Si të kurseni iPhone Kontaktet në SIM

Author: | 2018/08/23

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë

Në iOS, nuk është një tipar i dobishëm për kontaktet e importit në iPhone SIM-kartë. Sa për procesin e kundërt, funksionalitetin standard i një mundësi të tillë nuk është i përfshirë dhe shumë përdoruesit e iPhone janë duke përjetuar një problem me kontaktet transferimit nga iPhone në SIM-kartë. Në këtë tutorial ne do të listës metodat e mundshme të transferimit të tillë.

Nevoja për të transferuar kontaktet tuaja nga iPhone në SIM-card mund të ndodhë kur ju të ndryshojë telefonin tuaj, një të kaluar të përkohshëm në një tjetër smartphone, dhe madje edhe në shumë raste. Megjithatë, nëse ju kopjoni kontaktet nga SIM-kartë në iPhone është jashtëzakonisht e thjeshtë, është e tyre për të lëvizur në drejtim të kundërt është problematike. Për më tepër, pa jailbreaking kontakte të drejtpërdrejta transferimit nga iPhone në SIM-kartë nuk është e mundur . Megjithatë, për të marrë rreth situata problemi është ende e mundur.

Së pari, ne përshkruajmë transferimin e drejtpërdrejtë, për të cilën ju doni të vendosur jailbreak.

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë (jailbreak)

Për transferimin e kontakteve nga iPhone në SIM-card korrespondon me jailbreak shkulje SIManager. Kjo është tashmë mjaft dobi e vjetër ju lejon të shpejt dhe me lehtësi të eksportuar të gjitha kontaktet tuaja nga iPhone në SIM-kartë për import më vonë në një pajisje tjetër.

Set SIManager mund të jetë jailbroken vetëm pajisje, në mënyrë që të përdorni të shërbimeve do të jetë në gjendje të jo të gjitha. Në të njëjtin rast, nëse tuaj iPhone «thyer», të ndjehen të lirë për të shtuar //repo.beyouriphone.com depo dhe shkarko nga atje shkulje SIManager.

Shënim: Për të shkarkuar versionin rekomandohet SIManager 1.7, e cila është më e qëndrueshme.

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë pa jailbreaking

Procesi për kontakte të drejtpërdrejta transferimit nga iPhone në SIM-kartë, për fat të keq, nuk ka. Zbatimi i suksesshëm i këtij operacioni kërkon një transferim fillestare të kontakteve në një tjetër smartphone, për shembull, drejtimin Android dhe tashmë pastaj librat e importit mbi SIM-kartë. Shumë, megjithatë, veprimi i fundit nuk është më e nevojshme, pasi qëllimi i transferimit të kontakteve në SIM-kartë për shumë, ishte importi i tyre në një smartphone. Pra, çfarë duhet të bëjmë.

Shënim: para se ky proces ka qenë aplikimi i përsosur "Yandeks.Pereezd", por më shumë kohët e fundit nuk është më në dispozicion në App Store dhe Google Play.

Hapi 1. Shkarkoni kontaktet e mia Backup është një aplikim i lirë në iPhone tuaj

Hapi 2. Run aplikimin dhe klikoni Backup

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë
Hapi 3: Pasi kontaktet janë përpunuar, klikoni në

Email

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë

Hapi 4. Nën " Për ", shkruani adresën tuaj e-mail

Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë

Në letrën që ju ka dërguar për veten, dosja është e vendosur në formatin vcf, e cila është e hapur në smartphone tjetër, ju lehtë mund të importojë kontaktet. Pas kësaj, këto kontakte mund të ruhen në SIM-kartave të karakteristika standarde smartphone në sistemet e tjera operative të lëvizshme. Këtu është një sistem i ndërlikuar, ndërsa gjatë gjithë kohës ajo merr vetëm disa minuta.

Shih gjithashtu:

Vënë 5 yje artikull më poshtë, në qoftë se ju pëlqen këtë temë. Regjistrohu për rrjetin tonë social VKontakte, Facebook, Twitter, Instagram, YouTube dhe Yandeks.Dzen.

Kthehu në krye të artikullit Si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM-kartë

SAVE AS KONTAKT me iPhone - IPHONE-GPS.RU

Shumica e atyre që humbet pajisjen e tij, nuk kurseu pjesë shumë e hekurit (edhe pse kjo është një sasi të konsiderueshme të parave), dhe ka humbur kontaktet. Në këtë artikull ne do të diskutojmë se si për të ruajtur të gjitha kontaktet me iPhone, për të mos humbur të dashurit, miqtë dhe bashkëpunëtorët e biznesit. Nëse ju jeni pronar i lumtur i pajisjeve të Apple, mënyra e parë se si të ruani kontaktet nga iPhone sugjeron vetë.

Ruajtja e kontakteve nëpërmjet iCloud.

Shko tek "Settings" dhe të hapur tab iCloud në dritaren që hapet, gjeni "Kontaktet", dhe në qoftë se sinkronizimi nuk është fikur, kthejnë atë.

Një mesazh "kontaktet tuaja do të bashkohen me iCloud». Kliko "Merge". Tani të gjitha kontaktet tuaja do të ruhen dhe restaurohen lehtë në rast të humbjes së pajisjes. Shënim: kjo metodë duhet të përdoret në mënyrë unike për të gjitha kontaktet në të gjitha transportuar tuaj supë Apple. Nëse ju vendosni për të transferuar kontaktet tuaja me një pajisje tjetër (jo-Apple), është e mundur për të gjetur një listë të kontakteve https://www.icloud.com link.

Ajo do të jetë interesante:   akumulimi i kripërave në trajtimin nyjeve të mjeteve juridike popullore

Tani probleme të transferuar kontakte nga Apple me sistemet e tjera operative ose anasjelltas.

1. Kontakti nuk mund të rishkruhet në kartën SIM, dhe kështu, duke rearranging kartën SIM me një telefon tjetër për të zgjidhur problemin e kontakteve të transferimit. 2. Në përvojën time, mënyra më e lehtë për të ndërpresë kontaktet "trajton". Ajo mund të jetë një kohë të gjatë ", vallëzimi me një dajre," Por fakti se jo të gjithë informacioni do të transferohet, e cila është caktuar për një kontakt, ju mund të bisedoni me besimin e 99%. Kam kaluar shumë kohë në "valle" në vend të "mbushur" informacionin e duhur duke përdorur iCloud, të hapur në kompjuter. 3. parë aftësia për të kopjuar kontaktet në iTunes. Por me lirimin e versionit 12.0.1. Kjo nuk është më (ose të bëhet i fshehur aq thellë që unë gjej atë dhe nuk mund). Është e mundur që funksioni thjesht u zhduk, pasi Ajo është shumë më e lehtë për të parë kontaktet https://www.icloud.com.

Ju mund ta ruani kontaktet me aplikacione të palës së tretë.

ExcelKontakty app mund të ndihmojë për të ruajtur kontaktet tuaja në një file Excel. Me këtë kërkesë ju mund të merrni një skedar që është e hapur në çdo kompjuter dhe praktikisht çdo sistem operativ. Instaloni aplikacionin në linkun e mëposhtëm App Store (app kushton 66 rubla. Por kjo është në dispozicion në llogarinë tonë të përgjithshme) Drejtuar atë dhe zgjidhni llojin e skedarit që të shpëtohet

Atëherë dërgoni një file e-mail dhe për të shpëtuar atë në kompjuterë të ndryshëm dhe disa flash drives. Tani vetëm kontaktet me iPhone nuk do të jetë e humbur.

Metoda "Moldova", por thjesht nuk e merrni humbur.

Sinkronizuar kontaktet tuaja në Google.

Nëse ju nuk kanë frikë nga "të gjithë-duke parë syri" Google, është e mundur për të sinkronizuar kontaktet tuaja duke përdorur shërbimin Gmail. Në faqen tonë ka një artikull të detajuar. Ne kemi sugjeruar disa mënyra të thjeshta se si për të mbajtur kontakte me iPhone, ndoshta ju e dini të tjerët? Të ndarë ato në komentet.

Si për të kopjuar numrat për iPhone me SIM - kartë? - CHIP

Si me iPhone numrat e telefonit kopje në SIM-kartë?

Shumë pronarëve smartphone që merren me problemin e sigurisë së të dhënave. Për ta bërë këtë, ka shumë programe backup. Por, çfarë nëse ju vendosni për të "lëvizur" nga iPhone në një qelizë të rregullt ose smartphone android? Si të mos humbur kontaktin? Mënyrë për të dalë nga situata mund të bëhet deri të dhëna për SIM-kartë. Ne përshkruajnë në detaje se si për të bërë atë.

Kopjimi i kontakteve duke përdorur SIManager

Si me iPhone numrat e telefonit kopje në SIM-kartë?

Për të kopjuar kontaktet në SIM-kartë, ju do të duhet për të kryer jailbreak, edhe pse prodhuesi nuk ka zyrtarisht lejon përsëritjen këtë (dhe ju bëni këtë në rrezikun tuaj). Më tej, më pas, për të kryer planet e tij duhet të shkarkoni tweak «SIManager». Ju mund të gjeni atë në Cydia shërbimit depo «iSpazio» (iSpazio.net), formuar nga tifozët e produkteve të Apple gjigandi

Mënyra më e shpejtë për të gjetur app tuaj nga funksionin e kërkimit në Cydia. Pastaj, për ta shkarkuar atë, klikoni mbi "Install" button në këndin e sipërm të djathtë.

Tani rinisni iPhone tuaj. Pas kësaj, shikoni për SIManager në desktop.

Tani, në menynë kryesore të aplikimit, shtypni rrota në pjesën e poshtme të ekranit. Pastaj zgjidhni «Empty SIM» pikë për të bërë SIM-kartë të kontakteve të vjetra.

Pas pak sekondash ju do të merren përsëri në menu kryesore. Përsëri, klikoni në timon, dhe këtë herë zgjidhni «Copy iPhone në SIM». Tani aplikimi do të kopje të të gjitha kontakteve të ruajtura në SIM-kartë. Çdo gjë!

Një mënyrë alternative për mbështetjen e deri kontaktet tuaja përmes app

Nëse qëllimi juaj - vetëm backup të kontakteve iPhone në Excel ose vCard për paqen e mendjes tuaj, ju nuk keni nevojë për të jailbreak, ju thjesht mund të përdorni një nga Apps lirë, të tilla si IS Kontaktet Kit.

Shih gjithashtu:

Photo: chip.de

SI kopjoni kontaktet nga iphone në SIM karta - Këshilla dhe ...

Nëse ju filloni të kërkoni në internet "si për të transferuar kontakte nga iPhone në SIM Card," rezultatet do të gjeni mjaft pak.

Vetëm këtu e vërtetë, mënyra më e drejtpërdrejtë për të hedhur kontaktet nga iPhone në SIM Card - nuk ka, kështu që nuk duken.

Rrjeti ofron programe dhe të tjera ku nevoja për të goditur iPhone, por kjo është për të bërë një procedurë të tillë në iOS iOS 10.3.3 ose 11, e cila është instaluar tashmë në iPhone nuk do të funksionojë - kështu që mos e humbni dhuratën e kohës. Dhe pastaj çfarë të bëni? Nuk është një mënyrë.

Pse ju mund të kenë nevojë për të importuar kontakte nga iPhone në SIM Card? Më shumë gjasa pastaj të vënë në kartën në një telefon tjetër dhe të fillojnë duke përdorur kontaktet që janë në të.

Tani, ju thjesht mund të lëvizin kontaktet nuk janë në kartën SIM, dhe me iPhone - në iPhone apo iPhone - në android (duke klikuar në lidhjet për të parë udhëzimet). Ju gjithashtu mund të shikoni postin më poshtë - ju të mësoni një shumë të interesante dhe të dobishme.

Ajo do të jetë interesante:   RT për të formuar gurit

Si për të ruajtur kontaktet nga iPhone në kartën SIM

Ju vendosni për të zëvendësuar iPhone tuaj të vjetër të Android smartphone dhe pse ju doni të hyni, por nuk e di se si të bëhet kjo.

Instinktivisht, ju keni vendosur për të bërë deri me iPhone në kartën SIM dhe pastaj transferimin e tyre në Android, por, për fat të keq, Apple smartphone nuk e lejon atë.

IPhone, në fakt, ka një funksion të veçantë në të cilën ju mund të kopjoni kontakte nga karta SIM për të hyrë në librin e adresave dhe përmes smartphones të tjera.

Me pak fjalë, ju jeni në një vend të ngushtë, dhe ju nuk mund të dal ... por mos panik! Mundësitë, por ka.

Sot, unë do të duhet sipas mendimit tim, me zbatimin më të mirë në dispozicion që ju lejon të kopje të të dhënave në kartën SIM dhe kjo nuk është shumë e vështirë.

Celebrities atëherë dhe tani
reklamë
Foto Galeria e famshëm atëherë ...
Stanton Daily
Shiko Tani

Prandaj unë propozoj që të kalojnë dhjetë minuta të kohës së lirë dhe të përqëndrohet në leximin e informacionit që unë jam duke shkuar për të siguruar.

Para se të shpjegojmë se çfarë hapash duhet të marrë për të kopjoni nevojën për të siguruar disa qartësi.

Në të gjitha iPhones numrat nuk janë ruajtur në kartën SIM, por vetëm në kujtesën, dhe pas opsionin e duhur në re Apple.

Kështu, pa ndonjë procedurë të veçantë, duke tërhequr kartën SIM nga telefoni dhe futur atë në një tjetër, ju nuk do të keni qasje në të gjitha kontaktet tuaja, të mbajë këtë në mendje.

Që i gjithë libri i adresave është ruajtur në telefonin tuaj, ju duhet të mbështetet në përdorimin e disa aplikimeve të veçanta në dispozicion në App Store.

SHËNIM: Kryen edhe veprimin e kundërt, në smartphone Apple ka ndërtuar-në mjetet.

Shtojca e Importo kontaktet nga iPhone në kartën SIM nga një tjetër pajisje - backup My miqve

Nëse ju doni të kopjoni kontaktet nga SIM në iPhone, ju lutem mos kështu, ju mund të përdorni app lirë - backup My miqve

Ky aplikim i lirë, në dispozicion në App Store, e cila, si emri nënkupton, ju lejon të kopjoni kontaktet, shkarko zyrën postare, dhe pastaj transferuar atë, për shembull, në çdo Android, me të cilat ju mund të transferuar kontaktet në kartën SIM.

Leviz në postë është vetëm dy klikime, por procesi pak i vonuar, pasi do të duhet për të shkarkuar të dhënat për Android, por se çfarë tjetër ju nuk e bëni.

kopjoni kontaktet tuaja dhe për të dërguar e-mail

app im i preferuar për të kaluar kontaktet nga iphone në SIM kartë nga një Smartphone - Kontakte Backup - IS Kontaktet Kit Pa pagesë

Edhe pse se programit Kontaktet Backup - IS Kontaktet kit lirë nuk gjuhën ruse, por më pëlqen më së shumti.

Aplikimi ju lejon të backup si XLS, CSV, Outlook ose vCard.

Për të përdorur atë, klikoni "Store App Store aplikacionin" dhe ngarkoni atë - në qoftë se ju doni për të hyrë në ID tuaj Apple.

Tani të kthehemi në ekranin tuaj në shtëpi dhe të kërkoni për kontakt Kit ikonën. Pas fillimit ju do të keni katër opsione - kontakte import, eksport, backup dhe të bëjë një bashkim (bashkojë).

Fillimisht, shtypni «Fillimi» (filluar).

do të eksportit të dhënave në iPhone 4s

Tani klikoni «tjetër» (vazhdojnë).

vazhdojë kopjimin e të dhënave në iPhone 5 s

Tani zgjidhni formatin dhe ne të fillojnë.

fillojnë për të sinkronizuar të dhënat e

Nëse ju doni për të "dërguar", për shembull, me e-mail, pastaj klikoni mbi "Dog".

kontakteve të transferimit në zyrën postare

Tani, rrëshqitje adresën tuaj (në frontin e askujt) dhe kliko "VAZHDIM" të drejtën butonin lartë.

ngarkoni kontaktet në zyrën postare

Në qoftë se një telefon është android, ju lutem kontaktet sync me Gmail.

Nëse ju keni një pajisje të dytë me Windows Phone, ju mund të vazhdoni të përdorni Gmail-in, për Android, thjesht shtoni llogarinë tuaj Gmail.

Sa për mua, kjo është një kërkesë e shkëlqyer të lirë që ju lejon të backup kontaktet tuaja në iPhone, atëherë ju mund të kopjoni ato në një tjetër celular dhe për këtë arsye në kartën SIM.

By default, backup të librit iPhone adresave lëshohet në formatin vCard. Më vonë, ju mund të përdorni fotografi të marra nga backup krijuar të kontakteve. fat i mirë.

SI TË iPhone Kopjimi i kontakteve me SIM - KARTELA - PROFIAPPLE

Nëse ju do të ndryshojë iPhone tuaj, ose thjesht dëshironi të bëni një kopje të librit të telefonit të ruhen në një vend të sigurt, atëherë ju mund të kenë nevojë për të kopjuar kontaktet në një kartë SIM, një kompjuter ose Cloud. Për disa njerëz, humbja e hyra Phonebook mund të rezultojë në pasoja shumë më të tmerrshme se sa humbjen e pajisjes.

Transferimi i kontakteve nga telefoni në SIM-karta

Në total ka disa mënyra për të importuar të dhënat, por trishtohet shpejt - kontaktet zyrtare transferimin nga kujtesa e telefonit në kartën SIM ende nuk ekziston.

SIManager

Për të punuar rreth kësaj kufizim, ju duhet të instaloni SIManager aplikimit (mundësisht version 1.7 - ajo është më e qëndrueshme), të cilat ju lejojnë për të importuar, arkiv, dhe rivendosjen e kontakteve. Megjithatë, ajo do të punojë kufizime në numrin e karaktereve dhe fushat natyrshme në kontaktet e ruajtura në kartë, por ajo është e pashmangshme në çdo rast. Përshkruani procesin e kopjimit fotografi, programi nuk ka kuptim, për shkak se punojnë me të intuitive.

Ajo do të jetë interesante:   Si të kthehet në pjesën e përparme jack kufjeve panel në Windows 10

Nga disavantazhet kryesore është që të sigurojë një nevojë për të krijuar një jailbreak. Çfarë është ajo dhe si për të bërë atë, ju mund të lexoni në faqen tonë të internetit. App është plotësisht i lirë, por me reklama, por kjo nuk e ndalon përdorimin e saj normale.

Mënyra të tjera për të kopjuar kontaktet në kartën SIM

Nëse ju nuk dëshironi të kollitem iPhone tim, atëherë të gjitha të dhënat duhet të kopje me dorë ose "ndjekin vallëzuar me një dajre." Nën "vallëzimi" do të thotë kontakte të importit duke përdorur shërbime të palëve të treta, të tilla si adresa Librin e Windows apo Google. Ju pastaj do të duhet të kopjoni kontaktet tashmë të transferohen në çdo telefon tjetër (jo vetëm iPhone!) Dhe kjo ka për transferimin e tyre në kartën SIM.

Kopjoni kontaktet, kështu që nuk shumë të rehatshme, por nuk ka nevojë për të kryer Jailbreak. Në fakt, për të kopjuar kontaktet tuaja në një telefon tjetër, në këtë mënyrë ju së pari duhet për të sinkronizuar me kompjuterin tuaj. Pra, ne shikojmë në këtë proces.

Sinkronizimi i kontakteve me iTunes

Hapni aplikacionin iTunes në kompjuterin tuaj, dhe në qoftë se ju nuk e keni tashmë, shkarko këtu. Tjetra, lidhni iPhone tuaj në kompjuterin tuaj duke përdorur një kabëll dhe zgjidhni pajisjen tuaj në iTunes. Pas kësaj, të shkojnë në tab "Informacion" dhe të presin për në fund të procesit të sinkronizimit.

Tani, një dritare do të shfaqet në frontin e ju, të cilat ju duhet të shënoni kutinë e shënuar "kontakte sync me" më e preferueshme për ju të shërbimit. Zgjedhja më e mirë nga të gjithë listën ndoshta do të Google Contacts, por lista do të jetë gjithashtu në dispozicion opsione sinkronizimi me dritare Kontaktet dhe Outlook Kontaktet dhe të tjerët.

Në fund, zgjidhni shërbimin e dëshiruar dhe në këndin e ulët të djathtë të iTunes, klikoni tek "Zbato" button. E pra, atëherë të gjitha shënimet librin e telefonit mund të sinkronizuara me lehtësi me pajisje të tjera, dhe pastaj kopje e tyre në kartën tuaj SIM.

301-2

Po, rruga nuk është më e rehatshme, por ajo është më e preferuar për të kopje të hyra në kartën SIM me iPhone.

Kopjimi i kontakteve me dorë në kompjuterin tuaj

Për të përdorur këtë metodë, ju do të duhet të mbajnë deri jailbreak. Tjetra, menaxheri fotografi iFunBox ngarkesës dhe drejtuar atë. Vlen të përmendet se për këtë kërkesë është e nevojshme të keni të instaluar iTunes në kompjuterin tuaj.

Në "Folder View" duhet të shkojnë në rrugën e Raw File Sistemit> var -> Mobile -> Library pastaj -> AdressBook . Në fakt, dosja e kaluar dhe do të jetë në të gjitha kontaktet tuaja.

301-3

E RËNDËSISHME! Të dhënat nga këtë dosje për të kopjohet, nuk lëvizi. Përndryshe, në pajisjen tuaj pas lëviz nuk do të ketë kontakt!

Pra, për të përmbledhur, ne nuk mund të dështojnë për të përmendur të shërbimit sapohapur "Yandex Moving", e cila ju lejon të kopjoni kontaktet, dhe shumë të dhëna të tjera, jo vetëm në iPhone, por edhe në faqe të tjera. Ndoshta në të ardhmen e afërt, ne do të përshkruaj procesin e hap pas hapi sinkronizim me shërbimin, por jo në këtë artikull.

Nëse informacioni ofrohen për ju nuk ishte e mjaftueshme, ne kemi shtuar këtë artikull. Lexuar në lidhje me mënyra të tjera për të në mënyrë të sigurtë të transferuar kontakte nga iPhone në SIM, ju mund të këtu.

mesazhi Njoftimi
Zgjidhjen e problemeve me marrjen e mesazheve në iPhone

IMG 2
Heqja e të gjitha ose disa mesazheve Viber për iPhone

SI për të lëvizur në KONTAKTONI me iPhone SIM - KARTELA - YouTube

Mirëdita, zonja dhe zotërinj. Sot ne do të shikojmë se si për të lëvizur kontaktet nga iPhone tuaj për të SIM-kartë.

Në iOS, ka një mënyrë e përshtatshme për të importuar kontaktet në SIM-kartë në iPhone, por për fat të keq nuk siguron funksionin e kundërt transferimit.

Për të transferuar kontaktet tuaja nga iPhone në SIM-kartë, ne kemi domosdoshmërisht nevojë për një smartphone të bazuar në një sistem të ndryshëm operativ, për shembull, Android.

Së pari, ne kemi nevojë për një email Gmail. Nëse ju nuk keni një kuti postare në Google, ai duhet të fillojë.

hap më tej iPhone tuaj, dhe shkoni tek Settings.

Ka hapur seksionin "Kontaktet".

Ajo shkoni në pika "Llogaritë" me në krye, dhe zgjidhni llogarinë tuaj Gmail.

Në menynë që ne kemi nevojë për të mundësuar sinkronizimin e kontakteve, që të transferohet në llogarinë depo tuaj.

Në këtë aksion në iPhone tuaj në një fund.

Pas kësaj, ju do të duhet për të futur një SIM-kartë në smartphone Android'e, konfiguroni atë për të sinkronizuar kontakte me llogarinë tuaj Gmail, dhe kanë mjete të brendshme Android'a të transferuar kontakte nga smartphone tuaj me SIM-kartë.

plan konciz:

1). Ngritur një llogari të Gmail-it;

2). Zhbllokuar iPhone;

3). Shkoni tek settings

4). Shko tek artikulli "Kontakt";

5). Hapni seksionin "Llogaritë";

6). Ne të kthehet në hyrjen Gmail;

7). Kthejeni kontaktet e sinkronizimit;

8). Fut SIM-kartë në Android'e smartphone;

9). Configuring ajo kontakte sync me llogarinë tuaj Gmail;

10). Brendshme do të thotë Android'a, kopjoni kontaktet nga smartphone tuaj me SIM-kartë;

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *