Si një ambasador, kërpudha të egra për të dimrit pa uthull

Author: | 2019/06/01

mushrooms marinuar pa sterilizimit - recetave.

Tani në mes të sezonit dhe mjaltë vjelësit agaric kërpudha dhe amvise shumë kanë filluar të duken jo vetëm receta prej tyre, por edhe përgatitjet për dimër, në mënyrë të veçantë se si të gatuaj kërpudha marinuar në dimër . Për të përgatitur kërpudha turshi për dimër në shtëpi është shumë i përshtatshëm për të parë nuk është e thjeshtë, por një hap pas hapi recetë me foto ose video. Sot unë dua të ju ofrojmë një recetë të provuar thjeshtë dhe e shijshme për kërpudha marinuar. Kërpudha turshi janë marrë të mprehtë pak ëmbël dhe i lagësht për shkak të një marinadë shijshme. Në drejtësi duhet theksuar se marinadë dhe erëza që janë shtuar në kavanoz me kërpudha, fillimisht do të përcaktojë shijen e kërpudhave marinuar.

Marinuar kërpudha recetave janë të ndryshme që i përshtaten të gjitha shijet, siç thonë ata. Në mesin e recetave janë receta popullore marinuar mushrooms pa uthull, sheqer, sterilizimi, karafil, hudhër, pa seaming (siç e kuptoj unë, kjo është kërpudha shpejtë turshi).

Por, para se të shkoni në recetë klasike e kërpudhave marinuar disa fjalë dua të them në lidhje me vetë kërpudha. kërpudha të egra janë shumë të shijshme dhe të pasur në përbërjen e tij e kërpudhave organike. Perberja biokimike e mjaltit agaric permban vitamine A, E, C, sasi të mëdha të vitaminat e grupit B. nga perberjes micronutrient përfshin mjaltit agaric magnez, kalcium, zink, fosfor, hekur dhe të tjera. Mushrooms kanë pronat antibacterial të kontribuojë në rritjen e hemoglobinës në gjak, kanë një efekt pozitiv në tiroide kanë pronat imunomodeliruyuschimi.

Interesante, kërpudha përmbajtja e proteinave mund të konkurrojnë me mish, dhe përmbajtja e fosforit në përbërjen e tyre, duhet të konkurrojnë me peshk detare. Unë do të doja të theksohet se përveç kërpudha ushqyesve janë në gjendje për të grumbulluar dhe të metaleve të rënda dhe komponimet e tyre. Shmangni mbledhur kërpudha përgjatë shtigje.

Lexo më shumë:   Çfarë është dallimi photofluorograph e X-rreze drite

Dhe çfarë të flitet për kënaqësinë e mbledhjes së tyre. Merrni më me pastrimin trungje kërpudha pika, suksesin e vërtetë të çdo mbledhës kërpudha. Për disa gjysmë ore, ju nuk mund të mbledhë një kovë të vetme të mjaltë shijshme agaric. Si në çdo gjueti tjetër kërpudha, duke mbledhur kërpudha të egra duhet të jetë shumë kujdes dhe maturi, sa më shumë kërpudhave nga kategoria e kërpudhave helmuese në paraqitjen shumë të ngjashme me ta. Prandaj, duke shkuar në pyll për kërpudha, ajo është e rekomanduar për të parë përsëri në mjaltë foto agaric dhe të lexuar në lidhje me mënyrën se si ata duhet të shikojnë.

Hapja e një kavanoz të kërpudhave, spërkatje ato me vaj dhe spërkat me qepë, ju merrni një rostiçeri të shpejtë dhe të shijshme. Përveç këtyre kërpudhave mund të përdoret gjithashtu në enët e tjera - si një mbushje për pies, ëmbëlsira, rrotullon ëmbël dhe pancakes, si dhe si një përbërës në salads.

Për ruajtjen e kërpudhat janë përmasat ideale të vogla. kërpudha të mëdha dhe të vjetër të mjaftueshme janë të mira përdoren për përgatitjen e pjellem kërpudha ose Pate kërpudha. Përveç kësaj, dhe mund të jetë zier dhe të fshehur në frigorifer. Në këtë rast, ju do të jetë gjithmonë i dobishëm për vjeljen e shumë pjatave. Vëmendja juaj Dua të ofrojë një recetë e thjeshtë për kërpudha marinuar në dimër në bankat pa sterilizimit.

përbërësit:

  • kërpudha
  • piper i zi

Për marinadë:

  • Uji - 2 litra,
  • Sol - 3 tbsp. lugë,
  • Uthull - 7 Art. lugë,
  • Sheqer - 4 tbsp. lugë.

kërpudha marinuar për dimër - një hap pas hapi recetë

Mushrooms duhet të kalojnë nëpër. Pastrimin e tyre me një thikë nga gjethet, hala, myshk dhe copa të tokës. Mbledhur kërpudha për të marinoj. Lani ato në dy ujëra. Transferimi në një tigan. Hidh ujë të nxehtë. Në një zjarr të ngadaltë në vlim mushrooms për 15 minuta. Pas kësaj, uji zierje ikjes dhe do të mbushin Mushrooms ujë të pastër të nxehtë.

Lexo më shumë:   duke lëvizur në Republikën Çeke për të përhershëm NGA RUSIA

kërpudha 2_marinovannye për dimër

Gjatë gatimit, kërpudha të sigurojë një shkumë të trasha dhe me gëzof, hiqni atë me një lugë slotted si arsim. Pas kësaj, kërpudhat në një kullesë dele.

kërpudha 1_marinovannye për dimër

Larjen e tyre, të transferuar në një tas. Përgatitja e një marinadë e kripë, uthull dhe sheqer. Përbërësit I vuri në dukje se sa ju duhet të kripë, sheqer dhe uthull për të përgatitur marinadë. Shuma e marinadë për të përgatitur sy, bazuar në sasinë e kërpudhave të ziera. Marinadë duhet të jetë 30-40% më shumë se kërpudhave. Në ujë të vluar, shtoni alternuar sheqer, uthull dhe kripë.

kërpudha 3_marinovannye për dimër

kërpudha 4_marinovannye për dimër

kërpudha 5_marinovannye për dimër

Për shije në një marinadë shtoj piper i zi. Për më tepër është e mundur për të vënë karafil, mustardë kokërr, fletë gji.

kërpudha 6_marinovannye për dimër

Marinadë duhet të merrni një kosi-kripura. Në një tigan me marinadë Vendos kërpudha.

kërpudha 7_marinovannye për dimër

kërpudha 8_marinovannye për dimër

Ndërsa kjo mund të jetë vendosur mënjanë dhe të angazhohen në kavanoza sterilizuar dhe kapak. Tani pjesë e fun. A e dini se çfarë kapak mbulon kërpudha turshi për dimër. Gjatë canning e kërpudhave, në veçanti mjaltë agaric, përdorimi avuj mbuluar najloni.

Kapak metali të destinuara për mbylljen çelësin, në këtë lloj të ruajtjes nuk është i zbatueshëm. Fakti është se në një vulosje të plotë të bankave me kërpudha mund të fillojnë të zhvillojnë botulism.

Gjithashtu kapele ngushtë kërpudhave metalike nuk është e rekomanduar, dhe për arsye se ato përmbajnë substanca të cilat mund të reagojë me metal dhe ndryshket atë për të formuar komponimet dëmshme. Prandaj, për të mbrojtur veten dhe të tjerët nga të gjitha llojet e helmimit me ushqim, përdorni një kapak najloni. Ndërsa ka kavanoza sterilizuar dhe kapak, vlim kërpudha në marinadë për 10-15 minuta.

Sipas kavanoza sterile hedhur kërpudha të nxehtë, të mbuluar me marinadë. Sigurohuni që në mes të kërpudhave nuk ka mbipopullim ajrit. Në disa recetave ruajtjen marinuar kërpudha mund të gjenden rekomandime për të shtuar 1-2 lugë vaj luledielli në krye të kërpudhave që pretendohet të parandaluar ata nga myk.

Lexo më shumë:   Si të merrni për të ndarë ishullin për shkak të Stormwind

Ashtu si ai apo jo, unë nuk e di. Naftës nuk është shtuar, dhe në të njëjtën myk në kavanoz e kërpudhave turshi kam kurrë nuk fillojnë edhe pas ruajtje të gjatë. Nga rruga, kërpudhat, të cilat vendosën të myk në çdo rast nuk mund të hahen.

kërpudha marinuar për dimër. foto

kërpudha 9_marinovannye për dimër

Bankat dele mbuluar. Flip, dhe të mbyllë deri kërpudha shtesë, gatuar në këtë recetë, ajo nuk është e nevojshme. Pasi bankat turshi për kërpudha dimrit ftohur poshtë për të marrë jashtë ruajtjen e tyre në një bodrum apo bodrum.

kërpudha marinuar në dimër pa sterilizimit , si dhe billets tjera kanë një afat. Në kushtet e të drejtës së detalit në një të ftohtë dhe të errët kërpudhave vend mund të ruhen deri në një vit. Pas vjeljes, provoni kërpudhat do të jetë rreth tre ose katër ditë. Në faqen e internetit ju do të gjeni sallatë recetë me kërpudha marinuar dhe domate.

10_marinovannye kërpudha për dimër

mushrooms marinuar PA uthull - YouTube

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *