SI TË PËRDORET për fytyrën mozaik sculpting

Author: | 2018/08/29

Rrjetëzimi Faberlik art. 6269

Join dyqan online: //2739121.shop.faberlic.com/

************************************************** *********

Bëhuni një VIP-klient me 20% zbritje dhe për të mësuar në lidhje me paratë dhe të biznesit në Faberlik: **** https: //faberlic.com/register sponsorizojë ...?

************************************************** ******************

Rrethues PERSONI për fillestar: Hap pas hapi instruksionet

Sculpting hapin fytyrë \ u2014 nga udhëzues hap për fillestar

Për të krijuar një grim të bukur keni nevojë për një bazë të mirë, që është, e drejtë-projektuar tonin e lëkurës dhe praninë e thekse të lehta. Për të theksuar avantazhet dhe disavantazhet shkathtësi fshehin një pritje të tillë duhet të mësojnë se si të përballen me sculpting. Në sajë të tij, ju me sukses mund të ndryshoni pamjen tuaj pa shkuar në të njëjtën kohë të ndihmojë për të kirurg plastik. Në duart e një metode me përvojë mjeshtër lejon për të arritur një efekt të përsosur personi, i cili është pa dyshim ëndrra e çdo vajze.

Pse korrigjimin kozmetikë fytyrë?

Korrigjimi fytyrë e bëri me një qëllim - për të bërë tuaj duken më tërheqëse dhe të bukur me pikën e vet të parë. Për të aplikuar visuals sculpting që janë krijuar duke aplikuar një të errët dhe të lehta në krahasim me kozmetikë ngjyra tonin e lëkurës. teknikë të zezë dhe të bardhë punon si vijon: ngjyrat e errëta vizualisht reduktuar sipërfaqen mbi të cilën ato janë aplikuar, sikur thellimin e tyre, dhe dritën në të kundërtën, t'i bëjë ata më të rëndë, duke theksuar dhe në rritje.

Për shembull, gratë zakonisht fillojnë procesin e përshtatur me formën e fytyrës (të tilla si mbajtësit e formë të rrumbullakët e bëjnë atë një shumë e zgjatur, fshehur një pjesë e palëve). më tej të punuara nga elementet individuale të fytyrës: formën e hundës, syve, buzët. Rezultatet e arritura në total, mund të ndryshojë në mënyrë drastike pamjen, ajo është e dobishme duke theksuar të gjitha pikat e forta të tij.

Ajo që është e nevojshme për contouring fytyrën: një listë të kozmetikës

Siç u përmend më lart, sculpting prodhuar duke përdorur produkte kozmetike të ngjyrave të ndryshme natyrore. Mund të përdoret si produkte të veçanta dhe pluhur zakonshme ose krem, kjo është vetëm picking up hije të errët dhe të lehta. Kështu, në mesin e produkteve që do të jenë të dobishme në procesin e konturinga, duhet të përfshijë:

 • abetare
 • highlighter

 • Corrector

 • ai që fsheh

 • Primer - një bazë për make-up, e cila është përdorur para themelimit. Kjo ju lejon të fillimisht të maskuar të gjitha të metat, dhe si rezultat i kuadrit tonal përcakton saktësisht, zgjat më shumë, dhe elementet dekorative të kozmetikës bëhen ngjyrat më të ngopur. Të abetaret përmbajnë substanca të rregulluar prodhimin e sebum, në mënyrë që personi do të qëndrojë i freskët më gjatë;
 • Highlighter - një produkt kozmetike e cila ka për qëllim që të ndriçohet fushat specifike të lëkurës. Ndonjëherë ajo vjen me shtimin e Shimmer, e cila i jep një fytyrë të vogël me ngjyra të ndezura. Për dritë llamburit mund të përdoret gjithashtu dhe madje edhe pluhur hije disa hije;
 • Concealer - të lehta Concealer cilësi, e cila bën të mundur për të maskuar të metat e metodës jashtme korrigjim ngjyra. Çdo produkt ka ngjyrë e vet qëllim. Pra, fsheh gjelbër ndihmon për të neutralizuar ngjyrë të kuqe në lëkurë, dhe ajo i përflakur pimples dhe rrjetë e enëve të gjakut;
 • e syve - do të thotë, të ngjashme në përputhje me themel tonal, por aplikohet për të maskuar defektet dot. Ajo ishte hije e tij të errët dhe të gëzojnë në konturinge, vënë në fushat që kërkojnë reduktimin vizuale;
 • furçë. Për sculpting përshtaten të njëjtën furçë, që janë përdorur zakonisht për të aplikuar kozmetikë. Pra, për të krijuar linjat kryesore të kërkuara sintetike dhe furçë moderuar e ashpër me një sy gjumë të shkurtër, dhe për kufijtë mbrojtje nga drita - të butë dhe më të mëdha.

Rrjetëzimi - ilaç më të mirë për contouring fytyrës

Zgjidhni secilin prej produkteve të kërkuara veç e veç - mund të jetë i komplikuar dhe i kushtueshëm, si në kohë dhe në para. Zgjidhja më e arsyeshme do të ishte për të blerë një grup, paleta Korrektorët dhe highlighter, e cila do të lejojë për të krijuar duken të përsosur. Ka dy opsione mjaft të thjeshtë dhe paleta e madhe për profesionistët:

rrjetëzim të përballet konturinga

 • MasterSculpt nga Meybelin. Ai përbëhet nga vetëm dy tone - kontur dhe highlighter;
 • SleekMakeUp highlighter shtesë qark dhe përfshin një sërë madje dhe të kuq;
 • Sephora paletka për konturinga përbëhet nga 5 hije natyrore;
 • naborAnastasiaBeverlyHillsiz 6 tiottenkov corrector thatë.

Shumë kompani kozmetike prodhojnë kits për contouring, duke përfshirë Faberlik, dhe Bobby Brown, dhe Nyx, në mënyrë të qartë nuk ka shumë për të zgjedhur nga.

Si për të përballen me sculpting, hap pas hapi

Sculpting konvencionale ndarë në dy lloje: të vështirë, e cila përdor agjent i lagësht krem, duke i dhënë ngjyra maksimale ngopur, dhe të lehtë për t'u përdorur nga correctors thatë. Metoda e parë është e përkryer për ngjarjet e mbrëmjes, sidomos kur ka një shumë të fotografive (dihet se fotoja përbërjen duket paler se në jetën e vërtetë), dhe e dyta është e përshtatshme dhe në mënyrë të përditshme. Në përgjithësi, procedura zhvillohet në një skemë të tillë:

aplikojnë concealers qark fytyrës korrigjimi
për të filluar në fytyrë është aplikuar në bazë për make-up;

 • Toni barazoi bazë tonal;
 • më tej të gjitha fushat që ju doni të fshehur ose për t'u dhënë atyre një formë të re, aplikuar korrektor errët (në mënyrë tipike linjë e mollëzat, një vijë të drejtë në hundë, tempuj dhe ballin kontur rrip nën buzën e poshtme);
 • në pjesët e spikatur, të cilat natyrisht duhet të "kapur dritë" highlighter aplikuara (këtë mjekër Center Line në mes të hundës, qendra e ballit, nën sytë dhe zonën mbi Chinês projektimit pjesa fossa mbi buzën e sipërme);
 • Tani vjen hapi më i rëndësishëm - të gjithë ju duhet të kujdes hije në fytyrë lënë asnjë njollë;
 • rekord rezultat më tej përbërjen transparent pluhur aplikuar.

Hap pas hapi udhëzim videove

Në mënyrë të qartë të kuptojnë se si ajo duhet të kalojë konturinga procedurë do dannyyvideo mësim. Ajo e përshkroi në detaje mjetet e përdorura dhe të gjitha fazat e procedurës, e cila do të përsërisë suksesin e vet.

tipi i duhur i personit konutrirovanie: Foto dhe diagram

Të gjithë individët janë të ndryshme dhe kjo nuk është për t'u habitur që një contouring vetme skemë për të gjithë nuk ekziston. Skema ndihma vizuale do të jenë në fotot që tregojnë zonën Blackout dhe ndriçim, të përshtatshme për lloje të ndryshme të paraqitjes. Me këto mini klasë mjeshtri do të përsërisë suksesin e tyre është shumë e thjeshtë.

Konturing fytyrë katrore

Personi Kvardratnoe ka veçori të tilla: afërsisht të njëjtën gjerësi e ballit, linjë nofulla dhe gjerësia mandibular e fytyrës në tërësi perafrohet në kulmin e saj nga nofulla e poshtme të vijë e flokëve. Kështu, sculpting kryesore qëllim do zgjatim vizual fytyrës dhe arrestimi qoshet e saj. Kjo mund të arrihet me metoda të tilla:

 • errët qoshet kontur maskë e ballit dhe qoshet e nofulla të ulët;
 • Faqe hijet aplikuar vijë jo klasik rrumbullakosura, dhe në formën e një trekëndësh zgjatur në rënie;
 • Linja anë e hundës në fokus;
 • linja horizontale në konturinge shmangur më të mirë, madje edhe para shigjetës duhet të jetë tërhequr për të tempuj dhe të mos jetë saktësisht horizontal.

Në rastin e një fytyrë katrore me vetullat nuancë interesante - ata gjithashtu të ndihmojë për ta bërë fytyrën të duket më e zgjatur dhe t'i jepte një look aristokrate, në qoftë se ju nuk e bëjnë atë shumë të gjatë, por është e mundur për të rritur pak (e qoshe e jashtme duhet të jetë i pozicionuar lartë se brendshme).

rreth

Zakonisht, gratë me këtë lloj të personit të drejtuar në konturingu për shkak të faktit se forma të rrumbullakta shpesh duket si një fëmijë, sidomos me faqet e rëndë dhe korrigjim na lejon për të dhënë pamjen e seriozitet dhe ashpërsi. Për të dalluar këtë formë të linjave të buta mund të vërshojë nga mjekër për faqe dhe ballin, pa tipare të mprehta këndore. Bazat e sculpting në një situatë të tillë do të ishte këshilla e mëposhtme:

 • thekse errëta janë përqëndruar kryesisht në anët e fytyrës për të hequr roundness ekzistuese tepruar. ton errët është aplikuar nga këndi i mandibulat në mes të vijë e flokëve në një gjysmërreth në të dy anët. Ne duhet të kujtojmë se Harku nuk duhet të afrohen më afër hundë tre centimetra;
 • për të dhënë ndihmë sqaruar qendër mjekër (dritë detyrueshëm goditje gjysmërrethor), qendra e ballit, buzët dhe linjë të errët ton është ushqyer nga një vijë të hollë;
 • matovyyhaylayter gjithashtu të dobishme për izolimin e trekëndëshit nga qoshe e jashtme të syrit në cep të buzëve dhe qendra hundë.

Ajo është në këtë fytyrë është më e lehtë për të kryer konturing, pasi ajo është vizualisht shumë uniform dhe një banesë të vogël, e cila lejon mjaft luajë me tone dhe nxjerr në pah.

trekëndësh

Ky lloj vjen në dy lloje: me bazë në krye ose në fund, i cili përcakton parimet e ndryshme të contouring. Pra, në qoftë se kulmi i trekëndëshit është në fund, balli është e gjerë, cheekbones theksuar, dhe koleksionet, zgjatur dhe të mprehtë, ashpër ndryshon nga format e tjera të njësisë ekonomike. Në një situatë të tillë kërkojnë dimming kënde spikatur, domethënë këndet e ballin dhe mjekër fokus të mprehtë. Hijet në faqet duhet të kenë një formë diamanti. Mos harroni në lidhje me zonën e ndezjes nën sytë dhe në anët e hundës. Highlighter në mjekër aplikuar lëvizje gjysmë-rrethore për të visually zbutur tiparet e tij.

Versioni i dytë i fytyrës trekëndësh është shumë e rrallë, në këtë rast nofullën e poshtme shumë të gjerë dhe masive, mjekër patrajtë dhe e bëra ballin është shumë e ngushtë. Kjo është me të vërtetë një person unik, dhe kjo nuk është e saktë plotësisht e vlefshme, ajo do të jetë e mjaftueshme për të bërë atë një pak më të butë dhe më të gjerë se në krye. Për rezultate më të mira që ju duhet të errësojnë qoshet e poshtme, vizatoni një linjë, e cila do ta bënte mjekër të gjerë, dhe të lartë - pjesë shumë e lartë dhe të ngushtë të ballit - dhe trajtuar përshkruajë errët. Në varësi të sqarimin e qendrës mjekër, qendra dhe anët e ballit sigurt - kjo do ta bëjë më të gjerë dhe më ekspresive. Makeup në tërësi duhet të ketë një fokus në pjesën e sipërme (Sytë mund të bëhen të ndritshme dhe ekspresive, me rëndë, qerpikët trasha).

ovale Rregullimit

Formë ovale është konsideruar stilistikisht universal, ai nuk është qoshet shumë i mprehtë, por kjo nuk duket e sheshtë apo s'të. Në këtë rast, konturohet për të devijuar shumë se fshehur mangësitë, dhe duke i dhënë reliefs interesante. Pra, kur errësuar cheeks nuk do të marrë shumë zgjasin ato, ajo do të jetë e mjaftueshme podrisovki klasike harmonishëm. Ju mund të kenë nevojë për të rregulluar formën e hundës, të paturit e drejt linja të errëta në anët dhe e ndritshme në mes. Bëni hundëz merr short si aplikim të mundshëm në majë të një sasi të vogël të korrektor errët. Aplikimi highlighter mbi buzën e sipërme për të krijuar përqindjen ideal balancuar. Por mbi mollëzat spikatur pjesë nuk është më shumë se do të jetë brightening theks me një Shimmer lehtë.

Video: se si të përdorin paleta Korrektorët

correctors Rrjetëzimi mund të përmbajë deri në dhjetë ose më shumë ngjyra të ndryshme, dhe në mënyrë që të kryejnë procesin e Contouring rëndësishme që të jenë në gjendje të përdorin ato. Opsionet krem, jo ​​çdo ditë, si të rënda për të lëkurës, por efekti që ata kanë është e mahnitshme. Detajet e procesit janë përshkruar bukuri-bloger në këtë video-mësim.

Ajo do të jetë interesante:   Sinusit gjatë shtatzënisë si për të trajtuar

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *