SI TË BËRË Roses PAPER

Author: | 2019/07/01

Sipas legjendës, kur Afërditë doli nga shkuma e detit nga trupi i saj u kthye në një të bardhë të bukur u rrit. Dhe kur perëndeshë ikur në pyll, ku i dashuri i saj vdiq, dhe plagosur këmbën e saj mbi ferra, lulja është pikturuar në të kuqe. Pra, ka pasur trëndafila të kuq. Kush është për të dekoroj shtëpi këto bimë, ajo nuk është e nevojshme as të lahet apo të aplikoni vetë-dëm. Një paketë e buds ngjyrë letër të dalë nga të gjitha ngjyrat e ylberit.

i lehtë

tehnologi.su

ne kemi nevojë

 1. letër të trashë me ngjyrë.
 2. Laps.
 3. Gërshërë.
 4. Clay.

si të

 1. Vizatoni në letër një spirale katrore. A nuk aspirojnë për linjat e përsosura të: ajo është një figurë arbitrar, më interesante do të dalë e gatshme për lule.
 2. Të prerë një shirit letre së bashku një rrugë të shënuar.
 3. Fort roll up strip, duke filluar në qendër të spirales. Për të shtuar disa forca strukturore në bazë ngjitës.
 4. Rose letër gati! Ju mund të shtoni në atë fletë kartoni të gjelbër dhe të përshtatet një syth në një modë të thatë, që gjendet në oborr. Dhe, ju mund të bëni një bandë e tërë e letrës e çdo ngjyrë dhe madhësi.
Si për të bërë një Rose Paper
infoniac.ru

normalisht

happypoups / livejournal.com

ne kemi nevojë

 1. letër tyl.
 2. Gërshërë.
 3. Tel apo modë të rrjedhin.
 4. kasetë kanal.

si të

 1. Prerë nga petals letrës: 15 copë në formën e zemrave dhe 5 në formën e pikave.
 2. Stretch çdo petal nga qendra në skajet për të dhënë atë një formë më të natyrshme dhe bending.
 3. Dele skajet e petals me një laps ose stilolaps.
 4. Nëse ju keni ngjyrë kasetë kanal, përfundojë atë gjeth natyralizmi.
 5. Filloni për të ndërtuar një lule: së pari për të petals tela bashkangjitur në formën e pikave, dhe pastaj - në formën e zemrave. Nëse është e nevojshme, kapem shtresa e shirit ngjitës.
 6. Në do të bëjë gjethe ngjyrë të gjelbër për burbuqe bazë.
Lexo më shumë:   Çfarë duhet të bëni nëse kompjuteri juaj është kthyer mbi SCREEN

Si për të bërë një trëndafil prej letre të valëzuar

Si për të bërë një letër u rrit: montimi lule

Si për të bërë një letër u rrit: pastrimin
happypoups / livejournal.com

Rose letër corrugated mund të jetë çdo madhësi, deri në një gjigant. E megjithatë, këto lule janë ideale për të xhiruar origjinal foto.

Rose e letrës valëzuar në një foto xhiruar
siniykit.kiev.ua

i vështirë

levlvv / liveinternet.ru

ne kemi nevojë

 1. letër me ngjyrë.
 2. Gërshërë.

si të

 1. Pritini fletë letre në shirita gjatësore të një gjerësi prej 1-5 cm (një fletë mund të bëhet nga 4 deri në 20 trëndafila).
 2. Bëj strip diagonalisht, ndjekur udhëzimet në foto. Kjo nuk është aq e lehtë sa duket - të përpiqet të bëjë atë vetë.
nyaskory.ru

i pamundur

Vetëm në mënyrë të vendosur të sigurt: Rose Kawasaki.

letër Kawasaki u rrit
hand-made.by

Toshikazu Kawasaki (Toshikazu Kawasaki) - teoricien i origami dhe profesor i matematikës në Kolegjin Teknik të Sasebo. Për të kuptuar se si të dele letër u rrit Kawasaki ju inkurajojmë që të lexoni më shumë (dhe të riprodhueshme brenda të njëjtit nen) udhëzim, dhe c video, e cila mesatarisht zgjat 10 deri në 40 minuta.

Me pak fjalë: një copë letër do të duhet të jetë shumë herë më të minimizuar, maksimizuar shumë herë, dhe pastaj palosur butë përgjatë linjave palosura. Tinguj e lehtë? Provoni, nëse mundeni.

Si për të bërë një letër u rrit Kawasaki
Tadashi Mori / youtube.com

Krijo vepra artizanale nga letra jo vetëm interesante, por edhe të dobishme. Zhvillon aftësitë motorike gjobë, durim dhe aftësinë për të kapërcyer vështirësitë. Plus kjo është një mënyrë për t'u çlodhur dhe për të marrë kënaqësi nga procesi i krijimit të bukurisë.

Sa shumë nivele arritur të kapërcyer ju? Share suksesin tuaj në komente.

SI TË ROSE nga gazeta e Bardhë

SI TË lehtë nga trëndafili PAPER

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *