SI happy birthday origjinal Të tjera

Author: | 2019/01/10

Si origjinale Djalë Happy Birthday

"Dita rozhdeniya- pushime trishtuar ...", - kështu thotë të gjithë, edhe pse diku thellë poshtë, kështu duke pritur për këtë ditë. Por ndoshta më e këndshme - për të bërë këtë ngjarje të paharrueshme për një të dashur është. Dhe Njeriu si happy birthday, të dashur?

Si për të uruar një djalë me një ditëlindjen - këshilla për vajzat

Në fakt, kompleksiteti i ngjarjes varet nga sa kohë ju e dini një të dashur. Ju sigurisht mund të përdorë skemën standarde - miqtë, familjen, balona, ​​muzikë, tortë, dhurata, por ju mund të dalë me diçka origjinale, se kjo ditëlindja u kujtua saktë.

1.

Situata më ideale do të mësojnë natyrisht si një fëmijë të kërkuar për të festuar lindjen e preferuarat e tua, dhe se ai do të donte si një dhuratë. Kjo e bën të vështirë, por ajo do të dëshironi. Pas të gjitha, ju do të donte për ta uruar për ditëlindjen e tij në mënyrë që ajo do të kujtohet kjo për një kohë të gjatë?

2.

Me miqtë ose me një mik ju mund të shkoni jashtë qytetit për barbecues. Në këtë rast, të gjitha aktivitetet në varësi të kohës së vitit - not, ski, snowboarding.

3.

Nëse guy ekstrimal tuaj, atëherë ajo si një dhuratë është ftesa e mirë për garën në kartat, kuadrat ose paintball.

4.

Ju mund të përgëzoj një djalë me një ditëlindjen dhe për të festuar këtë ngjarje në një atmosferë të qetë dhe të qetë: vetëm për të shkuar në banjë, ku ju mund vetëm të relaksoheni dhe të jetë vetëm - gjithashtu një mundësi e mirë për të përgëzoj Gëzuar Man Ditëlindja, sidomos për ata që nuk më pëlqen kompanitë e mëdha .

5.

Ju mund të caktoni një ditë pushimi dhe të dalë me një program të tërë të aktiviteteve, dhe në fund të ditë në dhomën e gjumit.

6.

Organizoni një darkë romantike qirinj në çatinë më të lartë të qytetit, të fillojë me dhjetra fenerë qiell.

7.

Janë për t'u përgëzuar në ditëlindjen e tij si një njeri: thoni atij që ju keni bileta për vendin ku ai donte të jetë: një koncert, një film, një vendpushim, një qytet tjetër.

Lexo më shumë:   Si për të transferuar nga karta të holla kartë me SMS

8.

Pajtohem me fotografin e foto xhiruar për ditën. Dhe pa marrë parasysh se si ju festuar një ditëlindje, një suvenir do të jetë një shumë e fotografive ngjyra që do të lejojë në çdo kohë të kujtojnë ditën, deri në detajet më të vogla.

9.

Në qoftë se djalë juaj do kur ju të provojë dashurinë tuaj të tij, të rregulluar atë "festë kamomil." Mos harroni se njerëzit nuk do të rriten, ata janë në dyzet vjet - fëmijët, kështu që mos kini frikë për të shkuar shumë larg me surpriza. kënaqësia e tyre është jo më pak të vegjël.

Man përgëzoj happy birthday mund të jetë rasti. Në natën, ndërsa gjumi tuaj të preferuar, dekoroj dhomë. Nëse jetoni të ndarë nga njëri-tjetri, dekoroj hyrjen e shtëpisë në të cilën ai jeton, ura mbi të cilën ai shkon në shkollë (punë). Ujdisje petals e nevojshme të daisies prej letre. Në çdo kindest petal shkruar, fjalët më të butë e dashurisë tuaj për të.

Rri e tyre në vende të ndryshme. Një të dashur do të jetë gjatë ditës për të lexuar atë që ai më e dëshiruar, më i dashur, më i shtrenjtë për ju njerëz. Përveç petals mund të bëjë të njëjtën gjë me balona, ​​cutouts zemrës-formë, shirita ngjyrë. Mos kini frikë të eksperimentojnë!

10.

Ju ndoshta keni një bandë e fotografive të përbashkëta me të dashurin tuaj. Merrni ato, dhe me guxim të ngjit në të gjithë dhomën. Duke parë këtë, të rinjtë tuaj do të jetë i kënaqur!

11.

Dërgo preferuar dhuratën tuaj të pazakontë. Përveç gjërave standarde që ai mund të ketë qenë e pritshme, jepi lule e tij të bërë me të ndërtuar në mes të fotot tuaja të përbashkëta dhe petals janë gjithashtu "mbushur" me fjalë të dashuri. Në këtë rast, lule duhet të jetë madhësia mbresëlënëse që papritur dhe kënaqësinë djalë tuaj.

12.

Bëni preferuar dhuratën tuaj intime me urime të pazakontë në djalë e tij ditëlindjen. Ndjehen të lirë për të shkuar në seks - dyqan dhe të zgjedhin. Ne duhet të kujtojmë se seksi për burrat zë një pozicion të rëndësishëm në marrëdhënie me vajzën. Në ditën e lindjes, do të përpiqen për të diversifikuar jetën tuaj intime. Pa dyshim, kjo është e tij shumë e lumtur.

13.

Nëse ju doni për të festuar një ditëlindje në kompani të zhurmshme - caktoni një parti. Ajo do të jetë shumë më kreativ, në qoftë se është parti temë. Style ju mund të zgjidhni çdo markë, e cila është më afër jush, "dudes", "Punk", "qytetarët e huaj", "Darka greke." Futni një kod të veçantë veshjes, të përgatisë ushqimin e duhur mbrëmje. E gjithë kjo është plotësuar me konkurse zbavitëse për një të dashur dhe të ftuar.

Lexo më shumë:   si për të blerë bileta për WORLD CUP 2022

14.

Njeriu fillimisht të përgëzoj për ditëlindjen e tij, të kërkojë miqtë tuaj për të vishen dhe të ndryshojë rrobat në të famshëm të cilët do të urojmë ditëlindjen. Djalë juaj duhet të ndjehen të rëndësishëm dhe domethënës.

15.

shënime prekur pak me fjalët e dashurisë është bërë diskrete hedh preferuar edhe disa shekuj më parë. Butësisht vënë një shënim në disa rreshta në burrin e tij xhaketë xhepi lënë për punë, ajo ishte në modë në ditët e gjysheve tona. Këto dërguarit të vogla letre ishin asistentë shumë të besueshme zemrat dashur dhe i dha një shumë të emocioneve pozitive.

Pothuajse si SMS, të cilat sot miliona njerëz janë të shpërndara nëpër botë. Man Congratulate ditëlindjen në mënyrë të lehtë dhe të bukur. Kjo është një art që kërkon një stil të mirë dhe një furnizues i besueshëm i shërbimeve të komunikimit. Pas të gjitha, një përshëndetje pushime duhet të jetë në kohë.

16.

Të jetë i sigurt për të provoni të parë për ta uruar, ajo është shumë e rëndësishme edhe për ju. Uruar gëzuar ditëlindjen e të dashurit është e rëndësishme jo vetëm për të uruar, por të përpiqet të bëjë atë sa më shpejt që të jetë e mundur, mundësisht në mëngjes.

17.

Pastaj përshëndetja juaj i sigurt për të mbahet mend si djalë ditëlindjen me zemërim duke pritur për argumentet tashmë në mëngjes. Ditëlindja mesazhet me tekst të dashur mund të jetë: "ime e preferuar! Urime për shumë, njeri shumë në botë një ditëlindje të lumtur! Pjesa tjetër e surpriza në takimin! "," Gëzuar ditëlindjen, i dashur im! Unë jam grua e lumtur në botë - unë kam marrë ju! Unë të dua! "

18.

klubet e natës, rekreative në natyrë, restorante, dhe madje edhe një amusement park - për të festuar ditëlindjen e tij është e mundur kudo. E gjitha varet nga vullneti i miqtë tuaj dhe të dashurit "submit" imagjinatën tuaj. Gjëja kryesore nuk është vetëm për të ruajtur një humor të mirë për të gjithë ditën, por edhe për të ndarë atë me të tjerët.

19.

Dekoroj hyrje apartament e shtëpisë në të cilën ai jeton. Shkruaj nën dritaret e apartamentit të tij në lidhje me se sa e doni atë. Të përgëzoj djalosh në ditëlindjen e tij, nuk pajis keq në këtë ditë në surpriza të këndshme. Varur sa më shumë balona, ​​shirita me ngjyra, streamers shpërndaj. postera Layout me urime, me fjalë të buta për ndjenjat tuaja. Të jetë i sigurt djalë do të jetë në frikë e saj të gjithë.

20.

Organizoni aventurën tuaj të preferuar. Nëse ju e dini se njeriu juaj ka një ëndërr për të shkuar në një vend - të rregulluar për atë për të marrë një turne udhëzuar. Mos hezitoni - ju të dy do të jetë i kënaqur! Kështu që ju bëni ditëlindjen e tij shumë të paharrueshëm.

Lexo më shumë:   se si të paraqesin duart tuaja në ditëlindjen e gjyshe prej letre

Tani kombinohen të gjitha këshilla në një, dhe të koordinojë për djalë tuaj një të madh, mend për një pushim të jetës. Papritur atë, për shkak se ajo është dita e lindjes së një të dashur, personi i dashur në botë.

Çfarë duhet të japin ditëlindjen e djalë

1.

dhurata të lira. Bëni një dhuratë për emrat e preferuar. Çdo gjë me emrin e tij do të jetë i shtrenjtë dhe i preferuar për të, ju e dini atë. Shkruani një linjë të bukur shpirtin dhe të shtypura në filxhan apo T-shirt. Ose t'i japë atij një rrip me emrin e gdhendur. Guys si këto në dukje banale, por në të njëjtën kohë, të bëra me dashuri, gjëra. Të përgëzoj Djalë një ditëlindje të lumtur, ju mund të shtypura fotografi në format të madh, shkruaj mbi fjalët e dashurisë dhe urimi, e cila është jo më pak se ditëlindjen lutem.

2.

Shtrenjtë. Në qoftë se buxheti juaj e lejon për dhuratat më të shtrenjta, ajo mund të konsiderohet si një variant të një copë e bizhuteri, si dhe me një gdhendje. Mundohuni për të menduar e lindjes, që ai mund të dëshironi ditëlindjen në ditëlindjen tuaj. Ndoshta ajo do të jetë i lidhur me hobi të tij, interesat. Ai duhet të ketë thënë në lidhje me ëndrrat e tyre, mos harroni çdo gjë dhe në përfundimin se ajo mund të pëlqejë dhe e përdorin atë për të uruar Djalë një ditëlindje të lumtur.

Një tipar i mëtejshëm i festivalit nuk është në lidhje me sa para keni shpenzuar për të kënaqur të dashur, dhe sa forcat e shpenzuara. Dhe në qoftë se keni menduar përmes çdo detaj, të dashur jo vetëm që do të habitur, por ai gjithashtu do të vlerësojmë përpjekjet tuaja. Dhe kush e di, por nuk do të ishte ditëlindja e pranishme propozimi kryesor martesa juaj?!

Duke përdorur këshillat tona - guy happy birthday - të marrë parasysh interesat e djalë tuaj. Në qoftë se kjo është diçka thellësisht të interesuar, ajo mund të ju lutemi masë të madhe atë që është e lidhur me këtë hobi. Por t'i japë atij këtë gjë, kështu që ai ishte i kënaqur me të, dhe jo thjesht të kalojë nga dora në dorë. I çdo dhuratë duhet të mbeten kujtime.

© Author: Elena Dmitrieva
© Foto: depositphotos.com

Bëni një dhuratë origjinale | PROFESIONAL Signe Body

Media injoruar inexcusably fenomenet social-kulturore që dalin VKontakte. Për shembull, në qoftë se jo për gjëra të mëdha "postera" Kid-hop do të kishte mbetur fenomen undescribed krejtësisht i panjohur për njerëzit mbi 30 - dhe kjo është e gjithë bota, të cilat ju mund të merrni në një çift të klikimeve. Një fenomen tjetër, me shkalla e saj kalon pa u vënë re, jo vetëm në "Afisha", por edhe "lurkmore" - Signa. Blog "Zuckerberg Thirrje" ka vendosur për të ndrequr situatën, disa ditë zhytur veten në një botë të re, bisedoi me banorët e saj dhe është e ndarë zbuluar.

Fotografuar me mbishkrimet në trup (ose në fletë kuadër të letrës) nuk u shpik nga përdoruesit VKontakte - Internet shumë kohë para rrjetin social nevojë për një mënyrë për të konfirmuar se përdoruesi vendos një fotografi, nuk merret nga dikush tjetër motor kërkimi. Dhe, edhe konteksti erotik nuk është hera e parë që fitoi VKontakte (marrë kamvhor me imageboard). Megjithatë, me sa duket, vetëm këtu fenomeni është kthyer në një mini-industri fitimprurëse (si dhe të marrë emrin themeluar e një "shenjë" të shtrembëruar). Në "shokët e klasës" ka disa grupe të dedikuar Signe, por ato përbëjnë vetëm një njëqind pjesëmarrësve, imazhi format më të njohura - "fytyrë dhe një copë letër me emrin e një për të cilin bëhet Signa", dhe modeli e përdoruesit, të gatshëm për të bërë një foto të tillë, shpesh duke i kërkuar kjo nuk është një dhuratë virtual. VKontakte është në grupin e lartë, dhjetëra mijëra pjesëmarrësve, modelet shpesh kërkojnë të holla të vërtetë për të dërguar, dhe sasi të ndryshme janë të gatshëm për të marrë fotografitë e shkallë të ndryshme të hapjes me mbishkrimin zgjedhur klientit (mesatar çmim prej rreth njëqind rubla). Jo vetëm se këtu personi nuk është pjesa më të popullarizuara të trupit - pothuajse të gjitha modelet e të gjithë personave të fshehura duke punuar nën pseudonimet dhe veprojë me një e krijuar posaçërisht për këtë qëllim faqe VKontakte, në të cilën asgjë nuk jep adresat e llogarive të tyre personale.

Kombinoje se me anonimitet e pagesës për shërbime ka çuar në mashtrim. Nëse ju japin para për Cigna përpara për personin e gabuar, ju mund të shkoni pa kërkuar dhe nëse modeli do të bëjë Signa pa parapagimit, budallai mund të ketë saj (flasim për kur konsumatorët edhe rregullt papritmas u zhduk pas marrjes së një qëllim të madh). Ajo do të duket se ajo ishte për ta kthyer të gjithë tregun në një scam i madh, por ndodhi e kundërta: ajo është një mënyrë mbresëlënëse për të vetë-organizuar. grup i madh i QV-Signe solli katalogë të modeleve të testuar, të cilat ju mund të dërgoni para pa frikë. Çdo skemat kompromis si 50% pagesë poshtë, pasi që modeli i dërgon foto urdhëruar në cilësi të dobët, dhe pastaj pret për pjesën tjetër të parave dhe dërgon versionin e plotë. Modelet e njohura të krijojnë grupin e tyre VC, e cila me krenari tregon punën e mëparshme, dhe se si ajo do të jetë kënaqësi për dikë mund të tingëllojë, shumë vlerë shumë reputacionin e tyre profesionale. Renditja shton se shumë prej modeleve të sigurojë një listë të qartë të çmimeve - kjo mund të duket si ky:

Shumica e modeleve - vajza, por ka edhe të rinjtë (në të dyja rastet, konsumatorët priren të jenë të gjinisë së kundërt). Ne u kthye për disa prej tyre, duke i kërkuar në lidhje me aktivitetet e tyre dhe të bëjë Cigna për këtë material. emërtimet e punës së modeleve femra janë ndryshuar: ata kishin frikë se përndryshe, pas shfaqjes së këtij materiali faqet e tyre do të shpejt të jetë e bllokuar. padituri i parë nuk ishte vetëm një model, por edhe administratori i grupit QV Signe, kështu që ajo mori më shumë pyetje.

Chekistka

- A VC shpesh bllokuar modelin faqe dhe grup të përkushtuar Signa? Çfarë do të varet?

Me heqjen e modelit përballet me faqet e mjaft shpesh, grupi rrallë. Dhe jo gjithmonë iniciator i kësaj bëhet një shumë homoseksual. Më shpesh fillon me kundërshtuesit e zemëruar (konsumatorëve pamjaftueshme, cili model nuk ka bashkëpunuar), ose fakes. Ata ankohen, dhe mbështetje për kontrolle QV dhe të pakthyeshme blloqe për një "prostitucion virtuale." Në thelb, modeli bërë faqe të re. Sipas mendimit tim, lock padrejtë: është e nevojshme për të ndarë pornografi (të denjë për një ndalim) dhe erotika! vetëm gjinjtë e zhveshur mund të shihet në fotografi, shembuj të vendosura në domenin publik, organet gjenitale janë fshehur pothuajse gjithmonë. A prostitucioni virtual - kjo është mjaft Wirth se Signa.

- Administratorët Grupi i marrin asnjë para (për shembull, vendosjen e modelit në katalogun), ose, në kontrast me modelet, të veprojë vetëmohim? Një shumë e përpjekje janë të nevojshme nëse administrimin e një grupi të tillë?

Grupet Signal Admins vetëm të punojnë në "entuzazizme" e tij) me shërbimet e paguara jo përjetuar, por ka raste ku shërbimet dy partitë e këmbimit. Përpjekjet nevojë për një shumë mjaft: krijimin, përditësimin, redaktimi albume, spastrimit nga spam, kontroll mbi punën e disa modele, etj

- A ju kontrolloni se sa ndonjë modele moshë në katalogun e grupit, me qëllim të parandalimit të miturit?

Mundësi për të provuar atë si ndonjë gjë tjetër se një vlerësim vizual, ne nuk bëjmë. Në shumicën e rasteve, modele të rritur, por mbi të gjitha, nuk janë vetëm të afrohet 18. Unë nuk kam parë diku tjetër sinqerisht pornografinë e fëmijëve.

- Mos Signa shpesh bleu për kënaqësi personale dhe për çdo përdorim operacional?

Signa shpesh blerë për reklamat publike, shërbimet, produktet. Temat janë të ndryshme nga banale "në grupin Avatar" të "kërkojnë çelësat për diçka, dhe diçka." Një tjetër opsion popullor me Cigna për dhuratë për një mik.

- Sa të holla merr modelin mesatare në një muaj?

fitimet e qëndrueshme nuk është këtu, të gjitha varet nga numri i urdhrave. Dikush në përgjithësi punon për "zë VKontakte" - dhe kjo është e gjitha një lojë, për shembull, për të fituar në çdo lojë në QV. Në modeleve, të cilët punojnë për të holla, të ardhurat mund të ndryshojnë nga zero deri në 30-40 mijë në muaj ... Ne të gjithë kemi listat e çmimeve të ndryshme, mjeshtëri të ndryshme, tabutë e tyre, programe bonus dhe kështu me radhë, është e vështirë për të sjellë një figurë në të gjitha.

- nëse blloqe llogaritë model në sistemet e pagesave që përdoren nga ata - WebMoney, Yandex? Pse është modeli më shpesh pranojmë pagesa me anë WebMoney?

Unë nuk përballen me ndalim në këto sisteme. Poison në të gjitha, sipas mendimit tim, të gjitha fol on përdoruesit e tij, në WM mund dash off ankesë, por ajo mund të jetë një kërcënim real vetëm nëse ka një formale dhe të lartë certifikatat.
Ata mbështeten kryesisht në WebMoney, si interesi rrjedh tërheqjen e më pak të jetë e mundur dhe transferimin e gjerë dhe më e lehtë. POISON merr një përqindje të madhe të derivimin e llogarive bankare, për shembull, dhe ka vetëm llogaritë rubla.

- Sa aktive modeli të komunikojnë me njëri-tjetrin? A ka ndonjë parti të përbashkët, ose komunikimi është një-në-një?

Unë jam miq me shumë modele. Ne ndajmë përvojat nga konsumatorët, të mësojnë personin adekuat apo jo për të bashkëpunuar me të. piknik Uniform atje, por modele shpesh të komunikojnë në grupe hapura të Signa, komentoni mbi shënimet, shaka.

- A ka disa etika të përbashkëta profesionale, modeli mund të bëjë diçka, për shumicën e gjyqtarit të saj?

I Kodit të detajuar nr. Jo mirëpritur foto dhe video me objekte të tjera (ndonjë gjë tjetër se një lodër seksi) në vende intime, ende mund të shkaktojnë mendime mjaft kontradiktore me një fetish-drejtim.

- kalon për të modeluar një farë mënyre Signal botë, ku ajo është e njohur nën emrin e, dhe jetës, ku ajo është e njohur me emrin e tij të vërtetë? Për shembull, nëse ka të tillë që miqtë e vërtetë për të identifikuar modelin e nishaneve apo modeli shton se klienti i pëlqente të miqve me faqet e "rregullt", pa e pranuar atë, ku ajo mësoi?

Për modelet e tjera nuk do të thotë, por unë i sigurt nuk ishte si kjo) I tregoi fotografitë e mia të vërteta jo-erotike të njerëzve me të cilët nuk ka bisedë të gjatë, dhe ne mund të themi miq, por kjo, për mua, ka njohur disa nga miqtë e vërtetë, ose unë të kërkuar për të për të takuar dikë fshehurazi "profesion", kjo nuk ishte)

- të marrë fotografitë burri - një situatë të përbashkët apo jo? Them nëse kjo është një model të aktiviteteve të saj në gjysmën e dytë? A ka ndonjë problem për shkak të xhelozisë?

Kjo situatë nuk është shumë e zakonshme. Kryesisht ata janë duke punuar vetë ose me miqtë. Unë nuk këmbëngulin, por unë mendoj se shumë modele janë të fshehur të ardhurat e tyre. Nuk është një shaka në lidhje me grupet e Administratorët sinjalizojnë: "A keni fotot erotike të dashurën tuaj" - "Jo" - "A doni të tregojnë"
xhelozi regards nuk mund të them asgjë, por ka pasur dy raste në para meje, kur modeli është ndërprerë operacionet për shkak mosmarrëveshje me gjysmën e dytë. Dhe në shumicën e rasteve ne nuk ngjiten në jetën e njëri-tjetrit personale.

kotele

- Cilat janë Signa për ju - një argëtim i rrufeshëm, një pjesë e rëndësishme e jetës, një mënyrë e të ardhurave?

mënyrë e lehtë për të fituar para. Por sa kthehet në muaj, thjesht nuk e bëjnë.

- Si është procesi i punës intensive?

Ndryshe. Kjo është veçanërisht e vështirë për të videosignami: kështu ndodh që ajo zgjat disa minuta, por në përgatitje cilësore dhe një të suksesshëm qëlloi për 2-3 orë.

- Kush jeni ju duke bërë fotografi, mikut tuaj?

Disa nga imazhet bëjnë vetë, dhe disa - një fotograf, ai nuk ishte në mesin e miqve.

- faqe juaj bllokuar ndonjëherë mbështetjen?

Vetëm një herë, unë u mbyllur dhe vetëm disa minuta. I shkroi "një ankesë kundër jush për një mesazh të tillë nga një përdorues i tillë mund te e hap faqen tuaj përmes SMS".

Alexandr Shefer

- A është e vështirë për të punuar në ekipin e femrave, nëse ju komunikoni me modelet e-vajzat? Burrat të marrë urdhra më pak se femrat, apo jo?

Një burrë në ekipin e femrave të jetë e lehtë, por nuk është një avantazh si që kanë të bëjnë me një vajzë Signe mund të numërohen në gishta. Urdhërat jo më pak se ajo e vajzave: në konkurrencë të vazhdueshme femra me njëri-tjetrin, dhe njerëzit e një konkurrent të barabartë vështirë të gjeni. Me modele-vajzat komunikuar në mënyrë aktive me një numër të marrëdhënieve miqësore.

- Disa nga fotot tuaja nuk është një vajzë - ju jeni me të në një marrëdhënie të përkushtuar? Siç ka të bëjë me hobi juaj?

Po, unë kam atë të mjaftueshme në shumë aspekte, pra, në lidhje me këtë hobi të vogël ajo e di dhe më ndihmon. Ajo i pëlqen të nxjerrë në mua dhe të punojnë me mua si një model.

- U-girls-modele në shembullin fotot tregon pjesë shumë të ndryshme të trupit, dhe djemtë janë vazhdimisht bust. Urdhërat për djem Signy vërtetë monoton?

Po, ju jeni të drejtë, vajzat preferojnë të shikoni në bust, në vend se në pjesët e tjera të trupit vajzë. Por disa njerëz duan të dalluar veten e tyre, kështu që urdhëron ende janë të ndryshme.

Për shkak të fjalëve të modelit të mbyllur faqet, pyetëm sekretari i shtypit VKontakte Vladislav Tsyplukhin . Për fat të keq, Signe ai e bëri për ne, por një koment i bërë në emër të rrjetit social:

Ne jemi të qetë në lidhje Cigna. Vetëm shpesh këto fenomene përgjojnë crooks, ose ata të cilët ofrojnë shërbimet e prostitutave (duke përfshirë edhe duke folur për seksin virtuale), e cila është e ndaluar nga rregullat e faqes. Moderatorët kontrolloni ankesat e përdoruesve dhe të marrin vendime në lidhje me bllokimin.

Pse, atëherë, është modeli argumentojnë se një ndalim nuk është përballur vetëm nga të përhershme? Natyrisht, ne nuk mund të jetë i sigurt për të vërtetën e fjalëve të personazheve anonime, por ka një arsye që mund të shpjegojnë të paktën disa nga këto raste. Me aq sa mund të gjykohet nga e tij (jo e lidhur me Signa) përvoja me mbështetjen e QV, nëse rregullat lejojnë për interpretime të ndryshme (një "prostitucion virtuale" - termi nuk është shumë e qartë), moderatorët veçanta mund të kuptojnë ata të tjerët shumë më të rrepta.

Nëse shkaku është me të vërtetë rasti, atëherë paraqitja e materialit tonë mund të ndihmoni modelin: tani ata ranë nën dorën e nxehtë, do të jetë në gjendje për të dërguar të mbështetur një lidhje në këtë faqe për të dëshmuar se nuk është e nevojshme për të ndaluar ata. Pra, shpresojmë, tani konflikti do të jetë më pak.

Pas të gjitha, për dikë nga QV e përdoruesit anonime fotografuar lakuriq në urdhërat e të huajve në internet është për të bërë pikërisht atë që ai e donte Pavel Durov në prag të vitit 2012:

# # Sotsseti Signa

Material publikuar përdorues.
Kliko "Send" për të ndarë mendimet tuaja, ose të na tregoni për projektin tuaj.


shkruaj

Si origjinale homologu Happy Birthday


12 ide se si për të uruar një koleg origjinale 2.63 / 5 | Vota: 8


Prezantimi tradicionale e punonjësit në datën e lindjes së zarf me paratë dhe tufë lulesh të ndjehen të mërzitshëm? Ne ofrojmë 12 ide si përgëzoj origjinale një koleg. Në këtë letër, pushimet punëtori mblodhi së bashku mënyrat më të pazakontë dhe qesharake të paraqitur dhuratë në punë, si dhe mundësitë interesante e dhuratave.

si origjinale përgëzoj një koleg

Organizoni një mini-kërkimin për ditëlindjen

Në vend të dorës solemnisht zarf me para (apo ndonjë tjetër një të pranishëm), fshehin atë, dhe kartat ditëlindjen lëshuar. Ose një fragment i saj me një çelës ku mund të shikoni për pjesën tjetër. Merrni një gjueti e vërtetë thesar, por sa i ndërlikuar rruga do të varet nga imagjinata juaj.

si origjinale uruar një koleg №2

Bëni një hartë të dëshirave

Nëse ka një ekip prej më shumë se një vit, të gjithë e dinë njëri-tjetrin, dhe djali ditëlindjen ka një ndjenjë të madhe të humorit, kjo ide i përshtatet të përkryer. Për të bërë një kartë të tillë kërkesa duhet vetëm imagjinatën, duke tërhequr letër, ngjitës dhe të bëjë fun "dëshiron". Pasi ky i fundit mund të përdorni çdo gjë që ju dëshironi: çokollatë, lule, vizatime të bukura, makina lodër, para ... Gjëja kryesore - të jetë krijuese. Ashtu si një ditëlindjen!

si origjinale uruar një koleg №3

kukulla Order

Le dhuratë për ditëlindjen do të paraqesë jo një përfaqësues i ekipit, dhe një lodër të madhe pellushi. Tani qytetet mund të urdhërojë ndonjë kukulla madhësi - lepuri, panda, tigër, ariu i bardhë, një karakter cartoon. Rënë dakord me Agjencinë, ofrojnë shërbime të tilla, koha dhe urimet script. Në kohën e caktuar, një lepur i madh paraqitet në zyrë (ajo tashmë është duke shkaktuar një ndjesi të vërtetë), vjen në zyrën e ditëlindjes, dorëzimin atij një dhuratë, përqafon atë. Masa e emocioneve të ndritshme e garantuar. Plus - do të jetë fotografi shumë të ftohtë nga festivali.


si origjinale uruar një koleg №4

Në vend të marionetave mund të porositen animators në veshjet e pazakontë - kostum cigane, engjëjt ... po edhe Santa Claus. Ose vishen punonjësin tuaj karakter artistike.

Workshop Festat beson se kjo është një nga mënyrat më efektive se sa një origjinal uroj një koleg në ditëlindjen e tij. Nëse jeni nga Kiev dhe rajon, mund të urdhërojë kukulla këtu.

dekoroj zyra

Nuk ka mënyrë më të mirë për të krijuar një atmosferë festive, se sa për të dekoroj dhomë. Çfarë? Kjo është tashmë në shijen tuaj: balona, ​​stolisje letër, lule të freskëta.

Nëse ju zgjidhni balona, ​​ja një përzgjedhje të ideve interesante. Mundësia më e lehtë - me balona heliumi në tavan ose mbi kurrizin e karrige. Nga fjongo mund të jetë i lidhur me shënime dëshirat - vetëm shumë e bukur, nuk është ajo?

si origjinale uruar një koleg №5

Më të guximshme mund të hedh topa në të gjithë kabinetit kat. Për të mbushur balona të tilla mund të jenë të ajrit, dhe ajo është e lirë + garantuar WOW-efekt.

si origjinale uruar një koleg №6

Fillimisht uroj një koleg dhe për të krijuar një atmosferë festive në zyrë për të ndihmuar letër dekor: Të gjitha llojet e garlands "Happy Birthday", Lule, pom-poms, tifozët, topa-topa-qelizore dhe fizarmonikë.

Dhe në qoftë se djali ditëlindjen gëzon udhëtojnë apo dëshiron të shkojë në një vend të caktuar? Transferuar atë në një ditë të vetme në këndin e lakmuar të planetit! Për shembull, entuziastë në natyrë dhe udhëtarët si ajo në qoftë se zyra e tij për t'u bërë një ... që jeton në xhungël. Ajo ka nevojë për të gjitha enët lokalet dhe bimët artificiale. Për efekt më të madh, kthehet në tingujt e natyrës. Kjo situatë është ideale për të dhënë një dhuratë origjinale. Shih paragrafin 1 të këtij neni.

Një koleg do të vizitojë Italinë? Dekoroj dhomë me topa të gjelbër, të bardhë dhe të kuqe, të urdhërojë pica. Të pranishëm në këtë rast duhet të jetë i ditës, për shembull, ruse, fraza italiane.

organizoni fishekzjarre

Dhe çka nëse nesër pushime dhe kohë për të përgatitur përshëndetje origjinale për kolegët jo? Vijnë në fishekzjarre ndihmës për përdorim të brendshëm. Në kohën e dorëzimit të dhuratë ditëlindjen osyplet përshëndes të konfeti, streamers dhe Sparkles.

si origjinale uruar një koleg №7

Një tjetër opsion efektive si fillimisht uroj një punonjës në punë - një top-surprizë. Kjo është një tullumbace e madhe, brenda së cilës shumë, shumë rruaza të vogla, streamers dhe xhingël shkëlqim. Ajo është pezulluar nga tavani, dhe në momentin më solemn të ditëlindjes duhet vetëm të shpojnë topin dhe ... Ta-da-SHBSH! Ajo fillon rreth turp festive ngjyra! Rendit Balloon surprizë është e mundur këtu.

Fishekzjarret dhe balona Papritur - një zgjidhje shumë efektive për urimet në punë.

Trego shfaqje të pazakontë

Si është e bukur: filmat tani animuar, rërë pikturuar. Artisti krijon një histori në lidhje me djalin e ditëlindjes në frontin e tij dhe të kolegëve entuziaste. një surprizë e tillë nuk do të harrohet!

si origjinale uruar një koleg №8

Ebru, ose animacion në ujë nuk është më pak mbresëlënëse se pikturë rërë. Trego Colorful është interesante, dhe një ditëlindjen për të kujtuar është fotografia në teknikën Ebru. Më shumë detaje në lidhje me shfaqje Vizatim magjike në ujë lexoni këtu.

Bëni një kartë super

Print fjalët "Happy Birthday" - një letër në një fletë. Pastaj le të çdo foto punonjës marrë me letër në duart e tij. Me fotot është e lehtë për të mbledhur frazën origjinale dhe të shtypura një kartë origjinale përshëndetje apo një poster. Teksti urimi mund të jetë më i madh nëse punëtorët në shumë kompani. Ditëlindja vlerësojmë këtë përshëndetje origjinale!

si origjinale uruar një koleg №9

Një kolazh e fotografive, urime, ju mund të postoni atë në prag të lindjes në rrjetet sociale dhe të papritur një koleg para se ai erdhi për të punuar.

Përshëndetje të regjistruar video nga ekipi

Ideja tjetër është origjinale uroj një koleg në ditëlindjen e tij në punë kërkon trajnim dhe kohë. Por është e vlefshme! Le secili punonjës do të regjistrojnë një përshëndetjet vogla Video për ditëlindjen. Pastaj nga materiale të mbledhura është e nevojshme për të filluar një mini-film. Mbetet për t'u ftuar në seancë ditëlindjen pazakontë filmit.

si origjinale uruar një koleg №10

Përgatitja e një dhuratë personale

Fillimisht uroj një koleg në ditëlindjen e tij mund të jetë një çokollatë konvencionale apo edhe një kuti me çokollata. Vetëm paketë ato në një këmishë të veçantë. Në redaktorët grafik të lehtë të ndryshojnë pamjen në këmishë mbi foto dhe ditëlindjen.

si origjinale uruar një koleg №11

Ju mund të përfundojë çdo karamele nga kutia petë me letër dhe pastaj të bëjë një dëshirë ose emrin e fëmijës ditëlindjen.

Për të nxjerrë një portret të ditëlindjes

Në shumë organizata, punonjësit paraqitur një pikturë ose mur panele. Po, kjo është e bukur, e shtrenjtë, dhe ndoshta, prezantimi do të mbahet në mur në dhomën e ndenjjes e ditëlindjes. Pse, në vend të një peizazh të bukur nuk paraqet një portret të pazakontë të një heroi të ditës? Kush i krijoi portretet në stile të ndryshme (karikaturë, artit pop, portret realist, etj), dhe foto e personit. Ajo mbetet për të gjetur një artist në qytet, për t'i dhënë atij një ditëlindje foto, marr punën dhe vendin e saj në një kornizë të bukur. Besoni mua, nga të tillë një dhuratë për të kënaqur të gjithë, pavarësisht nga pozita, moshës dhe gjinisë.

si origjinale uruar një koleg №12

Ka artistë që krijojnë portrete për 10 minuta. Fto një mjeshtër në ditën zyrën e festës, le të nxjerrë një ditëlindje. Një alternativë e madhe për një foto xhiruar, e drejtë?

 Organizoni tabelën e ëmbël

Supozohet se djali ditëlindjen kujdeset të pijeve freskuese për kolegët në pushime. Megjithatë, ne nuk duhet të harrojmë se tortë mrekullueshëm bërë sidomos për heroin e rast do të jetë dhurata coolest. Confectioners krijuar një kryeveprat e vërtetë të ëmbël, këtë mbledhjen e ideve.

si origjinale uruar një koleg №13

Ditëlindja surprizë në punë mund të jetë kënaqësi bar dekoruar karamele - një tryezë pazakontë ëmbël. Më shumë lexoni këtu.

 për të mbajtur një xhiruar foto

Kjo ide vlerësuar pikërisht nga gratë. Pas ditëlindjen ata vijnë për të punuar në një fustan të veçantë, me të bukur make-up dhe model, dritë e dobët të lumtur në sy të tij. një moment i tillë që nuk duhet humbur, dhe vetëm duhet të caktoni një xhiruar foto. Për ta bërë këtë, të ftojë një fotograf i cili bën fotografi të bukura, procesin e tyre pak. Ditëlindja vajzë do të merrni një dhuratë të mrekullueshëm dhe një shumë e emocioneve pozitive.

Për të parandaluar fotografi që vetëm mega cool, përdorni fotobutaforiyu. kapele funny, mustaqe, Smileys. Po, dhe procesi i fotografimit do të jetë shumë më shumë argëtim.

si origjinale uruar një koleg №14

Si e keni fillimisht përgëzoj kolegët në ditëlindjen e tij?

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *