Si për të marrë nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo

Author: | 2018/08/28

Domodedovo mund të arrihet në disa mënyra me stacionin Kursk në Aeroportin Ndërkombëtar të Moskës. Më e thjeshtë - një taksi ose një transferim, rruga do të marrë 1.5 orë, shuma e rendit do të jenë të paktën 1700 rubla. Më komplekse, por më pak të shtrenjtë - ose tren Aeroexpress nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo ose autobus / taksi. Koha totale në trenat 1 orë 20 minuta, kostoja e biletave - nga 187 deri në 555 rubla. Me autobus ose minibus me të gjitha lidhjet e drejtpërdrejta për 1 orë dhe 10 minuta, fare do të kushtojë 110-175 rubla.

Zgjedhja autobusë, ndershme dhe taksi nga stacioni hekurudhor Kursk në aeroportin Domodedovo, duhet të marrë parasysh situatën në rrugë për shkak të bllokimit të trafikut në Moskë udhëtuar kohë mund të rritet në mënyrë të konsiderueshme. Të gjitha automjetet e shënuar "Express" më të rehatshme, kabina është karrige të rehatshme, punon TV. Vini re se trenat Aeroexpress dhe autobusë të kandidojë në orarin vetëm gjatë ditës. Nëse keni nevojë për të kapur një fluturim nate, ajo është më mirë të përdorni një taksi.

Kursk stacion hekurudhor në Moskë është një nga nëntë njësive të kapitalit hekurudhor. Në vitet e fundit të epokës sovjetike është konsideruar si më i madhi në të gjithë vendin. Ndërtesa është ndërtuar në fund të shekullit të 19-të dhe u rindërtua disa herë. Sot ajo është një kompleks i madh i interesit, si një pikë referimi arkitektonike dhe historike. Pranë saj janë Muzeu i Andrei Rublevit Manastirit Andronikut dhe Teatrit Bashkëkohor.

tren Aeroexpress dhe nga stacioni i trenit Kursk në Domodedovo

tren Aeroexpress dhe nga stacioni i trenit Kursk në Domodedovo
tren Aeroexpress dhe nga stacioni i trenit Kursk në aeroportin Domodedovo

Një mënyrë e mirë për të marrë në stacionin hekurudhor Kursk në aeroportin Domodedovo - tren Aeroexpress ose të thjeshtë. Të dyja llojet e trenave të largohet nga Paveletsky Station, e cila do të ketë për të marrë në metro. Për ta bërë këtë, në ndërtesën Kursk stacionit hekurudhor për të shkuar poshtë në bodrum dhe ndiqni shenjat, të shkojnë në platformat e rrethit Line, të marrë trenin dhe të shkojnë dy ndalesa në stacionin Paveletskaya. Lart në ndërtimin e stacionit të Paveletsky ju duhet të ecin nëpër atë dhe të dalë në platformë, nga ku trenat dhe Aeroexpress në aeroport. Deri në kohën rruga për një tren elektrik do të marrë 45 deri në 70 minuta (orari i trenave është më e mirë për të specifikojë ditë para nisjes), një biletë për një tren normale kushton 132 rubla, 500 rubla Aeroexpress.

Ajo do të jetë interesante:   dita kur farmacisti NË RUSI

Autobus nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo

Autobus nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo
Orari autobus nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo nuk varet nga të sezonit

Më të lira, por më i shtrenjtë në numrin e forcave dhe lëvizjeve të këmbësorisë - një taksi apo autobus në stacionin hekurudhor Kursk në Domodedovo, të cilat janë dërguar nga stacioni i metrosë Domodedovo. Për të marrë atë, ju duhet të shkoni poshtë në katin e parë, të marrë në metro Circle Line, për të çuar në stacionin Paveletskaya, të shkojnë në vijën Zamoskvoretskaya dhe të marrë trenin për të Domodedovo. Nga stacioni i autobusit në metro anijes autobusët dhe taksitë të shprehur, ata të shkojnë në aeroport është pothuajse non-stop. Rruga me autobus ose autobus lokal merr 35-40 minuta, kostot fare 55-120 rubla. oraret veçanta në ndershme në Domodedovo nuk është, kështu që të udhëhiqet nga orarin e autobusëve.

Taksi nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo

Kostoja e një taksi nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo
Çmimi i një taksi nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo

Mënyra më e lehtë dhe më i përshtatshëm për të marrë në aeroport - është për të porositur Domodedovo + Airport pap = 57adbb36f2232 "> një taksi nga stacioni hekurudhor Kursk në Domodedovo ?. Në këtë rast, ju nuk duhet të shikoni për tranzicionet e nevojshme në metro dhe autobus ndalesa e nuk duhet të ndryshojë dhe të kryejë bagazh të rëndë. Taxi apo transferim aeroport për një maksimum prej gjysmë ore, shpenzimet minimale për 1700 rubla, e cila është e krahasueshme me çmimin e trenit Aeroexpress për një biletë të familjes. Ju mund të urdhërojë një të lira ekonomisë në klasë ose një mikrobus i gjerë mbi grupin.

Si për të marrë në stacionin hekurudhor Kursk në aeroportin Domodedovo
Si për të marrë në stacionin hekurudhor Kursk në aeroportin Domodedovo

Shto një koment

e-mail juaj nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar *