Si për të mësuar një gjumë të fëmijës gjatë natës

Author: | 2018/08/22

Herët ose vonë, të gjithë moms po mendojnë se si për të ndihmuar fëmijën tuaj për të fjetur gjatë natës.

Nuk do të duhet për të mësuar .... Kjo është për të mësuar, për shkak se një aftësi kyç në këtë rast është i pavarur nga bie në gjumë. Fakti që ne jemi të gjithë të natyrshme zgjohen disa herë në natë, duke përfshirë edhe fëmijët, dhe në sajë të që ne jemi në gjendje që menjëherë të bjerë në gjumë, ne nuk e mbaj mend shumica e këtyre ringjalljen. Megjithatë, fëmijët duhet të mësojnë për të bjerë në gjumë vetë, pa ndihmën e zë makina, gjoks, nipples, etj, përndryshe ata përsëri dhe përsëri do të ketë nevojë për ndihmën tuaj me çdo natë zgjuar (dhe nuk mund të jetë deri në 12-20 për një natë!).

Kur për të filluar?

Para së gjithash, ne duhet të kuptojmë se deri në moshën 3-4 muaj, fëmijës fiziologjike dhe neurologically paaftë i feat edhe 6 orë gjumë pa zgjuar. Luajnë një rol, dhe nevojën për ushqim çdo 2-4 orë, dhe papjekuri e sistemit nervor, të cilat thjesht nuk mund të sigurojë një nivel të mjaftueshëm të kontrollit mbi ngacmim nervore dhe ndalimin. Për më tepër, ajo është ruajtja absolutisht normale 1-2 feedings për natë deri në 8-9 muaj.

Kështu që ju lutemi të jetë pak durim, hidhini një sy në fëmijën tuaj, të dëgjoni veten - jo të gjitha nënat janë të gatshëm për të ndaluar çdo natë të ushqyerit thërrimet e saj 6-muajshe. Gjendja psikologjike nëna është shumë e rëndësishme, sepse në qoftë se ajo nuk do të jetë në gjendje për të ndjekur planin dhe të kthehet në zakonet e vjetra, për fëmijën do të jetë një sinjal se nëna nuk e di atë që ai dëshiron dhe ju duhet të këmbëngulin në dëshirat e tyre. Herën tjetër pas dështimit për të arritur objektivat do të jetë më e vështirë.

Çfarë ju ka ndalur?

Ka disa arsye që nuk lejojnë që fëmija juaj (dhe ju) për të fjetur për periudha të gjata kohore.

Identifikimi dhe eliminimi i këtyre arsyeve mund të ju ndihmojë të shpejt të organizojnë fle natës së të gjithë familjen

 • Shoqatat negative - nëse fëmija juaj bie në gjumë çdo herë keni nevojë për ndihmën tuaj, ai formoi një shoqatë negativ. Për shembull, ajo vetëm mund të bien në gjumë në krahët e tua, në kohën e të ushqyerit, pas shumë figurë, me një biberon, etj Çështja është se në awakenings normale pjesshme, foshnja nuk mund të fle veten e tij, ai gjithmonë mbështetet në ndihmën tuaj, ai Associates bie në gjumë vetëm për të lëkundur në dorën tuaj. Përjashtimi i shoqatave të tilla dhe si rezultat i blerjes së aftësisë për të bjerë në gjumë të tyre, të zgjidhë problemin e awakenings natë;
 • Tepruar fëmijë lodhje. Sa e çuditshme si ajo mund të tingëllojë, por lodhje e tepruar ndërhyn me gjumë fëmijën tuaj. Nëse ai mban vonë (shumë vonë për fëmijën, në vend se natën vonë), mjaft gjumë gjatë ditës, Awakenings të shpeshta nate, dhe herët (shpesh para 6 të mëngjesit) ju jeni të garantuar rritjen;
 • probleme shëndetësore. Alergji ndaj ushqimit, e cila është shpesh një simptomë e kruarje nuk është miku më i mirë i një gjumë të mirë. Nëse fëmija juaj snores gjatë gjumit, ose merr frymë përmes gojës, ndoshta ai ka vështirësi në frymëmarrje dhe të jetë i sigurt për të të treguar LORu jo vetëm për një gjumë të mirë! Ka edhe diagnoza më komplekse mjekësore, por nga prindër të tilla ka të ngjarë që të njohin dhe të kuptojnë implikimet e tyre. Në çdo rast, të konsultoheni me mjekun tuaj, nëse keni dyshimin më të vogël se ajo ishte gjendja fizike e fëmijës nuk e lejon atë për të fjetur;
 • Zakonin e ushqyerjes natës. Çdo nënë vendos kur është koha për të ndaluar feedings natës. Dikush e sheh gatishmërinë e fëmijës për 5-6 muaj, dikush vazhdon në një vit. Mesatarisht, ne mund të themi me besim se deri 9 muajsh, shumica e foshnjave mund të bëjë pa feedings fiziologjikisht natës. Shpesh, ka një moment emocional - të jetë atë një zakon për të ngrënë gjatë natës, dëshira për të zgjatur kohën e nënës privatësisë me fëmijën, përpjekja e nënës së saj për të kompensuar mungesën e shoqërisë gjatë gjithë ditës;
 • faktorë të mjedisit. Për fat të keq, ne nuk mund të presim një fëmijë mbi 2-3 muaj aftësinë për të fjetur në të gjitha kushtet. Zhurma, situata e re, drita - e gjithë kjo do të ndërhyjë seriozisht me fëmijën (megjithatë, shpesh një i rritur) gjumit. Lajm i mirë është se ajo është më e lehtë për të eliminuar shkakun. Install perde ndërprerje, dhe në rastin ekstrem, rrinë në panes dritare të trasha qese mbeturinash black - kjo do të zgjidhë problemin e dritës tepërt. Organizimi i një burim i "zhurma e bardhë", ajo do të thithin shumicën e tingujve shtëpiake. Në qoftë se ju të ndryshojë situatën, të marrë një fletë nga koçek (nuk fshirja!), Lodër të preferuar të butë dhe batanije - ajo do të ndihmojë të krijojë një ndjenjë të shtëpi larg nga shtëpia;
 • Mungesa e vëmendjes. Fëmijët janë krijesa shumë të perceptuese dhe tru. Nëse për ndonjë arsye që nuk mund të komunikojnë kohë të mjaftueshme me nënën e saj gjatë ditës, ata gjejnë një mënyrë për të dalë - zgjim nate. Mos e dënoni veten nëse ju punoni ose për arsye familjare, janë të detyruar të kalojnë kohën larg nga e fëmijës, shumë pak njerëz në jetën tonë arrin të jetë "ideal". Për të ndrequr situatën të jetë e mundur.

Kur një fëmijë fillon të fjetur nëpër natën pa zgjohen për të ...

Kur një fëmijë fillon për të fjetur gjatë natës, pa zgjuar deri në të ushqyerit e natës

Kur porsalindur në familje Shumica moms duhet të harrojmë për të fjetur një natë paqësore. Kjo ndodh për disa arsye. Së pari, për shkak se fëmija dhe nëna fjetur shumë të ndjeshme dhe çdo shushurimë vogël ndërpret procesin e gjumit. Së dyti, sepse fëmijët zgjohen për të ushqyer ato. Dhe së treti, për shkak se ka disa fëmijë të cilët mistook ditën dhe natën. Gjatë ditës ata nuk fle natën - zgjuar.

Të gjithë prindërit ëndërrojnë ditën kur fëmija i tyre do të fle gjatë natës dhe janë shumë të interesuar në, dhe, kur kjo do të ndodhë? Dhe kjo ndodh çdo fëmijë në mënyrë të ndryshme. E gjitha varet nga arsyeja se pse porsalindur nuk është duke fjetur gjatë natës, e cila është një problem i madh.

Ajo do të jetë interesante:   PUMP me palestër çfarë është ajo

Features gjumë fëmijë në varësi të moshës

Në muajin e parë të ëndrrës së jetës së fëmijës është rreth tetëdhjetë për qind të kohës së ditës. Çdo mujore gradualisht rritet vigjilenca.

Grudnichok mund të fle pa merak shumë pak më shumë se një orë. Pas kësaj kohe, faza e gjumit nuk është tashmë aq thellë, dhe fëmijë lehtë mund të zgjoheni, nëse ai ishte i uritur ose të humbur nënën time. Me gjumë të tillë sipërfaqësore ndonjë të shëndoshë me zë të lartë, një britmë, një trokitje mund të zgjoheni fëmijën.

Pediatër rekomandojë për të mësuar një fëmijë për tingujt e tjera. Kur ai është në gjumë, nuk do të kthehet tërësisht jashtë fryrë muzikë apo televizion programin, dhe edhe më shumë për të folur në një pëshpëritje dhe ecin në shkoj vjedhurazi.

Mësuar një fëmijë për një shumëllojshmëri të tingujve e mundur me ndihmën e ninullat apo muzikës klasike që fëmija do të bjerë në gjumë. Ajo mund të jetë i qetë këngët e fëmijëve mbi audiotapes. Përmes kësaj pune, pas pesë - gjashtë muaj, fëmija nuk do të jetë si të përgjegjshëm të tingujve, dhe gjumi do të jetë e fortë.

Gjatë mirë dhe çlodhës gjumë fëmijën qëndron, relakson dhe rritet. Pas fle një natë qetësues, një fëmijë në një humor të mirë dhe oreksit, ai me kënaqësi mësuar aftësi të reja dhe luan. Ky tregues duke formuar një sistem të shëndoshë nervor.

Në cilësinë e gjumit natës e të gjithë fëmijëve mund të ndahen në disa grupe:

 1. Shumica e natës me kohë fëmija fle. Më shpesh kjo ndodh në të sapolindur për shkak të marr një sy gjumë gjatë pasdite. Më të vjetër fëmija, arsyet mund të jenë më serioze. Për shembull, para moshës tre muaj është përshtatja e sistemit të tretjes së fëmijës, dhe shumë shpesh ka arsye të xhip në bark, që ndërhyjnë me gjumë. Në moshën tre muaj pas problemi fillon me paraqitjen e dhëmbëve. Hidhërim e shpërthimit - ajo është gjithashtu një nga arsyet.
 2. Fëmija i tharë dhe gjumë të shqetësuar. Shumica e sapolindur thyer tonin e muskujve të trupit, kështu që gjatë gjumit, ata të zgjoheni në një lëvizje të rastit të stilolaps e tij ose një këmbë.
 3. Kid zgjohet vetëm për të ushqyer. Qumështi i nënës tretet lehtë në stomak e një porsalindur, kështu që ai shpesh dëshiron për të ngrënë. Dhe fle me rumbling në stomak nuk gjithmonë punë.
 4. Grudnichok gjumë gjatë gjithë natës. Ky fenomen është shumë i rrallë dhe jo të gjithë ekspertët konsiderohet si një gjë pozitive. mjekët e fëmijëve besojnë se fëmija ka nevojë për të ushqyer gjatë natës.

Në varësi të këtyre grupeve të kushtëzuara, ju mund të merrni rekomandime përshtatur për gjumë një natë të mirë.

Si fle fëmija juaj?

Si fle fëmija juaj?

Baby-owl: zgjuar gjatë natës, duke fjetur gjatë ditës

Nëse kohëzgjatja e natës zgjohen disa herë më të larta se në ditën, prindërit vetë janë për të fajësuar. Mos lejoni gjumin e fëmijës tuaj gjatë ditës. Me fëmijën duhet të shpenzojnë më shumë kohë, shkëpusin atë nga gjumi duke folur, lojra. Dhoma duhet të jetë e ndritshme, por jo të errët.

Në mbrëmje, është e dëshirueshme për të marrë një dush me serinë infuzion ose Daisy. Bath relakson trupin e fëmijës dhe promovon gjumë i rëndë. Kushtoj vëmendje në fillim, se çfarë lloj i reagimit fëmijë në praninë e këtyre bimëve. Nëse ka një alergji, në qoftë se çdo gjë pengon fëmijën. Vëzhgoni mënyrën rreptë të temperaturës. ujit për banjë duhet të jetë brenda tridhjetë e shtatë të - tridhjetë e tetë gradë. ritual i tërë mbrëmje është që të promovojë relaksim, jo ​​stimulimit. Për shembull, të qetë Kolybelnaya - relakson, dhe lodër të re të ndritshme - të çojë në një gjendje të ngacmim.

Për foshnjat më aktive ka një mënyrë e vjetër e provuar për një gjumë të mirë - kjo është Diapering. Nëse fëmija nuk e pëlqen atë, dhe ai fle në heshtje në xhaketa dhe sliders, ju lutem. Të jetë i sigurt për të marrë parasysh personalitetin e fëmijës suaj, dëgjoni dëshirat e tij. rregulla të rrepta për foshnjat nuk ekziston.

Fëmija fle pa merak, por ndonjëherë zgjohet

Nëse fëmija juaj ka gjumë një natë të përhershme, ajo është më e mundshme shkaku i kësaj të përkohshme. Shkaqet më të zakonshme - është dhimbje barku zorrëve, teething, pëlhurë me lajle të mbushur me njerëz apo të pakëndshme në shtrat.

Për gjumë një natë të mirë është e nevojshme në mbrëmje të jetë i sigurt për të hedh në dhomë në të cilën fëmija do të fle. Është e rëndësishme për të ruajtur lagështinë e duhur në apartament.

Një nga shkaqet e zakonshme e shkeljeve të gjumit të fëmijëve është një përkthim i fëmijës në të ushqyerit artificial. gjoks mami ishte një simbol i paqes për fëmijën, dhe kur ai ishte i privuar nga kjo, atëherë ëndërr u bë i shqetësuar. Edhe pse me kohë-shishe foshnjat fle pa merak gjatë natës pa zgjohen.

Fëmija zgjohet natën nga uria

Shumë shpesh, fëmijët e kësaj moshe zgjoheni nga ajo uritur. Ushqimi gjatë vitit të parë të jetës ndryshon pothuajse çdo muaj. Në dy e para - tre muaj pediatër rekomandojnë për të ushqyer fëmijën tuaj shpesh, por në pjesë të vogla, në mënyrë që të mos mbingarkoj stomakun brishtë.

Me kalimin e çdo muaj, vëllimi i konsumit të ushqimit (në secilin ushqim) do të rritet, dhe intervali mes feedings bëhet pak më shumë. Ushqimi do të jetë i drejtuar një shumëllojshmëri e lures, por disa fëmijë do të vazhdojë të zgjoheni për të ushqyer ato. Ndonjëherë, kjo është vetëm të bëhet një zakon. Në raste të tilla, ju mund të provoni në vend të përzierje e qumështit për të dhënë fëmijë pak ujë. Nëse ai pastaj bie në gjumë përsëri, kështu që ai nuk ishte i uritur.

Largoj fëmijën nga feedings natës mund gradualisht, duke filluar me nëntë - dhjetë muaj. foshnjat largoj është shumë më e vështirë, sidomos nëse fëmija është gji-ushqyer deri sa të arrijnë moshën e një viti. Është e nevojshme për të marrë parasysh karakteristikat individuale të secilit fëmijë në mënyrë individuale.

Ka disa rekomandime:

 • Gjatë ditës, fëmija duhet të hani shumicën e standardeve të përditshme ushqyese.
 • Të jetë i sigurt që të rrinë në një rutinë e përditshme: Feeding një fëmijë të kryhet në një dhe të njëjtën kohë çdo ditë.
 • ushqyerit në mbrëmje duhet të jetë ushqyes fëmija nuk është i uritur në ëndërr.
 • Vëllimi i pjesëve të fëmijëve gjatë natës duhet të reduktohet gradualisht. ushqim kalori gjatë natës është më e mirë për të zëvendësuar çaj ose ujë.
 • Ajo do të jetë më mirë në qoftë se fëmija do të bjerë në gjumë të tyre. Për të ndihmuar atë në këtë të shkurtër janë preliminare dhe lëvizje sëmundje në një karrocë fëmijësh ose krevat fëmijësh. Duke qenë gjysmë i fjetur, ai shpejt ra në gjumë vetë.
Ajo do të jetë interesante:   SI TË bërë brumë kripësi DIY

Fëmijë nuk fle gjatë natës pas arritjes së një vit të moshës

Nëse një fëmijë nën moshën një vit nuk dëshiron të fle natën, ju mund të përpiquni me të për të "negociuar". Në këtë moshë, fëmijët janë të ndjeshëm ndaj emocioneve pozitive dhe negative, mbi situatën dhe marrëdhëniet në familje. Foshnja është e rëndësishme të jenë të dashur, të ndjehen vëmendje të vazhdueshme dhe kujdes.

Luajnë një rol të rëndësishëm dhe marrëdhëniet në mes të babait dhe nënës. Fëmija është e qetë, në qoftë se një atmosferë familjare miqësore. Dhe fortë sistemi nervor i fëmijës, aq më plotësisht do të ishte një ëndërr. Prindërit duhet të mendoj dëshirën e fëmijë dhe të zgjidhë problemet e saj në kohë.

gjumë natë qetësues varet fëmijën e ditës. Sa më shumë fëmija gjatë ditës luan, zhvillon, edukuar dhe argëtuar, aq më e vështirë do të jetë për të fjetur gjatë natës, dhe prindërit do të kenë shumë kohë të lirë për veten e tyre.

Rregullat themelore të gjumit për fëmijë

Rregullat themelore të gjumit për fëmijë

 • gjumi e fëmijëve duhet të jetë i përshtatshëm për të gjithë anëtarët e familjes. Kjo varet nga kushtet e jetës, në orarin e prindërve të ritmeve biologjike. Vëzhgoni është e domosdoshme.
 • Është e nevojshme për të zgjedhur vendin më të mirë për të fjetur fëmijë. Është e dëshirueshme që një vend i tillë ishte një shtrat dhe një dhomë të veçantë fëmijë. Por, në rrethana të caktuara një fëmijë mund të flenë me nënën e tij.
 • Në ditë të gjatë fëmija ëndërr mund të zgjoheni, veçanërisht në qoftë se ajo ndikon në kohëzgjatjen e gjumit nate.
 • Është e nevojshme për të optimizuar të ushqyerit e fëmijës. ushqyerit në mbrëmje duhet të jetë më i dendur.
 • Është e nevojshme për të ruajtur temperaturën e kërkuar dhe lagështia në dhomë ku fëmija fle.
 • Përdorni mbrëmje ftohtë larjen e foshnjës, si një mënyrë e relaksimit dhe sigurisë së një gjumë të shëndoshë.
 • Të kujdeset për fëmijët në shtrat të rehatshëm dhe pelenë të cilësisë.

A duhet fëmija të fle gjatë natës (VIDEO)?

Si për të mësuar fëmijën tuaj për të fjetur një, por nuk zgjohen natën ...

 • Autori, me sa duket, kohët e fundit mësuar të zgjoheni? Nëse është kështu, mos u bëni merak, të zhvillohet. dy My fjetur mirë (gjatë natës) në 6 muaj, dhe kur ne kemi mësuar për të marrë lart, pastaj u ngrit natën, too. Kështu bijtë e përforcojnë atë që kanë mësuar gjatë ditës. E vetmja gjë që mund t'ju këshillojë - kjo nuk e prek fare gjatë natës! Në qoftë se ajo merr përdorur, që të vijnë tek ai, atëherë ajo do të vazhdojë për një kohë të gjatë. Nëse ai nuk do të bërtasë, le veten në këmbë (të paktën në kokë), të lodhur, pohryahtit, lëkundje, qëndron poshtë dhe bie në gjumë. Asgjë nuk do të ndodhë me të, nuk do i merrni nga krevat fëmijësh. Të vijë vetëm kur ai ishte me të vërtetë duke qarë. Nëse ju doni për të mësuar fëmijën tuaj për të fjetur gjatë natës, ju thjesht nuk e merrni deri, edhe në qoftë se ju dëgjoni, zgjuar, ai është ndaluar ju, etj Ai do të mësohen. Përjashtime, siç thashë, në qoftë se ajo është me të vërtetë e vështirë qarë. Dhe kjo, gjithashtu, mund të kontrollohet. Prisni 5 minuta, mund të jetë shumë i qetë, për të ardhur në dhomën e tij, për t'u ulur në krah të (pa hequr jashtë të grazhd), them se nëna ime aty pranë, ai ishte shumë i mirë në dhomë, shtrat të rehatshëm, nëna ime gjithashtu dëshiron të fle, etj . Nëse qarë vazhdon, atëherë afrohet ajo ende qëndron, por në rritje intervale çdo ditë për 5-10 minuta. Më të mirë të kalojnë një javë në rikualifikim se sa për të marrë deri në 5 herë në natë për një vit.

  • përgjigje
  • lidhje

Si për të mësuar një gjumë të fëmijës gjatë natës - WOMAN.RU

Djali im më i vjetër u zgjua deri në 4 vjeç, dhe vajza e saj e vogël, kam mësuar për të fjetur gjatë natës me 7 muaj e metodës së Dr. Komarovsky !! Ajo është tani një vit e gjysmë, ka kohë që në gjumë pa zgjohen në dhomën e tij, në shtratin e tij për 12 orë dhe më shumë, në 8 pm isha e saj rafte në 09:00 zgjohet i lumtur dhe në një humor të mirë) Është shumë e lehtë për të mësuar për të fjetur vetëm një disa ditë pa asnjë problem, tregoni dikush - nuk besojnë, dhe shumë thjesht nuk e di këtë metodë. Është e dëshirueshme për të mësuar fëmijët të flenë vetëm, dhe nuk ushqehen gjatë natës me 6 apo 7 muaj komplikuar më vonë. I mësuar)

Dlya fëmijë zakonisht zgjohen natën, ai ka biorhythms tjera. Ne nuk kërkojnë një fëmijë 7-muajsh, kështu që ai u kryq, munching kebabs dhe shkoi në tenxhere. Pra, pse nuk kemi nevojë nga ai fle gjatë natës, në qoftë se është aftësia e të rriturve të pastër e së?

Këtu unë pajtohem. mom surprizë që ulërijnë nga fakti se fëmija zgjohet deri në 5-10 herë në vit, për të dy disa herë, dhe në afat të - një herë. Ky fëmijë i njëjtë.

Vetëm mos të mësojnë fëmijët për sëmundje lëvizje, atëherë nuk do të jetë e dhimbshme për të zgjoheni 5 herë gjatë natës dhe rock fëmijën për gjysmë ore.

Nëse ju doni të hani, ushqyer, nëse ndryshimi pee, pëlhurë me lajle, në qoftë se duke qarë, preku në kokë, në bark. Dhe në qoftë se ju vetëm dëshironi të bisedoj gjatë natës, nuk është kështu, fik dritën dhe fle më tej.

Burri im dhe unë pochttali, shikuar në një shumë të materialeve të ndryshme për arsimin dhe kujdesin. Dhe ne kemi vendosur që fëmija ynë nuk vrazhina ndërhyrë dhe fëmija i dashur i vogël që ka nevojat e tyre jetike. Ai erdhi në këtë botë me paraqitjen tonë, dhe ne e respektojmë atë. Dhe ne u ndal për bordet Sears, metodën e dashurisë së pakushtëzuar dhe dashuri. Kec ishte duke fjetur me ne (ishim spetsprisposoby për bashkë-fjetur), ai hante on-kërkesës, on-demand flinin në duart e tij të ishte sa më shumë që ai kishte nevojë. Ai u rrit qetë, fëmijë të lumtur të jetës, unë nuk e di se çfarë krizisy1-2-3 vjet. Në 9 muaj u GW në vit ai ishte duke fjetur në grazhd e tij në çerdhe. Ai tani është viti i gjashtë, dhe unë nenaraduyus në lloj djalë e saj të duhur, inteligjente, dhe vetë-besim. Ai dëgjon njerëzit ashtu siç i kishte dëgjuar një herë për të, ai është i kujdesshëm, ai ka talent për të fituar njerëzit

Ajo do të jetë interesante:   SI TË BËJE Cake në një gotë e madhe

Unë jam këtu për të njëjtën

Djali im më i vjetër u zgjua deri në 4 vjeç, dhe vajza e saj e vogël, kam mësuar për të fjetur gjatë natës me 7 muaj e metodës së Dr. Komarovsky !! Ajo është tani një vit e gjysmë, ka kohë që në gjumë pa zgjohen në dhomën e tij, në shtratin e tij për 12 orë dhe më shumë, në 8 pm isha e saj rafte në 09:00 zgjohet i lumtur dhe në një humor të mirë) Është shumë e lehtë për të mësuar për të fjetur vetëm një disa ditë pa asnjë problem, tregoni dikush - nuk besojnë, dhe shumë thjesht nuk e di këtë metodë. Është e dëshirueshme për të mësuar fëmijët të flenë vetëm, dhe nuk ushqehen gjatë natës me 6 apo 7 muaj komplikuar më vonë. I mësuar)

Si për të mësuar një foshnjë 10-muajshe shtrat gjithë natën? SAVE!

User Woman.ru faqe kupton dhe pranon se ai është përgjegjës vetëm për të gjitha materialeve të pjesshëm ose të plotë të botuar atë nëpërmjet shërbimit Woman.ru.

User Woman.ru faqe siguron që vendosja e materialit para se kjo nuk do të shkelin të drejtat e palëve të treta (duke përfshirë, por jo kufizuar në të drejtën e autorit), pa cenuar nderin dhe dinjitetin e tyre.

User Woman.ru faqe, materialet e dërguar, pra të interesuar në botimin e tyre në vend dhe bie dakord për përdorimin e tyre të mëtejshëm, edituar Woman.ru faqe.

Përdorimi dhe ribotimin e materialeve të shtypura woman.ru faqe është e mundur vetëm me lidhjen aktive në burim.

Përdorimi i fotografive lejohet vetëm me pëlqimin me shkrim të administratës së faqes.

Vendosja e objekteve të Pronësisë Intelektuale (foto, video, veprave letrare, markat tregtare, etj)

woman.ru Online lejohet vetëm personave të cilët kanë të gjitha të drejtat e nevojshme për këtë strehim.

Edicioni rrjeti «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Certifikata e regjistrimit Media EL №FS77-65950, të lëshuar nga Shërbimi Federal për Mbikëqyrjen e Komunikacionit,

Teknologjitë e informacionit dhe komunikimi masiv (Roskomnadzor) 10 qershor 2016. 16+

Themelues: Limited Liability Company "Victor Shkulev Hearst Publishing"

Kontaktoni dhënat editoriale autoriteteve publike (duke përfshirë, për Roskomnadzor):

-Mail një e: [email protected]

Telefon: +7 (495) 633-5-633

GostMda? Thotë kush? Ju?

Pliz një referencë, kjo është e gjitha e mirë.

Shumë litereatury lexuar atë kohë posledenee Paktika markups fjetur së bashku, madje edhe në të njëjtin shtrat. Kjo edhe Kakmo termi mjekësor quhet.

Pra, çfarë është e mirë për fëmijën tuaj, ajo nuk është e përshtatshme për një tjetër.

Vajza ime e parë u zgjua deri në 2 vjet. Unë nuk e mundo rrugën e saj në Gestapo "nuk e pëlqen" qasje dhe ushqyer fillimisht (përzierje), dhe pastaj kaloi në lëngje. Pererrosla. Pas dy viteve të fjetur si një regjistër. Dhe gjumi është një tufë në 5 vjet.

fëmijë Sach dytë edhe fle me ne në një dhomë. Unë jam aq i udobno- gjitha nën kosntrolem. dhe unë spokoynee- dhe atë. Ai mund të dëgjojë frymëmarrjen time dhe gjumi spokoyno.Nu dhe praktikuar të paktën deri në 20 vjet duke fjetur së bashku. Vetëm atëherë nuk krijojnë temat e se burri i saj është duke ecur ose dëshiron të largohet. Ndoshta e kam gabim, por të paktën dy psikologët e fëmijës dakord me mua dhe ata që lexojnë libra inteligjente në shkollë natën drejtimin fëmijët rreth të vegjël dhe të pafund zgjatet mjekët jo një të dashurën xheloz, unë jam me fëmijët gjashtë muaj fle gjatë natës, por edhe psikologët. Edhe tezja ime u pajtuan se mjekët dëgjuar në studimet e kota fiksuar fangled.

Dhe ju Burri diçka në dëm të pleasuring shëndetit të fëmijës?

Zache fle deri në 20 vjet? nuk duhet të jetë e ekzagjeruar. Vetë fëmija e di klgda dhe atë që ai ka nevojë.

Halla pështyj tuaj. ajo është askush për të thirrur atë në asnjë mënyrë.

Vajza ime për 18 vjet. Asnjë nga ajo që mjekët kryejnë atë nuk ishte e nevojshme, dhe psikologë tozhe.shkolu me një medalje dhe buxhet tp.Seychas në një universitet prestigjioz. Dhe nëna ime është një mjek. kështu që mendimi i halla tuaj të mbushur veten kudo që ju dëshironi.

Nëse një fëmijë dëshiron të poest- keni për të ushqyer. Askush nuk ha ponocham në 10 vjet anyway. All stop-për-vit, si dhe dvum.Tochno dhe tualet.

prooret-stop ?? - nuk e kuptuan një qëndrim të tillë ndaj fëmijës së saj, më dhemb zemra kur britma të vogla dhe yells njëqind pudovovo jo vetëm.

Mommy! Ju do të vëreni se foshnja juaj qan ndryshe. Pasi ose moaning hysterically menjëherë, kështu që ai ka diçka dhemb apo shqetësime. Dhe ndonjëherë ai vetëm whines dhe cheeps - kështu që jo të gjithë aq serioze. Mos mendoni se unë jam një lloj përbindësh. E gjithë kjo për mua Piketa. A duhet fëmija nuk 10 muajshe ulëritës për shkak të faktit se nëna ime nuk ka dhënë sisyu. Shumë fëmijë vetëm nevojë për vëmendje. Në këtë rast, ju keni nevojë për të mbajtur fëmijën.

User Woman.ru faqe kupton dhe pranon se ai është përgjegjës vetëm për të gjitha materialeve të pjesshëm ose të plotë të botuar atë nëpërmjet shërbimit Woman.ru.

User Woman.ru faqe siguron që vendosja e materialit para se kjo nuk do të shkelin të drejtat e palëve të treta (duke përfshirë, por jo kufizuar në të drejtën e autorit), pa cenuar nderin dhe dinjitetin e tyre.

User Woman.ru faqe, materialet e dërguar, pra të interesuar në botimin e tyre në vend dhe bie dakord për përdorimin e tyre të mëtejshëm, edituar Woman.ru faqe.

Përdorimi dhe ribotimin e materialeve të shtypura woman.ru faqe është e mundur vetëm me lidhjen aktive në burim.

Përdorimi i fotografive lejohet vetëm me pëlqimin me shkrim të administratës së faqes.

Vendosja e objekteve të Pronësisë Intelektuale (foto, video, veprave letrare, markat tregtare, etj)

woman.ru Online lejohet vetëm personave të cilët kanë të gjitha të drejtat e nevojshme për këtë strehim.

Edicioni rrjeti «WOMAN.RU» (Zhenschina.RU)

Certifikata e regjistrimit Media EL №FS77-65950, të lëshuar nga Shërbimi Federal për Mbikëqyrjen e Komunikacionit,

Teknologjitë e informacionit dhe komunikimi masiv (Roskomnadzor) 10 qershor 2016. 16+

Themelues: Limited Liability Company "Victor Shkulev Hearst Publishing"

Kontaktoni dhënat editoriale autoriteteve publike (duke përfshirë, për Roskomnadzor):

-Mail një e: [email protected]

Telefon: +7 (495) 633-5-633

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *