Si për të blerë biletat e hekurudhave në internet

Author: | 30/12/2018

Blerja e biletave hekurudhore në internet Ukrainën

Biletat Online - Shërbimet

Udhëtim në Ukrainë, apo vetëm për të marrë në qytet nga të cilat ju janë dërguar avionin me çmim të mirë më të përshtatshëm dhe më të lirë për të udhëtuar me tren. Transporti hekurudhor është zhvilluar shumë mirë në Ukrainë, dhe është e vështirë për të gjetur një vend ku ju nuk mund të merrni të rehatshme në makinë.

Ukrazaliznytsya lansuar shërbimin e saj në internet të librit dhe për të blerë bileta. Ai donte për të lënë më të mirë, edhe pse me kalimin e kohës, ajo, megjithatë, përfundoi. Dhe tani ata mund të jenë mjaft të durueshme për të përdorur kur duke planifikuar udhëtime dhe prenotim bileta.

Duhet përmendur menjëherë se të blerë në internet fletëhyrje ju nuk mund të trenit në të gjitha. Në të gjitha rastet e tjera, kur të blerë bileta nëpërmjet internetit, ju do të duhet për të shkruar atë (ose vetëm mbani mend numrin), të shkojnë në turp në stacionin (pa radhë), ku ju keni për të shtypur nga një fletëhyrje.

Pra, mendoj që ne duam të blej një biletë treni për Ukrainën. Si për të bërë atë? Detaje të bëjë me ty procesit të rezervimit të ukrzaliznatsi dhe blerjen e biletave.

1. Shko në shërbimin zyrtar prenotim biletë. Faqe ka një ukrainas, anglisht dhe versionet ruse, kështu që nuk ka probleme për askënd.

 

Filloni prenotim bileta hekurudhore në internet

2. Ne duhet të specifikojë stacionin e nisjes dhe të mbërritjes stacion. Përveç kësaj, kemi zgjedhur datën e udhëtimit.

Nëse keni blerë bileta për të dy palët, kontrolloni kutinë nën "mbrapa dhe me radhë". Pastaj klikoni në trenat butonin Kërko.

Tren Kërko Online Ukrainën

3. Në shembullin e mësipërm, unë isha duke kërkuar për tren nga stacioni 1 në Zaporozhye Odessa më 13 maj. Siç mund ta shikoni, sistemi na ka treguar trenat në dispozicion. Në rastin tim, vetëm një treni ishte duke shkuar në këtë drejtim. Në ekran, ne tashmë mund të merrni informacion të detajuar në lidhje me të: ky është numër tren, rrugë, nisjes dhe mbërritjes data, nisjes dhe mbërritjes herë, gjatësia e rrugës dhe numri i ulëseve të zbrazëta në pjesën e rezervuar vend dhe CB (në këtë tren nuk ka asnjë).

Lexo më shumë:   Si për të përcaktuar ndarjen e ovulacionit

Nëse ne jemi të kënaqur me tren, zgjidhni një kategori (në rastin tim - një vend të rezervuar), pas së cilës do të kemi dritaren e mëposhtme:

Zgjedhja e një vend në një tren

Siç mund ta shikoni, ne kemi mundësi për të zgjedhur:

  • Makina dhe numrin e saj
  • Vendin në makinë
  • Option: të rezervoj një biletë ose të paguajnë direkt?
  • Adult ose fëmijë biletë
  • Shto transportin e bagazheve të parregullt
  • Shtoni ose hiqni shtrat (vlera rendi është konvertuar në hapin e ardhshëm)
  • Emri dhe Mbiemri pasagjerët që do të udhëtojnë me një biletë! Të jenë të kujdesshëm kur ulje dokumente kontroll.

Çmimi është origjinale. Nëse ju hiqni shenjë nga liri krevat, konvertimi do të ndodhë në shportën e porosive.

4. Pasi të zgjedhur vendin, sigurohuni që e drejta treguar Ifo dhe çmimi ne jemi të kënaqur, kliko "Add to Cart".

urdhrat Shporta e internetit të Hekurudhave

Ticket hyn ne shporte dhe ju kanë mbetur me 15 minuta duke u përpjekur për të blerë atë (ose të paguajnë shërbimin prenotim, në qoftë se ju keni zgjedhur opsionin për të paguar me para në dorë). Shto bileta të tjera, nëse kërkohet, janë të bindur edhe një herë. se asgjë nuk është e dehur (unë jam në këtë kohë, pothuajse bleu një tren të nesërmen në gjumë). Dhe shtypni "Pay" button.

5. Nëse ju tashmë janë regjistruar në faqen e internetit, dritarja në vijim shfaqet, dhe ju menjëherë të shkoni në faqen e pagesës. Por nëse ne konsiderojmë mundësinë që jeni duke blerë për herë të parë, ju do të kërkohet për të hyrë në email-it tuaj. Kjo është ajo që është e regjistruar në shërbim të blerë bileta në Ukrainë: të dhënave është përdorur nga bileta vjen me email një fjalëkalim të përkohshëm që ju mund të ndryshojë më vonë.

Regjistrimi ne faqe Railway Ukrainë

 

6. Ju do të dërgohet në faqen e pagesës.

mundësitë e pagesës biletë treni

Pranoni kartat e kreditit pa problem. I paguar kartat Privatbank dhe OTP Bank, çdo gjë shkon në rregull. Zgjidhni një opsion pagese. i përshtatshëm për ju, atëherë - shkruani të dhënat tuaja kartë krediti dhe të paguajnë.

Lexo më shumë:   si për të blerë bileta për WORLD CUP 2022

UPD vihet re një gjë shumë të pakëndshme. Pagesat janë bërë përmes sistemit të përpunimit Privatbank, e cila "kundërshton" karta të huaj. Ajo beson se IP, nga të cilat ju të bëni pagesën duhet të jenë nga vendi ku banka që ka lëshuar kartën. Kjo është thjesht një pengesë për çdo i huaj që ka vendosur për të blerë nga Ukraina biletave të Trenit. I vetmi shpëtim për të në këtë rast - të përdorni një VPN ose proxy server, dhe në të njëjtën kohë - nuk e fikur telefonin tuaj celular.

7. Ju në të dhënat ekran të biletave të blera shfaqet. I njëjti informacion do të vijnë në e-mail tuaj, të cilat ju treguar më sipër.

biletë elektronike Ukrazaliznitsi

Kjo formë është që të jenë të shtypura me të (ose numrin e saj) për të shkuar në turp në stacionin hekurudhor, dhe ju të shtypura nga një fletëhyrje.

Nëse papritmas ky tren mbështet ulje në kupon blerë, atëherë ajo do të duket pak më ndryshe (shihet qartë në video më poshtë). Lehtë për të dalluar nga prania e një pjesë të madhe QR-kodi

Përgjigjet për pyetjet më të shpeshta

Si për të kthyer biletat e blera online?

bileta e kthimit të blera në internet, është kryer në një zyrë private në faqen e internetit të Hekurudhave ukrainas. Për ta bërë këtë, shkoni në seksionin biletë aktual, ku të zgjidhni atë që ju doni të kalojë. Sipas saj ka një buton - për t'u kthyer. Klikoni mbi të dhe të kalojnë nëpër procedurën e rimbursimit sipas tarifave të kompanisë.

A është e mundur për të blerë një biletë në internet me një zbritje të studentëve?

Po, ju mund të. zbritje Student është e vlefshme në praninë e biletave të studentëve në pikën ulje, të lëshuar nga institucioni i arsimit të lartë në Ukrainë. Për ta bërë këtë në fazën e blerjes është e nevojshme për të hyrë në seri dhe numrin e duhur.

Nëse ju ka ndihmuar apo ka pëlqyer artikullin tim, ju lutem ndani atë në rrjetet sociale. është shumë e rëndësishme për mua. Ju faleminderit!

/ 56 komente / nga Denis
664
1043

Denis2017/9/25 2:03:51 blerjen e biletave tren online Ukrainë

Blej biletë AT POЇZD Ukrzaliznytsia

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *