SI TË BËJE qofte grirë Rajs me lëng mishi në një tigan

Author: | 2018/08/29

Si të gatuaj qofte me oriz në salcë domate. Përbërësit në recetë qofte me oriz: mish grire përziera 1 kilogram. viçi, derri, pule, të gjitha në pjesë të barabarta. Pjekur oriz 1 kupa. Hudhër 1 karafil. Qepë 1 karafil. Vezë 1 copë. Piper dhe kripë për shije.

Në salcë domatesh për meatballs: domate paste 3-4 lugë. Qepë 1 karafil. Karrota 1 copë. Paprika 1 lugë. 1 lugë sheqer. Salt 1 lugë. Bay fletë 2 copa. Erëza piper i zi dhe i kuq për shije. Majdanoz dhe kopër për shije. Vaj vegjetal për tiganisje në një tigan të perimeve.

Recetë për meatballs me oriz dhe lëng mishi në tigan është shumë e thjeshtë, të shpejtë dhe të shijshme përgatit në shtëpi.

Shijuar receta të shijshme e enët për tryezën e festave, dhe dita e lindjes https://goo.gl/dnWBO0

receta ende shijshme nga grirë https://goo.gl/2Fl6c6

Muzikë:

Përbërja "Bushwick Tarantella" i përkasin interpretues Kevin MacLeod. Leje: Creative Commons Attribution (https: //creativecommons.org/licenses / ...).

Original version: http: //incompetech.com/music/royalty -....

Artisti: //incompetech.com/ # naydisvoyretsept VkusneeVyNeEli # # VkusneeVyNeEli

TEFTELІ W oriz

Si të gatuaj qofte me oriz në furrë. Qofte me oriz.

recetat e mia Enët kryesore: http:? //www.youtube.com/playlist list = ...

Të gjitha recetat e mia: https: //www.youtube.com/user/OksaVTv / ...

Kanali ynë familje të drejtuar: https: //www.youtube.com/channel/UCbTv ...

Alexandra Canal: https: //www.youtube.com/channel/UCFB2 ...

përbërësit:

Raporti i mishit / Figuren 1: 1 nga volumi

mish i grirë - 1chashka (rreth 500g)

Oriz (zier derisa të butë) - 1chashka (rreth 300g)

Flokëkuq - 1/2 copë.

Onions - 1gol.

Hudhër - 2zub.

Vezë - 1 pc.

Miell - 3ch.l. me rrëshqitje

Greens - për shije

Kripë - për shije

mol.perets Black - për shije

Domate paste - 2st.l.

vaj vegjetal - 2-3st.l.

Uji - 300ml + 100ml

recetat e mia për meatballs:

Fishcakes: https: //www.youtube.com/watch v = ASad3 ...?

Cutlets i derrit: https: //www.youtube.com/watch v = t77hh ...?

Cvinaya pres në kockave: https: //www.youtube.com/watch v = F6_X _...

Viçi "këmbët shkurta": https: //www.youtube.com/watch v = OCLa _...

cutlets pule me thekon tërshërë: https: //www.youtube.com/watch v = yEaZZ ...?

Ajo do të jetë interesante:   SI TË BËJE kimchi lakër NË SHTËPI

patties mish me tofu: https: //www.youtube.com/watch v = zsoQ9 ...?

Pres "Bear Paw": https: //www.youtube.com/watch v = yxU8x ...?

Viçi mëlçisë: https: //www.youtube.com/watch v = jsJQp ...?

Cutlets nga peshk i kuq: https: //www.youtube.com/watch v = B9wn6 ...?

Cutlets nga grirë pule: https: //www.youtube.com/watch v = jvBAs ...?

Cutlets e kallamar: https: //www.youtube.com/watch v = a2szd ...?

pancakes hepatike me oriz (qofte mëlçisë) - liverworts: https: //www.youtube.com/watch v = T0pEK ...?

Qofte me oriz: https: //www.youtube.com/watch v = URTb7 ...?

cutlets Potato: https: //www.youtube.com/watch v = hFjIr ...?

Cutlets me patate: https: //www.youtube.com/watch v = CW8W7 ...?

Cutlets me lakër: https: //www.youtube.com/watch v = 22rRx ...?

patties oriz dhe salcice: https: //www.youtube.com/watch v = p2g6h ...?

Qofte me hikërror - Grechanik: https: //www.youtube.com/watch v = ZdJEW ...?

Cutlets e harengë: https: //www.youtube.com/watch v = 2jVxZ ...?

bërxolla derri në një freskët: https: //www.youtube.com/watch v = wXmvn ...?

Schnitzel me lakër kineze dhe hikërror: https: //www.youtube.com/watch? V = Vzebj ...

Meatballs në një tigan

Regjistrohu për një seminar falas online: //luxwebinar.com

Ne do të donim për të futur për ju një recetë e shijshme për gatim në një tigan të Lux Prestige - meatballs. Sipas recetë për përgatitjen ju do të duhet: viçi i grirë dhe derri, oriz, qepë, karrota, piper zile, paste domate, vezë, zarzavate dhe pan Lux prestigj. Ju do të merrni një gjellë të pazakontë, të moderuar ushqyese dhe amazingly shijshme. Për shkak të strukturës së veçantë të kapsulë poshtme tigan ne gatuaj pa yndyrë dhe ujë! Lux Prestige kujdeset për ju dhe frymëzon të mrekullon kuzhinës të reja, dhe do të ju ndihmojë për të çelik inox unike tigan tonë.

Lux Prestige ju uroj ju bëftë mirë!

//luxwebinar.com

//luxprestige.in.ua

//luxprestige.co.ua

https: //www.facebook.com/luxprestige ....

https://vk.com/retseptiluxprestige

https://vk.com/public63112357

//youtu.be/fp-OCEsu2Ww

tags mëtejshme) nuk i kushtoj vëmendje)

qofte qofte recetë, videoretsept, qofte derr-viçi, se si të gatuaj qofte, qofte me oriz, pan, cookware, enë kuzhine, çelik pan pan çelik çeliku mjekësore, Prestige Suite, Prestige Suite, Lux Prestige, luxprestige, lux prestigj, Prestige Suite Kiev, Lux Prestige Dnipropetrovsk, Dnipropetrovsk Prestige Suite, Lux Prestige Zaporizhia, Kharkiv Prestige Suite

Qofte lëng mishi në furrë

Qofte me lëng mishi - është e topat e mishit të përbërë nga mish te grire me oriz, të pjekura në furrë me lëng mishi. qofte shtëpi shumë hedgehogs quhet, duke përgatitur gjellë shtëpi e mishit te grire si oriz dhe bukë, si burgers apo qofte, qofte të vogla në salcë.

qofte mbushje recetë me oriz në salcë domate është përgatitur si një mbushje për lakër mbushur - pule, viçi dhe derri, por me një ndryshim të vogël në përbërjen e mishit. Para se të gatuaj qofte shijshme me salcë në shtëpi në mbushje me oriz shtoni një vezë të papërpunuara me topa mishit nuk bie përveç pas gatimit.

Ajo do të jetë interesante:   TIME AM dhe PM ÇFARË ËSHTË IT

Këshilli i Wonder Chefs. Të gjitha enët e mishit, qofte dhe lëng mishi, duke përfshirë shumë mirë me pure patate, hikërror zier, makarona konvencionale.

Si të gatuaj qofte me lëng mishi? Recetë në furrë kursen kohën kur u përgatitur qofte me oriz dhe piqem qofte me lëng mishi shmangur qofte tiganisje në një tigan. Qofte me oriz i gatuar në lëng mishi merret me lëng dhe e tenderit, gjellë është i përshtatshëm për ushqim për fëmijë. Zgjedhja e lëng mishi të meatballs për të bërë, në varësi të cilët është duke u përgatitur për një pjatë e mishit te grire.

Nëse qofte do të hanë fëmijët e vegjël, është më mirë për të përgatitur lëng mishi e krem ​​ose krem ​​kosi salcë pjatë e mishit te grire me oriz pjekur në furrë pa tiganisje. Qofte me lëng mishi - për të rriturit dhe fëmijët më të vjetër janë të përgatitur me salcat e ndryshme, dressings përshtatshme si salcë domate, salcë kosi dhe përzierje domate.

Kur në një humbje çfarë të gatuaj për darkë, të shpejtë dhe të shijshme, atëherë ju mund të zgjedhë për një meatballs recetë, e gjithë familja do të jenë të lumtur dhe të ushqyer, do të vlerësojë gjellë lëng gatuar me duart e veta në shtëpinë e mishit te grire dhe oriz në salcë.

Mundohuni të bëni qofte me oriz, në një recetë të tillë të thjeshtë në furrë. qofte shtëpi ngjajnë aromë dhe shijen e fëmijërisë, gatuaj ato shumë lehtë - pa pjekje menjëherë në salcë. Qofte janë marrë shijshme, lëng, nuk bie përveç, me një kore shijshme thekur dhe salcë të shijshme. Garniturë, ju mund të zgjidhni për shijen tuaj, por ajo është konsideruar si një klasik patate pure shtëpi.

meatballs shijshme dhe lëng mishi në recetë në shtëpi me një foto
Qofte me lëng mishi

Përbërësit për qofte me oriz dhe lëng mishi

 • mish tokesore (ndonjë) - 1 kg;
 • oriz pjekur - 1 lugë;
 • onions - 2 cope;
 • Vezëve - 1 pc;
 • Carrots - 1 pc;
 • miell gruri - 1.5 tbsp;.
 • domate paste ose pure - 3 tbsp;.
 • vaj vegjetal ose yndyrë;
 • lagësht krem ​​- 2 tbsp;.
 • kripe; bay fletë (në tifoz);
 • terren piper i zi.
Ajo do të jetë interesante:   Butterfly DUART VET prej letre

Si të gatuaj qofte me lëng mishi dhe oriz në furrë

 1. Ne të pastër qepët pres dhe bluaj atë në një blender.
 2. Në përfunduar mish i grirë shtoni llapa qepë, oriz, vezë, kripë, piper. All gatuaj mirë.
 3. Rolling fishekëve nga përzierje rezulton të magnitudë arbitrare dhe tretem ato në radhë në një distancë të vogël nga njëri-tjetri në tigan të thellë ose mangall greased.
 4. Ne vënë qofte në furrë preheated dhe të lënë ato për 20 minuta për Browning.
 5. Në këtë kohë, copë karrota në një rende gjobë dhe integruar passiruem karrota në një tigan me pak vaj deri kafe e artë.
 6. Merrni nga një top pjekje në mënyrë të barabartë të shpërndajë karrota.
 7. Derdh në tas rreth gjysmë litër ujë të ftohtë, llokoçis miell në të.
 8. Pastaj shtoni krem ​​kosi, domate dhe të gjithë përzierje trazuar deri homogjene.
 9. Kripë, piper, pour lëng mishi mbi meatballs. salcë domate duhet të mbulojë plotësisht qofte, nëse lëngshme në lëng mishi nuk është e mjaftueshme, pastaj shtoni më shumë ujë ose qumësht.
 10. Vendos vatër të meatballs në furrë dhe piqem deri gatuar (5 minuta para mbylljes optional "lavrushku" ne vend).

Ne qofte arritur lëng me lëng mishi, përhapjen tyre 1-2 qofte per shërbejnë në pllaka dhe shërbeu me pjatë tuaj të preferuar anësor ose një sallatë të lehta perimesh.

Sauce Meatballs në lëng mishi rezulton shumë e shijshme dhe jo i hollë, vetëm të drejtën për ujë nga maja e ndonjë garniturë.

Enët kabachkovEsli jeni duke kërkuar për origjinale receta nga kungull i njomë , atëherë ju të namfoodfresh.infoSkryt Ads
Recipes ju plovaPredlagaem një përzgjedhje të recetave për gatim Pilaf megocooker.comSkryt Ads
Residential tregut të pasurive të patundshme - Shqyrtime SamaraAktualnye. Hulumtimi i gatshëm të tregut. Tabela. Graphics. Prognozy.groupmarketing.ruSkryt ads

mish RisTomatnaya pastaFarsh

Qofte me lëng mishi pa oriz

Këto qofte si të gjithë: të rritur, fëmijë, dhe madje edhe fëmijë shumë i keq. Është shumë e lehtë për të përgatitur dhe ushqim e shijshme familja e tij. Përgatitja për shëndetin!

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *