Si të lidheni me Tele2 Kursi im ONLINE

Author: | 2018/08/27

Çdo përdorues modern i shërbimeve mobile kërkon qasje në Internet dhe një minutë për thirrjet drejt numrave të tjerë. Kjo, dhe më shumë, do të jetë në gjendje të ofrojnë fare internet Tele2 mia. Ai përfshin paketa minuta, SMS, trafikun dhe përdorimin e lirë të edhe disa aplikacione.

Tarifa "im Online» Tele2

 • Moskë: 50 sms, 12GB, 500 min.
 • Murmansk: 350 m, 50 smsok 10 GB ..
 • Chelyabinsk: 350 minuta, 5 GB, 50 mesazhet me tekst.
 • Rostov: smsok 50, 400 minuta, 10GB.
 • Irkutsk, Voronezh 50 sms-c, 400 minuta, 7 GB ..
 • Vladimir, Kaluga, Ryazan, Tver: 300 m, 50 sms, 10 GB ..
 • Volgograd: 500 m, 10 GB, 50 me tekst .. msg.
 • Lipetsk smsok 50, 400 minuta, 8 GB.
 • Kursk: 8GB, 300 m, app 50 SMS ..
 • Perm: 6 GB, 350 m, 50 mesazhet me tekst ..
 • Saratov: 14 GB, 50 smsok, 400 min.

Linja im është në dispozicion për fusha të ndryshme të republikave, territoreve dhe ofron pako të trafikut, minuta, mesazhet me tekst, të pakufizuar thirrje falas në Tele2 të gjithë Rusinë. Ky plan tarifor abonplatnogo lloji, kështu që është një kosto fikse.

Ajo përfshin karakteristika të tilla: Shërbimet në bazë të të dhënave të paketës roaming jashtë vendit Mezhdugrodny dhe qasje ndërkombëtare, bilancet e transferimit, unë jam në dispozicion Roaming në Rusi, Informaer, USSD, Automatik telefonuesi ID, SMS, qasje në përmbajtje, forwarding thirrje, zëri, Hold, thirrje e pritjes. Ngarkuar me kusht "më shumë" nëse trafiku përfundoi.

Karakteristikat e "online My" :

 • Përmbajtja e lirë në Whatsapp, Facebook, Viber, Vkontakte, Odnoklassniki, Zvook, Tele2TV;
 • 120 ditë jo fillon kartë SIM të jetë i ngarkuar tarifë mujore 3 r. në ditë, e cila ndalon kur fondet në skajet e bilancit;
 • pas 180 ditëve të jo-sim-card është e bllokuar;
 • tarifë abonimi mujore debitohet në qoftë se mjete të mjaftueshme;
 • Nëse paratë nuk është e mjaftueshme në llogarinë për të hequr tarifë abonimi, kostoja e shërbimeve ndryshon dhe do të jetë më pak fitimprurëse;
 • Të dhëna paketë është transferuar automatikisht për të lira.
Ajo do të jetë interesante:   si në shtëpi Grow Kombucha

Lidh tarifa "im Online» Tele2

A nuk e kanë një kartë SIM Tele2, ju dëshironi të blini atë me planin tarifor "Im-Online"? Ne ju ofrojmë mundësi të tilla për këtë :

 • Direkt nga shtëpia ju mund të blej një paketë starter on faqen e internetit të Tele2 https://tele2.ru/tariff/my-online. Pas lidhjes, klikoni "Connect", dhe pastaj të hapur një dritare për të hyrë në informacion në disa hapa: zgjidhni një numër telefoni, duke e lënë të vjetër dhe të blerë një të re, shkruani të dhënat tuaja, duke përfshirë emrin e një qëllim, të vendosë dërgesës dhe pagesës metoda, të përfunduar regjistrimin e rendit.
 • Të marrë pasaportën tuaj dhe për të vizituar zyrën Tele2 në qytetin tuaj. Lista e tyre në faqen zyrtare. Kontaktoni personin që kërkon blerjen e "online ime". Duke pasur një kontratë, të nënshkruar emrin tuaj dhe aktivizoni SIM-ku. Kjo mund të për ju për të bërë një konsulent. Në dyqan ju mund të bleni produkte të tjera nga Tele2.

Si për të shkuar në një tjetër tarifës

Nëse ju tashmë keni një kartë SIM Tele2, ju mund të ndryshojë planin tarifor për "My-internet" veten :

 • Përdorni USSD command * 630 * 3 #. Ky është një opsion i madh në qoftë se qasje në internet është e mbyllur, por është e nevojshme për të ndryshuar kushtet e shpejt. Ky ekip shërbim për të kaluar në "online ime". Ndiqni udhëzimet që do të merret në pajisjen tuaj në mënyrë që të përfundojë me sukses operacionin.
 • Telefononi operatorin për të thirrur 630. Kur metodat e tjera nuk punojnë, kjo është e vetmja vendim i drejtë. Dialed 630, dëgjoni menu zë, këtu është pjesa që kanë të bëjnë me planet tarifore. Klikoni mbi të dhe të parë të gjitha mundësitë, zgjidhni "Online ime". Këtu ju mund të gjeni detajet dhe të lidheni atë. Pas aktivizimit të Sms duhura të shkojnë në pajisjen tuaj.
 • llogari të shërbimit personal - kjo është një mundësi për të qëndruar krah për krah e ndryshimeve në kartën SIM, bilanc, fondet e transferimit, të ndryshojë planin tarifor, të lidhë, të shërbimeve shkëputje. Të identifikoheni ju lutem shkoni tek https://my.tele2.ru/, shkruani numrin e telefonit dhe fjalëkalimin një herë. Kodi do të ndryshojë çdo herë që hyni në operacionet e sigurisë. Tjetra, gjeni seksionin "tarifa dhe shërbime", në kolonën me planet tarifore, e cila do të shfaqet pas klikuar në "Ndryshim", zgjidhni "Online ime".
Ajo do të jetë interesante:   Butterfly DUART VET prej letre

Shkalla e braktisjes "im Online» Tele2

Çaktivizo plan normë vetëm mund të ndryshojë tij ose kyçi i kartës SIM. Bllokimi i përkohshëm kryhet në zyrën e përdoruesit, në një thirrje për të 630, duke siguruar prova të pronësisë tuaj të numrit, si dhe direkt në zyrën Tele2 qyteti juaj.

Të ndryshojë kushtet duke zgjedhur opsionin e duhur në faqen e internetit të kompanisë https://tele2.ru/tariffs, duke klikuar "lidhur" në krah të emrit, në një përdorues privat zyra https://my.tele2.ru/ në një thirrje për operatorin 630.

fare

Moska 399 p., Murmansk 350 p., Chelyabinsk 299 p., Rostov 349 p., Irkutsk, 399 p., Vladimir 299 p., Volgograd 350 p., Voronezh 350 p., Kaluga 299 p., Lipetsk 350 f., Kursk 299 p., Perm 290 p., Tver 299 p., Saratov 350 f., 299 f Ryazan. Paraja është tërhequr çdo muaj. Me mungesën e fondeve nga kushtet e bilancit ndryshimit. Connection është i lirë. Vetëm në qoftë se ju ndryshuar planin më pak se 30 ditë më parë, 150 p do të hiqen nga llogaria.

Tarifa "im Online» Tele2

Thirrjet në zonën shtëpi

 • Shkalla vlen për Saratov:
 • Tele2 - 0, p.
 • All opera-ra the - 0 p. (Paketa), 1.5 p.
 • SMS - 0, p. 50 njësi, nga 51-- 1.50 rubla.
 • MMS - 6,50 rubla.

Thirrjet Long Distance

 • Tele2 - pa pagesë.
 • organet e tjera. - 2 p.
 • SMSes - 2.50 rubla.
 • Mms-ki - 6.5 p.

thirrjet ndërkombëtare

 • Kanadaja, Shtetet e Bashkuara - 49 RUR / m ..
 • CIS - 30 RUR / m ..
 • Shtetet Balltike, Europe - 49 RUR / m ..
 • udhëzues të tjera. -. 69 p / min.
 • sistemet satelitore - 240 W / m ..
 • SMS - 5 rubla.

Plani tarifor Internet

Vëllimi i trafikut të paketave GB 5-12 janë dhënë në periudhën e pagesës, e cila është e barabartë me 1 muaj. Në qoftë se në fund të të dhënave, sipas opsione "më shumë" të numrit të tyre do të rritet automatikisht: 50 p. 500 MB.

Ky shërbim mund të jetë me aftësi të kufizuara në një zyrë private apo komandën * 155 * 310 #. Qasje të lirë në aplikimet e rrjeteve sociale Facebook, Vokntakte, shokët e klasës, Vayber, Vatsap, të shëndoshë, Tele2TV. Trafiku konsumuar është rrumbullakuar deri në 150 KB.

Ajo do të jetë interesante:   Si të Treat mitrës Endometrioza medikamentozno

Avantazhet dhe disavantazhet e tarifës

këqijat :

 • Shuma e të dhënave pako është e ndryshme për fusha të ndryshme;
 • Tarifa është abonplatnym dhe përfshin tërheqje mujore;
 • normat standarde për thirrjet ndërkombëtare.

pro :

 • minuta për thirrjet në zona të tjera telefonat;
 • Biseda falas me të Tele2;
 • Paketa trafiku, SMS;
 • me kosto të ulët.

Im-online ofron një mjedis tërheqës për të gjithë përdoruesit të cilët e përdorin internetin mobil, dhe shpesh thirrje për rrjetet e tyre të telefonit, të paktën - numrat e tjerë.

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *