Si të gatuaj speca mbushur në një tigan

Author: | 30/12/2018

Recetë e ditës: mbushur piper me mish dhe oriz

Gatim speca në salcë domatesh në tigan

Editorial Sot Lifestyle


1 korrik 2018, 00:27

speca mbushur Photo: pixabay.com
speca mbushur Photo: pixabay.com

speca mbushur mund të jetë i gatuar me një shumëllojshmëri të mbushje. Ne ofrojmë versionin klasik me mish te grire, oriz dhe salcë domate.

speca mbushur në një tigan

përbërësit:

 • 6 cope. bell piper
 • 400 g grirë 
 • Round 200 g oriz 
 • 150 g krem
 • 350 g domate nevrikosur në lëng e tyre
 • 100 ml krem 
 • supë 200-300 ml
 • 2 karrota
 • 2 qepë
 • 2-3 gjethe dafine
 • disa bizele piper i zi
 • kripë, piper i zi terren
 • vaj vegjetal
Lexoni gjithashtu

Në Kanada, kemi mësuar se si të rritet "çokollatë" speca me shije kafeje

Recetë nga:

1. Qepë dhe karrota pastrohen, të prerë në copa të vogla. Skuqura në vaj vegjetal derisa të butë.

2. Mix grirë mish, oriz, perime gjysmë i pjekur, kripë dhe piper.

3. Piper për të larë, prerë në krye dhe për të hequr fara. speca Stuff përgatitur përzierje të mishit, oriz, perime, duke lënë rreth 1 cm hapësirë ​​të lirë mbi.

4. Në mënyrë të vendosur e vënë piper në një tigan të madh.

5. Mix në një tas krem, salcë kosi, domate nevrikosur, shtoni rreth 200 ml lëng mishi, kripë dhe piper. Shto dhelprat gji, piper dhe perime mbetura pjekur. Llokoçis.

6. Hidh salcë piper. Nëse është e nevojshme, shtoni një supë pak, në mënyrë që të lëngshme tërësisht mbulon piper.

7. Vendos pan në një ngrohjes mesme, të sjellë në vlim. Cook 40-45 minuta, të mbuluara në ngrohje të ulët.

8. Shërbyer speca mbushur me bukë të freskët. 

Më parë kemi ndarë një recetë për rrotullon e speca me ton, zarzavate dhe krem ​​djathi. Vendi i "Sot" gjithashtu shkroi se si të gatuaj sallatë greke me patate dhe speca të pjekur. Përveç kësaj, ne jemi të thënë se si të gatuaj rulet mishi me të ëmbël piper dhe djathë.

Lexo më shumë:   se si të paraqesin duart tuaja në ditëlindjen e gjyshe prej letre

Watch video se si të gatuaj avocados mbushur:

Disa më shumë mbi këtë temë:

Receta e ditës: roll me grirë qepë të gjelbërta dhe djathë feta
Si për të përgatitur pasties shijshme shtëpi me mish


recetë
piper
Si të gatuaj
mbushje
receta e ditës

Burimi:
"Sot"

reklamë

reklamë

speca mbushur në multivarka

Perimet mbushur piper

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *