SI TË sterilizuar kavanoza në furrë në SHTËPI

Author: | 2018/08/28

Si të bëj shterp kavanoza në furrë? mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të bëj shterp kavanoza në furrë, unë tregojnë në video e mia.

# Sterilizatsiyabanok neotemlemy fazë zagotovkinazimu # # # gatim sterilizimi

Gatim Playlist Gatim në shtëpi - Gatim Receta ► https://goo.gl/sc2qrD

ALIBONUS regjistrimi (deri kthimi 8.25% të vlerës së rendit në 01/06/17) të tërhequr fonde, pa interes për 1-2 minuta. Testuar në përvojën personale ► https://alibonus.com/?u=109610

Regjistrimi në EPN (Cashback deri në 10.6%) është shërbim shumë i besueshëm me të madhe rritjen e mundësive të fituar ► //epngo.bz/cashback_index/lkg9an

Faleminderit për shikimin. Nëse informacioni është e dobishme për ju, pastaj pëlqen dhe të abonoheni në kanalin tim shpresoj të qartë në lidhje me https://goo.gl/C0jZRt nuk kuptoni dhe mos harroni të klikoni në zile, atëherë ju nuk do të humbasë videon time të re.

Për sa i përket bashkëpunimit dhe reklamat shkruani këtu ► [email protected]

SI sterilizuar kavanoza në shtëpi - RREGULLAT DHE KËSHILLA

Në mënyrë se si të bëj shterp kavanoza nga koha në kohë ballafaqohen të gjitha amvise, kjo çështje është veçanërisht e rëndësishme në periudhën e përgatitjeve.

Si për të formuar një kavanoza sterilizuar dhe duke përdorur të gjitha mjetet, ju do të mësojnë nga ky nen.

Si të bëj shterp kavanoza në shtëpi - këshilla

Si të bëj shterp kavanoza në shtëpi
Si të bëj shterp kavanoza në shtëpi

Neutering në furrë mund të quhet një metodë e thjeshtë e Neutering thatë.

Si të bëj shterp kavanoza në furrë?

Procesi Sterilizimi në duhvoke:

  1. Hapi 1: të larë enët mirë, mundësisht me një pastrues derdhur me sode.
  2. Hapi 2. kavanoza në një furrë (të ftohtë ose të ngrohtë) me kokë poshtë dhe ngrohjes atë në 150 gradë, duke lënë jo më shumë se 15 minuta.
  3. Hapi 3: Merrni kavanoza nga furrë dhe vënien e tyre në ruajtjen.

Ju gjithashtu mund të bëj shterp jo vetëm bosh, por i mbushur me bankat e ruajtjes.

Për ta bërë këtë:

  1. Hapi 1. Bankat pa kapak në furrë.
  2. Hapi 2. Ngroh paraprakisht furrë në 100 gradë, koha për neutralizimin 0.5 kanaçe litër do të jetë - 10 minuta dhe me 1 litër - 15 minuta.
  3. Hapi 3: Merrni kavanoza dhe menjëherë mbyllë kapak para-sterilizuar.
  4. Hapi 4. Bankat e mbyllura të vënë me kokë poshtë, të ftohtë.
Ajo do të jetë interesante:   Kujdesi barbarozë në shtëpi

Si të bëj shterp kavanoza në mikrovalë?

Për të kryer neutralizimin kanaçe në mikrovalë furrë duhet të kërkesave të detyrueshme pajtueshmërisë - me bankat duhet të vënë një gotë me ujë, përveç mos harroni kërkesat që janë të nevojshme për të kryer furrë me mikrovalë!

Proces sterilizimi:

  1. Hapi 1. Bankat, pa mbulon dhe një gotë të mbushur me ujë, të vënë në një furrë me mikrovalë për 2-3 minuta.
  2. Hapi 2: Pas kohës së caktuar për të marrë bankat postavaiv me kokë poshtë.

Bankat janë të gatshëm për të tretem ruajtjen.

Neutering kanaçe ruajtja tashmë dekompozuar bëhet edhe pa kapak, kanaçe duhet konseraatsiey vlim dhe shterp brenda 2-3 minuta.

Pas neutralizimin kavanoza të kontrollit dhe të mbyllë ato kapak posterilizovannymi dhe kthyer ato me kokë poshtë duke e lënë të ftohet.

Si të bëj shterp kavanoza saktë - Video

Më shumë detaje në lidhje me këto dhe metodat e tjera të kanaçe sterilizimin, mund të gjenden në këtë video.

Shterp kavanoza duhet dhe kuzhinier me kënaqësi !!!

Një shumë e përgatitjeve të shijshme për të dimrit, shikoni këtë seksion

photo botën tonë aromatik së.

Kanaçe sterilizimin: 7 boshllëqet Receta për dimër "fund të fuçi

Si të bëj shterp kavanoza me boshllëqet në shtëpi, hap pas hapi instruksionet me video

Sterilizimi plotë (mbushur) kanaçe - është një tjetër mënyrë për të vrarë mikroorganizmat sposobsvuyuschih ushqime të prishet konservuar, si dhe sterilizimin e kanaçe bosh dhe kapak. Sterilizimi i kanaçe të plotë është një tjetër mënyrë për të mbajtur përgatitjet e brendshme për dimër sigurtë. Pra, si për të bëj shterp duhet jar ishte plot.

Më shumë ...

Kjo metodë e kanaçe sterilizimit në shtëpi mund të përfitojnë nga një numër shumë të kufizuar të njerëzve, si pjatalarëse të bëj shterp funksion nuk është mysafir i shumë të shpeshta në shtëpitë e qytetarëve tanë.

Më shumë ...

Sterilizimi në një kazan të dyfishtë është mënyrë shumë e shpejtë dhe të përshtatshëm, ndërsa në të nxehtit e verës dhe prodhon ngrohje shtesë të dhomës. Kjo metodë është shumë e ngjashme me metodën e sterilizimit për një çift në pan. Thjesht duke përdorur një kazan të dyfishtë, ne kërkojmë nuk pajisje shtesë.

Sterilizimi në furrë është mjaft i shpejtë dhe nuk është e konsumon kohë mënyrë. Në këtë mënyrë mund të përfitojnë nga çdo dhe ajo nuk kërkon pajisje speciale, vetëm një furrë. Si të duhur dhe se sa kohë për të bëj shterp kavanoza në furrë?

Sterilizimi në mikrovalë - kjo është një nga më të fundit, metodat tepër moderne të kanaçe sterilizimit. Procesi i sterilizimit në mikrovalë është shumë e shpejtë. Nëse bankat nuk janë të mëdha, mund të sterilizuar në të njëjtën kohë disa pjesë. Në këtë metodë - temperatura në kuzhinë nuk është rritur, se, duke pasur parasysh të nxehtit e verës, është e rëndësishme.

Duhet të theksohet se sterilizimi me avull në shtëpi, ose më mirë një çift duke përdorur një tenxhere ose kazan, ajo është më e provuar, të besueshme, dhe mënyra e vjetër e sterilizimit paketimit.

Ajo do të jetë interesante:   receta Belevsky pastat e mollë në shtëpi

Si të duhur avull kavanoza sterilizuar?

Sterilizimi shtëpia e kavanoza për procesin e konservimit është shumë e rëndësishme për rezultatin përfundimtar në ruajtjen e dimrit. Prandaj, para se të fillojë konservimi, ju duhet të përgatisin dhe shterp kavanoza. Çfarë është sterilizimi i paketimit?

kanaçe sterilizimin furrë elektrike në shtëpi ...

Sterilizues kavanoza në shtëpi furrë elektrike për canning është mënyra më e mirë për të mbajtur perime fruta dhe manaferrat për një kohë të gjatë. Për procesi sterilizimi ka kaluar pa overlays, ju keni nevojë për të hedhur të gjithë përbërësit në një kavanoza krejtësisht të pastër. Pas të gjitha, në sipërfaqen e kavanoza dhe kapak banon një sasi të madhe e baktereve që mund të shkaktojnë fermentimin në përgatitjet tuaja për dimër e cila përfundimisht do të çojë në prishje.

Për këtë arsye, unë guxoj të konkludohet se sterilizimin e duhur të kanaçe në shtëpi - kushti kryesor për ruajtjen e turshi shijshme, kërpudha crispy dhe bukuri të tjera.

1 kuti sterilizimi hap: përgatitja e vetë kuti te sterilizimit

Këto ushtrime do të ju ndihmojë të shmangur teprimet duke ruajtur përgatitjet tuaja për dimër:

• Ekzaminoni bankat e tyre për praninë e patate të skuqura dhe të çara. Edhe patate të skuqura të vogla në gojë do të kalojë ajrit për të hyrë në kavanoz, dhe kjo do të çojë në përkeqësimin e boshllëqet, dhe bankat e ekspozimit (ekspozimi bodrum të gjerë lokale).

Gjithashtu dëmtuar banka mund të ia plas në gji me ujë të valë.

Cilësisht • Lahen dhe kavanoza thatë. Larë me pastrues. Shterp kavanoza lagësht nuk është i rekomanduar.

2 kanaçe sterilizimi hap është vetë kanaçe sterilizimi

Lista e metodave të sterilizimit janë përditësuar vazhdimisht. Për këtë arsye, ne shikojmë në mënyrat e kanaçe sterilizimit:

Mbi sterilizimit me avull të kanaçe

Kjo është mënyrë e provuar për të ardhur deri ne ditet tona nga gjyshërit. Por ai mbetet më efektive.

Shterp kavanoza për një çift të qasjeve të ndryshme që ju mund të:

• Përdorni kazan - të marrë të gatshme në bankë në hundëz e ibrik çaji tuaj, dhe sterilizuar në valë. Të bëj shterp kanaçe litër duhet të jetë rreth 10 minuta, tre-litër për 15 minuta.

• Me sitë dhe pan. Hidh gjysma e pan ujë dhe vlim. Në krye të veshin metalike sitë tigan dhe vihet në qafë e lartë jar poshtë.

Më shumë gjasa disa mbijetuan mbuluar të veçantë me një ose më shumë hapje për qafë. Ata janë më të përshtatshëm për të vënë bankat, dhe ajri nuk shkojnë në mjedis.

• Pros kavanoza tilla sterilizues: cilësisë dhe përballueshmërinë.

• Disavantazhet e kësaj metode: ju mund të merrni djegur.

Në kanaçe e ujit sterilizimit

• vlimit është metoda më e zhvilluar e kanaçe sterilizimit.

Ajo do të jetë interesante:   si për të gjetur formulën e TRIANGLE AREA drejtkëndëshe

• në fund të një pjesë të madhe, tigan të thellë të vendosur dërrasë mirë prej druri, ose tjetër mund të poplavitsya, një peshqir palosur ose garzë, rregulluar poshtë kavanoza qafë qelqi, mbuluar me ujë deri në buzë, në mënyrë që bankat janë të zhytur plotësisht në një tigan dhe të nxehta rreth 15 minuta.

• Çdo bankat e tjera nuk duhet të vijnë në kontakt, kështu që ju duhet të vënë në mes të garzë.

• Përparësitë e kësaj metode të kanaçe sterilizimit: me enë mund të jetë kapak ziera. Dhe mundësinë e sterilizues një numër të madh të kanaçe

• Disavantazhet: i papërshtatshëm për të marrë kavanoza të nxehtë, në qoftë se uji e vështirë është që të jetë shkaktuar nga formimin e depozitave të kripës në muret e enës.

sterilizuar kanaçe furrë të integruar

• Bankat janë të vendosur në një tigan ose vuaj dhe ndezur në furrë 15 minuta. Ata duhet të jenë lagur në krahasim me metodat e tjera. Ata nuk kanë nevojë për para-thatë!

• Temperatura në procesin e ngrohjes nuk duhet të jetë më e lartë se 200 ° C. Në fund të sterilizimit të bankave janë lënë direkt në furrë derisa ajo ka ftohur poshtë, pasi ajo mund të shpërthejnë me një ftohje të mprehtë.

• Avantazhet e kësaj metode e kanaçe sterilizimit: t në furrë është më e lartë se në ujë të vluar, furrë kapacitet ju lejon të bëj shterp shumë kanaçe të njëjtën kohë.

• Cons: Furra nxehet dhe fitilin poshtë për një kohë të gjatë

sterilizuar kanaçe mikrovalë

• Metoda e shpejtë e kontejnerëve sterilizimit. Por mos harroni se mikrovalë nxehet pak lëng, kështu që derdh në çdo kavanoz pak ujë, një shtresë prej rreth 2 cm. (Nuk mund të ngrohtë pa ujë, mos e përdorni hekur për bankat, dhe çdo mbuluar)

• Në furrë me mikrovalë me një fuqi prej 800 kapacitetit watts bëhet plotësisht e qartë pas 5 minutash. (3 kanaçe litër vënë në anën e saj)

• Avantazhet: shpejt dhe me saktësi

• Disavantazhet: Pak vende shterp kapak veç e veç.

sterilizuar kanaçe avullore

• Vendosini enët në një avullore me kokë poshtë. Vënë kapakun veçmas too!

• Koha e kavanoza sterilizimi-litër për 15 minuta në "gatim".

• Pro: shpejtësi dhe lehtësi.

• Cons: Ju mund të trajtojë bankat vetëm të vogla. Dhe shumë prej tyre nuk sdelaesh

Kanaçe sterilizuar multivarka

• Bankat montuar në një qëndrim për steaming me kokë poshtë dhe mbajtur për 10-15 minuta në mode "avull". (Këtu kanaçe rëndësishme madhësia)

• Avantazhet: thjeshtësia dhe shpejtësia e ngrohjes Multivarki, mirë kanaçe cilësisë sterilizimit.

• Cons: 1 jar në një kohë.

Kanaçe sterilizuar aerogrill

• Bankat sterilizues vënë në rrjet e poshtme, i hedh pak ujë dhe sterilizuar 15 minuta në 150 ° C t.

Boshllëqet ju të mirë !!

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *