SI për të bërë në hap HOME Sams pas hapi recetave me foto

Author: | 2019/03/01

përmbajtje

 • Samsa në shtëpi - një hap pas hapi fotot recetë
 • Si për të përgatitur Samsa shtresa
 • Interesante! Ejani të shikoni

Gjithmonë blej Samsa, në besimin se të bëni këtë, Uzbek, ose, në më të keq, si në shitore e fast-food, është tepër e vështirë. Kohët e fundit kam mësuar se kuzhinieri Samsa - një kryevepër e ushqimit aziatike në shtëpi është një punë e lehtë. Njerëzit të Azisë Qendrore zarfe me mbushje te grire mishit mund të gjenden në pothuajse çdo shtëpi. Dish meritave krenar, transferimin receta nga nëna tek vajza.

Unë ofroj një version të thjeshtuar të hap pas hapi Samsa gatim me fotot, për shije, jo shumë inferiore ndaj tradicionale. Në mënyrë të qartë, ai është larg nga të përsosur. Por duke u përgatitur është e lehtë, e shpejtë dhe argëtim shtëpinë tuaj do të merrni jo më pak.

Samsa në shtëpi - një hap pas hapi fotot recetë

Pjekje të mbushur me qëlloj lëng dhe e shijshme.

Ju do të duhet:

 • Miell - 600 gr.
 • Grire (pule, derri ose të përzier) - 500 c.
 • Vezë.
 • Uji - 200 ml.
 • llambë madhor (ose 2).
 • Salt - një lugë të madhe.
 • Gjalpë - 100 gram.
 • Qumështi - 50 ml.
 • Piper, pluhur djegës - një majë.
 • Susam - 2 lugë të vogla.
 • Çdo erëza për mish, unë të marrë paketën e plotë bimeve kaukaziane, unë si të piqem me mish te grire.

Si për të përgatitur Samsa shtresa

Pour miell analizova në një tas. Beat vezë, kullimin. Sezonin me kripë. Mix në një tas me një lugë.

Pastaj, filloni trazim me dorë. Gatuaj për një kohë të gjatë, 10-15 minuta, jo më pak. Brumë duhet të vështira.

Përfundojë atë në një qese ose të përfundojë filmin. Hiq raft në frigorifer për një orë.

Lexo më shumë:   AS NË WORD KOPJE faqe të tërë

Deri në "pjesën tjetër" të brumë pres qepë në kube të mëdha. të marrë e tij shumë bujarisht Samsa, si të gjitha enët me mish, e dua këtë perime. Falë tij, mbushje bëhet lëng.

Shto qepë e grirë, kripë, sasi e vogël me piper, shtoni ndonjë sallatë. Samsa, si të gjithë kuzhinën aziatike, do piper i kuq. Vënë, në qoftë se ju pëlqen ushqim erëza. Recetë e përgatitjes nuk është specifikuar, por ndalimi, askush nuk mund.

Hidh pak qumësht, ajo do të bëjë mbushje më juicier. Tërësisht gatuaj mbushje.

Hap brumë thinly në një rezervuar të madh. Trashësia e rreth 3 milimetra.

Shkrihet në mikrovalë gjalpë. Shtresa Promazhte mbi të gjithë sipërfaqen.

Butësisht roll shtresë smeared në sallam. Filloni nga çdo skaj i mbështjellë fort se sa të trashë, aq më mirë.

Brumë për Samsa përsëri të ftohtë. Për dele atë në paketë, pak roll miell priporoshit, kthesë kërmilli.

Fshehur atë në një paketë dhe për të dërguar atë në raft e frigorifer për një orë.

Pas një kohë të paracaktuar, hiqni brumë, heq kapakun kërmill. Pritini suxhuk në pjesë të copë brumë.

Çdo pjesë, vetëm një duart pak priplyusnite. Kur prerë plotësisht suxhuk, rrokulliset në copa hollë e tortës. Sasi e vogël në tryezë me miell nuk është e nevojshme, nuk është e nevojshme, pasi brumë nuk rrinë në vaj.

Vendos një copë mbushje, një të verbër samosas trekëndësh, si në foto. Zaschipyvaem domosdoshmërisht një gjë e mirë nga këndi.

Dele bosh direkt në tigan rreshtuan me letër pjekje.

Beat vezë në një tas, pak kripë, të whisking mirë. Shto farat e susamit. Lëvizje pirun ose mikser elektrik.

Pallto sipërfaqja e detalit samosas. Përzierje të mbajë së bashku të gjitha vrimat e vogël, dhe lëng nuk do të rrjedhë jashtë.

Vendos një regjimi temperaturë 180 ° C pjekje kohë - 40 minuta.

Faqja Samsa nuk shkojnë në ndonjë krahasim me blerjen. Top freskët, tender dhe brenda lëng.

Lexo më shumë:   Operatori Operatori MTS MTS se si për të thirrur

Për të ndihmuar ata që nuk e ka bërë në kuzhinë nuk është asgjë sanduiç më e vështirë, të mbajë video me një histori të detajuar në lidhje gatim samosas në shtëpi. 100% i sigurt se të gjithë ju të merrni.

Interesante! Ejani të shikoni

Derrat në batanije - receta në duhmë e fundit, maja, djathë
të shpejta kefir belyashi - recetë
Khachapuri me djathë në një tigan - recetave të thjeshta me djathë, dembel
Si për të bërë pasties shtëpi - recetë më të suksesshme me mish, djathë, dembel

Si kjo? Ndajeni këtë me miqtë tuaj!

827


Hap pas hapi, Samsa, receta nga foton për RUSSIANFOOD.COM: 19 ...

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *