SI TË LITTLE NECK knotted shall

Author: | 2019/06/01

Si të lidhë një shall në LITTLE NECK mënyra të ndryshme ...

Këto gra duhet të ketë sekretet se si të bukur lidhin një shall rreth qafës së tij në shumë mënyra

Të jetë gjithmonë në krye dhe të qëndrojnë jashtë në mesin e vajzave të tjera, ju duhet të dini se si të lidhë një shall të bukur rreth qafës në mënyra të ndryshme. Me ndihmën e accessory që ju mund të fshehur metat dhe nxjerrë në pah imazhin neckline elegant.

Për Shami të kombinuara harmonikisht me imazhin e përgjithshëm, është e nevojshme për të zgjedhur të drejtën
Nën rroba të ndritshme janë zgjedhur modele me printime origjinal: harton shtazarake, përshkruan mustaqe, sytë, dhe sende të tjera të pazakontë
Për stilistët stil rastësor rekomandojmë të marrë një shall kontrast se ai ishte një theks të ndritshme

Accessory për të gjitha rastet

Për Shami të kombinuara harmonikisht me imazhin e përgjithshëm, është e nevojshme për të zgjedhur të drejtën. Kodi rreptë fustan mundësi të shkëlqyera për ngjyra të buta qetësues: blu, ngjyrë bezhë, rozë, të bardhë, gri. Nën rroba të ndritshme janë të zgjedhur modele me printime origjinal: harton shtazarake, përshkruan mustaqe, sytë, dhe sende të tjera të pazakontë. Për stilin rastësor stilistët rekomandojmë të marrë një shall kontrast se ai ishte një theks të ndritshme.

Ruajeni shalle e forma të ndryshme: katrore, drejtkëndëshe, trekëndësh, asimetrike. Varësisht nga modeli, ka disa mënyra për të lidhur.

Lightweight byrynxhyk shall do të shtojë romancë për imazhin tuaj
Shall mund të jetë i veshur si një shall, dhe mbrojtur kokën dhe qafën nga era
Shall Bright holluar monotoni e veshjeve

mënyra e bukur e shalle lidhur rreth qafës

Ai ishte i përshtatshëm për të lidhë një shall të çdo formë dhe diametër, ka një bosh standarde. Krijimi i tij është i nevojshëm për të kombinuar produktin përgjatë boshtit. Për ta bërë këtë, të marrë qoshet e kundërta dhe të bërë pirg një nga një, në mënyrë që kur ai arriti në qendër, duke formuar një gjerësi shirit prej 5 centimetra. Pas paraformoj është bërë nga ajo mund të përfshihej harqet shkëlqyer, nyje dhe formave të tjera shami.

Options lidhin shami katrore
Vetëm disa ide me detalit në sheshin

"Sheshi" është ideal për bluza të ulët-prerë. Ajo gjithashtu mund të jetë i pozicionuar mbi jakë të xhaketës. Për të krijuar atë që ju duhet të:

 • paraformoj mesme nyjë të thjeshtë të lidhur;
 • shall veshur rreth qafës në mënyrë që nyjë është shfaqur në mes të përparme, dhe skajet ra mbi supet;
 • shami përfundon të shtrihet përmes kuvendit para-zgjatur e përparme dhe të shpjegoj.

Nëse një xhaketë nuk është bluza, me "Cowboy" nyje krijon iluzionin e pranisë së saj. Për ta bërë këtë:

 • shami palosur në gjysmë dhe do ta lidhë nyjë në mes të formuar një lak të vogël;
 • dy skajet e kundërta të tërhequr në drejtime të ndryshme në mënyrë që loop ishte një shami në para;
 • lidhin një shall nga prapa në mënyrë që njësia nuk bie jashtë pjesën e përparme dhe formon një xhungë të vogël nën pëlhurë;
 • përfundon që ishin në pjesën e përparme, e fshehur me kujdes nën jakë të xhaketës.

Siç tregohet në foto, shall mund të përdoret si një vulë
salcë e flokëve dhe qese gjerë

Nyja "Cowboy" mund të bëhet në një mënyrë tjetër. Për ta bërë këtë, shami palosur me kujdes në diagonale, bashkëngjitni atë në pjesën e përparme të qafës që dukej si një bib, dhe kalojnë mbrapa risers. Ata janë të lidhur në frontin me një nyjë të dyfishtë. Produkti është tucked edhe nën xhaketë. Metoda është ideal nëse ju doni të fshehur një neckline hapur, për shembull, në një takim biznesi. Nëse një nyje është vënë në veshje verore, të tilla si T-shirt, përfundon nuk kanë nevojë për të komunikuar me njëri-tjetrin. Ata janë lënë të lirë në supet.

Opsionet shik dhe elegante

Për çdo prerë në rroba, duke përfshirë edhe raundin e V-formë, versionin e përsosur e "përforcon". Ajo mund të jetë i veshur me verore dhe dimërore nenit veshje të veshjeve, të tilla si veshjet për të fshehur qafën nga gusts papritur e erës. Për të krijuar një imazh që ju duhet:

 • palosur shami detalit aksiale dhe veshin në mënyrë që në mes të qafës ishte e mesme përfundon varur lirshëm në të njëjtën kohë përpara;
 • përfundon Front takohen nyje të zakonshëm;
 • ju keni nevojë për të përhapur faqen tuaj, dhe skajet e produktit për të fshehur nën veshje.

Këshillë! Duke përdorur byrynxhyk lehta apo kostum shall mëndafshi ndonjë modest konvertohet në një veshje me stil dhe interesante.

nyje Cowboy
shtesë elegante për imazhin e biznesit të një shall të lehta
shalle të ndritshme të përkryer me rroba të zeza dhe të bardha

Si feminitet me shami

Për të dhënë imazhin e feminitetit dhe romance, ajo është e rekomanduar për të përdorur një nyjë shami "gjerdan". Ajo është e kombinuar edhe me ndonjë neckline.

Lexo më shumë:   Si të merrni për të ndarë ishullin për shkak të Stormwind

workpiece Basic është vënë në qafë në mënyrë që një fund të shamisë ishte më e gjatë se sa të tjera. Skajet e lira janë formuar në mënyrë që në fund të shkurtër ishte në krye, atëherë pëlhurë mbetur është plagë në një bazë të një shami në anën e kundërt të nyjë. Kjo është, një fund të plagë në pjesën e poshtme të majtë. Të tjera - në të djathtë. Prapa tërë asamblesë përfunduar. Spirale rezulton duhet të përhapet bukur rreth qafës.

Për të dhënë imazhin e feminitetit dhe romance, ajo është e rekomanduar për të përdorur një nyjë shami "gjerdan". Ajo është e kombinuar edhe me ndonjë neckline
Pjesa më e madhe e shall hark
Një mënyrë elegante për të motit me erë

Një tjetër mënyrë për të lidhur një shami, e cila thekson feminitet dhe shije të mirë mbajtësit - një gjerdan të nyje. Në një detalit palosur shami duhet të lidhin një nyje pak në të gjithë gjatësinë dhe kapem pas. Marrë rruaza origjinale vëllim, të cilat theksojnë qafën bukur.

Rrobat plotësuar me një neckline të gjerë mund të jetë një shall, lidhur me metodën e "Turtle". Ideal për stilin e zyrës dhe ecën me miqtë. Nuk është kryer në detalit, kështu që shall është vijë i drejtë plotësisht, dhe pastaj palosur në diagonale. Tjetra, produkti është aplikuar në fytyrë, në mënyrë që gjysma e saj u mbyll, dhe skajet kaloi prapa. Këto këshilla që ju duhet për të sjellë më parë në mënyrë që ju mund të lidhin ato nën mjekër. Herën e dytë skajet janë të ndërthurura në pjesën e pasme, ku ata mbeten. Një shami me pjesën e mbyllur të personit është ulur deri në qafë dhe të vijë i drejtë, duke u fshehur nën jakë.

Shall knotted në dy vende, dhe të nxjerrë me radhë skajet gjata
nyje romantike
Kjo accessory do të plotësojë harkun tënd zyre

Këshillë! Të shalle prirje, të cilat janë të lidhur në kokë, kështu që mos kini frikë të eksperimentojnë. vendime të guximshme theksuar individualitetin dhe të bëjë imazhin e paharrueshëm.

Po në qoftë se një shami të vogël?

Për një vajzat e vogla shami shpesh nuk mund të gjejnë një përdorim, kështu që ajo do të mbetet e varur në dollap, ose, më keq, në banak e dyqan. Por në fakt, në qoftë se ju e dini se si të lidhin një produkt të tillë, të përkryer nxjerrë në pah vajzat e reja, do t'i japë personit mënyrë të freskët dhe të gjallë.

Nëse ju e dini se si të lidhin një produkt të tillë, të përkryer nxjerrë në pah vajzat e reja, të japë një person freskinë, dhe imazhi i playfulness
Pak shall të zi - një alternativë interesante për chokers popullore
Shtoni imazhin e guxim do të "lidhin skaut." Saj e lehtë për të krijuar me ndihmën e aksesorëve të bukura të tilla si brooches apo unaza

Mënyra më e shpejtë dhe më e lehtë për të vendosur një shami të vogël - "Përkuluni":

 • Produkti bie në mënyrë aksiale në një drejtkëndësh;
 • dell që doli, është e veshur në qafë nën qafë e qafës;
 • skajet e përparme e kravatë në formën e harkut bukur zoti.

Me ndihmën e një shami të vogël katrore, ju mund të jepni imazhin e shpenzime të tepruara dhe romance, në qoftë se ju përdorni njësinë nën emrin "Lule":

 • shami përhapur me kujdes në një sipërfaqe të sheshtë;
 • qoshet e kundërta e barazimit në mes të rrobave dhe të lidhin nyje konvencionale në një lak;
 • përmes një lak, qoshet e lirë e shtrirje, pastaj vunë në qafë një shami në një nyje elegante.
Lexo më shumë:   Çfarë është dallimi photofluorograph e X-rreze drite

Shtoni imazhin e guxim do të "lidhin skaut." Saj e lehtë për të krijuar me ndihmën e aksesorëve të bukura të tilla si brooches apo unaza. Kur nuk e improvizuar të përshtaten një mori të rregullt. Workpiece duhet të vendoset në qafë në mënyrë që skajet ra mbi supet e përparme. Pastaj, një shami ose një dritë në skajet e shall bashkua band, pin, stolisje të tjera. një formë të tillë të kujton pionierëve sovjetikë apo scouts amerikane. Nëse ju zgjidhni shami origjinale të shtypura, të marrë një element elegant e veshjet.

shall mëndafshi dhe përshtaten me stilin kezhual
Shami nëse thjesht qëndron mbi supet
Nëse karficë zbukurimi nuk është në dorë, scout kravatë mund të bëhet duke përdorur nyje

Këshillë! Gjatë lidhin stilistët shami rekomandojmë 2016 të përdorni butonat, unaza, fije dhe elemente të tjera dekorative.

Si origjinale lidhin një shall rreth qafës së tij

Designers të ofrojë një sasi të madhe të vëmendjes vajzat dritë byrynxhyk ose mëndafshi shalle. Ata janë si një shami në cilësinë dhe pamjen, por forma zakonisht ngjan një drejtkëndësh zgjatur. Bukur lidhin një shall rreth qafës gjithashtu duhet të jetë në gjendje për të visually nuk e shkurtojnë atë, dhe të mos prishin imazhin në të gjitha.

Shall-hark
Shall-hark. hap 1-2
Shall-hark. hap 3-4
Shall-hark. hap 5-6

Fitimprurëse me një fustan apo një të thjeshtë T-shirt duket nyje "lule", e cila është e lidhur pak më ndryshe se një shall. Saten ose shall kreu gazit mbështjellë në mënyrë aksiale dhe standarde knotted në qafë në mënyrë që skajet e të njëjtën gjatësi. Ato janë të ndërthurura në një parzmore të ngushtë, e cila është tërhequr në formën e një guaskë kërmilli. Tip është tërhequr në qendër dhe fsheh nën të ashtuquajturat petals. Versioni i dytë i lule sugjeron që skajet shall mbeten jashtë dhe imiton gjethe.

Diversifikuar stil mërzitshëm zyre, ju mund të përdorni një shall të lidhur si një kravatë. Ajo plotëson këmishë, xhaketë dhe madje edhe veshje të rreptë. Të lidhin është e nevojshme të:

 • hedhin një shall rreth qafës tuaj dhe për të sjellë në skajet e gjatesite e ndryshme paraprakisht;
 • në një pjesë të gjatë të këtij neni lidhur nyjë me të cilat në fund të pjesës së shkurtër është tërhequr shall;
 • Kuvendi mund të ulen ose të ngritur në çdo lartësinë e dëshiruar.
Diversifikuar stil mërzitshëm zyre, ju mund të përdorni një shall të lidhur si një kravatë
shall i madh mund të rimbushet nën rrip tuaj
bluzë Elegant plotësuar me një shall të lehta

Këshillë! Kur zgjedh vodhi e rëndësishme të marrin në konsideratë ngjyra e produktit. Ai duhet të qasen ngjyra e syve, tonin e lëkurës dhe sy freskuese, por nuk bashkohen me fytyrë.

mënyra elegant të lidhur një shami rreth qafës së dimrit

shalle rëndë thurur që janë të ngrohtë gjatë sezonit të ftohtë, ju gjithashtu mund të dele dhe kravatë në mënyrë që të marrë një mënyrë origjinale dhe me stil. Kjo është veçanërisht e vërtetë për vjeshtë-dimër 2016 për shkak shalle dimrit praktike në kulmin e popullaritetit.

shalle rëndë thurur që janë të ngrohtë gjatë sezonit të ftohtë, ju gjithashtu mund të dele dhe i lidhin në mënyrë që të marrë një mënyrë origjinale dhe me stil
Kjo është veçanërisht e vërtetë për vjeshtë-dimër 2016 për shkak shalle dimrit praktike në kulmin e popullaritetit
Ose thurur shall leshi gjithashtu mund të konvertohet në një mënyrë accessory, është e vendosur në gjoks në formën e një gjerdan multi-layer

Shall të gjatë mund të bëjë një individualitet për të fshehur nga era apo vetëm një mënyrë për të bërë një unike dhe të jashtëzakonshme. Tippet ose një shall të ngrohtë veshur në kokë, duke e çuar në skajet falas gabimisht mbi supet. Skajet e kravatë në të dyja anët.

Si të lidhin një shall dimrit në formën e necklaces - hap pas hapi

shall bukur dimri të lidhin rreth qafës dhe mund të jetë, në qoftë se ju nuk doni të prishin flokët. Për të krijuar të gjitha lak të njohur, ju duhet të përfundojë shall rreth qafës, duke i lënë skajet e para. Produkti i gjatë është palosur në gjysmë, duke formuar një lak përmes të cilit përfundon janë lënë jashtë. Opsionet janë të përshtatshme për burrat dhe gratë.

Lexo më shumë:   si për të mbrojtur Maynkraft

Ose thurur shall leshi gjithashtu mund të konvertohet në një mënyrë accessory, është e vendosur në gjoks në formën e necklaces multi-layered. Për ta bërë këtë, produkti është mbështjellë disa herë rreth qafës, duke e ndarë çdo nivel të ri disa centimetra më të gjatë se ai i mëparshmi. Përfundon duke u fshehur prapa flokëve tuaj ose nën veshje.

Lidhur një shall të madh të dimrit. hap 1-4
Lidhur një shall të madh të dimrit. hap 5-8

Këshillë! Në verë ajo është e mirë për të zgjedhur shalle byrynxhyk, mëndafshi, tyl de Chine, pambuku hollë apo saten, poliestër. Në dimër, të përkryer lesh kashmiri të përshtatshme, leshi, hangar.

Si për të theksuar hairstyle përdorur shall

Shall ka kohë që janë përdorur shpesh për qëllime të tjera, por si një accessory elegant. Përdorin atë për të theksuar elegancën dhe origjinalitetin e flokëve qafës. Për flokë të shkurtër dhe flokë të qetë është e përkryer një vendim i tillë të pazakontë:

 • veshin një shall rreth qafës tuaj të gjithë rrugën përpara;
 • kthesë të dyja anët në mënyrë individuale në një drejtim të akrepave të sahatit në mënyrë që të formojnë një Tourniquet të ngushtë;
 • pas formimit të parzmores përfundon duke marrë prapa dhe i lidhur nyjë;
 • lejuar gjatësinë, është më mirë për të bërë një kthehet pak rreth qafës.
hark lozonjare mbi kokën e shall
Mëndafshi shall në një kapuç të lehta
Ky stil është e lidhur me hijeshi dhe sofistikimi

Për gratë me flokë të mesme gjatësi është e përkryer nyje me stil të madh qafë front. shami underside është aplikuar në qafë dhe e përparme të lidhur nyje të vetme. Të dyja pjesët e shamisë duhet të shtrihen në njëri-tjetrin. Fundi i lak është formuar në të cilën një fundi i ndërprerë. produkt kontraktuar deri në një nyje të madhësinë e saktë dhe të lidhur prapa.

Nga hairstyle bob ose Bob është nyjë e përkryer, duke mbyllur qafën. Ai shton imazhin e butësi dhe romantike, të përshtatshme për veshje:

 • shall për dele diagonalisht dhe të vënë në qafë në mënyrë që këshilla ishin në pjesën e prapme;
 • përfundon kalojnë njëri-tjetrin përsëri dhe shfaqet paraprakisht;
 • në nyjë zoti lidhur në skajet e nyje të lirë;
 • folds shami mund të përhapet në të.
Një shall të gjatë mbështjellë rreth qafës së tij dhe i lidhur me dy RCDa vetëm nën gjoks
Bow nga skajet shkurtër e shami
Shall pa nyje

Multilayer hairstyle të gjatë tip shkallë apo ujëvarë, stresi shall, skajet e së cilës është e drejtuar në pjesën e pasme dhe të mbyllë atë rreth qafës, në mënyrë që përfundimisht ata të dalin përpara. Tie një nyjë të vetme dhe në skajet e zhvendosur në çdo drejtim, p.sh., majtas dhe knotted përsëri. Në fund ju duhet të shpjegoj dhe të lidhur nyjet shami.

Me hairdos bouffant, flokë të butë dhe flokët edhe më të shkurtër duket shall të mirë në formën e rruaza masive. Për të krijuar një formë të bukur, produkti është marrë në dorë dhe vendin skajet e para, në mënyrë që ata ishin të gjatesite e ndryshme. Bëni një nyje të vetme. Të shkurtër shkop tip dhe të mbështjellë me një produkt të gjatë bazë. Distanca në mes të torsions duhet të jetë përafërsisht i njëjtë.

Shall me flokë
Një shtesë e sofistikuar për të mantel vjeshtak
imazh elegant për vjeshtë

Këshillë! Nga ngjyra e shami duhet të merren seriozisht. Rejuvenates kajsi fytyrë, i zbehtë hije të verdhë dhe rozë. tones universale konsiderohen të kuqe, bruz, zbehtë rozë, jargavani dhe produkte në tonet pastel.

 • Author: Anna Liakhovich
 • shtyp

Vlerësoni këtë artikull:

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

(11 vota, mesatarja: 4 nga 5) Përbashkët me miqtë tuaj! Related Posts: sa e bukur dhe kravatë në modë shami 10 ide të thjeshta povyazyvaniya shami mbi kokën e tij: në thesarin e fashionistas! 50 ide, se si të lidhë një shall të bukur rreth qafës së tij (Fotografi) - Hap pas hapi tabelë

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *