Si të gatuaj një PAN shijshme derri

Author: | 2019/01/10

Sekretet e zgjedhjes së mishit të derrit

 1. Mish është më e mirë për të blerë në treg, në vend se në një dyqan. Është e dëshirueshme që pjesa e dëshiruar nga karabina është e ndarë direkt me blerësin. Zakonisht tregun e mishit, nuk qëndrojnë, atëherë ka një shans të mirë do të jetë e mundur për të blerë mish derri të vërtetë të freskëta.
 2. Mishi i freskët është e përcaktuar nga një presion të lehtë mbi copë. Nëse forma është shëruar menjëherë, ajo mund të merret.
 3. yndyrë të verdhë dhe të errët derri i kuq sipërfaqe të thotë se pjesa është e qartë ndenjur.
 4. Për gatim në tigan është më i përshtatshëm qafën e trupave të pajetë, megjithatë, për disa recetave të aftë dhe proshutë ose pres.

Mish derri në një tigan me qepë

Mish derri në një tigan me qepë Foto
Mish derri në një tigan me qepë

Kjo recetë e thjeshtë duhet të miratohet për ata që duan të argëtojë mysafirët që erdhën derri papritur të shijshme dhe të shpejtë gatuar. Për këtë gjellë duhet qafën derri, në të cilën shumë pak yndyrë.

përbërësit:

 • 1 kg mishit;
 • 2 qepë;
 • 3 lugë vaj vegjetal;
 • 2-3 karafil të hudhër;
 • erëza për shije.

Mish shpëlarje mirë nën ujë të rrjedhshëm, hiqni filmit dhe venat e mundshme. Prerë në feta e madhësi të mesme.

Qepë të prerë në unaza e gjysmë ose kube të vogla - të gjitha varet nga preferencat e zonjë.

Lehtë Nxehtësia pan rreth ngrohjes mesme. Vënë copa e mishit të derrit dhe të presin deri në lëng mishi vullnetit. Ziej derri për 5-7 minuta, pastaj shtoni vaj perimesh, derdh në tigan qepë. Ziej për 15-20 minuta.

5 minuta para përfundimit të gatimit shtoni hudhër copëtuar dhe seasonings, mbuluar. Turn off dhe le të qëndrojë për 3-4 minuta për të mishit tërësisht absorbohet flavors e aromave.

Në tryezë, derri i pjekur në skarë shërbeu me një pjatë e dytë: oriz, pure patate, hikërror - do të përshtaten pothuajse të gjithë. Përveç kësaj, ju mund të bëni një sallatë e perime të freskëta.

bërxolla derri me djathë

bërxolla derri me djathë Foto
bërxolla derri me djathë

Chops - një pjatë që mund të jetë i gatuar shpejt dhe kurrë nuk turpërohet për të aplikuar edhe të ftuarit më të kërkuar. bërxolla derri janë të mira, dhe për drekë në një ditë jave dhe pushim.

përbërësit:

 • a paund e derrit;
 • 150 g djathë të vështirë;
 • vaj vegjetal;
 • kripë dhe përzierje piper (në shije);
 • bimeve (dill, majdanoz, cilantro).

Hiq filmin, një copë shpëlarje mishit nën ujë të rrjedhshëm, prerë në copa portioned e 1-1,5 cm të trasha. Rimarrë çekiç derri në të dy anët, kripë dhe erëza hekura. Lini mish për të absorbuar shijet e erëzave merr rreth 15-20 minuta.

Muzik bimeve me një thikë. Cheese prerë në kube të vogla dhe fshij në një rende trashë. Përzierje zarzavate me djathë dhe të vënë në qendër të çdo pres. Skajet e lidhjes fije ose toothpicks. Ajo rezulton xhepi derri djathë brenda.

Rreth ngrohjes të lartë për të ngrohtë deri pan, shtoni vaj. Chops skuqura disa minuta, derisa kore është e shijshme. Ulja e ngrohjes dhe të lejojë mish për të arritur gatishmërinë.

Në një tryezë derri të tillë të mirë shërbyer me sallatë perimesh.

Mish derri në salcë soje me perime pikante

pjatë i përzemërt dhe djegëse për ata që nuk kanë frikë nga një protestë të flavors

Një pjatë tradicionale e kuzhinës pan-aziatike sigurt për të kënaqur ata që janë të shikuar shifrat e tyre, e do kombinimin e perime me mish lëng flavorful dhe nuk ka frikë të eksperimentojnë me erëza. Ora gatim - 40 minuta.

Lexo më shumë:   Si të Bëni një dritë mbi një ekran kompjuteri

përbërësit:

 • 350 g carbonade apo pjesa tjetër e trupave të derrave pa yndyrë;
 • një kile bishtaja;
 • një gjysmë kupë e misrit konservuar;
 • 3-4 lugë salcë soje;
 • bandë e onions gjelbër;
 • rreze cilantro;
 • 1 onions kokës;
 • një karafil pak hudhër;
 • 1 lugë uthull molle;
 • trumzë, rozmarinë, spec i kuq për shije;
 • 1 lugë sheqer.

Mish derri shpëlarje nën ujë të rrjedhshëm, prerë venat dhe shirita yndyrë, nëse ka. Prerë në copa a la carte në një të tretën madhësia e pëllëmbë e një të rrituri dhe një trashësi prej 4-5 cm. Mish të thatë me një peshqir letre, të vënë në një tas. Shtoni salcë soje, qepë finely copëtuar, hudhër grimcuar, erëza, sheqer dhe uthull. Bujarisht spërkat derri me marinadë dhe le të qëndrojë për 15-20 minuta.

Në një zjarr të madh për të vënë pan, prisni derisa ajo është me ngjyra të ndezura. Drop pak nga ndonjë vaj perimesh. Chunks e mishit të derrit për të marrë nga marinadë dhe të kthehet për të skuqura për 2-3 minuta në çdo anë për të marrë një kafe të shijshëm artë. Hiq mish nga pan dhe vendosur mënjanë.

Në të njëjtën tigan, pjekje ku mishi, pour copëtuar bishtaja dhe misri, 2-3 minuta për t'u kthyer mish të pan. Hidh pak nga marinadë dhe zierje për ngrohje të ulët për 5-7 minuta.

Mish derri me patate

Mish derri me patate foto
Mish derri me patate

Kjo është një recetë e vërtetë bachelor: i shpejtë, i thjeshtë, shumë të kënaqshme.

përbërësit:

 • 350-400 g e derrit;
 • 100 sallo;
 • 800 g patate;
 • 2 qepë;
 • 2-3 karafil të hudhër;
 • herbs, kripë, erëza për shije.

Lani mish, pak e thatë me peshqir letre dhe prerë në kube të mesme.

Rreth ngrohjes të lartë për të ngrohur një tigan me anët të lartë dhe derdh prerë në shirita të hollë e proshutë. Për sa kohë që yndyrë drips jashtë, të përgatisë patate: Peel, larë dhe prerë në shirita apo kube.

Kur yndyra është plotësisht i ndezur me, kap Greaves (por nuk i hedhin ata larg, ata ende të jetë në dispozicion). Hidh në tigan dhe të skuqura copat e mishit për 2-3 minuta derisa ata janë të lehtë thekur.

Ulja e ngrohjes dhe të mesëm, të shtuar në tiganisje pan me patate të mishit. Fry deri në gjysmë, dhe pas dy ose tre lëvizjet druri shpatull nga poshtë lart mish flip dhe patate dhe vazhdojnë të skuqura. Qepë të prerë në kube apo gjysmë-unaza, shtoni të pan, kështu që ai filloi të japë aromë e saj. Mbyllni kapakun dhe kuzhinier deri patate gatuar plotësisht.

2-3 minuta para përfundimit të gatimit shtoni kaluar nëpër një hudhër shtyp, kripë dhe erëza, të kthehen në cracklings pan, përsëri përzierje mirë.

Hiq pan nga të nxehtit dhe të shërbejë për një vakt. Për të pasuruar shijen e lartë ju mund të spërkasë kopër copëtuar.

cutlets

Derri mund të jetë i gatuar një mbushje të bukur të butë nga e cila për të rrinë bërxolla. Kjo recetë është një klasik në kuzhinë ruse. Duke shtuar një kombinim i bimeve dhe erëza do të marrë një vështrim të ri në gjellë të njohur.

përbërësit:

 • 400 g e derrit;
 • 300 g mish pule ose viçi;
 • 2 llambë mesme;
 • 1 karafil hudhër;
 • 2 veze;
 • 2-3 feta buke djeshëm;
 • 4 lugë qumësht;
 • vaj i rafinuar;
 • breadcrumbs;
 • piper i zi, kripë, erëza (në shije);
 • zarzavate të freskëta.

Derri dhe një lloj i dytë i mishit zgjedhur mish i grirë. Ai e bën të njëjtën gjë me qepë. Baton zhytem në qumësht dhe gjithashtu përmes një mulli mishit. Në një përzierje të thellë tas, shtoni kripë, të papërpunuara vezë, kapërceu hudhër shtypit dhe zarzavate finely copëtuar.

masë uniforme kotëletë gatuaj duart, në mënyrë që ajo është e plotë të oksigjenit. Forma topa të vogla, pak shkatërroj ato për të marrë Burgers formë klasike. Rrokulliset në breadcrumbs.

Lexo më shumë:   SI TË BËJE AT hap HOME Sams pas hapi recetave me foto

Nxehtësia pan rreth ngrohjes të lartë, pour atë në vaj perimesh. Pasi vaji është ngrohur up, ju mund të përhapet në cutlets. Reduktimin e ngrohjes në minimum dhe kuzhinier deri tenderit (5-10 minuta). Në mes të burgers gatim duhet të përmbyset. Fry është më e mirë pa kapak të mbetet në cutlets freskët shijshme.

skewers derri në një tigan

Kur ju nuk mund të shkojnë në vend të Barbecue dhe elektroshashlychnitsy në shtëpi nuk është gjetur, ju mund të përgatisë këtë gjellë direkt në skarë. Recetë është mjaft e thjeshtë. Mishi është i butë dhe me lëng dhe të thekur shijshëm.

përbërësit:

 • 1 kg mish derri (më mirë për të marrë një pjesë të qafës);
 • 5 llamba madhësi mesatare;
 • 1 kupë vera thatë bardha;
 • vaj vegjetal të rafinuar;
 • Barbecue ndonjë erëza dhe kripë.

Mish të prerë në copa të mesme, pije, vihet në një peshqir letre për të thith lagështi të tepërt.

Qepë të prerë në unaza e gjysmë, kripë, duart promyat në lëng bërë. Transferimi në një tas, ai gjithashtu vuri mishin, përzierje mirë, shtoni erëza të preferuara.

Nxehtësia pan, hedh në të pak vaj perimesh, pour mish, që ndan atë nga hark. Cover, reduktimin e ngrohjes dhe të mesëm dhe të presin deri në lëng mishi vullnetit.

Hapni kapakun dhe ziej për 5-7 minuta. Vidhos ngrohjes të ulët, të mbuluar dhe të lënë për merak për 10-15 minuta më shumë. Kripë dhe kontrolloni butësi e një thikë. Nëse pjesët janë therur lehtë nga dhe nuk ndjek lëng plage dhe lëng të qartë, kjo do të thotë se gjellë është pothuajse gati. Përndryshe, shtoni të pan një lëng pak qepë që kishte mbetur në tas dhe vazhdojnë të ziej pa kapak.

Kur të gjithë të lëngshme ka avulluar, shtoni ngrohjes dhe për të sjellë mishin deri bërë. Ajo duhet të paraqitet kore shijshëm.

Akord final në përgatitjen e një qebap SHISH në një tigan - verë e bardhë. Derdh një gotë me këtë pije në një tigan dhe të gatuaj gjellë për 10-15 minuta. Gjatë kësaj kohe, ajo do të marrë të gjitha alkool e do të mbetet një lëng aromatik. Shto qepë, përzierje mirë. Cover pan me një kapak, të zvogëlojë ngrohjes dhe ziej përsëri mishin deri sa të gjithë të lëngshme ka avulluar.

Vënë skewers mbaruar në pllaka, garniturë me herbs copëtuar

Adobo

Adobo photo
Adobo

Kjo është një enët tradicionale Tagalogisht, e cila është mjaft e mundur për të gatuar në shtëpi. Nga njëra anë, receta të kujton një hot zakonshëm, por teknologjia e përgatitjes është pak e ndryshme nga e zakonshme.

përbërësit

 • 500 g e derrit;
 • 350 g të mishit të pulës;
 • 1 onions kokës;
 • hudhër 2 dhëmb;
 • 3 lugë vaj ulliri;
 • 75 ml salcë soje;
 • 2 lugë ose molle uthull;
 • kupë e ujit të nxehtë
 • 2 lugë niseshte
 • 3 lugë lëng kalamansi (mund të zëvendësojnë lëng portokalli, gëlqere, limon).

Kripë, piper i zi, fletë gji, piper i kuq

mish të prerë në copa të rreth 2x2 cm. Onions dhe hudhër zhvishem, pres, derdh në një tigan të nxehtë, greased. Fry deri qepë si copa bërë pothuajse transparente.

Hidh në tigan mishin dhe skuqura mbi një ngrohje të lartë deri në ngjyrë kafe.

Hidh uthull në tenxhere, në lëng kalamansi apo agrume, salcë soje, shtoni fletë gji, kripë dhe erëza. Cover, Blunt rreth një gjysmë ore në ngrohje të ulët.

koll e thatë holluar në një sasi të vogël me ujë të ftohtë. Ky brumë është shtuar në pan. Përzierje të gjithë përbërësit, të sjellë një çiban, ziej për rreth 10 minuta.

Adobo shërbyer garniturë të nxehtë dhe të shkëlqyer për të ajo do të Fig. Ajo rezulton tepër e shijshme!

mish i pjekur në skarë në një recetë të pan

Kursi i dytë, mishit Recipes

Lexo më shumë:   Si happy birthday origjinal Të tjera

mishi skuqur me qepë

nuk ka komente

Ndoshta gjellë më të shijshme dhe të përzemërt është e dyta, se mishi i gatuar. Sidomos në qoftë se ju jeni gatim darkë për burrat e zënë. Gjëja kryesore që ishte në mish frigorifer është i lakmuar, dhe kështu që ne do të jetë në gjendje të gatuaj. Sot ne jemi recetë e saj e thjeshtë dhe e shijshme për gatim mish rosto me qepë në një pjesë pan sllavët. Shpresoj se recetë do të jetë mjaft e qartë dhe të thjeshtë, dhe për të marrë darkë në 5 pikë. Për mish rosto, ju mund të paraqesë ose një pjatë e dytë ose perime, kjo nuk ka rëndësi, ata do të jenë të freskëta apo turshi, ato që ke bërë për të ardhmen. pra, për shembull turshi brendshme me fiston ose perime të përziera domate kastravec. Këtu është e rëndësishme që bashkëshorti juaj do ... Sllavjana dorëzon skuqur me qepë mish me perime të freskëta dhe bimëve.

Recipe - Sllavjanamish i pjekur në skarë me qepë në një tigan

Ju duhet:

 • Mishi (mishi) - derri - 1 kg.
 • Onions - 2-3 pc.
 • Hudhër - 2-3 karafil
 • Kripë, piper terren - për shije
 • erëza e preferuar - për shije
 • ujë
 • vaj vegjetal

Si të gatuaj një rosto në tigan:

Përdoret për gatim, ju mund të çdo mishi: qengji, viçi, ose si në rastin tonë - derri. Delikate, të ligët, me fraksionet e vogla zhirka. Mish është më e mirë për të zgjedhur të freskët, e cila mund të jetë pak edhe në kockë. Është e rëndësishme që ajo ishte e natyrshme. fshat. Pra, kursi i dytë do të jetë më e shijshme dhe aromatik. Një pjesë e larë mishit dhe të prerë në chunks. Vendoseni në një tigan të nxehtë.
mish i pjekur në skarë në një tigan

Ju mund të derdh pak ujë.
mish i pjekur në skarë në një tigan

Kur mishi për të rrëmbyer pan, llokoçis atë, duke u përpjekur për të bërë çdo pjesë të skuqura.
rosto

Gjatë gatimit, shtoni vaj perimesh.
rosto

Kripe dhe piper mish dhe derdh erëza tuaj të preferuar. Ju mund të përdorni erëza shtëpi, gatuar duart e tyre (hudhër suschony, karrota, qepë, kopër, majdanoz, etj).
rosto

Pastaj nxjerr mishi qepë copëtuar vrazhdë.
rosto

Në një tigan dërgoni hudhër grimcuar për shije.
rosto

Të gjitha përzierje dhe shumë të skuqura për 10-20 minuta. që nga fillimi i mishit pjekje ne kemi nevojë për rreth 30 minuta. Atëherë mishi është pothuajse gati (dhe nëse mishi është i freskët, skuqur, ajo është shumë e shpejtë), ju mund të mbulojë të mbuluar të lartë, uljen e ngrohjes në minimum dhe të japë një pak më vonë. Arritur gatishmërinë për 15-30 minuta. Kjo varet nga cilësia e mishit.
mish i pjekur në skarë me qepë në një tigan

mish i pjekur qepë dekompozuar në pllaka dhe ushqyer në pjesë ose të vënë në një pjatë të madhe. Enët më të mira anësore për mish - një pure patate dhe natyrisht perime të freskëta. Feed shtëpinë tuaj shijshme, dhe ne do t'ju ndihmojë me këtë ... për një pjatë të shijshme mishit falënderoj sllavët dhe presin nga enët e saj të reja të përgatitura për shtëpi për dashuri dhe kujdes.

Gëzojnë të gjitha oreksin dëshiron Svetlana dhe wiki.4-u.info time në shtëpi!

Shih gjithashtu:

 • Si të gatuaj mish me lakër turshi në një tigan

Dëshironi të merrni recetave të reja në zyrën postare?
Tags: Enët kryesore, mishit

Print Friendly, PDF & Emailshtyp

Ju mund të dëshironi

brinjë derri me patate dhe kopër

brinjë derri me patate dhe kopër në një tigan

pule në furrë

Chicken në majonezë në furrë

beshbarmak

Beshbarmak mish viçi

pule me perime

Pule me perime në multivarka

mëlçisë derri me patate me salcë kosi

mëlçisë derri me patate me salcë kosi

Barbecue derri

Skewers e mishit të derrit në furrë