjesht emrin e këngës me shënimin, në çfarë forme është përdorur.

8. Pyetni për grupet e veçanta "VKontakte"

Për shembull, këtu dhe këtu direkt në mur vetëm ju mund të postoj një lidhje ose të bashkëngjitni video vetë. Mesazhi juaj do të duket me mijëra e përdoruesve, dhe ka të ngjarë që dikush do të jetë në gjendje të japë një përgjigje.

Try it, veçanërisht nëse ju jeni duke kërkuar për një udhë pak i njohur, i cili nuk e njeh shërbime të veçanta.

Si për të gjetur muzikë nga video me smartphone tuaj

1. Përdorimi Google Sound Kërko në Android

Si për të gjetur muzikë nga video. Google Sound Kërko në Android
Përdorni Google Sound Kërko në Android

Si për të gjetur muzikë nga video. Google Sound Kërko në Android
Përdorni Google Sound Kërko në Android

Standard Sound Kërko widget është në dispozicion me aplikacionin Google. Vetëm të kthehet duke dëgjuar kur duke luajtur video, dhe problemi juaj do të zgjidhet.

2. Pyesni Siri në iOS

Pronarët e iPhone kur shikimin e videos ju thjesht pyesni Siri-n: «Çfarë song po luan" Ose "Kush është kënduar"??.

3. Pyetni "Alice"

Si për të gjetur muzikë nga video: Pyet "Alice"
Pyetni "Alice"

Si për të gjetur muzikë nga video: Pyet "Alice"
Pyetni "Alice"

Përdoruesit e kërkimit celular "Yandex" mund të kërkojë nga asistent i cili po ashtu ka mësuar gjatë për të njohur të dëgjuar muzikë. Mjafton të them: "Guess këngën" ose "Kush është kënduar?" - dhe të japë "Alice" dëgjuar regjistrimin.

4. Run aplikacionin Shazam

Me Shazam ju nuk mund vetëm të identifikojë titullin dhe artistin e përbërjes, por edhe për të gjetur një tekst dhe për të gjetur se ku kënga mund të blihen.

5. Ose SoundHound

Si për të gjetur muzikë nga video: Fillimi SoundHound
fillimi SoundHound

Si për të gjetur muzikë nga video: Fillimi SoundHound
fillimi SoundHound

I njohur analog Shazam, të cilat mund të njohin edhe këngën që këndoj. Çdo udhë plotësohet me informacion mbi artistin dhe një lidhje për të blerë në Google Play.

Si për të gjetur muzikë nga video duke përdorur kompjuterin tuaj

1. Përdorimi Shazam te MacOS

Pronarët e kompjuterëve MacOS mund të përfitojnë nga shërbimet zyrtare të aplikacionit Shazam, në dispozicion në App Store. Vetëm të kthejnë atë në, kur shikuar video - dhe rrugën e duhur, në qoftë se ajo është në bazën e të dhënave, do të njihet.

shih gjithashtu

Si mund ta di muzikë nga video - YouTube

Në këtë video ju do të mësojnë se si për të gjetur se çfarë lloji të muzikës përdorur pronari videos.

Ajo do të jetë interesante:   RT për të formuar gurit

Shërbimit: - //www.mooma.sh/

A ju doni të bëni të luajtur lojëra, të krijuar një llogari në YouTube

Arritur 10,000 shikime dhe 200 abonentë për të nënshkruar për

ky link: - https://youpartnerwsp.com/join?1888 dhe shko!

Kanali im i dytë: - https: //www.youtube.com/channel/UCfVi ...

Grupi VK: - https: //vk.com/streamchannel_crazysta ...

Në zhvillimin Channel: - http: //www.donationalerts.ru/r/bormoz ...

Se si të lehtë të gjeni muzikë të nga video në YouTube - LUMPICS.RU

si për të identifikuar muzikë nga video në youtube

Ndërsa shikimin video në video sharing YouTube, ju mund të pengohen me një video që do të luajë muzikë. Ajo është mjaft e mundshme që ju pëlqen në mënyrë që ju do të dëshironi të shkarkoni atë në kompjuterin tuaj ose pajisje të lëvizshme për të dëgjuar gjithë ditën. Por fat të keq, dhe se si për të gjetur titullin e artistit dhe këngë, në qoftë se ky informacion nuk është i disponueshëm në video?

 • Si për të identifikuar titullin e këngës dhe emrin e artistit

Si për të identifikuar titullin e këngës dhe emrin e artistit

Ajo që na duhet - është e qartë - ky është emri i artistit (s) dhe emrin e këngës. Në disa raste, dhe ajo ka nevojë për vetëm një emër. Në qoftë se duke dëgjuar muzikë që ju nuk mësojnë, nuk ka gjasa që ju do të jetë në gjendje të gjeni të gjitha informatat. Megjithatë, ka mënyra të mjaftueshme për të bërë atë.

Metoda 1: Kjo kërkesë Shazam

Metoda e dytë është radikale të ndryshme nga e para. Ajo do të konsiderohet zbatimi Shazam . Është thënë se kjo metodë do të merren parasysh në zbatimin e mostrës për pajisjet mobile të bazuar në Android dhe iOS. Por programi ka edhe një version kompjuter dhe, për më tepër, me atë që ju mund të gjeni muzikë nga video në YouTube. Por vetëm për përdoruesit të cilët kanë një PC të bazuar në Windows 8 , ose 10 .

Përdorni aplikacionin e shumë më e lehtë se sa shërbimi më sipër. Të gjithë ju duhet të bëni është të "Shazam" muzikë. Dmth për të "kapur" atë, pasi të shtypur butonin e duhur. Thjesht kthehet në video në YouTube, ju lutem prisni derisa ajo do të luajë ju ka pëlqyer përbërjen muzikore, dhe shtypni "Shazam" .

button në Aplikim Shazam Shazam

Pas kësaj, të sjellë telefonin tuaj për kolonat tuaj dhe le të programit të analizojnë të muzikë.

identifikimi muzikë Shazam në

Pas pak sekondash, në qoftë se një përbërje të tillë në bibliotekën e aplikimit është, ju do të jepet një raport, i cili do të tregojë emrin udhë, artist dhe video e tij muzikë, nëse në dispozicion.

rezulton përbërja në Shazam

Nga rruga, të drejtë në app, ju mund të dëgjoni audio duke klikuar butonin e duhur. Ose ta blejë atë.

button për të dëgjuar dhe për të blerë Shazam

Ju lutem vini re se për të dëgjuar muzikë në një aplikacion në telefonin tuaj, kërkesa përkatëse duhet të jetë i instaluar. On Android - kjo është Play Music dhe iOS - Apple Music. Gjithashtu të jenë të regjistruar, përndryshe asgjë nuk do të ndodhë. Nëse ju dëshironi të blini rrugën, atëherë ju do të transferojë në seksionin e duhur.

Kërkesa mund të njohë një numër të madh të kompozime. Dhe në qoftë se ju keni një smartphone, ajo është e mirë për të përdorur këtë metodë. Por në qoftë se ajo nuk e njeh muzikë, ose nuk ka punë, pastaj të kalojnë në të ardhshëm.

Reklamim otGoogle

Metoda 2: Shërbimi MooMash

Qëllimi kryesor i Shërbimit MooMash është vetëm njëjtë përkufizimi i muzikës nga video të postuar në video sharing faqe YouTube. Megjithatë, rusisht-folëse përdoruesit mund të jetë një problem se vendi nuk është i përkthyer në rusisht. Dhe përveç kësaj, interface vetvete nuk është shumë miqësore, dhe duket më shumë si faqet e dy mijtë-së.

Shih gjithashtu:

Përkthimi në rusisht në Opera

Faqet e përkthyer në Mozilla Firefox në rusisht

Përfshirja e së tekstit dhe Yandex Browser përkthimit

faqja aktivizimi përkthimi në Google Chrome

shërbimit MooMash

Nëse renditur përfitimet MooMash, fakti i pamohueshëm është se nuk ka nevojë për të shkarkuar disa programe të palëve të treta në kompjuterin tuaj - Shërbim punon online. Por në krahasim me konkurrentët e tij, ndoshta, kjo është e vetmja dinjiteti.

Për të përdorur potencialin e plotë të shërbimit, ju patjetër duhet të regjistroheni atë, e cila është mjaft e vështirë për shkak të mungesës së gjuhës ruse. Prandaj, është e arsyeshme për të treguar hap pas hapi procesin e regjistrimit.

 1. Nga faqen kryesore, të shkojnë në «të MooMash My» .
 2. Faqja moomash
 3. Klikoni mbi dritaren që shfaqet në «të Regjistrohu» .
 4. një referencë për moomash shërbimit të regjistrimit
 5. Forma përditësuar, të hyjë në të gjitha informatat e kërkuara: adresën e-mail, password dhe të përsëritur fjalëkalimin përsëri. Sipas rezultateve, klikoni «regjistrin» .
 6. Shih gjithashtu: Si mund ta gjej emrin tim dhe fjalëkalimin nga postë Mail.ru

  Formulari i regjistrimit në moomash
 7. Pas kësaj, ju do të merrni një letër në postë konfirmuar regjistrimin. Hapni atë dhe klikoni në linkun për të konfirmuar regjistrimin tuaj.
 8. një letër e konfirmimit të regjistrimit në moomash shërbimit
 9. Ndjekur lidhjen, ju përfundimisht do të krijojë llogarinë tuaj në shërbim të paraqitur. Pas kësaj, ri-hapur faqen kryesore dhe klikoni mbi «My MooMash të» .
 10. shërbimit në shtëpi moomash
 11. Tani të hyrë në të dhënat që ju e përcaktuar në regjistrim: adresë e-mail dhe fjalëkalimin. Press «identifikoheni» .
 12. një formë për të hyrë në moomash shërbimit

Ok, tani ju i keni fituar më shumë të drejta se ti kishe para regjistrimit. Nga rruga, edhe kur ajo ishte e mundur për të mësuar procesin, që do të merrni mundësi për të njohur të gjitha gjurmët e muzikës në një video deri në 10 minuta. Përveç kësaj, një total prej një muaj, ju mund të kontrolloni gjatësinë video e 60 minuta. Këto kushte të përdorimit të shërbimit MooMash.

E pra, tani është e nevojshme për të shpjeguar saktësisht se si të përdorin këtë shërbim.

 1. Nga faqen kryesore, ju keni nevojë për të vënë në fushën e duhur në lidhje me video në YouTube, dhe pastaj klikoni xham zmadhues.
 2. Kërko Rolin moomash në vend
 3. Pas kësaj ai do të kryhet për të identifikuar rul tha. Në të majtë do të jetë një listë e gjurmët që gjenden në të, dhe në të djathtë ju mund të shihni drejtpërdrejt rekordin vetë. I kushtoj vëmendje për faktin se në krah të emrit të këngës tregon kohën kur ajo luajti në filmin.
 4. një listë e muzikës gjenden në vend moomash
 5. Nëse keni nevojë për të gjetur një këngë që luan në një pikë të caktuar, ju mund të përdorni një funksion të veçantë që ju lejon të bëni këtë. Për ta bërë këtë, klikoni «Etpu Fillo një identifikimi të re» .
 6. button filluar një identifikim të re në vend moomash
 7. Ju do të shihni shkallën në të cilën ju duhet të specifikojë pjesën e dëshiruar të videos, duke përdorur dy sliders. Nga rruga, për shkak të kësaj ju do të kaloni kohën tuaj, në këtë ditë një, e barabartë me interval të caktuar. Kjo është, ju nuk mund të kontrolloni videot, varg të caktuar, duke mbuluar më shumë se 10 minuta.
 8. slider moomash në vend
 9. Pasi të keni vendosur në një interval, klikoni «Etpu Fillimi» .
 10. fillojnë buton në moomash
 11. Kjo do të pasohet analizë të shënuar seksion. Në këtë kohë, ju mund të monitorojnë progresin e saj.
 12. identifikimin progres faqe moomash
 13. Pas përfundimit të saj, ju merrni larg kohë dhe një listë të muzikës gjetur.
 14. lista e gjurmët që gjenden në video në moomash

Në këtë shqyrtim të metodës së parë për përcaktimin e muzikë e video në Youtube gjatë.

Ajo do të jetë interesante:   SI TË BËJE Cake në një gotë e madhe

Metoda 3: Njohja Lyrics

Një alternativë e mundshme do të ishte për të kërkuar për një këngë në fjalët e saj, natyrisht, në qoftë se ata e bëjnë atë atje. Shkruani disa fjalë të këngës në çdo motor kërkimi, dhe ndoshta ju do të shihni emrin e saj.

Search këngë nga youtube Sipas Yandex

Përveç kësaj, ju menjëherë mund të dëgjoni këtë këngë.

Metoda 4: Përshkrimi Video

Ndonjëherë ju nuk duhet të shqetësojë edhe me kërkimin title song, sepse në qoftë se ajo është e mbrojtur me ligj të drejtën e autorit është absolutisht e nevojshme që të specifikojë në kredi në video ose në përshkrimin. Dhe në qoftë se përdoruesi përdor këngë nga biblioteka YouTube, kjo automatikisht do të futen në përshkrimin e rul.

Nëse është kështu, atëherë ju jeni shumë me fat. Të gjithë ju duhet të bëni është të klikoni "shumë" .

button është ende në video në YouTube

Kjo do të hapë një përshkrim në të cilën ajo ka të ngjarë të jetë cituar të gjitha kompozime të përdorura në video.

një listë e muzikës të përdorura në video në YouTube në përshkrimin

Ndoshta mënyra më e lehtë e të gjithë të paraqitura në artikull, dhe kjo vlen të përmendet se ai është në të njëjtën kohë më të shpejtë. Por, siç e lehtë me mend, fat të tillë është e rrallë dhe shumica e hyra në të cilën ju të kandidojë në Youtube, përshkrimi nuk do të jepet asnjë informacion.

Por edhe në qoftë se ju, pas leximit të këtij neni deri në këtë pikë dhe duke provuar çdo metodë të pranishëm, ajo është ende nuk është në gjendje për të gjetur emrin e këngës, mos e humbni shpresën.

Metoda 5: Pyetni në komente

Në qoftë se kënga e përdorur në video, pastaj, ka shumë të ngjarë, jo vetëm autori e di atë. Nuk është një pjesë e madhe e probabilitetit që shikuesit të parë video, e di titullin e artistit dhe këngë, të luajtur regjistrues. E pra, ju mund të ndjeheni të lirë për të përfituar nga kjo duke i kërkuar pyetjen përkatëse në komentet në video.

Shih gjithashtu: Si të shkruani komente në YouTube

Koment në YouTube

Pas kësaj, ne vetëm mund të shpresojmë se dikush do të përgjigjet. Natyrisht, të gjitha varet nga popullariteti i kanalit në të cilën filmi u lirua. Pas të gjitha, ku tifozët e vogla, respektivisht, dhe komentet nuk do të jetë e mjaftueshme, që është, më pak njerëz do të lexoni mesazhin tuaj, dhe si rezultat kanë më pak gjasa për t'u përgjigjur për ju.

Por në qoftë se dikush ende shkruan përgjigje për ankesën tuaj, kjo është që ju mund të mësoni nga sistem të paralajmërimit të YouTube. Kjo është një zile, e cila është e vendosur ngjitur me foton e profilit tuaj në të majtë të lartë.

bell ikonë në YouTube

Megjithatë, në mënyrë për të shkruar një shqyrtim dhe të marrë njoftim për përgjigje, ju duhet të jetë një përdorues i regjistruar i këtij shërbimi. Prandaj, në qoftë se ju bëni këtë, ju nuk e keni bërë ende këtë, të krijojë një llogari dhe filloni të shkruani mesazhet.

Shih gjithashtu: Si të krijoni një llogari në YouTube

Metoda 6: Përdorimi i Twitter

Tani, ndoshta, metoda e fundit. Në qoftë se metodat e mësipërme nuk ju ndihmojnë, ai që do të paraqitet sot është mundësia e fundit për të njohur video muzikë në YouTube.

Thelbi i saj është që të marrë një video me ID Yutuba dhe të bëjë atë të kërkoni pyetje në Twitter. Çfarë është pika? Ju pyesni. Por ai është ende atje. Ka një probabilitet të vogël që dikush shtuar tweets duke përdorur vetëm e bëri këtë ID film. Në këtë rast, ai mund të sigurojë informacion rreth artistit, muzikë të cilit është përdorur atje.

ID video on YouTube - është një grup i shkronjave dhe numrave në lidhjen që shkojnë pas shenjës së barabartë " = ".

clip ID në YouTube

Unë do të doja të përsëris se metoda e pranishëm e bën atë shumë të rralla, dhe mund të punojnë në këtë rast, në qoftë se përbërja është mjaft popullore.

Shih gjithashtu: Programet për njohjen e muzikës

përfundim

Në fund dua të përmbledhur duke thënë se përkufizimi i video muzikë në Youtube ju mund të mbajë një shumëllojshmëri të mënyrave. Në artikull, ata janë të rregulluar në një mënyrë të tillë që në fillim janë më të dobishme dhe efektive, e cila i jep një shans më të madh të suksesit, por në fund, në të kundërtën - më pak të njohura, por ajo mund të ndihmojë. Disa opsione mund të ju përshtatet, dhe disa nga ju nuk mund ta bëjë për shkak të mungesës së pajisjeve të nevojshme apo gjëra të tjera, të tilla si llogarinë tuaj në Twitter. Në çdo rast, një shumëllojshmëri e tillë mund të jetë vetëm i lumtur, sepse mundësia e suksesit është rritur shtatë herë.

Shih gjithashtu: Online Music Njohja

A e keni gjetur këtë artikull?

Si mund ta di muzikë nga video në YouTube - Udhëzime - 7 Youtube

Për të gjetur pikërisht cila udhë është duke luajtur në një video të këndshme është e mjaftueshme për të përdorur një app dobishëm Shazam, i cili mund të jetë i instaluar në kompjuter ose laptop, dhe në shumë pajisje të tjera, duke përfshirë telefonat dhe tableta.

Faqja zyrtare e aplikimit: //www.shazam.com/ru

____________

Regjistrohu për kanalin -http tonë: //www.youtube.com/channel/UCAumg ...

Lexoni blogun tonë, ku ne rregullisht publikojnë këshilla për të punuar me PC tuaj dhe në Internet - //pcgramota.ru/

Na ndiqni në rrjetet sociale:

VKontakte - //vk.com/pcgramota

Facebook - https://www.facebook.com/pcgramota/

Twitter - https://twitter.com/PC_gramota

Google+ - https://clck.ru/A2vJh

Si mund ta di se çfarë lloji të muzikës dëgjohet në video nga YouTube, të gjeni atë ...

Çfarë nëse ju doni të dini titullin e muzikës apo artist në video në YouTube ???

Ajo do të jetë interesante:   Apartamentet numër kadastral si të mësojnë

Në të vërtetë, shumë shpesh ju mund të gjeni një video interesante me sfond muzikë ritmike, nganjëherë melodia është aq tërheqës se ai thjesht doni të shkarkoni.

• Në këtë artikull, ne do të - si ju mund të shihni përbërjen lehtë ↓↓↓

Si për të gjetur atë - 5 mënyra të provuara

Ne vendosëm për të zhvilluar manual më të plotë, e cila përshkruan pothuajse të gjitha metodat e njohura ↓↓↓

• Në shumicën e filmave përdoruesit të shtuar sfond muzikë, e cila është në formën e këngë të tjera.

Në përgjithësi, ju mund të tërheqë përmbajtjen audio duke përdorur shërbimin www.flvto.biz/ru dhe të dëgjojnë për përmbajtje në smartphone, por emri i këngës që ju nuk do të dinë.

Ajo duket zgjedhje shumë më e lehtë në qoftë se ju e dini se çfarë është duke luajtur muzikë në video në YouTube dhe të shkarkoni versionin origjinal të cilësisë së lartë të rrjetit.

Le të shohim më poshtë disa metoda për të kryer këtë detyrë ↓↓↓

Metoda 1: Një shërbim special - Mooma

Kjo metodë është konsideruar të jetë më optimal, sepse ajo nuk ka nevojë për të përdorur software palës së tretë, dhe i gjithë procesi në fuqinë e disa minuta.

Ju thjesht shkruani linkun e videos në formë të përshtatshme në faqen kryesore dhe për të gjetur emrin e muzikës në video në YouTube.

Pra, MooMa - një shërbim të veçantë në internet për të identifikuar video muzikë.

Le të shikojmë në udhëzimet në se si të përdorin atë: ↓↓↓

 1. Shko tek faqja kryesore ( //www.mooma.sh/ ) - ndërfaqe në anglisht;
 2. zgjidhni «Kërko muzikë» pranë kutinë e kërkimit dhe klikoni «Kërko»;
 3. presë deri në fund të përpunimit.

Ju mund të shihni se në dritaren poshtë video është një listë e këngëve dhe titujt e tyre.

Shërbimi gjithashtu ofron lidhje në iTunes, ku ju mund të blejnë këto melodi.

Metoda 2: Përdorni programin Shazam

Siç është përmendur tashmë, nuk është një program i veçantë me të cilin ajo është shumë e lehtë për të njohur melodinë.

→ Për shembull, më të popullarizuara të tyre janë: ↓

 1. Shazam
 2. dhe SoundCloud.

Këto mjete mund të instalohet lehtë në smartphone.

→ Programi është regjistruar nga ndërtuar në klipin mikrofon të një kënge dhe duke kërkuar për analoge në rrjet. Si rregull, rezultati nuk do të vijnë.

• Vetëm të drejtuar programin, klikoni në ikonën e madhe në qendër të ekranit dhe të presin për kërkimi për t'i dhënë fund.

Në këtë rast, përbërja do të luhet në kompjuter dhe ju jeni të regjistruar me mikrofonin e telefonit tuaj.

Metoda 3: Kërko në Youtube

Nuk përshtaten dy metodat e para, por ju ende nuk e di se si për të gjetur se çfarë lloji të muzikës luhet në YouTube, atëherë ju ofrojnë një metodë të re.

→ Shumë shpesh, autorët nxjerr tituj këngë - në përshkrimin e videos !

→ Ju mund të kërkoni komentet ose të gjejnë përgjigje të gatshme në emër të muzikës

Në qoftë se video përdor muzikë nga një-bibliotekë audio, atëherë ju mund të shikoni titullin nën "Video Statistikave".

→ Në rast emergjence ju mund të kontaktoni pronarin e rul dhe për të marrë përgjigjen e shumëpritur.

Metoda 4. Google për të ndihmuar

Në qoftë se ju mësoni disa pjesë të tekstit, ju mund të hyjë ato në kutinë e kërkimit.

Ajo është gjithashtu një mënyrë shumë popullor për të gjetur muzikë që luan në video. Kjo është e vërtetë vetëm për kompozime me fjalë ↓

Në kutinë e kërkimit, rezultatet do të lëshohet me tituj këngë.

Ju mund të shkoni në faqen e internetit për të dëgjuar në rrugën e duhur dhe, në qoftë se ka një ndeshje, shkarkoni atë në kompjuterin tuaj ose smartphone.

Metoda 5: Është koha për të kënduar

Është në lidhje me atë që ju mund të përfitojnë nga një vend të veçantë, dhe ajo nuk kërkon Vocal madhe.

Midomi → - një shërbim i ri që zbulon pasazhe këndojnë këngë.

↓ Videotutorial

→ Në faqen kryesore ka një "button Sing », e cila aktivizon mikrofonin tuaj, në ndërkohë që ju keni për të kënduar një fragment këngë që e dëgjonin.

Vetëm sekonda shërbim disa analizon përmbajtjen dhe nxjerr rezultatin.

TV rus në AmerikeSmotrite qendrore kanale në TV tuaj. Ligjërisht dhe në të shkëlqyera + Hide reklama kachestve.KanalyFilmySerialyNovostietvnet.com18Adobe Flash Player skachatBesplatny Player Adobe Flash Player Shkarko falas në sayte.Besplatnye tonë programmyBesplatnye brauzeryPlaginy për brauzeraprogrammyfree.ru0 + Fshih reklamaBëhuni një trajner femër! Puna në 2019! Mëso trajner themelore e kërkuar profesion, të konsultohet dhe të marrë 150 mijë! High dohodV 4 shagaBez opytaBesplatnouprimety.ruSkryt Ads

AS lehtë për të njohur muzikë në rollers në Youtube »MIPED.RU

Sa e lehtë për të njohur në video muzikore në YouTube

Përshëndetje të gjithëve! Unë mendoj se shumë prej jush ka pasur një situatë ku ajo ishte e nevojshme për të dini muzikë nga videos në YouTube . Për shembull, ju shihni se si disa video në YouTube dhe fillon të muzikës dhe ajo e donte aq shumë që ju doni të gjeni atë, shumë kanë filluar të duken në komentet ose në Infobox, ose përfshijnë programe të ndryshme për të njohur atë që kënga ishte. Në këtë artikull ju do të mësoni se si kjo mund të bëhet shumë më e lehtë:

1) Hapni mooma.sh faqen

2) Fut linkun e videos në vijën e madhe në mes të faqes (ju gjithashtu mund të futur një lidhje me një video e shërbimeve Vimeo dhe Dailymotion )

Sa e lehtë për të njohur në video muzikore në YouTube

3) linjat e mëposhtme shohim dy dritare të vogla në të cilën ne mund të vendosni intervalin nga ajo për çfarë kohë për të kërkuar për video muzikë. Nëse doni të dini të gjithë rekordin e që është përdorur në këtë video, vendin nga fillimi deri në fund të videos.

Sa e lehtë për të njohur në video muzikore në YouTube

4) Klikoni butonin "Moo!", Prisni derisa shkarko, shikoni në anën e djathtë të vetë video, dhe në anën e majtë të një listë të këngëve.

Sa e lehtë për të njohur në video muzikore në YouTube

Në fakt - çdo gjë! Ju do të gjeni këngët që dëshironi. Por ju duhet të kuptoni se kjo është një robot dhe ai gjithmonë mund të bëjnë një gabim ose nuk duhet të njohë një këngë të veçantë, ose nuk e gjeti atë. Po ashtu, është e dëshirueshme që të dhënat ishte i pastër, që është, në qoftë se ju përdorni versionin jetojnë ose Remix, ai nuk mund të gjeni të saj!

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *