IPhone 5S si të prerë VIDEO

Author: | 2018/08/28

Me çdo lirimin e mëvonshme të iOS kupertinovtsy implementimin e mundësi të reja, në sajë të cilën ne mund të heqë dorë shumë homologët e lirë dhe të paguar nga App Store, të kënaqur me aplikacionet e rregullta. Në këtë artikull ne do të shpjegojë se si të shkurtojë një video duke përdorur "photos" kërkesë të rregullt në iPhone dhe iPad.

Si të shkurtojë video tuaj në iPhone dhe iPad pa aplikacionet e palës së tretë

Sinqerisht, kur unë u pyet për të shkruar këto gjëra, unë menjëherë mendova se ishte e nevojshme për të instaluar një program i lirë iMovie, e cila është e madhe për zvogëlimin të bëjë video me video editing, plotësisht të harruar në lidhje me "Foto". Normale viewer iOS ka një mjet i madh që është ideal për problemin tonë.

TOPIC: Feedback shtënë në një iPhone, ose video capture "prapa".

Si të shkurtojë video në iPhone tuaj ose iPad duke përdorur "Foto"

1 . Klikoni " celular ".

2 . Në tab " Albumet " lundruar në dosje " Video " apo të shikoni për mënyrën videove të tjera të përshtatshme.

Si të shkurtojë video në iPhone tuaj ose iPad duke përdorur "Foto"

3 . Hapni video në këndin e sipërm të djathtë, klikoni " Change ".

Si të shkurtojë video tuaj në iPhone dhe iPad pa aplikacionet e palës së tretë

4 . Në pjesën e poshtme të ekranit është storyboard, dhe në të djathtë dhe të majtë të shigjetës, të cilat ju mund të drag and drop, për të shkurtuar ose të zgjeruar gjatësinë e videos. Kur ju filloni për të punuar me ta, kasetë do të kthehet të verdhë. Të jetë e mundur për të riprodhuar pjesë rezulton nëse është e nevojshme.

Si të shkurtojë video tuaj në iPhone dhe iPad pa aplikacionet e palës së tretë

5 . Kliko " Done " dhe zgjidhni veprimin " trim Original " ose " Save As të reja ". Në pikën e parë, të jenë të kujdesshëm, sepse ajo nuk është e saktë të shkurtojë video të, ju mund të humbni stafin vlefshme. Ku më të mirë për të shpëtuar "si të reja", dhe fshini origjinal veç e veç. Pra, ajo ende do të mbahen në një shportë për 30 ditë.

Si të shkurtojë video tuaj në iPhone dhe iPad pa aplikacionet e palës së tretë

Done!

Shih gjithashtu:

Si për të prerë iPhone VIDEO - YouTube

Dyqan iPhonePiter - pajisje Apple dhe pajisje

//iPhonePiter.ru/you

Grupi VKontakte: //vk.com/iphonepiterru

Instagram: //instagram.com/iphonepiter

Si për të prerë iPhone VIDEO: software më të mirë - OS Helper

logo

Ndërtuar në kamera smartphone e bën të lehtë për të regjistruar ngjarjet ndodhin rreth tyre. Guess, kur do të ketë një pikë interesante, kjo është pothuajse e pamundur, kështu që video e gjithmonë gjendet një shumë informacione të panevojshme. Për të hequr të panevojshme dhe të bëjë fotografi informative, ju duhet të dini se si të shkurtojë video të iPhone. Videoja përpunuar mund të dërgohen në miqtë apo postimi në rrjetet sociale direkt nga smartphone tuaj.

E "Foto"

Çdo përdorues kërkuar tipar është zakonisht shitet shpejt Apple në firmware. Në iPhone, të gjitha fotot dhe videot ruhen në "photos" të dhënat e aplikimit. Programi lejon për të redaktuar video dhe të ndajnë atë me dërgimin e të Instagram ose të paraqitura në YouTube.

 1. Albumi hapet me "Video" dhe zgjidhni shtënë apo shkarkohen në një video smartphone që duan të procesit.

Kapëse për zvogëlimin

 1. Kliko në një buton virtuale në qendër të ekranit për të filluar running.

button show

 1. Në fund të prerje ekran rrip dhe një tregues i pozitës aktuale rishikim, e ndjekur nga një vulën e kohës. Shtypni ikonën pauzë, tha se numri "2", për të ndaluar riprodhimin.

prodhim

 1. "Ndryshimi" fushë do të shfaqet në krye të ekranit. Klikoni mbi të për të aktivizuar ndërtuar në editor.

Ndryshimi artikull

 1. Në çdo anë të inkuadrim zhvesh do të tregohet ndalesa shigjetat.

button kulture

 1. Duke tërhequr në ndonjë prej tyre do të aktivizojë redaktimin verdhë kornizë. Moving ndalesa, prerë fragment të përparme dhe të pasme të shigjetës. Pulla individuale kohë nuk, kështu që ju mund të redaktoni vetëm skedarin "nga shikimi", vizualisht të përcaktuar kufijtë e duhura. udhë të shëndoshë që e shoqëron foto është e ndarë në mënyrë automatike.

redaktimi

 1. Për të zgjeruar zonën e punës, ju mund të ndryshojë orientimin e telefonit nga portret të peisazhit. Kompletimi përkufizimin e kufijve të fragmentit të videos, kliko "Finish" button në këndin e ulët të djathtë të ekranit.

Tap Finish

 1. Në menu, zgjidhni shpëtuar pikë shënuar në screenshot. Pra, ne lënë paprekur origjinale dhe mund të trajtojë atë përsëri, zgjedhjen e një fragment tjetër.

ruajtje

redaktorët e palës së tretë

E "Fotografitë" na jep vetëm më mjetet e redaktimi themelore, duke supozuar një shkurtim të thjeshtë burim file. Përdoruesit që kanë nevojë të avansuara, mund të bëjë përdorimin e aplikacioneve të palëve të treta.

Plotësisht editor të lirë thurje ka një vlerësim të 4.8 out of maksimum 5 pikë në dispozicion. Në kohën e këtij shkrimi, versioni i fundit i materialeve është përditësuar për të 3.5.3.

 1. Pas fillimit Gjëja e parë Splice ofron për të krijuar një projekt të ri. Kliko në një buton të vetëm virtuale në mes të ekranit.

Projekti i ri

 1. Lejon programin për të hyrë në bibliotekën e smartphone.

hyrje

 1. Ne riafirmojmë lejen e lëshuar, një përgjigje pozitive për kërkesën e sistemit operativ.

Qasja në OS

 1. Në krye të ekranit, klikoni mbi fjalët "Camera Roll". Hapet siç tregohet në menynë e përzgjedhjes dosje screenshot. Kalimi në pikën heqja.
Ajo do të jetë interesante:   Si për të redaktuar fotografi PDF në Adobe Reader

film

 1. Dritarja kryesore tani tregon ruajtura dhe të regjistruara video. Zgjidhni atë që ju dëshironi të redaktoni.

Përzgjedhja e një klip

 1. Një trokitje e lehtë të vetme në fragmentin e videos shoqërohet me një shenjë kontrolloni në të dhe aktivizimin e "Add" button në këndin e sipërm të djathtë të ekranit. Klikoni mbi të për të vënë klipin në një projekt të ri.

Shto butonin

 1. Screenshot më poshtë tregon default settings për problemin e krijuar nga ne. Ju nuk mund të ndryshojë asgjë, dhe menjëherë të klikoni mbi butonin e shënuar.

button Finish

 1. Puna në këtë projekt në aplikim është i ndarë në dy pjesë. Më vete redaktuar video dhe audio track. Në këtë rast, ne jemi të interesuar vetëm në pjesën e parë. Shtypni për zvogëlimin një klip zgjedhur videos.

Zgjidh Video

 1. A pop-up menu nga e cila zgjidhni pika "Përpunimi".

përpunim

 1. Kur ju së pari të fillojë programi do të shfaq këshilla për menu items. Ne të kthehet në mjet, të shënuar me kornizë e gjelbër bojë.

tëharrje

 1. "Trim" të zgjedhur menu. Me elementet shigjeta lidhen me pulla kohë, kemi zgjedhur fragment. Kliko në shënuar "3" butonin? përfundimin e operacionit. Vendi Phone "në anën" në menynë Edit nuk mund të jetë - programi mbështet peizazhin mode vetëm gjatë riprodhimit.

gjendje e mirë

 1. Ne konfirmojmë pëlqimin për përpunimin e video zgjedhur.

vërtetim

 1. Kur operacioni është përfunduar, në këndin e sipërm të djathtë shfaqet një ikonë të stilizuar "Share".

pjesë

 1. program Standard do të ofrojë për të vendosur rezultatet e projektit në YouTube ose dërgoni në një rrjet social. Default mbështetur nga Facebook dhe Instagram. Konfiguruar profilin e duhur për këto settings mund të jetë në martesë. Shënuar me numrin "2" zgjidh "More" hap të integruar sistemin "Share" menu me programe me porosi. klikoni në butonin "3" të ruhen në dosje të përgjithshëm iOS.

Share artikull

 1. menu pop-up në pjesën e poshtme të ekranit përmban një listë dispozicion për rezolutat gjeneruara Video. Ju mund të zgjidhni si një cilësi mesatare dhe Hight Definition. Dosja origjinale do të mbetet në këtë projekt, kështu që çdo herë që të mund të kthehen në të, dhe zgjidhni një madhësi të ndryshme për ruajtje.

Zgjedhja e madhësisë

Nëse ju dëshironi për të krijuar një film, ju mund të shtoni një shumëllojshmëri të efekteve vizuale shëndoshë dhe, të vendosë një zë apo muzikë nga Apple Music.

Një editor vlerësuarat - Perfect Video. Në App Store kishte 4.7 pikë. Versioni i tanishëm 5.2 është përshtatur për hartimin e iPhone X.

 1. Puna me programin edhe fillon me krijimin e një projekti të ri nga të dhënat ekzistuese.

Perfect Video

 1. Perfect Video të dokumentuara mirë, dhe afat të parë i jep përdoruesit një shumë këshilla. Ekran i tyre do të jetë i fikur duke shtypur pikëpyetje, përcaktuar numrin "1". Për të shtuar për redaktorin e video tuaj, zgjidhni ikonën në këndin e majtë të ulët, shënuar nga dy.

Ndihmuar Perfect Video

 1. Dritarja settings standarde për projektin e ri. Siç shihet në screenshot format menjëherë të arritshme, orientimit, dhe raporti i pamjes. Sidomos për Instagramm dhënë 1: 1 mënyrën që mundëson për të ndryshuar shkallën në mënyrë që lartësia e videos përkon me gjerësinë e saj.

Mënyra vendosjen

 1. Screenshot më poshtë tregon një sërë lë të kuptohet, e cila hapet në redaktor video.

Këshilla

 1. zvogëlimin regjim aktivizohet duke shtypur butonin e treguar nga shigjeta "zvogëlimin".

zvogëlimin

 1. Ashtu si në programet e diskutuara më parë, duke tërhequr buzë kulture e strip, është e mundur për të shkurtuar video në madhësinë e dëshiruar. Kur të jeni gati, klikoni në checkbox emërtuar barazim. Pjesa e përzgjedhur do të vazhdojë në formën e projektit të përfunduar. Tipar i programit është se origjinali duhet të lihet në album "Video" në iPhone. Perfect Video nuk kopje atë për ruajtjen e duhur, dhe projekti është një lidhje simbolike. është e pamundur për të rivendosur atë nga një aplikim Kur ju fshini fajllin origjinal.

prodhim

 1. Video e montuar mund të jetë më gjatë, duke ndryshuar shpejtësinë rishikim, në qoftë se ju doni të reduktuar atë në një pikë. Eksportit rul lirë në mishërim mund të jetë vetëm për një periudhë prej 30 sekonda dhe një ujëra. Për të hequr kufizim, ju keni nevojë për të blerë versionin Pro, e cila do të kushtojë 379 rubla.

kufizimi

Programet e mësipërme janë në përputhje me të gjitha smartphone "mollë" duke përdorur iOS 9 ose më të vjetër. Është fillimin e sistemit operativ për 5 CE iPhone, lëshuar në vitin 2016. Në përputhje me rrethanat, pajisjet më të fundit, të tilla si 6 ose 10, ata do të punojnë.

iMovie aplikimi standarde nga aplikimeve iLife përfshirë me iOS gjithashtu ju lejon të kulture video. Në fakt, kjo seri e tërë e mjeteve për krijimin e përmbajtje multimediale që mund të përdoret në çdo pajisje Apple.

 1. Dritarja kryesore tregon video në formën e strips inkuadrim. Të kaluar tek skeda "projekte" duke zgjedhur atë nga maja.

iMovie

 1. Kliko mbi "plus" për të shtuar një video që do të trajtojë.

Shto video

 1. Që ne vetëm duhet të ndryshojë madhësinë, zgjidhni menu lartë shënuar kornizë.

film

 1. Pri pjesën e dëshiruar duke lëvizur udhëzon në skajet. Duke vënë në dukje fillimit dhe të përfundimit pozicionet e, e treguar nga shigjeta për të nxitur kontroll.

Zgjidh një udhë

 1. Kur të keni mbaruar prerja, programi do të tregojë emrin dhe datën e krijimit të rul ardhshëm në tablo. Hapur menu sistemit të "ndarë" tapnuv e mbi ikonën përkatëse.
Ajo do të jetë interesante:   PCI Kontrollues COMMUNICATIONS THJESHTA DRIVER QË ËSHTË

Trokitje e lehtë në Share

 1. Për të ruajtur kartelën gati në bibliotekë pajisjes, zgjidhni pika shënuar në screenshot.

pika ruaj

 1. Ne të përcaktuar cilësinë e kërkuar dhe të përfundojë operacionin.

cilësi Zgjedhja

Aymuv duke optimizuar ekspozitave shpejtësi të mirë të përpunimit, por mjaft e kërkuar në burimet. On iPhone 5SE c 2 GB RAM programi shkon pa probleme, por në mënyrë të konsiderueshme mund të "hanë" baterinë në smartphones të vjetër.

në përfundim

Kulture Video të pajisjeve të "Apple" është kryer lehtë vetvetiu. Në qoftë se kapaciteti i tyre për ndonjë arsye nuk është e mjaftueshme, në App Store, ju mund të gjeni redaktorët për të gjitha shijet - dy të paguar dhe të lirë.

Dërguar Video pasqyrë më poshtë do të lejojë për të kuptuar më mirë procesin e përshkruar dhe të mësojnë më shumë rreth programeve të përdorura.

Si për të prerë VIDEO në iPhone. Dhe ndërtuar-në mjetet e ...

Pa marrë parasysh se si përdoruesit me përvojë ne jemi me ju jeni, gjithsesi, herët apo vonë ne do të gjeni në sistemin operativ iOS është diçka e re, e cila ne nuk e dinim më parë. Në mënyrë të ngjashme, nganjëherë aty vjen një kohë kur ju duhet për të kryer një operacion mjaft të thjeshtë, por ne thjesht nuk e di se si ajo është e shpejtë dhe e lehtë për të bërë. Sot ne shikojmë në një gjë që shpesh shkakton një shumë pyetje dhe probleme në përdoruesit e iPhone dhe iPad.

Kjo pyetje lind kur një shpëtoi regjistruar tashmë dhe video ju doni të shkurtojë një grimë për të hequr atë nga korniza e panevojshme dhe e padëshiruar, por nuk duan të luajnë me kompjuter, kabllot, programet misterioze. Kjo është veçanërisht e vërtetë në qoftë se video e shkurtuar që do të dërgoj në një rrjet social direkt nga kujtesa e iPhone, dhe kjo nuk ka kuptim për të shkarkuar skedarin në kompjuterin tuaj të parë, dhe pastaj kthehet përsëri.

Sot ne shikojmë në disa opsione dhe programeve për të shpejt dhe me lehtësi të shkurtojë video tuaj direkt në vetë pajisjen. Është e mundshme, kjo është një mundësi që shumë prej nesh nuk e di edhe, për shkak se ajo është zbatuar në pajisjet e Apple nuk është mjaft e qartë dhe padyshim. Megjithatë, për të shpejtë video editing në lëvizje, për të reduktuar kohëzgjatjen e saj, ose në rastin kur ju vetëm duhet për të prerë disa shtesë sekonda, standarde mjet iOS është shumë më mirë se çdo analog.

Mjetet standarde e sistemit operativ

Video e gatshme që të filmuar, ruajtur në iPhone tuaj në aplikim standard "e filmit / video." Këtu, si rregull, shumë përdorues të parë këto video duke shtuar ato në të preferuara dhe kështu largimin e raste të dështuara. Pak njerëz e dinë se ajo është një video menu playback në zbatimin e filmit, përfshin një mjet që ju lejon të kulture video.

Kur shikojnë filmin përfunduar në ekran tuaj iPhone buzë të lartë është një shkallë që tregon progresin e riprodhimit. Në të dyja anët e shkallës janë rregulluar shigjeta treguar majtë dhe të djathtë. Ndoshta, në idenë e designers iOS na duhet të aluzion në faktin se për ta është e mundur për të tërhequr në të majtë apo të djathtë, por siç tregon praktika, kjo nuk është e qartë për shumë përdorues.

kak-obrezaty-video-img-1
Zvogëlimin një video në një editor amtare

Kapjen gishti një nga këto shigjeta, duke mbajtur atë dhe duke lëvizur gishtin tuaj nëpër ekran në të majtë ose në të djathtë, ju kthehet mjet redaktimi që redukton kohëzgjatjen e filmim video. Lëvizur duart në pozicionin e dëshiruar, ju lehtë mund të specifikoni se ku video duhet të fillojnë dhe ku për t'i dhënë fund. Pas manipulimit të kryer, ju menjëherë mund të ri-nisur riprodhimin, duke e parë se çfarë ndodh në fund.

Kur redaktimi është përfunduar dhe ju jeni të sigurt për të marrë rezultatin e dëshiruar, ju mund të sigurtë të shtypni këndin e sipërm të djathtë të butonit të ekranit të shkurtojë. Në mënyrë të sigurtë për shkak se pajisja është e nevojshme që të ju ofrojmë një mundësi shtesë, të cilat mund të jetë mjaft e dobishme. Ju do të ofrohet një zgjedhje - të shkurtojë video origjinale dhe të aplikojnë ndryshimin apo ruani versionin e redaktuar si një file të veçantë. Në qoftë se në të ardhmen ju do të duhet të ri-redaktuar music pak më ndryshe, të jetë e sigurtë se do të jetë i sigurt për të ruajtur origjinalin.

metoda alternative

Pa marrë parasysh se sa e thjeshtë apo intuitiv apo ishte një mjet amtare, ndërtuar në çdo iPhone, ai ende ka një kufizim të rëndësishëm, të cilat mund të jenë kritike. Kjo ju lejon të kulture video vetem nga fillimi apo në fund. Dhe çfarë të bëni në rastet kur ju doni të prerë nga fragment shtesë video që kishte rënë në lente në mes të shtënat? Këtu ju do të vijnë në ndihmë të aplikimeve të palëve të treta që mund të gjenden në dyqan AppStore.

Clips Shtojca Video Editor

Sigurisht, ata janë të dizajnuara të gjitha për detyra të ndryshme dhe kanë të dy paguar dhe versionet e lirë. Si zgjidhjet e rekomanduara, ne duam të ju ofrojmë një Music Pa pagesë Video Editor, i cili do të ndihmojë të shkurtojë video tuaj shumë më funksionale dhe të saktë se ka standardin e filmit të aplikimit tuaj iPhone.

 • ClipsVideoEditor

  Clips program Video Editor mund të punojnë me të clips gatshme, filmuar, dhe gjithashtu mund të regjistrojë video direkt para redaktimi ndërtuar në kamera. Shtimi video në "kartoni", ju keni mundësi për të parë atë nga fillimi në fund, duke përdorur një rewinding përshtatshëm për të gjetur rrugën e dëshiruar.

shkallë vizuale që tregon rishikim video duket më si ajo që kemi parë në standarde Apps iOS. Ju vetëm mund të lëvizin sliders duke hequr fillimin apo përfundimin e video, ose të hyjë në një fragment të veçantë në mes. I vetmi ndryshim është që të shtoni të njëjtën redaktor video ju mund të çdo numër i herë. Çdo pasazh në vijim do të luhet pa pauza pas mëparshme dhe seams.

Zvarritur copa prerë lart e poshtë në aplikim desktop, ju mund të ndryshojë prioritizimin e tyre. Kështu, ju mund të prerë një disa fragmente të veçanta të së njëjtës video, dhe caktoni atyre në çdo mënyrë. Pas aplikimit të ndryshimeve, Klip Video Editor program i vetëm do të shpëtojë filmin përfunduar, prerja dhe pasting pasazhe në këto vende.

kak-obrezaty-video-img-2
Screenshots aplikimit Klip Video Editor

Dobishme për ju një program i tillë do të ishte më, sepse përveç prerjes video, ajo është në dispozicion mjete shumë më të tjera nuk e parashikuara në sistemin operativ iOS. Vetëm disa nga çezmat në ekran dhe ju mund të redaktoni efektet e ndryshimit bllok në fushën e ngjitje dy pasazhe, shtoni në krye të video ringtones përfunduar nga vendosur standarde ose direkt nga iTunes bibliotekën tuaj, dhe në çast të dërguar rezultatin e redaktimi tuaj në ndonjë rrjet social apo të dërguarin e çastit.

Një avantazh i rëndësishëm i videoklipe Editor, para se të ndërtuar në redaktor video iPhone është edhe në faktin se pa marrë parasysh sa të sofistikuar manipulimi ju keni bërë me video, clips origjinale nuk do të preken, dhe përfunduar projekti është ruajtur në klipe dhe do të jetë në dispozicion për ri-përpunim apo të vogla rregullimet në çdo kohë.

app iMovie

Gjithashtu për zvogëlimin Kohëzgjatja e videos software të përshtatshëm të pronarit nga kompania Apple - iMovie. Ajo ka më shumë funksionalitet sesa Music aplikimit, por për shkak të saj nuk është aq i shpejtë në iPhone gjeneratat e vjetra dhe merr shumë hapësirë ​​në kujtesën e pajisjes.

 • iMovie gjithashtu ju lejon të prerë dhe ngjitur video, aplikoni efekte të ndryshme vizuale dhe të shëndosha video editing, por në qoftë se ju rrallë nevojë për mundësi të tilla, dhe shpesh ju vetëm duhet për të redaktuar kohëzgjatjen e pamjeve filmike, nuk ka asnjë arsye për të mbajtur një program të tillë masiv për iPhone. Ju duhet të përdorni mënyrën standarde ose Music aplikimit Video Editor.

Disa video në mundësitë iMovie:

ProfiAppler publikuar

Mos harroni të lexuar komentet, ka edhe një shumë informacione të dobishme. Nëse pyetja juaj nuk është përgjigjur, por në komentet më të fundit kanë përgjigje, atëherë përgjigja për pyetjen tuaj është e përmbajtura në nenin, të respektojnë kohën e njerëzve të tjerë.

Ju gjithashtu mund të jenë të interesuar në

IMG 3
Lidhjes video në Instagram për iPhone

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Qitje dhe video editing në iPhone vonuar

Si për të prerë iPhone Video (iPhone) - LOGO IZBAVSA.RU

Video kulture

Edit Video

instalimi Video

IPhone 6S plus

prodhues video për iPhone

Video redaktimi në iPhone, si edhe, dhe pajisje të tjera të lëvizshme, dhe kompjuteri është një pjesë integrale e videove krijimtarisë. Ky artikull do të ju tregojnë se si ju mund të shkurtojë video tuaj mbi sistemin iPhone iOS me mjete të rregullta dhe me ndihmën e aplikacioneve të veçanta.

Zvogëlimin redaktor integruar videos

1. Hapni videon që dëshironi të lashta.

Zgjidh Video
2. Për ta bërë më të lehtë për të redaktuar, të kthehet iPhone në një pozicion horizontal.

sugjerime horizontale instalimit
3. Tapnite në bar të lartë "Edit".

edit start
4. Shikoni në video duke lëvizur kursorin mbi pamjet rrugën e duhur për të përcaktuar se cilat pjesë duhet të jetë prerë dhe që të largohen (mbani gishtin tuaj në aeroplan ekran, lëvizin atë në shkallë).

Lëvizur kursorin
5. Nëse keni nevojë për të hequr fillimin e videos, drag trajtuar majta në të djathtë (fragmenti të fshihen zatoniruetsya):

instalimi i kufirit të majtë
Nëse keni nevojë për të hequr të shtëna e fundit, të lëvizin të trajtojë drejtë në të majtë:

lëvizja e shënues duhur
Kështu, pas prerjes pamjet do fragment gjendet në mes shënuesve.

6. Kliko "Finish" për të hequr korniza shtesë.

edit start
7. Zgjidhni opsionin për të ruajtur materialin Edited:

 • "Trim Original" - sistemi do të zëvendësojë skedarin origjinal është ndryshuar (dmth Video pabotuar do të mbetet në telefon);
 • "Ruaje si i ri", - video qethur shkurt do të mbetet si një skedar të veçantë, dhe "burim" do të mbetet i pandryshuar.

mënyra për të kursyer
Përdorimi i aplikacioneve të veçanta

Nëse keni nevojë për veçoritë e përparuara të redaktimi video, duke përfshirë prerjes, pasting, ngjitje fragmente, etj, kjo ka kuptim për të instaluar në editor tuaj telefon video. Le të shikojmë në zgjidhjet më të njohura.

Programi ka të njëjtin parim të zvogëlimin, si dhe ndërtuar në opsion IOS (vendosjen pamjet fushë shënuesit zvogëlimin).

Klip Video Editor

Por në të njëjtën kohë ajo ende lejon përdoruesin për të shtuar në video desktop dhe video-tjetrin përsëri, tashmë të ngarkuar në redaktorin, prerë nga disa fragmente, të ndryshuar prioritizimin e lojës së tyre.

copa feta

Clips Ready instalimi Video automatikisht ulje, ngjitëse dhe ruan në një skedar të vetëm.

editor i zgjuar është e pajisur me shumë karakteristika. Përveç zvogëlimin dhe ngjitje, mund të shtohet në videon titra, ujëra, mbulesë dhe shtoni audio track, të futur tekst. Ajo punon e madhe me filma, filmuar në definicion të lartë 4K dhe Full HD (1920 × 1080) në 6s iPhone / 6s Plus.

Perfect Video
Me kërkesë të përdoruesit për të rregulluar këtë video mund të eksportohen në Instagram, YouTube, Facebook e Albumeve "e filmit." Ai mbështet redaktimi në një orientim horizontal dhe vertikal të ekranit.

Mjaftueshëm "masiv" editor Video: vëllimi i saj shpërndarjes është 647 MB. Ajo konsumon një sasi relativisht të madhe të burimeve të sistemit, por ajo është superiore për mundësinë e përshtatjes dhe redaktimi redaktorët video të mëparshme.

iMovie
Ndan video gjurmët dhe pjesët e saj, kursen fotografi si individuale. Ajo ka 14 modele të bukura (grafikë, muzikë, logo customization, tituj) për prerjen rimorkio.

editor tavolinë pune
Ajo mbështet një shumëllojshmëri të efekteve (përshpejtimin dhe ngadalësim, foto foto-në-ekran, të ndarë) dhe tranzicionit. Kjo ju lejon të shtoni video në udhëzimet e veta zërin tuaj, muzikë.

Fat i mirë për ju në video editing!

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *